Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) Alabástrom válasza Alabástrom (#26398) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Találtam leírást a gf3 HDR effektjéröl, semmit sem ér... :(
Mi az a minimum váz, amiben már van "jó" automata HDR? Lehet gyüjtögetek még egy kicsit...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#26402) MC Pite válasza Alabástrom (#26401) üzenetére


MC Pite
veterán

Az egyszerűbb mint (megtanulni) akármilyen géppel jó hdr képet csinálni, vagy urambocsá' hdr (inkább élet)szerűt egy szem rawból? Kemény megállapítás hogy semmit sem ér, mindegyik ugyanazt a csodát csinálja, 3 eltérő expójú képet készít gyorsan és összefűzi... :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26403) jjeahh válasza Alabástrom (#26401) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem lenne könnyebb és olcsóbb megtanulni hdr-t készíteni, ha már ennyire tetszik a dolog? még szebb eredményt is érnél el, mint a fgép által jpegből automatikusan összetákolt valamivel... meg amúgy minek kell a hdr? elég kevés olyan téma van, amit nem lehet helyesen kiexponálva, max szűrők segítségével, raw-ból megoldani úgy, hogy ne bukjon be/égjen ki a kép.. vagy te erre az eltúlzott giccs hdr divatirányzatra gondoltál mint pl. ez vagy ez? mert azt sztem egy jobb okostelefon+erre szánt app-al lehet a legegyszerűbben megoldani :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26404) silmatauki válasza jjeahh (#26403) üzenetére


silmatauki
őstag

"max szűrők segítségével, raw-ból megoldani úgy, hogy ne bukjon be/égjen ki a kép"

ácsi, még egy alap-ISO-n exponált X-Trans (vagy egy FF) képben sincs olyan alacsonyan a zajszint, hogy egy bracketelt képből csinált HDR ne legyen az árnyékokban lényegesen zajtalanabb, mint egy 1 db input kép akárhogy processzált és zajszűrt kép.

(#26405) silmatauki válasza Alabástrom (#26401) üzenetére


silmatauki
őstag

"Mi az a minimum váz, amiben már van "jó" automata HDR? Lehet gyüjtögetek még egy kicsit..."

Egyik sem. Simán bracketelsz és a deszktopon meg használod a Photomatix Pro-t az összefűzésre. (Ha meg a gyengébb (automata) ghost-kezeléssel megeléxel, akkor annak az olcsóbb változatát.) Az MESSZE jobb eredményt ad, mint bármi beépített HDR-összefűző, főleg, ha rákényszerülsz a kézi ghost-eltüntetésre.

(#26406) MC Pite válasza silmatauki (#26404) üzenetére


MC Pite
veterán

És akkor? Ajjaj, zajos, kuka?
Karikázzuk be paintben ez mennyire zavaró átlagban egy képnél; majd bekarikázom utána azt, mennyire rohadtul zavaró amikor a madarak/lombok/autók/felhők/hullámok a 3 gyors expó alatt elmozdultak egymáshoz képest... Persze, amit tudok (madár) szedjem ki, de sok mindennel nem lehet, vagy nem tudja/akarja az ember. Más kérdés hogy ahova kevés egy 14bites rawom, oda ilyen szivárványhányást...akarom mondani eyecandynek szánt hdr borzalmat szoktak feldobni hogy tessék, ebben aztán van dinamikaátfogás. Tudom, ízlések és pofonok, keveset ittam az ilyen képekhez.
Sajnos nem tudok mutatni most ilyet, de valószínű ha otthon lennék se nagyon, mert olyan igénytelen vagyok szerencsére hogy jó ideje nem is kellett rawhoz se nyúlnom, még a kicsix képein is amit korrigálni kellett, az alap jpg is elbírta (a természetes eredményhez, tegyük hozzá).

Megint átesünk szerintem a paci túloldalára, mint amikor szerencsétlen kérdezők leírják a videó szót...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26407) MC Pite válasza MC Pite (#26406) üzenetére


MC Pite
veterán

Megvan, ennél a tudományos érdeklődés hajtott, alap jpg kicsit meghuzigatva, azaz durván az említett szint alatt van.
Szerintem rawból, azt normálisan megszűrve teljesen vállalható képek kaphatóak, átlagos hdr igényes szituációkban (napkitörést meg nem szoktam fotózni, passzolom, de egy lefagyasztott napkitörésről csinálnék bracketinget is, tuti).

Poénkodás ON:
Amúgy meg: "Mi az a minimum váz, amiben már van "jó" automata HDR?" Fujifilm X100 ;]
(na jó, bracketing még van benne, de abszolút antifeature gép, ezt imádom benne )

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26408) schawo válasza MC Pite (#26406) üzenetére


schawo
titán

Ritkán helyeselek Pite kirohanásaihoz, de most ezt fel lehet írni a naptárba.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26409) jjeahh válasza silmatauki (#26405) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem nincs olyan ember a földön, aki azért gyúr hdr-t ff szenzoron alapérzékenységen készült képekből, mert zajosak :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26410) Alabástrom válasza MC Pite (#26402) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Pont azért nem ér semmit a gf3 HDR módja, mert nem ezt csinálja. :)
Nem 3 expóból rak össze egy képet, hanem egyetlen képnek meghuzigálja kicsit a hisztogrammját.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#26411) Colonel993


Colonel993
senior tag

Nincs integrált HDR a vasban... Fúújszarfos !!!44négy
Minden ProThographernek van, enélkül nem lehet az ember Prő... sőőőt még HDR képet se lehet így csinálni, és HDR képekre épül az egész Fotografy...

Félelmetes, hogy minden fórum ezzel a HDR mániával van tele
Közeleg a nyár... nincs messze már a "Fényképezőgépet akarok húszezerből, mert Pistinek van ilyen csattogója és tök szép képeket csinál A GÉP"

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#26412) Alabástrom válasza jjeahh (#26403) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Régen csináltam jópár HDR képet kézzel (Photomatix Pro-val), de nem nekem való az utómunka. Nem szeretek számítógép elött ülni (bár most is azt csinálom :) ), és nem is érdekel annyira a végeredmény, hogy ennek ellenére bevállaljam.

Alapvetöen én sem szeretem az automata megoldásokat, és tudom, hogy 1000x jobb eredményt érek el kézzel, de kézzel nem csinálnám. Régen nagyon sokat bíbelödtem egy-egy fényképpel, de rájöttem, hogy ez nem az én világom. Szeretem a szép képeket, de még sokkal jobban szeretek egy szép helyen lenni anélkül, hogy a fényképezéssel foglalkoznék. Inkább csak ott vagyok és élvezem. Pont ezért keresek olyan gépet, ami minimális inputtal szép képet csinál. Hogy azért a fotós elmém is megnyugodjon, kép is legyen, de ne vesszek el a fotózásban. Nem a legjobb kép elkészítésére törekszek!

A mobiltelefonomon döbbentem rá, hogy az automata HDR még akár jó is tud lenni. Nagyon szépen csinálja, nincs eltúlozva, nem arcbatolós, de kopogós fényviszonyok között sem bukik be/ég ki. Sokkal-sokkal-sokkal jobb képeket készít HDR módban, mint alap módban (ezt mondom úgy, hogy tényleg sok éven át rengeteget fotóztam DSLR géppel, és nem giccseket!). Valami ilyesmit keresek, csak nem mobiltelefon képminöségben.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#26413) silmatauki válasza Alabástrom (#26412) üzenetére


silmatauki
őstag

"Régen csináltam jópár HDR képet kézzel (Photomatix Pro-val), de nem nekem való az utómunka. Nem szeretek számítógép elött ülni (bár most is azt csinálom :) ), és nem is érdekel annyira a végeredmény, hogy ennek ellenére bevállaljam."

Photomatix Proval tényleg csak pár klikk a HDR generálás, és az esetleges kézi deghostolásnál a rajzolás sem több 1 percnél...

(#26414) Alabástrom válasza silmatauki (#26413) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nekem már sokszor az is megterhelö, hogy leválogassam a képeket. Az, hogy utána még mindegyikkel 1 percet foglalkozzak..... :(

Da azt hiszem, értem az értetlenség okát: "Mi a fenét keres valaki egy fotós fórumon, és érdeklödik a pénzéböl kihozható legjobb MILC iránt, ha nem akar inputot tenni a fotózásba????"
:))
Az ilyen emberek általában bemennek az elsö MM-ba, és megveszik az elsö gagyi kompaktot, aminek tetszik a szine.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#26415) konyi79 válasza Alabástrom (#26412) üzenetére


konyi79
addikt

Elhiszem a telefonon kell a HDR, annyira kicsi a szenzor dinamikája, valamivel kell javítani :DDD

Fenntartással kezelve a HDR szükségét komolyabban: szinte az összes Sony-ban van többképes HDR; ráadásul hülyére is lehet paraméterezni, példul hány ev eltéréssel készítse a képeket stb... Azonban akkor sem lesz olyan, mint amit te húzgálsz össze gépen, egyszerűen azért mert a gép csak átlagol. Ennél jóval célravezetőbb ilyet igénylő helyzetben expozíció sorozatot lőni akkor már, amit szintén paraméterezhetsz, akár 5 eltérőt is lehet, később pedig külön-külön kezdhetsz vele amit akarsz. Vagy csinálsz HDR-t belőle.

(#26416) Alabástrom válasza konyi79 (#26415) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Hmm, lehet, hogy a mobiltelós tapasztalataim alapján eltúlzom a HDR szükségességét? :F

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#26417) silmatauki válasza Alabástrom (#26414) üzenetére


silmatauki
őstag

Nem akarlak meggyőzni – én imádnivaló HDR képeket csináltam a Matic-cal, amik, ismerve az esetenkénti kézi deghostolás-kényszert, tuti nem tudott volna egy gépen futó HDR implementáció megcsináni. Különösen nem kézből fotózva, ahol még stitching errorok is lesznek...

(#26418) silmatauki válasza Alabástrom (#26416) üzenetére


silmatauki
őstag

"Hmm, lehet, hogy a mobiltelós tapasztalataim alapján eltúlzom a HDR szükségességét? :F"

Nagyon jól jön az milcen is... ahogy alább írtam, még az FF-ben / Fuji X-Trans-ban sincs olyan alacsony szenzorzaj, hogy egy stitchelt bracketelt HDR fotó ne legyen lényegesen tisztább, mint egy tone mapped, felhúzott 1 db csúcsfényekre exponált kép.

(#26419) jjeahh válasza silmatauki (#26418) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha csúcsfényekre exponálod, majd felhúzod, még szép, hogy zajos lesz alap iso-n is

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26420) konyi79 válasza Alabástrom (#26416) üzenetére


konyi79
addikt

Gyanítom a mai szenzorok dinamikájának ismerete nélkül igen. Meg ez a HDR is olyan dolog, amire nem alapoznék. Hamar megunja az ember.

Nem tagadom, vannak üdítő kivételek, olyan helyzetek, aminek jól is állhat a HDR, de azt se az auto HDR fogja kiköpni, max távolról közelíti.

(#26421) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Sziasztok!

A feleségemnek szeretnék venni egy fényképezőt, mert hobby szinten szeretne elkezdeni fotózni.
A képek szerkesztése már nagyjából megy neki, még a munkából adódóan, de kellene valami ami jó alapot ad neki :)

4 géppel szemezek és ebben kérném a segítséget, mert nem tudok dönteni.
Nikon D3200 és D3300 valamint Samsung Nx300 és Nx3000

Előszeretettel hívatunk elő képet is, és most már itthoni nyomtatásra is van lehetőség, általában 10x15 ös méretben, de a jobb képeket nagyobb méretben is előhívatjuk.
Esetleg ezeknél a gépeknél van jobb alternativa?
Összegben a D3300 fölé már nem nagyon szeretnék menni.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#26422) #31733248 válasza konyi79 (#26420) üzenetére


#31733248
törölt tag

Telefonon tényleg jó jön, így néz ki szélsőséges helyzetben a Samsung Galaxy S4-nél:

Sima jpg vs. HDR

(#26423) MC Pite válasza Alabástrom (#26416) üzenetére


MC Pite
veterán

Nézted a fentebbi példát amit linkeltem, egy szem sima jpgből? Tud HDR módban ilyet a telefonod? Ilyet nem, még hdr mellett is jobban be lesz bukva/égve.

[-HERO-]: Kereső nem fog kelleni neki? Objektívet terveztek-e rá venni a jövőben rá másikat? . Én a D3300 mellé inkább a Fuji X-A1-et tenném inkább(ha nem kell kereső), ha pedig jövőállóság szempontjából közelítem meg, akkor a palacsinta obibal (27mm 2.8) duplakiteben, ami általában igaz a milcekre hogy nagyon hordozható tud lenni egy ilyennel a gép, sok olyan helyre el tudjátok vinni, ahova a nagy zoomal nem vinnétek.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26424) MC Pite válasza MC Pite (#26423) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerk: úgy látom a palacsintás duplakit már nem nagyon kapható itthon (vaku van valahol akciósan épp hozzá), akkor viszont Olympus EPL3/EPL5 kit + 45mm 1.8 amit az első helyre tennék, és kb a D3300 kit árába bele is fér. Ez leginkább portrézásra alkalmas obi, elég korrekt ezért az árért, pl flickr-en lehet keresni adott obikkal képeket ha nem tudjátok nagyon hova rakni hogy mire való.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26425) jjeahh válasza [-HERO-] (#26421) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Neki kellene eldöntenie, hogy fontos-e a kis méret, kereső... a samsungok helyett megfontolnám az olympus e-pl5-öt, a nikonok helyett meg a pentax k500-at is, előbbi rendszer szinten jóval kiforrottabb a samsungnál, utóbbi meg a hasonló árú masinákhoz képest egy kategóriával magasabb gépek szolgáltatásait nyújtja.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26426) #31733248 válasza Alabástrom (#26401) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Mi az a minimum váz, amiben már van "jó" automata HDR?"

Sony A5000, az automata mód mellett 1-6 EV eltéréssel állíthatod, milyen HDR-t akarsz. Kitobjektívvel 89 ezerért vettem a Mediamarkt akciójában. Persze ennek APS-C méretű szenzora van, szélesebb dinamikatartománnyal, mint a m4/3 gépeké. Nálam a nagyobb szenzor sokat számított.

(#26427) madgie válasza #31733248 (#26426) üzenetére


madgie
titán

Mutass mar egy saját képet, amit az a plusz 2/3 Fé dinamikatartomány mentett meg.

(#26428) schawo válasza madgie (#26427) üzenetére


schawo
titán

A lelkét mentette meg.:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26429) #31733248 válasza madgie (#26427) üzenetére


#31733248
törölt tag

Például a lent betett képek sem lettek volna ennyire jók, ha nincs ennyire széles dinamikatartománya a szenzornak. És ugye most nem akarod ránézésre behasalni, hogy pl. a Pana ugyanezt hozta volna? :)

(#26430) madgie válasza #31733248 (#26429) üzenetére


madgie
titán

Nem, ránézésre ezt egy jobb fajta mobil is "behasalta" volna :DDD A jótól meg igencsak messze állnak.

[ Szerkesztve ]

(#26431) Lassú Víz válasza #31733248 (#26429) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egy ilyen besimult bádog égnél melyik szenzornak van dinamika problémája???
madgie: +1

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26432) MC Pite válasza #31733248 (#26429) üzenetére


MC Pite
veterán

:F Pár kisdinamikájú (mármint eleve a téma) 2/3fe alexpós képről beszélünk most, hogy a nagy szenzor miatt lettek ilyen jók? Ó tervezőm... Akkor elbújdoshatok a feleségem kis szenzoros gépével a 98%ban sooc jpg-ekkel. :B
De ezt a dinamikaszintet azért megugrom mással is: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26433) #31733248 válasza madgie (#26430) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tudom én, persze. :) Azért nem árt elolvasni azt sem, amit a kép készítésének körülményeiről írtam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26434) MrChris válasza #31733248 (#26429) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mester, most már tudom miért nem tudok fotózni a Panasonic G6-ommal! Kicsi szar szenzor dinamika nélkül.
És ez a PanOly nem látja, hogy süllyed a hajó? Hogy csak rosszabbak lehetnek az aps-c-s isteni Sonynál? :DDD

(#26435) #31733248 válasza MrChris (#26434) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szerintem ne mesterezzük egymást így ismeretlenül. :) Ha meg a szenzorok dinamikájáról van szó, lehet ide jópofákat írogatni, de valahogy mégiscsak nekem lesz őszintébb a mosolyom. :)

(#26436) madgie válasza #31733248 (#26435) üzenetére


madgie
titán

Nem először merül fel itt az a kérdés, hogy tulajdonképpen te miért adsz tippeket olyasmiről, amihez láthatólag hozzá sem szagolsz?

Tessék, itt egy gyors elhasalós szarpana szenzoros panoráma. Biztos a dinamikatartomány volt itt is a leggyengébb láncszem, nem pedig én, ahogy az antennákat kerülgettem.

(#26437) MC Pite válasza #31733248 (#26433) üzenetére


MC Pite
veterán

Na, ne forgassuk a kollégában tovább a kést... Beszólogatásokak sincs sok értelme (meg alapja), az én mosolyom még őszintébb lesz ha vitatkoztok is, meg ha a saját gépemből kipottyanó képek dinamikáját is hozzáveszem, akkor meg pláne. :P
szerk: Ne sértődj meg, de szerintem a dinamikás részt addig jegeljük, amíg egyénileg bőven van hova fejlődni fotózás témában. Szeretnél (meg én is) mondjuk olyan szar képeket olyan szar szenzorú géppel csinálni mint pl trombicica.

EPL5-től már nem limitál a szenzor, a korábbiakban nem túl erős eresztés van, de átlag fotóst ritkán limitálja (az ügyest meg főképp nem). Pont.
Obitesztre nem túl jó választás volt az időpont/téma, és látni kéne(!) hogy baromira sötét (expókorrekció, hisztorgrammot illett volna nézni, de monitoron legkésőbb akkor is látod hogy sötét) és a fehéregyensúly sem az igazi. 20 mp ide vagy oda, tökmindegy - hogy az obi normális-e, három(!) megapixelen is teljesen jól látszik. A kép, tenyérnyi méretben (is) kép, az 1:1 pixelkukkolásnak, főleg szar fénynél készült képnél, sok értelme nincs. Mondom nincs.
Digitális betegség, hogy 1, ezer képet csinálunk és nem is válogatjuk ki, 2, azonnal nagyítunk bele a képekbe monitoron, ami eleve 4-6× akkora mint egy normális papír alapú kép. Amibe bele kell nagyítgatni az a kép sz@r lett. Ez a rész nem pont/csak neked Econ, ezt csak úgy általánosságban büfögöm fel magamból.

Illetve a szenzornak az lett volna melós, ha erős ellen-oldalfény van, az épület feléd eső része árnyékos, de mégis pár dolgot erősen megsüt a nap és azok kiégés közelében vannak; vagy tető/ablak kerül kiégés közelébe és valahol meg vannak sötét részek is, pl, vagy klasszikusabb felállás egy ilyen, ha már dinamikát keresgélünk egy képen.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26438) #31733248 válasza madgie (#26436) üzenetére


#31733248
törölt tag

A hasonló dolgok nem igazán tesznek jót egy párbeszéd konstruktivitásának, de ezt szerintem te is tudod. Egyébként bárki tehet úgy, mintha a szenzorok dinamikakülönbsége egy cseppet sem számítana, de azért mindenki szeretne a jelenleginél egy kicsit jobb szenzorral fotózni. :)

(#26439) jjeahh válasza #31733248 (#26435) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a 12mp m4/3 meg a nikon 1" szenzorok fölött mire nem elég a mai lapkák dinamikája? :F vakító napsütésben , brutálkemény árnyékokkal portrézni vagy tájképelni jpeg-ben? persze, ilyesmire valszeg ff sem mindíg elég, de egy tudatosan fotózó júzer sem csinál ilyent szvsz, a modellt lehet árnyékolni vagy olyan helyre helyezni, ahol szórt fény van, lehet deríteni, ha szép tájképeket akarsz, valszeg akkor sem a déli vakító napsütésben állsz neki képelni, meg ott a raw formátum, a szűrők stb... szerintem néhány extrém esetet leszámítva a brutál dinamika csak arra jó, hogy valamennyire csökkentse az amatőr hozzáállás miatt bebukott/kiégett képek számát ;] . A fotózáshoz türelem meg idő kell, ha ezek nincsenek, akkor az igényekből is érdemes alább adni szvsz, a gépből instant kieső hdr képek miatt pl. nem lesznek jobbak a fotóid, inkább giccsesebbek... szal tökmindegy milyen géped meg szenzorod van, bőven jók ma már az mft gépek is, őszinte mosolyod ne a szenzor miatt legyen, hanem a fotóid színvonala miatt ;) máig csodálom pl. Parci kollégát, bolhapattanás méretű szenzorokkal olyan tájképeket lő, amilyeneket a legtöbb ff-es júzer sem képes.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26440) schawo válasza #31733248 (#26438) üzenetére


schawo
titán

Én vígan elvagyok az ősi 12 megás mft-vel (-3ev dinamika). Korlátoz? Nem hiszem, tudom, hogy kezeljem. Színeit nagyon szeretem, ezért is akaródzik nehezen lecserélni. Amióta kijött a nagy dinamikás szenzorcsalád, azóta rágódok rajta. Komolyan azon filózom, hogy inkább megveszem a legjobb 12 megás gépet (P3), minthogy váltsak az új sorozatra. Úgyis az objektíven múlik minden, ami nem a fotóson.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26441) MrChris válasza #31733248 (#26435) üzenetére


MrChris
nagyúr

nem tehetek mást, hisz neked nagyobb szenzorod van ami = jobb kép, tehát sony milc. Márpedig egy ekkora korláttal mint a -2/3fé nehéz mit kezdeni. Nem véletlenül nem lehetnek annyira jók a m4/3 képek mint amit linkeltél. Hiányzik belőlük a széles dinamika amire teljesen képtelenek.

(#26442) m3ss válasza jjeahh (#26439) üzenetére


m3ss
veterán

canonok dinamikaja is eleg tajkepezni...tul van ez lihegve, ha alullosz vmiert 2-3 fe-vel egy kepet, na akkor kijon h d800 vagy 6d rawbol huzod ki. normalis exponal eleg sztem egy d90, 6d 12 ev koruli nativ iso dinamika. ezek is tudnak zaj nelkul +100 shadowt, ritkan kell annyi is egy normalis tajkephez, ha jokor fotoz az ember.
sot kek oraban, 5d1 is jo tajkepezni siman :) delben meg lehet egy nikonnal is tobb expot lonek...
nem azt mondom, jo lenne +2 ev iso100 dinamika, de az h ez barmiben is korlatozna :DDD :N
vegtermek dinamikatartomanya is sokkal inkabb az utomunkan fog mulni.

portrenal sem hiszem, h alullonek 2 fe-vel mindenkit, hogy szepen kiexpozzam az eget..aztan szelektiven huzogassam vissza a modelleket...nem is adna olyan jo eredmenyt soha, mintha deritve lennenek vhogy.
meg iszonyat idoigenyes is lenne...
na mind1, csak sztem sokan azt hiszik, h megfognanak egy d800-at egy canon utan es olyan nativ isos rawokat kopkodne ki alapbol, h beszabehu lenne...kozben meg a kulonbseg majd akkor fog elojonni, amikor 2-fe vel felhuzod a kepet...olyan meg remelhetoleg ritkan tortenik.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#26443) jjeahh válasza m3ss (#26442) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26444) m3ss válasza #31733248 (#26122) üzenetére


m3ss
veterán

(#26438) Econ amiket beraktal kepeket, ilyen korulmenyekhez pont nem kell nagy dinamikatartomany. es ha a tonusgorbe jobb oldalaval is foglalkoznal, nem is lennenek ilyen laposak...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#26445) #31733248 válasza jjeahh (#26439) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#26439) jjeahh

"a 12mp m4/3 meg a nikon 1" szenzorok fölött mire nem elég a mai lapkák dinamikája? :F vakító napsütésben , brutálkemény árnyékokkal portrézni vagy tájképelni jpeg-ben? persze, ilyesmire valszeg ff sem mindíg elég, de egy tudatosan fotózó júzer sem csinál ilyent szvsz"

A technika fejlődésének éppen az az egyik kellemes hozadéka, hogy egyre kevesebb helyzetben kell lemondanunk a fotózásról, egyre kevesebb kompromisszumot kell kötnünk. Ebben a szenzorok terén lezajlott forradalmi változások ugyanúgy szerepelnek, mint az 5 tengelyes stabilizálás. Ettől persze még tudatosan kell fotózni, de a technika gyengesége egyre kevésbé korlátoz.

(#26441) MrChris

"nem tehetek mást, hisz neked nagyobb szenzorod van ami = jobb kép, tehát sony milc."

Ugyan már... :N

(#26444) m3ss

Igazad van, ezek a képek tényleg laposak, de nem emléknek készültek (akkor sütött volna a nap :) ), hanem éppen teszteltem az új fényképezőgépet és kíváncsi voltam, hogy a csúcsfényeket árnyékokat maximálisan le-fel tolva, plusz szaturációval mi lesz belőle. Ha érdekel itt a vázból kieső jpg és itt a maximálisan szétcibált RAW - eye candy stílusban. :D

(#26446) konyi79


konyi79
addikt

Néha már úgy estek neki valakinek, ha Sony-t mer ajánlani, mintha svájci frank alapú lakáshitellel kufárkodna.
A mostani lecsúszott árán az a5000 igenis alternatíva annak, aki normális képminőséget akar 90-100k környékén, kicsi méretben. Nem azt mondom, az e-pl5 rossz, de egyik itt, másik ott jobb. Komolyabban fotózgatni mindkettő csak a szenzora, meg az ára miatt alkalmas, inkább ugódeszkák a p&s kategóriából.
A HDR-től indult a dolog, ha valaki arra izgul, abban pl jobb a sony.

(#26445) Econ
Ha jól rémlik Scott Kelby írta egyik könyvében: a szürke ég nem jó, de van egy technika amit ilyenkor érdemes használni: ne legyen rajta az ég a képeken...

(#26447) #31733248 válasza konyi79 (#26446) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Néha már úgy estek neki valakinek, ha Sony-t mer ajánlani, mintha svájci frank alapú lakáshitellel kufárkodna."

Szó se róla, kicsit úgy érzem magam, mintha Steve Jobs követőinek magyaráznám, mi a jó egy Samsungban... :D

(#26448) Alabástrom válasza #31733248 (#26422) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Még egy kérés (puszta kíváncsisából, a tudományosság legcsekélyebb szikrája nélkül):
Csinálnál az elözöhöz hasonló körülmények között képeket a Samsung Galaxy S4-el normál módben, HDR módban, és a Sonyddal is ugyanott ugyanarról egy alap jpg-t? Csak hogy legyen legalább egy távoli fogalmam egy mai milc dinamikaátfogásáról egy mobiltelóhoz képest. :K

Szerk:
Tudom, hogy a JPG nem adja vissza a maximális dinamikaátfogást, de nem vagyok önmagam ellensége, nem akarok azért venni gépet, hogy utána RAW-val kínlódnjak. :U

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#26449) Alabástrom válasza Alabástrom (#26448) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Esetleg van valaki a fórumozók között, akinek van Samsung Galaxy S4-ese is, meg Panasonic DMC-GF1/GF2/GF3 14mm f/2,5-el?

(Kívácsi lennék, hogy van-e egyáltalán értelme nekem, buta júzernek MILC-et venni, vagy az én igénytelenségemnek és lustaságomnak megfelel egy mobil. :))

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#26450) Alabástrom válasza Alabástrom (#26449) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Persze lehet, hogy blöd dolog összehasonlítani egy fixes milc-et egy telefonnal, de nekem régen egy Canon EOS 10D-m volt, és kirándulós fotóknak sokkal jobb az S4 HDR módban. Kíváncsi lennék, mennyit fejlödtek az érzékelök azóta. :F

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.