Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) deicide válasza csakb (#8100) üzenetére


deicide
veterán

Jelenleg egy FZ-30-at használok, ennél biztosan jobbak lesznek az eredmények,

ilyesmiket szeretnék elérni sok gyakorlással:


[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8102) Ijk válasza deicide (#8093) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én egy Nikon D3100 duplakitet javasolok, az 55-200vr-el megfelelő fényviszonyok között jó képeket kaphatsz egy kis gyakorlással. A 250k-s keretbe még egy szerényebb, de minőségi állvány is belefér.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8103) deicide válasza Ijk (#8102) üzenetére


deicide
veterán

Ez és ez ?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8104) Ijk válasza deicide (#8103) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez.
De ha olcsóbban szeretnél kijönni, esetleg használtan d40 vagy d60 duplakit.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8105) csakb válasza Ijk (#8104) üzenetére


csakb
őstag

A D40 és D60 szenzora azért szerintem eléggé elmarad a mai gépekétől. Akkor már inkább D5000 dupla kit, ha olcsóbb kell.

(#8106) Ijk válasza csakb (#8105) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez mégjobb választás lehet neki, főleg ha megszokta a bridge kihajtható lcd-jét. Nembeszélve hogy 30k-val olcsóbb.

Miben marad el szerinted eléggé a d40 szenzora? Kisebb felbontás? Kétlem hogy a 6MP kevés lenne amatőr szinten. Zaj? Iso1600 nagyon jó minőségű a D40-en. Ugyanakkor a d40-el TTL módban megy a rendszervaku 1/500s szinkronidővel, sőt középérintkezős vakuval a határ a csillagos ég, míg egy D5000 csak 1/250-re képes. Az utófeldolgozás is sokkal gyorsabb egy 6MP-es raw fájlon.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8107) csakb válasza Ijk (#8106) üzenetére


csakb
őstag

"Iso1600 nagyon jó minőségű a D40-en."

Igen, a kortársakhoz képest szép simák a D40 képei nagy ISO-n is az agresszív zajszűrésnek és a hisztogram-vágásnak köszönhetően + volt valami moire-majré is anno a D40 kapcsán, ha jól emlékszem. Amúgy meg lehet, hogy rossz a szemem, de nekem a D5000 képei sokkal kevésbé tűnnek zajosnak, mint a D40-éi ISO 1600-on. Csak ebből gondoltam, hogy egy 5 éves gép CCD-je elmarad egy 2 éves CMOS-a mögött.
A vaku biztos úgy van, 6 MP-re meg a D5000-et is át lehet állítani, gondolom. :)

(#8108) Ijk válasza csakb (#8107) üzenetére


Ijk
nagyúr

Alapérzékenységen a d40 kevésbé zajos, iso1600-on pedig nem látom azt a hatalmas különbséget, amire azt mondanám hogy átütő erejű, főleg ha arra gondolok hogy belépő amatőr vázakról van szó. Moiré pedig 200 képből 1-et ha érint, tapasztalatból mondom (D50).
Azt meg nem tudom hogy utófeldolgozáshoz hogyan lehet a d5000-el 6MP-es RAW-ot lőni. :)

Csak azért mondom ezeket, mert egy új váz vétele során pont hogy a "fejlettebb" szenzor a legkevésbé fontos tényező.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8109) total90


total90
veterán

Megjött a D5000-em 18-55 VR + 55-200 VR obikkal :DD
Kösz a segítséget itt a fórumon a választásban :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8110) Throme válasza Ijk (#8106) üzenetére


Throme
veterán

Azért a D5000-ben van pár újítás vagy újabb "fícsőr", a D40-hez képest.
Csendes expo, zajszűrés, úgy tudom CA korrekció is, autó torzítás csökkentés, kihajtható lcd, 3D követő AF mód, több előre programozott beállítás (kezdőknek ez nagyon jó szerintem), LV, videó...
Ok, lehet ez mind olyan amiért most egy D40 tulaj nem fog váltani, de akkor is előrelépés.
Mondjuk azt nem hiszem, hogy aki D40/60 géppel rendelkezik, annak a D5000 lenne az alternatíva. Inkább feljebb keresgélnek (erre nem rég volt itt a fórumon is példa)

"Az utófeldolgozás is sokkal gyorsabb egy 6MP-es raw fájlon"
Ez tény, de erre lehet azt mondani, hogy ok, a pc-k is erősödtek.
Ami a szenzort illeti én tuti nem fogok 6mp-re vissza venni a felbontásból. Nem vagyok MP megszállott, de képkivágásoknál jól jön a több pixel.

(#8111) Ijk válasza Throme (#8110) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez igaz, de onnan indult a vita hogy azért érdemesebb d5000-et venni, mert a d40 szenzora elavult. Hobbifotózásra tökéletesen jó a d40 érzékelője.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8112) Degeczi válasza Ijk (#8106) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a szintén azt a 6 Mp-es CCD-t használó D70-el volt pár olyan gondom, amikben jelentős előrelépést jelentett teljesen otthoni használatban is a 12 Mp-es CMOS-sal szerelt D90:

- gyengécske dinamika a csúcsfények környékén (szőke gyerekek napfényben - rémálom, nagyon figyelni kell. Pláne ha piros ruhában vannak, ld. következő pont)

- nagyon izgága, könnyen túlcsorduló, részleteket elvesztő piros csatorna. Részben a CCD előtti gyenge IR szűrés miatt (ez okozhat lilás-barnás elszíneződést is amúgy fekete, de jó IR visszaverő műanyag szöveteken), részben meg valszeg a CCD jellemzője miatt (és részben a Nikonra jellemzően élénk pirosakkal dolgozó színprofilok miatt is - de ez RAW-ban nem lett volna téma, márpedig ott is fönnállt a gond). Pláne, mert ld. következő pont:

- az ömlesztett világosság-hisztogramon ebből többnyire semmi nem látszott! Így érzésre, "vakon" kellett ráhagyni ha piros is volt a képen.

(#8113) deicide


deicide
veterán

Köszönöm, a D5000 duplaobis kit tényleg jónak tűnik, első DSLR gépnek biztosan jó lesz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8114) TayRol válasza csakb (#8105) üzenetére


TayRol
veterán

lehet en is erre fogok lecsapni... szimpatikus.

(#8115) deicide válasza total90 (#8109) üzenetére


deicide
veterán

A két obi ugye Autofókuszos, mert a kit leírásában nem szerepel, de nem gondolnám, hogy nem azok, azért erősíts meg kérlek és holnap én is benevezek egyre.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8116) johnjohn válasza deicide (#8115) üzenetére


johnjohn
addikt

Igen AF van természetesen.Végül is a Nikon is jó választás, sokáig el leszel vele. :K

(#8117) Byk01 válasza deicide (#8115) üzenetére


Byk01
senior tag

A Nikonnál az AF-S olyan objektíveket jelöl, amik beépített fókuszmotorral rendelkeznek, így olyan vázakkal is van autofókusz, amiben nincs motor (D40, D60, D3000, D5000, stb.).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#8118) total90 válasza deicide (#8115) üzenetére


total90
veterán

Az obikon választható AF és MF is. Csak hát... ezeknél a kit obiknál szerintem a manuál fókusz még nem nagyon játszik.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8119) TayRol válasza total90 (#8118) üzenetére


TayRol
veterán

irhatnal par sort a d5000-rol.:)

(#8120) total90 válasza TayRol (#8119) üzenetére


total90
veterán

1 napja van meg... de tervezek írni majd Logout-ra egy bejegyzést. Nem szakmait, inkább ilyen "D5000, amatőr szemmel" stílusút. Amiket vettem akksikat, azok most merültek le és épp töltöm majd. Amennyit eddig használtam, azt mondom jó masina. Fókusszal játszadoztam tegnap este és elég ügyes, szép a háttér mosás is. Elégedett vagyok vele eddig, de mondom, 1 nap alatt nagy konklúziót nem tudok még levonni :)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8121) hemaka válasza total90 (#8118) üzenetére


hemaka
nagyúr

Lehet használni egész jól, bár a kis kereső nem könnyíti meg a dolgát az usernek. Viszont a távmérős fókusz visszajelzés működik MF állásban a D5000-nél is azt hiszem, de csak fényerős obiknál.
De minek, elég jó af állásban is. :K

(#8122) TayRol válasza total90 (#8120) üzenetére


TayRol
veterán

nem is most gondoltam, hanem ha mar kicsit osszeismerkedtel vele:) de pont egy "amator szemmel" stilusu irast szeretnék olvasni.:)

(#8123) total90 válasza TayRol (#8122) üzenetére


total90
veterán

1-2 hétig még használom, aztán írok róla. Ma viszont írtam egy fotós hátizsákról, amit a géphez vettem, azt hamarosan publikálom a Logout-on.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8124) kutymorg válasza csakb (#8001) üzenetére


kutymorg
tag

A videó készítés nem létfontosságú, ha nagyon "profin" akarok videózni inkább veszek egy kamerát :)
Fő felhasználás fotózás (90+ %), videó, csak, az élményt fokozása miatt, amit a képek nem adnak vissza :)

pl.: ISO 400 és 1/1000 Expo(450D). ill. ISO 640+ 1/5000 (D300); ISO400+1/2500 (D300) beállításokat használnak az ismerősök. A D300-ra sajnos nincs pénzem :(
Néhány kép, hogy mire is szeretném használni a gépet.

(#8125) johnjohn válasza kutymorg (#8124) üzenetére


johnjohn
addikt

Azt vedd figyelembe, hogy ezeket egy 100-300/f4-es objektívvel lőtték, aminek az ára közel 400 000.- ! Olcsóbb vázzal is lehet reprodukálni, valamivel nagyobb zajjal, de jó objektív mindenképpen kell hozzá.

(#8126) juhr válasza deicide (#8101) üzenetére


juhr
csendes tag

Nekem d5000 van 18-105-ös obival, a border meg elég gyors állat, eddig ilyeneket tudtam vele összehozni :))
[link]
[link]
[link]
mondjuk van egy kis utólagos élesítés rajta, de nekem így is tökéletesek :)

[ Szerkesztve ]

(#8127) Ijk válasza juhr (#8126) üzenetére


Ijk
nagyúr

:DDD
A havas egész jó lett, pár elég pici a kép. Napsütésben kell próbálkozni, mert a rövid záridőhöz kell a sok fény. Kifejezetten ilyen képekhez viszont sokkal jobb lenne neked is egy 55-200vr, esetleg 55-300vr vagy 70-300vr.
Magam részéről megmaradtam az ilyen állóképeknél.

TayRol: 50 f1.8

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8128) TayRol válasza Ijk (#8127) üzenetére


TayRol
veterán

ez milyen obival keszult?:) tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#8129) juhr válasza Ijk (#8127) üzenetére


juhr
csendes tag

nahát, még egy bodri :D
állóképből is van bőven, de uncsi csak olyanokat csinálni :DDD
[link]
[link]

igen, gyűjtögetek egy hosszabb obira, talán tavasz végén-nyár elején összejön a pénz. bár még fogalmam sincs melyik lenne jó ezek közül :F

(#8130) flash-


flash-
veterán

sziasztok

ha dslr gépet szeretnék max 130 ezer forintért képstabilizátoros kit-el,akkor a canon 1000d a nyerő ugye?

vagy inkább canon 500d-t vegyek?
tudom az 149 ezer,de talán jobb a fogása meg az anyagminősége.
állitolag 1000d gagyi anyagból van...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8131) Ijk válasza flash- (#8130) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát szerintem gagyi, de nézd meg, fogdosd meg, próbáld ki mennyire jön be.
Én inkább a nikon d3100-at javaslom, bár az kicsit drágább, esetleg a pentax k-x-et, szerintem ezeknek jobb a fogásuk és a minőség érzet is.
Ki kell próbálni mindenképp.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8132) TayRol


TayRol
veterán

hat sracok, tegnap reszletesebben is megtapogattam, nyomogattam a jelolteket, de meg mindig nem tudom, hogy az 500D-t vagy a D5000-et (esetleg D3100-at valasszam).:) Az ár a duplaobis D5000 mellett szol, a Canon mellett pedig a kicsit tobb ficsor es a - teljesen szemelyes velemeny - picit jobb kepminoseg (bar RAW-ban mintha a Nikon jobb lenne). A D3100 pedig a legfrissebb fejlesztes. hejj, nehez az elet.:D

(#8133) kutymorg válasza johnjohn (#8125) üzenetére


kutymorg
tag

Pontosan Sigma 100-300/f4+ Nikon D300, amivel készültek a képek. Sajnos ennyi pénzem nem lesz mostanában :( :S

200k-ból mit lehet kihozni erre a célra?

(#8134) johnjohn válasza kutymorg (#8133) üzenetére


johnjohn
addikt

Szinte semmit, ennyibe egy fényerős kistele kerül használtan, vagy egy használt Canon 70-200/f4 L és akkor marad 80 000.- valami használt Canon vázra, de az már valószínűleg valami régebbi lesz.
Ez még belefér, de az objektívekkel már csak jó nappali fényben fogsz boldogulni. Kezdésnek és gyakorlatszerzéshez viszont jó.
Ez is jó, de hosszabb az ára .

[ Szerkesztve ]

(#8135) TayRol válasza johnjohn (#8134) üzenetére


TayRol
veterán

de az objektívekkel már csak jó nappali fényben fogsz boldogulni

a linkelt canoné sokkal jobb vagy azzal is ugyan ez a helyzet?

(#8136) kutymorg válasza johnjohn (#8134) üzenetére


kutymorg
tag

És ez?

(#8137) johnjohn válasza TayRol (#8135) üzenetére


johnjohn
addikt

Sem a Nikon, sem a Canon nem ad a kithez fényerős (fix 2,8-as vagy fix f 4-es) objektívet, és a megfelelő élességhez sajnos f 5,6 -nál szűkebb rekesz kell, ami megnöveli a záridőt, tehát megnő a bemozdulás lehetősége. Ha jól értelmeztem a kolléga cross motorosokat is szeretne fotózni, amihez elég gyors AF, és rövid záridő kellene.

(#8138) johnjohn válasza kutymorg (#8136) üzenetére


johnjohn
addikt

Micsoda ? Lemaradt a link ?

[ Szerkesztve ]

(#8139) TayRol válasza johnjohn (#8137) üzenetére


TayRol
veterán

akkor nalam sem ezen fog mulni, hogy melyiket valasztom.

(#8140) kutymorg válasza johnjohn (#8138) üzenetére


kutymorg
tag

Ugyanott: 219.900 NIKON D3100 váz (3 év) + 18-55 VR + 55-300 VR
Valamiért nem akarja belinkelni :S

(#8141) johnjohn válasza TayRol (#8139) üzenetére


johnjohn
addikt

Nézd meg, melyik rendszerhez mennyiért tudsz később használtan pár jó minőségű objektívet venni, és hogy főleg miket szeretnél fotózni. Ha főleg kiránduláson, tájképeket, családot, akkor jó minőségű, de kisebb átfogású objektív is megfelelhet, ha sportot, gyorsan mozgó gyereket beltérben, akkor nagy fényerejű objektívek kellenek, szétbontani 2-3 részre a szükséges átfogást mindenképpen érdemes. Nem kell mindent egyszerre megvenni !
Van akinek egy 24/2,8-as, és egy 50/1,8-as fix obi szinte mindenre elég, másnak 17 mm alatti induló gyutáv is kevés !

(#8142) johnjohn válasza kutymorg (#8140) üzenetére


johnjohn
addikt

Az objektívek blendeérték adata döntő, 4,5-5,6 az 55-300-as obinak, ebből kiindulva f 6,3-f8-as rekeszértéken lesz csak igazán éles a rajza sajnos. Csodák nincsenek.
Tesztek

[ Szerkesztve ]

(#8143) TayRol válasza johnjohn (#8141) üzenetére


TayRol
veterán

mostanaban csalad es tájkepeket, ha lesz gyerek 1-2 ev mulva, akkor termesztesen ot is.:) 17 mm alattival jelen pillanaban nem akarok foglalkozni. most vettem lakast, van egy oriasi terasza es onnet lovoldoznek jopar termeszetkepet (is). ezert gondoltam alapbol a ket obis csomagokra, bar lattam, hogy Ijk kollega 50/1.8-cal milyen jo kepeket keszit.

egy 50/1.8-as obival ki lehet valtani egy 18-55-oset ott, amire en hasznalnam? (persze nem teljes mertekben csak azert kerdem, hogy esetleg csak vázat veszek)

[ Szerkesztve ]

(#8144) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

visszatértem megint (még mindig nem sikerült vásárolnom)

két versenyzőm van: [link] vs. [link]

melyiket válasszam :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8145) kutymorg válasza johnjohn (#8142) üzenetére


kutymorg
tag

Végül is hasonlóakat, nem egészen cross :)

Most a kompakt géppel ISO200-400, 1/500-1/800 fotózom

Akkor ez sem lenne sokkal jobb?

(#8146) johnjohn válasza TayRol (#8143) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem azért 24 mm a minimum, ami mellett esetleg nem fog hiányozni nagyobb látószög. Ha Nikon mellett döntesz, ott a remek Nikon 35/1,8-as obi is!
Én főleg egy Tamron 28-75/2,8-as objektívet használok, ennek a használtpiaci ára 65 000.- körül van, és f4-től már elég éles. A kétobjektíves csomag kezdésnek elég sokáig elég lehet, és az árát mindenképpen hozza.Az 55-200-as Nikon és az 55 -250-es Canon is elég jól eladható később.

(#8147) johnjohn válasza kutymorg (#8145) üzenetére


johnjohn
addikt

Már látom, valóban nem cross. :B Rendszerint a kétobjektíves készlet csaknem minden gyártónál az "alap" olcsóbb objektíveket tartalmazza.
Vannak persze más minőségű összeállítások is.
A Fuji 6500 egy elég jó bridge gép volt, a DSLR-re váltás ennek ellenéret fog hozni javulást minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#8148) TayRol válasza johnjohn (#8146) üzenetére


TayRol
veterán

jo az a tamron obi.:)

nehez a dontes, mivel csak most kezdek a fenykepezessel foglalkozni es bar tudom, hogy miket szeretnek fotozni nem tudom, hogy melyik obi a legalkalmasabb ra. nagyon cserelgetni sem szeretnem es azon a velemenyen vagyok hogy egy jo fix jobb valasztas lenne a kitobi helyett (igaz az melle mindenkeppen kellene egy masik).

(#8149) kutymorg válasza johnjohn (#8147) üzenetére


kutymorg
tag

:)
D3100 megéri a +30k különbözetet az D5000-re szemben?
Ha jól látom, akkor a Canon és Nikon KIT obilk is f/4-5.6.

Igen, jó gép a 5600, de ő is nagyon fényérzékeny :(

(#8150) johnjohn válasza kutymorg (#8149) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem a D 5000 komolyabb váz, de mivel Canont használok túl mélyen nem mélyedtem el a tudásukban. Ha a Nikon mellett döntesz, mindenképpen kérdezz utána részletesen a Nikon topikban is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.