Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) modulus válasza PuMbA (#53899) üzenetére


modulus
aktív tag

A 2.2 tetszik. Én is itt szoktam használni legtöbbször, vagy 2.8.
Lehet ami nálam van nem tökéletes, ahogy nézem a fotókat, szerencsésnek mondhatja magát, ha jót fogott ki.
Ráadásul nem is az első van nálam, mert az előző meg motor hibás lett. :)

Azért fogok venni majd valami értelmes portré objektívet, ami már 1.4en is jó. Volt itt nálam egy próbán, az eléggé brutál volt, viszont az nem 30ezres kategória sajnos.

(#53902) AuraSync válasza Neck (#53880) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Na végre valaki aki tudott tisztességesen válaszolni a kirohanásomra. :D :DDD

Azóta megjött a kezdő gép: [kép] :B

Milyen UV szűrőt ajánlotok rá? Elég rá egy olcsó (3500Ft) is vagy ebből is 50k-s kell?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#53903) MrChris válasza AuraSync (#53902) üzenetére


MrChris
nagyúr

UV fényt általánosságban nem igazán érdemes szűrni. Max ha nagy magas hegyekre mész és csökkenteni szeretnéd a távoli kékséget. Viszont lehet vele rontani a képminőségen, legfőképp a becsillogásával/tükröződésével.

(#53904) Neck válasza AuraSync (#53902) üzenetére


Neck
veterán

A legolcsóbbat tedd rá: semmit. Nekem egyik lencsémen sincs. A modern obik frontlencséje sok mindent bír, én nem szeretem az üveg tudását tovább rontani.

De ízlések és pofonok.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#53905) PuMbA válasza AuraSync (#53902) üzenetére


PuMbA
titán

Napellenző ajánlott UV helyett :) Nem ront a képminőségen, sőt javíthat és kevésbé tudod beütni az obi elejét.

[ Szerkesztve ]

(#53906) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi. :R
Igazából azt olvastam róla leginkább már lencsevédőnek használják ezeket a szűröket nem is azért amire ki lettek találva. Azért is kérdeztem.

Amúgy ennek a kit obinak mi az erőssége? Mi az amire úgymond "jó"?
Tudom, hogy sokak szerint semmire, de azért még is? :)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#53907) kacsyx válasza AuraSync (#53906) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Mindenre tökéletesen jó, ennél többre nem lesz szükséged. ;]

(#53908) PuMbA válasza AuraSync (#53906) üzenetére


PuMbA
titán

Nagy az átfogása, azaz a zoom tartománya :) Emiatt mindenre jó, de nem kiváló.

[ Szerkesztve ]

(#53909) vihartigris válasza AuraSync (#53906) üzenetére


vihartigris
őstag

Használd a gépet, obit, fotózz sokat.
Előbb-utóbb érezni fogod, hogy mi az amiben kevés az objektív (nem elég hosszú, nem elég rövid, nem eléggé fényerős, stb).

bármi reciproka a semmi

(#53910) rekid válasza kacsyx (#53907) üzenetére


rekid
addikt

Gyáva népnek nincs hazája!

(#53911) AuraSync válasza vihartigris (#53909) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Amúgy ezek a gépek mennyire tolerálják a páralecsapódást?
Teszem azt hidegből melegbe beérve rögtön lehet használni vagy érdemes várni vele míg felveszi a környezeti hőt?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#53912) vihartigris válasza AuraSync (#53911) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem a géppel van baj, hanem az objektívvel. Pont úgy viselkedik mint egy szemüveg ha hidegről mész be egy lakásba, vagy egy sörösüveg amit a hűtőből kiveszel.
Tartósan hideg helyről bemész egy meleg, magasabb páratartalmú helyiségbe, akkor ott a hideg felületű lencsén, a pára azonnal lecsapódik.

bármi reciproka a semmi

(#53913) AuraSync válasza vihartigris (#53912) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Értem.
Obi tisztításhoz kell valami speckó szer vagy törlőkendő?

Vagy elég ha ráköpök és megtörölgetem a pulóveremmel? ;] :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#53914) vihartigris válasza AuraSync (#53913) üzenetére


vihartigris
őstag

ajánlott beszerezni: körtepumpa, lenspen

bármi reciproka a semmi

(#53915) 80hun válasza AuraSync (#53913) üzenetére


80hun
addikt

Körtepumpa és Zeiss t [link] isztitó

Van nagyobb szerben is [link] :)

(#53916) Neck válasza vihartigris (#53914) üzenetére


Neck
veterán

A körtepumpa overrated, asszony kiürült, jó alaposan kimosott samponos flakonja nálam hozza ugyanazt a hatást :B

A lenspen viszont jó cucc!

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#53917) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Sziasztok!

Párom újabban nagyon rázazult a fényképezésre. Jelenleg egy Pana-FZ300-at nyüstöl.
Van egy kis félretett pénzem, és gondoltam meglepem egy komolyabb géppel, csak elveszek a rengeteg márka és típus között. Sajnos én messziről ugatom csak a fényképezést.
A keret olyan 150k körül lenne, tehát használt gép is játszik. Dupla obis kiteket ennyiért nem nagyon találtam újonnan. (APS-C szenzorméret a cél. Az FF más árliga.)

Jelen pillanatban egy Sony DSLR A300-ra tudnék lecsapni DT 18-70-es kit objektívvel 30k szép magyar forintért, igaz kérdőjeles az expo szám. A gazdája nem tudja megmondani mennyi van benne, de állítása szerint hibátlan a gép és az obi is.

Van másik lehetőség is már inkább a rendelkezésre álló keretet kiaknázva. Az egy Sony Alpha 58 (kb 4000 expoval) + 18-55 kit obi, és van mellé még 4 objektív:
- Sony A 75-300mm 4.6/5.6 használt, de szép állapot
- Sony SAM 35mm 1.8 DT új állapot
- Sony SAM 55-200mm 4/5.6 DT új állapot
- Sigma 50mm 2.8 DG Macro szép állapot

Természetesen nem csak Sonyban tudok gondolkodni, de ez a két gép jött velem szembe amit felkeltették az érdeklődésem. (Az egyik az ára a másik az összesen öt darab obi miatt.)
Ezt a két gépet mutattam meg pár ismerősnek/kollégának, de mondjuk úgy egy vélemény nem vélemény. Nyitott vagyok más márkákra is.

Egyébként a párom jelenlegi fotózási szokásaiból kiindulva elsősorban természet/táj fotózásra hébe-hóba tárgy és portré fotózásra használja a pana gépét. (70-30 arányban.)

Tudtok esetleg véleményt mondani a fenti két gépről, vagy ajánlani más gépeket?

(#53918) vond válasza Rakeem (#53917) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha továbbra is igényelné az FZ300-ban megszokott nagy átfogást (felteszem, igen :) ), akkor inkább valami hosszabb, stabilizált "utazó obis" kitet néznék neki.

Tapasztalatból is mondom. ;] Én végigjártam szinte az egész Pana FZ szériát, és a végén FZ300-ról váltottam G80-ra. De a 12-60-as kit vásárlása után az egyik legelső dolgom volt szerezni egy használt 14-140-et. :D Azóta is ez a legtöbbet használt obim. Mondjuk ez a területekből is fakad, ahol fotózok, videózok.

A gond az, hogy ez az obi 90-100k körül szokott menni használtan, így már "csak" egy kisebb, és más fogású, kezelésű GX80 férne bele a 150 ezres keretbe.

Ja, és persze ez "csak" micro4/3-os szenzorméret, te meg minimum APS-C-t szeretnél. A többiek majd ajánlanak olyat is. ;)

Amúgy biztos, hogy DSLR-t és nem MILC-et szeretnél neki venni? Videó mennyire lenne fontos, meg mondjuk az elektronikus zár, az EVF?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53919) Rakeem válasza vond (#53918) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Játszik a MILC is. Nem alap elvárás a DSLR felépítés. A videó pedig nincs prioban.
AF, "szenzoros vagy obis" stabi jó ha van, magyar menü, EVF mondjuk jó ha van.

Mint írtam, távolról ugatom a fotózást, én elvagyok a régi Sony DSC H9-es gépemmel manuál üzemmódban. Max ha végül asszonynak lesz komolyabb gépe, átállok a Pana-FZ300-ra.
Én anno leragadtam a Sony-m tudásánál amikor megvettem, azóta meg nem követem nyomon a fényképezőgép ipart. Amikor elkezdtem kevésnek érezni, nézegettem tükrös gépeket, de végül anyagi forrás hiányában letettem róla, pedig lendületem lett volna tovább állni tükrös terepre. Az érdeklődés alább hagyott. Aztán kb 2 éve asszonypajti elkezdte kevésnek érezni a Mate10Pro-ja fényképező képességét és megkapta az FZ300-at karácsonyra, hogy majd azon megtanulja az alapokat és ellesz vele. Mostanra meg már fotósulikat nézeget, fórumokat búj, szóval autodidakta üzemmódba kapcsolt. Ezt a lelkesedést támogatnám meg neki egy cserélhető obis géppel.

[ Szerkesztve ]

(#53920) Mr.Csizmás válasza Rakeem (#53919) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mft vázak, meg kitobik vannak 20-30 pénzért per darab. (legalábbis nemrég volt pár indekszen)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.