Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) SpongyaBob válasza szőröscica (#8849) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ez változó. Lehet meghal 20e expo után, de lehet kibír 100-at is simán:) Ez a gép kategóriájától is függ..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8852) szőröscica válasza SpongyaBob (#8851) üzenetére


szőröscica
addikt

A Canon EOS 300-450D közötti gépeket nézegetem. Kb. ezeket ismerem. :B
Itt találtam pl. a hardveraprón ezt: Nem tudom, megéri-e az árát

Vagy ez a Vaterán is szimpatikus: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8853) Messer22 válasza szőröscica (#8852) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Ha canont veszel használtan, akkor camerakft-nél ki kell olvastatni az exposzámot előtte, nehogy meglepetés érjen.

Bár inkább valami újabbat nézzél.. pl 1000D

[ Szerkesztve ]

Messer

(#8854) Peetry


Peetry
senior tag

erre vki?

(#8855) szőröscica válasza Messer22 (#8853) üzenetére


szőröscica
addikt

Se a Vaterán, se itt a Hardveraprón nem tobzódnak sajna az eladó gépek. :(
Mondjuk nem nagyon sürgős a dolog, de június végéig jó lenne keríteni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#8856) Peetry válasza szőröscica (#8855) üzenetére


Peetry
senior tag

én vaterán jópár 400d-t láttam, és ha nem ragaszkodsz a canonhoz akkor itt is van azért jópár. a200, 450d, d3000...

(#8857) szőröscica válasza Peetry (#8856) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem ragaszkodom a Canonhoz, csupán az első gépem Canon volt, és akkoriban nagyon rákattantam a témára, a piacon pedig a 300D, illetve 350D-k voltak. Szóval ezeket ismerem. A többiről halvány lila gőzöm sincs.

(#8858) Messer22 válasza szőröscica (#8855) üzenetére


Messer22
senior tag

He?
Van elég eladó gép szerintem, de egyszerűbb lenne, ha megadnál egy felső keretösszeget, meg, hogy mire szeretnéd elsősorban használni.

Messer

(#8859) szőröscica válasza Messer22 (#8858) üzenetére


szőröscica
addikt

Szia!

Használt gépért objektívvel együtt 85-nél többet nem adnék.
Még kell venni állványt, vakut, nagy memóriakártyát, tartalék akkut. Ezek sem két fillérbe kerülnek.

Nekem tanulógép lenne, kirándulások, illetve családi összejövetelek megörökítése lenne a cél. De gagyit nem akarok venni semmiképp, és azt se bánnám, ha pár évet kitartana, aztán továbbléphetnék egy komolyabb gépre.

szerk.: a kevés eladó gépet a Canon 1000d-kre értettem.

[ Szerkesztve ]

(#8860) Messer22 válasza szőröscica (#8859) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Hát így szűkös, de nem lehetetlen.
Sok expós xxxD-t nem vennék a helyedbe.
az oly gépeket érdemes még megnézni, elég jó áron mennek.
ami szóba jöhet (de csak akkor, ha jó állapotú és kevés expós)
Nikon D70, D40(x)
Sony A200
Oly 410, 420, 510,520 kitek
Canon 400, 450D

Messer

(#8861) Peetry válasza szőröscica (#8859) üzenetére


Peetry
senior tag

akkor egy cipőben járunk. És még a június vége is stimmel:) Én arra jutottam hogy kezdésnek veszek egy új 1000d-t (ha jobb lehetőség nem adódik), gari is lesz, meg nem kell aggódni a zár miatt. fogásával meg tudok barátkozni. Videó nem kell. LV meg pont a családi eseményeken jön jól, ha diplomaosztón, esküvőn, stb kitekert helyzetekben kell lőni. Aztán ha kevésnek érzem pár év múlva akkor lehet váltani.
Bár még mindig várok arra a kérdésre hogy melyik rendszerben olcsóbbak a használt obik, mert azokból nem látom értelmét újat venni.

(#8862) Messer22 válasza Peetry (#8861) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

A jó obik sehol se olcsóak, még használtan se..
a minimum:
canon: 18-55IS, 55-250IS
nikon: 18-55vr vagy 18-105 vr, meg valamelyik, (akár sigma, tamron, nikon) 50-200
oly: 14-42, 40-150

Messer

(#8863) szőröscica válasza Messer22 (#8860) üzenetére


szőröscica
addikt

Köszönöm szépen, tudom, hogy kell kompromisszumot kötni, ennyi pénzért nem is várok mást.

Megnézem az általad leírt típusokat, és ha találok szimpatikusat, akkor azt belinkelem ide, hátha tudtok valami okosat mondani róla. :)

(#8864) Messer22 válasza szőröscica (#8863) üzenetére


Messer22
senior tag

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=110308703&t=9189400

lehet érdemes megnézni..

Messer

(#8865) Peetry válasza Messer22 (#8862) üzenetére


Peetry
senior tag

ezzel tisztában vagyok, viszont a használt obi olcsóbb mint az új, szerintem max 2/3, de ennyire nem néztem utána, és bár én laikus vagyok, egy obi a használattól nem kopik el szerintem.
De ha rosszul gondolom javíts ki, én úgy gondolom egy objektív jóval több ideig használható mint egy váz.

(#8866) Messer22 válasza Peetry (#8865) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
igen, olcsóbbak és jobban tartják az árukat is, cserélhető obis rendszernél az obi a lényeg, de el tudnak kopni, (mozgó alkatrészek) vagy, ha leejtik, akkor annyi, odakoccantás esetén az af megadhatja magát stb. Tehát jól meg kell nézni/kipróbálni ha használt cuccot veszel.

Messer

(#8867) Degeczi válasza Peetry (#8865) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egy régi, mechanikus igen

a mai, parányi AF motorral ellátott apróságok inkább fordítva: sanszosabb, h hamarabb megy tönkre, mint egy átlag gondossággal használt váz

(#8868) Mercutio_ válasza szőröscica (#8863) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aprók szempontjából a Ph és a vatera (előbbi a felhozatal, utóbbi az árak és a kétesélyes megbízhatóság miatt) nem annyira jó választás.

Ahol érdemes még szétnézni:
Index fórum adok - veszek, digitális adok - veszek, Nikon adok - veszek (az a D60 váz 45-ért elég jó ár), Canon EOS adok - veszek (van még Pentax, és Sony/Minolta, valamint 4/3 - m4/3 (Olympus, Pana) is)
pixinfó (Pentax K200D kitobival 65-ért is jó vétel, ha nem lestrapált)
apronet (digi gép 100e alatt, 100-150 között, 150 fölött kategóriák, külön obik, tartozékok, stb.)
express (itt is kategóriánként bontva, de a keresőbe gyártót/típust beírva is szűkíthetsz)

Nyilván ellenőrizni kell, hogy valóban az és olyan állapotú-e a termék, mint amit hirdetnek bárhonnan is választod az eladót, illetve ezeken a helyeken a feltételeid (állapot, kor, garancia, tartozékok, konkérét gyártó/típus, ár) megadásával fel is adhatsz hirdetést, hogy mit keresel.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8869) emvy


emvy
nagyúr

Segitsetek. :)

Kozepkategorias DSLR-t akarok venni.

Prioritasok:
- ne legyen tul nagy
- tudjon videot
- gyors AF
- kb. 1000 font (1100 euro) max.
- ha lehet, egy darab rendes, nagyatfogasu lencse legyen hozza (utazashoz lesz)
- jo minosegu viewfinder

Jeloltek:
- Nikon D7000 18-105: mindenben tokeletes lenne, kicsit draga. A problema: tulzottan nagy (1050 font)
- Pentax K-5 18-55 + 50-200: ket lencsevel kicsit macerasabb utazni (850 font most). Eladhatnam gombokert a kitlencseket, mondjuk.
- Canon 60D 18-135: tul nagy, akkor mar D7000
- Nikon D5100: nezoke halal, meg ugy altalaban nem tetszik :)
- mikrorendszeru gepek: az EVF nelkuliek kiesnek nekem, EVF-fel draga es nem kicsi, beepitett EVF-sek nem kisebbek, mint egy DSLR
- Sony A55: mindenben tokeletes, de mivel uj technologia, kicsit felek tole, raadasul van par problema vele a netes beszamolok alapjan (szellemkep, ccd tulhevules)

Otletek?

while (!sleep) sheep++;

(#8870) Mercutio_ válasza emvy (#8869) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentax K5 váz + Pentax 18-135 obi?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8871) emvy válasza Mercutio_ (#8870) üzenetére


emvy
nagyúr

Jelenleg egy Pentax K5 vazat olyan 1000 fontert tudnek beszerezni, ehhez az objektiv +400 legalabb. Az sok. Ez a K-5 + duplaobi egy vadonatuj, de kinyitott doboz 2 ev garanciaval, kicsit tobb, mint 800 fontert, azaz olcsobb, mint a vaz onmagaban.

while (!sleep) sheep++;

(#8872) Peetry válasza emvy (#8871) üzenetére


Peetry
senior tag

irigyellek hogy 1000 fontod van rá, és mindennel a legnagyobb problémád, hogy túl nagy váz :)

(#8873) Lauda válasza emvy (#8869) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg D90+18-105? ;)

(#8874) emvy válasza Peetry (#8872) üzenetére


emvy
nagyúr

Van autod? :)

while (!sleep) sheep++;

(#8875) emvy válasza Lauda (#8873) üzenetére


emvy
nagyúr

A D90 ugyanakkora, mint a D7000, csak olcsobb (kb. 650 font a 18-105-tel).

while (!sleep) sheep++;

(#8876) rumos14 válasza emvy (#8869) üzenetére


rumos14
nagyúr

mivel nekem Sony A55 van, ehhez tudok hozzászólni: szellemképezés miatt ne aggódj, érzékelő (CMOS az :K ) "felhevülése" pedig akkor jelentkezik csak, ha bekapcsolt képstabival videózol egyhuzamban 7-8 percig.. megjegyzem, midnen egyéb gyártó gépe rendesen felmlegszik videó közben és nem is bírják tovább 10+egypár percnél, azok sem, ahol nem stabilizált a szenzor.
ami hátrány: akksi üzemideje gyenge, AF rendszer nem D7000 szintű.
igazán jó minőségű nagy átfogású obi nincs hozzá, Sony/Zeiss 16-80 nagyon jó, de ennél nagyobb átfogású obit én nem ajánlok hozzá.

egy tippem van még: Pana GH1 - bár a 14-140 nem kifejezetten penge.
K-5 850 fontért duplakitben - ez biztos? én magasabb árakat láttam.

(#8877) emvy válasza rumos14 (#8876) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja, egy darab van ebbol a K-5-bol (ha meg megvan).

Sony A100-am volt idaig, 18-200-al, a vaz okes, de az objektiv egy halom szahar. Nekem az A55 nagyon tetszett egyebkent eloben, foleg a merete es az EVF miatt. Az akksielettartam kicsit problemas, volt mar, hogy nem volt konnektor egy-egy szallason :)

A Pana GH1-nek nem latom tul nagy elonyet jelenleg a K-5-hoz vagy egy D5100-hoz kepest.

while (!sleep) sheep++;

(#8878) rumos14 válasza emvy (#8877) üzenetére


rumos14
nagyúr

pótakksi(k)? :) és mellé autóstöltő.
az a kérdés, hogy a videó mennyire fontos. mert pl. a GH1 a 14-140-nel abban eléggé domborít, de állóképek terén már nem csúcs. a K-5 a másik véglet, fotózásban ez nyújtja talán a legtöbb szolgáltatást, finomhangolási lehetőséget, pariban van a D7000-rel.
az obit kéne még eldöntened, egyetlen 18-135 vagy 18-200 vagy hasonló obi nagyon bekorlátol egy ilyen gépet sztem.

ha már volt Sony-d, cseréld le a vázat, tartsd meg a 18-200-at azokra az alkalmakra, amikor kell a nagy átfogás (pl. videónál). minden másra ott a MasterCard :DD, akarom mondani, valami normálisabb obi(k). ahhoz, hogy értelmesen kihasználj egy tükrös gépet, az obikra még legalább a váz árát illik elkölteni.

(#8879) Peetry válasza emvy (#8874) üzenetére


Peetry
senior tag

nincs :P

(#8880) k1csi válasza rumos14 (#8876) üzenetére


k1csi
senior tag

Mivel a túlhevülés elsősorban a környezeti hőmérséklettől függ nehéz objektíven mérni.
Viszont számos videó van a neten ahol a 60D több órán át nem melegszik túl, pl. ez.

Azaz az, hogy tizenegynéhány percnél tovább nem bírják tovább nem igaz. A szenzor túlmelegedés elsősorban a szenzorstabis vázakra jellemző.

Ami viszont ilyesfajta hosszú videózásra alkalmatlanná teszi a 60D az az, hogy nem tudja a folytatni a videót amikor eléri a 4GB-os korlátot (azaz manuálisan kell újra indítani). Ez fullHD-vel kb. 12 percet jelent.
Ami nagy hátrány még, hogy nincs követő AF ill. az AF-et külön elindítva bármit is rém lassan talál meg (hosszú keresgélés után).
Azaz, ha szempont a gyors AF (kontraszt AF ami pl. videónál van) akkor a 60D-t ki is lehet húzni a listáról. Ez egyébként per pill. az összes Canonra jellemző, nemcsak a 60D-re.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#8881) emvy válasza Peetry (#8879) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem sincs, szoval nem irom le a poent. :)

while (!sleep) sheep++;

(#8882) Mercutio_ válasza emvy (#8871) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vedd meg a dulpa kitet, aztán hirdesd meg az obikat ha sikerül eladnod a befolyt összeget kipótolva vedd meg a 18-135-öt :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8883) emvy válasza Mercutio_ (#8882) üzenetére


emvy
nagyúr

Vszeg ez lesz, felteve, ha
- az asszonynak is tetszik a gep
- meg elado lesz ma este is

while (!sleep) sheep++;

(#8884) emvy válasza rumos14 (#8878) üzenetére


emvy
nagyúr

Az objektiv megtartasanak tul sok ertelme nincs szerintem, anyagilag nem jarok jobban. Az objektivekre koltessel nem ertek teljesen egyet, azert is vehet az ember DSLR-t, hogy mondjuk gyors fokuszt es alacsony zajt kapjon.

Na este leirom, mi lesz :)

while (!sleep) sheep++;

(#8885) Lauda válasza rumos14 (#8876) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a melegedes amugy okozhat valami problemat, mondjuk ha videozok 20 percet?

emvy Akkor storno. :)

(#8886) rumos14 válasza Lauda (#8885) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem okoz problémát, mert leáll magától a felvétel bizonyos hőmérséklet elérésénél (Sony A55 esetében). 20 percet csak kikapcsolt stabival tudsz egyfolytában videózni.

(#8887) Lauda válasza rumos14 (#8886) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom! :)

(#8888) emvy


emvy
nagyúr

Shippeltek a Pentax K-5-ot, 18-55 WR-rel es 50-200 WR-rel, 812 font + extra gyors szallitas koltsege. Yeah. :)

while (!sleep) sheep++;

(#8889) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello! Ez jó vétel? [link]

(#8890) szőröscica válasza szőröscica (#8889) üzenetére


szőröscica
addikt

Még ezeket néztem: [link] - [link]

Ezek között mi a különbség, miért drágább a második?

[link]

Ezt is néztem.

(#8891) Throme válasza szőröscica (#8889) üzenetére


Throme
veterán

Nem vagyok szakértő, de ezt a konfigot én már nem venném.
Gondolom az anyagiak behatárolják a lehetőséged, de akkor sem. D40 vagy 60 szenzor, 3 fókuszpont, nincs videó (ez sokaknak nem lényeg, de néha szerintem nem árt hogy ha van), magasbb iso-n úgy tudom jobban zajosodik mint az újabb gépek ebben a kategóriában.
A 18-55vr hamar rövid lehet, ha zoomos obit akarsz használni.
Mindez csak az én véleményem.

Kérdésedre a válasz - ha mégis ehhez a géphez ragaszkodsz - hogy ennél olcsóbban nem igazán találtam az árgép segítségével.
Az üzletről nem tudok rosszat.

(#8892) Szten Márs válasza szőröscica (#8890) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A második (tehát a drágább) képstabilizált objektívvel szerelt. Az elsőhöz egy, a harmadikhoz két gagyi objektívet kapsz ;] Leginkább innen a második linked a nyerő, vagy az előző hsz-edben linkelt Nikon.

(#8893) Throme válasza szőröscica (#8890) üzenetére


Throme
veterán

Mert képstabis a 18-55 a második esetben. "IS".
Nem vagyok canonos, de a 1000D nem nagyon szokták ajánlani.
Az utolsó confignál a teléről sem szoktak áradozni.

(#8894) Throme válasza Szten Márs (#8892) üzenetére


Throme
veterán

géppuska ujjú :)

(#8895) Szten Márs válasza Throme (#8891) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most vagy elnézted, hogy milyen gépet linkelt, vagy a D3000 tulajdonságait nézted el ;) 11 pontos az AF, nem 3 (igen sok felhasználónak egyébként nem számít, nem hogy 3, de akár 1 is tökéletesen elég lehet), D60 szenzor ugyan (különben is mi az, hogy "D40 vagy D60 szenzor"? a D40 meg a D60 szenzora nem kicsit különbözik...), tehát a 10MP-es CCD, ami kb. mindenre baromi jó, ha nem akar ISO 800-1100 felett fényképezni - és bizony sokan nem akarnak.
Lehet mesterségesen gerjeszteni igényeket, amik valójában nem is valós, reális igények, a gyártók élnek is ezzel a módszerrel... ezeknek fel is ülnek az emberek, ilyenből jönnek az "én már nem vennék ilyet" típusú dolgok... valójában nem, hogy a D3000, de akár egy D40x is tökéletes gép tud lenni az emberek döntő többségének és ha csak nem hardcore sportfotós valaki, bőven nem a gépe lesz a szűk keresztmetszet...

[ Szerkesztve ]

(#8896) Frigetrus válasza Szten Márs (#8895) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Továbbá D40 esetén Iso 1600-at én például bátran merem használni, egy kis színzaj szűrés után jó eredményt lehet elérni vele.
Szóval még ha arra lenne pénze mondjuk használtan, akkor sem lenne rossz helyzetben. ;) :)

(#8897) szőröscica válasza Szten Márs (#8892) üzenetére


szőröscica
addikt

Tehát szerinted a képstabis 1000D tanulógépnek jó lenne? 3-4 évig biztosan nem cserélném le, ha most megveszem. Később még egy másik objektívet vennék mellé, valószínűleg 55-200-asat, vagy 18-135-öset, de ez még csak a jövő zenéje. Egyelőre elég lesz a gép+alapobi+memóriakártya+táska csomag a tudásomhoz. :DDD

(#8898) Szten Márs válasza szőröscica (#8897) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akár. Mielőtt gépet veszel, menj el egy boltba, fogdosd meg mindkettőt, próbáld ki mindkettőt. A D3000 anyagminőségre, felépítésre (de még némileg keresőméretre is) komolyabb gép, mint az EOS 1000D, de egyébként mindkettő tökéletes tanulógépnek.

Frigetrus:
Ahogy mondod, ahogy mondod. Már évekkel ezelőtt is tendencia volt, de mostanra egészen hihetetlenül ésszerűtlen mértékig brutálissá fajult a gépvázak ilyen-olyan technikai paramétereinek, tulajdonságainak, ISO kismillió melletti zajának elemezgetése.... bőőőven túl a valós igényeken. Néha úgy érzem, hogy többet törődnek ezzel az emberek, mint a fényképezéssel. A fényképek a fejekben, szemekben, kezekben vannak, nem a gépekben.

(#8899) Frigetrus válasza szőröscica (#8897) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Szerintem jó lenne a stabis szett belőle, vagy esetleg a Nikon amit linkeltél. Ahhoz is stabis objektív van.
Én, mivel Nikonom van, inkább azt ajánlanám, mert a Canon belépőknek általában vékonyabb markolata van, ami kényelmetlenebb fogást jelent.

Szten:
Már megint géppuska ujjú :D :D És tökéletesen egyetértek veled.

[ Szerkesztve ]

(#8900) Throme válasza Szten Márs (#8895) üzenetére


Throme
veterán

Igaz! 11 pont!
Szenzorral kapcsolatban erre gondoltam : "A szenzor maradt a régi, legalábbis technikai adatait tekintve. Mérete, felbontása és a beállítható érzékenységi tartomány azonos a D60-nál megismerttel" (pixinfo). Csak hirtelen nem elékeztem, hogy a ismertető D40 vagy D60 szenzoráról írt.

Mp-t szándékosan nem írtam mert nem az a fontos.

Szerintem mindennapi használatban azért előkerül az iso 1600 és 3200 is. Vaku nélkül templom belső, vagy szoba, vagy mozgó "célpont" gyengébb fényviszonyoknál, vagy mittudomén :) ).

Igaz nem írtam más típust, de semmi képpen nem D3-ra gondoltam. Szerintem érdemes x hónapot gyűjteni a belépő kategórián belül egy D5000-re, D3100-ra. Még nagyon új és drága a D5100, de az is jó áron lesz kb 1 év múlva, persze ennyit ki a fene tudna várni :).

Mivel a fórumtárs új gépet linkelt ezért nem jött képbe nálam D40, D60. Semmi bajom ezekkel. De továbbra is tartom, hogy - ha új és nikon - én nem vennék D3000-ret.
Ez az én bajom ;) .
És ugyan ez igaz az obira is. Tudom itt is elmondható lehet a "mesterségesen gerjeszteni igényeket" de még nem hallottam olyanról aki megbánta volna egy 18-105vr kitobival való kezdést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.