Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) fireman123 válasza MrChris (#25600) üzenetére


fireman123
őstag

ajajj ...mint írtam ebben nem vagyok jártas....melyek a nikonból az új szenzorosak???

"adapterezett manuál obikkal nikonra, sltre viszont ne tervezzél" ...ezt meg aztán nem is értem :B

Tudnátok konkrét típust ajánlani melyik nikon lenne jó választás, és milyen obival?

Illetve a Pana G6 (ezt hívják milcnek ugye?) milyen obival lenne jó a vázolt célra és árakban?

[ Szerkesztve ]

(#25602) jjeahh válasza fireman123 (#25601) üzenetére


jjeahh
nagyúr

- d3300, d5200-ról mondják mintha, hogy tűrhetőek videóban, de lehet tévedek
- adapterezett obik: a milc-ekre, pl. a panasonic g6-ra is egy adapter segítségével szinte az összes létező régi objektív felmegy, ennek az előnye a hatalmas obiválaszték, meg az, hogy pár ezerért is be tudsz szerezni egészen jó üvegeket, a hátránya meg, hogy ezekkel az adapterezett obikkal nem lesz autofókuszod, tehát te kell élességet állíts. Ha ez számít, a nikon hátrányban van, mivel arra nem igazán megy fel a legtöbb rendszeridegen obi...
- én első körben a kitobit ajánlanám, amíg beletanulsz a dolgokba, esetleg nikonra a 18-135-öt ha kell a nagyobb zoom, panasonic-ra meg a 14-140 van, ami nagyobb átfogású, asszem kitben is árulják...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25603) BullZeye


BullZeye
veterán

E-PL5-re csinált/vett már valaki nagyobb fogantyút (grip)? Az alap kezd eléggé bosszantani, viszont ebayen nem találtam jobbat, vagyis de, 12k-ért egy picivel nagyobb műanyag darabot (P3-hoz).

(#25604) Lassú Víz válasza BullZeye (#25603) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tokot szoktak rá rakni, ha kényelmetlen a fogása.
(A link csak példa, nem kipróbált forrás! Viszont a Gariz márkát nem szokták szidni.)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25605) Balinov válasza advocat (#25591) üzenetére


Balinov
félisten

angol amazonon van most akcioban a fekete A5100 kit.Elado ahogy nezem szallit Magyarorszagra. Az, hogy az ar mennyire versenykepes az otthoni kiskerarral, nem tudom

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25606) gonger válasza Bogyó bá' (#25593) üzenetére


gonger
senior tag

Nem tudom a Sony-d hogy teljesít, de az X-A1 lassú AF-jéről írnak mindenhol, pedig kezelhetőségében szerintem is jobb, mint az NX300 (persze az sem gáz..) és ez utóbbi most tényleg 81.000 Ft MM-ben:-)

[ Szerkesztve ]

(#25607) Bogyó bá' válasza gonger (#25606) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Canon DSLR után csak a színvilágával nem vagyok kibékülve, muszáj RAW-ban fotózni, és sz*rakodni utána. Mivel lusta dög vagyok, most éppen például a nyári nyaralásom képeivel bíbelődök. Eddig nem volt hozzá türelmem :B Amúgy bevált, az 50F1,8-cal meg már egészen elfogadható. Picike, nagyon jól hurcibálható turista-fényképező. A kretén menürendszerével, meg a tekerők hiányával szoktam néha szenvedni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25608) csaszi89


csaszi89
csendes tag

Sziasztok!

A két gép közül melyiket ajánlanátok? Samsung nx300 vagy Sony a5000? Nincs semmi extra igényem és a keretem se több ennél.

üdv

A Cartoon Network lakoja vagyok, Albert Hoffman a szomszedom. Veszely eseten pingvinnek alcazom magam es igy vegyulok el a tomegben.

(#25609) fireman123 válasza jjeahh (#25602) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infókat, a Nikon D3300 szimpatikusnak tűnik ([videóban is]), .....csak a kihajtható kijelzőt hiányolom egy kicsit.

Az alábbi obi variációk közül melyik lenne a célszerű kezdésnek?
[18-55]
[18-105]
[18-55+55-300]
...nem tudom, hogy ki tudnám-e használni a 300-ast, megérné-e a plusz költséget ...a 18-105 tűnik az arany középútnak.

[ Szerkesztve ]

(#25610) madgie válasza gonger (#25606) üzenetére


madgie
titán

Kitobival nem olyan lassú az, a fenyerős fixekkel dolgozik megfontoltabban az X-A1 (35/1.4, 56/1.2).

(#25611) schawo válasza BullZeye (#25603) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25612) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Ha Objektívet veszek a használt piacon, mire érdemes figyelni? Lehetnek hibái egy "rosszul használt" obinak? :U

(#25613) schawo válasza Gyufaaa (#25612) üzenetére


schawo
titán

Engedd el 1 méter magasról az objektívet, és nézd meg, hogy lehet-e hibája. ;]

Bocs, magas labda volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25614) gonger válasza madgie (#25610) üzenetére


gonger
senior tag

Hiszek neked, de ezek szerint eltérő vélemények keringenek az A-X1 AF sebességéről..

(#25615) madgie válasza gonger (#25614) üzenetére


madgie
titán

Az említett két fix-szel itt csücsül a fotóstáskában ,azokkal tényleg bizonytalan beltérben, de az alapzúmokról jókat olvasni. Mondjuk megvan a Fuji azon betegsége mindennél, hogy a függőleges kontrasztra hajlamosabb azonnal ráhúzni ,a vízszintesen viszont néha feleslegesen fut egy plusz kört.

(#25616) MrChris válasza fireman123 (#25601) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem G6 van, a sonyd adatlapját nézegetve hasonlítana rá, csak persze az enyém sokkal jobb :D
A m4/3 rendszer nem a zoomokban erős, főképp a kis pénztárcájúaknak, hanem a fixekben, bár azok sem olcsók. Ultra zoom obi dslrnél, milcnél max 5-10Xes átfogás van, olyan mint a bridgednél hogy 20-30x-os nincs.

[ Szerkesztve ]

(#25617) Byk01 válasza MrChris (#25616) üzenetére


Byk01
senior tag

Ultra zoom obi dslrnél, milcnél max 5-10Xes átfogás van, olyan mint a bridgednél hogy 20-30x-os nincs.

A Tamronnak van egy 16-300-a (közel 200 ezerért újonnan), az már erősen közelíti a 20x-ost.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25618) #31733248 válasza advocat (#25591) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#25591) advocat

"A C verzió, hogy megvárom, amíg a sony a5100-nak valamivel barátibb lesz az ára, bár ott meg a kitobi minőségéről írtak elég rosszakat, főleg nagylátó tartományban."

Nézd meg magad a 100%-os kivágásokat, aztán el tudod dönteni:
16 mm-en
35 mm-en
50 mm-en

Ez szerintem nem rossz, egy átlagos teljesítmény egy kitobjektívtől manapság. Előnye viszont, hogy könnyű és rövid, így a hordozhatóság szempontjából nagyon jó és illik a megcélzott termékvonalhoz. Az objektívkínálat is sokat fejlődött az idők folyamán, jó minőségű, fényerősebb fixekből is egészen jól áll az E Mount. A gyári kínálaton felül a Sigma kínál f2.8-asokat 19-30-60 mm-es változatban, de a Samyang is jó ajánlatot jelent, szintén olcsón:

8mm f/3.5
14mm f/2.8
24mm f/1.4
35mm f/1.4
85mm f/1.4

"Igazából, ahogy láttam se a Samu, se a Sony nem túl népszerű a milc-ek között"

Itt inkább arról van szó, hogy világszerte igencsak népszerű, de a fórumon aktívabbak a Micro 4/3 felhasználók, akik - másokhoz hasonlóan - nyilván az általuk ismert rendszert ajánlják előszeretettel. Olyan ember pedig nagyon kevés van, aki több MILC-gyártóval szerzett már gyakorlati tapasztalatot és képben van az aktuális kínálatot illetően is...

(#25619) MrChris válasza Byk01 (#25617) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor megvan a megoldás! Nikon 3200+Tamron 16-300, 300ezerből meg is van.

(#25620) Bogyó bá' válasza MrChris (#25619) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

300 ezret azért a képminőségért? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25621) polcsa


polcsa
aktív tag

Létezik PL-5-höz olyan távirányító, amivel nem csak lőni, hanem mondjuk a menüben mászkálni is lehet?
Próbálgatnék esti fényképezést, pl. olyan multiexpósat, ahol mondjuk az első kép villanós, a második pedig hosszú expós.
Jól gondolom, hogy ilyesmi lenne a "live composite", ami a PL-5-ön csak bonyolultabban, multi expóval megvalósítható?

(#25622) Lassú Víz válasza polcsa (#25621) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem létezik ilyen távirányító.
A Live Composit mode mást csinál. Kb. azt gépen belül mint amit pl. a StarStaX program a PC-n sok képből. A gépen belülinek az elektronikus zár az előnye.
Amit te akarsz azt a lassú szinkron vagy a 2. redőnyre szinkronizált vakuval egy képből is meg lehet csinálni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25623) polcsa válasza Lassú Víz (#25622) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ok, asszem értem. Alap, hosszú expós képre beállítható, hogy az elején vagy a végén vakuzzon.

Nem igényem, csak a tisztánlátás végett, autós fényhúzást (live composite nélkül) akkor hogyan lehet csinálni, csak gépen? Vagy az is működik hosszú expóval?
Illetve a live composite a csillaghúzáson kívül még mire jó?

(#25624) jeni


jeni
félisten

Hello
Szeretne valaki venni mondhatni nagyon megkímélt Canon 50D-t?
Nem hinném,hogy a csajszi agyon használta volna.

(#25625) Lassú Víz válasza polcsa (#25623) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Működik. Állványra kell tenni a gépet. Esetleg egy ND szűrővel tovább lehet csökkenteni a bejutó fényt a záridő növelésének érdekében. Nagy forgalmú, de jó tempóban haladó út a legjobb hozzá.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25626) MrChris válasza Bogyó bá' (#25620) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez komolytalan volt. Nem ismerem azt az obit, de gondolom nem véletlen, hogy ritka cucc.

(#25627) Bogyó bá' válasza MrChris (#25626) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Canonnak hajdanán volt egy L-es, 35-350-es üvege, 3/4 millió (!!!) forintért. Egyik "újgazdag" ismerősöm megvette, mert utál objektívet cserélni, és hát a képminősége bőven kimerítette a "középszar" fogalmát. Kettő darab képstabis kitobival (18-55 ISII és 50-250 IS) el lehetett érni azt a képminőséget, 1/8 áron.

Ha valaki - képminőségre vágyva - DSLR-ezik, vagy MILC-ezik, akkor felejtse már el az ultrazoomokat. :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25628) Studi válasza Bogyó bá' (#25627) üzenetére


Studi
addikt

A funkciója ezeknek annyi, hogy amikor csak túristáskodsz, és szeretnél egy városról többszáz emlékképet készíteni, akkor gyorsan felpattintod a vázadra, és hajrá. De a jó minőség valóban nem ezeknél kezdődik.

35-350 dög: ennek ráadásul crop-os vázon semmi értelme, még FF-en is necces a 35-ös induló. :F

(#25629) MrChris válasza Bogyó bá' (#25627) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem is!

(#25630) Obnoxious


Obnoxious
csendes tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne! Milyen egyszerő, kis táskát ajánlotok egy GX7 + palacsinta mellé, ahova még esetleg egy zoom obi beférne, de más nem kellene már. Lényeg, hogy minél kisebb legyen, de utazáskor ne sérüljön.
A másik pedig, hogy videózáshoz találok-e jó alapbeállítást a neten? (Eddig nem sikerült) Videózás közben be lehet-e állítani jó stabilizátort, hogy a kézben tartva is lehessen elfogadható snitteket készíteni?
Köszi!

(#25631) Studi válasza Obnoxious (#25630) üzenetére


Studi
addikt

Retro kinézetben az Olympus Pen Case M pont ilyen. Nekem egy napellenzős 17/1.8 és egy szintén napellenzős 45/1.8 társaságában van benne a GX7.

(#25632) jjeahh válasza Obnoxious (#25630) üzenetére


jjeahh
nagyúr

erre is van topik.. amúgy nem tudom milyenre gondoltál, de párat írok:
Acme Made Union Kit, Crumpler Cupcake 3000, Crumpler Jackpack 1500, Crumpler Banana Cube M vagy S, Lowepro Classic 100, Lowepro Impulse 110, Manfrotto bella III...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25633) polcsa válasza Lassú Víz (#25625) üzenetére


polcsa
aktív tag

Kosz!
Megis muszaj kiprobalnom... :)

(#25634) Byk01 válasza MrChris (#25626) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem véletlen: egyrészt drága, másrészt viszonylag új (kb. fél éves)
A nagy átfogáshoz képest viszonylag jó a képminősége állítólag.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25635) MrChris válasza Byk01 (#25634) üzenetére


MrChris
nagyúr

Aha. Minden esetre sokunk számára a cserélhető obis rendszerek egyfajta optimális törekvés a jó képminőség és az éhezés között :D

(#25636) Bogyó bá' válasza MrChris (#25635) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez jó volt! ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25637) Byk01 válasza MrChris (#25635) üzenetére


Byk01
senior tag

Ezzel én sem vagyok másképp :)
Nincs is ilyen nagy átfogású obim, csak egy 4,28x-os (a két fix mellett)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25638) MrChris válasza Byk01 (#25637) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem meg már csak fixek, de szinte mindig a Pana20/1.7 van fent :D nagyon eltalált obi (eqvi 40mm)

(#25639) Byk01 válasza MrChris (#25638) üzenetére


Byk01
senior tag

Nekem az 50 körüliek eléggé semmilyenek. Persze a "kötelező" Nikon 35/1.8DX megvan, de elég ritkán használom. Inkább az 50/1.8, vagy a 70-300.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25640) BullZeye válasza Byk01 (#25639) üzenetére


BullZeye
veterán

Mihez használjátok az ilyen kis látószögű objektíveket? Nekem már a 40-es is zavaró, hogy mennyivel hátrébb kell állni.

(#25641) jjeahh válasza BullZeye (#25640) üzenetére


jjeahh
nagyúr

portré?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25642) Byk01 válasza BullZeye (#25640) üzenetére


Byk01
senior tag

Mert én nem mindent akarok megmutatni általában, inkább a részletek érdekelnek.

Az ilyen mindent mutatásra ott van a V1 a 10-30-cal.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25643) MrChris válasza BullZeye (#25640) üzenetére


MrChris
nagyúr

mindenre :D

(#25644) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!
Közeljövőben szeretném megvenni első dslr gépemet, egyenlőre a Nikon D3300 kitteket nézegettem (felhasználás: teljesen amatőr célra, túrázás, tájkép, család ...stb. ...és a videó is játszik hasonló szinten), viszont hiányolom a kihajtható kijelzőt (az eddig használt Sony HX100V bridge gépemnél azért jól jött hogy legalább dönthető volt) ....a Nikon D5300 kihajthatós kijelzős, viszont nyilván jóval drágább, dilemma, hogy megéri-e az árkülönbözetet.
Egyenlőre azzal is gondban vagyok, hogy melyik szett lenne nekem a megfelelő, szükséges-e egyből hosszabb gyújtótávos is a 18-55 mellé, vagy majd ha beletanulok utána vegyek. ....vagy lehet hogy végülis elegendő lenne csak a 18-105-ös kit és felesleges a nagyobb?

Kérdésem, hogy ezeknek a Nikon gépeknek melyek a Canon "megfelelői" hasonló paraméterekkel és árkategóriában?
Tehát Canonból melyek az ajánlottak a vázolt célokra?

[ Szerkesztve ]

(#25645) fireman123 válasza fireman123 (#25644) üzenetére


fireman123
őstag

Továbbá lenne még egy kérdésem .....ha megjelenik valamely típusnak az utódja, akkor az elődmodell ára érezhetően szokott-e csökkenni, vagy szép lassan kifut közel változatlan áron?

(#25646) Lassú Víz válasza fireman123 (#25644) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha eleve a live view módra hajtasz akkor minek a DSLR? Inkább egy MILC a hozzá való CDAF-re tervezett objektívekkel.
Régi modellek kifuttatása: gyártó és termék kategória függő. A pro modellek árát nem igen szokták leengedni, a többinek meg a nyitó árától függ, hogy van-e hová. Ahol egyértelmű az áresés az a használt piac.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25647) hemaka válasza fireman123 (#25644) üzenetére


hemaka
nagyúr

A 18-105 kezdoknek szerintem tokeletes valasztas lehet es kategoriajahoz kepest szepen is rajzol.
Hasznalt vazat is vehetsz nyugodtan, amik magyar garancia papirral vannak. Most volt karacsony, hamarosan lesz majd kihasznalatlan vaz(kit) amitol meg akarnak szabadulni par ezer expoval.

(#25648) MrChris válasza fireman123 (#25644) üzenetére


MrChris
nagyúr

vegyél kézbe, próbáld ki a kiszemelt dslreket főképp a Liveview-t ha kell a kihajtható, mert azért szépen kell csattogtatni a tükröt, zárat. És persze azt is mire számíthatsz ilyenkor Autofókusz téren, általában nem egy villám.
Azt is érdemes mérlegelni mit nyújt az optikai kereső számodra ezen a szinten, mert ugye ez a kvintesszenciája a DSLR-nek a tükör!

(#25649) Studi válasza MrChris (#25648) üzenetére


Studi
addikt

"kvintesszenciája" :C :DDD

(#25650) fireman123


fireman123
őstag

Köszönöm mindenki tanácsát ....Canon gépekből melyik lenne az ajánlott a vázolt felhasználásra, hasonló árban és paraméterekkel mint a Nikon D3300 illetve D5300?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.