Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Geresics


Geresics
addikt

Kép
Vízálló, kompakt géppel (Olympus u850SW).
Ja, és semmi utómunka jellemzi a képeim nagyrészét.
OFF: hogy tudom normálisan belinkelni a picasa-s képet?

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8802) Geresics válasza Geresics (#8801) üzenetére


Geresics
addikt

Bocsánat, rossz topikra kattintottam :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8803) jannuss


jannuss
tag

Sziasztok!

Gondolom rengetegen feltették ezt a kérdést amit én fogok, de remélem nem gond, mert tényleg segítségeteket szeretném kérni.

Kezdő HOBBI fotós vagyok. Gép vásárlása előtt állok. A fő fotótémám a csillagos és és a Hold. Ezért gondolkoztam hogy ultra zoom gépet vennék kompakt kivitelben. Egyre többet nézegetve a tükörreflexes gépeket az az érzésem támad, hogy ha már kiadok "számomra" nem kevés pénzt talán egy használt gépet is vehetnék. Kérdésem, mely cserélhető objektíves gépek férnek bele az 50.000 Ft-os keretbe, nem lenne rossz legalább egy objektív hozzá. Tudom, tudom ez a pénz kevés, de sajnos nem igazán lesz több rá a későbbiekben sem. Köszönöm a választ előre is.

Üdv!

(#8804) Szten Márs válasza jannuss (#8803) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, nem lenne rossz legalább egy objektív hozzá, mert anélkül nem tudsz vele fényképezni :DDD
Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán alkalmi áron kínált csupasz gépvázakon kívül bármi mást lehet-e ezért az árért találni. Ráadásul neked egy teleobjektív is kéne, amivel együtt... szerintem told még kicsit odébb a vásárlást, és addig rakj az összeghez, ez most így ennyiből aligha fog menni.
Igen, nem kevés pénz ez az 50 ezer sem, ez viszont egy rendkívül költséges hobbi sajnos.

(#8805) Messer22 válasza Szten Márs (#8804) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Hát az AF-es jobb teleobi nem olcsó, de egy M42 Tair (300F4.5) vagy pentacon már elérhető lenne. De nem épp kezdésnek való eszközök.

Messer

(#8806) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

DSLR-ek terén abszolút kezdőként keresnék valami jó tanulógépet, két kitobjektívvel, 150k körül.

Az edigitalnal a 0%-os akciót szeretném meglovagolni, így ki is néztem ezt a gépet:

Canon EOS 1000D
[link]

Ez nagyjából mindent tud amit akarok, két objektívvel (mondjuk azt nem írják hogy stabilizált-e). A kérdés, hogy mi a véleményetek a gépről, megéri-e az árát, esetleg máshol nézelődjek?

Let the Zone take me if I am.

(#8807) Szten Márs válasza Messer22 (#8805) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, lehet manuálisat is venni, de ne feledd, még kellene gépváz is, meg átalakító is, memóriakártya is és lehetőleg valami fotóstáska is, 50K-ból... szóval még a manuális teleobjektív sem segítené itt ki...

asound: Gyorsan röviden: nem stabilizáltak az objektívek és nem is valami jók... sőt mondjuk ki, kifejezetten rosszak. Ezt a kitet nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#8808) Messer22 válasza kutga (#8806) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Nem igazán jó obik, a váz még elmegy. (1100D vacakabb építésre)

Ha canon, akkor 18-55IS és 55-250IS obikat ajánlom kezdésnek.
Ha nem fér bele, akkor csak az alapobival vegyed a vázat és késöbb a telét.

Messer

(#8809) kutga válasza Messer22 (#8808) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Van IS objektívvel, kicsit olcsóbbért, majd később veszek hozzá teleobjektívet.
[link]

Ami még árban beleférne az a Nikon D5000 szintén alapobjektívvel, de annak a 12 Megapixelét és a HD videórögzítést nem használnám.

A telénél erre gondoltál?
[link]

Amit még akartam kérdezni, hogy az 1000D-n van-e beépített vaku?

Let the Zone take me if I am.

(#8810) Geresics válasza kutga (#8809) üzenetére


Geresics
addikt

Figyelmedbe ajánlanám a Pentax K-x-et. Az enyém a napokban érkezik, szintén 0% THM-mel. Ha érdekel, van jó teszt is róla. Kezdő gépnek szerintem jobb, hogy van a vázban stabilizátor, (objektív vásárlása esetén nem kell azt is kifizetni) ráadásul a Pentaxok rendelkeznek obik terén a legnagyobb kompatibilitással.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8811) kutga válasza Geresics (#8810) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen én is néztem, a tesztet még nem de gyorsan bepótolom.

Külföldi fórumokon általában jobbnak hozzák a Pentaxot nem csak az általad is említett okok miatt, asszem a két gép között fog végül eldőlni a dolog.

Let the Zone take me if I am.

(#8812) Geresics válasza kutga (#8811) üzenetére


Geresics
addikt

Csak egy tipp alkudozáshoz: tegnap megtudtam, hogy a minimum értékesítési ár 130eFt.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8813) kutga válasza Geresics (#8812) üzenetére


kutga
nagyúr

Egy dolog zavar, hogy a tesztben a kitobjektívről nem írtak túl jókat. Nem tudom a Canon 18-55 IS hogy teljesít a Pentaxhoz képest.

Let the Zone take me if I am.

(#8814) Messer22 válasza kutga (#8813) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

A 18-55Is elég jó optikailag, építésre: kitobi, de rendben van.
Ja, nagyobb az obiválaszték canonra. A Kx egyébént jó váz, de AA akksikkal megy, nincs fényvisszajelzés a keresőben az aktív AF pontról,
Még annyi, hogy a jó obik mindenhol drágák.

Pentax obikat nem ismerem, de van elég obiteszt:
slrgear.com
photozone.de
lenstip.com

Messer

(#8815) Messer22 válasza kutga (#8809) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

igen az.
Van :)

nikon: 18-105 (ezzel szokott lenni kit) és 35F1.8 obival érdemes venni.

Messer

(#8816) bnorci71 válasza Geresics (#8812) üzenetére


bnorci71
addikt

lehet alkudozni az e-diginél?
meg nem fordult a fejemben :W

az obik ugyan kompatibilisek visszafelé, de elég kicsi a választék :(
,de ki lehet fogni. 50-200 obit itt is árulnak 20e körül

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8817) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!

Nikon D3100+ 18-105 kit ezért a 180k-s árét jó vételnek számít? Jelenleg nem lenne pénzem egy 18-55 mellé még egy teleobira, így ilyen "áthidaló" jellegű megoldás szimpatikus lenne, feltéve, ha megéri ezért az obiért kifizetni azt a plusz pénzt.

Ennek az edigitálos 0% THM-es részletfizetésnek amúgy van valami apróbetűs részlete, amin bukni lehet (+számlanyitás, számla kezelés, bla-bla-bla)? Mert én is így venném, és látom többen is érdeklődünk utána. elolvastam a tájékoztatót, de nem találtam semmi hasonlót, de hátha csak átsiklottam valami részlet felett.

Just a simple Lineman...

(#8818) Geresics válasza bnorci71 (#8816) üzenetére


Geresics
addikt

Alkudozni mindenhol lehet. Fontos azért arra figyelni, hogy az eladó is jól járjon, különben elhajt (Ő is pénzből él).
50-200-as obit hol lehet kapni 20eFt-ért? :Y
A Cetelem szokott ilyen 0%THM-es akciót csinálni nagy ritkán. Anyám így vett anno TVt. Fontos, hogy mindig időben legyen befizetve a részlet, és akkor nincs semmi gond. A hitelkártyás megoldásukat viszont kerülni kell messziről!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8819) End-ru válasza A Zéé (#8817) üzenetére


End-ru
aktív tag

A kiszemelted nincs raktáron, márpedig a kedvezményes hitel csak a raktáron lévőkre vonatkozik, legalábbis ezt írják.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#8820) A Zéé válasza End-ru (#8819) üzenetére


A Zéé
addikt

Azt láttam én is, de az is ott van, hogy "...amennyiben olyan termékre szeretné igényelni ami nincs készleten, kérjük tájékozódjon ügyfélszolgálatunknál arról, hogy a termék elérhető lesz-e hitelakciónk végéig, azaz 2011. május 21-ig."
És mivel az van ott, hogy "Rendelésre", így a következő másfél hétben akár még meg is érkezhet. Bár ennek még utána kell érdeklődnöm. Csak azt lenne jó tudni, hogy az obi mit tud, és hogy melyik kit után kéne érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#8821) csakb válasza Messer22 (#8814) üzenetére


csakb
őstag

"Ja, nagyobb az obiválaszték canonra."

Ezt tudnád példákkal illusztrálni? Természetesen az amatőrök által megfizethető objektíveket összevetve. Köszi!

Ha arra gondoltál, hogy a Canon használt piaca nagyobb, azt nem vitatom.

(#8822) Mercutio_ válasza Geresics (#8818) üzenetére


Mercutio_
félisten

Használtan ottankörül mennek, de most láttam az időjárásálló verziót 23-ért hirdették (ha még nem csapott le rá valaki)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8823) Messer22 válasza csakb (#8821) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
igen, nagyobb a használt piac, valamint többféle obi (gyári és 3rd party) közül lehet választani.
Hogy kinek mi a jó, az nem általános. a lehetőség adott.
Egyébként 4/3-os rendszerem van, ahol 2 jó obival megvan 24-400mm-ig a gyútáv, igaz nem olcsó. Volt canon is, de 2 rendszer túl drága volt együtt.

Az amatőrök többsége 6-600mm F2-es obit szeretne 100e alatt :))

Messer

(#8824) csakb válasza Messer22 (#8823) üzenetére


csakb
őstag

"valamint többféle obi (gyári és 3rd party) közül lehet választani."

Szerintem meg nem, de még mindig nem soroltál példákat, hogy mik azok a kezdő és haladó amatőrök által keresett obik, amiknek nincs elérhető, K-s alternatívája. :)

Az imént kilistáztam magamnak a geizhals.at-n kereshető Canon és Pentax objektíveket 600 eurós árig. Majdnem ugyanannyi van minden gyútáv-tartományban, egyedül travel-zoomokból van lényegesen többféle Canonra (16 vs. 8 típus).

"Az amatőrök többsége 6-600mm F2-es obit szeretne 100e alatt :))"

LOL, igen, ez így van. :)

(#8825) Messer22 válasza csakb (#8824) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

mint írtam a pentax obikat nem ismerem, így nem tudom mi minek a megfelelője.
Mert hogy a gyútáv egyezése még semmit sem mond az adott optika képességeiről az is biztos.
canonnál pl a drágább 17-85 gyengébb optikailag, mint a 18-55IS kitobi.

A Kx-et se vetettem el, bár az akku felvet kérdéseket.
Mondjuk ha sok pízem lenne, akkor Kx vagy Kr limited sorral, csak úgy :)

Egyébként Oly/pana párti vagyok. Tehát elfogult :))

[ Szerkesztve ]

Messer

(#8826) csakb válasza csakb (#8824) üzenetére


csakb
őstag

Igazából csak a 70-200 f/4 L-t tudom erős érvnek felhozni a Canon mellett. Ennek az egyetlen vetélytársa Pentaxon a DA* 60-250, kétszeres árért.

(#8827) Mercutio_ válasza csakb (#8826) üzenetére


Mercutio_
félisten

És másfélszeres súllyal :O de 1 Canon obi nem csinál nyarat :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8828) csakb válasza Mercutio_ (#8827) üzenetére


csakb
őstag

Én sem fogok csak ezért váltani. ;]

(#8829) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

meggyütt a d3100.
18-55 vr kitben140.2 nap alatt házhoz szállítva, 3 év magyar nikon garival,fóti útra.

ezeknek az akksiját is illik 3x 12 órát tölteni,stb?
mire kell figyleni, elején,mit tudok tönkretenni rajta?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8830) Throme válasza bajnokpityu (#8829) üzenetére


Throme
veterán

..az durva! 140.2 nap alatt szálították ki?? ;] ...

bocs ;) ne vedd komolyan!

Szerintem a szokásos leejtés, leöntés dolgokon kívül nagyon nem tudod tönkrevágni. Kint a szabadban én felrakom a napellenzőt. Nem 100%-os védelem de azért hasznos lehet.
Obicserénél (ha majd lesz még egy) minél kevesebb időt hagyj a por gépbejutására.
Ha kölcsönadod a gépet, akkor először az illető nyakába kell akasztani a pántot :).

Én az aksit addig töltöttem amíg a töltő nem jelzett, hogy "kész". Aztán be a gépbe. Semmi problémám nem volt ezzel.

Ja és szokták javasolni a használati átolvasását, ami szerintem is hasznos. Ezt most nem rosszindulatból írom!

Sok sikert a géphez!

[ Szerkesztve ]

(#8831) bajnokpityu válasza Throme (#8830) üzenetére


bajnokpityu
félisten

140,1nél már kezdtem reklamálni,aztán hirtelen betoppant a futár :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8832) Throme válasza bajnokpityu (#8831) üzenetére


Throme
veterán

... egyik ismerősöm még Karácsony előtt (1-2 nappal) vett D3100 kit-et. Dec 24 délelőtt felakasztotta a vállára és elindult fotózni, de előtte egy adag szemetet akart kidobni. Valahogy rosszul volt befűzve a pánt vagy a fene tudja miért de a gép leesett a betonra....
Szerencséjére (a szerencsétlenségben ...) "csak" a külső burkolat tört meg. A karácsonyi fotók nem az új géppel készültek.....

(#8833) bajnokpityu válasza Throme (#8832) üzenetére


bajnokpityu
félisten

cl4 kártya elég a full HD videotömörités tárolására?
jól számolom,2.5Megapersec körül vannak ezek,ennyit tudnak ezek a kártyák.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8834) Throme válasza bajnokpityu (#8833) üzenetére


Throme
veterán

Ezt nem tudom neked megválaszolni. Nekem D5k van és az nem tud olyan felbontást, mint a tiéd. Ultra II kari van benne ami azt hiszem cl4-es. Ez a 2.5 Mb/sec kevésnek tűnik. Mintha 15 Mb/sec lenne ráírva az Ultra II-re.
Nekem nem volt gondom vele. Igaz nem nagyon videózok és sorozatokat se lövök.

Itt páran cl6-os kártyákat ajánlanak egymásnak.

(#8835) Geresics válasza Throme (#8834) üzenetére


Geresics
addikt

CL10?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8836) bajnokpityu válasza Throme (#8834) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2.5 a video adatfolyam akart lenni.
végül egy adata cl10es lett 16gigás.br8e alatt volt.
13/19 talán a sebessége.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8837) Mercutio_ válasza bajnokpityu (#8833) üzenetére


Mercutio_
félisten

A CL utáni szám a kártya garantált írási sebességét adja meg MB/s-ben.
Az, hogy egyes gyártók az előírtnál gyorsabb sebességet biztosítanak ettől független.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8838) bajnokpityu válasza Mercutio_ (#8837) üzenetére


bajnokpityu
félisten

no,akkor az is simán lehet,h egy CL4es kártya überel egy CL6osat.
no,mindegy,ez a kártya bit teszt alapján hibátlan,és elég gyors.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8839) Viperator


Viperator
őstag

Hali!

Véleményezés: kiszemeltem Nikon D90-t ár szempontjából. Inkább új vázat veszek, mint használtat (3 év garancia miatt, sokat számít drága javítás miatt). Az a kérdés, hogy Nikon D90-en kívül van más jobb Nikon váz? Mondjuk, pl Nikon D7000, de én úgy érzem nem éri meg kidobni plusz százezret, néhány újítás miatt.... Kinek mi a véleménye?

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#8840) Zoli bácsi válasza Viperator (#8839) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nekem nem érné meg a D7000 az árkülönbséget, D90 hez képest. Ha lenne zsé bőven, és sokat használnám magas érzékenységen, akkor talán.
Inkább a plusz pénzt kiegészítőkre költeném (Obi, vaku).

(#8841) Mercutio_ válasza Viperator (#8839) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még hány fórumon kérdezed meg ugyanezt?

Azt csak te tudod melyek azok a funkciók amik számodra fontosak, míg ezt nem árulod el nem tudjuk megmondani a D90-nél melyik váz és miben jobb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8842) Peetry


Peetry
senior tag

Üdv!

Melyik rendszerbe érdemes gondolkodni, ha most egy olcsó vázra+alapobira tellik, és később is a cél minél olcsóbban venni az obikat. A váz most lehet új is, de a későbbi obik terén elsősorban használtba gondolkodok. Én úgy néztem hogy a canon használtpiaca pörög a legjobban. Más rendszerben olcsóbak az obik?
Igazából nincs konkrét témakör amire használnám, de nagy valószínűséggel nyaralásokkor, emiatt egy jó zoomobi kellene illetve makro. Érdekel még a csillagok fotózása is, de ez későbbi dolog. Bár ebből a szempontból kérdés, hogy ahhoz spot fénymérés kell?
1000D-vel szemezgetek, nekem szimpatikus, fogása se tűnt gáznak, elfogadom, hogy ennyiért ezt kapom. Videó nem kell, liveview annál jobban jönne, mivel családi eseményeken előfordul a fej fölüli fotózás.

minden ötletet szívesen veszek, egyelőre keresgélős fázisban vagyok.

(#8843) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Létezik már balkezes gép?

Főként Canon érdekelne (150k alatt).

(#8844) Fasten válasza HXY (#8843) üzenetére


Fasten
tag

Érdekelt a téma, utánaolvastam, és ki merem jelenteni, hogy kimondottan balkezes DSLR szerintem NEM létezik.

[link]

[link]

[link]

Mókolással viszont át lehet hidalni...

Szerintem azért nem gyártanak, mert a potenciális vásárlók közül töredéke ( pár % ) az, aki megvásárolná, és ezért gyakorlatilag egy új modellt kellene gyártani, új fröccsöntő gépek ha műanyagvázas, új belső elrendezés, gyártósort átállítani stb stb stb. Mindez a kis széria miatt nem érné meg. Szerintem :)

üdv

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#8845) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Jópár éve használok már digitális fényképezőgépeket, de eddig csak kattintottam, és örültem, hogy a gép elvégzi helyettem a munkát. Most viszont szeretnék kicsit jobban megtanulni fotózni. Hobbi céljaim vannak, családi események, kirándulások megörökítésére kellene egy tanulógép.

Bizonyára heti több ilyen kérdést feltesznek nektek, vissza is olvastam pár oldalt, de mindig más típus kerül elő, nem tudok eligazodni ezen a rengeteg modellen és objektíven. Nekem eddig Canon, illetve Panasonic kompakt gépeim voltak, mindegyikkel meg voltam elégedve.

Milyen modellt ajánlanátok nekem? Árban jó lenne 100-150 között maradni objektívestől.

Köszönöm a választ előre is!

(#8846) Joccy88


Joccy88
csendes tag

Sziasztok!
Csatlakoznék az előttem szólóhoz, szintén Tükörreflexes gép vásárlását fontolgatom.
Abszolút kezdő vagyok, tanulógépről lenne szó, amit a későbbiek során jobb minőségű optikával tovább fejleszthetnék. Kezdőként nem nagyon tudom mire kell figyelnem a gép vásárlásakor.
Nézegettem különböző típusokat, arra jutottam, (ha rossz a következtetésem kérlek javítsatok ki) hogy inkább most vennék egy picivel komolyabb gépvázat egy gyengébb optikával, mint fordítva. Ha az ár-érték különbség nem lenne túl jelentős, akkor a magasabb kategóriás gépet is bevállalnám.
Családi eseményekre, kirándulásokra, természetfotózáshoz kellene a készülék. Túrázások miatt valamennyire fontos lenne a súly is, 5-6 kilót nem szeretnék cipelni :)
Videófunkció és livewiew kellene.
Számomra fontos a garancia, így új gép vásárlásában gondolkozom, kompatibilitás miatt inkább újabb konstrukciókat keresek, hosszú távra tervezem a "házasságot".
SLT rendszerek képminőségben, használatban mennyiben mások a DSLR rendszerektől?
SLT-ben ne is gondolkozzak (Panasonic Lumix, Sony Alpha széria) ?

Az összeg kb. 150-170.000 Ft lenne legfeljebb.

Ezeket a készülékeket néztem meg:

Canon EOS 1000D (videórögzítésre információt nem találtam)
Canon EOS 1100D
Canon EOS 500D
Canon EOS 550 D
Nikon D3100
Nikon D3000 (videórögzítésre információt nem találtam)
Pentax K-r
Pentax K-x
Olympus E 450

Canon és Nikon készülékeket tapogattam is, tetszettek.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#8847) Messer22 válasza Joccy88 (#8846) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

DSLR-ben nem lesz AF videó közben (vagy használhatatlan) bármit állítsanak a marketingesek.

A tükör-nélküli (slt, milc) gpek közül a pana és a sony elég jó AF-es videót tud.
Ha nem akarsz sok objektíves rendszer, akkor inkább SLT, ugyanaz a szenzor van bennük, mint a tükrösökbe, tehát a képminőség ok.

Pl: Pana G2, Gh1, Gh2
Sony Nex 5

tükrösbe ezeket nézd meg:
Canon 600D
Nikon 5100D

Messer

(#8848) Joccy88 válasza Messer22 (#8847) üzenetére


Joccy88
csendes tag

Köszönöm a válaszodat!
Videókészítés csak mellékes lenne a szempont, hogy legyen benne :)
600 D ill 5100 ára számomra kicsit már sok, lehet hogy félreérthetően írtam, akkor sajnálom.
A 170 ezer forintos határt váz + minimum 1 db kezdő objektívval szeretném általános célra.

Holnap bemegyek szaküzletbe megfogdosom a javasolt Sony és Panasonic készülékeket.
Pana GH2 és sony nex 5 szintén drága...
Csak képen ilyen csalókák, vagy tényleg ennyivel keskenyebbek a tükörreflexes készülékeknél?

(#8849) szőröscica


szőröscica
addikt

Egy tükörreflexes gép átlagosan hány expot bír? Nézegetek használt gépeket, és nem tudom eldönteni, hogy ez a 10-12 ezer expo, amit sok helyen írnak sok, vagy kevés.

(#8850) Messer22 válasza Joccy88 (#8848) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Igen, mert nincs bennük tükör, az pedig sok helyet fog.
Akkor 550D/500D, D3100, G2 ,GF2, Nex5/3
esetleg samsung nx rendszer nx10 vagy nx100, elég olcsó az alap kit és jó obik lesznek hozzájuk.
(A nex5 150e 18-55 obival)

[ Szerkesztve ]

Messer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.