Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) jeni válasza Mercutio_ (#9750) üzenetére


jeni
félisten

igen ezzel tisztaban vagyok de hat kitudja,hogy esetleg aki eppen licitalni akar arra pont akkor csapott bele a villam a gepebe ;] :K :U vagy aktiv halozat nincs arra az idore

(#9752) jeni válasza Mercutio_ (#9750) üzenetére


jeni
félisten

egy tabla csokiba merek fogadni,hogy 170e.Ft fole nem megy majd
hacsak nem licitalsz ra.

megvennem ha lenne tutira vevo a K7-s vazamra

[ Szerkesztve ]

(#9753) Mercutio_ válasza jeni (#9751) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem tudom vatera-n van-e ilyen, de e-bay-en be tudsz állítani olyat, hogy ha nem vagy gépnél akkor is az általad belőtt határig licitál a rendszer helyetted mondjuk az aukció lejárta előtti 10 perctől kezdve.

Én biztos nem licitálok rá, már csak 1 Pentax obim és egy közgyűrűm, meg 1-2 apróságom van :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9754) jeni válasza Mercutio_ (#9753) üzenetére


jeni
félisten

vatera ilyet nem tud :N

szabadulsz a Pentaxtol?

[ Szerkesztve ]

(#9755) Mercutio_ válasza jeni (#9754) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem jó szó a "szabadulsz", mindig is kisebb vázat akartam, de hiába vártam a Pentax nem jött ki rendes szenzorméretben egy MILC-cel.
Amire nekem kell arra elég a Pana G3 fényerős fixekkel, ha olyan helyre megyek ahol még nem jártam - külföld - viszem a Tamron 17-50/2.8-at és kérek kölcsön egy Pentax vázat valamelyik cimborától :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9756) kutymorg válasza jeni (#9754) üzenetére


kutymorg
tag

De tud! Olyan funkció van benne, hogy betudsz állítani egy max értéket, ha rád licitálnának.

(#9757) jeni válasza kutymorg (#9756) üzenetére


jeni
félisten

na ilyenel meg ott nem talalkoztam. nem a rejtett forintra gondolsz?
hogy titokban be irok 15000 Ft helyett 85000 Ft-t mint licitalo, ez addig marad titokban ameddig valaki el nem eri az osszeget,ha igen,ezt akkor ismerem.

(#9758) flash-


flash-
veterán

sziasztok

szerintetek a Nikon D5000 + 18-55mm VR + 55-200mm VR így összesen újonnan 2 év teljeskörű garanciával 200 ezer forintért megéri??

(én mindenképp szeretnék vadiúj gépet,vadiúj obit)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9759) kutymorg válasza flash- (#9758) üzenetére


kutymorg
tag

A Nikonra nem 3 év a hivatalos gari?

(#9760) jeni válasza kutymorg (#9759) üzenetére


jeni
félisten

igen de nem mindenhol,vagyis boltoktól eltérő lehet.
Az Edigital az tutira 3év garit ad

(#9761) flash- válasza kutymorg (#9759) üzenetére


flash-
veterán

hát itt mindegy számomra most az a legkevesebb.de vajon jó vétel lehet egy 5000 két ilyen obival?

úgy indultam neki hogy jó a d3100 is de aztán olvasgattam és abban nincs expó sorozat,márpedig egy kezdő fotósnak talán az hasznos lehet...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9762) aor


aor
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne a hozzáértőktől, hogy vajon melyik érné meg jobban, elsősorban műszaki szempontból!
Canon EOS 1100D + EF-S 18-55 IS II
vagy
Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 + 75-300

Válaszotokat előre is köszönöm!
Zoli
ui.:elsősorban tájkép, természetfotózáshoz lesz!

(#9763) Mercutio_ válasza aor (#9762) üzenetére


Mercutio_
félisten

A második esetben kapsz egy sz*r stabilizálatlan 18-55-öt és egy szintén nem túl nagy szám stabilizálatlan obit, és a váz is butább, szóval, ha ebből a kettőből kell választani, akkor az első.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9764) aor válasza Mercutio_ (#9763) üzenetére


aor
tag

Szia!

Köszi....még a nikon d3100 lehetne, csak nekem jól jönne a magyar nyelv a gépbe. :)

(#9765) Throme válasza flash- (#9758) üzenetére


Throme
veterán

D5000-rel szerintem jól jársz. Hogy jobb vagy sem a D3100-nál arról lehet mások azt mondják nem, de az biztos több funkcióval bír. Kihajtható lcd, bracketing, infra távkioldó..., Cserébe az iso emelését a D3100 valamivel zajtalanabbul teszi és magasabbra is állítható. Ami nagyon tetszik nekem a D3100-on az a kapcsolóra kirakott sorozat, csendes mód, single shot, időzítő...funkció. Nem is értem a D5100-on ezt miért nem alkalmazták.

A két kitobi is teljesen jó kezdésnek. Ezzel az átfogással már egész jól végig lehet fotózni egy kirándulást, csak sűrűn fogsz cserélgetni.
Nézd meg eddigi fotóidat, hogy milyen fókusztávon mozogtál leginkább. Ilyen progi az exposureplot.
Ha sűrűn lősz 55 körül, akkor nem biztos, hogy jó választás a dupla kit.

Hogy 200k megér vagy sem azt most nem tudom.
A garinak érdeklődj utána, hogy a nikon szervizben is elfogadják.
Egyébként tényleg fura, hogy ha tényleg új váz akkor miért "csak" 2 év.

(#9766) kutymorg


kutymorg
tag

A Canon 60D miben jobb a Nikon D5100-től és fordítva?
Melyikben mekkora puffer van?

(#9767) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Január, február környékén szeretnék majd beszerezni egy új vázat. A D90 és D7000 között hezitálok.
Táncos mulatságok, előadó termekben előadások, amatőr „koncertek” megörökítésére szeretném majd használni a jószágot.

A kérdésem az lenne, hogy a D7000 megéri-e azt a 100K pluszt :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#9768) Mercutio_ válasza JohnyBlue (#9767) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyen helyeken a fényerős objektív elengedhetetlen, inkább arra költs többet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9769) flash-


flash-
veterán

sziasztok

kérdésem az lenne hogy az expozíció sorozat hiánya (d3100)menyire lehet gond egy kezdő-haladó fotósnak egy gépből?
d3100 at szeretnék venni,de csak azért vennék drágább gépet(d5000)mert abban van expo sorozat.
érdemes ezért megvenni inkább a d5000 et szerintetek?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9770) Mercutio_ válasza flash- (#9769) üzenetére


Mercutio_
félisten

Használnád az expo-sorozat funkciót?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9771) flash- válasza Mercutio_ (#9770) üzenetére


flash-
veterán

hát nem tudom azért kérdezem hogy mennyire gyakori az a helyzet amikor kell az expo sorozat funkció?
azért vennék dslr gépet hogy családi alkalmakat tudjak fotózni ill nyaralás esetén megörökiteni azokat a helyeket ahol jártam.
nem tudom hogy ilyen jellegű fotózáshoz kell e az expo sorozat?
tényleg csak ezen múlna nekem hogy d3100 at vagy d5000 et vegyek..

a másik az hogy a d5000 ért is kiadnám a pénzt de nem szeretnék nagyon obit cserélgetni.
márpedig a Nikon D5000 + 18-55mm VR + 55-200mm VR az 201 ezer forint.

a Nikon D5000 Kit + 18-105mm VR jobb lenne de ezzel meg az a baj hogy lehet hogy idiota baromnak érezném magam ha megvenném ugyanis ez 195. ezer forint tehát már majdnem annyi mint az előző,csak ez 18-105 ig van...
nem tudom hogy a gyakorlatban mit jelent ez a kisebb ?mennyivel gyengébb a gyakorlatban?
vagy ez is megéri az árát?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9772) jeni válasza flash- (#9771) üzenetére


jeni
félisten

A harmadik verzió a nyerőbb ,a 18-105mm obis változatot --- (de nem szeretnék nagyon obit cserélgetni) ---- nem kell cserélgetned,ráadásul jobbnak titulálják mint a
cserélgetős 18-55+55-200mm KIT-ket.

[ Szerkesztve ]

(#9773) flash- válasza jeni (#9772) üzenetére


flash-
veterán

meg aztán sokszor nincs lehetőség cserélgetni(körülményes,vagy a plusz obik cipelésére nincs lehetőség)és ilyenkor mindig jól jön egy ilyen obi.
aztán gondolom majd erre illetve e mellé majd lehet építkezni,tehát nagy fényerejű zoomobit,és portérobit venni...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9774) BiriBum válasza flash- (#9771) üzenetére


BiriBum
őstag

Egyértelműen 18-105!

E mellett én egy sokkal jobban használható funkciót látok a 3100-ban, mégpedig az auto ISO-t. Emellett az LCD is nagyobb. Én már ellőttem jó pár tízezer expót, de az expósorozatot jó, ha egyszer-kétszer használtam.
[link]
[link]
[link]

és a többi....

[ Szerkesztve ]

(#9775) A Zéé válasza flash- (#9773) üzenetére


A Zéé
addikt

Hasonló gondban voltam én is nyár közepén. Nekem D3100 lett 18-105-tel. Nagy részben az obi miatt. A 18-105 szerintem egy nagyon jó all-rounder, ami köré ténylegesen lehet építkezni későbbiekben akár a nagyobb zoom felé, akár a fényerős fixek irányába. De nagy valószínűséggel a 18-105-öt sokáig nem cserélnéd le, pláne akkor, ha kirándulások, családi események megörökítése a cél.

A vázakról annyit csak, hogy expó sorozatot manuálisan is lehet lőni, bár tény, hogy csak statikus témáról, lehetőség szerint állványról. Nekem eddig még nem hiányzott egyszer se ez a funkció, de vannak olyanok, akik nem tudnának meglenni nélküle. Ezt neked eldönteni mennyire érzed fontosnak.

Just a simple Lineman...

(#9776) flash- válasza A Zéé (#9775) üzenetére


flash-
veterán

Köszönöm nektek a segítséget!

Döntöttem és nikon d3100 18-105 lesz életem első tükörreflexes fényképezője:)

Lenne egy ide kapcsolódó kérdésem.

Jönnek a családi összejövetelek,és majd ha viszem a gépet kocsival amiben hideg van,majd beviszem a lakásba ahol meleg,akkor a hirtelen pára lecsapódástól-hőmérséklet különbségtől nem kell tartani?
Nem fog ettől károsodni a gép?a hidegről melegre melegről hidegre való hurcibálástól?
vagy mit tegyek hogy ne legyen baja a gépnek?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9777) Songo válasza flash- (#9776) üzenetére


Songo
senior tag

az én javaslatom hogy fűts az autóban :D
jelentősen növeli a komfort érzetet ha 20-21fokban autózol a 6-7 helyett :) és máris nem lesz a fényképeződnek sem rossz a hőmérséklet változás :)

Üdv és Kellemes ünnepeket

[ Szerkesztve ]

(#9778) torreadorz


torreadorz
csendes tag

Sziasztok,

Egy biztos hülye kérdéssel fordulok hozzátok, de nem jutok dülőre cserébe zavar fotozáskor:
Van egy canon 350d fényképezőgépem, és mivel ugye itt a keresőbe kell nézni, állandóan parázok amikor a célpont a Nap közelébe van, nehogy belenézzek a Napba a fényképezőgépen keresőjén keresztül (ez igy télen problémásabb mert a Nap alacsonyan jár). A kérdés hogy van-e ez ellen a gépben valami védelem, illetőleg hogyha nincs akkor ez gondolom megvakulással is járhat. Jól gondolom?

(#9779) flash- válasza Songo (#9777) üzenetére


flash-
veterán

jolvan de a kerdesem lenyege az lett vlna higy hogyan védekezzek olyan esetekben amikor hidegről meleg helyre viszem a gépet.
vajon megvédi? egy retikül vagy egy szatyor esetleg egy filatáska a gépet ilyen hekyzetekben?
es ha táskában bevittem a gépet meleg helyre akkor azonnal ki lehet venni a táskából vagy várni kell kicsit?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9780) BiriBum válasza flash- (#9779) üzenetére


BiriBum
őstag

Eléggé elméleti síkon mozogsz. A táskának elégnek kell lennie, ha csak úgy viszed magaddal. Bekapcsolod, oszt kész - persze egy darabig idegesíteni fog a nézőke szemed felőli (!) párásodása.
Ha mínuszban fotózol, hagyd egy fél órát a lakásban melegedni, mielőtt újra használod.
Ha nagyon téli outdoor típus vagy, akkor: [link]

(#9781) flash- válasza BiriBum (#9780) üzenetére


flash-
veterán

értem
lenne egy kerdes
egy d3100 18-105 obival karcmentesen 2000expóval es 27hónap garanciaval 96ezerért megéri?best buy?
en
s ezzel kapcsolatban lenne meg egy kerdes hogy hasznalt dslr gep vasarlasanal mire figyeljek?mit nézzek-probaljak ki?
ha csinalok tesztkepet nem biztos hogy abbol kiderul hogy hibatlan e a gep...
letezik valami modja mégis ugy tesztelni hogy a hibak elojojjenek?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9782) A Zéé válasza flash- (#9781) üzenetére


A Zéé
addikt

Miért akarja valaki ennyire nyomott áron eladni? Csak a váz szokott ennyibe kerülni.
Első körben ezt kéne kideríteni. Aztán ha megvan minden papírja, doboza és garijegye a gépnek, és az obinak is, akkor lehet próbálgatni a gépet.
Obi nézegetéshez: [link]
A váznál meg én kipróbálnék minden módot, próbálnék figyelni a zár hangjára, megnyomkodnék minden gombot, hogy működik-e, vaku elvillan-e... ilyenek. Bár még sosem vetem használt gépet, de ilyenekre tudnék gondolni.
Amúgy meg mindenképp laptop, saját tesztfotók, és szöszmötölés, nézegetés a laptop kijelzőn a képekkel, nem a váz kijelzőjén.

Just a simple Lineman...

(#9783) Mercutio_ válasza flash- (#9781) üzenetére


Mercutio_
félisten

Próbálj a Nikon topicban keresni valakit aki ért az ilyesmihez, és elmegy neked megnézni a felszerelést 1 sörért, vagy ilyesmi :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9784) JoHnni


JoHnni
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Nyáron vettünk egy Fuji S2950-et, de annyira gyatra, színtelen, ingerszegény képeket csinál, hogy még időben leszeretném cserélni. Ami szempont lenne, hogy ne legyen túl nagy, ezért kinéztem egy Olympus E-Pl1-et, teszteket olvasgatva, nagyon szép képeket csinálni, szebbeket mint egy kompakt. Hobbi fotózásra kellene, nem vagyok profi, de nagyon szeretek fényképezni. Ebben az árkategóriában megéri a pénzét?(80e Ft) Ezért a pénzért lenne jobb választás, akár vmelyik kompakt?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#9785) nesa válasza JoHnni (#9784) üzenetére


nesa
veterán

Ebben az arkategoriaban kozel tavol nincs jobb vetel, biztos hogy elegedett leszel vele, kepminoseget nem kompakthoz kell hasonlitani hanem a DSLR gepekhez.

(#9786) JoHnni válasza nesa (#9785) üzenetére


JoHnni
senior tag

Köszi a választ!! Már csak az lenne a kérdésem, hogy árulják ezt a gépet két obival is 130e Ft-ért. Érdemes erre beruházni, vagy majd a későbbiekben tudok hozzá olcsóbban, esetleg használtan obit venni?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#9787) Mercutio_ válasza JoHnni (#9786) üzenetére


Mercutio_
félisten

60-ért kifoghatsz használt Panasonic 45-200-as obit, amit ha esetleg később Panára váltanál fogsz tudni használni (az obiban is van stabi), és mintha valahol azt olvastam volna, hogy egyes Pana obikkal gyorsabb az E-PL1 AF-sebessége :U

Azt, hogy ez az Oly teleobi kapható-e használtan és ha igen mennyiért nem tudom, esetleg keress rá nagyobb apró-oldalakon (express, apronet, pixinfo, stb.)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9788) TomCat85


TomCat85
tag

Sziasztok!

Alapvetően kamerában gondolkodtam, de csak családi filmek, maximum egy-két amatőr film készítésére használnám és amúgy is szeretnék venni a közeljövőben egy jobb fényképezőt, ez esetben milyen DSLR-t ajánlanátok?

Egyáltalán pl. egy 200 e HUF-os DSLR fényképező ellátná-e ugyanazon funkciókat, rendelkezik-e ugyanolyen paraméterekkel, mint mondjuk egy 120 e HUF-os Pana SD90-es kamera?!

Vagy inkább érdemes külön-külön venni?

Köszi szépen!

(#9789) Peetry válasza TomCat85 (#9788) üzenetére


Peetry
senior tag

hát videóra alapvetően kamera a célszerű, szóval ha a fő felhasználási terület ez, akkor én nem erőltetném a dslr-t.

(#9790) Mikisys válasza torreadorz (#9778) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem kell aggódnod, a gép kibírja. Bár, ha hosszú expozíciós idővel fotózol és nappal szembe, abból jó kép nem lesz, mert sem az érzékelő, sem pedig a szemed nem látja jól a témát, az autofókuszról már nem is beszélve.
Nappal szemben lehetőleg nem szabad fotózni, persze adódhatnak pillanatok amikor muszáj, de akkor is vigyázva a saját szemünkre, lehetőleg minél kevésbé ráfókuszálva a napra, kell a képet megkomponálni. Érdemes a napellenzőt is használni.
Ha a napot is akarod fotózni, ahhoz speciális szűrő szükséges.

Üdv!

(#9791) TomCat85 válasza Peetry (#9789) üzenetére


TomCat85
tag

Nem érdemes pl. egy Canon EOS 550D-t venni?

(#9792) Peetry válasza TomCat85 (#9791) üzenetére


Peetry
senior tag

attól függ mire akarod használni. Ha a videózás a fő szempont akkor én kamerát vennék.
Az 500D-mel nem nagyon csináltam még videót, legalábbis mozgó témáról nem, úgyhogy nem tudom mennyire használható, de szerintem soha nem lesz olyan követő fókuszod egy fényképezővel mint egy kamerával. De ez csak egy laikus vélemény.

(#9793) BiriBum válasza TomCat85 (#9791) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha csak 1-1 videót készítesz, jó lesz az:
[link]
[link]

A DSLR annyival kreatívabb a kameránál, hogy fényerős fixekkel iszonyú jó snitteket lehet lőni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9794) Peetry válasza BiriBum (#9793) üzenetére


Peetry
senior tag

hmm ezek mondjuk valóban tetszetősek :) nem gondoltam volna hogy ennyit ki lehet már hozni belőlük. ezesetben a technikai része felejtős a mondandómnak.
ugyankkor azt azért továbbra is tartom hogy ha a videó a fő profil akkor kamera. Pl a zoom eléggé bonyolult videózás közben a dslr-rel, kamerán meg ott a kar, ami úgy van tervezve hogy egy kézzel fogva is a gépet kézreálljon, stb.

(#9795) dannyl


dannyl
addikt

Hali!
Tudnátok mondani nekem 100E körül (lehet használt is) Nikon vagy Canon gépet, lehetőleg 18-105-tel. A D3100 jó lenne, csak nem találok olcsón... a legolcsóbb 150E körül van.
Köszi

(#9796) jeni válasza dannyl (#9795) üzenetére


jeni
félisten

korábbi verziókból keressél

(#9797) randomhaver


randomhaver
csendes tag

Helló, ugyan nem a témába vágó dolog, de a segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg van egy [Fujifilm finepix s1800] típusú fényképezőgépem. Viszont a tavasszal szeretnék majd venni valami komolyabb tükörreflexes fényképezőgépet. És itt jön a kérdés, ugyanis van nekem 6000 ft értékben [Alexandra] könyvutalványom, amit idén használhatok fel. Milyen fotózással kapcsolatos könyvet tudtok ajánlani, ami ér is valamit, és ilyen összegben van?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv.

(#9798) Peetry válasza randomhaver (#9797) üzenetére


Peetry
senior tag

A digitális fotózás műhelytitkai sorozatból nézhetsz valamit, de mindenképp menj be a boltba, és nézd meg milyen a könyv. Eléggé szájbarágós, és a tartalom nagyrészét interneten lévő cikkekből fórumokból is össze lehet szedni. Ha nagyon kezdő vagy akkor jó választás lehet, de ha valamennyit konyítasz a témához akkor csak untató szerintem. Utóbbi esetben Scott Kelby könyveit tudnám ajánlani.
De kiváncsian várom mások véleményét mert ez engem is érdekel.

(#9799) Songo


Songo
senior tag

ÉÉÉÉÉS megvan!!!
Köszönet érte szépséges menyasszonyomnak hogy ilyen ajándékkal lepett meg
Canon 600D 18-55 + 55-250 kit

(#9800) Peetry válasza Songo (#9799) üzenetére


Peetry
senior tag

grat :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.