Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) t_a_m_a_s válasza Freddy76 (#9392) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A 3x-os zoomátfogás valszeg kevés lesz idővel, így szvsz hamarosan veszel majd egy 18-105-öt, a gyerkőc fotózáshoz meg egy 35/1,8-at, hogy kevés fényben is boldogulni tudj (illetve na vakuzd mindig arcon), szóval Nesa-nál a pont:)) ;]

Újszülötthöz, mivel nem nagyon zizeg, egy darabig jó lesz a 18-55.

Holnap majd jól beletépünk...

(#9402) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

Ismét sziasztok!

Úgy sejtem, hamarosan (1-2 hónapon belül :D ) beruházok egy D90-be. A D5000 meg 5100 előtt végzett a versenyben. A kérdés az, hogy a 18-105-ös kitobival vegyem-e, vagy egy sima vázat szerezzek, meg hozzá egy akármilyen másik obit? Főleg portrét szeretnék fotózni, de alkalomadtán tájat, makrót vagy bármi mást, ami az utamba akad, így fontos volna, hogy ne egy 50-es obi javaslatot kapjak, hanem valami olyat, amin legalább egy minimális zoom van. A fentebb említett cél érdekében mondjuk úgy gondolom, hogy a kitobi nem volna rossz választás, tudnék vele gyakorolni ezt is, azt is.

Javaslatokat kérnék:)

(#9403) Alexios válasza atm*RefeeZ (#9402) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem a 18-105 egész jó obi, ugyanúgy ahogy a legtöbb kezdőnek elég szokott lenni a 18-55 is. Viszont makrózni azt nem nagyon fogsz tudni vele, mivel nem makró objektív, esetleg ha veszel hozzá egy raynox dcr-250 előtétlencsét mondjuk. Később meg úgy is látod hogy mi az ami érdekel, és ahhoz veszel majd objektívet.

(#9404) t_a_m_a_s válasza atm*RefeeZ (#9402) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Általános felhasználásra teljesen jó a 18-105. Portréhoz esetleg a későbbiekben 1-2 fix.

Holnap majd jól beletépünk...

(#9405) StLui válasza Mercutio_ (#9360) üzenetére


StLui
veterán

Akkor igaz a használtcikk 0% áfa ha valaki kifejezetten használtcikk kereskedelemmel foglalkozik és jellemzően magánszemélyektől veszi a használt dolgokat, emellett kifejezetten bejelentkezik a NAV-nál használtcikk kereskedelemre vonatkozó áfa használatára. Tehát a számlára vett fényképezőgépről valószínűleg áfá-t tartalmazó számlát kapna, és ha a vállalkozás érdekében vette, akkor levonható is.

"Különös adózási szabályok alkalmazását is lehetõvé teszi a törvény bizonyos
tevékenységek gyakorlása esetén. Választásuk nem kötelezõ az adott tevékenység végzése esetén, csupán választható....
- Használtcikk kereskedelemre vonatkozó ÁFA: magánszemélyektõl szerzõdéssel vásárolt termékek eladásakor csak az árrésre (eladási ár-beszerzési ár) kell az ÁFÁ-t felszámítani. "

Csak a pontosság kedvéért. Tisztelettel egy fotózás iránt érdeklődni kezdő könyvelő :) :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9406) Mercutio_ válasza StLui (#9405) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annó próbáltam kibogozni, hogy is van ez, még valami éves forgalmi határ is rémlik amíg adómentes volt az árrés is, de aztán feladtam.

Le a kalappal azok előtt akik ezekben a dolgokban rendesen eligazodnak:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9407) Viktor89


Viktor89
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Panasonic tz7-es kompakt fényképezőm és kezdem megszeretni a fotózást. Kaptam most egy jó ajánlatot,hogy olcsón hozzájuthatnék a Sony nex 3-as géphez 18-55mm-es obival. A kérdésem az lenne,hogy hobbi szintű fotózáshoz megérné-e váltanom,tud-e annyival jobb minőséget a sony vagy esetleg tudtok ajánlani valami másik típusú gépet? Nem mindenáron akarom lecserélni a tz7-et mert egyelőre elégedett vagyok vele,de hátha ti azt mondjátok hogy megéri.

Előre is köszönöm a véleményeket!

Üdv:Viktor

(#9408) Necc válasza Viktor89 (#9407) üzenetére


Necc
addikt

Szerintem bokd be, hogy mennyi az annyi.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#9409) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

Köszönöm a válaszaitokat!
Ha egy következő agyf@szroham után mégis meggondolom magam, tán jövök majd érdeklődni megint :B

(#9410) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok

Egy olyan kerdesem lenne, hogy a bajonettek elterhetnek e kontinensenkent? Arra gondolok, hogy csak a pelda kedveert az itthon vasarolt Sony A200-hoz megfelelo lesz-e egy amerkiban vasarolt objektiv? Vagy ha pl. az elado leirasaban szerepel szinten a pelda kedveert az A230 akkor az a 200-hoz is jo?

(#9411) BiriBum válasza Kickass (#9410) üzenetére


BiriBum
őstag

A Sony-Minolta bajonett mindenütt ugyanolyan.

(#9412) BiriBum válasza Viktor89 (#9407) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem rossz gép, a képminőség, kezelhetőség és a beállíthatóság nem éri el a DSLR szintjét, de fényévekkel jobb a kompaktokénál.
Cserébe kicsi és hordozhatóbb, de ez hátrány is, azaz a nagyobb DSLR-nek stabilabb a fogása.
Nincs beépített stabilizátor. :(

(#9413) Bitlisz válasza BiriBum (#9412) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Szerintem meg eléri (szinte ott van) a képminősége a kezdő DSLR szintet (Nikon D3000/3100, Canon 550D/600D).
Kezelhetőség az meg kinek mi...(nekem az érintőkijelzős, dizájn, animált menüs dolgok nem jönnek be)
Spec én (nagyon) nem vagyok Sony párti, de egyre jobbak ezek a gépek, a Sony NEX-C3 nagyon ott van...és mi lesz ha kijön a NEX-7.

[ Szerkesztve ]

(#9414) Kickass válasza BiriBum (#9411) üzenetére


Kickass
őstag

És Nikonnál? Ez a kettő van kinézve, használtan A200 vagy ujonnan D3000

(#9415) BiriBum válasza Bitlisz (#9413) üzenetére


BiriBum
őstag

Fotóztam sokat vele, nem voltam igazán elájulva a gyorsaságán és a magas ISO-s képeken. Igaz Farsang volt és elég magas oktánszámú üzemanyagot töltöttem magamba. ;]

(#9416) BiriBum válasza Kickass (#9414) üzenetére


BiriBum
őstag

A bajonett márkán belül világszabvány. Én a kettő közül inkább a Nikont venném, pedig a Sonyban van vázba épített stabi is. Nézegesd még meg a Pentaxokat is, lehet, hogy ár érték arányban jobban jársz. Igaz én elfogult vagyok. :DDD

(#9417) Mercutio_ válasza Bitlisz (#9413) üzenetére


Mercutio_
félisten

És mi raksz rá, ha kevés a 18-55-ös kitobi? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9418) BiriBum válasza Mercutio_ (#9417) üzenetére


BiriBum
őstag

Telekonverter előtétlencsét, így 3×-os kompakt árból lesz azokénál sokkal gyengébb képminőség. ;]

(#9419) Kickass válasza BiriBum (#9416) üzenetére


Kickass
őstag

Pentaxbol melyikre gondolsz? K-x?

(#9420) BiriBum válasza Kickass (#9419) üzenetére


BiriBum
őstag

Például. Nekem momentán az van, nagyon meg vagyok vele elégedve.
Ár-érték arányban nagyon jó gép.

[ Szerkesztve ]

(#9421) Bitlisz válasza Mercutio_ (#9417) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nekem mindegy (Fuji X100-am van fix 35mm-el:) ), E-Mountból ezek vannak.
De valami konverter csak van, pl A-Mount-ra is...

(#9422) Mercutio_ válasza Bitlisz (#9421) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, konverterrel még a kályhacső is felrakható ezekre az EVIL-ekre, de akkor már a GF1-re vagy panára rakok egy Canon 70-200/4-et :DDD

Arra próbáltam célozni, hogy nex-re van a 16/2.8 és a kitobi, aztán minden egyéb obi nagy és/vagy drága.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9423) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hali!
dSLR gépet szeretnék venni mert amilyen képeket szeretnék csinálni ahhoz a kompakt már kevés.
Ebbe a hozzászólába minden megtalálható [link].
Tehát nagy záridős képeket szeretnék csinálni, illetve ennek a fordítottját tehát mozgó járművekről szeretnék éles képeket csinálni 1/4000 záridővel amit ugye a dSLR-ek tudnak.
Ezt a gépet néztem ki mint legolcsóbb új tükrös gép [link] erről lebeszéltek [link] sajnos ezután már 130-140 kategória jön sőt még objektív nélkül is.
Ezután kezdtem el gondolkodni használtba, ahol lakok ott nincs eladó gép, Budapestre meg rizikós felmenni. Átvernek mivel kezdő vagyok (ugye milyen optimistán állok hozzá). ;)
Szóval a használttól félek kiadok 60k-t kattintgatok párat a helyszínen,és mi van ha itthon derül ki valami, akkor inkább pótoltam volna hozzá és újonnan megvehettem volna az 1000D-t.
Tehát milyen géptípusok vannak amiket általánosságba kezdőknek szoktatok ajánlani! Most ismerkedek a záridő, ISO, rekesz fogalmakkal bár ugye ezek használatához jó lenne ha meglenne már a gép, kompakton ilyeneket nem lehet állítani. De az esti fotózás "táblázata" már megvan szerencsére [link]

Ilyeneket szeretnék a képek remélem kifejezőek.
mozgó: [link]
esti nagy záridő :[link]
köszi

(#9424) nesa válasza Jamby18 (#9423) üzenetére


nesa
veterán

Nekemis van par gyorszaridos kepem autokrol de oszinte leszek 1/800 felett altalaban a gyorsmozgasu is kimerevedik.
PL nekem a lassabb zaridovel keszultek inkabb tunnek dinamikusnak.

[link]

[link]

[link]

Ezek nekem kevesbe tetszenek [link] [link]

Esti kepekhez altalaban 30mp alithato be ennel hosszabb zaridohoz kelhet a taviranyito, Olympusnal 60mp felett kell taviranyito.

[ Szerkesztve ]

(#9425) Mercutio_ válasza Jamby18 (#9423) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég sok compact gépen van manuális beállítási lehetőség.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9426) Jamby18 válasza Mercutio_ (#9425) üzenetére


Jamby18
senior tag

Sajnos az enyémen nincs, expozíciót tudok állítani meg ISO-t, jelenetmódokban automatikusan magának állítja a dolgokat, Panasonic LUMIX LZ7.

(#9427) Jamby18


Jamby18
senior tag

Akik eddig segítettek nekem azoktól kérdeznék!
Debrecenben eladó!
Canon EOS 350D fényképezőgép váz -- 43k
- tökéletes állapot
- 2 akku (egy közepes és egy új)
- Apacer 4GB 133x CF kártya
- nyakpánt, kábelek, dobozával, papírjaival
- markolatnál picit kopott
Nos? Meg egy obi kell.

(#9428) forceberg válasza nesa (#9424) üzenetére


forceberg
veterán

A svenkelt képeknél csak az autó a tárgy és nem akarjuk a hátterét megmutatni, egy gyors záridősnél meg pl. a fő témát kiegészítheti egy szép tájrészlet is. Szerintem.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9429) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
Ezt a Fuji S602Z-t használom 2003 óta, szinte kivétel nélkül full automata üzemmmódban, most el szeretném kezdeni a tanulgatást, érdemes ezzel folytatnom, kezdetnek megteszi, vagy inkább venni kéne valami újabb, ebbe a topic-ba passzoló gépen gondolkodnom, max 150-ig mehetnék.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9430) MegaQxY


MegaQxY
csendes tag

Üdv mindenkinek,

Szeretnék véleményt kérni a Nikon D3000-es gépről. Szeretném jól elkölteni a pénzem ezért gondoltam erre a masinára. Elégé kezdőnek mondanám magam a fotózás terén, mivel eddig nekem csak kompakt gépem volt, viszont imádok fotózni. Egyszer kaptam kölcsön egy komolyabb gépet (azóta gyűjtők). Ti milyen gépet javasoltok?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#9431) total90 válasza StLui (#9429) üzenetére


total90
veterán

Attól függ milyen manuális beállításokra van lehetőséged. Kezdő dSRL-nek meg pl. egy Nikon D3100.

MegaQxY

... és mennyi az az összeg, amit szeretnél jól elkölteni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9432) Jamby18 válasza Jamby18 (#9427) üzenetére


Jamby18
senior tag

Nos? Mit szóltok, megér ennyit? Vagy 60e lehet kapni 1000d-t, de ez ugye Budapest.
[link] Ez se rossz csak a 28k expo :B

(#9433) Alexios válasza Jamby18 (#9432) üzenetére


Alexios
veterán

28ezer expo egy ilyen korú gépnél tök normális. Nem kell ezektől befosni, 20éves kocsit se fogsz 50ezer km-el venni, amúgy meg kb 100e expo-t ált. kibírnak. Szerintem amúgy azért az árért nem rossz, de én 350D-t nagyon ártól függetlenül se vennék, akkor már inkább egy 450D.

(#9434) Jamby18 válasza Alexios (#9433) üzenetére


Jamby18
senior tag

Vaterán nincs, Pixinfon [link] 100k
Hardveraprón meg váz van 70ért.
350D-t miért nem vennél? Nincs élőkép, régi, új obik nem mennek rá? Próbálok okosodni csak azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#9435) Alexios válasza Jamby18 (#9434) üzenetére


Alexios
veterán

Nincs élőkép, de az kevésbé érdekel, obikból meg ugyan az megy rá mint az újabbakra. Én az alacsony felbontású kis kijelző miatt, a 8mpx is kevés lenne nekem néha a képek nyomtatásánál, a 7 pontos AF miatt, szerintem egy elég kicsi és kényelmetlen váza van. Ha ezek neked nem fontosak akkor vedd meg:)

(#9436) Jamby18 válasza Alexios (#9435) üzenetére


Jamby18
senior tag

Nekem csak a záridőzésre kell, meg picit hülyén hangzik de ha esti fotózáskor megtetszik valakinek akkor ne egy 120k gépet lopjanak el, szélsőséges példa, de nem mondok újat vele szerintem. Nem akarok nyomtatni elég ha gépen látom. Mint kezdőnek jó lenne szerintem viszont ez az alacsony felbontású kijelző lehet tényleg hiba picit, mert alig lehet látni a dolgokat, nem lehet helyben annyira leellenőrizni, otthon meg csapnivaló a kép, nagyon pixeles a képe?
Pixinfo teszt
A hátlapra elhelyezett 1,8"-os színes LCD felbontása kicsit változott, itt 115e pixeles megjelenítővel dolgozhatunk. A kijelző szép, részletes képet ad, a fényereje viszont gyengébb, mint a 300D-é volt, Kompakthoz képest megegyezik vagy rosszabb?

(#9437) Alexios válasza Jamby18 (#9436) üzenetére


Alexios
veterán

Azért azt a szép kijelzőt úgy nézd, hogy nem manapság írják, jelenleg olyan 1millió pixeles kijelzők vannak:) Ha a kompaktod nem valami 5-6 éves darab akkor ahhoz képest rosszabb lesz, ez főleg azért rossz ugye, hogy ha meg akarod nézni, hogy éles lett-e a kép, nem feltétlenül fogod látni, de rövid záridőt minden további nélkül fog tudni.

(#9438) Jamby18 válasza Alexios (#9437) üzenetére


Jamby18
senior tag

Rendben :R megkaptam az eladó elérhetőségeit, még jelentkezem adatokkal. 2008-as a kompakt lumix 2,5" TFT ( 115.000 pixel) nekem szép.

(#9439) StLui válasza total90 (#9431) üzenetére


StLui
veterán

A linkelt teszt 3. oldalán vannak a lehetőségek, nem tudom van e értelme ide bemásolnom, dSRL pedig nem volt még a kezemben, ezért nem tudom milyen lehetőségeket hiányoljak.
Szóval várnám még a véleményeket, ha tudtok valamit tanácsolni, elég-e ez a gép kezdetnek gyakorolni, vagy érdemesebb, "muszáj" egyből egy dSRL gép?

Köszönöm!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9440) total90 válasza StLui (#9439) üzenetére


total90
veterán

Nem muszáj... csak a topik nevéből gondoltam, amit írtam. Egyébként lehet egy bridge is jó lenne kezdésnek. Legalább is én úgy haladtam, hogy kompakt, bridge, dSLR.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9441) StLui válasza total90 (#9440) üzenetére


StLui
veterán

Ha váltok akkor már biztos dSRL lesz, tehát a kérdés továbbra is az lenne, hogy ezzel ugyanúgy begyakorolhatom a dolgokat, és meglesz a sikerélmény, vagy váltsak inkább?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9442) Throme válasza StLui (#9441) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem egyelőre maradj a fuji-nál mert azzal is tudsz tanulni. Van A, S, P, mód és van M is. Az is előny hogy ha pl expo korrekciót csinálsz az egyből látszik a keresőben vagy az lcd-n. Tapasztald ki és ha még mindig szívesen állítgatsz a paramétereken, vagy csak egyszerűen jobb képminőség vonz, valamint van elég pénzed, akkor válts.
Persze számolnod kell egy két - elsőre - kényelmetlenségnek látszó dologgal ( nagyobb, nehezebb cucc, különböző témákra különböző objektív). Azért váltás előtt érdemes elolvasni egy-két kompakt vs dslr írást is a neten.

(#9443) StLui válasza Throme (#9442) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm szépen, erre voltam pontosan kíváncsi ! Ráadásul örülök is a válasznak, nem kell költeni egyelőre :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9444) hossszú


hossszú
őstag

Kompakt ultrazoomról szeretnék váltani dslr-re, a Sony Alpha SLT-A33L néztem ki magamnak, nagyon nem értek hozzá hobby fotós vagyok így nem kell kinevetni. :B
Szeretnék érveket, ellenérveket hallani esetleg más tipusú gépeket is javasolhattok. Kizárólag kiitben szeretnék vásárolni a keret 150-200 között lenne.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9445) Mercutio_ válasza hossszú (#9444) üzenetére


Mercutio_
félisten

1. hsz. :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9446) hossszú válasza Mercutio_ (#9445) üzenetére


hossszú
őstag

Mutasd már meg légyszives, hogy az 1.hsz.-ban hol találom ezt a tipusú gépet.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9447) Real_Necro válasza hossszú (#9446) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem lehet, hogy a kedves fórumtárs erre alinkre gondolt? (ami az első hsz.-ban olvasható)

[sony_minolta_dslr_es_slr_topic]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9448) hossszú válasza Real_Necro (#9447) üzenetére


hossszú
őstag

Elképzelhető, de a kérdésemnek van második része is ami viszont nagyon is ebbe a topikba tartozik.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9449) Real_Necro válasza hossszú (#9448) üzenetére


Real_Necro
veterán

A nagy kérdés, hogy mit értesz más típusok alatt. Lényegében van itt minden, Nikon, Canon topic, van, aki Olympus-t használ, van aki Sony-t. Gyakorlatilag mindegyiknek megvan a megfelelő topicja. Hogy melyiket választod, azt neked kell eldönteni, hacsak nem akarod azt, hogy más mondja meg neked, melyiket vedd. Így lényegében ennek a topicnak sincs sok értelme, mert az első hozzászólás alapján ha felkeresed a többi topicot, ide már felesleges beírni. :)

Én nem tartozom a nagy fotósok közé, csak nemrég vettem meg első dslr gépem. Amit tanácsolni tudok, hogy ha túl vagy a műszaki dolgokon, célszerű kézbe venni a gépeket, kipróbálni, végigtapogatni, megnézni milyen képeket lehet vele lőni, mennyire bővíthető stb.
Vannak jó kis összehasonlító oldalak, mint pl a snapsort, érdemes ebbe az irányba elmenni.

Remélem tudtam kicsit segíteni. :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9450) zolka78 válasza hossszú (#9448) üzenetére


zolka78
senior tag

Szerintem Mercutio_ pont a kérdésed második részére írta, hogy ennek a topicnak az első hozzászólását nézd meg. Ott ki van vesézve érvekkel és ellenérvekkel, hogy mi a különbség a különböző géptípusok között. Ha ezen átrágtad magad és tényleg eldöntötted, hogy neked a DSLR kategória az amit használni akarsz akkor már itt is tudnak segíteni a döntésben. A legtöbb embernek valójában elég egy komolyabb kompakt vagy egy bridge gép is. Ezekkel is lehet gyönyörű képeket készíteni és ráadásul a nagy részének van teljes manuális felhasználása is amivel el lehet sajátítani a fotózás alapjait. Itt egy teszt az általad kinézett gépről. Már ez sem teljesen DSLR, hanem egy új kategória amit a Sony fejlesztett ki. Érdemes megnézned tényleg mi az ami kell neked, melyiknek mi az előnye, hátránya. Számít-e a méret, a súly? Mi az amit fotózni akarsz? Lesz-e kereted később fejleszteni egy rendszert? Ha ezek meg vannak akkor eldöntheted, hogy kompakt esetleg bridge, vagy a komolyabb kategóriák, DSLR, a Sony SLT-je vagy a micro 4/3 ( én ezt is számításba venném a helyedben ).

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.