Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52861) vond válasza kovy79 (#52860) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A múltkori 12-60 vs. 14-140 tesztemben találsz ilyeneket is (van raw és jpg is minden képből). ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52862) kovy79 válasza vond (#52861) üzenetére


kovy79
őstag

Szuper vagy, köszi! :R
Azt hiszem be is ugrok az itteni Saturnba. Van egy db 14-140-es szett 877€-ért.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#52863) vond válasza kovy79 (#52862) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon szívesen! ;) És hajrá-hajrá! ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52864) Rájzen


Rájzen
újonc

Üdv!
Unokatestvérem szeretne gépet. Teljesen kezdőről van szó, még zéró tudással rendelkezik.

Gépre szánt összeg? – Nagyon max: 220 000ft objektívvel együtt!

Felhasználás? – Főleg portré és közeliek.

Méret számít? – Nem igazán. Max ne legyen túl nagy mert nő lesz a tulajdonos.

Videóra szükség van ? – Nem fontos.

Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? – Új 😊

Egyéb kívánság, speciális igények? – Mivel hót kezdőnek lesz ezért nincs.

[ Szerkesztve ]

(#52865) MittuDomain_ válasza Rájzen (#52864) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A hót kezdő vegyen 10 éves használt cuccot 40-50e-ért, tanulja meg és jöjjön rá 1-2-3 hónap alatt, mire van tényleg szüksége egy újban, adja tovább zéróhoz tendáló veszteséggel, és utána vásároljon új gépet.

Valami egypálcás APSC DSLR-re gondolok ebből a 10 éves kategóriából, ahhoz az üveg is vállalható.

Amiből érdemes lehet akár most bevásárolni ha komolyan gondolja, az állvány és memkari.

Mindez szvsz, lehet a törzstagok majd leszidnak.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52866) t72killer válasza MittuDomain_ (#52865) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, canikon DSLR vagy régi Sony milc, amiket a neve elad ha megvolt a próbakör:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52867) PuMbA válasza MittuDomain_ (#52865) üzenetére


PuMbA
titán

Nem szidunk le, mert tökéletesen mondtad :) Mondjuk 40-50k helyett én 70-100k-t írtam volna, mert azok azért jobb gépek. Portré miatt meg kell egy portréobi pluszba az általános mellé.

[ Szerkesztve ]

(#52868) Mr.Csizmás válasza MittuDomain_ (#52865) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

abból bármilyen 1-2gen milc kijön :K x1-2 oly, pana, stb. kitobival. lassan fujiból is kijön már az olcsó kitobival.

@PuMbA arra filmes+adapter, legalább közben megtanulja a rekeszelés mikéntjét is.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52869) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Haladó fejjel gondolkoztok srácok, egy kezdőnek a régi vackok azok régi vackok, nem akar első generációs milcekkel foglalkozni, kisebb felbontással, rosszabb keresővel és/vagy hátsó lcd-vel, lassabb/gyengébb fókusszal stb., csak elmegy a kedve az egésztől szerintem. Én egy kezdőnek tuti nem ajánlanék ilyen archív cuccot, csak egy mostani, korszerű gépet.

(#52870) Mr.Csizmás válasza lugosi (#52869) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

még jobb lenne egy 550/3100 szintű ötösmetró alagút fényességű kereső - inkább a kisebbik rossz alapján, legalább lássa mit csinál.

no offense, de a kezdők 95%-nál a kis pénz kis focit látni :(

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52871) MittuDomain_ válasza lugosi (#52869) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Szerintem nincs igazad.
Nyugodtan kezdjen el régi vackokkal fotózni, akár M42 bajonettel, ff-ben (fekete-fehér, nem full frame :D ). Színszűrés nélkül kitárul a világ, kap egy tök jó látásmódot, megtanulja használni a fényt, rájön, mi a rekesz, stb.
Attól még, hogy valami vintage, nem lesz rossz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52872) csacsi77 válasza MittuDomain_ (#52871) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szerintem meg igaza van. A legtöbb kezdő kezdő is marad. Sosem fog a kit obin és a full automatán túllépni. ISO-rekesz-záridő továbbra is misztikus fogalmak lesznek. Szerintem egy tökéletesen amatőrnek egy Nikno D3500+18-55 (18-140) is nagyon jó kezdő lehet ahhoz, hogy kialakuljon az igénye a fotózás iránt. Ha kialakul váltani fog, ha nem, akkor élete végéig elég lesz neki vagy odaadja az unokájának, had örüljön a gyerek.
Most komolyan egy kezdőnek adnánk régi gépet, adaptert/manuál fókuszt?

Öreg fater megoldja!!!!

(#52873) MittuDomain_ válasza csacsi77 (#52872) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ez is egy szempont, de ha automata megy mindig, akkor Sony RX 100-vonal. Ez is elég ahhoz, hogy rájöjjön, élvezet vagy nyűg neki a fényképezés, de mivel kicsi-könnyű, nála lehet mindig.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52874) csacsi77 válasza MittuDomain_ (#52873) üzenetére


csacsi77
senior tag

Itt jön be a tapogatás. Látatlanba nem lehet jó szívvel ajánlani senkinek semmit. Ha az illető megfogja és undorodva dobja el a kiszemelt, elméletben megfelelő szettet, akkor máris lehet másik után nézni. Meg kell mindent fogdosni.
Így voltam a Nikon D850-el. Minden klappolt, de amikor megfogtam, akkor nem akartam többé fényképezni. Nem értem miért, de így volt.

Öreg fater megoldja!!!!

(#52875) tvamos válasza csacsi77 (#52872) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem kell, hogy full automataban fotozzon, de azert sokan allunk meg ott, hogy apertura, vagy expozicios ido prioritas modban fotozunk legtobbszor. Meg manapsag mar elvarhato a normalis AF is.

(#52864) Rájzen

Ha engem kerdezne, mit vagyen, hogy jobb kepeket lojjon, inkabb egy Canon M100-at ajanlanek neki. (Eleg olcson lehet loni hasznalt, garancias keszuleket is, de ujonnan is siman belefer a keretbe.) Ha jol tudom, nincs vakupapucs, ami azert hatrany lehet. Viszont tud venni allvanyt, esetleg valami hasznalt vakut, amit ki tud oldani a beepitett vakuval. Persze, nincs nagysebessegu szinkron, meg ilyen nyalanksagok.
Ha kell a kereso, es belefer egy jobb gep, akkor M50-et. Ezen van vakupapucs, egy (-ket) kulso vaku jol johet portrezaskor.
Ezekbol mar egesz jo jpg jon ki, nem kell rogton a fotosoppolassal foglalkozni. Konnyu kezelni oket, automataban is jo kepeket lonek, es az AF rendszeruk is eleg jo. Sajnos szenzorban ezek nem a legjobbak a mostani piacon, de valamit valamiert...
Azert nem compact gepet irok, mert ezekre tehet portrezni fixet, vagy macro objektivet is. Vagy eladja, es vesz masik vazat... Vagy nem tudom...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#52876) haruspex válasza tvamos (#52875) üzenetére


haruspex
aktív tag

Mondjuk én m50 helyett gx80-at mondanék, leginkább az ára miatt. Viszont egy kezdő gyakran dslrt-t akar, mert az nagyobb, komolyabbnak néz ki, még ha nem is racionális. Aztán persze nem viszi sehova, mert nehéz. (Láttam már repülőn nyakban belépő Canon, olcsó teleobi, és még a biztonság kedvéért a vaku is ráapplikálva, hogy mindenki jól lássa.)

[ Szerkesztve ]

(#52877) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Én is, de szerencsére gyakoribb látvány egy vékony milc egy pancake-el.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52878) Mirman válasza MittuDomain_ (#52877) üzenetére


Mirman
őstag

Nem tudom te merre mozogsz , de sajnos nem sajnos szerintem bőséggel többségben vannak a belépő tükrösök bármi máshoz képest is . Arányaiban kevés milcel találkozni . Mondom ezt BP belváros és turista látványosságokból kiindulva .

(#52879) MittuDomain_ válasza Mirman (#52878) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nem a magyar társadalomra gondolok; külföldön azért gondolkoznak az emberek, és keret is jobban van erre a hobbira.
A kollégák is tükör nélkül tolják, de tudom, egy mérnökiroda kevéssé reprezentatív ebből a szempontból is...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52880) Mirman válasza MittuDomain_ (#52879) üzenetére


Mirman
őstag

Szerinted itt nem "gondolkodó" külföldi turistákról beszélek ? Nekem is jópár MILC van a hátam mögött , nem vennék tükröst , de azt el kell fogadni hogy egyelőre jóval több a belépő Canikon tükrös mint bármi más .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.