Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) madgie válasza nrc (#26200) üzenetére


madgie
titán

Naugye :)

(#26202) Bogyó bá' válasza nrc (#26200) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

NEX-3N-em van, ahhoz nincs semmiféle firmware frissítés. ISO elérhető "kívülről", WB nem. :(

szerk: nekem nincsenek konfigurálható gombjaim, zoomolni viszont 3 helyen is tudok: gép tetején a kis karral, a 16-50 kitobi oldalán a kétállású kapcsolóval és az objektív forgatható gyűrűjével is. Besz*rás! :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26203) schawo válasza Bogyó bá' (#26202) üzenetére


schawo
titán

És melyikkel jó zoomolni? :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26204) Bogyó bá' válasza schawo (#26203) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csakis a gyűrűvel, a többit képtelen lennék használni 9 év DSLR-ezés után.... A többi helyén viszont nagyon tudnék örülni pár definiálható gombnak.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26205) nrc válasza Bogyó bá' (#26202) üzenetére


nrc
tag

Frissítés valóban nincs 3n-re, de most megnéztem és a kézikönyv szerint a menüben elérhető az a lehetőség, hogy egyes gombokhoz egyedi funkciókat lehessen rendelni és ez úgy néz ki hasonlóan működik, mint a nex5-ön, csak nem a tárcsa közepén lévő gombra, hanem a tárcsa jobb oldalán lévő gombra lehet beállítani az egyéni funkciókat tartalmazó menü behívását.

A "Beállítások / Fő beállítások" alatt van az "Egyéni gomb beállítása" menüpont, amivel a leírás szerint lehet elvégezni a egyedi menü használatának bekapcsolását és konfigurálását.

Mindezt a kézikönyv alapján írom, nekem nincs 3n gépem, ezért nem tudom ellenőrizni, hogy tényleg működik-e amit leírnak, de igen csodálkoznék, ha nem lenne meg ez a lehetőség a 3n-be, mikor még a régi nex5 és nex3-ba is belekerült utólag firmware frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#26206) Bogyó bá' válasza nrc (#26205) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De mellik gombra könyörgöm, ezekre a funkciókra szükségem van! Ezen felül kellene még egy WB esetleg egy HDR.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26207) nrc válasza Bogyó bá' (#26206) üzenetére


nrc
tag

A kijelző mellett jobb oldalt az alsó gombra pl. be lehet tenni a fehéregyensúly állítását, vagy a hdr-t.

A tárcsa jobb gombjára, amin az ISO felirat van, pedig be lehet állítani az egyéni gyorsmenüt, amibe pl. iso-t, fehéregyensúlyt és még jópár dolgot bele lehet tenni, amit azután gyorsan lehet elérni egy-két gombnyomással, nem pedig a menübe kell érte menni.
Nekem az egyéni gyorsmenüben az iso, a wb és a hdr van, de a leírásban látszik, hogy sok egyéb funkció is választható.

Tehát, ha megadod, hogy egyéni menüt akarsz használni az iso gomb megnyomásánál, akkor az iso állítás lehetősége nem veszik el, csak mást is tudsz ott állítani, amit előtte beleválogattál az egyéni menübe.

[ Szerkesztve ]

(#26208) madgie válasza nrc (#26207) üzenetére


madgie
titán

Ez már túl bonyolult, megszokta az eredeti fapadosságát :DDD

(#26209) Bogyó bá' válasza nrc (#26207) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, kezdem érteni. Ezzel a hétvégén el fogok játszadozni! :R

(#26208) madgie: francokat, ezt nem lehet megszokni. Egy-egy "bonyolultabb" fotós helyzetben biztos csuklik a Sony tervezőjének az anyukája... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26210) nrc válasza Bogyó bá' (#26209) üzenetére


nrc
tag

Érdemes, mert a konfigurálást csak egyszer kell elvégezni és utána sokkal komfortosabb lesz a gép kezelése. :K

(#26211) herrkoser


herrkoser
tag

Kedves Fórumtársak!

A segítségeteket szeretném kérni fényképezőgép vásárlás kapcsán. Teljesen amatőrként szeretnék elkezdeni a fotózással foglalkozni, pusztán saját magam boldogítása végett. Először bridge gépben gondolkodtam, de ahogy "művelődtem" fotós cikkekből, úgy inkább a dslr/milc készülékek mellett tettem le a voksomat. Itt viszont megállt a tudományom.

A következő szempontok mentén szeretnék választani, tényleg csak kezdő felhasználásra:

1. Max. 150.000 forintos keret, tehát abszolút belépő szint.
2. Kereső hasznos lenne, nekem természetesebbnek hat, mint a kijelzős fotózás.
3. Kerékpározok és gyalogtúrázok, így többnyire tájképeket, városképeket szeretnék fotózni, vagy egyéb természeti témákat.
4. Érdekel a portré fotózás is.

Az lenne először is a kérdésem, hogy ebben az árkategóriában van-e olyan gép, ami a kit objektívekkel egy kezdő számára hatékonyan le tudja fedni a fenti felhasználási területet? Illetve Ti mit ajánlanátok számomra?

Nagyon szépen köszönöm az infokat! :)

(#26212) xXxian válasza herrkoser (#26211) üzenetére


xXxian
senior tag

700D+18-55

K-50+18-55 WR

K-500+18-55

Második linken mind a gép, mind az objektív időjárásálló, mindez 150k alatt.

Nikon is jó, talán jobb is mint ezek, de D7000/D7100 alatt ergonómiailag (számomra) öngól (=én nem vennék semmit a 3xxx / 5xxx sorozatból).

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#26213) andris1602 válasza herrkoser (#26211) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia

Én a Pentax K50 - 18-55WR kitet javasolnám, mert:
-masszív építésű időjárásálló váz (a wr kitobival kibír egy záport, nem kel takargatni, elpakolni)
-pentaprizmás keresője van (nagyobb/világosabb mint a kategóriában megszokott)
-általános célra kezdetnek nem rossz a kitobi, portréra pedig remek manuális Pentax obik vannak (pl: az M 50 1.7, amit 10 körül szoktak adni/venni)
-opcionális elemtartóval AA elemeket is fogad, ezzel jelentősen megnövelve az üzemidőt

Kontra:
-ha esetleg később el akarnád adni, többet buksz rajta, mint ha Canikont veszel, mert kevesebben ismerik a márkát
-az obik zömében "csavarhúzós" AF-rendszer van, ami talán nem olyan gyors és halk, mint máshol, plusz a K50 zárja is elég hangos

Mindenképp javaslom, hogy ha van rá lehetőséged, próbáld ki valamelyik fotós boltban (pl a fotoplusnál), mert képről nem nagyon lehet eldönteni, hogy kényelmes lesz e fogni.

Minden jót

(#26214) xXxian válasza andris1602 (#26213) üzenetére


xXxian
senior tag

Valóban; pro a két vezérlőtárcsa, a pentaprizma, az időjárásálló kivitel, a vázban elhelyezett stabilizátor és a szintén vázban elhelyezett fókuszmotor. Ezek vitathatatlan tények. Az elemtartó is előny, amennyiben Canon / Nikon gépekre nincs ilyen.

Viszont hatalmas kontra (egyéni vélemény), hogy míg Canon / Nikon gépekre (gondolom épp a fókuszmotor hiánya miatt szinte) minden objektív gyors, pontos, keveset fogyasztó, objektívbe épített AF-szal rendelkezik, Pentax-ra eddig kétféle DC (jobbik nem csavaros AF) és kb. 10 SDM (gyebgébbik nem csavaros AF) objektívet találtam. Amelyik pedig nem ilyen, az zümmög rendesen. 3rd party objektívkínálattal nem annyira vagyok képben, de vannak esetek, mikor a K bajonnettes darab (Pentax) JóIsten tudja miért, de drágább, mint ugyanaz Canon/Nikon véggel...

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#26215) andris1602 válasza xXxian (#26214) üzenetére


andris1602
aktív tag

Azt kell mérlegelnie, hogy mi a cél a későbbiekben, hová szeretne fejlődni. Van azért Pentaxra is minden árkategóriában obi, halk és (villám)gyors kevesebb. De ha jól láttam főleg statikus témákat írt, szóval nem szalad el az épület a csavarós obi hangjától :D

Másrészről, a sokak által ajánlott 16-45 f4 fókusza átlagon felül gyors és pontos (ha esetleg pontatlan lenne, a vázon belül van lehetőség kalibrációra.)

(#26216) MrChris válasza xXxian (#26212) üzenetére


MrChris
nagyúr

kirándulásra, biciklizésre öngől egy batár nagy nikon 7000/7100, cipelje akinek két anyja van. Másrészt egy ilyen prémium váztól elvárható lenne a mindig pontos fókusz. Nagyon jó kis vázak a 3200/5200 és a keretbe is belefér. A canon 700d-t nem venném 5 éves ősi szenzorával, enyémet 1hét után eladtam annyira minimális volt a nála 3évvel idősebb másik dslr-hez képest.

(#26217) jjeahh válasza herrkoser (#26211) üzenetére


jjeahh
nagyúr

látom milc-et senki nem ajánlott, ezért írok párat, igaz csak használtam jön ki keresős gép ennyiből valszeg: ha jól tudom nemrég volt e-m5 duplakit indexen 150k-ért, nem tudom meg van-e még, mft topikban Juszt kollégától érdemes érdeklődni... esetleg panasonic g3 vagy g5 kit +45mm F1.8 portréra.
szerk: talán panasonic g6 újan is belefér...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26218) Lassú Víz válasza jjeahh (#26217) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az MFT-ben nem, azért hirig jár. Van micro 4/3 csencselések, ott lehet. Ha épp elvitték tőle, biztos hamarosan árulni fog egy másikat...

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26219) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#26217) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A héten már nincs Milc :( ;)

(#26220) jjeahh válasza Lassú Víz (#26218) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jaj tényleg :D :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26221) szilu7 válasza xXxian (#26214) üzenetére


szilu7
senior tag

"...Canon / Nikon gépekre (gondolom épp a fókuszmotor hiánya miatt szinte) minden objektív gyors, pontos, keveset fogyasztó, objektívbe épített AF-szal rendelkezik..." :))
Ne haragudj, de ne vezessük félre a kérdezőt ilyen kijelentésekkel. Nikonnál nincs minden objektívben fókuszmotor, a komolyabb Nikon vázakban éppen ezért van. A Canon EOS rendszernél tényleg mindig az objektívben van. De a második fele durvább. Nem minden Canonon / Nikon gépekre gyártott objektív rendelkezik gyors és pontos AF-fel. Vannak legendásan sz*r darabok, és legendásan nem együttműködő váz-objektív kombinációk. Nem kolbászból van a kerítés náluk sem.
u.i.: Ja és szólok Madgie-nak, hogy le kéne cserélni az aláírását! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26222) xXxian válasza szilu7 (#26221) üzenetére


xXxian
senior tag

Szólj, de mintha (szándékosan) elsiklottál volna a "szinte" szó mellett...

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#26223) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Elkezdett foglalkoztatni a kérdés, hogy áttérnék egy komolyabb gépre.
Idei tavaszi beszerzés lenne, régóta nézegetem olvasgatom a véleményeket, nemigazán tudok dűlőre jutni.
MILC vagy DSLR?
DSLR előnye ha jól érzem, hogy olcsóbbak az obik, úgyhogy lehet ezirányban lépnék.
Erről mi a véleményetek (bár tudom hogy megoszló).
Illetve DSLR-en belül mit javasolnátok árban max 250-300.000.-ig bruttóban, lehetőleg 2 obival?
Melyik az a márka amelyikhez aránylag jó áron lehet kapni obikat és a legtöbb márkával kompatibilis?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#26224) daniduke válasza JoceeHunt (#26223) üzenetére


daniduke
tag

Erre így nincs konkrétan válasz, kicsit hit kérdés is a dslr-milc vita. Ha tényleg utána olvastál akkor biztos tudod, hogy mindegyiknek van előnye/hátránya(méret, hordozhatóság, EVF vs OVF, egyáltalán kell-e kereső,obikínálat, fogás stb), ezeket mérlegeld szerintem először, utána lehet konkrétabb vizekre evezni.
(Használt jöhet? Mire lenne használva?)
Utolsó kérdéshez: Canikonhoz általánosan nagyobb az objektívkínálat, használtból is, ez előny lehet. Kompatibilásról annyit hogy a milcekre lehet kb mindent rárakni, Nikon viszont megfontolandó ha komolyabban akarsz régi obikat adaptálni mert ott macerásabb.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#26225) JoceeHunt válasza daniduke (#26224) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az igazság az, hogy Canon oldalon gondolkodom DSLR esetében, Olympus oldalon Milc esetében.
Milc-nél pont a megfogás, obizás ami nekem kicsi lehet.
A DSLR súlya és nagysága miatt talán stabilabban lövéskor kézből.

Amire kellene:
Horgászásaimat megörökíteni :), itt esetleg nem a halaknál de Macro-zás felmerülhet a tóparton.
1-2 túrázás a természetben évente
1-2 városlátogatás külföldön évente, távoli képek (tornyok, templomok, ritkán közeli magas épületek)
Itthon játszogatni vele, eseményeket megörökíteni.
Néha videózni.

Tetszik a hátsó kijelzős megoldás, kereső nem feltétlen szükséges, bár talán tovább bírja 1-1 akksi ha nem használom mindig a kijelzőt.

a kiegészítő funkciókról azért még nincs sok fogalmam (amit írtál OVF, EVF :) ), de majd fejlődök.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#26226) jjeahh válasza JoceeHunt (#26225) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fogás: úgy általánosan a dslr-ek ebben tényleg jobbak, de a stabilitást én vitatnám... pl. az 5 tengelyes stabis olympus-ok állítólag baromi jók ebben :K
amúgy meg ha videózni, és makrózni is akarsz, a panasonic g6-ot is megnézheted, igaz nem olympus és nem dslr, de videóban az árkategóriájában verhetetlen, a forgatható kijelző makrónál sztem nagyon nagy előny, és a dslr-fogást is megkapod.
Ha mindenképpen dslr, akkor én szétnéznék pentax fronton is, asszem vannak ott viszonylag jó árban olyan gépek, amik időjárásállóak, ami horgászásnál gondolom nem árt, ha meg mindenképpen olympus, akkor ott az e-m5 időjárásálló... ha viszont ez nem számít, akkor ott az e-m10 vagy a kukucska nélküli e-pl5 vagy e-pl7. De canont én semmiképpen nem vennék terepre, horgászáshoz vagy ilyesmi a 7d alatt, mert szvsz sokkal gyengébbek, sérülékenyebbek anyagminőségre mint a riválisok masinái. De lehet ez csak az én hisztim, párszor elvittem a 60d-t terepre a 18-135-el, és a frászt hozta rám, hogy nehogy odaverjem valaminek és darabokra törjön :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26227) JoceeHunt válasza jjeahh (#26226) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Pana G6 obifronton milyen? Jók rá a Canonoké?
Megnéztem, nem tűnik rossznak, csak megrögzött Canon rajongó voltam eddig, és azért ebben gondolkodtam.

E-M5 ahogy nézem lehet nem fér bele a keretbe két normális obival nem?
E-M10 nagyon szimpi :)
E-PL5 meg árban nagyon jó!

Azt hiszem lesz baj a döntéssel...

Pecázáskor természetesen azért vigyázok a gépre, esőben sosem fotóznék, max sátorban/ból kifele.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#26228) .: JuSzT :. válasza JoceeHunt (#26227) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Em5 2 obival 150-160. Hasznaltan

(#26229) jjeahh válasza JoceeHunt (#26227) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A g6 ugyanaz a rendszer mint az olympus, tehát az oly-pana obik mind rámennek... a canon ef üvegek is rámennek, csak nem tudod majd a rekeszt állítani, ha nincs rekeszgyűrűd az obin, és csak manuális fókuszod lesz. Régi manuális üvegből meg az összes rámegy egy adapter segítségével, de szintén manuális fókusszal tudod majd használni, af csak natív panasonic/olympus obikkal van. Az olympus-ok strapásabbak, a pana g6 meg kezesebb, ízlés meg igény kérdése kinek melyik jön be... belépő dslr fronton talán a pentaxok a legmasszívabbak, a canon-ok meg a leggyengébbek, a nikon d3xxx meg d5xxx gépei amolyan átlagosak, műanyagok, de azért még elmegy kategória sztem. Ha komolyan akarsz videózni, akkor nézz pár olympus tesztvideót a neten, mert az oly fotóban erős, de videóban elég gyenge... Amúgy meg nem szabad márka és előítéletek alapján gépet venni, akkor jársz a legjobban, ha az igényeidnek legmegfelelőbbet veszed, mindegyik márka bőven megbízható gépeket gyárt ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26230) JoceeHunt válasza .: JuSzT :. (#26228) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Mondjuk egy ilyen szimpatikusnak tűnik:
E-M10 + 14-42mm EZ (EZ-M1442EZ) + 40-150mm (EZ-M4015 R) Kit - ezüst 306.000.-pénz

Kicsit nézelődnöm kéne hogy vannak ezek az obi dolgok, milyen csatlakozások vannak.
Bár jól érzem, hogy ha MILC-et választok ott jóval drágább móka az obibeszerzés még használtan is?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#26231) MrChris válasza JoceeHunt (#26230) üzenetére


MrChris
nagyúr

+1 em10, nagyon jó váz, egyedül a videó harmatos.
Használtan lényegesen olcsóbbak, bár ebből a típusból még kevés a felhozatal, nem úgy az em5-ből ráadásul jó részük még akár 1-2 évig garanciális ami erősen csökkenti a kockázatot.

(#26232) schawo válasza JoceeHunt (#26230) üzenetére


schawo
titán

Ez a kit az Olympus Mintaboltban csak 300k, 3 év garival, de egy kis (két perces) utánjárással keresel valakit, aki kölcsönad neked egy 15% kedvezményes kártyát, és máris csak 255k. De pont ezt a kitet nem venném meg. A mellékelt kitobi kicsi ugyan, de kényelmetlen, és nem fantasztikus. Helyette inkább a E-M10 1442 IIR + 40-150mm kitet 255k mintabolti alapáron, kedvezménnyel 217k. És máris 90 pénzzel beljebb vagy. Ráadásul a aktuális akció miatt elhozhatsz egy 45/1,8-at 60-ért, ami egy nem kihagyható ajánlat.

De ajánlom figyelmedbe ezt a lehetőséget is: teddprobara.hu

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26233) jjeahh válasza JoceeHunt (#26230) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha ugyanolyan kategóriás obikat vetünk össze, úgy általánosan sztem nem drágábbak, inkább az van, hogy milc fronton hiányoznak az abszolút belépő fapados üvegek, mint amilyen pl. a canon 50mm f1.8.. helyette olympus/panasonic-ra ott van a 45-ös, ami egy sokkal jobb üveg, cserébe jóval drágább is...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26234) .: JuSzT :. válasza JoceeHunt (#26230) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

50e a 2 obi hasznaltan 2-3 ev garanciaval.
EZ kitobi feleslegesen draga

[ Szerkesztve ]

(#26235) szilu7 válasza xXxian (#26222) üzenetére


szilu7
senior tag

Jogos, és nem szándékos volt. Kérdés viszont, hogy a "szinte" mire vonatkozik? Beépített motor, gyorsaság, pontosság? Nem folytatom, de ez túl általános még a "szintével" is, és egy kezdő kérdezőt könnyen megvezethet. Ráadásul beleérthetőek a mondandódba a CaNikon bajonettes 3rd party obik is... Engem is megvezetett, merthogy azt szűrtem le belőle, hogy a nevezett két márkára jó obiknál "szinte" nem is lehet mellényúlni. Illetve ennek tükrében nem egyértelmű, hogy akkor végülis a motor nélküli Pentax obik sz*rok is, vagy csak hangosak? De nem ragozom tovább, csak egyértelműsíteni szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#26236) k1csi válasza JoceeHunt (#26227) üzenetére


k1csi
senior tag

Nekem Canon és m43 rendszerem is van (minőségi obikkal), olvass utána a m43-nak, hobbi szinten vsz. jobb választás.
A Pana vázak előnye a jobb videó (hobbi szintre elfogadható az Oly is) ill. a mindenre jó arcdetekciós fókusz (ez könnyedén használható amatőröknek is), de nincs a vázban szenzorstabi (ez az Oly nagy előnye mert akkor is megy mikor az obiban nincs stabi) ill. nem olyan kiforrott a JPG motor.
Sajnos a Pana nagyon hosszú ideig a top vázak (GH3, GH4, GX7) kivételével régebbi szenzort rak.

Obik tekintetében érdemes körülnézni a használtpiacon ill. az Oly néha nagyon jó akciókat csinál (annyira, hogy gyorsan elkapkodják aztán kitek darabokban feltűnnek a használtpiacon). A fixek lehetővé tesznek kevés fényben fotózás, ajánlott darabok: Pana 20 1.7 (FF ekv. 40mm) kb. 70-80, Oly 45 1.8 (FF ekv. 90mm, szóval minden gyutáv 2-vel szorzandó) kb. 60-70. Ezekhez érdemes még valamilyen zoomot venni.

Canon esetén érdemes a 18-135 STM-et venni. Ennél vagy drágább vagy gagyibb obi van. Fényerős normál (esetleg az új 35 f/2 IS) vagy nagylátó fixet nem tudok ajánlani Canonra (legalábbis jó árban). Az 50 1.8 bár olcsó, de megbízhatattlan és rekszelni kell, hogy jó legyen a rajza.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#26237) xXxian válasza szilu7 (#26235) üzenetére


xXxian
senior tag

Úgy hiszem egyáltalán nem beszéltem végletekben...mindenesetre lehet félrteérthető voltam.

Azt hiszem épp kiemeltem hogy a Pentax azért jó, mert már a K-500 szintjén is kínál 5-6 olyan fueature-t ami a Canon / Nikon belépő (vagy akár magasabb kategóriás) vázaiból hiányzik.

Emellett azonban sajnos tény az is, hogy az objetívpark a Pentax esetében szegényesebb. Természetesen a korszerű(bb), AF, sajátmárkás objektívekről beszélek. Azért AF, hogy barátnő / feleség / nagymama is tudja használni.

Nem mondtam, hogy a csavaros rendszer rossz, vagy pontatlan, de azt gondolom nem ez a jövő, akár van fókuszmotor a drágább Nikon / Canon vázakban, akár nincs. Azért mondom ezt, mert próbáltam Olympus, Nikon, Canon gépeket is (nekem Pentax van) és engem személy szerint megfogott hogy az AF mennyire gyors és hangtalan. Igen, még 4/3 Oly esetében is gyors! Pontossaággal kapcsolatban sincsenek negatív tapasztalataim.

Azt magad mondtad, hogy Canon esetében minden objektív ilyen (ezt nem is tudtam), Nikonnál most direk megnéztem mi a felhozatal (hirtlelen csak 200k alatt). Nos, az APSC obejtívek nagy része, AF-S, ebbe beletartoznak az egészen belépő szintű darabok is.

Ezt szerettem volna kiemelni, nem az esetlegesen jelentkező hibákat, együtt nem működéseket (váz/objektív), persze lehetnek ilyenek, sőt azt mondod vannak is.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#26238) JoceeHunt válasza schawo (#26232) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Jó az ötlet, és pont erről olvasgattam.
elvileg ha megveszem Ezt a 4mm 1:8-ast, akkor én is kapok törzskártyát nem?
Amivel megvehetem a E-M10 1442 IIR + 40-150mm fekete Kit -et.

Ha jól látom akkor 3 obim lenne ugye?
Az 1442 IIR az a 14-42-es obit jelzi?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#26239) schawo válasza JoceeHunt (#26238) üzenetére


schawo
titán

Ha megveszed a 45/1,8-ast, és kifizeted a 8ezer forintos éves tagsági díjat, vagy veszel egy vázat vagy kitet teljes áron, akkor abban benne van a tagsági egy évig.

A végére: 14-42 II R obit, és 3 lenne, igen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26240) szilu7 válasza xXxian (#26237) üzenetére


szilu7
senior tag

Ez így máris egyértelműbb.:) Nem is kérdés, hogy manapság a Canon/Nikon, MILC-ék meg pláne, belső motoros obikat csinálnak. Én is boldog vagyok a Fuji "hangjával", előtte Pentaxom is volt, tény, hogy akadt egy-két "daráló". De fontos még kiemelni, hogy a Nikonnál is vannak régebbi, AF-es, de motor nélküli obik, amik között vannak használható darabok olcsón.

(#26241) #40935168 válasza JoceeHunt (#26225) üzenetére


#40935168
törölt tag

Csupa mászkálós motyó + focus peaking igénye esetleg -> milc, Oly.
Kérem a következőt. :D

(#26242) JoceeHunt válasza schawo (#26239) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi!

És mindenkinek aki válaszolt! Azt hiszem ez a megoldás lesz.
Lehet még bekérdezek hétvégén obikról :), bár ha megveszem kedvezményesen a gépet, akkor nem lenne érdemes a csupasz váz + használt pár hónapos obikon értelme gondolkodni.
170 kedvezményel a váz, 50000 a két obi, az 220,000, 9ezerrel drágábban egybe minden új és számlás :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#26243) .: JuSzT :. válasza JoceeHunt (#26242) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Váz is kapható hasznaltan :)

(#26244) JoceeHunt válasza .: JuSzT :. (#26243) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Maradok az újnál, cégemre veszem, áfa visszagyüvős :9

Más:
Van valakinek bennfentes ismerőse olympusmintaboltnál?
Jól látom csak a készlet erejéig akciós a 45mm f1/8-ados obi. Hány darab van még belőle ezt kéne kifundálni.

Beszéltem egy közeli céggel aki a teddpróbára progiban részt vesz, úgy kell lekérniük a gépet a központból, nem tudom mikor tudom átvenni, de látatlanban azért nem vásárolnám meg a masinát, viszont az obi akciót nem szívesen hagynám ki, de ha megveszem elvileg el is dől mert gépet kell hozzá majd vennem, és másra nemigen megy fel nemde?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#26245) Mikisys válasza herrkoser (#26211) üzenetére


Mikisys
őstag

Mindenképpen a legjobb választás a Pentax K-50 gép+18-55WR objektív, fényképezéshez.
Kezdésnek bőven megfelel arra, amit leírtál és majd a használata közben meglátod, hogy merre kell-lehet tovább fejlődni, további beruházásokat eszközölni.
Ne foglalkozz mással, hogy ki, mit mond, vagy ír, nézd meg élőben a gépet és ha lehet próbáld ki, akár úgy, hogy akinek már van ilyen gépe, az is segíthet.
Nem fehérnemű egy ilyen választás, hogy másnap már cseréljük, hanem hosszútávra kell dönteni, gondolni.

Üdv!

(#26246) schawo válasza JoceeHunt (#26244) üzenetére


schawo
titán

[link]
Itt kérdezd meg, szokták olvasni a fórumot a mintaboltból, és válaszolnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26247) MrChris válasza Mikisys (#26245) üzenetére


MrChris
nagyúr

aztamindenit! Mennyi balek van aki erre a célra nem azt vette amit ajánlasz!

(#26248) .: JuSzT :. válasza JoceeHunt (#26244) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Klubkartyaval viszont nincs ceges afas szamla. Csak maganszemelynek van kedvezmeny

[ Szerkesztve ]

(#26249) asdf_ válasza .: JuSzT :. (#26248) üzenetére


asdf_
veterán

És gondolom a számla is a kártyatulajdonos nevére szól (sűrűn külföldre járóknál ez nem mindig szerencsés, nagyon sok utasbiztosításnál biztosítási feltétel a saját névre szóló számla a fényképezőgéphez, telefonhoz, ilyesmikhez...)

(#26250) athomi válasza Mikisys (#26245) üzenetére


athomi
veterán

Persze, a legjobb választás, aztán majd a 3. alkalommal már otthon is hagyja a gépet, mert semmi kedve nem lesz cipelni a nagy dögöt...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.