Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) Throme válasza iff (#8549) üzenetére


Throme
veterán

...és ha nem tudtad volna, hogy melyik kép, melyik obival készült, akkor is a 35 fix tetszik? ;) ;)

Mivel lelkes hobbista vagyok nekem csak a háttérmosásban mutatkozik meg a különbség, de csak akkor, ha egymás után nézem a képeket.

Nekem volt már 1/30-on bemozdult képem, de ez annyira szitu és ember függő, hogy nem lehet megmondani mennyire hiányzik a képstabi. Nekem inkább a zoom hiányzik. Belegondolva egy 16-55 VR f1.8 lencse lenne jó, de az ilyen - ha létezne - aranyárban futna :) .
Tényleg az a legjobb, ha kipróbálod. Egy nagyon jó lencse. Kicsi és könnyű.

(#8552) Throme válasza bnorci71 (#8550) üzenetére


Throme
veterán

Hát messze van a tanulmánytól :) . Amolyan próbálkozás egy szintén lelkes újonctól.

(#8553) adamka16


adamka16
őstag

Esetleg ha úgy döntök használtan veszek egy 500D-t, akkor a kb 20e expo csak szerintem sok egy picit 2 év alatt vagy még az "elfér kategória" :U

(#8554) t_a_m_a_s válasza adamka16 (#8553) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Erről megoszlanak a vélemények, sokan mondják, hogy hobbifotós nem fényképez ennyit. Én két év alatt simán belekergettem a D40-be 25ezret, és nem gondolom, hogy extrém módon használtam volna. Persze volt olyan, amikor egy Hungaroring pályanapon, OT expón stb belement egy nap alatt 4-500 expó, de olyan is, hogy hetekig ki sem vettem a táskából. Szóval én nem tartom soknak.

Holnap majd jól beletépünk...

(#8555) Kazimír válasza adamka16 (#8553) üzenetére


Kazimír
őstag

Nem sok. Én két év alatt most fogom elérni a 10e-t, de az átlagnál kevesebbet fotózok.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#8556) Mercutio_ válasza adamka16 (#8553) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem sok, de áralkunál érv lehet, hogy miért adja olcsóbban az eladó ;) persze attól függ mennyit kérnek érte, majd a szakik megmondják reális-e az ár.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8557) cOxeR válasza t_a_m_a_s (#8554) üzenetére


cOxeR
Ármester

6 hónap alatt tettem 28k-t az 550D-mbe, és nem pénzért fotózom...most meg hogy tél van két hónap alatt 1300-at...

(#8558) t_a_m_a_s válasza cOxeR (#8557) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Hát igen, a téli hónapok ilyenek... Nekem is kemény 250 expó van a majd' két hónapos D5000-ben:(

Holnap majd jól beletépünk...

(#8559) Balinov válasza t_a_m_a_s (#8558) üzenetére


Balinov
félisten

en karacsony ota szinte elo se vettem az enyemet. Talan ugy kb 30-40expo erejig max, mikor szulinapomra megkaptam az 55-200VR-et :O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8560) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!

ma megvettem a Pentax K-x-t :DD
az alap obival, a másik két obit csütörtökön remélem megkapom.
Hát ismerkedni kellesz a géppel :U

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat véleményeket :C :R

Szerintem lesz még sok kérdésem,vagy itt vagy lehet a Pentax saját topikjába

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8561) t_a_m_a_s válasza bnorci71 (#8560) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szép fényeket :C

Holnap majd jól beletépünk...

(#8562) bnorci71 válasza t_a_m_a_s (#8561) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi :)

máris az első kérdés, igaz ez már nem gép hanem kiegészító
milyen tatyót ajánlotok váz +3 obi-nak?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8563) csakb válasza bnorci71 (#8562) üzenetére


csakb
őstag

Drakula a géphez!

"milyen tatyót ajánlotok váz +3 obi-nak?"

Mllyet ajánljunk?
Egyébként van erre is külön topik, inkább ott kérdezd, mert morcizás lesz itt ebből. :]

(#8564) iff válasza bnorci71 (#8562) üzenetére


iff
senior tag

Én ezt http://www.digitcam.hu/termekek/tartozekok/tok_-_taska/taska/dorr_action_no_5_taska vettem nem rég.Nekem a lényeg az volt,hogy a kamerám is beférjen a fényképező mellé ill. a töltő, de még plusz helyem is maradt további kiegészítőknek.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#8565) csakb válasza bnorci71 (#8562) üzenetére


csakb
őstag

Én először egy Tamrac Explorer 400-at vettem a váz + markolat + 2 zoom + 2 kompakt, manuál fixhez. Zsúfoltan, de elfért benne minden, ahhoz képest kis táska. Van esőkabátkája is, de egy év alatt egyszer raktam fel, amikor tengerre mentem ki egy lélekvesztőben.

Aztán rájöttem, hogy utálom a hátizsák mellett még a válltáskát is cipelni, így vettem egy Lowepro Fastpack 350 hátizsákot. Ebben kényelmesen elfér a fotós motyó, egy 10x42-es binokli, egy laptop és a felső rekeszben még egy csomó minden. Elégedett vagyok vele, és mindig nálam van a gép.

(#8566) adamka16 válasza Mercutio_ (#8556) üzenetére


adamka16
őstag

125e portrémarkolattal, + akkuval, 2 db extreme III 4gb (8gb) memókari, első tulaj, garipapírral obi nélkül.

(#8567) Alexios válasza adamka16 (#8566) üzenetére


Alexios
veterán

én most veszek 500d-t IS-es kitobival, 6k expoval, garanciásan, 4gb extrem III-assal szintén 125k-ért.

(#8568) adamka16 válasza Alexios (#8567) üzenetére


adamka16
őstag

nálam a garit ellensúlyozza a portrémarkolat+akku, csak egy obit kéne szereznem minél hamarabb... :U
mellesleg nem találom sehol, hogy a gyártó mennyi expo-t garantál 500D-nél :(

(#8569) Alexios válasza adamka16 (#8568) üzenetére


Alexios
veterán

ja, nem is értettem úgy hogy az enyém jobb ajánlat lenne, nyílván ez egyéni igényektől függ:) Amúgy korábban írta valaki, hogy állítólag 100e expo az élettartama a zárnak

(#8570) adamka16 válasza Alexios (#8569) üzenetére


adamka16
őstag

állítólag annyi, de a gyártó oldalán erről semmi infó sincs.
próbálok egy normális obit is keresni hozzá, de sehol sem találok. meg őszintén megmondom, nem is nagyon tudom melyik obi jó az olcsóbb árkategóriában. persze, csodát nem kell várni, de azért egy átlagos minőséget hozzon ha már költök rá.
lehet már írtam korábban, de a cél egy alap nagylátó obi+300-as tele, de nem fix hanem 75-300 vagy valami ilyesmi. de ezekből is stabis lenne az ajánlott gondolom, de az meg elég horror :F

(#8571) Mercutio_ válasza adamka16 (#8570) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg a Canon topicban érdeklődj, ott nyilván kompetensebbek konkrét Canon obis kérdésben a tagok...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8572) balazs_t


balazs_t
tag

Hmm.. jó ez a topic... és hogy könnyen visszataláljak :)

(#8573) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.
D40-et érdemes még venni? Kit obi-val.
Vadonat új ! Bontatlan csomagban 55k ért ?

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8574) nesa válasza fezsoo (#8573) üzenetére


nesa
veterán

Johogy, hasznaltan se olcsobb, ha a parameterek megfelelnek vedd meg.
Hol lehet meg kapni?

(#8569) adam014

De ettol meg megdogolhet 10k exponal is, de lehet siman lefut 300k expot.

[ Szerkesztve ]

(#8575) fezsoo válasza nesa (#8574) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Vaterán volt. Egy fényképezőkkel foglalkozó cég osztotta a dolgozóinak. De nem bontották ki, és valóban ÚJ. Az előbb beszéltem a tulajjal.
Személyes átvétel lesz. juhééé :))

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8576) nesa válasza fezsoo (#8575) üzenetére


nesa
veterán

Ja azthittem boltba van,gari is van ra?

(#8577) t_a_m_a_s válasza fezsoo (#8575) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én megvenném;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#8578) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha van még, szóljatok. Másodgépnek in is vennék ennyiért. :)

(#8579) fezsoo válasza nesa (#8576) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Egy jó évvel ezelőtt kapták, de nincs szűkség rá.
Mivel bontatlan nem tudják hogy áll a garancia.
De ha használtat vennék, arra se lenne.
Így ebben az esetben nem is izgat.

t_a_m_a_s :
Elvileg már az enyém, csak el kell menni érte. :DD

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8580) johnjohn válasza fezsoo (#8579) üzenetére


johnjohn
addikt

A szenzortisztításra továbbra is van garancia, vagyis ingyenes.Vedd meg!

(#8581) nesa válasza johnjohn (#8580) üzenetére


nesa
veterán

Meg nemneztem utanna de ugye csak pesten pucoljak ingyen, nekem is van par porszem rajta.

(#8582) Fasten


Fasten
tag

Jöttem butaságot kérdezni... :B Van-e képlet, vagy ökölszabály arra vonatkozólag, hogy mondjuk x méter távolságból y kiterjedésű ( magasságú ) tárgyat szeretnék fényképezni, és ez mondjuk úgy "kitöltse" a képmezőt.

Konkretizálva mondjuk 20m-ről egy 1m-es tárgyat mekkora fókusztávolsággal kell fényképezni, hogy olyannak tűnjön, mintha egy kompakt géppel, mindenfajta zoomolás nélkül villogtatunk valakire mondjuk 1-2m távolságból? :U Sacc / kb ? :B

Köszönöm!

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#8583) csakb válasza Fasten (#8582) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

A kérdésed szerintem inkább az azonnali kérdések topikba illene...

Egyébként ha volt már az iskolában a fizika órán geometriai optika, akkor vedd elő a tankönyvet, füzetet, és nézd meg a lencsék nagyítására vonatkozó egyszerű képleteket. Azokból igen könnyen ki tudod számolni, amit akarsz. ;)

Segítség (T: a tárgy mérete [neked y], K: a szenzor megfelelő oldalának mérete, f: gyújtótávolság, t: tárgytávolság [a kérdésedben x]; az f-et akarod kiszámolni, a többit ismered.)

"hogy olyannak tűnjön, mintha egy kompakt géppel, mindenfajta zoomolás nélkül villogtatunk valakire mondjuk 1-2m távolságból? :U Sacc / kb ? :B"

Ugye, ezt a mondatot te sem érted? ;]

[ Szerkesztve ]

(#8584) fezsoo válasza fezsoo (#8579) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Ma voltam érte. :DD
Valóban bontatlan volt még. Én nyitottam fel elsőnek. Minden tökéletes szép állapotban van.
Mint amit még sosem használtak.
Most örülők mint állat :DD :DD

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8585) t_a_m_a_s válasza fezsoo (#8584) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Gratula, jó kis váz az. Használd egészséggel :C

Holnap majd jól beletépünk...

(#8586) fezsoo válasza t_a_m_a_s (#8585) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Köszönöm szépen. :R

És ami a lényeg.
Most már csak a fejlesztés lesz hátra.
Egy táska, valamilyen tele :)

Tényleg szűrőből milyen érdemes venni? Védelem és egyéb okokból ?
Illetve 55mm kell rá ? :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8587) t_a_m_a_s válasza fezsoo (#8586) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A 18-55-re 52mm-es kell, ha jól emlékszem. A védősapkába bele van írva;)

Az UV szűrők szükségességéről vagy szükségtelenségéről szóló ősi vitát biztosan olvastad már te is. Nekem biztos-ami biztos mindegyik obimon van egy hoya vagy kenko UV, valamint nem árt beszerezni egy jó kis polárt, szintén a fenti márkákból.
Mechanikus védelemként egyébként teljesen jó a napellenző, és az még a képminőséget sem befolyásolja.

Holnap majd jól beletépünk...

(#8588) cOxeR válasza t_a_m_a_s (#8587) üzenetére


cOxeR
Ármester

Meg egy jó kis ND-t. :)

(#8589) Balinov válasza cOxeR (#8588) üzenetére


Balinov
félisten

szurokkel vigyazni, en veletlen fennhagytam 2 napja a 18-55-on a korkoros polarizalot (felhos idobe :W :W ) es eleg sok kepemet el sikerult bas*arintanom emiatt..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8590) cOxeR válasza Balinov (#8589) üzenetére


cOxeR
Ármester

A tapasztalat a legtökéletesebb tanulás. :))

(#8591) Balinov válasza cOxeR (#8590) üzenetére


Balinov
félisten

+ a hulye a sajat karan (se) tanul. 1x mar jartam igy, igaz, akkor 5-10kepet keszitettem csak, nem 200-at. Ja, hogy fokozzam a fokozhatatlant. sotetben vidamparkot CP szurovel. :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8592) Vrtboy


Vrtboy
tag

Sziasztok,

A szokásos felvezetés. Milyen tükörreflexes gépet ajánlanátok. Hogy kicsit szűkítsem a kört.

150, max. 190 ezer Ft- amit szeretnék rá költeni. Valószínűleg hitelre menne és ezért most a PhotoH.-ban képbe jött két gép, amelyekről szeretném ha véleményt mondanátok.

További kérdéseim, amelyre megköszönöm a válaszokat:

- számít, hogy legyen optikai képstabilizátor? (számít, hogy objektív vagy a váz tudja?)
- számít az élőkép funkció?
- számít, hogy legyen valamilyen plusz objektív a géphez a vásárláskor vagy azok amúgy sem érnek sokat?

A típusok amelyek szóba kerülnek:

- Nikon D5000 (18-55VR + 55-200VR)
- Nkon D3100
- Canon EOS 500

Köszi a javaslatokat és a tanácsokat.

üdv,

Vrt,

(#8593) csakb válasza Vrtboy (#8592) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

"- számít, hogy legyen optikai képstabilizátor? (számít, hogy objektív vagy a váz tudja?)"

Teleobjektíveknél számít igazán, vagy ha hosszú záridőt kell használni. Az én tapasztalatom, hogy hosszú záridőknél egy jó állvány sokkal többet ér, kevés fényben meg a fényerő, és a nagy ISO-n is tűrhető képminőség.

Ha megtanulod nem rángatni a gépvázat exponáláskor, akkor a legtöbb helyzetben nincs szükség stabilizátorra.

Az optikai stabilizátor az objektívben általában hatékonyabb, főleg teleobjektíveknél. Ha viszont szenzorstabis a váz, akkor olcsó, régi objektívekkel is van stabilizálás.

"- számít az élőkép funkció?"

Bizonyos esetekben jó lehet. Ma már szinte nem tudsz olyan új gépet venni, amiben ne lenne.

"- számít, hogy legyen valamilyen plusz objektív a géphez a vásárláskor vagy azok amúgy sem érnek sokat?"

Ha nincs jobb objektíved, akkor persze hogy számít, mert optika nélkül elég nehéz képeket készíteni. :)
A vázak mellé csomagolt optikák a kitobjektívek. Ezek sohasem kimagasló minőségűek, de legalább olcsók, ha kitben veszed. Külön megvéve drágábbak. A minőségi objektívek árai meg elérik, vagy meghaladják a gépvázak árat, leszámítva a filmes korszakból meghagyott néhány fixet.

"A típusok amelyek szóba kerülnek:"

Ha csak az első variáció van objektívekkel, és csak ott tudod megvenni, ahol, akkor nyilván az a nyerő.

(#8594) Darkness1 válasza Vrtboy (#8592) üzenetére


Darkness1
aktív tag

- számít, hogy legyen optikai képstabilizátor? (számít, hogy objektív vagy a váz tudja?)

Akkor számít igazán, ha kézből akarsz/kell fotózni és a záridő túl hosszúra nyúlna. Vannak területek, ahol a) a fényerő nem segít ill. megfizethetetlen egy amatór számára és b) az ISO emelés se ajánlott. Csak egy-két példa: nagytelés alkalmazások, 1:1-hez közelítő makró, stb. Ilyenkor inkább az állvány javasolt, de ha nincs, akkor a stabilizátor nagyon hasznos. Általános használat esetén is jól jöhet, de meg lehet lenni nélküle.

No stress, no work Today!

(#8595) Vrtboy


Vrtboy
tag

Köszönöm a gyors válaszokat. És az általam felsorolt gépek, ha mondjuk nem vagyok semmilyen szempontból elkötelezett, akkor javasolt megvenni, vagy ezekkel fenntartásaitok vannak.

Ti milyen gépet javasolnátok ha a korábban említett árba kellene beleférni?

Esetleg Olympus gépet? Amennyire nézegettem 30-50 ezer Ft-al is olcsóbb lehet egy kategóriájában azonos tudású Canon vagy Nikon-hoz képest.

Mindig felmerül a kérdés, hogy mire használja majd az illető...Erre röviden annyit tudnék mondani, hogy szeretnék megtanulni fotózni, de az is igaz, hogy nem valószínű hogy pár éven belül vagy akár az életben egy sokkal drágább - komolyabb tudású gépet vásárolnék.

Köszi a hsz-t.

(#8596) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok.

segítséget szeretnék kérni. szerintetek megéri egy sony a200 + táskával,akutültővel,2db uvszűrő és egy C-PLszűrő,usbkábel.Sony 18-70 és Sigma75-300 obi -> 85k?
vagy ugyanez csak a 300as obi nélkül 70k?
esetleg ebben az árban lenne jobb készülék?
köszi a válaszotokat

(#8597) csakb válasza Vrtboy (#8595) üzenetére


csakb
őstag

Nincs egetverő különbség a felsorolt gépek között, mind belépőszintű, nagyjából ugyanazt hozzák. Az Olympusok sem rosszak, sőt, állítólag azokhoz kapod a legjobb minőségű kitobit, csak van egy kis bibi a rendszerrel, mégpedig hogy az Oly leállt a DSLR vonallal. De ha 1-2-3 éven belül nem akarsz bevásárolni príma Zuiko obikból amúgy sem, akkor ez kevésbé érintene téged. Szerintem.
A másik baja a 4/3-os rendszernek a viszonylag kicsi, és sötét kereső. Az E-520-ast, vagy E-620-ast nézegesd, "butábbat" szerintem nem érdemes venni Oly-ból.

Lehetőleg olyan kitet vegyél, amiben van teleobjektív is, aztán egy ideig elleszel optikavásárlás nélkül.

Tudom még ajánlani a Pentax K-x-et, vagy a K-r-t, habár ezutóbbi még elég új, várni kell vele, hogy jobban lemenjen az ára. A K-x-hez meg venned kell minőségi AA akkukat (Sanyo Eneloop, Panasonic Infinium a preferált), és egy minőségi töltőt (IPC-1L).

Nézegesd meg mindegyik gépet élőben is, és azt válaszd, amelyikkel a legszívesebben mész ki bármikor fotózni, amelyiket szívesen veszed a kezedbe.

Ha visszaolvasol itt a topikban, szinte folyton erről az 5-6 típusról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#8598) .impulse.


.impulse.
csendes tag

Üdv mindenki!

Végre sikerült összedolgoznom annyi pénzt, amiből már talán vehetek egy használható fényképezőgépet. Ez 150 ezer forint, tehát használt alkatrészekben gondolkodom. A kérdésem az, hogy honnan és hogyan lenne célszerű összeválogatnom a dolgokat. Ami kell, az egy váz, egy 80-200-as teleobjektív, illetve egy vaku. Főleg műtermi munkákat (modellfotózás, arc és egészalakos) fogok csinálni.

Az objektívet úgy hallottam a Sósfotóban érdemes megnézni, mert jó áron szoktak lenni, illetve sokszor garancia is van rá. Váz viszont náluk ritkán van. A kérdésem tehát az, hogy a nálam tapasztaltabb, szakértőbb fotósok hogy vágnának neki ennyi pénzzel a gép (váz+teleobj+vaku) megvásárlásának. Abban viszont majdnem biztos vagyok, hogy Nikont vagy Canont szeretnék.

A kérdésem természetesen arra is kiterjed, hogy mire kell figyelni használt gép vásárlásakor.

Előre is köszönök minden tanácsot illetve segítséget! :R

(#8599) .impulse. válasza .impulse. (#8598) üzenetére


.impulse.
csendes tag

Elfelejtettem megemlíteni, hogy természetesen tükörreflexes gépekben gondolkodom.

(#8600) csakb válasza .impulse. (#8598) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Hááát, 150-ből elég necces lesz kihozni valami igazán jót, úgy érzem. Hobbi célra valami régi váz, egy olcsó tele zoom és egy régebbi vaku esetleg kihozható ennyiből, vagy nem sokkal többől. Komoly műtermi munkára meg amúgy is kevés egyetlen vaku, magában.

Egészalakos képekhez meg kellene valami nagyobb látószögű obi is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.