Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) Mercutio_ válasza Peetry (#9849) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amit még fel szoktak hozni érvként, hogy ha az aksi (+tartalékaksi) lemerül akkor IJ, míg lithium elemeket a sarki trafikban, vagy egy nemzeti park bódéjában is lehet kapni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9852) BiriBum válasza yolan (#9848) üzenetére


BiriBum
őstag

Előttem már elmondták a lényeget. Az Eneloop (vagy más alacsony kisülésű akksiknak) az az előnye, hogy jóval tovább bírják, mint a LiIon battery packek többsége. A rendszer másik előnye az, hogy AA elemet bárhol tudsz szerezni, még a prérin is, ha megszorulsz.

(#9853) Peetry válasza Mercutio_ (#9851) üzenetére


Peetry
senior tag

ja igen, bár ez szerintem hülyeség. Nem hiszem hogy akinek 4 AA akksival megy, az nem visz magával tartalékot hanem a sarki traffikban vesz 4 duracell elemet 3000Ft-ért ami 200 kép után lemerül és kidobhatja. Ha meg viszel tartalékot akkor tökmind1 melyiket választod. Egyébként meg ha túrázni mész akkor elemet se kapsz az erdőben.

(#9854) Mercutio_ válasza Peetry (#9853) üzenetére


Mercutio_
félisten

A jó minőségű hagyományos elemek sokszor tovább bírják mint az aksik, az erdőben nem kapsz, de az erdő lábánál lévő utolsó lakott helyen még igen, míg akkut aligha :N

Nyilván mindkettőből visz a fotós tartalékot, ez inkább amolyan teoretikus dolog, hogy "ha elszámolja magát", "valami váratlan esemény közbejön" - szakadékba zuhan a fotós tatyó, ellopja egy mosómedve, mittomén :DDD - akkor melyik tápellátásnál egyszerűbb megoldani a problémát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9855) JohnyBlue válasza Peetry (#9853) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Viszont ha olyan balfék vagy mint én egy Bécsi családi túrán, hogy pótaksit nem vittem a gépemhez és mivel nem AA val dolgozik így nem tudtam venni cerka elemet :W Mondjuk megúsztam a botrányt mert beültettem a családot egy presszóba és egy bő óra alatt feltöltöttem az akkut :D DE akkor abban a helyzetben nagyon örültem volna egy ceruza aksis gépnek :P

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#9856) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv!

150ezer körül milyen tükörreflexes gépet érdemes venni mostanában? Objektívvel együtt kellene valamilyen kit, amatőr fotósnak (család, kirándulás témához).

(#9857) BotaN válasza Khelben (#9856) üzenetére


BotaN
senior tag

Olvass vissza, pont erről volt most szó. Amúgy szvsz Pentax K-r vagy Nikon D3100.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#9858) Whitmarsh válasza Khelben (#9856) üzenetére


Whitmarsh
csendes tag

Canon EOS 1100D kit 18-55 kb.125e
Canon EOS 1000D kit 18-55 kb.142e
Canon EOS 500D kit 18-55,75-300 kb.180e. Drágább de szerintem így nagyon megéri. Csak a váz 150e köröl van, a 18-55-ös objektív 25e, a 75-300 ojektív pedig 50-60e.
Nikon D3100 kit 18-105 kb 153e
Nikon D3000 kit 18-55 kb.125e

(#9859) JohnyBlue válasza Khelben (#9856) üzenetére


JohnyBlue
őstag

pölö ezek

Nikon D3100 + 18-105mm

Canon 1100D + 18-55IS

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#9860) Whitmarsh válasza Khelben (#9856) üzenetére


Whitmarsh
csendes tag

(#9861) Toma.ma


Toma.ma
csendes tag

Hello egy ideje már meguntam a kis kompakt/ultrakompakt fényképezőket vagyis inkább a sebességüket(két kép készítése közötti várakozást). Ezért keresek egy olyan gépet ami a lehető legygyorsabban készít képet (nehogy lemaradjak a pillanatról).

Belépő szintű gépet keresnék semmi extrával , nem lényeges az objektív cserélgetése (egyenlőre) csak szimplán a gyárival fotózgatnék. Lényeg az hogy jó minőségű képet tudjak csinálni. Lehetőleg ne aksis legyen, jobban örülnék egy elemes gépnek.Huh még 1 az hogy a kép készítésekor az Lcd-n lássam azt amiről készítem a képeket....(ezt nem tudom hogy alap dolog vagy csak nekem az)

A keret 120 000 Ft

Remélem lesz valami jó tippetek !
Előre is köszi!

(#9862) A Zéé válasza Whitmarsh (#9860) üzenetére


A Zéé
addikt

Ezt a kitet pont nem éri meg megvenni.
A váz mellé veszel 2 "szar" objektívet, amik elég gyengék képminőségre (nem véletlenül kerül ennyibe...).
Canon kitekből azokat szabad megvenni, amikben IS-es obik vannak. Nincs személyes tapasztalatom velük, de amikor én néztem gépet több helyről is ezt a tanácsot kaptam.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#9863) BiriBum válasza Whitmarsh (#9858) üzenetére


BiriBum
őstag

75-300 ojektív pedig 50-60e

Ezt inkább csak az ellenségednek ajánld.

(#9864) BiriBum válasza Toma.ma (#9861) üzenetére


BiriBum
őstag

Pentax k-x [link]

[ Szerkesztve ]

(#9865) Mercutio_ válasza Khelben (#9856) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentax K-x helyett K-r, gyorsabb és pontosabb az AF Liveview alatt, 230 helyett 920ezer képpontos LCD, saját akku és kapható hozzá utángyártott is fillérekért, valamint van fókuszpont visszajelzés a keresőben, meg persze videózni is tud.
Van hozzá f*sza fényerős kicsi, könnyű fix obi (35/2.4) ha művészkedni akarsz, vagy kevés fényben fotózni, 50 újonnan, de használtam 40 körül is ki lehet fogni garis darabokat, a régi manuális obik még olcsóbbak és van velük egyszerre fénymérés és fókuszvisszajelzés, nem kell adapter sem, de persze adapterrel is felmennek az M42-es obik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9866) BiriBum válasza Mercutio_ (#9865) üzenetére


BiriBum
őstag

Kétségtelen, de azért nem ajánlottam, mert 30k-val túllépné a keretét. Plusz ott a fókuszhiba neonfényes megvilágításnál (bár ezt nem tudom mennyire súlyos).
A K-r ráadásul saját akkuval és adapter segítségével ceruzával is használható.

[ Szerkesztve ]

(#9867) Whitmarsh válasza Toma.ma (#9861) üzenetére


Whitmarsh
csendes tag

(#9868) BiriBum válasza Whitmarsh (#9867) üzenetére


BiriBum
őstag

Ezek mind kompakt gépek.

(#9869) Mercutio_ válasza BiriBum (#9866) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé, Khelben - akinek válaszoltam - 150k-t írt, Tom.ma írt 120k-s keretet :U

Whitmarsh: Ez itt nem a vak vezet világtalant fórum, kicsit kevesebb hsz írás, több olvasás sokat javítana a teljesítményeden...

Toma.ma: Vegyél egy Pana G2 vázat, hozzá használt garis Pana 14-42 kitobit 25-ért ki lehet fogni. Igaz aksis, de kihajtható/forgatható érintésvezérléses hátsó kijelzője van, nem olyan nehéz mint a DSLR-ek, de hasonló képeket csinál, komponálhatsz a hátsó kijelzőn vagy a keresőben, amelyik szimpatikusabb, és nagyon jó a videója is.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9870) Toma.ma válasza Mercutio_ (#9869) üzenetére


Toma.ma
csendes tag

Értem ez már elég jól hangzik !

De akkor azt semmi féle képpen nem javasoljátok hogy vegyek egy komplett gépet pl: Nikon d 3000 vagy canon eos 1000D vagy valami hasonlót....

(#9871) BiriBum válasza Mercutio_ (#9869) üzenetére


BiriBum
őstag

Persze, megtévesztő volt, olyan volt mintha az én hsz-omra jött volna válaszul.

(#9872) A Zéé válasza Toma.ma (#9870) üzenetére


A Zéé
addikt

Persze, hogy vehetsz tükörreflexest is, de ha nem a keresőt akarod használni, hanem a kijelzőt, akkor jobban jársz a micro 4/3 rendszerrel, mint a dslr-el. Képminőségben nincs jelentős eltérés, viszont a dslr-ek élőképes fókuszálása eléggé lassú.

Just a simple Lineman...

(#9873) BiriBum válasza Toma.ma (#9870) üzenetére


BiriBum
őstag

Neked kell eldöntened, hogy mennyire kell a hordozhatóság. A keresőn sokkal jobb komponálni.

[ Szerkesztve ]

(#9874) Mercutio_ válasza BiriBum (#9873) üzenetére


Mercutio_
félisten

G2-n is van kereső :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9875) yolan


yolan
őstag

pentax k-x kb hány expóra van hitelesítve?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9876) BiriBum válasza Mercutio_ (#9874) üzenetére


BiriBum
őstag

Tudom :DDD

Huh még 1 az hogy a kép készítésekor az Lcd-n lássam azt amiről készítem a képeket....(ezt nem tudom hogy alap dolog vagy csak nekem az)

[ Szerkesztve ]

(#9877) BiriBum válasza yolan (#9875) üzenetére


BiriBum
őstag

[link]
A 100 ezer kép elkészítésére tervezett zárszerkezettel 1/6000 másodperces záridő is beállítható.

(#9878) BotaN


BotaN
senior tag

Ha jól tudom, akkor ugye az "lelkes amatőr" szintet (D7000, 7D, 60D, K-5) azt olyan 2 évente frissítik ugye? Ebből kiindulva év vége felé szerintetek megint jönnek majd az új body-k? Csak azért kérdezem mert közeledik a CES és nagyon szeretem azt a rendezvényt, főleg ha esetleg csöpögtetnek némi infót valami újdonságról.

Illetve az is érdekelne, hogy ti hova helyezitek a Pentax-ot mint márkát, azon belül is a K-5-öt, ami a minőséget, megbízhatóságot, obi felhozatalt illeti. Illetve néztem hogy viszonylag olcsóak hozzá az objektívek, de kérdés hogy milyen minőségűek. + Miért van az hogy olyan picik a Pentax obik?

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#9879) zolka78 válasza BotaN (#9878) üzenetére


zolka78
senior tag

Azért azok a gépek nem igazán a "lelkes amatőr szint".

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#9880) Plebi


Plebi
senior tag

Látom a pentax is előkerült, mint lehetőség és már más is írta, hogy gondolkozik bennük. A nikon d7000 és a pentax k-.5 közül melyiket ajánlanátok. Mennyire lehet pl a pentaxhoz tamron, sigma, stb obikat kapni, mennyire jók a gyári obik, melyiket érdemes megvenni, vagy nem érdemes pentaxot venni, inkább várjon ki az ember pár hónapot, lemegy a víz és talán a nikon ára is visszamegy.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#9881) BotaN válasza zolka78 (#9879) üzenetére


BotaN
senior tag

Nálam a pro DLRS kritériuma a full frame szenzor, minden ami ennék kisebb az amatőr vagy lelkes amatőr kategóriába sorolandó, az elérhető funkcióktól függően.

De ahogy az előttem szóló is írta, kérnénk némi felvilágosítást a Pentax-ről (K-5), mert most már elég jó áron kapható, 740 font, ami 2-300-al kevesebb mint hasonló tudású társai. Ami amúgy főleg megfogott a K-5-ben az a méret, mert nem tudom mi ez a tendencia most, hogy csináljunk akkora fényképezőt mint egy turistabusz, és elég jól bele is lett nevelve az emberekbe, hogy minél nagyobb és nehezebb annál okosabb és próbb. Tudom hogy ezek a DSLR-ek nem feltétlen utcai fotózásra készültek, de egy én pl egy 7D-t már nem vennék elő az utcán mert még valaki kihívná a rendőrt. A Pentax ezzel szemben nagyon szolid méretben hoz jó teljesítményt, az obik is kicsit hozzá, tehát sokkal diszkrétebb a kinézete.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#9882) Toma.ma válasza BiriBum (#9873) üzenetére


Toma.ma
csendes tag

Éretem ...

Nekem a legfontosabb szempont két kép közötti sebesség (amikor vakuzok) mert tényleg útálatos dolog várakozni ... Ezért is gondolkodtam tükörreflexesbe mert azok rettentő gyorsak... hát akkor még gondolkodok rajta egy csöppet....

(#9883) zolka78 válasza BotaN (#9881) üzenetére


zolka78
senior tag

Akkor a te szemszögedből nézve nagyon sajnálom azt a sok fotóst aki kénytelen ilyen amatőr holmikkal megkeresni a kenyérre valót, mert hát sajnos van egypár ilyen :) . Egyébként a 7D alig 1,5 centiméterrel szélesebb mint a Pentax K-5, a többi méret nem igazán számottevő. Nekem ugyan jó a látásom de meghajlok az előtt aki pár méterről ezt a különbséget észreveszi, mondjuk a nyakadban lógó gépről.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#9884) BotaN válasza zolka78 (#9883) üzenetére


BotaN
senior tag

Félre értesz, az amatőr jelzőnek ne az abszolút negatív jelentését vedd alapul kérlek, ezek a gépek tapasztalt kezekben pont olyan szép képet adnak mint a 3-4x drágább testvéreik, viszont fordítva ez már nem biztos hogy igaz, így értettem az amatőrt. Igaz nem láttam élőben a Pentax-ot, csak arra hagyatkozok amiket a neten található képek mutatnak, és az is lehet hogy ott nagy keze volt az illetőnek aki tartotta, de valahogy mégis diszkrétebb volt az összhatás. Valahogy nem tűnt annyira pufinak, és isten bocsáss hogy ilyet mondok de idétlennek, mint egy 7D, lehet hogy a szögletes forma miatt... nem tudom. Ez teljesen egyéni vélemény, és nem is számít annyira, de mégis mivel évekig használjuk ezeket a gépeket, a kis kezekhez lehet kényelmesebb egy kisebb DSLR.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#9885) Mikisys


Mikisys
őstag

A Pentax K5 ugyanaz a kategória, mint a Canon 7D, vagy Nikon, Sony, Olympus, stb. megfelelőjük.
Mindkettő haladó amatőr gép, vagyis profik is örömmel használják, mert olcsóbbak, mint egy tényleg profi teljes-képkockás váz.
Kinek melyik tetszik, szimpatikusabb, jobban kezelhetőnek tűnik, azt választja.
A Pentax anyagi szempontból bármely más gyártót megveri, mert olcsóbban lehet kitűnően használható rendszert felépíteni a gépeikből, objektívekből.
A Pentax egyik nagy előnye, hogy az összes eddig gyártott K-bajonettes objektív használható hozzá.
Ha valakinek ez nem elég, akkor az ne vegyen DSLR-gépet.
Ha a Canon EOS 5D MK-II-höz veszünk objektívet többféle célra, abból kijön kettő Pentax K5 kompletten, összes objektívjével, amivel ugyanolyan képeket készíthetünk.
Én az utóbbit választanám.
:)
Üdv!

(#9886) BotaN válasza Mikisys (#9885) üzenetére


BotaN
senior tag

Ami még szintén nem elhanyagolható hogy most olvastam a body-ba van egy okos kis szerkezet, ami az apróbb mozgásnak, rezgésnek megfelelően mozgatja a szenzort, ellensúlyozza azt, a.k.a VR/IS ahogy Nikon/Canon-én hívják. Tehát ha ráteszed az 5éves obit, abba is lesz képstabilizátor, ami sokszor nagyon hasznosnak bizonyul. Egyre jobban tatszik ez a Pentax K-5

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#9887) bartrender


bartrender
csendes tag

sziasztok

Canon EOS 450D rol kinek mien velemenye van?

most szeretnek egyet , elvileg meg is van a kiszemelt példány , csak tartok tolle egy kicsit , ha van olyan aki ilyet hasznal esetleg ,megoszthatná véleményét velem ,

köszönöm ,

üdv ,a csapos: )

(#9888) BiriBum válasza BotaN (#9886) üzenetére


BiriBum
őstag

Az összes eddigi Pentaxban stabilizált a szenzor. Kiváló optikai minőségűek a Pentax limitált fixei. Emellett gyakorlatilag az összes Sigma/Tamron obi elérhető K-bajonettel is. A szolgáltatások szerint mindig egy kicsit többet pakolnak bele, mint a kategória szerint elvárható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9889) nesa válasza bartrender (#9887) üzenetére


nesa
veterán

Itt inkabb az a kerdes hogy amit kineztel mibe kerul,megeri-e penzt...
A vaz nyilvan jo mint barmelyik masik is, ma mar minden DSLR eleg jo.

Hasznalt gep mindig lutri.

(#9890) kutymorg


kutymorg
tag

A Pentax beépített stabilizátora milyen a Nikon/Canon objektívbe építetthez képest? Mellyire hatásos, melyik a jobb?

(#9891) BotaN válasza kutymorg (#9890) üzenetére


BotaN
senior tag

Az obiba épített stabilizálás mindig jobb és hatékonyabb mint a body-ba épített, mert ott kifejezetten az objektívhez hangolják a stabilizáló részt, így szebb eredményt érnek el. Míg a Pentax megoldása ugyan az bármilyen obira nézve így előfordulhat hogy kevésnek, vagy éppen soknak bizonyul a korrigálás. Az eltérés nem eget rengető, de látható.

A másik előnye a Canon és Nikon megoldásának hogy ott nem csak a végtermék (a fénykép) stabilizált, hanem a viewfinder képe is, mivel a rezgések csillapítása már az obiban megtörténik. A body-ba épített megoldásnál csak a kép lesz stabilizált, a viewfinder, vagy a live view képe ugyan úgy mocorogni fog, így néha nehéz megmondani mi is lesz valóban a képen.

Viszont nagy előnye pl a Pentax-nak hogy csak egyszer fizetsz a stabilizálásért, és minden obival megy, így hosszú távon pénzt spórolhatsz. Nem is keveset.

Ezek apró dolgok, legjobb ha bemész egy üzletbe és kipróbálod élőben, melyik hogy tetszik.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#9892) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Váz méret összehasonlítás ügyben ajánlom az alábbi linket:
[link]

(#9893) tench


tench
tag

Sziasztok!

Kompaktról szeretnék MILC-re váltani. Főleg természetben, családi összejövetelekkor, városnézéskor használnám a gépet, kb ebben a sorrendben. A G3-al szemezgetek egy ideje, csak nem tudom milyen obikkal lenne érdemes megvásárolnom. Illetve érdekelne a véleményetek a GF2-ről, ami most viszonylag jó árban van. Esetleg más javaslat? Mindenképp a MILC-ekkel szimpatizálok, a kis méret, és evvel együtt a kiváló képminőség miatt.... BUÉK mindenkinek!

(#9894) dannyl


dannyl
addikt

Most igy a Karácsony miatt eléggé felmentek az árak mindenhol, meg ugye a Ft is bődületeset gyengült, sőt, most még az ÁFA emelés is rátesz egy lapáttal az árakra.
Ettől eltekintve szerintetek mikor érdemes gépet venni? Kinek mi a tapasztalata?

(#9895) #34577664 válasza dannyl (#9894) üzenetére


#34577664
törölt tag

Én akkor szoktam gépet venni, amikor van elég pénzem rá.

(#9896) dannyl válasza #34577664 (#9895) üzenetére


dannyl
addikt

Köszi a konstruktiv választ... :W

(#9897) BotaN válasza dannyl (#9896) üzenetére


BotaN
senior tag

Igaza van az előtted szólónak, nincs olyan hogy mikor érdemes, ez nem ilyen szezonális dolog, mint pl egy koribérlet... Akkor vegyél amikor megvan rá a pénzed, vagy ha látsz valami akciót.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#9898) dannyl válasza BotaN (#9897) üzenetére


dannyl
addikt

De ez igy már mindjárt korrektebbül hangzik. Köszi.

(#9899) BEE válasza kutymorg (#9890) üzenetére


BEE
addikt

Az obiba épített stabi elvileg jobb, valamivel hatékonyabb.
De a mai vázstabik a Pentaxnál már elérik azt a szintet,
hogy átlagos embereknek elegendő a legtöbb helyzetben.
Sőt !
A legújabb gépekben már nem csak függőben és vízszintben mozog,
hanem csavarja is a szenzort, amit pedig az optikai stabi nem tud.
Ebből adódott egy új lehetőség, ha kéred, akkor vízszintbe húzza
a képet kisebb eltérések esetén.
Hab a tortán, hogy a legrégibb, legócskább M42-es obi is stabilizálva van,
ugyanolyan hatékonysággal, amire Canon, Nikon esetén nincs lehetőséged.

És ahogy írták is, csak egyszer kell kifizetned, nem obinként.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#9900) k1csi válasza BEE (#9899) üzenetére


k1csi
senior tag

A legújabb gépekben már nem csak függőben és vízszintben mozog,
hanem csavarja is a szenzort, amit pedig az optikai stabi nem tud.

Ebben biztos vagy? Nekem elsőre pl. a Canon 100mm-es hibrid IS-es makrója jutott eszembe, ami vsz. tudhatja ezt.

A másik kérdés ami mindig ott motoszkál a fejemben, de választ még nem sikerült találnom rá az az, hogy az AF rendszert (pl. pontosságát) hogyan befolyásolja az optikai stabi megléte vagy hiánya (azaz, hogy stabilizált kép jut az AF szenzorra (is)).

Meg ugye még ott van a videó mód. Az EF-S 15-85-nek szuper stabija van (ezt tapasztalatból mondom; kár, hogy az obi nem fényerős) ami videó módban is nagyon jól használható és meglepően halk. Nem tudom, hogy a szenzor stabinál hogyan befolyásolja a keletkező hő elvitelét a stabi. Ugye ez hosszabb felvételeknél lehet érdekes.

Röviden: Ezt annál egy kicsit komplexebb kérdésnek tekinteném, mint ami ilyen egyérelműen és egyszerűen megválaszolható lenne.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.