Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Ijk válasza TayRol (#8143) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az 50 f1.8-at felejtsd el, én már nem venném meg. Egyrészt nem fókuszmotoros, így a D5000-en nem lenne vele AF, másfelől tág rekeszen lágy.
Ellenben 50k-ért ott a nikon 35 f1.8, ami egy nagyon jó kis üveg. 50-esből 50 f1.4-et vennék.
A kép meg nem az 50-es miatt lett "jó", hanem a softbox miatt:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8152) TayRol válasza Ijk (#8151) üzenetére


TayRol
veterán

okes.
ja, akinek van szoftbox-a...:)

a 35/1.8 melle milyen obit ajanalanal?

(#8153) Ijk válasza TayRol (#8152) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az kizárólag attól függ mit akarsz fényképezni.
Ha nem sportfotózól/"madarazol" a 18-55 szinte mindenben kiszolgál, a 35 f1.8 pedig ideális beltérben vaku nélküli képekhez. Ha úgy érzed mindenképp kell a 150mm feletti tele akkor duplakit. Ha elég a 150mm és nem akarsz cserélgetni akkor 18-105vr. Viszont ez utóbbi nagyobb darab a 18-55-nél, ami utazásnál hátrányt jelent. Teljesen egyéniségfüggő minden.
Vagy ott a nagyszerű 18-200vr jó drágán, de akkor be vagy biztosítva hogy nem kell cserélgetni.
Van itt kérem annyi variáció hogy bele fogsz bolondulni:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8154) johnjohn válasza Ijk (#8153) üzenetére


johnjohn
addikt

" Van itt kérem annyi variáció hogy bele fogsz bolondulni "

Meg amennyit a családi kassza majd elbír ! ;]

[ Szerkesztve ]

(#8155) TayRol válasza Ijk (#8153) üzenetére


TayRol
veterán

semmi sport/madarfoto. gyors mozgast csak akkor fogok, ha gyerekem lesz.:)
18-200-zal biztosan nem kezdem, eloszor ki kell alakulnia hogy tenylegesen miket fogok megorokiteni, plusz magas ara van.
valoszinu 18-55 mindenkeppen lesz, mert nem kerul tobbe annyival egy vaz aranal hogy ne erje meg megvennem. es inkabb egy 35/1.8 mint egy 55-200. de mivel nem tudom, hogy hasznalnam-e a ketto kozul valamelyiket ezert a legesszerubbnek azt tartom, hogy veszek egy kitobis gepet es meglatom, hogy az utan mire van szuksegem.
latatlanba nem akarok beruhazni mert lehet utana alig hasznalnam.

tenyleg nem egyszeru, pedig en csak egy nulla kezdo vagyok/leszek.:)

(#8156) kutymorg válasza johnjohn (#8150) üzenetére


kutymorg
tag

Nem tiltakozom a Canon ellen sem, de az +40k-val drágább a D3100-től :S

(#8157) Ijk válasza TayRol (#8155) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem is 18-55-el megveszed egyelőre és kész.
Később úgyis megveszed a 35 f1.8-at meg valami rendszervakut.:DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8158) TayRol válasza Ijk (#8157) üzenetére


TayRol
veterán

az a baj, hogy en is ettol felek. mar csak azt kell eldontenem, hogy milyen gep legyen.:)

eddig (ahogy itt a legtobbeknek) a d5000 (d3100) es 500d (550d) kozott kellene dontenem.:D

(#8159) nesa válasza csakb (#8107) üzenetére


nesa
veterán

A D40 Iso 1600 nem gazos szerintem, sot a 3200 is emesztheto.

Szinten 5-6 eves szenzor szervizmenuben piszkaltam kicsit ISO 10.000 re:)

Ma mar jobb eredmenyt lehet elerni RAWbol mint 4-5 eve eleg jolsikerult progik jonnek ki mostanaban.

[ Szerkesztve ]

(#8160) Throme válasza TayRol (#8158) üzenetére


Throme
veterán

Nikon esetében a 18-105-ön nem gondolkodtál, mint kezdő obi?

(#8161) TayRol válasza Throme (#8160) üzenetére


TayRol
veterán

erre gondolsz? meg nem. nem tudom, ajanlott-e.
5e forinttal dragabbert van ugye a duplaobis.

(#8162) johnjohn válasza TayRol (#8161) üzenetére


johnjohn
addikt

Valóban megfontolandó, mert ha nem kell a 200-as vég, akkor a 18-105 VR objektívcsere nélkül elég szinte mindenre.Egy nyaralást, túrát, simán végig lehet vele fotózni.

(#8163) TayRol válasza johnjohn (#8162) üzenetére


TayRol
veterán

az az igazsag, hogy nem tudom szuksegem van-e az elso idoszakban a 200-as vegre.:)
a kesobbiekben valoszinu.

(#8164) Throme válasza TayRol (#8161) üzenetére


Throme
veterán

Igen. Szerintem azt is nézd, hogy milyen 'szisztéma' szerint akarod felépíteni a rendszered. Ha valamire nincs szükséged, akkor ne vedd meg feleslegesen.

(#8165) TayRol válasza Throme (#8164) üzenetére


TayRol
veterán

egyetertek. ezert is irtam par hsz-szel feljebb, hogy nagy valoszinuseggel egy kitobis gepet veszek amit a kesobbiekben az igenyeimhez tudok fejleszteni.
de azt mar most latom, hogy a nikonnal a 35/1.8 nagyon csabito. a 18-105-os obinal arra voltam kivancsi, hogy ajanlott-e, jobb-e mint a 18-55-os vagy sem (tehat techinkailag, nem felhasznalasilag).:)

illetve ez az obi ugyanaz, amit adnak a d90 melle kitben?

[ Szerkesztve ]

(#8166) nesa válasza TayRol (#8165) üzenetére


nesa
veterán

Kb az egyetlen elerheto aru csabito obi a 35/1,8, en csak ezmiatt vettem a masik rendszer melle Nikon vazat.

(#8167) TayRol válasza nesa (#8166) üzenetére


TayRol
veterán

ha ennyien dicserik rossz nem lehet. ha raerzek a fotozas izere valoszinu es is veszek egyet.

(#8168) Throme válasza TayRol (#8165) üzenetére


Throme
veterán

Képminőségre nem biztos, hogy jobb egyik a másiknál.
18-55: kisebb a közelpontja
kisebb, könnyebb
olcsóbb
18-105: nem forog a frontlencse (szűrők miatt jó)
nincs vége 55mm-en :N
nagyobb átfogás
AF esetén is állítható kézzel a fókusz (ez valakinek előny)

A 18-105 objektívből csak 1 verzió van, mindegy melyik vázhoz adják (D3k - 5k, D90, D7000...stb).

[ Szerkesztve ]

(#8169) Mercutio_ válasza TayRol (#8165) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem a 18-105 -tel két dolog miatt járnál jobban mint a 18-55-el:
1. Praktikusabb, de még nem túlzó az átfogása, így később is ritkábban kell majd obicserélgetéssel tölteni az időt.
2. A 18-55-ről mindenki feljebb vált, így szinte eladhatatlan.

Amikor már néhány hónapja használod a gépet érdemes felrakni azt a programot ami végigmegy a képeiden és az exif alapján csinál egy statisztikát milyen gyután(ok)on használod a leggyakrabban az obit.

nesa: Mióta kijött a Pentax 35/2.4 a maga 125 grammos súlyával 40+fáért már csak a Canon 70-200/F4-ek azok az obik amiket sajnálok, hogy nem gyártanak K-bajonettel :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8170) Ijk válasza Mercutio_ (#8169) üzenetére


Ijk
nagyúr

A 18-105 is szinte eladhatatlan. a 18-55 mellett szól még a kis mérete, kisebb súlya, egy nyaraláson kényelmesebb azt cipelni, ráadásul ezeknek a kis vázaknak a balanszuk is jobb vele.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8171) TayRol válasza Throme (#8168) üzenetére


TayRol
veterán

na, lehet hogy D90 lesz 18-105-os obival.

(#8172) Throme válasza Ijk (#8170) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem 18-105 lencsétől kevesebben akarnak megválni, mint a kisebb kitobitól.
Pl a prohardveren találtam 1db 18-105 hirdetést, míg 5 db-ot a másikból...
Magam is beszélgettem olyannal itt aki 18-55-ről váltott 108-105-re. Fordított esetre nem emlékszem :N

A nikon akkor sokat nem foglalkozik a balansszal, mert odarakja az 55-300-at a D3100-hez.
Én pl gondolkodok az új tamron 70-300-on, bár az már tényleg sok egy D5000-hez....

Úgy vélem nyaralásra nem nagyon indulnak el egy szál 18-55-tel.
Üzletben próbálgattam mindkét obit. Az 55mm hamar kevés lehet.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a 105 mm a giga zoom, de sokkal kellemesebb átfogást biztosít.

Aki most vált dslr-re szerintem érdemes visszanéznie a kompaktos képeit, hogy ott milyen fókusztartományokat használt sűrűbben.
Meg merem kockáztatni, aki túrázgatni jár vagy utazgat annak jobb a 18-105. Független attól, hogy nehezebb. Ritkábban fog cserélni 105 mm-nél lencsét, mint 55 mm-nél.

(#8173) Petzval válasza TayRol (#8163) üzenetére


Petzval
senior tag

Hát ha olyan téma kerül eléd ami igényli azt nem lehet elkerülni.

(#8174) Ijk válasza Throme (#8172) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát én akkor pont az ellenkező eset vagyok. Egyrészt szerintem a 18-55 olyan obi amit nem érdemes eladni, ha nem használja inkább fiókba elrakni, nyaralásra elővenni.
Nekem 18-70-em van, és nagyon ritkán éreztem hogy nekem ez rövid lenne. Ellenben nyaraláson sokszor irigykedve néztem a kis műanyag obis d40-el szaladgálókat (mert fele olyan nehéz mint az enyém).
Ha meg esetleg megtoldja egy telével onnantól kezdve úgyis cserélgetni fog.

Szóval szerintem mindkét obira megvan a pro/kontra, a 18-55-öt sem érdemes kapásból elvetni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8175) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#8144) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

:U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8176) rumos14 válasza Mr.Csizmás (#8144) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Sony-t mennyiért adja az eladó? gari van? a pótakksi eredeti? ezek tudatában tudok véleményt mondani, hogy jó vétel-e.

(#8177) rumos14


rumos14
nagyúr

még Deicide úr felvetésére is reflektálnék:
csodálkozom, hogy rohanó kutya megörökítésére kitobikat ajánlotok. persze, megoldható a feladat, de én, ha minőségi ugrást akarnék a bridge gépemhez kéepst, egy használt 70-200/4-et keresnék, a fényerő és a gyors USM motor miatt, követő AF-nál nem mindegy. és a maradék keretből néznék mondjuk egy használt 500D-t.

(#8178) johnjohn válasza rumos14 (#8177) üzenetére


johnjohn
addikt

(#8179) rumos14 válasza johnjohn (#8178) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, téged szeretnélek is megdícsérni :D

(#8180) Mr.Csizmás válasza rumos14 (#8176) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

május végéig vagy június elejéig van rá garancia. 79900Ft az ára a kit (18-55) objektívvel 2 aksival. 92000ft a 70-210-es Minolta objektívvel együtt, eredeti akksi.

viszont a másiknál meg ha megvenném a vázat, a cumóival együtt, plusz [link] nesa optikáját, akkor ~75-ből kijönnék. (nem az olcsóságra hajtok, hanem melyik lenne jobb vétel)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8181) johnjohn válasza Mr.Csizmás (#8180) üzenetére


johnjohn
addikt

Az Oly! Annak a Sony váznak tragikusan sz@r a fogása.

(#8182) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

régóta visszatérő vendég vagyok ebben a topikban, átlag évente hatalmába kerít a kísértés, hogy megvegyem életem első DSLR-jét, majd az anyagi megfontolások után szépen lecsillapítom magamban ezt a dolgot :)

Most viszont nagyon elhatároztam magam, elolvastam a fórum utolsó 2-3-400 hozzászólását, voltak hozzászólások, amelyek kicsit elbizonytalanítottak, voltak, amik bátorítottak :)

Nem típus kiválasztásában kérek tanácsot, sőt, típust sem írok, miket nézegettem ( mert tuti el tudnátok bizonytalanítani :D ), de annyit szeretnék megkérdezni hogy,

Ha adott egy váz, ami kerül X összegbe
Ugyanez a váz, mondjuk az alap 18-55ös, nem stabilizátoros kitobival mondjuk x+10.000 Ft

Viszont ha keresek 18-55ös obit önállóan, de az mondjuk már stabilizátoros, akkor nemritka hogy 30-40-50,000 Ft-okat is elkérnek érte.

Kérdezem én: ennyire xarok a kitobik? Vagy ennyi a különbség a stabilizátoros, illetve az azok nélkül szerelt obiknál? :U

Csak mert akkor arra gondoltam, hogy veszek egy vázat, és hozzá egy obit. De nem kitobit. Vagy ilyen kis "tartományban" ( 18-55mm ) nincs túl nagy jelentősége a stabilizátornak? :/

előre is köszi a válaszokat,

üdv

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#8183) Mercutio_ válasza Fasten (#8182) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez biza a Canon lesz :DDD
Használtan index adok-veszekben 20-25 között fel szokott bukkanni 18-55 IS, és nem csak a stabi a különbség, hanem az obi képminősége is sokat javult (az IS nélküli diótörönek jó csak)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8184) johnjohn válasza Fasten (#8182) üzenetére


johnjohn
addikt

Kitben gyakran csak minimális összeggel kerül többe a gép, mint külön a váz.
Nem minden gyártó kit objektívje rossz, a két "nagy " márkához elég jól használhatót adnak .
Ilyen kis tartományban el lehet lenni stabi nélkül is, de a stabilizált változat jobb minőségű. A plusz minimális felárat mindenképpen megéri az alap obi.
Egy jó teljesítményű nagy fényerejű objektív akár a váz árát is elérheti.

[ Szerkesztve ]

(#8185) Fasten válasza Mercutio_ (#8183) üzenetére


Fasten
tag

óóóóóóóóó basszuskulcs, kompromittálódtam :D
Igen, a Canon-ról van szó :B
Akkor kicsit még rágódom ezen a témán :)

Köszönöm a gyors válaszokat! :R

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#8186) flash- válasza Fasten (#8185) üzenetére


flash-
veterán

nézt ezt meg!
Szerintem no comment.
Nem gondoltam volna hogy ennyivel jobb az IS.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8187) Fasten válasza flash- (#8186) üzenetére


Fasten
tag

Hát igen. Szignifikáns a különbség, ez tény, bár a kitobi védelmében talán annyit lehetne felhozni, hogy voltak beállítások, mikor annyira nem maradt el az IS-es változattól, ráadásul szerintem elég ritka az, mikor egy elkészült kép egy ilyen kis részletét ilyen nagy részletességgel akarjuk kinagyítani. :U

De maga a példa az tökéletesen példázza, hogy azért van különbség, nem is kicsi a két obi között :R

Tegnap próbálkoztam a költségvetési tanácsnál ( asszony :D ), hogy a beadványomat kedvezően bírálják el, háááááááááát... "Minek fényképező? Már van fényképezőnk!" Ehh :O

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#8188) Mercutio_ válasza Fasten (#8187) üzenetére


Mercutio_
félisten

Leírom a stratégiát:
1. Csinálsz béna képeket a mostani géppel, vagy olyan helyzetekben használod, ahol kijönnek a gyengeségei.
2. Kölcsönkérsz havertól egy DSLR-t ezzel is csinálsz képeket, minél jobbakat (ennek sikerességéhez instrukciókat kaphatsz a havertól ;) )
3. Asszonnyal romantikus képnézegetés programot csinálsz, melynek keretében szembesíted a látványos különbségekkel
4. Sajnálkozol, hogy a mostani elavult gépetek csak ennyire képes, majd felvázolod, hogy milyen jó árban tudnál most még megszabadulni tőle, és milyen keveset kellene mellétenni, hogy egy olyan tudású gépre tegyél szert mint a haveré :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8189) csakb válasza Mercutio_ (#8188) üzenetére


csakb
őstag

Vagy egyszerűen csak meg kell kérdezni a megfelelő pillanatban, hogy minek az az új cipő, gönc, nadrág, táska stb., amikor már úgy is van mindegyikből vagy 100 a szekrényben. ;]

(#8190) TayRol


TayRol
veterán

Koszonom a segitseget a topiclakoknak, sikeresen megvettem eletem elso dslr gepet egy D90 szemelyeben.:)

Udv.,
TayRol

[ Szerkesztve ]

(#8191) Fasten válasza csakb (#8189) üzenetére


Fasten
tag

Milyen igaz... És moziba is minek menjünk, mikor már úgyis voltunk, és virágot is minek vegyek, mikor már vettem azt is :DDD

TayRol, gratu a géphez!!

[ Szerkesztve ]

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#8192) TayRol válasza Fasten (#8191) üzenetére


TayRol
veterán

koszi!

(#8193) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

"Sürgősen" kellene egy használt belépőszintű DSLR. A keret max 60k.
Mivel igen kicsi a mozgástér ebben az árban, és vélhetően nem is lesz több egyhamar, így érdekelne, hogy mit szabad és mit nem.
Így hirtelen az aprót böngészve, egy 300D és egy D40 volt amin megakadt a szemem.
A válaszokat köszönöm! :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8194) Petzval válasza fi:zi'k (#8193) üzenetére


Petzval
senior tag

Azt mondhatnám egyik rosszabb mint a másik :D A Canon egy gyengécske totál műanyagházas öreg gép nem ajánlom mert ráadásul ezekkel elég sok zárbaj volt a gyenge felépítés miatt is, A Nikon talán egy fokkal erősebb csak motoros optikával megy az AF mert a házban ha jól tudom nincs motor.

(#8195) fi:zi'k válasza Petzval (#8194) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egyéb alternatíva? Nem kell csillió MP, ellenben jó képminőség. Jó lenne ha az obik sem lennének túl drágák hozzá.
Kicsit átszámoltam a dolgot és inkább 80E-re módosítanám a max keretet.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8196) Petzval válasza fi:zi'k (#8195) üzenetére


Petzval
senior tag

Csakis attól függ mit lehet kapni.A belépő szintű gépek nem térnek el képjóságban annyira. A Vaterán nézd meg, vagy olyan üzletekben amelyek árulnak használt gépet.Én Pentaxos vagyok a K100-tól nagyon masszív jó gépek és optika a leginkább kapható akár régi manuális ha nem ragaszkodsz az AF-hez..

[ Szerkesztve ]

(#8197) t_a_m_a_s válasza fi:zi'k (#8195) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az azért szvsz nem igaz, hogy egyik rosszabb, mint a másik, ne írjuk le a régi vasakat ennyire... A két említett váz közül, ha jól tudom a 300D az öregecskébb. Sok Nikonos fórumtárs használ a mai napig D40-et, vagy a régebbi D50-et például (igaz, az még beépített fókuszmotoros). Csak meg kell sasolni a fotós topikban Eastsider (D40x), Cayman (D50), Karima (D40) képeit, magukért beszélnek.

A D40-et én lassan három éve nyúzom, minden probléma nélkül. 6 megapixel A3 nyomatokhoz simán elmegy, a kezelhetősége egyszerű, a kitobikkal is szépen rajzol, egy 18-105-el kiegészítve sokáig el lehet lenni vele. D40+18-55 60K ért már kapható, talán még olcsóbban is. Esetleg nézz körül Pentax, Oly vonalon is.

Szerk.: Ugyanazt tanácsolnám még, mint használt autó vásárlásnál: nem a márka és a kor, hanem az állapot a fontos! Inkább egy több expós, de szemlátomást megvigyázott cuccot vegyél mint egy kevesebb expósat ütve-vágva.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#8198) csakb válasza fi:zi'k (#8195) üzenetére


csakb
őstag

Van a hardveraprón egy Pentax K200D + kitobi 85-ért. Hátránya, hogy nem árt normális AA akkukat és egy jó töltőt is beszerezni hozzá.

Van egy Olympus E-420 dupla kit is 80 k-ért. Hátránya, hogy ez még nem stabilizált szenzoros.

Esetleg Canon 350D kiteket próbálnak még ennyiért adni.

(#8199) Petzval válasza t_a_m_a_s (#8197) üzenetére


Petzval
senior tag

"ne írjuk le a régi vasakat ennyire."

Vas? Na pont ez az! Az nincs a 300-asban. Pont az a baja hogy olyan része is műanyag aminek nem szabadna.

(#8200) fi:zi'k válasza t_a_m_a_s (#8197) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az ilyen gépek mekkora exposzámra vannak minősítve?
20-30-40E mennyire számít soknak?

Ja, és az obiknál mire figyeljek?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.