Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#25347) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

+1 Jaja, olcsó M43 váz + manual fényerős obi

(#25352) m3ss


m3ss
veterán

60-70 korul kijon egy eosm 22 mm f2-vel. olcson lehet hozza venni 50 1.8 II-t is. csak ne siessenek a halak :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#25353) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#25351) üzenetére


jjeahh
nagyúr

semmi :DDD amúgy +1, azzal a gf1-el főleg sokat nem bukik :D milyen durva már 15k-ért normális gép... nem semmi áraid vannak, ebayen sem láttam soha ennyiért cuccokat

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25354) krisz12071 válasza .: JuSzT :. (#25351) üzenetére


krisz12071
aktív tag

.: JuSzT :. :Milyen olcsó M43 váz és obi? :))

xXxian : Kompakt gépet nem szeretnék,bármilyen jónak is tűnik!

m3ss: A halaim nagyon ráérnek,ha ezen múlik! :)

Amúgy ezt néztem ki,de már elvitték: Panasonic DMC-GF2 + Zeiss Pancolar 50/1.8-as

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#25355) MrChris válasza krisz12071 (#25354) üzenetére


MrChris
nagyúr

nem lehetetlen 50-ből kihozni egy milcet. Oly p1,pl1, pl2 20-30 között beszerezhető, de lassan már inkább 20e. vicces. M42 adapter 2.5e. olcsó helios fix 2-3e. Esetleg egy 14-42 alapzoom 20-25e-ért hogy általános obi is legyen. De már valami hasonlót korábban is javasoltam.

(#25356) BullZeye


BullZeye
veterán

Olympus E-PL5-hoz milyen zoom objektívet ajánlotok? Nem szeretnék vaku-t használni, viszont az alap objektívvel normál benti esti fényviszonyok között nem lehet normális képet csinálni, szóval ha jól értettem akkor "fényerős zoomobjektív" kéne :)
2 kit obi-t szeretném eladni, és esetleg hozzárakni pénzt.

Vagy ehhez a géphez nincs értelme venni semmit, és a legjobb a kitobival?

[ Szerkesztve ]

(#25357) .: JuSzT :. válasza krisz12071 (#25354) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Alairasom, de eselyes h a vaz mar elkelt.obit plusz adaptert meg viheted :)

(#25358) krisz12071 válasza .: JuSzT :. (#25357) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Néztem,de nem találtam a hirdetései között! :)

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#25359) jjeahh válasza BullZeye (#25356) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pl5-höz csak pro fényerős zoomok vannak meg a pana 12-35, amik drágák. ha beltéren akarsz vaku nélkül képelni, akkor egy fix-el sokkal jobban jársz, olcsóbbak, meg fényerősebbek a pro zoomoknál is.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25360) Lassú Víz válasza BullZeye (#25356) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem sorrend, csak felsorolás:

Oly 17 f1.8, Pana 20 f1.7, Oly 25 f1.8, Pana 25 f1.4, Voigtlander Nokton 17.5mm f/0.95, Voigtlander Nokton 25mm f/0.95, Panasonic Nocticron 42.5 f/1.2, Oly 45 f1.8

Esetleg állvány és a ficánkoló családtagok lefagyasztása ;]

Lehet mégis jobb lenne egy vaku meg pár villanjkörte ügyesen elhelyezve?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25361) MrChris válasza BullZeye (#25356) üzenetére


MrChris
nagyúr

vettem egy 20/1.7-est azzal mindent le tudok kapni, amit meg nem, azt nem is érdemes :D
Azért vettem mellé egy 45/1.8-at, meg majd alulra valamit.
Fényerős zoom az tényleg csak az a kettö van 200+ ért

(#25362) jjeahh válasza Lassú Víz (#25360) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:K fix-el is fel kell majd húzni az iso-t valószínűleg, csak nem annyira... ha fehér a plafon, én a kis metz 24-el F1.4-es obival is szoktam plafonravillantani, sokkal szebb eredményt ad mint az érzékenység feltolása, és nem olyan drága...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25363) BullZeye válasza jjeahh (#25359) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez a butított E-PL5, már ha ez számít valamit. :)
Szeretném azt a zoomot, mert néha jól jön, és cserélgetni az objektívet eléggé macerás, és ha lehet szeretnék csak 1 obi-t a gépen tárolni és úgy hurcoválni. :)

(#25360) Lassú Víz
Ezek fixek, ha jól látom, de a fagyasztás nem rossz ötlet, de a baj, hogy állvány hiányában kezemre kéne :D

De akkor ezek szerint nem úszom meg túl olcsón, ha mindent szeretnék egybe? :\
Ez a legolcsóbb ami szimpi -.- és ez is legalább 3.5 :) na jó, várok még pár évet vele :D

szerk.:

Olympus-hoz milyen program a lehető legfelhasználóbarátabb a RAW fájlok állításához?
Azzal lehet a sötét képeket világosítani?

[ Szerkesztve ]

(#25364) kattogó


kattogó
újonc

Üdvözletem! Baleset érte a család szeretett fényképezőgépet, hétfőig muszáj pótolnom mindenképp egy új géppel. Úgy döntöttünk, hogy többet áldozunk és 150.000 Ft körül egy tükörreflexest veszünk. Újat szeretnénk amihez objektív is jár. E mellé egy a gépnek való táskát és teljesítményben hozzá való memóriakártyát is szeretnénk az áron felül. Jó lenne, ha a kiegészítők 15.000 Ft-ból kijönnének. A leendő életmentő segítséget előre is köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#25365) daniduke válasza BullZeye (#25363) üzenetére


daniduke
tag

Hát ez neked pont nem lesz jó, nem is a te rendszeredre való. Max annyit érnél el vele hogy nem kell obit cserélni, de fényerőben semmi előrejelzés.
Ha olcsobol akarod megúszni akkor tényleg egy fix a jó választás, a kitobikkal egész jó kombó.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#25366) jjeahh válasza BullZeye (#25363) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez a zuiko amit linkeltél régi 4/3-os dslr-re való. Sztem próbálj ki egy olyan fixet, amelyiknek a gyútávja a legjobban tetszik, egyáltalán nem macera az, ha rááll a szemed egy gyútávra, és megszokod a jobb fényerőt, képminőséget, kisebb méretet, nem muszáj cserélgetni azt, és valszeg a zoomokra mondod majd, hogy macera... persze mindenki nem lehet fixes, de amíg nem próbálod ki huzamosabb ideig a vele való életet, addig nem jelentheted ki, hogy neked biztosan zoom kell szvsz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25367) sanyirigo válasza kattogó (#25364) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Az extreme digitalnal a Nikon D3200 - as 18-105-ös obival pont ennyibe kerül, és táskát is adnak hozzá.

Pixel 7

(#25368) Lassú Víz válasza BullZeye (#25363) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem csak fixek, fényerősek is. És te normál benti esti fényviszonyok között akarsz fényképezni vaku nélkül. Sajnos még ilyen fényerő mellett is (1,8) necces a helyzet, mert emelni kell az ISO-t.

Semmiképpen nem úszod meg olcsón :N

Raw fájlokhoz Olympus Viewer 3. Ingyenes, lassú de nem bonyolult. És benne van a kamera algoritmusa. +- 2 fényértékkel tudja tolni a képet raw feldolgozás során, tehát lehet világosítani. Viszont olyankor a zajt is erősíted, inkább exponálj helyesen, az jobb lesz a végeredmény szempontjából.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25369) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, újra itt vagyok, kicsit talán határozottabban, mint legutóbb.

Canon PowerShot SX220HS-t váltanék le. Ez egy kompakt, ami erőssége a videófelvétel volt és a nagy optikai zoom, de ettől függetlenül az állóképekkel nem igazán volt kiemelkedő, főként rosszabb fényviszonyok között, beltérben.

Ezt szeretném lecserélni egy cserélhető objektíves géppel. Amire kéne:

Gyakorlatilag mindent fotóznék vele, makró, tájkép, csendélet, portré->bármit.

Tehát valami univerzális megoldás kéne.

Ami számítana: ne nagyon legyen kromatikus aberráció, jól jel/zaj arány (vagy hogyan szokták ezt mondani, kevéssé zajosodjon adott ISO érték mellett? ), rossz fényviszonyok között is jó képet készítése.

Lehessen bochás képeket csinálni vele, mélységélességgel játszani.

Tisztán hobbi szintre kéne egyelőre, csak belekóstolnék a dologba, aztán ha tetszik nyilván feljebb lépek. Egyelőre valami belépő szintű mindenes kéne.

Kérdés az, hogy DSLR, MILC vagy esetleg Bridge kéne nekem?

Az árat megint csak 100k környékére lőném be, akár használtan is.

(#25370) schawo válasza BullZeye (#25363) üzenetére


schawo
titán

Ez a butított E-PL5, már ha ez számít valamit.
Miért lenne butítva? :Y Ez AZ e-pl5, nincs másik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25371) MrChris válasza Vasinger! (#25369) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez inkább kívánság lista mint valóság. 100e.be használt régebbi váz+kitobi fér bele, ami nem fényerős, nincs igazán jelentős háttérmosás. Olympusnak van egy mindenes obija a 12-50 csak egy baja van, hogy fényerőtlen, 50e. körül mennek. Annak elég széles a kezdő látószöge tájképre, van makrója és a végével (50mm) mondjuk lehet portrézni, háttérmosás az kevés lesz. Váznak Olyból p1,2,3 pl1,2,3,5 ami beleférhet. Vagy hasonló pana, keresősből csak a g3 esetleg g5. Dslr-ben nemtom van e ilyen univerzális olcsó obi.

(#25372) BullZeye válasza schawo (#25370) üzenetére


BullZeye
veterán

PL5 a nagyobbig testvére nem? És ahhoz képest az E-PL5 kisebb, kevesebbet tud, butább, vagy nem?

Hmm, vagy rosszul emlékeztem, és nincs is PL5? O.o akkor mivel keverem?

(#25373) Lassú Víz válasza BullZeye (#25372) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Esetleg az E-P5 lehet nagyobb testvér.
Volt PM, PEN mini. Van PL PEN Light, P PEN és az OM-D sorozat. Mindegyiknek van E- kezdetű neve, mert az E-System sorozatot folytatja. (Valójában csak az E-M1, de ne bonyolódjunk ennyire bele)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25374) MrChris válasza BullZeye (#25372) üzenetére


MrChris
nagyúr

E-P5 és E-PL5 van.

Az E valszeg az E-Systemet jelöli a P talán Pen az L talán a Light. Nézz utánna a két típusnak, az E-t le szoktuk hagyni...

(#25375) BullZeye válasza MrChris (#25374) üzenetére


BullZeye
veterán

Jaja ezzel kevertem :) akkor e-PL5 és e-P5 :) köszi

(#25376) schawo válasza BullZeye (#25375) üzenetére


schawo
titán

De nem butított változat, hanem két teljesen különböző készülék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25377) Novics válasza Vasinger! (#25369) üzenetére


Novics
senior tag

Használt k-30 kitobival és mellé egy m42-es manuál üveg állatkodni?
Pont van egy eladóm. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#25378) Vasinger! válasza MrChris (#25371) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, most evvel sokkal előrébb nem lettem. Azt mondod, hogy 100k-ért nem találni semmi használhatót, még használtan sem?

Novics:

Az a baj, hogy gőzöm sincs milyen az a gép amiről beszélsz. Ha pedig árulsz is, akkor nem biztos feltétlen hinni akarok neked, hogy jó az :D Persze lehet hogy valóban megérné egy ilyen, nem tudom.

(#25379) Novics válasza Vasinger! (#25378) üzenetére


Novics
senior tag

Olvass tesztet róla! Én nem akarlak meggyőzni. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#25380) Vasinger! válasza Novics (#25379) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos, ha jól látom neked sárga van, ami nekem nem igazán tetszik, bár nyilván nem ez a fő szempont fényképező választásnál, de azért na :)

Kicsit mélyvíz nekem ez a dolog. Hiába olvasok róla és nézem a teszteket, nincsen összehasonlítási alapom. Nem tudom, hogy milyen készülékek vannak ebben az árkategóriában, amit én keresek.

(#25381) MrChris válasza Vasinger! (#25378) üzenetére


MrChris
nagyúr

valamiből engedned kell, kb a legtöbb felhasználási területet megfogalmaztad bokhé-val ami fényerőst és hát drágát is jelent. Mindezt megtoldottad egy nagyon alacsony kerettel. Valszeg az említett obi számodra elég jó lenne, de kompromisszumot kell kötni az alacsony fényerővel, ami magasabb iso és gyengébb háttérmosást jelent.
Tájképre a kitobit tudod használni, portréra külön obi kell... 100-ból nehéz ezt kigazdálkodni,

(#25382) sideburns válasza Vasinger! (#25369) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Lehessen bochás képeket csinálni vele."
Hogy mit?

(#25383) Vasinger! válasza sideburns (#25382) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Bokeh, elírtam...

MrChris:

MILC és Brdige kategóriában sem találni semmit 100k-ig ami azért egy kompaktot kiváltana?

(#25384) MrChris válasza Vasinger! (#25383) üzenetére


MrChris
nagyúr

Dehogynem! Régi kompaktot könnyű űberelni. A Panasonic LX7 elég jó cucc, de azokat amúgy nem ismerem. Most az egyik legjobb milc vétel az Oly pl5+ kitobi amit a napokban 60-65 között a használt piacon be tudnál szerezni. Portréra régi manuál pl. Helios 44-2 kb+egy adapter 4-5ezerből megvan. M42 közgyűrűvel makrózható. Lehet persze komolyabb manuál obit is venni. Ha kell a tele Oly40-150-et most akár 30e.ért is megveheted Jusztt kollégától. De a Pana G3 35e.ért is jó vétel (annyiért van indexen), keresőd is lesz ami biztosabb tartást és könnyebb manuálozást tesz lehetővé. De ha van még pénz vehetsz portréra Oly45/1,8-at jó háttérmosás gyors AF 60+ért szokott menni.

DSLR-t majd talán ajánlanak az abban jártasak. Én már azt a vonalat abbahagytam, nagy nehéz, komponáláson kívül másra nekem nem jó a pici kereső.

(#25385) .: JuSzT :. válasza MrChris (#25384) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Amiket én hirdetek, ott órák alatt változnak a helyzetek :) Most semmim nincs eladó.

(#25386) Lassú Víz válasza .: JuSzT :. (#25385) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Akkor csak segítesz beárazni bizonyos objektíveket az aláírásoddal vagy ismét eltelt egy óra?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25387) TayRol válasza Lassú Víz (#25386) üzenetére


TayRol
veterán

:DDD

(#25388) .: JuSzT :. válasza Lassú Víz (#25386) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A jegelt dolgok maradnak. En mar nem hiszek az igergetesnek csak ha ki is fizettek.

(#25389) Lassú Víz válasza .: JuSzT :. (#25388) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Így már értem, és megértem.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25390) Alg


Alg
veterán

Jelentem láttam 90-ért PL5 duplakitet a Westend MM-ban. (Feketét, van kitéve vagy 20 doboz biztos - múlt héten még 110 volt)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25391) Vasinger! válasza Alg (#25390) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez nagyon jó vételnek számít?

Mert MrChris ezt a típust is említette.

(#25392) .: JuSzT :. válasza Vasinger! (#25391) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:K

(#25393) torma1981 válasza Alg (#25390) üzenetére


torma1981
veterán

Ezt már asszem adták 90k körül. 1 vagy 2 hónapja. MM.

(#25394) MrChris válasza Vasinger! (#25391) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem igen, újként ennél már nem lesz sokkal olcsóbb, úgy látszik kicsit sok került a hazai forgalmazóhoz, mert az MM-ben nagyon szórják. :)

(#25395) Robocrock


Robocrock
újonc

Kívánok! Ezt a gépet akarom megvenni még ma vagy holnap: [link]

Mit mondtok, megér ennyit vagy van ennyiért jobb? Általános használatra kell. Köszi előre is.

(#25396) jeni válasza Robocrock (#25395) üzenetére


jeni
félisten

Hello

Alternativ lehetőség

Samsung

Olympus E-PL5 dupla KITben(?)
a West-End Media Markt áruházban van,tegnap írtak itt a fórumon 90000 Ft-ért!

(#25397) MrChris válasza Robocrock (#25395) üzenetére


MrChris
nagyúr

az árgép szerint a sonycenterekben 10.000-el olcsóbb!
De arra nemtok válszt adni megéri e. Az obikat is érdemes megnézni miket írnak róluk, ha egyáltalán bővítenéd.

(#25398) Hulot


Hulot
tag

A Samsung NX-30-at milyen gépnek ítélitek (fotó, videó)?
'+' APS-C szenzor, érintőképernyő, EVF
'-' ISO-t növelve hamar zajosodik.

(#25399) Robocrock válasza jeni (#25396) üzenetére


Robocrock
újonc

Hello

A Samsungot rögtön ki is zárom, nagyon játékgép hatású az egész, nem tetszik. Olympus tetszene, ha lenne beépített vaku így az is ki zárva. Ha ezeken kívül lenne még valami osszátok meg légyíves, ha nincs, akkor holnap megyek az általam választott Sonyért.

MrChris: megnézem köszi, hogy szóltál. Objektívet egyelőre nem vennék, nézegettem teszteket általános célra szerintem bőven jó lesz az alap de talán később veszek rá valamilyent.

[ Szerkesztve ]

(#25400) Vasinger! válasza MrChris (#25394) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most nézem csak, hogy ebben alapból tényleg nincs vaku, ami azért elég nagy negatívum. Gondolom akkor azt is kéne venni rá, ami meg nem annyira jön be így.. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.