Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) t_a_m_a_s válasza bnorci71 (#8493) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A D3100 már túl van a fájdalomhatáron 145e körül 1 obival 2 obival 205e környéke

Nem tudom, mennyit szánsz rá, de a D5000 az Optiformnál agyanazzal a duplakittel 170K HUF.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#8502) bnorci71 válasza t_a_m_a_s (#8501) üzenetére


bnorci71
addikt

140-150 max
a K-x kijön a 15% kedvezménnyel 140-ből a duplakittel
de ahogy nézem a D5000 is 4e lenne drágább.
Na olvashatok végig még egy tesztet :)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8503) fezsoo válasza csakb (#8492) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Köszönöm az újabb infót. Nem lett volna jó ha beleszalad az ember egy ilyen átverésbe.
Csak kicsit piszkálta a csőröm. elég jó árakat írtak.. már már hihetetlennek is tűnt.

adam014 neked is köszi.

Akkor marad a további keresés és kutatás. Egy szép nap majd csak találok egy jó fogást én is. :)) Nem sürgős...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8504) Alexios válasza fezsoo (#8503) üzenetére


Alexios
veterán

Ha nem újonnan keresel,hanem jó a használt is, azért kilehet fogni itt az aprón, expresszen, vaterán vagy pixinfó apróknál egyet. Illetve ha nem riadsz meg a külföldi vásárlásoktól se, akkor ebay-en is lehet pár jó ajánlat:)

(#8505) Mercutio_ válasza AmunRa (#8500) üzenetére


Mercutio_
félisten

0 expósnél is lesz kb. 50-200 expószám, mert a gyári tesztelés során raknak bele ennyit, hogy megvizsgálják nincs-e rejtett hibája pl. a zárszerkezetnek.
Kérj egy mintaképet az eladótól előtte e-mailben, de ha switch-től veszed benne megbízhatsz, nem fogja lejáratni a nevét :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8506) DJ Reinhardt válasza Mercutio_ (#8505) üzenetére


DJ Reinhardt
tag

A gyárból nullás exposzámlálóval jön ki.

(#8507) Mercutio_ válasza DJ Reinhardt (#8506) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hopp tényleg, a K-r/K5 már nullázva jön, kevertem a K-x-szel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8508) bnorci71


bnorci71
addikt

nézegetem a D5000 tesztképeit azért rendesen van torzítása, igaz a korrekció szépen helyre teszi
viszont melyik gépnek helyes a színképe
elég eltérő a K-x vs D5000 tesztképek színvilága.
jól gondolom hogy a D5000-é az szürke a K-x-be van egy kis kékes beütés
D5000
K-x

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8509) Throme válasza bnorci71 (#8508) üzenetére


Throme
veterán

Ha nem tennél egymás mellé tesztképeket, akkor zavarna az egyik vagy a másik?
Ha a válasz "nem", akkor Neked nincsen szükséged tesztképekre.
Ha az ellenkezője, akkor azokat fogod kukkolni még 1 hónapig is akár :)

Ha a hangyányi különbségeket simán kiszúrod, akkor Te profi vagy, esetleg közel állsz hozzá és nem a 2 megjelölt gépet kéne választanod, hanem sokkal komolyabb/jobb vázakat (csak azok nem 140k magasságban vannak).

(#8510) AmunRa válasza Throme (#8509) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Aztán a másik kérdés, hogy milyen a monitor. Van e kalibrálva?
2 monitoron megint nem lesz egyforma.

(#8511) bnorci71 válasza Throme (#8509) üzenetére


bnorci71
addikt

a torzítás rögtön megütötte a szemem a K-x 'színhibája" viszont csak most tűnt fel... :F

AmunRa
azért a 2 képet nem 2 monitoron néztem :)
a noti képe nincs kalibrálva ezért is kérdés melyik gép képe a jó, mert én csak az eltérést látom, de tény külön külön sose vettem volna észre

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8512) Alexios válasza bnorci71 (#8511) üzenetére


Alexios
veterán

A hordósodásra gondolsz? Mert ott nekem pont a K-x tűnik durvábbnak, de a korrekció mindkettőnél helyreteszi amúgy.

(#8513) Throme válasza bnorci71 (#8511) üzenetére


Throme
veterán

A torzítás nem objektív függő?
Ha nem vagy megelégedve egy kitobival, később úgy is lecseréled (beszéljünk bármelyik márkáról is).

Nekem anno nem volt perdöntő jelentősége az ilyen tesztképeknek.
Valószínűsítem nem ilyenek akarsz fotózni.
Utómunkával (tényleg nem kell sok) meg saját ízlésedhez (vagy ahhoz nagyon közel) állíthatod a képeket.

"de tény külön külön sose vettem volna észre"
Látod, ennyit a tesztképekről :)

Azt is megtippelem, hogy mindegyik vázban fogsz valamilyen kivetni valót találni. Ez egy ilyen kategória. Ha mélyebben nyúlsz zsebbe, akkor lehet közelebb kerülsz a tökéleteshez.

Hadd kérdezzem meg az említett problémákat leszámítva melyikhez húz a szíved? Vagy melyik kezelése szimpatikusabb? Melyik a kényelmesebb? Melyik megoldás tetszik jobban: vázban képstabi / obiban képstabi?

(#8514) csakb válasza bnorci71 (#8511) üzenetére


csakb
őstag

A gépeknek nincs torzítása, csak az optikáknak. Egy kitobitól ne várj sokat, egyik gyártónál sem a csúcsminőséget kapod.

Az meg hogy műteremben, mesterséges fényből a JPG-motor AWB-je milyen színeket hoz ki, hát szintén nem mond semmit, mert ha rendesen beállítod a fehéregyensúlyt, akkor jók lesznek a színek. Az izzólámpával és a kevert fényekkel mindig megszenvednek a JPG-motorok, egyik sem tökéletes.

RAW-ból meg úgy tudod utólag korrigálni, ahogy akarod, de ez megint messzire vezet.

(#8515) bnorci71 válasza Throme (#8513) üzenetére


bnorci71
addikt

a kitobit szerintem sose fogom lecserélni szerintem

Azt is megtippelem, hogy mindegyik vázban fogsz valamilyen kivetni valót találni. Ez egy ilyen kategória. Ha mélyebben nyúlsz zsebbe, akkor lehet közelebb kerülsz a tökéleteshez.

persze, hogy mindben van valami nem ebben hanem még a 10x-es árkategóriában is.

Hadd kérdezzem meg az említett problémákat leszámítva melyikhez húz a szíved? Vagy melyik kezelése szimpatikusabb? Melyik a kényelmesebb? Melyik megoldás tetszik jobban: vázban képstabi / obiban képstabi?

egyenlőre a K-x hez, de a Nikon tesztjének még nem jutottam a végére,eddig az is szimpatikus a hülyébe ma kézbe is tudtam venni, tetszett elsőre. A stabiról fogalmam nincs melyik. Talán a vázban mert ha mégis obit vásárolok akkor arra nem kell figyelni. Nikonnál még az AF motornak is ott kell lennie, de mostani állapot szerint szerintem sose fogok a 2 obin kívül hozzá veni másikat így talán ez lényegtelen is.

csakb

értem amit írsz :)
nem is gondoltam a torzítást perdöntőnek hisz a gép maga szinte 0-ra korrigálta csak megütötte a szemem.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8516) Throme válasza bnorci71 (#8515) üzenetére


Throme
veterán

Az 1-es hsz-ben van jó pár hasznos infó. Ez a stbilizátor téma is. Én úgy tapasztaltam a nikon obiban szépen megfér egymás mellett a stabi és a fókuszmotor ;)

(#8517) t_a_m_a_s válasza bnorci71 (#8515) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Most a D40-D5000 csere előtt én is sokat törpöltem, hiányzik-e a vázba épített fókuszmotor. Van öt objektívem, ebből egyben nincs motor, ezért oda jutottam, hogy nem kell... Említed, hogy nem tervezel további objektíveket, akkor meg teljesen mindegy, hogy van-e a vázadban motor, mert az obikban úgyis benne van. Másrészt ha rákapsz a tükrösre, úgyis veszel majd egy 35-ös vagy 50-es fényerős fixet, akármit is gondolsz most:)) Legfeljebb majd a 35/1,8-at veszed, mert az 50/1,8-ban nincs motor;)

A stabilizátorhoz: a vázban lévő stabilizátor esetén a keresőben nem lesz stabilizált a kép, ez engem kicsit zavar. Másrészt egy bizonyos tartományig lehet élni nélküle, nekem csak telénél fontos a jó stabi, a 18-55-nél (de általánosságban még a 18-105-nél is) jól megvagyok nélküle.

Holnap majd jól beletépünk...

(#8518) neevous


neevous
tag

Nem olyan rég csináltam a K-x-szel egy videót. Talán érdekes lehet azoknak, akik hasonlóban gondolkodnak.

[link]
Kicsit blokkosodik a tömörítés miatt, de igény szerint feldobhatom a nyers videót is.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#8519) Mercutio_ válasza neevous (#8518) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kitobival készült, vagy valami fényerősebbel?

Megkérdezhetem, hogy a szaszásat mivel raktad össze?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8520) neevous válasza Mercutio_ (#8519) üzenetére


neevous
tag

Pentax 50mm f/1.7 SMC-M-mel készült a videó.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#8521) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

Canon gépekben is meglehet nézni a PhotoMe programmal hogy mennyi expo készült velük?
Vagy valami mással csak? Nem találok benne olyan részt ezzel a programmal, mint pl: Nikon Pentax-al készült képek esetében :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8522) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!
A jelenlegi bridge gépemet szeretném lecserélni egy tükrös gépre, de sajna nem tudok dönteni melyiket lenne érdemesebb megvennem:
Canon EOS 500D - 132e 18-55 KIT
Nikon D5000 - 123e csak váz. és kezdésnek valami olcsóbb obit venni hozzá 20-30e ft közötti összegért.
A szívem a Canon felé húz, de a nikon jobb képminőségben (legalábbis a pixinfo-s tesztekből nekem ez jött le) és kihajtható az lcd is.
Esetleg 3. alternatívaként egy EOS 450D 2 db obival, kevés expoval 140e Ft-ért.

(#8523) Alexios válasza adamka16 (#8522) üzenetére


Alexios
veterán

Szia!
Ha az 500D(illetve a 450D)-hez az IS-es azaz képstabilizátoros objektív jár, akkor szerintem az. Jó a D5000, de a képminőség ha kezdő vagy valószínűleg nem feltétlenül a gépen fog múlni, és olyan nagy különbségek azért nincsenek egy kategórián belül. Szerintem neked ez is elég lenne, ha nincs szükséged a kihajtható LCD-re. Viszont ha nem IS-es obi van hozzá, akkor nem venném meg, ugyanis a képstabilizátoros és a régebbi stabimentes objektív nem csak a képstabilizátorban különbözik, hanem az újabban áttervezték az objektívet, így sokkal jobbminőségűbb lett.

fezsoo: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8524) adamka16 válasza Alexios (#8523) üzenetére


adamka16
őstag

Canon lassan kezd kiesni nálam. Viszont Nikonon belül 2 termék között vacilálok:
D5000
D3100
árban ugyan annyi a két gép viszont különbségek vannak közöttük. Esetleg a D3100-ról valakinek vélemény?

(#8525) Alexios válasza adamka16 (#8524) üzenetére


Alexios
veterán

Hát, itt már neked kell eldönteni szerintem hogy mi a fontos. A fullHD videófelvétel, 14mp szenzor(D3100), vagy a kihajtható LCD, nagyobb váz, stb. Szerintem képminőségbe nagy eltéréseket ne várj köztük, (bár a D3100-ban magasabb ISO értékig mehetsz el).

(#8526) adamka16 válasza Alexios (#8525) üzenetére


adamka16
őstag

De szegény nikon annyira idegen számomra...
500D-t pedig jóval olcsóbban is meg tudnám venni garival, újonnan...
Te személy szerint melyiket választanád a 2 nikon és az 1 canon gép közül? Úgy hogy a canon 500d 130e egy 18-55 IS kitobival, a két nikon pedig sima kit 18-55 obival 150e ft

(#8527) Alexios válasza adamka16 (#8526) üzenetére


Alexios
veterán

Hát, én az 500D-t venném, nem tudom mennyire fontos mondjuk neked az, hogy tudjon magyarul a gép(a Nikonok nem tudnak), meg nekem nem érne meg ennyi különbséget azok az apró extrák amiket a Nikonok adnának esetleg:)

(#8528) adamka16 válasza Alexios (#8527) üzenetére


adamka16
őstag

Én is pont így vagyok vele. Mert ugye az 500D-nél jobb a kijelző, 720p-nél 30fps-t tud, magyar nyelvű a menü... meg ahogy nézegettem, jóval átláthatóbb a menü mint a nikonoké. Az meg a másik, hogy pl a D3100-ban nincs expósorozat, pedig azt még a mostani gépem is tudja és mivel érdekel a HDR fotózás is, ezért ez hatalmas hátrány.

(#8529) Alexios válasza adamka16 (#8528) üzenetére


Alexios
veterán

Figyelj, ha ezek fontosak, akkor ezt vedd szerintem, főleg, hogy olcsóbb is:) Nekem fogásra annyira nem jött be, a Nikonok ilyen téren szerintem jobbak, bár a 500D-vel nem volt gond, csak kicsit talán lehetett volna jobban gumírozott, de ez már nagyon kötekvés.

(#8530) adamka16 válasza Alexios (#8529) üzenetére


adamka16
őstag

Jelenleg ez FZ8-am van, ahhoz képest mindegyik jó lehet... még alap obikkal is :D
Ezek fontosak, igen... meg az, hogy -20e ft-al olcsóbb mint a két nikon. :U

(#8531) Byk01 válasza adamka16 (#8526) üzenetére


Byk01
senior tag

Sokan mondták már itt is előttem, most én jövök :) Ha Nikon idegen neked, akkor ne azt válaszd. Nagy különbségek nincsenek, mint Te is láthatod, akkor meg azt a gépet vedd, amelyikkel szívesebben fotózol. Annak semmi értelme, hogy vegyél egy gépet, amit nem szívesen használsz, mert vagy abbahagyod a fotózást, vagy folyton azon fog járni az agyad, hogy inkább a Canon kellene, és előbb-utóbb cserélsz is, de akkor már csak veszteségge tudsz kiszállni a Nikonból.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#8532) Balinov válasza Byk01 (#8531) üzenetére


Balinov
félisten

adamka16, szerintem az utobbi par hozzaszolasbol kimaradt egy fontos dolog. A fejleszthetoseg es a rendszerben valo gondolkozas.

Szerintem mielott bevasarolsz, gondolkozz el azon, hogy kozeptavon fejlesztened-e a rendszered, ugymint plusz objektivek, vaku, szurok, es ha igen, akkor annak milyen koltsegvonzata lehet a jovoben. Pl. ha mondjuk tervezel egy telet, erdemes megnezned, hogy az adott markahoz milyen arban lehet hozzajutni a cel objektivhez.

Remelem erted mire gondolok, kicsit koran van meg :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8533) adamka16 válasza Byk01 (#8531) üzenetére


adamka16
őstag

Őszintén megmondom, mindegyik gép idegen nekem mert egy filmes tükrös gépen kívül, más cserélhető obis gépet nem használtam még. Úgy néz ki, hogy majd ma pécsen meg tapogathatok 1-2 de ez még nem olyan biztos :)
Objektívekre biztos vagyok, hogy nem fogok tudni sokat költeni ezért gondoltam egy alap KIt obira kezdésként és majd ha találok egy használt, jó árú 70-300-as telét esetleg stabilizáltat, akkor másra nem is lesz szükségem. Célom, hogy a mostani gépem nagylátója alá menjek ami 36 mm, teljes telén pedig 432 mm. Ezek nekem untig elégnek kell lennie.
Amit KIT obiként adnak az 500D-hez, nem tudom milyen minőségű, így talán később cserélni fogom, de egy jó darabig ez is megfelelő lesz.
Viszont ahogy azt már korábban említették, hogy a nikon alap obik viszont jobb minőségűek, de viszont ezt én sajna nem tudom.

(#8534) fezsoo válasza Alexios (#8523) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Köszi szépen, de ez a módszerrel nem akar össze jönni. Mi a bánat lehet az oka...

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8535) bnorci71 válasza adamka16 (#8533) üzenetére


bnorci71
addikt

bár én is tanácsért jöttem ide, de azért megkérdezem a Pentax K-x/Nikon D5000 nem nézegetted? Mindkettő van 1 vagy 2 obis kitben is

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8536) adamka16 válasza bnorci71 (#8535) üzenetére


adamka16
őstag

Szemezgettem a D5000-el is, jelenleg az a 2. befutó nálam. Viszont az 500D-t IS obival -20e Ft-vel olcsóbban meg tudnám venni, a szintén KIT-es D5000-et, ami ugye 149e körül van mindenhol.
Pentax-al meg úgy vagyok, hogy inkább nem. Igazából okot nem tudok mondani, meg ugye inkább a 2 legnagyobb gyártó termékei között "morzsolódok" :)

[ Szerkesztve ]

(#8537) Byk01 válasza adamka16 (#8533) üzenetére


Byk01
senior tag

Akkor félreértettelek, azt hittem, a Canon bejön, a Nikontól meg vmi miatt idegenkedsz.
A fejlesztéssel én is úgy voltam, hogy megveszem kittel, aztán egy tele, és annyi. Aztán láttam, hogy sokszor rövid a kit, cseréni meg nincs idő, ha gyereket akar lefotózni az ember, szóval jött egy 18-105 VR (ha esetleg ilyen célra is használnád, akkor érdemes elgondolkodni a D5000 18-105 VR kitben, ha futja rá a keretből). Aztán kevés lett a fény, nem lehetett vakuzni, jött a 35/1,8. Most spórolok egy vakura,és még nincs vége. Szóval ezt felejtsd el, hogy nem lesz szükséged másra :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#8538) bnorci71 válasza adamka16 (#8536) üzenetére


bnorci71
addikt

hát még én se tudom mi lesz :U pedig pénteken szombaton fotózni kellene vele... :U
-Nikon D5000 2obi kit -144e
a 3 év gar és a tudás tetszik az, hogy nem tud magyarul már nem annyira

-Pentax K-x 1obival 110e negatívum talán csak az 1 év gar
+lenne hozzá innen a Ph-ról
-Pentax F 35-135 3,5-4,5 (AF obi, full-frame, szuper képminőség)
29e
-Tamron 80-210 4,5-5,6 (AF obi, full frame, gyönyörű bokeh)
13e

ha erre a két obira sikerül egy jó árat alkudni akkor Pentax lesz ha nem akkor a Nikon
a Pentax K-x 2obis kit nem megérkezése miatt, így a bolt is segít a döntésben

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8539) t_a_m_a_s válasza Byk01 (#8537) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Hehe, ez egy ilyen bringa:)) Mindenki úgy indul, hogy vesz egy duplakitet, aztán vége is. Pedig az még csak az eleje, nagyon az eleje;) Én is így jártam.

A vakut gondold át, egy csomó hasznos dolgot lehet venni az árából. Én is rá voltam kattanva, megvettem az SB600-at, de nem nagyon használom ki... Ha nincs fény, ott a jókis 35/1,8.

Holnap majd jól beletépünk...

(#8540) bnorci71


bnorci71
addikt

gondolom ezeken a gépeken is ha a kép lekészülte után nyomok egy delete gombot akkor az utolsó képet dobja a kijelzőre, vagy ezt márkája válogatja?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8541) Byk01 válasza t_a_m_a_s (#8539) üzenetére


Byk01
senior tag

Egyelőre nem gondolkozom sb-600-ban, csak vmi kínai csodában. Aztán, ha bejön, és jobb vaku kellene, még mindig jó lesz másodiknak, ha meg nem, akkor nem buktam nagyot. 20 ezer alatt ebay-ről már lehet szerezni.
Azért az a 35/1,8 sem mindenható, van, amikor kell az a vaku. Nekem ennyit még megér.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#8542) bnorci71 válasza bnorci71 (#8538) üzenetére


bnorci71
addikt

eldőlt a Pentax lesz

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8543) adamka16 válasza Byk01 (#8537) üzenetére


adamka16
őstag

Persze, hogy bejön a canon... szó se róla. Viszont pixinfo-s tesztben a képminősége összevetve a d5000-ével... nézzétek meg ti is. Lehet hogy az obi volt a ratyi a canon gépen, de nekem nagyon kókánynak néz ki a d5000 de még a d3100-hoz képest is.

(#8544) Alexios válasza adamka16 (#8543) üzenetére


Alexios
veterán

Hát azért azt is nézd, hogy maga a felbontás is nagyobb azokhoz képest

(#8545) adamka16 válasza Alexios (#8544) üzenetére


adamka16
őstag

És akkor ennyivel másabb képet kell gyártania??? :(

(#8546) iff válasza t_a_m_a_s (#8539) üzenetére


iff
senior tag

Szia!Vakuban SB700-ra gondoltam,de amit írtál azon elgondolkodtam.Nekem D5000 18-105mm van.(nem régóta van meg)Vaku "helyett" inkább egy fényezős obit venni
pl:
Nikon 35mm f/1,8 AF-S DX G 51.900.- ezt favorizálják
Nikon 50mm f/1,8D AF 37.800.-

Esetleg képet tudnál feltenni összehasonlításként 3,5 vs 1,8.
1,8-as obinál mennyire sötétben lehet vele jó képet csinálni pl: 18-105-höz képest.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#8547) csakb válasza iff (#8546) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Azt vedd figyelembe, hogy az 1.8/50 D-vel nincs autofókusz a D5000-es vázadon.

Az f/1.8 és f/3.5 között két FÉ különbség van, vagyis 1.8-on négyszer rövidebb expozíció is elég ugyanolyan fényviszonyok között, mint 3.5-ön.

(#8548) Throme válasza iff (#8546) üzenetére


Throme
veterán

néhány teszt kép.
Első 3 18-105, a többi 35mm fix-el.

kis f számnál számíts kis DOF-ra. Nincs benne képstabi.

"mennyire sötétben lehet vele jó képet csinálni"
erre nem tudok válaszolni. Az biztos egy vakut nem helyettesít....

"ezt favorizálják"
Ne ez alapján vásárolj (ha csak nem végtelen a pénztárcád)!

[ Szerkesztve ]

(#8549) iff válasza Throme (#8548) üzenetére


iff
senior tag

csakb köszönöm a válaszod.

Throme köszi a képeket.A képek közül jobban tetszik a fix 35-el készültek.Nagyon érezhető a képstabi hiánya?
Lehet,hogy tudok 1-2 napra kölcsön kérni egy fix 35 1,8-ast.Ott majd elválik,hogy mit tudok kihozni belőle.Valószínű előbb egy fix 35 majd utána vaku, ahogy a keret engedi.Vakuba SB700-ra gondoltam.

..........""..........

(#8550) bnorci71 válasza Throme (#8548) üzenetére


bnorci71
addikt

de jó kis tanulmány olyan kezdőnek mint én, hogy a rekesz/záridő változtatásával, hogy változik a mélységélesség

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.