Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) MmDorian válasza padi68 (#9150) üzenetére


MmDorian
őstag

ár/értékben a d3100 és a d5100 mindenképp, a d90 kicsit többet érdemelne szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#9152) Throme válasza padi68 (#9149) üzenetére


Throme
veterán

volt már valamelyik a kezedben?
olvasgattad a kezelési utasításokat (letöltés után)?
összehasonlításokat nézted?

(#9153) csakb válasza padi68 (#9150) üzenetére


csakb
őstag

Nem, nem reális, teljesen értelmetlen az egész. Ez az oldal a neten található ostoba júzervélemények és pontozások átlagaiból kever ki valami semmitmondó pontszámot.

Nézd meg a gépeket élőben, és vedd már meg valamelyiket végre, könyörgöm...

(#9154) Byk01 válasza padi68 (#9150) üzenetére


Byk01
senior tag

Mindenhol azt olvasom, hogy a D5100 túlárazott, erre 9,2 pontot kapott az ár/érték arányra :F

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#9155) qantum válasza Byk01 (#9154) üzenetére


qantum
senior tag

hol?
közben meg lett :)

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#9156) MmDorian válasza qantum (#9155) üzenetére


MmDorian
őstag

[link]

akkorjó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9157) qantum válasza MmDorian (#9156) üzenetére


qantum
senior tag

:D
ezek a tesztek mennyire megbízhatóak, lehet neki hinni ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#9158) Alexios válasza qantum (#9157) üzenetére


Alexios
veterán

Most komolyan, 4 hozzászólással kéne csak feljebb olvasni :DDD

(#9159) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Kompakt masinákról váltanék valami komolyabbra (Panasonic LX3-ról, előtte LX1...első meg FZ1 volt).
Eddig többnyire vittem magammal az LX3-at, mert kicsi, gyors, és jó képeket lehet vele elég fényben lőni.
Legjobban a sötétedéskor előjövő zaja zavar. RAW tudása ellenére Jpeg-ben fotóztam. De az autó fehéregyensúlya is szerintem gyenge.
Ha ez segít ajánlani, van pár képem itt (bestof-okat érdemesebb, 2011-ben nem mind lx3). Ide személyeset nem nagyon tettem fel, van pár portré is. Közeljövőben több családi kép lesz...(baba jön).

Ezeket nézegettem, de egyenlőre nem tudom mi a jobb nekem (árak nem régiek):

m4/3:
Panasonic DMC-GF3KEG-K (+14-42): ~147ezer
Olympus PEN E-PL2 (+14-42): ~157ezer
Panasonic DMC-GF3WEG-K (+14-42, +14): ~187ezer
Panasonic DMC-G3K (+14-42): ~185ezer

ASP-C:
Canon EOS 550D (+18-55): ~171ezer
Nikon D5100 (+18-55): ~188ezer
Canon EOS 600D (+18-55): ~205ezer

Válaszokat köszi előre is!

(#9160) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

sry, dupla

[ Szerkesztve ]

(#9161) MmDorian válasza Bitlisz (#9159) üzenetére


MmDorian
őstag

szerintem, családi fotókra bőven elég egy d3100 18-105-tel, 160 ezer.

ha más célok is vannak a géppel, akkor más a leányzó fekvése.

(#9162) Bitlisz válasza MmDorian (#9161) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

A családi fotóknál azért picit több, az inkább csak motiválni fog :)

(#9163) t_a_m_a_s válasza Bitlisz (#9159) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szia,

Én csak tükrös és Nikon vonalon tudok véleményt mondani, a többi szóba jöhetőt nem ismerem.
Van egy csomó jó fotód, azokból is látszik, hogy azért a családi képeknél komolyabban tolod.
Lehet, hogy megköveznek érte, de én szoktam ajánlani a kifutó szériás tükrösöket is, szerintem nézz meg egy-két régebbi (1-2 éves) de még kapható modellt, azok ár-érték arányban elég jók. Az új vázaknak mindig magas az induló ára, ezért én friss modellt (mint pl most a D5100-as Nikon) sosem vennék, annak az árából már lehet kapni egy komolyabb, de 1-2 éves modellt is. Ahol most hirtelen megnéztem az árakat, ott a D5100+18-55 árából lehet kapni egy D90+18-105-öt, én biztosan az utóbbit választanám.

A témáidat nézve sok a tájképed, azoknál egy darabig biztosan elleszel a 18-55-el, de a 3x-os átfogás egy idő után kevés lesz, és ahogy írtad, lesz mire költeni a jövőben, és nem biztos hogy az objektív lesz az;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#9164) rumos14 válasza Bitlisz (#9159) üzenetére


rumos14
nagyúr

Pana G2 kitben 125k a medikernél, az jó ajánlat.

(#9165) qantum válasza t_a_m_a_s (#9163) üzenetére


qantum
senior tag

Szia !
Csak egy régebbi ilyen (nem amatőr) gépet használnak is, és a javítás sokba kerülhet. Nem jól gondolom ?!

adam14 - jól van hiszek csakb-nek ! (igazad van, nem látok :))

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#9166) t_a_m_a_s válasza qantum (#9165) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nem használt gépre gondoltam, hanem egy kifutó modellre amit még forgalmaznak, így újonnan, boltból, garanciával megvásárolható.
A D90 például ha jól tudom 2008 óta van forgalomban, de a mai napig kapható.

Holnap majd jól beletépünk...

(#9167) qantum válasza t_a_m_a_s (#9166) üzenetére


qantum
senior tag

aha, így más!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#9168) Bitlisz válasza rumos14 (#9164) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Köszi a válaszokat!
A G2 az tényleg jó áron van, de valahogy mindig az aktuális termékekből szoktam választani.
Ha már rászánom magam a költésre, akkor nem 1 éves modellt vennék.
Csekkoltam, és egész jó képeket nyomnak ezek a m4/3 masinák, ISO1600-ig simán vállalható. Van ami még feljebb is. De ez ma már elég bármire, főleg hobbi szinten.
Meg tartok a fél kilós váz cipelésértől is.
Szóval egyenlőre a m4/3 felé hajlok.
De nemcsak előnye van...
A m4/3-nél az optika ami necces, mert hiába kicsi a váz, optikával már nem zsebre tehető, max a palacsinta, de az meg a szokásaimhoz kevésnek tűnik.
(Bár jó lenne tudni milyen értékekkel fotózok, jó lenne az utóbbi 2-3év fókusztávjait statisztikázni a képeimből...van ilyen progi?)
Ez a 14-42mm elmegy, de ez is ~60mm hosszú a 30-40mm-es vázra...
Az ideális lenne egy 14-88 (28-175mm->wide+~5x zoom) halk zoom obj, jó fénnyel
Fontos, hogy 16:9-ben is tudjon képet csinálni, videót meg nem mjpeg-ben (ha lehet sztereó hanggal). Vakupapucs nem fontos.
Jó lenne egy részletes Panasonic GF3 tesztet látni (meg kézbefogni...).
Az is lehet kaphatok valami jó árat egy ilyenre (mint a G2).

Tényleg, mi az amit egy m4/3-es géppel nem lehet megcsinálni, de egy belépő tükörreflexessel meg igen? Egy árkategóriában nézzük ISO 1600-ig.

Nem akarok nagy vitát generálni, szal csak nyugi:)

Mellesleg ideális párosítás lehetne:
Canon S95 (mindig zsebben) +
Canon EOS 600D + EF-S 18-135 IS II
vagy
Nikon D5100 18-105 VR Kit
...csak ennyi lóvém nincs a világon.

(#9169) Peetry válasza Bitlisz (#9168) üzenetére


Peetry
senior tag

A program amit keresel: exposureplot
A 18-135 meg csak papíron szimpatikus, eléggé lehúzzák mindenhol

(#9170) emvy válasza Peetry (#9169) üzenetére


emvy
nagyúr

Ami egy szar program, sok fenykeppel idegolo a hasznalata. Csinalj ra shellscriptet, 3 perc alatt megvan.

while (!sleep) sheep++;

(#9171) Peetry válasza emvy (#9170) üzenetére


Peetry
senior tag

mármint annak van meg 3 perc alatt, aki mindennap ilyeneket írogat. másnak 3 nap mire megtanul scriptet írni.
Amúgy nem tudom mi az idegölő, egyszer lefuttatod, fél óra és kész. Vagy te naponta nézed milyen milyen gyutávokat használsz?
Normális esetben az ember ilyen elemzőt negyedévente 1szer ha elővesz...
Amúgy a shellscript nem unixokra van? vagy tegyen fel ezért egy ubuntut?

(#9172) Bitlisz válasza Peetry (#9169) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nemsokára le is tesztelem a progit:)
Esetleg van olyan m4/3 optika ami jó?

(#9173) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Ebben az évben szeretnék venni egy tükrös gépet, már régóta nézegetem őket, így annyira nem sürgős.
A kérdésem az lenne, hogy az év melyik szakaszában a legérdemesebb fényképezőgépet venni? Vagy teljesen mindegy mikor?
D5100 van kinézve, esetleg 600D.

A segítségetek előre köszönöm!

Üdv,
flash7

(#9174) emvy válasza Peetry (#9171) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem az volt benne az idegolo, hogy fel oraig olvasgatta a kepeket, ezekutan parat kattintottam, es elkezde ujraolvasni az osszeset (talan egy masik grafikonra valtottam at).

while (!sleep) sheep++;

(#9175) csakb válasza Bitlisz (#9168) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

"Ha már rászánom magam a költésre, akkor nem 1 éves modellt vennék."

Mindenki úgy szivatja magát, ahogy szereti. :)

"Meg tartok a fél kilós váz cipelésértől is."

Na, hát ez az. Az MFT legfeljebb a fix pancake-ekkel könnyű, meg kicsi. Egy hosszú zoommal már majdnem ott vagy, mint egy tükrössel.

Vagy hosszú zoomod lesz, vagy fényerőd.

"Fontos, hogy 16:9-ben is tudjon képet csinálni,"

Ez az, amit magad is meg tudsz csinálni bármikor.
Sőt, ha igazán jó képeket szeretnél, akkor nem úszod meg a minimális utómunkát, és a RAW-ban fotózást sem. Pl. mesterséges fényben szinte egyik gép sem remekel, ha a jó fehéregyensúlyról van szó.

"Tényleg, mi az amit egy m4/3-es géppel nem lehet megcsinálni, de egy belépő tükörreflexessel meg igen? Egy árkategóriában nézzük ISO 1600-ig."

ISO 1600-ig szinte semmi ilyen nincs, legfeljebb az igazán fényerős fixek hiánya okozhat problémákat speciális helyzetekben.

De én pl. agypéniszt kapnék egy lapos, könnyű MFT-től, az állandó LV-től, vagy EVF-től. Nekem a jó, stabil fogású váz kell, lehetőleg portrémarkolattal. :)

"Mellesleg ideális párosítás lehetne:"

Felírhatod melléjük a Pentax K-r + 18-135 kombót is. Csak sajnos a 18-135 még pofátlanul drága. :'(

(#9176) csakb válasza flash7 (#9173) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

A nagy konzumünnepek környékén esetleg lehet számítani némi leárazásra, de amúgy ez nem olyan, mint a használtautó-piac. :)

Ha számít a jó ár, akkor a D5100-at még jegeld. Egyelőre túlárazott. Év végére biztosan lejjebb megy.

(#9177) csakb válasza Bitlisz (#9168) üzenetére


csakb
őstag

"Ez a 14-42mm elmegy, de ez is ~60mm hosszú a 30-40mm-es vázra...
Az ideális lenne egy 14-88 (28-175mm->wide+~5x zoom) halk zoom obj, jó fénnyel
"

Hosszú zoomok MFT-re:

- Pana 14-50 f/2.8-3.5
- Oly 12-60 f/2.8-4.0, MFT adapterrel
- Oly 14-150 f/4.0-5.6, MFT adapterrel
- Oly 18-180 f/3.5-6.3, MFT adapterrel

Minél hosszabb a zoom, annál több a kompromisszum a képminőségben. A 12-60 esetleg elmegy, de majd' 1000 EUR-t kérnek érte, plusz adapter. A 14-50 sem sokkal kevesebb. :]

[ Szerkesztve ]

(#9178) csakb válasza csakb (#9175) üzenetére


csakb
őstag

"ISO 1600-ig szinte semmi ilyen nincs, legfeljebb az igazán fényerős fixek hiánya okozhat problémákat speciális helyzetekben."

Speciális helyzet pl. a portrézás.

Annyira nem vágom az MFT-t, de ahogy elnézem, igazán fényerős fixek egyelőre nem nagyon akadnak. Vannak ezek a pancake-ek 14 és 25 mm között, f/1.4-től 2.8-ig. Gyútávra kevesek. A legtöbb fényerőre is az.

Van esteleg a 2/50-es Oly makró. Az drága, és asszem, adapter is kell hozzá. Ez meg már lehet, hogy túl hosszú is.

Szóval marad kb. az, hogy másik rendszerből keresel egy 35-4x mm-es fényerős fixet, és adapterrel, esetleg autofókusz nélkül kísérletezel.

Vagy hosszabb gyútávú optikával, de nagyobb távolságról nyomod.

(#9179) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Na lefuttattam az ExposurePlot-ot, és érdekes amit kihozott.
Ez alapján kéne valami objektíve(ke)t kitalálni nekem.
Panasonic DMC-FZ1 (2003.05-2006.09):

Panasonic DMC-LX1 (2007.01-2009.01):

Panasonic DMC-LX3 (2009.02-):

(#9180) Bitlisz válasza csakb (#9177) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Ez az MFT adapter nem vesz le a fényerőből?

(#9181) csakb válasza csakb (#9177) üzenetére


csakb
őstag

Bocs, van még olyan is, hogy Pana 14-140 f/4.0-5.8.

Portréhoz meg esetleg Pana 2.8/45. Gyútávra jó, fényerőre sem rossz (de lehetne jobb). Ára neki is van bőven.

(#9182) csakb válasza Bitlisz (#9180) üzenetére


csakb
őstag

A fényerő nem változik, mert nincs benne plusz optikai elem.

(#9183) aira


aira
csendes tag

Sziasztok!

Elhatároztam magam, hogy két év után ideje egy komolyabb gépre váltani (most még egy Sony DSC-H50-em van), főleg, mivel sikeresen felvettek az Óbudai Képzőművészetire.
Elsősorban Nikon-okban, ill. Canon-okban gondolkodom. Sajnos nemrég másra ment el egy nagyobb összegem, úgyhogy jelen állás szerint úgy 100k-t tudnék rászánni a dologra. Természetesen ennek fényében használtba gondolkodom inkább.
A suli dolog miatt pedig egy szélesebb körön felhasználható gépre gondolok, (nem csak kifejezetten tájképre, makrózásra, etc. valót) ami (min.) arra a két évre kiszolgálna.
Tudnátok segíteni, vagy ebben az árkategóriában nagyon lehetetlenek az elvárásaim? :F

Nikonok felé valahogy jobban húz a szívem, ebben van ráció?

Előre is köszönöm! :)

(#9184) csakb válasza aira (#9183) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

"Nikonok felé valahogy jobban húz a szívem, ebben van ráció?"

Nagyon is! Perpillanat szerintem a legjobb ár/érték arányú, belépő szintű gép a Nikon D3100. Ha nem zavar, hogy nincs magyar nyelvű menü.

Jó áron találsz hozzá fényerős fixeket is, művészkedéshez.

1000D-ből 100 k-hoz közel a 18-55 DC kitest lehet venni, de az az optika kerülendő. Az IS-essel meg majdnem annyi, mint a D3100 + 18-55.

80 k körül találsz Nikon D40x kiteket is, az sem rossz.
Szintén ekörül előfordul Pentax K10D is, ami középkat. váz.

(#9185) rumos14 válasza Bitlisz (#9168) üzenetére


rumos14
nagyúr

biztos, hogy kell neked cserélhető obis gép? ;) lehet hogy joban járnál egy Olympus XZ1-gyel. kis méret, jó képminőség, fényerős optika, ekv. 28-112mm átfogás. a GF3 a 14-42-vel szintén nagyobb, nehezebb ennél az összeállításnál.

[ Szerkesztve ]

(#9186) rumos14 válasza aira (#9183) üzenetére


rumos14
nagyúr

ennyi pénzből egy Nikon D40x egy Sigma 17-70-nel szerintem jó választás. az egy (űrűhoz képest) korrekt obi és makrózásra is viszonylag alkalmas. vagy Nikon 18-105, nagyobb átfogással, de gyengébb makró képességgel.
a tele végén mindkettő lényegesen rövidebb a mostani gépednél.

(#9187) Throme válasza aira (#9183) üzenetére


Throme
veterán

Szia!

"szélesebb körön felhasználható gépre gondolok"
Én ebben látok némi problémát ha a rendelkezésre álló összeget nézem. Sajnos Tükrüs gépek esetén ha minden témát fotózni akarsz, akkor több lencsére lesz szükséged, ami sok pénz.

Minden az egyben gépek pedig a kompakt bridge masinák. Ott van 1cm-ről makró, és 400 - 500 mm (ekvivalens) teléd. Továbbá van f2.8 rekeszértéked az induló fókuszon.
Persze mindezeknek ára van a képminőséget nézve.

szvsz
Szóval ha tükrös kell, akkor nem egyszerre lesz meg minden témához a megfelelő lencséd.
Ha azonnal kell minden (és annyi van rá amennyit írtál), akkor bridge.

(#9188) rumos14 válasza csakb (#9177) üzenetére


rumos14
nagyúr

bocs, a 14-50 is "teljes méretű" 4/3-os obi, tehát adapter kell hozzá. csiripelnek a madarak egy m4/3-os 12-50-ról, hasonló fényerővel. aztán vagy lesz ilyen, vagy nem, de biztos, hogy nem lesz olcsó.

(#9189) rumos14 válasza rumos14 (#9186) üzenetére


rumos14
nagyúr

űrűhoz = árához :B

(#9190) tiszavirág válasza aira (#9183) üzenetére


tiszavirág
tag

Üdv mindenkinek

Én a te helyedben megfontolás tárgyává tenném a Sony NEX-3-at. 16/2,8 (24mm ekv.) optikával 85e körül már kapható.
APS-C szenzora alacsony zajszinttel rendelkezik, príma panoráma módja van, szuper a nagyfelbontású kijelzője, HD videót rögzít, és mellesleg adapterekkel gyakorlatilag korlátlan mennyiségű és minőségű objektív csatlakoztatható hozzá (persze főleg manuál fókusszal)

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#9191) Bitlisz válasza rumos14 (#9185) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Olympus XZ1 annyira nem jön be...hiába jó fényű az optika, de ennél jobb ISO800-1600 zajt akarok.
Meg ez is lehangol: "No direct access to ISO or White Balance"
Olympus PEN E-PL2 meg ISO200-tól indul és itt is gyenge a kezelhetőség (nekem).
GF3-ra várok picit (jövő héten talán kapok árakat G3/GF3 kittekre): Panasonic DMC-GF3WEG-K (14-42,14): ~187ezer
LX5-höz képest egész hordozható igaz, a 14mm-essel (28), vagy esetleg a 20mm (40).
"biztos, hogy kell neked cserélhető obis gép?"
Mivel a statisztikáim alapján kezdek leszokni a zoomolásról (vagy öregszem és dúl a retró láz), (pont rossz helyen mondom) de tetszik ez a Fujifilm FinePix X100 is, csak ne lenne ennyi bugja, meg az ára....

[ Szerkesztve ]

(#9192) rumos14 válasza Bitlisz (#9191) üzenetére


rumos14
nagyúr

azért azt ne feledd, hogy a tele végén az XZ1 nem csak hosszabb, de több mint két fényértékkel fényerősebb is mint a 14-42-es kitobi. így az XZ1 iso400-a hasonlítandó össze pl. egy G2 iso1600-ával. így meg már fordul a kocka.
(persze az XZ1-re nem tudsz más obit feltenni, egy m4/3 cuccra meg nagyon is.)

[ Szerkesztve ]

(#9193) kendzsii


kendzsii
csendes tag

jó hosszú cikk,de hasznos. nekem a Nikon az etalon :)

Üdv 

(#9194) Ijk válasza Bitlisz (#9191) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha nem kell zoom, akkor pl GF3 14-essel és mellé még a 20 f1.7, később egy makró vagy portréobi. Bár nem hiszem hogy a GF3 kezelhetősége jobb mint az E-PL2-nek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9195) aira


aira
csendes tag

Köszönöm a sok tanácsot/választ! :)

Szerintem egy -csakb által említett- használt D3100 lesz a kiválasztott, 18-55-ös kittel (jelenleg is várok egy-két tulajdonos válaszára, remélhetőleg összejön :) )! Amint pedig újra lesz egy kis pénzem, jöhet egy komolyabb obi.
Ezt az ajánlást külön köszönöm! Majd ha meglesz a gép, megírom tapasztalataim róla.

[ Szerkesztve ]

(#9196) t_a_m_a_s válasza aira (#9195) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

[link]

Egyik Nikonos topiktársunk is épp árulja.

Holnap majd jól beletépünk...

(#9197) aira válasza t_a_m_a_s (#9196) üzenetére


aira
csendes tag

Nagyon köszi! :)

(#9198) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!
Kompaktról szeretnék valami picit komolyabbra váltani.Lenne mondjuk 60-70 ezrem DSLR-re,mit tudnátok ajánlani?Külön plusz lenne ha tudna videót is felvenni.

(#9199) Játékos válasza HollyBoni (#9198) üzenetére


Játékos
addikt

E-520-at.
:K Bár videózni nem tud.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9200) HollyBoni válasza Játékos (#9199) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.