Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#26800) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26802) MrChris válasza Tin_Shield (#26798) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor linkeljed a PH-s tesztet 45/1,8-ról!!! Meg még pár dolog van ami nemtom miért nem fordul meg a PH-n pedig qrva sokan használjuk és magyarul arról nagyjából csak pixinfó van. Szereted, nem szereted ez van.

(#26803) TayRol válasza MrChris (#26802) üzenetére


TayRol
veterán

(#26804) MrChris válasza buci30 (#26799) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megnyomod a gombot és nem elég éles a kép. Megoldás: új, drága felszerelést kell venni, hátha azon is kizárólag elég az Inteligens Automata módban megnyomni a gombot és kiesik az ötletesen beállított, jól kiválasztott, megfelelően megvilágított... gyönyörű kép. Talán egy elég jó állvány magától odafordul hogy igazán jó helyre kerüljön minden! Jjeahh is azért tud jó portrét csinálni, mert egy különleges helios obija van (1.000-3.000ft) és méregdrága vas alá (E-P1 23.000ft). De lehet hogy az adapterben van a fikcsi (2.500ft). ;]

(#26805) MrChris válasza TayRol (#26803) üzenetére


MrChris
nagyúr

ja, hát ezt pont bebuktam, még a gugli is kidobta. :B

(#26806) Tin_Shield válasza buci30 (#26799) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van gyártási szórás a kitobjektívek között szóval elképzelhető, hogy nem tökéletes példányt fogtál ki. Ha úgy gondolod nem százas a tiéd, csinálj néhány tájképet full felbontással, az általad legjobbnak ítélt beállításokkal és töltsd fel valahová ahol nem konvertálják /tömörítik újra. Utána kérd meg az mft topik tagjait, hogy nézzek meg, az objektívben vagy másban van a hiba.

(#26807) jjeahh válasza MrChris (#26804) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a heliost utánnamdobták ingyééért! :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26808) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#26807) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem is az em5 vázat :) ja semmi, nem szóltam.

(#26809) buci30 válasza MrChris (#26804) üzenetére


buci30
addikt

Köszönöm ezt az értelmes hozzászólást , de kár volt ennyit írnod 😄
Más legalább segített pedig írhatta volna ,hogy olvassak vagy nem
válaszolnak stb. de szerencsére vannak normalis emberek még ,de minden topikba van egy ilyen pöcs aki....
Na de erre se kell reagálni ha kibírod.
Többieknek pedig köszönöm!

Szerk: Te is segítettél most nézem, akkor nem ertem miert ez a stílus váltás de mindegy. 😉

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26810) Utka válasza buci30 (#26794) üzenetére


Utka
tag

buci30, cseréljünk!
Küldök Neked egy [I]OLYAN Heliost, mint amivel jjeahh portrékat fényel, meg hozzá némi magyar Ft-ot, meg esetleg egy m4/3-m42 átalakítót. Te meg elküldöd nekem a Pana kit obit.
Lesz egy jó fix portré obid, a pénzt meg beleforgatod egy 40-150 -be.
(Nekem meg még mindig marad a kettőből egy Heliosom... :K )

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#26811) Utka


Utka
tag

Heliossal csináltam pár kezdő képet én is a hét végén. raktam föl párat a
Kezdők képei topickba.
Valami tanács, meglátás, javaslat?

Köszönöm.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#26812) MrChris válasza buci30 (#26809) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most ez a primitív pöcsözés hogy jön ide? :(

Mindenki azt szajkózza, hogy nem a szerkódtól lesz jó a kép, próbálnánk megtakarítani a pénzed.
És ezt írod: "Más legalább segített pedig írhatta volna ,hogy olvassak vagy nem válaszolnak "
Idéznék:
"de amennyit fórumoztál már, ennyi erővel rég átolvashattad volna az alapokat is "
"De mielőtt bármit veszel olvasgass némi szakirodalmat, hidd el megéri"

(#26813) Utka


Utka
tag

Úgy látszik mindenki balra el. Akkor meg copy con dev0 ....

Annó én is rengeteget töpiztem, hogy milyen gépet vegyek. Először NX10 és társai birizgálták a fantáziámat.
Aztán ráleltem a mikro 4/3 -ra. Betyár mód tetszett! Főleg a PL1. Kicsi, occsó, nem ráz (csak a szenzort néha ;) ), sok obi van hozzá, átalakítóval meg még több! A képei, színei jók. Tekintve, hogy egység sugarú foto-usernek tartom magam, nekem megfelelőnek tűnt. Csak hát van egy csepp "kukucska-fétisem". Így jött képbe a Panaskodik. G1. Talán nem olyanok a színei, meg különben is, de.....
Majd hirtelen egy fórumtársnál megláttam egy G3 -t. Árban gyak. ott volt mint egy PL1+kit obi,de EVF, jól belenagyítós, tapi kijelző, meg minden. Plusz jjeah képei. Heliossal. (Tudom pár foton megfordul itt a fórumon, mire hasonlót lövök, ha egyáltalán ... és nem a vason múlik a dolog.) A vázra elköltöttem - vastagon! - a compactra szánt pénzet, de van egy - számomra teljesen megfelelő - gép, 3 manuál üveggel. (Lásd aláírásomban) Ha majd tudom azt mondani, hogy ha lett volna még egy kis ISO tartalékom, vagy kevés az 1/6000 exp. akkor talán elgondolkodom a "mire váltsak" -on. Most egyenlőre egy kit obit szeretnék, hogy családom többi tagja is kényelmesen használhassa. Afórumon nagyon sok segítséget tanácsot kaptam a döntéshez. Azt Te sem várd, hogy helyetted megmondjuk, hogy Neked mi kell. Tudom, néha már-már szofisztikált megoldások születnek, amit mezei "turista" fel nem foghat. Ha olvasol, kérdezel Te fogsz rájönni, mire van szükséged.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#26814) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne egy korrekt gépet venni hobbifotós célokra. A DSLR vonalat kizártuk végül a mérete miatt, így maradt a MILC, ebben viszont én elég elveszett vagyok. A következőkre lenne igény:

Váz, lehetőleg aps-c méretű szenzorral, egy nagyobb átfogású de jó minőségű utazoom és egy fényerős ekv. 35-50 környéki obi. Nem hátrány ha van színeseben és nem úgy néz ki a váz mint valamelyik dühös transformers (le ne baxatok, nő az illető és előre tudom, hogy ez is szempont lesz :DDD )

A keret olyan 300k környéke és UK beszerzés lenne ha ez számít valamit. (Viszont ha itthon pl valamire több gar van, akkor simán lehet hazai vásárlás is.) Előre köszi minden tippet! :)

(#26815) MrChris válasza Utka (#26813) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a 29mm-es hogy vált be? Nekem is van egy kölcsönbe, de max nehezéknek jó.

(#26816) Lassú Víz válasza Utka (#26811) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ott le fogják írni, nem ide való. Ha nem reagál senki, akkor tedd el emlékbe, mert semmi másra nem jó az a kép. Még egy dolog. Képértékelésnél totálisan mindegy, hogy mivel készült, fejen állva vagy karosszékben ülve tudtad megcsinálni. Csak a kép és a szemlélőben ébresztett gondolat számít.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26817) .: JuSzT :. válasza Lassú Víz (#26816) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Kivétel amikor nem.
Hány olyan netes fotópályázat van, meg kiállítás és díjazás, ahol a kép mellett, alatt oldalakon ecsetelik hogy készült a kép, milyen körülmények között, milyen veszélyes zónákban, mennyit kockáztatott ezzel a fotós, mennyire bátor stb.
Ettől hányok amúgy.
Úgy kéne lennie ahogy írtad.

(#26818) jjeahh válasza kilozsul (#26814) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az ultrazoom drága mulatság milc-eken, és bukod a méretet is... meg az aps-c kikötés alaposan lehatárolja a lehetőségeket, és nincs sok értelme, mármint az újabb mft szenzorok is hozzák ugyanazt a szintet. Ha mindenképpen kell a túrazoom, akkor e-pl5 + m.zuiko 14-150 + panasonic 20mm F1.7, de ez többe fog fájni a keretnél, ha lemond a túrazoomról, akkor e-pl5 kit vagy duplakit + panasonic 20-as, ha kell a kukucska meg jobb stabi, akkor olympus e-m10 kit (ez van kétféle obival is, van pici verzsön, ami elvileg képminősében gyengébb, és drágább, meg van a 14-42 IIR-el is, ami nagyobb, olcsóbb, de jobb a képe) + panasonic 20mm.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26819) silmatauki válasza kilozsul (#26814) üzenetére


silmatauki
őstag

300k-ból már jó gépet lehet venni. Mit szólnál egy Fuji X-E2 + 18-55 kombóhoz? Esetleg Angliában (cashback-kel) már egy X-T1 + 18-55 is kijöhet belőle. (én MILC-et, ha lenne 2500 dollárom, ma az NX1 + 16-50 2-2.8-at venném, mert az ver mindent szinte mindenben (kivéve OOC JPEG), még a Fujit is. De az tényleg baromi drága.)

(#26820) Utka válasza Lassú Víz (#26816) üzenetére


Utka
tag

Értem. Köszönöm.
Illetve nem. Mármint azt nem értem, hogy abból mit tanulok, ha elteszem. A 'mivelkészült' talán azért nem mind1, mert hozzáértő tud célirányos tanácsot adni, mit változtassak.

Jólét! :)

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#26821) buci30 válasza MrChris (#26812) üzenetére


buci30
addikt

Kb ugy válaszoltam ahogy Te.
Aztan néztem ,hiogy Te is írtál normálisan elotte aztan váltottal.
Igen írtak ilyet is de ezeket átugrom es azt olvastam ami segítség volt nekem.
Csak Te hosszan írtál egy semmi lényege nem volt választ es ezért reagáltam ugy.
Részemről The End es azert kosz az elotte levő normalis választ ami legalább segített 😊😉✌

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26822) kilozsul válasza jjeahh (#26818) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Én ezerrel azon vagyok, hogy lebeszéljem róla és egy alapzoom legyen, de ugye nem az enyém lesz... :) A tippeket köszönöm, meglesem! (Alapzoomból mi ajánlott aminek penge képe van?)

(#26823) jjeahh válasza kilozsul (#26822) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezekre a gépekre a második generációs oly kitobi, amit ajánltam az e-m10 mellé az előző hsz-ben... esetleg a panasonic 12-32-őt is dicsérik sokan és nagyon pici, de az eredetileg a gm1 kitobija, nem tudom lehet-e kapni külön meg mennyibe kerül.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26824) schawo válasza silmatauki (#26819) üzenetére


schawo
titán

az ver mindent szinte mindenben

Az új 16-50 képminősége kritikán aluli. Kitobi képminőség, értelmetlenül nagy rekesznyílással. Mindenre lehet nagy lukat fúrni, de minek, ha nincs hozzá az optika megtervezve. Rekeszelés nélkül használhatatlan, de még rekeszelve is ordenáré nagy, javíthatatlan CA-ja van. Én is sokat vártam tőle, de amikor megláttam a vele készült képeket, majdnem lerókáztam a monitort. Még monitor méretben/felbontásban is szörnyű nyitva. Thanks, but no thanks.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26825) silmatauki válasza schawo (#26824) üzenetére


silmatauki
őstag

Viszont karcol ezerrel. A DPR studio comparatorban pl. azzal lőtték a 28 Mpixeles tesztshotokat, mert élesebbnek bizonyult, mint a prime-ek. (és tényleg rendesen ki is szolgálja a szenzort) örülnék, ha az én Fuji + 18-55-öm ilyen szenzorral & obival bírna...

(#26826) .: JuSzT :. válasza silmatauki (#26825) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Karcol, f4 en? F2-n siralmas

(#26827) silmatauki válasza .: JuSzT :. (#26826) üzenetére


silmatauki
őstag

5.6-on viszont már karcol ezerrel. Sokkal-sokkal inkább, mint pl. az m43 a 45/1.8-cal ugyanazon az 5.6-on (ami ráadásul óriási előnyben van a 16-50-hez képest, ui. prime!):

http://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=samsung_nx1&attr13_1=panasonic_dmcgm1&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr16_0=200&attr16_1=200&normalization=full&widget=167&x=-0.050302349372059525&y=0.2786503226529357

(#26828) fireman123 válasza Tin_Shield (#26798) üzenetére


fireman123
őstag

(a pixinfot mi itt nem szeressük :) )

Én néha azt is olvasom, főleg a gép teszteket ......amúgy mi a baj a pixinfóval? :F

(#26829) jjeahh válasza fireman123 (#26828) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26830) Fandango válasza fireman123 (#26828) üzenetére


Fandango
veterán

Konkurens oldal, illetve a tesztek-leírások nem a pontosság és szakszerűség mintapéldái mindig, vagy valami ilyesmi. :D

[ Szerkesztve ]

(#26831) schawo válasza silmatauki (#26827) üzenetére


schawo
titán

5.6-on még nem néztem, mert az nem érdekel, hogy egy 1300 eurós objektív hogy karcol 5.6-on, és mennyivel jobb, mint egy 200 eurós. A 45/1,8-at nem azért szeretjük, mert az a világ legélesebb obija, hanem mert portréra elég éles, és olcsó. És egyébként is, a 45-ös nem f/5.6-on a legélesebb, hanem f/4.0-n. Ha drága, és éles obi kell, akkor arra ott a 12-40/2.8, a 40-150/2.8, vagy a 75/1.8.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26832) buci30 válasza TayRol (#26803) üzenetére


buci30
addikt

Ezzel az Olympus 12 mm F2.0 és 45 mm F1.8-al am milyen távolságból érdemes képet lőni?

Mert elolvastam ez akkor kimondottan portré és hátér elmosásra pöpec.
Egy ilyenre benevezek az már tuti :)

Akkor már csak egy olyan kéne ami tájkép és házak fák stb nyaraláskor amit szoktak nagyából.

Vagy kimondottan Egyiptomba biztos megyünk tehát..... (Itt mondjuk nem lesz gond a napfénnyel ,hogy nincs :D )

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26833) schawo válasza buci30 (#26832) üzenetére


schawo
titán

A 45mm-es látószögét kipróbálhatod úgy, hogy a kitobit teljesen kitekered tele állásba (42mm). Általános tájképre a nagylátó objektívek a legjobbak. Ilyen például az általad is említett 12mm-es. De azt én nem erőltetném, nem igazán jó ár/érték arányú objektív. Maradnék a kitobinál, vagy vennék inkább egy 25ezer forintos Olympus-t, nekem nagyon nem tetszett a régi Panasonic 14-42. Nálam 3 napot bírt az Oly 14-42II mellett, nem egy kategória volt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26835) buci30 válasza schawo (#26833) üzenetére


buci30
addikt

Bocs bocs!!!! :W :W
Elírtam :(

M.Zuiko Digital 45 mm F1.8 I. ezt szeretném portré és akkor ez tájkép stb amit írtam vagy arra másik?
A 12mm nem is akartam :)

Tehát akkor tájképre stb tudsz egy linket szerinted melyik ami jó fényerővel is bír stb.?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26836) TayRol válasza buci30 (#26835) üzenetére


TayRol
veterán

Ez portré. Tájképre kitobi a legolcsóbb megoldás. Profi a 12/2 is, de nagyon specifikus a használata.

(#26837) Utka válasza schawo (#26833) üzenetére


Utka
tag

G3 -hoz szeretnék alap obit.

Akkor jól értem, hogy inkább egy Oly 14-42 II -t vadásszak? Max bukta a stabi.
Kicsit meg vagyok keveredve.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#26838) .: JuSzT :. válasza Utka (#26837) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

a 1442 II R talán a legélesebb olcsó kitobi 20-25 körül.
Az obi nyitó mechanika sokaknak idegesítő, én sem szeretem.

(#26839) Utka válasza .: JuSzT :. (#26838) üzenetére


Utka
tag

Köszönöm.
Mitől idegesítő?

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#26840) .: JuSzT :. válasza Utka (#26839) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha hirtelen akarsz valamit fotózni, meg kell szokni hogy elsőre ki kell nyitni az obit.

(#26841) TayRol válasza Utka (#26837) üzenetére


TayRol
veterán

Ha nem válna be akkor Pana 14-45.

(#26842) MrChris válasza Utka (#26837) üzenetére


MrChris
nagyúr

Panára Pana 14-42 II !!! Mert a pana G3-ban nincs szenzorstabi, ezért ajánlott a pana obi az OIS miatt. Amúgy persze jó az oly is ha nem kell stabi. Még ami jó az a régi Pana 14-45 kicsivel nagyobb. Meg a 12-32, pici, stabis, nagyobb wide, nincs MF és drága.

(#26843) Utka válasza MrChris (#26842) üzenetére


Utka
tag

Na erre írtam, hogy meg vagyok keveredve.... :))

Panára pana, de a m.zuikónak jobb a képe, de az meg idegesítő, de legalább nincs benne stabilizátor....
:Y
na megyek alszom rá!
Köszönöm!

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#26844) MrChris válasza Utka (#26843) üzenetére


MrChris
nagyúr

:D akkor vissza az elejére. A 14-42-k közül az Oly 14-42/II, a Pana 14-42/II és 14-45 képileg egyformán elég jók.
A pana vázakban nincs stabi ezért ajánlott a Pana obi mert az által pótolod ezt a kvázi hiányosságát. Sajnos ezért felárat kell fizetni.
Van még egy jó obi csak ritka és drágább, ez a Pana 12-32.
Aztán az optokailag gyengének mondott 14-42EZ.
Továbbá a Pana PZ14-42 ami motoros zoomos, szintén gyengének mondott képminőséggel.

Szerintem számodra a Pana 14-42 II lenne a jó választás.

(#26845) fireman123 válasza jjeahh (#26829) üzenetére


fireman123
őstag

:Y :R

(#26846) schawo válasza Utka (#26843) üzenetére


schawo
titán

Nem, az új Pana 14-42 II-nek is jó a képe, és Pana vázra inkább az ajánlott a stabi miatt. Csak az drágább és nagyobb, Olympusra kár megvenni, mert ott van saját stabi.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26848) Tin_Shield válasza schawo (#26846) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem nagyobb, gyak. mm-re és grammra egyforma a két II-es kitobi. De az igaz, Oly vázra nincs sok értelme megvenni, főleg ekkora (20 vs. 35) árkülönbség mellett. (Nekem mondjuk pont ilyen Pana van Oly vázon :) , de amikor én vettem ~5e volt csak a difi)

[ Szerkesztve ]

(#26849) Utka


Utka
tag

üdv!
Szép reggelt!

Nnna! EZÉRT szeretek ide járni! :D Köd sikeresen eloszlatva! :R

Köszönöm szépen a szíves segítséget!
Legyen jó a napotok!

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#26850) schawo válasza Tin_Shield (#26848) üzenetére


schawo
titán

Nekem a régi Pana kitobim volt, az jóval nagyobb volt a Olynál. Az újat még nem használtam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.