Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) schawo válasza Bogyó bá' (#25047) üzenetére


schawo
titán

PL5-nek ugyanolyan gyors az AF-je, mint mondjuk az E-M5-nek, vagy az E-M10-nek. Nem szokott rá panasz lenni. Ha gyors követő AF-ről van szó, az más. De szingli-AF-ben gyorsak ezek a mai MILC vázak.

(#25049) JackFeryll
A gyors AF annyiban lényeges, hogy egy szaladgáló gyereket lehessen vele fotózni.
Szobában gyors AF kell, akkor oda fényerős nagylátó objektív is kell. Az meg rögtön a 100ezres keretet feszegeti. Mert semmit nem ér, ha az AF befogja ugyan, de a gyerek bemodul a képen a hosszú záridő miatt, vagy a kép lesz vízfestmény a magas ISO miatt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25052) Bogyó bá' válasza schawo (#25051) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A régi Canonjaimból (350D - 30D) indultam ki: bármilyen USM-es obival tizedmásodperc az AF, A Sony NEX-3N-em (kitobival is, 50F1,8-cal is) mint a sánta tetű, mozgáskövetésre teljesen alkalmatlan...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25053) schawo válasza Bogyó bá' (#25052) üzenetére


schawo
titán

MILC-cel más AF technikával fotózunk, mint DSLR-rel. Aki DSLR-ről jön, annak át kell szokni. Nem mozgáskövetéssel, mert az MILC-en baromság. Egyszeri S-AF, nem C-AF a nyerő. És ugyanúgy tizedmásdoperc alatt áll élesre. Csak nem befogjuk, keresőben követjük és lövünk, hanem csak keresőben követjük és lövünk.

(#25054) .: JuSzT :.
Így van, ennyi. Igazából csak a félig nyomott expó gombot kell elfelejteni mozgó témánál.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25054) .: JuSzT :. válasza schawo (#25053) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Plusz leginkább előre gondolunk. :)

Fókuszmező kicsire + oda teszem ahova nagyjából várom a mozgást, majd amikor ott van, katt és kész, nincs hiba.

(#25055) Bogyó bá' válasza schawo (#25053) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Guggolok az út szélén, jön szembe velem elég gyorsan egy versenyautó (rallye). Hogy a t*kömben lehet éles képet csinálni a kocsiról kontrasztérzékelős MILC-cel? :F

(#25056) .: JuSzT : : akkor én vagyok lassú: nem a kocsi orra az éles, hanem mögötte 5 méterrel...
szerk2: kizárólag a középső fókuszpontot használom, DSLR-en is így voltam.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25056) .: JuSzT :. válasza Bogyó bá' (#25055) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Kis fókuszmezőt oda teszed ahol az autó jön. Egész nap mennek ott az autók. Az első után már tudod az autók útját. Ennyi, semmi extra nincs ebben.

(#25057) silmatauki válasza Bogyó bá' (#25055) üzenetére


silmatauki
őstag

Prefókuszolsz az útmenti pl. fűre ott, ahol majd le akarod fotózni a kocsit is.

(#25058) schawo válasza Bogyó bá' (#25055) üzenetére


schawo
titán

Az előbb még szobában futkosó gyerekekről volt szó (v=2m/s) :U Extrém sporthoz (v=40m/s) jobb a tükrös, ha az MF nem megy. De én többszáz képet szoktam csinálni egy versenyhétvégén a Hungaroringen igen jó sikerszázalékkal. Az autók mozgása nagyon kiszámítható, ellentétben egy gyerekkel.

Guggolok az út szélén, jön szembe velem egy elég gyorsan versenyautó (rallye). Hogy a t*kömben lehet éles képet csinálni a kocsiról MILC-cel? :F
1. Összefosod magad, és reménykedsz, hogy időben megáll.
2. Ha megállt, akkor annyi és olyan szép képet nyomsz róla, amilyet csak akarsz :D
Bocs

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25059) Bogyó bá' válasza schawo (#25058) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:P

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25060) Lassú Víz válasza schawo (#25053) üzenetére


Lassú Víz
őstag

X

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25061) jjeahh válasza Alg (#25045) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a menü tényleg bazinagy és labirintus, de egyszer kell beállítani, a gyorsmenü viszont nagyon kezes. az lcd kijelző nyomogatást meg nem kell lenézni, b*romi hasznos tud lenni, többek között gyerekfotózáskor is...tárcsából van elég pl5-ön, ebben az árkategóriában pazarnak számít szvsz

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25062) MrChris válasza Alg (#25045) üzenetére


MrChris
nagyúr

gyerek fotózás kompakttal? Ez elég trollos volt. Fázis AF-el se könnyű!

(#25063) Alg válasza jjeahh (#25061) üzenetére


Alg
veterán

Nem én nézem le(PM2-m van :B ), a kérdező írta hogy nem akarnak tapizni.

Jó, gyerekfotózásra kompakt ugyanúgy nem jó mint a MILC, de mivel én úgy vettem le egy point-and-shoot cucc kell, szerintem felesleges lenne akár a MILC, akár a DSLR a "ráhegesztett" kitobival...

Szerk: ráadásul egy DSLR-t sokkal kevésbé vesz elő/visz magával egy átlagember egyszerű emlékkép-fotózásra, mint egy negyedakkora csúcskompaktot vagy akár MILC-et.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25064) jjeahh válasza Alg (#25063) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igaz, ha csak "lekapjuk a gyereket" célra kell, akkor pana lx7 lehet, hogy gyorsabb mint egy pl5, igaz drágább is asszem, nekem nincs tapasztalatom vele.. de ha a gyerekről szép portrét is szeretne mosott háttérrel, akkor a kompaktok nem játszanak, igaz a milc sem igazán kitobival, obit cserélgetni meg nem akarnak, és ha mégis, úgysem férne bele egy fix is a 100k-s keretbe...nehéz ügy. Talán kicsit magasabb kerettel valami használt kit + fényerős fix lenne a tuti megoldás, de persze minden igényfüggő

pm2 meg tuti kis gép sztem, nem kell szégyellni :D

szerk: ha tapikijelző van, az nem kell kizáró ok legyen, ha nem tetszik nem kell használni oszt kész

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25065) polcsa válasza Bogyó bá' (#25055) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ha jönne velem szemben egy elég gyors versenyautó, én sz@rnék a fókuszra...
bocs, volt már.

[ Szerkesztve ]

(#25066) sideburns válasza polcsa (#25065) üzenetére


sideburns
aktív tag

Miért, mi a baj az autó fókusszal? :)

(#25067) Studi válasza sideburns (#25066) üzenetére


Studi
addikt

Magad is láthatod, milyen életlen! :DDD

(#25068) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

A következőn dilemmázok: szeretnék venni egy haladó vázat főleg kirándulásokhoz (azon belül is tájfotókhoz főleg). Eddig az volt az elképzelésem, hogy egy fullframe belépő gépet vennék (canon eos 6d, nikon d610, stb.) de nagyon szimpatikus a fuji xt-1 is, ami viszont nem FF. Ezelőtt d5100-am volt és a Fujit nem érezném túl nagy előrelépésnek, viszont kellemes (méretben is) gépnek tűnik. (Az érzékelője meg az kitobija is pazarnak tűnik és talán hamarabb kéznél lehetne mint egy nagyobb váz.
Tájfotózáshoz pedig inkább az FF lenne az igazi, de hogy azon belül is melyik, ezen a szinten már mind tetszetős számomra.
Az tuti, hogy egy obit szeretnék egyelőre majd a leendő vázhoz, kirándulások lévén nem akarok sok kilónyi parkot magamra aggatni. Bármilyen márkából ajánlhattok, kíváncsi lennék a véleményetekre.

[ Szerkesztve ]

(#25069) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!
Megjött a Nikon1- m42 átalakító, Jó játék :DDD :DDD :DD
Nikon1 teleobi:

Helios 44M:

Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#25070) tomiee85 válasza marcyman (#25068) üzenetére


tomiee85
senior tag

Elég laikus vagyok, de nézted már a Sony FF MILC-eit? :) Ott egyesülne a két dolog :)

(#25071) marcyman válasza tomiee85 (#25070) üzenetére


marcyman
aktív tag

Nézegettem igen, de annál úgy érzem a beszámolókból, hogy még így első fecskeként kiforratlan a rendszer.
Habár pont most adják ki az újabbat ami ígéretesnek tűnik.

(#25072) tomiee85 válasza marcyman (#25071) üzenetére


tomiee85
senior tag

Ha lenne rá pénzem tuti vennék egy A7 II-t :)

(#25073) A Zéé válasza marcyman (#25068) üzenetére


A Zéé
addikt

hát mondjuk az ff meg a kicsi pakk az kicsit ellentmondásos dolog nekem, ha csak nem egy szem fixet viszel magaddal. A váz se pici, meg a zoom obik se.

Just a simple Lineman...

(#25074) Lassú Víz válasza marcyman (#25071) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Sony RX1 kompakt :) .

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25075) jjeahh válasza marcyman (#25068) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem értem, tájfotóhoz miért ff az igazi? kirándulni meg végképp nem kényelmes egy 6d méretű géppel... sztem neked olyan rendszer kell, ami viszonylag kicsi, könnyű, és van rá uwa.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25076) madgie válasza jjeahh (#25075) üzenetére


madgie
titán

Lehet félreértjük és csak Ansel Adams rajongó :D

(#25077) MrChris válasza marcyman (#25068) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez a FF de kicsi könnyű legyen talán a sonyt kivéve nehezen fog menni, batárak a vázak és obik. Valamiért ez a trend, filmesnél sokkal kisebbre, könnyebbre is sikerült összehozni a vázat, ráadásul nagyobb bázistávval.
FF dslr váz 0.8-1kg, nagylátó obi ~400-500gr és ha szeretnél késöbb nagylátózáson kívül mást is akkor még 4-800gr egy rendes mindenes obi. És erre jönnek a kiegészítők, akku, szűrő, táska esetleg szelet bíró állvány ha már tájazunk.

(#25078) marcyman válasza jjeahh (#25075) üzenetére


marcyman
aktív tag

Ebben igazad van, nem csak FF jó tájfotózáshoz. Csak valahogy tetszenek a nagylátószöggel készült tájfotók, amit FF-en készítettek, viszont a hordozhatósággal valóban nem nagyon fog összeférni.

(#25079) jjeahh válasza marcyman (#25078) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem tájképnél az obin, állványon, szűrőkön több múlik mint a szenzoron... én spec ff gépet csak portréra, a dof buzulásom miatt vennék, ha lenne keretem rá, esetleg ha szükségem lenne extra magas iso-ra (nincs). a sony a7 pici, de többször felhozták már, hogy pont széleslátó obikkal sötétednek, lilulnak a képek sarkai a nagyszenzor + kis bázistávolság kombinációja miatt.
nem akarlak lebeszélni a ff dslr-ekről, de sztem próbálj ki valamilyen kisgép + uwa kombót, lehet, hogy alapjaiban megváltozik a véleményed :) én nem Mo-n lakok, de asszem az oly mintaboltból pl lehet kölcsönözni szinte bármit ami oly, egy valamilyen om-d + 9-18 megérne egy próbát... ha nem elég a látószög, akkor meg még mindíg ott van a pana 7-14. fujira asszem 10-24 van ami nagylátó, ami már nem olyan pici, de még mindíg kisebb mint egy ff dslr szett...a sony-ra is van nagylátó, a 10-18, bár az nem tudom milyen, sosem néztem utánna mivel engem nem mozgattak meg a nex/alpha gépek.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25080) MrChris válasza marcyman (#25078) üzenetére


MrChris
nagyúr

keresgélj sigma sd1-el készült nagylátó képeket. Azok néha seggreülősek :D

(#25081) schawo válasza marcyman (#25068) üzenetére


schawo
titán

Tájképelni a Fuji nem a legjobb az X-trans szenzor miatt. És a 16 megapixel sem egy megszállott tájképes minden vágya.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25082) marcyman válasza schawo (#25081) üzenetére


marcyman
aktív tag

Hmm, ezt mondjuk nem tudtam. Akkor viszont lehet, hogy belépő FF váz + egy obi felállás lesz a nyerő.
Miért nem jó a Fuji szenzora tájképre? Olvastam, hogy más technológia, de azt hittem az úgy alapjába véve jobb mindenre. A "megszállott tájképes" dolog azért nem igaz rám, csak főleg azokat készítenék. (Pl. sarki fény túra is egy messzi tervbe van véve, ahol hideg is, sötét is lesz.)
A Sony RX1 pedig vagány, csak azzal kissé megkötött lennék.
A Sigma SD1 árán pedig már FF vázat vennék, méretben hasonló, mint azok.

(#25083) silmatauki válasza marcyman (#25082) üzenetére


silmatauki
őstag

"Miért nem jó a Fuji szenzora tájképre? "

Sokak szerint rossz a zöld csati felbontása.

(#25084) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali

akit érdekel: Sony SLT-A58Y 17:30-tól az amazonról lesz rá még x% akció jelenleg is levan árazva de szerintem ebből még jön le.

(#25085) szilu7 válasza marcyman (#25082) üzenetére


szilu7
senior tag

Kérdés, hogy mik az igényeid. Belépő FF, csak mert azt hallottad, hogy jó tájképre? Ennyire nem egyszerű, plusz másra is használnád, nemcsak tájképre. Mennyire ismerkedsz a fotózással, mennyit akarsz RAW-kal pö***lni, mennyire akarsz cipekedni? Ráadásul belépő FF jöhet szóba, akkor inkább kisebb szenzoros gépből valami komolyabb, szerintem. Egy FF-ből sem jönnek maguktól a csodaszép tájképek.
Fuji tájképek pl.: [link]
A zöld probléma már rég nem olyan vészes, mint az elején volt. Elég komoly JPG-ket dobál ki, és vannak jó RAW konverterek is.

[ Szerkesztve ]

(#25086) marcyman válasza szilu7 (#25085) üzenetére


marcyman
aktív tag

Említettem, hogy ezelőtt egy D5100-am volt. (Már 4 éve amatőr szinten fotózgatok.) Voltam vele kirándulni külföldön és úgy éreztem jobb lenne egy kisebb, ámde vezérlésből jobb gép. Aztán nézegettem a Fuji XT1-et, csak abban az árkategóriában már bizony FF vázak is vannak. Azért dilemma, mert hosszabb távra terveznék venni gépet. Nyilván nem a gép határozza meg egy tájkép szépségét, csak maga az FF és az APS-C méret azért más.

(#25087) jjeahh válasza marcyman (#25086) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egyszerűen nem úgy kell felfogni, hogy "már ff", egy gépet nem az tesz profivá vagy komollyá, mert ff szenzor van benne, csupán igény kérdése, hogy neked szükséged van-e rá... vannak kis szenzoros munkára szánt gépek, és amatőröknek szánt ff gépek is bőven. ha sok kezelőszerv, ergonómia kell, ráadásul a nagy méret is zavarna kirándulás közben, akkor egy belépő ff dslr-el valszeg nem leszel elégedett sztem a d5100 után.

szerk: amúgy ajánlom figyelmedbe Parci kolléga fotóit, érdemes megnézni mikkel lőtte :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25088) A Zéé válasza marcyman (#25086) üzenetére


A Zéé
addikt

azért obikat is nézegess erőteljesen, mert itt elég sok minden vázról esett már szó, obikról viszont még nem, ami még talán fontosabb is.
Sem FF-en sem MILC-eken az uwa nem egy olcsó dolog, illetve úgy mondom drágább, mint apsc-n. Ha sarki fény túrában gondolkozol, oda azért nem árt fényerős uwa, hogy látványos legyen. Itt mondjuk tényleg tudnál profitálni a FF jobb iso teljesítményében, kérdés, hogy egy ilyen erős megkötéssel, hogy 1 szem obit akarsz csak, érdemes-e FF-ben gondolkozni, pláne úgy, hogy már a D5100-at is nagynak tartottad? :U

Elindult a vezérhangya nálad, úgy látom, de valahogy az írásodból az jön le nekem, hogy igazából még te se tudod megindokolni, hogy miért is kellene neked fullframe :)

Lehet, hogy inkább a D5100-hoz kellene valami értelmesebb obit választani. Mert egy D610 + egy 24-85VR tényleg nem biztos, hogy sokkal komolyabb előrelépés lenne, mint a D5100-hoz mondjuk egy 17-50/2.8 beszerzése.

Just a simple Lineman...

(#25089) silmatauki válasza marcyman (#25086) üzenetére


silmatauki
őstag

Az X-T1 nagyon király gép, de a helyedben várnék pár hónapot. Az X-Pro2 valszeg most jön majd ki, immár új, remélhetőleg sokkal nagyobb felbontású szenzorral. Addig meg használj mondjuk egy olcsó X-E1-et, az tájképre tökéletes (leszámítva az időjárásállóság hiányát), azon nem bux sokat, szemben egy X-T1-gyel.

(#25090) marcyman válasza A Zéé (#25088) üzenetére


marcyman
aktív tag

"Elindult a vezérhangya nálad, úgy látom, de valahogy az írásodból az jön le nekem, hogy igazából még te se tudod megindokolni, hogy miért is kellene neked fullframe "

Egyet kell, hogy értsek, valóban nem tudom. Bennem van a kisördög, hogy FF-> újdonság, stb. De a józan ész a hordozhatóságot, kompaktságot kellene, hogy előtérbe helyezze.
D5100 már el van adva, az az opció kilőve.

jjeahh: Igazad van a méret kérdésben, és azok a fotók valóban elképesztőek. :))
silmatauki: Nem fogom elkapkodni, ránézek majd. De ezt ha jól sejtem nem egészen az X-T1 utódjának szánják vagy hasonló kategória lesz?

(#25091) silmatauki válasza marcyman (#25090) üzenetére


silmatauki
őstag

Igen, más (rangefinder) kategória, valszeg nem kap időjárásállóságot, és lehet, hogy a keresőjének EVF képe se lesz mozi-nagyságú, mert ugye hibrid OVF. De még semmi sem biztos. Én mindenesetre ma semmi Fujit nem vennék az abszolút ár-érték-győztes X-E1-en kívül.

(#25092) Stauffenberg válasza marcyman (#25086) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nézd azért az objektíveket is. A Sony A7 (vagy már inkább az A7 II) egy egész pofás váz, de kezelésben szerintem a Fujifilm X-T1 jobb, az EVF meg aztán köröket ver rá az A7-re. Persze az A7 szenzorában több a tartalék, de tényleg fontos lehet, hogy milyen nagylátó, UWA objektíveket kapsz.

Sony (Full Frame):

Sony/Zeiss 16-35mm f/4 OSS - 430.000 Ft
Samyang 14mm f/2.8 ED AS IF UMC - 120.000 Ft

Fujifilm:

Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS - 320.000 Ft
Fujinon XF 14mm f/2.8 R - 260.000 Ft
Samyang 12mm f/2 NCS CS - 120.000 Ft
Samyang 10mm / f2.8 ED AS NCS CS - 154.000 Ft

A direkt APS-C-re készült Samyang 12mm f/2 NCS CS például egy bitang jó darab, rögtön beindult rá az asztrofotós közösség. Ez van Sony E bajonettre is, de csak APS-C képkört vetít. Így meg egy Sony A6000-el is megismerkednék közelebbről akár.

[ Szerkesztve ]

(#25093) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Bocsi hogy belevau, de mi a cél a tájképekkel ? Leméretezni ilyen pici webes méretre és mutogatni (mint a fentebb linkelt képek), vagy nagy (és közelről is nézhető részletes) nyomatokat készíteni ? Az előbbire kb bármi jó, az utóbbinál jön ki a FF egyik nagy előnye.

(#25094) madgie válasza Stauffenberg (#25092) üzenetére


madgie
titán

12/2 lesz az APS-C-re, nem 2.8. De látom, hogy szerkesztetted.

Amúgy az A7-re felmegy a Sony 10-18/4 is, ami ugyan eredetileg APS-C üveg, de kábé 13-16 mm-ig a felhasználók szerint szépen és jól kirajzolja a Fullframe-et is.

[ Szerkesztve ]

(#25095) Stauffenberg válasza madgie (#25094) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jaja f/2.0, ezt javítottam rögtön posztolás után.

(#25096) schawo válasza Stauffenberg (#25092) üzenetére


schawo
titán

+1 szavazat az A6000 + Samy 12/2-re.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25097) marcyman válasza JackFeryll (#25093) üzenetére


marcyman
aktív tag

Nyilván inkább utóbbi lenne a cél, a jobbakat tervezem nyomtattatni is.
Szóval, ha a tájfotózás felől közelítem meg az egészet, akkor FF, ha a nyaralás/könnyű gép kombó felől akkor egy APSC.
Az obi egy külön project lesz, nálam ez komoly spórolásokkal jár. :)
Illetve még amit szem előtt tartok az a tartósság. Hosszabb távra tervezek gépet venni (ha persze bejön amit majd veszek).

(#25098) Stauffenberg válasza schawo (#25096) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az A6000 mellett meg lehet nézni még a Fujifilm X-E1, X-E2 vázakat is. Az X-T1 felára csak akkor éri meg, ha nagyon fontos az a formavilág, időjárásállóság, extra pörgettyűk vagy a kihajtható kijelző. Az X-E1 most olyan jó árban van, hogy ha kijönnek a 24 megapixeles Fuji vázak és tetszik neki a rendszer, akkor minimális bukóval túl lehet adni rajta és beruházni valami modernebbe, frissebbe.

De ugyan ez igaz az A6000-re is, mellényúlni azzal sem tudna és onnan is van hova feljebb lépni (már ha egyáltalán igényelni fogja).

(#25099) szilu7 válasza marcyman (#25097) üzenetére


szilu7
senior tag

Tényleg nem bántásból, de megint nagyon egyszerűsítesz. ;)
A kicsi webes kép, meg a nagy részletes nyomat között van néhány átmenet. Mekkorában szeretnél nyomtatni, hogy FF kell?
Egyébként meg (#25098) Stauffenberg +1.
Ami még lényeges szerintem (bár már írtam), hogy DSLR esetén beugró FF-ben (Canon eos 6d, Nikon d610) gondolkodsz. Emlékeim szerint a tapasztaltabb fórumtársak nincsenek elragadtatva ettől a kategóriától, de majd talán elmondják újra a véleményüket.

(#25100) Stauffenberg válasza szilu7 (#25099) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Emlékeim szerint a tapasztaltabb fórumtársak nincsenek elragadtatva ettől a kategóriától, de majd talán elmondják újra a véleményüket."

Valóban az a baj, hogy fapadosabbak szolgáltatásokban mint egy pro APS-C váz. Volt korábban egy fórumtárs aki kiakadt, hogy a Canon EOS 7D Mark II drágább lett mint az EOS 6D. Igen ám, csak például a 7D Mark II egy jobban szigetelt, ellenállóbb, profi kategóriához méltó vázat kapott, van 10 fps sorozat meg a zászlóshajó 1D X-ből átemelt brutális teljesítményű AF rendszer meg még sok apróság amiben több és jobb.

Na azért a D7100 és a D610 között már nem ez a helyzet, de azért több téren is jobban muzsikál a D7100, mint az FF szenzoros nagyobbik tesó. De a Nikon mondjuk bedobta a D750-et, ami egy fürgébb, kihajtható kijelzős, videóban is profibb váz, ami a D810-et még nem fenyegeti (de nem is szellemi utódja a legendás D700-nak).

Nem mondom, hogy a belépő FF vázaktól nem vagyok elragadtatva, mert amit én fotózok, ahhoz ezek is megfelelnének, de nem nehéz olyan felhasználási területet találni, ahol egy profibb APS-C vázhoz képest már lemaradnak. De legyünk reálisak: Nem a tájfotó lesz ez a terület. Szóval ha belépő FF vázakat néz tájfotóra, oda megfelelhet egy kevésbé agilis AF rendszer vagy sorozatfelvétel. Csak ugye volt nála egy olyan kritérium, hogy szeretne kisebb vázat, mint a D5100. Ebben sem a D610, sem a 6D nem lesz partner, túl nagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.