Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) BiriBum válasza aleister (#9498) üzenetére


BiriBum
őstag

Manuálban nincs expó korrekció, ez teljesen logikátlan, ugyanis ebben a módban az expozíciót meghatározó mindhárom tényezőt szabadon állítod (ISO, rekesz, záridő). Az expókompenzációnak csak Av, Tv és Sv módokban van értelme, ahol 1 vagy 2 tényező fix.

Az élő hisztogram hiánya nem zavaró. A kiégett és bebukott részeket villogtatja a Lv - ez a látott képpel együtt bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#9502) aleister


aleister
veterán

Hú, hát én úgy tudom, hogy expo korrekció/kompenzáció az, amikor a fényviszonyok becsapják a fénymérőt (nagy homogén, világos felületek, mint havas táj, tengerpart, stb), és a fotósnak magának kell kb +2 re túlexponálnia a képet, különben alulexponált lenne. Pl szürke a havas táj.

Szóval ez nem a váz szolgáltatása, hanem a fotós skillje. :)
Bár tudtommal van már a gépek némelyikén "havas táj" pre set az üzemmódváltó tárcsán.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9503) BiriBum válasza aleister (#9502) üzenetére


BiriBum
őstag

Jól tudod, pont ezért nincs pont a manuál módban kompenzáció, mivel mindent magad állítasz.
A fotós skillje: A vázon levő expókorrekciós tárcsát le vagy felfelé tekerni, amíg a kívánt expó létre nem jön.

helyes expozíció és hisztogram

[ Szerkesztve ]

(#9504) aleister válasza BiriBum (#9503) üzenetére


aleister
veterán

Már mindent értek. :)
Köszi!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9505) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
Le tudtok ERRŐL a szettről beszélni? :B Nekem tetszik a GPS is, szeretem az ilyen kütyüs dolgokat, ezzel a dupla kittel néhány évet el lennék, fuji s602z-ről váltanék 9 év után. Főleg tájat, nyaralást, családot fényképezném, esetleg család sport közben.

amikor megtudtam pár hete, hogy már van a fényképezőgépekben gps, minden megnézem hogy abba épp van-e, én kérek magam helyett elnézést :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9506) Throme válasza StLui (#9505) üzenetére


Throme
veterán

Ha jól emlékszem 1x már "sikerült" lebeszélni téged dslr gép vásárlásáról.
Akkor itt a második felvonás.... :)

Na jó most nem lebeszélés következik.
Nekem a gps egy felesleges "fícsőr" de ez ugye magánügy.

Viszont ez az új megoldás (félig - 70/30 igazából - áteresztő tükör és tükörcsapkodás mentes) tetszik úgy hogy van evf is benne.
Azért érdemes tetszteket olvasni róla. A fény áteresztő tükör miatt kevesebb fény kerül a szenzorra (szemben a tükör csapkodós megoldással) ezért azonos iso értéken jobban zajosodik. Ezt a zajt presze szüri a gép, így viszont részletek veszhetnek el.

Másik dolog, hogy nagyon pici a váz, de azt írják kényelmes...

A többi tulajdonság viszont eléggé tetszetős - számomra - és kíváncsian várom, hogy más gyártók - első sorban a nikon - kihozzon egy ilyen gépet....

A youtube-on találsz videót erről a gépről. Most nem jut eszembe a nevük, de van egy ázsiai srác aki jópár fura, vicces, őrült tesztet prezentált már. Éppen a gps-t teszteli.
Most nem tudok linket, de biztos megtalálod!

(#9507) StLui válasza Throme (#9506) üzenetére


StLui
veterán

Akkor nem is az volt a kérdés hogy dslr vagy más, hanem hogy maradjak a régi gépemnél gyakorolni, vagy mindjárt bele a mélyvízbe. Persze az ember nem bír magával, olvasok folyamatosan, és egyre jobban elragad a hév :B

Szóval ami kialakult bennem: szeretnék nagy érzékelőt, hx9v mindenben elég lenne nekem, de ez a számomra legfontosabbnak gondolt feltétel nem teljesül nála. viszont nagyon nem szerettem volna objektív vásárlásokba belebonyolódni, ezért tartottam a dslr-től, viszont nem találtam mást ami a nagy szenzort, és a sok "csicsát" is tartalmazza (de legalább nem 35x optikai zoom-os kompaktot veszek :) )

Fényáteresztő képesség: remélem a nagy szenzor bőven kárpótol egy hx9v szenzorához képest
Pici váz: tegnap megnéztem, mostani gépemhez képest nagyobb, ennyi elég, viszont, nex, hx9v tényleg picike

Köszönöm! Youtube-on keresem a videot, köszi a tippet is!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9508) thomasthomas


thomasthomas
tag

Sziasztok!

100e Ft alatt szeretnék gépet venni, így szóba jöttek az ebben a kategóriában ismert jelenleg is kapható Nikon, Canon, Sony, és egy már kifutott termék, Olympusnak az E-520-as tükröse (Használtan 80e körül meg tudnám szerezni kevés expóval, tartozékaival, duplakittel, táskával és memóriakártyával)
Kicsit bizonytalan vagyok, mert olyan egetrengető különbség ugye nincsen köztük. Többnyire tájképeket fotózok (Makrót nem vagy roppant ritkán), így nagyon fontos nekem a képminőség, bár ugye még ebben sincsen oly számottevő differencia közöttük. ISO-t tekintve max 800-asat használok (Bár inkább 100-200 a leggyakoribb), így a zajosodás, illetve az ennél magasabb ISO-k beállítási lehetőségei nem játszanak olyan nagy szerepet nálam. Fogásilag nekem mindegyik okés, ezzel sem lenne gond. Későbbi bővítési lehetőségekben egyenlőre nem gondolkozom (obikra gondolok), de ez idővel biztosan megváltozna. Utóbbi az egyetlen hátrány ami picit visszatart az Olympus megvásárlásától.
Szerintetek jól járok az E-520-assal, vagy esetleg másra érdemes beruházni? (De ha közeleg belépő szintű tükrös(ök) megjelenése, akkor lehet várnom kellene..)

.

(#9509) aleister


aleister
veterán

Canon EOS 1100D? 106 kuvics.
Én gondolkoztam rajta, valami jobb obival.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9510) Necc válasza thomasthomas (#9508) üzenetére


Necc
addikt

Az olympus tudtommal teljesen kiszállt a dSLR gépek piacáról és a micro 4/3 -ra fókuszál, így a jövőben nehézkes lesz rá bármit is találni (talán már most is az, az öregek/tapasztaltak majd ezt megmondják), ezt azért vedd figyelembe.

Ha főleg tájképet fotózol, 3lábú álványod valamint a lencsékhez polárszűrőd már van? :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#9511) thomasthomas válasza Necc (#9510) üzenetére


thomasthomas
tag

Szűrőim és állványom van, szóval ez már nem akadály.

.

(#9512) aleister válasza Throme (#9506) üzenetére


aleister
veterán

"A youtube-on találsz videót erről a gépről. Most nem jut eszembe a nevük, de van egy ázsiai srác aki jópár fura, vicces, őrült tesztet prezentált már. Éppen a gps-t teszteli."

A digitalrev.com-os Kai-ra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9513) Throme válasza StLui (#9507) üzenetére


Throme
veterán

Az A55 képminősége kompakthoz képest biztos hogy jobb. Én egy dslr-hez viszonyítottan írtam azt, hogy zajosabb lehet, vagy éppen picit mosottab az erősebb zajszűrésnek köszönhetően.

Ha veszel egy nagy szenzoros gépet, mondjuk 18-200 obival már jobb eredményt fogsz kapni és akkor nem kell cserélgetned se. Max a makróról (igazi makróra gondolok, nem kép kivágásos módszerre) le kell mondanod (illetve egyéb pár dologról is, de ez most nem fontos).

aleister: igen arra a csókára gondoltam. Szeretem a tesztjeit vagy éppen bemutatóit. A nikon váz festései eléggé agyamentek, vagy éppen a gép kinyírós összehasonlítása.

(#9514) aleister válasza Throme (#9513) üzenetére


aleister
veterán

Bizony!
Én is bírom az olyan embereket, akik a komoly, szakmai témákat ilyen profánul, jópofán tudják tálalni.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9515) nesa válasza Necc (#9510) üzenetére


nesa
veterán

AZ olympus nem szalt ki a DSLR piacrol csak jelenleg PRO kategoriaba gyart.:D

Semmit se nehez hozza talalni, minden van, ezt a baromsagot nem eloszor olvasom.

[ Szerkesztve ]

(#9516) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

üdv (újra :D)

fejlesztésre (cserére) adtam a fejem, egyre jobban hiányzik a videófelvétel. szóval a kívánalmaim:

- videófelvétel, 720p, vagy 1080p (meglássuk még)
- m4/3 + 4/3 előnyben, de ha nem az, nem kizáró ok (mivel MF obikat is tolnék)
- 160-180e max.
- SD, CF mindegy

köszönöm :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9517) nesa válasza Mr.Csizmás (#9516) üzenetére


nesa
veterán

Ha jo video kell akkor Lumix :K

(#9518) Mr.Csizmás válasza nesa (#9517) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

pano GF2 szimpi egyelőre, csak 160 kitben :D más javaslat is érdekel, akár tükrös.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9519) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#9518) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nex-5-ről valakinek véleménye? :)) (mondjuk nincs kukucska :( ez baj)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9520) Warter válasza Mr.Csizmás (#9519) üzenetére


Warter
őstag

GF2-n sincs kukucska. Szerintem G3 vagy Nex5n.

(#9521) Mr.Csizmás válasza Warter (#9520) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nex-5N milyen árban várható?

ja, közben megtaláltam a GF2-t...de más dolgai miatt tetszik. :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9522) aleister válasza Mr.Csizmás (#9516) üzenetére


aleister
veterán

Panasonic Lumix DMC-G3.
Nagyon jó videóban. Kit obival 173, anélkül 165 kuvics.

Egyetlen baj van a Panákkal. Anno amikor vacilláltam, az tűnt fel, hogy kevés obi van hozzá. Pont tegnap voltam egy veszprémi fotós boltban, ahol végre egy hozzáértő, szimpatikus fiatalembert találtam eladóként. Ő mesélte, hogy kiegészítők terén nagyon mostohán bánnak kis hazánkkal -sőt- anblokk az EU-val a Pana háza táján.
Nem hoznak be alap dolgokat, amit igen, azt is hosszú átfutási idővel, nem törődnek az igényekkel, stb.

Szóval szvsz, ha Panát veszel, nézz körbe, hogy biztos, hogy van e olyan kompatibilis kiegészítő a készülékhez, amit a közeljövőben tervezel beszerezni (nagyobb aksi, obi, vaku, stb).

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9523) nesa válasza Mr.Csizmás (#9519) üzenetére


nesa
veterán

Nexet en kihagynam a fogasa miatt.... akkor mar SLT ha sony korul nezelodunk.

(#9524) Mr.Csizmás válasza aleister (#9522) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

obi nem érdekes, mert m43 adapter, meg 4/3 adapterrel a 70-300-amat is tudom használni, amúgy meg M42 lenne.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9525) Mr.Csizmás válasza nesa (#9523) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

viszont a nex-5 tetszik az APSC miatt. fogás nem érdekes :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9526) Daert


Daert
őstag

Üdv.
Mostanában tervezek DSLR gépet vásárolni,használtat.
Sony A300-330 vagy Canon 1000D.
Valami hasonlón gondolkozom.
Az lenne a kérdésem hogy szervízelhetőség szempontjából melyik lenne a jobb választás?

(#9527) nesa válasza Daert (#9526) üzenetére


nesa
veterán

Ez nem auto hogy szervizelni keljen.

Talan meg erdemes lehet megnezni Nikon D5000 kitet hasznaltan sok garival jo vetel lehet.

En az A330 at nemtudnam megszokni, meg szerintem masoknak se jott be, kb 1 evig se gyartottak.

[ Szerkesztve ]

(#9528) Daert válasza nesa (#9527) üzenetére


Daert
őstag

Ááh....Az nekem kicsit sok.
Olyan 75-80Kmax ra gondoltam alap obival :B
Mellesleg ha zárhibás lesz?

(#9529) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#9516) üzenetére


Mercutio_
félisten

Héka-hóka! :DDD
Te nem Pentaxos vagy?
Mer akkor K-r a te barátod :K (de ha tbs aszonnya jó gyerek vagy a GF1-emet is megmutizom :DDD )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9530) jeni válasza Daert (#9528) üzenetére


jeni
félisten

(#9531) BiriBum válasza Daert (#9528) üzenetére


BiriBum
őstag

Vegyél Pentaxot, pl. K200D, vázban a stabi, atombiztos zár, időjárásálló, csupa öröm boldogság!

[ Szerkesztve ]

(#9532) BiriBum válasza jeni (#9530) üzenetére


BiriBum
őstag

Látom egy srófra jár az agyunk.

(#9533) Daert válasza jeni (#9530) üzenetére


Daert
őstag

Milyen obi és mennyi expo? Ez mintha lemaradt volna a hirdetésről :U
Az ötlet tetszik,bár az áron kell még dolgoznom. :O

(#9534) jeni válasza Daert (#9533) üzenetére


jeni
félisten

csörögjél rá a Pentax K-200D tulajra

(#9535) StLui


StLui
veterán

Holnap kapok kölcsön egy Nikon D300-at néhány hétre, talán kiderül kell-e nekem dsrl. Még mindig nem tudom, de most ezzel a próba lehetőséggel szerencsém van. Milyen jó hogy nincs még pénz rá, csaponghatnak a gondolataim, hogy mit is szeretnék. Egy biztos, bogarat virágot nem szeretnék fényképezni, erre azt mondta valaki, hogy majd fogok szeretni ha lesz jó gépem, de családi eseményeket, nyaralást, épületek, tájak a nyaralás alatt, na ezeket igen, de ott nagyon ritka, hogy van idő szépen átgondolni a dolgokat. Kérdés kell e ezért "nagy gép". Ha valaki tud mondani valamit szívesen veszem, de gondolom ezeket magamnak kell kitalálni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9536) Throme válasza StLui (#9535) üzenetére


Throme
veterán

Igy van! Neked kell tudnod mire van szükséged.
Vidd el a gépet egy kirándulásra (gyalogos, nem autós :) ) és tapasztald ki milyen egy ilyen felszereléssel fotózni és ugye cipelni. Ha van lehetőséged legalább 2 objektívvel szerelkezz fel, hogy a cserélgetést is megtapasztald. Az auto módot hanyagold, hiszen később nem ebben akarsz majd fotózni. Ezek után már tényleg el kell tudnod dönteni mit akarsz :).

(#9537) Zinho válasza StLui (#9535) üzenetére


Zinho
aktív tag

Jól gondolod; nyaraláskor nincs nagyon idő átgondolni a dolgokat, sajnos én is ezt tapasztaltam, hogy városnézéskor nem nagyon tudtam kihasználni a tükrös gép előnyeit, mert előttem egy-két képet, és rohanhattam a család után... Úgyhogy nyaralásra tényleg akkor érdemes tükröset vinni, ha van időd, (türelmes a családod), és van tapsztalatod, gyorsabban meglátod hogy mit hogy kéne belőni a gépen.
Plusz nekem még olyan "apróságok" is gondot jelentettek, hogy milyen táskát vegyek, hogy beleférjen a gép, egy plusz obi, valamint a nyaraláshoz való egyebek, mint térkép, víz, könyv stb.
Nagyon jó, hogy ki tudsz próbálni "élesben" egy gépet, viszont azt vedd figyelembe, hogy ha előtte nem nagyon dolgoztál ilyen géppel, akkor automata módban nem nagyon lesznek jobbak a képeid, mintha egy jobbfajta kompakt gépet vittél volna.

(#9538) StLui válasza Throme (#9536) üzenetére


StLui
veterán

Köszi a tanácsokat, kirándulás meglesz, obit még nem tudom mit kapok, majd holnap kiderül :)

Zinho:Köszi Neked is, asszony még megállni és visszanézni is türelmetlen, nemhogy még tökörésszek :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9539) Throme válasza StLui (#9538) üzenetére


Throme
veterán

az obi mindegy csak 2db legyen (2 különböző persze ;) ) ha van rá mód.

Szerintem kompakttal ( kb bridge kategória) is el lehet szöszölni, A, S, M módban. Anno én sűrűn használtam a P módot és az expo korrekciót. A M módnál gyorsabban végeztem a beállítással de mégsem auto módban lövöldöztem.

(#9540) StLui


StLui
veterán

Sajnos a gépet még mindíg nem kaptam kölcsön.
Közben ma bejártam néhány boltot, megfogdostam gépeket.
Átgondoltam az igényeimet:
-makro-t nem tervezek
-nincs művészi tehetségem és hajlamom, időm
-sokszor fényképezek bicajozás közben (megállva:) ) síelés közben, többiek nem várnak míg kicsomagolok a felszerelést
-szeretünk várost nézni, de tempósabb a feleségem a kelleténél :) de én közben is szeretek fényképezni
-családi eseményeken is fényképezgetek, de ott sincs soha beállás és várakozás, csak gyorstüzelek, ráadásul lakásban mindíg kellene vaku, aminek nem nagyon szeretem a használatát, nem teszik úgy a kép
-soha nem utómunkáztam még képet, ezután sem valószínű, hogy vágás, egyenesítés, vörösszem eltüntetésen kívül többre nem hiszem, hogy lesz kedvem, időm, akármi
-szeretnék jobb képminőséget mint a mostani gépem (fuji finepix S602Z) szeretek zoomolni, ami jól jön síelésnél, gyereket sem zavarom a túl közel menéssel (akkor mindig grimaszol, pózól)
-van egy sony dcr-sr30 videokamera, amivel új korában sem voltam megelégedve csak szép időben volt elfogadható, beltérben nem szeretem, nagyon szemcsés a kép

Ezek után arra gondoltam veszek egy igényeimnek elegendő kisgépet, ami nem lehet bridge, vagy m4/3, mert ezek majd akkorák mint a mostani gép, és az sem zsebre rakható, ami sportolás közben nagy előny lenne, viszont ebből szeretném a lehető legjobb képminőséget kihozni.
Persze megtaláltam ezt a videót is, ami teljesen lenyűgözött. Elolvastam a teszteket amiket tudtam és végül a Sony HX9V mellett döntöttem ami most 75-80pénz

Micro4/3, meg ilyesmi biztos ki fog maradni, a következő lépés ha lesz, akkor biztos DSRL lesz, súlytöbblet belefér, zsebbe egyik sem fér bele, viszont a micro rendszereket drágának tartom és talán ha már cserélhető objektív akkor legyen DSRL, illetve majd valami sony SLT55 vagy felette gép.

Köszönöm mégegyszer a tanácsokat!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9541) nesa válasza StLui (#9540) üzenetére


nesa
veterán

Ha a csak a kivalo minoseg kell kis meretben tokeletes JPG motorral Olympust vegyel, E-pl1 vagy E-PL2 ...... ezekben van vaku is ami szobaba meg eleg lehet.

(#9542) Mercutio_ válasza StLui (#9540) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt ugye vágod, hogy a belinkelthez még hasonló videó se fog kiesni a te kezeidből? ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9543) nesa válasza Mercutio_ (#9542) üzenetére


nesa
veterán

Nem vette eszre hogy az a video profi munka, ugy erezte csuklobol esik ki ilyen.... szerintem olympus m4/3 lenne valo neki.

[ Szerkesztve ]

(#9544) Mercutio_ válasza nesa (#9543) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erről mindig az a (talán Nikon D5100?) 5 perces reklámvideó jut eszembe, aminek a végén ott volt, hogy "felvétel 5 kamerával 2 óra alatt, utómunka 2 hét" :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9545) StLui válasza Mercutio_ (#9542) üzenetére


StLui
veterán

Eszembe sem jutott, elég nyilvánvaló hogy profi munka, h..lye azért nem vagyok, bár MM-be nem szoktam vásárolni már :U
Azért el tudtok szállni magatoktól, én tisztelem a hozzáértésetek, és nem hiszem, hogy okot adtam ilyen "nem esett le neki" dumára

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9546) BiriBum válasza Mercutio_ (#9544) üzenetére


BiriBum
őstag

Ez a videó is profi munka, de azért annyira nem nehéz megvalósítani, mint a Nikonét. (handheld, full zoom, 1 gép). Az is nyilvánvaló, hogy több órás cucc van megvágva. A kollégának teljesen igaza van abban, hogy ezt is ki lehet belőle hozni.

[ Szerkesztve ]

(#9547) StLui válasza BiriBum (#9546) üzenetére


StLui
veterán

Így van, ebből derült ki számomra, hogy még ennél a gépnél sem a technika lesz a szűk keresztmetszet nálam. M4/3 nem ok nekem, mert nem fér zsebbe, és ha már nem dsrl, akkor bizony zsebre akarom rakni és a hegyre vinni, hogy bármikor könnyen hozzáférjek. Ráadásul kell a gps, h már lehetséges, mert 8-10 éves képeimen, azt sem tudom melyik hegyen vagyunk

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9548) Mercutio_ válasza StLui (#9547) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha van időd sokat filmezni és aztán vágni természetesen jó lesz a kis SONY is :K dpreview tesztelte a mai superzoom/travelzoom gépeket, ott is az első 3-ban van, azért a tesztben írt negatívumokat is olvasd el, hogy ne legyen később gond.

A PH! TV is tesztelte, a kommentekben vannak személyes tapasztalatok azt is olvasd át.

Esetleg még ha a jobb képminőségért hajlandó vagy feláldozni a nagy zoomot és a gps-t elgondolkodhatsz valamivel drágábban az Olympus XZ-1-en, a linkelt teszt 10 oldalán a lenyíló listából kiválaszthatod az Olyt és a fenti nagy képen a kis kockát mozgatva megnézheted az egyes képrészletek minőségét egyik és másik géppel, sajnos a 13-14 oldalakon nincs ilyen lehetőség, pedig az még látványosabb lenne, arra esetleg ezt a tesztet használhatod.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9549) PRO-peller válasza StLui (#9547) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ha nem a minőségre vagy kiélezve és mindig kéznél legyen a fgép és video is okés legyen, akkor a te géped a kompakt kategóriában keresendő. A plusz zoom egyébként közhelyesen szólva parasztvakítás. Legfeljebb a videóknál érvényesül. A hosszú zoom-képesség az általános képminőség ellen hat. Elenyésző a kivétel.

Egy idő után előbb-utóbb rájön az ember, ha jobb képminőséget szeretne, a nagy érzékelős kompaktok jöhetnek szóba először. A mumusoktól kell félni: zaj, színdinamika, mélységélesség. Minőség occóért, ma nincs jobb kompromisszum az Olympus e-pl1-nél, ha újban gondolkodsz. De az nem zsebben hordható. (Bár nekem az exponáló gombja elnagyoltnak tűnt kézben fogva.)

(#9550) StLui válasza Mercutio_ (#9548) üzenetére


StLui
veterán

Köszi!
PHTV-t olvastam, néztem, hozzászólásokat is. másikat nem tudom, mert nem tudok angolul (se).
9540-ben is és amire válaszoltál abban is leírtam, hogy zoom fontos, most a S602Z-vel sem tudtam eléggé ráközelíteni a gyerkőcre a kispálya széléről sem, vágnom kellet, hogy iemeljem a lényeget.
Leírtam azt is hogy nekem tetszik és kell a gps, akármilyen kis marhaságnak is tűnik a profik számára, picasa is használja.
Valamint írtam azt is, hogy soha nem utómunkáztam, ezután is valószínű csak a piros szemet fogom eltávolítani, és ha kell vágni és egyenesíteni fogom a képeket, videóval meg semmit nem fogok csinálni, felveszem ahogy ugratunk a snowboarddal, és néha megnézzük majd és ennyi, max. gyereknek mutogatom 10 év múlva.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.