Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) Mr.Csizmás válasza rumos14 (#8047) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

amazonon van új A390 $499-ért. kérhetek szakvéleményt?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8052) csakb válasza Mr.Csizmás (#8051) üzenetére


csakb
őstag

Ennyiért nem rossz.
Az Usankában élsz, vagy jársz ki? Ott a használt-piacról is könnyebben tudnál jó gépet jó áron beszerezni, baba objektívekről nem is beszélve. Mind az ebay-en, mind a Craig's-en gyöngyszemek akadnak néha.

(#8053) Szten Márs válasza Mr.Csizmás (#8050) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Rengeteg különbség van az A200 és az A230 között fogásra, felépítésre.

(#8054) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#8046) üzenetére


Mercutio_
félisten

A többi márkánál az az alap, ami Pentaxban a lightos (azaz nem szigteltek a belépő vázak, az obikhoz gyakran külön kell megvenni a napellenzőt, és a felsőbb kategóriás vázakhoz képest le vannak butítva :K )

Amazon hozzánk nem szállít csak könyvet, szóval hacsak nem olyan helyen élsz, ahová igen nem túl releváns az ottani ár :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8055) csakb válasza Mercutio_ (#8054) üzenetére


csakb
őstag

Igen, a belépő kategóriában a K200D volt anno a papucs orrán a pamutbojt a szigeteléssel, 2 LCD-vel, más finomságokkal. Azóta nincs már ilyen pozitív fluktuáció Pentaxéknál sem, a többi gyártónak meg talán soha nem volt szigetelt, belépő szintű váza. Ez a normális.

(#8056) fezsoo válasza Mr.Csizmás (#8051) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Vaterán is vannak gyöngyszemek.

És ilyent is kifoghat az ember jó áron, ha senkinek se kell.

Régóta figyelem a Vaterát. A vásárló az kevés, de érdeklődni mindenki szeret. Így nem lehet adni arra hogy hol mennyi kérdés van, vagy mennyien látták.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8057) csao


csao
csendes tag

Sziasztok!

Azért írok nektek mert szeretnék váltani egy Fuji S6500fd-ről egy tükörreflexes gépre. Már régóta nézegettem és most jutottam el odáig hogy tényleg eldöntsem hogy melyiket veszem. 2 félét néztem ki:
-Nikon D3100 + 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S DX IF VR + 55-300 VR vagy 55-200 VR (nemtudom melyik a jobb)
-Nikon D5000 + 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR + 55-200mm f/4-5.6 AF-S DX VR.
A D3100 210.000Ft körüli a D5000 pedig 180.000Ft. Általános használatra venném tájképek, beltéri fotók és egy kis makrózásra videó nemfontos.
Melyiket ajánlanátok? Ebben az árkategóriában van más gép esetleg más gyártótól is amit tudtok ajánlaani azt is szívesen veszem de elsősorban a fenti 2 gép közül szeretnék választani.
Előre is köszönöm a válaszokat =)

[ Szerkesztve ]

(#8058) iff válasza csao (#8057) üzenetére


iff
senior tag

Szia!Én is Fuji s6500fd-ről váltottam.Végül a Nikon D5000 18-105mm lett.Ha makrózni is szeretnél akkor még egy makró obi, beltéren vaku használatakor nálam egy kis árnyék jelenik meg a fényképen ezért most ha összejön egy vaku beszerzése lesz.

Nem tudtam még dönteni.Esetleg SB-600-as ill. tudnátok más márkába ajánlani, ami a D5000-el teljesen jól működik.
Vagy csak Nikon legyen?

http://rfoto.host56.com/?p=1430
http://pixinfo.com/cikkek/nikonvaku

..........""..........

(#8059) csakb válasza csao (#8057) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Ha 210-ig hajlandó vagy elmenni, akkor nem kell sokat hozzádobni egy D90 + 18-105 kithez, és az egy teljesen más kategória kezelhetőség, funkciók és hosszú távú bővíthetőség szempontjából.

Más gyártó, más gép témában elég itt egy kicsit visszalapoznod, ugyanazok jönnek fel rendszeresen.

Canon 500D, 550D, Pentax K-r, esetleg K-x, Sony... öööizé, majd Rumos kolléga megírja, hogy melyik a jó a Sony-k közül. :)

(#8060) csao válasza csakb (#8059) üzenetére


csao
csendes tag

hát igen nézegettem azt is de az már lehet túl profi nekem :D a Canonok is jók de szerintem pl a D5000 duplakitben jobban megéri bár cáfolj meg ha nem :D de még gondolkodom rajta és persze várom a további ötleteket tapasztalatokat =)

(#8061) csakb válasza iff (#8058) üzenetére


csakb
őstag

Metz 50 AF-1, de az ugyanannyiba kerül, mint az SB600. Akkor már inkább egy híresen jó Nikon vaku, hacsak nem kell a nagyobb zoom és kulcsszám.

Vagy vannak az óccókínai megoldások (pl. Youngnuo), amit vagy átkoznak, vagy istenítenek, de olcsók.

Esetleg használt SB800.

De biztos lesz valakinek jobb ötlete is, esetleg kérdezd meg a vakus topikban.

(#8062) Throme válasza csao (#8057) üzenetére


Throme
veterán

Belépő kategóriában a felsorolt 2 gép fut nikonnál.
Egyik ismerősöm a D3100-at preferálta a magasabb ISO tartomány miatt.
Tavasszal csinálunk is egy összehasonlítást, hogy mennyivel jobb (ha jobb) mint a D5000 :) .
Viszont nincs infrás távkioldási lehetőség, míg a D5000-ben igen. Ez lehet apróság.
Asszem a pixinfo oldalán található táblázatos formában tulajdonság lista mindkét gépről.

Slrgear szerint képminőségre nem jobb az 55-300, a kistesónál. Talán egy kicsit jobb is a kisebb átfogású verzió. Hogy ez mennyire látható különbség azt én nem tudom megmondani.
Az 55-200 kisebb, könnyebb. Bajonett az műanyag, míg a másiké már fém. Ha jól tudom az 55-300 képstabilizációja már fejlettebb.

18-105-ös obis kombináció nincs? Túrázásnál kicsivel "később" kéne obit cserélned.

A D5000 picit magasabb, így jobban elfér a kisujjad a vázon. A másik viszont jobban gumírozott a markolaton.

D5000 lcd-je 2.7" átlójú, ami kisebb méretre, de legalább kihajtható. Alul zsanérozott, ezért némely állványon nem biztos, hogy ezt az előnyt kihasználhatod.

Úgy tudom a D3100 videó felvétel közben működik az AF, míg a másiknál nem.
D5000 videónál 5perces időlimit van a max felbontás kiválasztásakor.

D5000-hez jelenleg olcsóbban kapsz tartalék aksit (ebayről eredeti kb 3500 huf szállítással együtt).

Én nem ajánlok, azt majd az expertek :K

(#8063) csao válasza Throme (#8062) üzenetére


csao
csendes tag

köszi hogy ezt megosztottad, elgondolkodtató. Lehet viszont hogy a D5000 lesz belőle mert még kellene állványt meg memóriakártyát is vennem és az D3100-al kicsit húzósabb lenne
nagyon tetszik nekem mind2 gép és először én is a D3100-at részesítettem előnyben csak ez a fránya ár :S
de azért még várom a véleményeket =)

(#8064) Throme válasza csao (#8063) üzenetére


Throme
veterán

Az is nagyon fontos, hogy melyik tetszik, mert azt használni is szívesebben fogod.
Ez szerintem megér egy kis spórolást.
Fotózást elkezdeni állvány nélkül is lehet (memkari viszont elkél :) ) ha ez nem fér bele, akkor majd később beszerezheted....

Azért - szvsz - nézz utána a 2 gépnek, mert itt többen, több szempontból is leírhatják a véleményüket, de hogy neked mi a jobb nem biztos, hogy eltalálják.

(#8065) csakb válasza csao (#8060) üzenetére


csakb
őstag

Túl profi? Egyszerűen csak nem spórolták ki belőle azokat a funkciókat és kezelőszerveket, mint az alsóbb kategóriából. A két tárcsa, több kapcsoló, státusz-LCD, jó kereső iszonyat hasznos, és ráadásul a "csavarhúzós" objektívek is mennek vele, mert van a vázban motor, vagyis később sokkal nagyobb választékból szemezgethetsz obikat.

(#8066) csakb válasza Throme (#8062) üzenetére


csakb
őstag

A kihajtható LCD hasznos plusz lehet a D5000-nél. Makrózáshoz különösen jól jöhet.

Egy (számomra) érthetetlen butítás a D3100-ban, hogy kivették expó-bracketinget belőle. Az 5000-ben még megvan.

Az 5000 is nagyon jó szerintem nagy ISO-n, egy ismerősömnek van, elég sokat használja nagy ISO-s éjszakai képekhez. Szerintem pöpec képeket készít.

"18-105-ös obis kombináció nincs? Túrázásnál kicsivel "később" kéne obit cserélned."

Arról nem is beszélve, hogy a 18-105 jobb képminőségűnek tűnik, mint a 18-55.

[ Szerkesztve ]

(#8067) Degeczi válasza csakb (#8066) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az expósorozatot a Nikon szereti mindig elrontani:
- belépő vázakban sosincs (ezért nem meglepő, h a D3100-ban sem)
- a fölötte lévőkön ugyan van, de csak 3 képet tud lőni (igaz, azt akár +-2 FÉ távolságra)
- a nagyobbakon (D200/D300-al kezdve) ugyan akár 9 képet is lehet lőni, de azokat csak max. 1 FÉ távolságra egymástól

persze a normál képekhez fölösleges (nyilván ebből a megfontolásból nem tették bele a kicsikbe. Eddig ugyan minden Nikon vázamban volt, de nem használtam sosem), HDR képek készítését teszi kényelmessé - viszont ott lehet könnyen kevés a középszintű vázak 3 expója
de kézzel állítgatva persze a legkisebb modell is használható

(#8068) Throme válasza csakb (#8066) üzenetére


Throme
veterán

Igen, a D5000 jó gép, én is azt használok.
Ha valakinek jobban tetszik a D3100 én nem állok neki lebeszélni róla :N

Arról lehet megoszlanak a vélemények, hogy melyik lencse jobb képminőségre, viszont a 18-105 praktikusabb, legalább is én így látom.

D5000 képminőséggel kapcsolatban küldtem 1 pü-t

(#8069) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

El szeretnek kezdeni foglalkozni kicsit komolyabban a fotozassal, ami azt jelenti hogy eletem elso cserelheto obis gépét tervezem megvenni. Kb. 150k huf a keret (+- pár tízezer). Eddig az 500d-t es a nikon 3100-asat neztem (nem kizarolag ujban gondolkozom), de nem tudom, van-e valami tippetek ezeken kivul?

Koszi es udv.!
TayRol

(#8070) Throme


Throme
veterán

Most láttam, hogy itt 2 év garit adnak canon gépekre/vázakra, korlátozott ideig.
Hátha valakinek hasznos info...

(#8071) TayRol válasza Throme (#8070) üzenetére


TayRol
veterán

Canonbol a Digitcam-nel is 03.31-ig +1 ev gari van a vazra.

(#8072) Throme válasza TayRol (#8071) üzenetére


Throme
veterán

Akkor úgy tűnik az összes canon márkakereskedőre igaz.
Nem néztem utána, mert nekem nem canon van.

[ Szerkesztve ]

(#8073) TayRol válasza Throme (#8072) üzenetére


TayRol
veterán

en is csak azert tudom, mert most nezegetem a gepeket.:)

(#8074) Mercutio_ válasza TayRol (#8069) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak picit kell visszaolvasni és csakb az alternatívákat is felsorolja...

Az első hsz-ben leírt kérdésekre ha válaszolsz az sokat segítene :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8075) TayRol válasza Mercutio_ (#8074) üzenetére


TayRol
veterán

sorry, reggel volt meg, mindjart pontositok. :)

koszi a linket, de nem tudom hogy elso komolyabb gepert erdemes-e kiadni 200-210e penzt?

mivel nagyon sok kerdest az 1. hszben nem talaltam, ezert nagyvonalakban:
altalanos hasznalatra, termeszetkepek, csaladi kepek, macro, rovid zarideju (motorozas) kepek keszitesere kellene.
raw alapkovetelmeny (bar gondolom ezt mar mindegyik tudja), livewiev nem erdekel, videot neha keszitenek vele, allvanyt a kesobbiekben vennek hozza. kb. ennyi, remelem igy valamelyest szukul a kor.:)

[ Szerkesztve ]

(#8076) TayRol


TayRol
veterán

ehh, kifutottam a modidobol: egy szuper allapotu d90 tetszene a legjobban, csak mar nem fer bele a keretbe.:)
pentax es a sony termekeit ebben a kategoriaban nem ismerem.

(#8077) csakb válasza TayRol (#8069) üzenetére


csakb
őstag

150 +/- 10-be nem sok dolog fér bele. Egy olcsóbb váz + alap kitobjektív Canonból és Nikonból. Ha kit teleobi is kell, akkor vagy megveszed később, vagy használtan, ha találsz, vagy egy olcsóbb Tamron/Sigma. Ezekkel viszont nincs képstabilizálás a Canon/Nikon-nál.

Pentaxból az új K-r kit bőven a keret felett van, a K-x-ből viszont majdnem belefér a duplakit (165 k körül van 18-55 + 50-200-zal). A K-x-nél viszont bele kell kalkulálni, hogy be kell szerezni jó minőségű AA akkukat (Sanyo Eneloop, Varta Ready2Use, GP Recyko stb.) + egy jó töltő sem árt (IPC-1L).

A Sony-val továbbra sem vagyok képben. Az A290-ből a duplakit pont beleférne a keretbe, de fogalmam sincs, hogy mit tud ez a váz. Azt látom, hogy videót nem.

Esetleg a régi Canon 1000D + 18-55 IS kit + valami tele még beleférhet. Videót ez sem tud.

(#8078) TayRol válasza csakb (#8077) üzenetére


TayRol
veterán

akkor a videot huzzuk ki, ne legyen feltetel.

ha erdemes, akkor elmegyek 200k koruli osszegig is. hosszabb tavra tervezem (ha lehet ilyet mondani), `jo minosegu` gepet szeretnek bar tudom, hogy evente vehetnek ujat.
szvsz eloszor eleg a kitobi, a kesobbiekben majd fejlesztek (a gepet is es magamat is).

a tobbit koszi!

mod: saturnban 145e az 500d kitobival. az milyen vetel lenne?

[ Szerkesztve ]

(#8079) Balinov válasza TayRol (#8078) üzenetére


Balinov
félisten

500D-je van litvan kollegamnak, azt mondja nagyon meg van vele elegedve (nekem Nikon D5000 + 18-55VR + 55-200VR).

ha tudod magadrol, hogy "evente veszek ujat" akkor szerintem inkabb egy jobb vaz + kitobiba ruhazz be, es az evente veszek ujat keretbol fokozatosan fejleszd az objektiv es kiegeszito parkodat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8080) TayRol válasza Balinov (#8079) üzenetére


TayRol
veterán

A te geped ket obival 180k lenne, ami tokeletesen megfelelne szamomra, csak a teszteket meg nem olvastam el rola ill. a topicjat sem veseztem ki. (es meg ezt sem olvastam vegig:) )
Az, hogy a kesobbiekben fejlesztek nem jelenti azt, hogy menetrendszeruen evente veszek valamit, de azert modernizalnam. sajna egy jobb vaz+kitobira nincs penzem (ha ez 250k es afeletti osszeget jelent).
Egy 500d-550d es az ennek megfelelo nikon vagy pentax masinaval jopar evig ellennék.

[ Szerkesztve ]

(#8081) Balinov válasza TayRol (#8080) üzenetére


Balinov
félisten

en az 55-200VR-t a kit utan majdnem napra pontosan 1 ever vettem:)

szoval kb 1 eve van DSLR-em, meg mindig kezdonek erzem magam, viszont azt mar megtanultam, hogy egy esetleges vazupgrade (pl D90-D7000, de nem akarok vitat inditani ezzel) nem igazan hoz olyan + eredmenyt, mintha idokozonkent vennel egy jobb objektivet.

sarkositva, kinem s*rja le,hogy 12 vs 16mp, 11vs 31AF pont, 720p vagy 1080p, mennyire zajos ISO1600 felett, ha mondjuk a 12mp-t meg tudod tamogatni egy jo vakuval, zoom lencsevel, fenyeros fixszel, makroobival, ultra wide angle-val..

szerk: apropo D7000, hamar annyit lett az utobbi idoben emlegetve, csak nekem tunt fel es zavar(na), hogy nincs kihajthato kijelzo? szvsz ez inkabb hasznos ficsor, mint a HD videjo

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8082) TayRol válasza Balinov (#8081) üzenetére


TayRol
veterán

az utolso bekezdessel teljesen egyetertek, ugyan ez a meglatasom. :K

d5000-rel kapcsolatban: elegedett vagy vele? utananolvastam, nemrossz masina. itt lenne 180k.

es bar nagyon kezdo vagyok, azt mar latom, hogy egy jo obi is annyiba kerul, mint maga a vaz.:) legalabb lesz mire gyujteni a jovoben...

(#8083) csakb válasza TayRol (#8080) üzenetére


csakb
őstag

Mondjuk a Canon dupla kitek azért 200 felett vannak. A saturnos ár elég jó, de azzal nem vagyok tisztában, hogy telékből Canonhoz mit érdemes ehhez venni. A kit telét külön nem, az biztos.

Egyelőre olvasd el a teszteket (pixinfót fenntartásokkal kezelni, inkább a dpreview-t nézegesd, ha nem gond az angol) a Canon 500/550D, Nikon D5000/3100, Pentax K-x, vagy inkább K-r gépekről. K-r kit már van 164 k-ért, ez már Li-ion akkus, kit telét meg olcsón tudsz venni hozzá.

Sony-ból kisegíthetne valaki más. 200 k körül biztos van jó cucc. A550? A33?

Ha teheted, tapogasd meg élőben is a kiszemelt gépeket. Az is nagyon fontos, hogy neked melyik áll kézre, mennyire borzadsz el bizonyos típusok plasztik fílingjétől, mennyire szívesen veszed kézbe és használod.

(#8084) TayRol válasza csakb (#8083) üzenetére


TayRol
veterán

dpreview-t nezegetem mar egy ideje, nagyon tetszik, a pixinfoval sem volt meg gondom (ezek szerint masnak mar igen).

a tobbit koszonom es eloben is mindenkeppen tapizom majd oket.

[ Szerkesztve ]

(#8085) Balinov válasza TayRol (#8082) üzenetére


Balinov
félisten

Digitalis kepalkoto eszkozeim ezek voltak az utobbi evekben: SE T300->SE D750->P990-Oly MJU820 (8mp, eleg vacak egy masina) es most a D5000. Idaig messzemenoleg meg vagyok elegedve, neha meg 1 ev utan is ugy erzem,hogy jo ha 1/3-at hasznalom ki a lehetosegeinek (na jo, ez lehet a meg kisse hianyos eszkozpark sara is), de imadom. Nagyon sok boldog pillanatot okoztunk mar egymasnak.

Mikor DSLR utan kezdtem nezelodni a masik opcio a Canon D500 lett volna, de egyaltalan nem bantam meg, hogy a Nikon mellett dontottem.

Persze ez erosen - reszemrol - szubjektiv :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8086) TayRol válasza Balinov (#8085) üzenetére


TayRol
veterán

akkor fenntartassal kezelem. :DDD a lenyeg, hogy nem bantad meg a vasarlasat.
en egy canon a510-rol fogok valtani, a kulonbseg nalam is elegge nagy lesz.

(#8087) Throme válasza Balinov (#8085) üzenetére


Throme
veterán

"Nagyon sok boldog pillanatot okoztunk mar egymasnak"
Milyen boldog pillanatot okoztál a fényképezőnek? ;] ;] ;)

(#8088) csakb válasza TayRol (#8086) üzenetére


csakb
őstag

A Photography Blogot tudom még ajánlani. Pl. K-r tesztet egyelőre csak ott találsz.

(#8089) Balinov válasza Throme (#8087) üzenetére


Balinov
félisten

nem kell mindig rosszragondolni, nemugy mint en a nikonos topikban a viewfinderben levo szorre :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8090) TayRol válasza csakb (#8088) üzenetére


TayRol
veterán

koszi, meg nem ismertem. sony-t nem szeretnek, a pentax meg szoba johet, bar nemtudom a Hoya iranyitasa alatt milyen gepek jonnek le a szalagrol... a K-r jobb mint a K-x?

(#8091) csakb válasza TayRol (#8090) üzenetére


csakb
őstag

A szenzor elvileg ugyanaz, képminőségben ugyanolyan jók. A nagy változás a Li-ion akku, igen gyors sorozat, jobb LCD, jobb AF-rendszer, segédfény, a visszakapott AF-pont visszajelzés. Szerintem k...vajó, de még picit mehetne lejjebb az ára.

A vázakkal semmi gond, teszik a dolgukat megbízhatóan. A K-5-nek voltak gyártási hibás szenzorai most, de gariban cserélik.

Bizonyos SDM-es obikban hajlamos volt bekrepálni a fókuszmotor, de a Pentax még csak most fejleszti ezeket.

(#8092) TayRol válasza csakb (#8091) üzenetére


TayRol
veterán

koszi!:)

(#8093) deicide


deicide
veterán

Jóreggelt.

Kérnék szépen pár alternatívát 200-250k között (ebben ha van már egy jó minőségű obi, az lenne a cél).

A felhasználási terület az leginkább gyorsan mozgó kutyák fotózása lenne, a jelenlegi gépemmel ez csak elmosódva működik. Ha két obi is beleférne a keretbe az még jobb lenne, egy a viszonylag közeli képekre és egy középtávolra (~150-200mm).

köszönöm

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8094) deicide válasza deicide (#8093) üzenetére


deicide
veterán

Pl ez és ez lefedné a közeli és középtávoli tartományt is, a kérdés, hogy a gyorsasága megfelelő-e a kutyákhoz, azaz szép éles képeket tud-e?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8095) johnjohn válasza deicide (#8094) üzenetére


johnjohn
addikt

A gép maga megfelelne a célnak, de Neked nagy fényerejű objektívre lesz szükséged a kutyák fotózásához, legalább egy használt 70-200 f4 L USM volna célszerű, az már 4-es rekeszen is éles. Az alap kit objektív megéri, vázzal együtt véve csak pár ezres plusz kiadás. Így viszont túl fogod lépni a keretet, az említett 70-200-as 120 000.- körül mozog.Ha nem túl nagy távolságról tudod a kutyákat fotózni / 10 méteren belül/ akkor esetleg kezdésnek próbálkozhatsz egy fix 50/1,8-as Canon objektívvel, de leszűkíti a lehetőségeidet. Mindenképpen rekeszelni kell legalább f 4 ig mert nagyon kicsi lesz a mélységélesség. Az említett 55-250-es Canon egy viszonylag jó obi az árához képest, de csak jó fényviszonyok között tudsz vele gyors mozgást fotózni, legalább 5,6-os rekeszt kell használni, hogy elég éles képeket kapj, és az AF sem túl gyors vele. Sok lesz a rontott kép.

[ Szerkesztve ]

(#8096) deicide válasza johnjohn (#8095) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm, akkor a kit obija ahhoz megfelelő, hogy 5-6 méterről már éles képeket lehessen vele csinálni? (általában napos időben szoktam fotózni, de mindenképpen nappal). A mozgás az általában úgyis olyan lenne, hogy futnak felém és amikor már közel vannak, akkor kapnám el, vagy oldalról, de akkor sem távolabbról, mint 7-8 méter. A zoomobjektívet pedig elhalasztanám akkor későbbre. Bár, ha azt mondod, hogy a linkelt 55-250 napos időben jól használható, akkor egynek megérné, mert most 0% THM-el lehet részletre elhozni, az pedig nagy segítség, mert egyben nem nagyon szokott ennyi pénzem lenni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8097) johnjohn válasza deicide (#8096) üzenetére


johnjohn
addikt

Végül is, napos időben, ISO 400-ra megemelt érzékenységgel, 5,6-os rekeszen már lesznek értékelhető képeid, gyakorlat teszi a mestert. Attól is függ, mennyire gyors a kutya !
RAW-ban fotózva, utómunkával jó eredményeket lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

(#8098) deicide válasza johnjohn (#8097) üzenetére


deicide
veterán

És lenne jobb alternatíva ennél, hasonló árkategóriában?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8099) johnjohn válasza deicide (#8098) üzenetére


johnjohn
addikt

Nagyjából ugyan ott vagy ha Nikont, vagy ha Pentaxot veszel akkor is. Esetleg vedd csak a vázat, és keress használtan Sigma, vagy Tamron 17-50/2,8-as objektívet, ami ugyan jóval rövidebb, de 3,5- 4 -es rekesznél már elég szépen rajzol.Esetleg Sigma 24-70/2,8-as is van használtan 70 000.- körül, és az már elég hosszú.

(#8100) csakb válasza deicide (#8098) üzenetére


csakb
őstag

Igen, ebbe a keretbe egy alsóbb kategóriás duplakit fér bele reálisan. Ez bármelyik gyártónál nagyjából ugyanazt hozza.

A jelenlegi géped micsoda? Ha egy bridge, vagy kompakt, annál sokkal-sokkal jobb és gyorsabb lesz bármelyik duplakites DSLR.

Gyors sorozattal, kis gyakorlattal szerintem elég jó eredményeket tudnál elérni egy kit telével is. Rekeszelni meg úgyis kell, hacsak nem az a cél, hogy csak a kutya orra hegye legyen éles.

Nem tudom, hogy a Nikon sokat reklámozott 3D fókuszrendszere mit tud a valóságban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.