Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

200ezer ft-ig keresne egy kollégám fényképezőt.
Elsősorban videózásra használnák. (kreatív stúdióban) De azért a képek is legyenek jók. :)

A Panasonic G6 kit-en kívül tudnátok valamit ajánlani?

Köszi.

(#26152) jjeahh válasza hdanesz (#26151) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gh2 :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26153) fi:zi'k válasza .: JuSzT :. (#26150) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez a két opció van összesen?

Nem rossz ez a stylus1, csak hát az ára.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26154) .: JuSzT :. válasza fi:zi'k (#26153) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Használtan sok garival 100 ért volt legutóbb, de tény, ritka nagyon. 2-3 volt 1 év alatt.

Ha ekv 28-300 ig kell neki minden tartomány, nagyjából ennyi. az utazózoom drága, olcsóbban meg legalább 1 cserélgetést igényel, és 50 ért ez nagyon baráti, saját áram :)

(#26155) fi:zi'k válasza .: JuSzT :. (#26154) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A 100 pénz mindjárt barátjának hangzik. :K

Nyilván nem kellene neki minden. Utazó zoom alatt olyan nagylátótól induló obit érték, aminek nagyobb az atfogása az alap kitobiktól, belelógnak a tele tartományba.
De ahogy kiveszem csak a 14-150 van.

APS-C-n vannak olcsó utazó zoomok, bár a többségük olyan is.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26156) hdanesz válasza jjeahh (#26152) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Első körben újat keresnek. :D A GH2 már nem hinném,h. kapható.
A GH3 meg drágább...

(#26157) .: JuSzT :. válasza fi:zi'k (#26155) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

12-50 van, de azzal sem vagy sokkal előrébb, és az is 50e körül megy, mondjuk az egyben tud macro-t is, időjárásálló is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#26158) jjeahh válasza hdanesz (#26156) üzenetére


jjeahh
nagyúr

akkor valszeg g6, nekem is azt ajánlták...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26159) Studi válasza fi:zi'k (#26155) üzenetére


Studi
addikt

Mft-re a Tamron már hozott egy 14-150-et, ami új áron olcsóbb, mint az Oly-Pana obik, de így is drágább, mint a használtak, és kitekbe sem kerül be, így kicsi az esély a komolyabb térhódításának. Főleg, hogy az Oly megint hogy egy új 14-150-et, amit várhatóan kitbe is csomagol majd, olcsóbb vázakhoz.

A közepes átfogások (APS-C 18-135 körüli) sajnos hiányoznak még most is a rendszerből, helyette a 14-42-k újabb és újabb fényerőtlen verzióit hozzák ki... :(

(#26160) Bogyó bá' válasza fi:zi'k (#26155) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha kisebb DSLR is "belefér", akkor valamelyik Nikon a 18-105 VR-rel. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26161) silmatauki válasza jjeahh (#26152) üzenetére


silmatauki
őstag

200-ba már valszeg a GH3 is belefér...

(#26162) #31733248 válasza Falconer (#26125) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#26125) Falconer

"Ez egy szoftveresen korrigalt JPG."

Már a váz elvégzi a lencse korrekcióját, de ez mindegy is, csak a végeredmény számít.

(#26129) konyi79

A kollégát mintha felhúzták volna erre a 16-50-es objektívról szóló témára. Csak azt felejti el, hogy az általa szintén leminősített 20 megapixeles szenzorral a központi területeken kb. akkora az effektív felbontással, amennyi egy tökéletes objektívvel fizikailag egyáltalán elérhető egy 16 megapixeles szenzoron. :)

De most már odáig is eljutottunk, hogy a m4/3 szenzor jobb, mint a Sony APS-C szenzora, persze a DxOMark tesztelői nyilván valahogy ezt is nagyon másképp látják, amikor pontozni kell. :)

(#26163) silmatauki válasza #31733248 (#26162) üzenetére


silmatauki
őstag

"De most már odáig is eljutottunk, hogy a m4/3 szenzor jobb, mint a Sony APS-C szenzora, persze a DxOMark tesztelői nyilván valahogy ezt is nagyon másképp látják, amikor pontozni kell. :)"

Jó, a DxO szerint 20 Mpixel szenzor valóban jobb, mint a kurrens m43-asok. De azért nézegessük csak tovább azokat a High / Sport ISO értékeket:

24 Mpixel Sony:

A6000: 1347
http://www.dxomark.com/Cameras/Sony/A6000

D3300: 1385
http://www.dxomark.com/Cameras/Nikon/D3300

20 Mpixel:

A3000: 1068
http://www.dxomark.com/Cameras/Sony/A3000

20 Mpixel, A5000: 1089
http://www.dxomark.com/Cameras/Sony/A5000

Van egy "icipici" eltérés. Igen, az általam hivatkozott kb. 2/3 EV-nyi. Ennek az említésétől nagyvonalúan eltekintettél...

(#26164) silmatauki válasza petata (#26142) üzenetére


silmatauki
őstag

"Meg akármilyen jó is a (gondololom szoftveres) stabilizátora, már tökéletes, természetes fénynél sem teljesen "sharp" a képe."

Ezt hogy érted? Nehezen találsz az iPhone-nál 720p/1080p-ben jobb minőségű (effektív felbontású) képet adó telefont... persze a többi paraméter, mint pl. zaj, DR, stabi hiánya (az 5s-en is csak vicc a szoftveres stabi mondjuk egy Note4 OIS-éhez képest) stb. más kérdés. Felbontásban és moiré/aliasing-hiányban viszont az iPhone-ok nagyon jók.

Szerk: vagy a stabira gondoltál az idézetben? Igen, az tényleg sz@r, bármit hazudjon is az Apple.

[ Szerkesztve ]

(#26165) fi:zi'k válasza Studi (#26159) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egy 18-135-höz hasonló is elég lenne. :K
De akkor valószínűleg marad a két obis megoldás. :U

(#26160) bogyo112
Nem akarok neki dslr-t. No meg azt tudnék magamtól is. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26166) konyi79 válasza silmatauki (#26163) üzenetére


konyi79
addikt

Vágod mi volt az eredeti téma?
Ha arról van szó, a 20-as sony lapka nem szarabb a 16-nál, ne azt bizonygasd itt iso-ban elveri az új 24-es sony meg toshiba szenzor! Azt nézd meg, a 16-os szintjét hozza mind dinamikában, mind színmélységben; iso-ban meg egy icipicit jobb mindezt úgy, a felbontása 25%-al nőtt! Pedig 2-3 éve még azt a 16-os sony-t figyeltük, mennyire jó iso-ban. Sőt, még most is jó.
De érted az eredeti témára visszatérve ez megint kurvára mindegy, azt fogd fel aki zsebében van 100k HUF valamit venni, kicsit akar vállalható (vagy jobb) képminőséggel, nem 170k-t tud elkölteni! Azt vágod, közelebb van a duplájához, mint a célösszeghez? Jóval.
Hozhattad volna példának ellene az epl5-öt mint alternatíva, sőt az X-A1 az ooc jpeg miatt kompenzálva a méretét szintén hamarabb szóba jöhetne, de ez még mindig nem egy sor, ami a méret-ár-képminőség nézetéből rommá veri.

(#26167) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi,
Kerestem pana g 1-5-ig gépeket sajna nem találtam jó áron használtat.
Lenne néhány kérdésem, régóta gépet keresünk kezdők vagyunk a párommal, de szeretnénk fotózgatni csak még nem találtuk meg az eszközt. :) Eddig a tükrös gépeket nézegettük, de most rákattantam az oly epl5-re, csak valamiért nekem "kukucska fétisem" van hiányzik róla a kereső.

Tükrös vs MILC között van-e érezhető sebességbeli különbség, pl. Nikon d3200 vs Oly epl5?
Sötét helyen (buli, házibuli) vagy este szabadban, gondolom inkább az objektív a szűk keresztmetszet és nem a két gép közötti különbség. Van ilyen, elérhető áron kezdőnek az oly-ra?
Találtam az oly-ra utólag felrakható keresőt, de az baromi drága, érdemes rendelni külföldről régebbit vagy van olcsóbb megoldás a helyettesítésre?

Köszi.

(#26168) jjeahh válasza ElGatto (#26167) üzenetére


jjeahh
nagyúr

panasonic g3, panasonic g5... pl5 vs d3200, nem tudom melyik gyorsabb, valószínűleg a nikon, cserébe pontatlanabb. Ha gyors af kell milc-ben, akkor a Panasonic-ok állítólag mindent vernek. Kukucska tényleg drága pl5-re, akkor már valszeg inkább e-m5.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26169) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok! Most szeretneém megvenni első DSLR gépemet és a Canon EOS 1200D és a 100D körül vacillálok. Most áprilisban fog megszületni a kislányom és ezen alkalomból szeretnék gépet venni. Fotózni képelőhívásra és videózás lenne a fő cél, videokamerát már nem akarnék venni. Megéri a többlet pénzt a 100D vagy ezekre bőven elég az 1200D? Egyelőre csak kitobiban gondolkodok.

(#26170) cdl válasza Bazs1981 (#26169) üzenetére


cdl
senior tag

Szerintem ez a kis váz kitobi kombó csalódás lesz Neked.
A gép nagyon műanyag, az obi fényerőtlen.
Inkább egy használt magasabb kategóriás váz, meg Tamron 17-50 2.8( a stabi mélküli verzió)
Vagy ha szóbajöhet milc is, akkor Fuji x-e1 a 18-55-ös kitobijával.
Persze ez én vagyok, de szerintem jobban járnál sokkal.
Bár itt a videó lehet a szűk keresztmetszet.

(#26171) Bazs1981 válasza cdl (#26170) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

A kis váz alatt a 100D - t érted?

(#26172) ElGatto válasza jjeahh (#26168) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Ja, hogy ebay őőő nem tudom oda nem mernék ennyi pénzt előre utalni.
e-m5 meg azért kicsit többe kerül mint e-pl5

(#26173) #31733248 válasza silmatauki (#26163) üzenetére


#31733248
törölt tag

Sokkal azért lassan csak eljutottunk odáig, hogy a legolcsóbb Sony MILC szenzora többet tud, mint bármelyik m4/3 szenzor. :) Ezzel nincs is gond, amilyen ütemben fejlődnek a szenzorok, 2-3 év múlva ugyanitt tartanak azok is. Az APS-C méretűek persze még előrébb (talán ott, ahol a mostani FF-kínálat), ez így természetes.

Van még egy tévedésed ezen kívül. Az objektív és a szenzor teljesítményét együtt kell értékelni, ha már az effektív felbontást vizsgáljuk. A Sony 20 megapixeles szenzorával az általad sokat szidott 16-50-es Sony objektív jóval magasabb effektív felbontást ér el, mint a 16MP szenzor és a Pana 12-32 párosa. Következésképp minőségibbek lesznek a nagy méretű papír nyomatok is. Ugyanis a központi területeken sokkal nagyobb a Sony obi-szenzor páros effektív felbontása, miközben a sarkok kb. azonosak. Szóval amit pl. egy plakát nyomtatásakor nyerhetsz az objektív minőségén, azt kamatostul elveszíted a kisebb felbontású szenzoron. De ez egy átlagfelhasználó esetében úgyis csak katalógushuszárkodás, hiszen már a 16MP is elég mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#26174) MrChris válasza Bazs1981 (#26169) üzenetére


MrChris
nagyúr

A canon 18mp-es szenzora talán a legkorosabb jelenleg az újonnan kapható dslr és talán az egész cserélhető obis világban. matuzsálem. Ettől még persze pont olyan jó mint 5 évvel ezelőtti megjelenésekor, csak hát ez közel fele idő mióta elérhető árúvá valtak a dslrek. Szerintem jelenleg canon 100, 1200, 700d-t emiatt nem érdemes venni, nagyon érik a szenzor cseréje ami talán egyéb jóságokat is hozhat.

(#26175) xXxian válasza MrChris (#26174) üzenetére


xXxian
senior tag

Nagyon kezdő vagyok, nem is szeretnék igazából vitatkozni, de sokszor meg az van, hogy A gép minden mérhető paraméterében jobb mint B, viszont valahogy mégis B csinálja a szebb képeket. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#26176) daniduke válasza xXxian (#26175) üzenetére


daniduke
tag

A specifikáció nem minden, meg a tesztek sem. A "szebb képek" meg egy meglehetősen szubjektív kategória, kinek mi. Valószínűleg te arra gondolsz hogy van amelyik eyecandybb jpegeket köp ki magából, ami nem mindenkinek szempont (rawozó társaság)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#26177) MrChris válasza xXxian (#26175) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha most akarnék dslrt venni és nem terveznék régi manuál obikkal szenvedni akkor a nikon d3200/3300 és d5200/5300 közül választanék lehetőleg a nagyobbik átfogású kitobival. A tapizás, paraméterek, igények és pénztárca szerint döntenék. Mivel a gyerkőcöt pár évig el fogja kísérni a gép ezért nem fog ártani a jobb iso teljesítmény a gyors mozgásokhoz.

(#26178) jjeahh válasza ElGatto (#26172) üzenetére


jjeahh
nagyúr

miért, én több mint 60 vásáron túl vagyok gond nélkül, csak tudni kell használni :) pl.: már második fényképezőgépemet nyúzom, és mindkettőt ott vettem

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26179) Byk01 válasza ElGatto (#26167) üzenetére


Byk01
senior tag

Szerintem próbáld ki a pl5-öt, nem biztos, hogy hiányozni fog róla a "kukucska". Annyira kompaktos a fogása, hogy nem emeli automatikusan a szeméhez az ember.

Amikor megvettem az első tükrös gépem, pár hónap után a hasonló kialakítású (de persze jóval kisebb) Fuji s5600-at is emeltem a szememhez, viszont most (pár évvel később) a V1-et, ami szintén inkább kompaktos kialakítású, úgy használom, mint egy kompaktot, hiába van keresője (és a tükrös is megvan mellette, tehát nem szoktam le a keresőről)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#26180) jjeahh válasza Byk01 (#26179) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1, én ugyan kukucska miatt váltottam oly-ról g3-ra, de nekem a manuál obik miatt hasznos, meg meló közben valahogy a kukucskával jobban tudok összpontosítani a témára, mivel csak azt látom amit a gép lát, nem zavar be a környezet, ráadásul erős fényben jobban látszik a képe, mert le van árnyékolva :B de hétköznapi felhasználáskor, utcán szvsz a kihajtható tapikijelző hasznosabb tud lenni, max nem nézel ki "komoly fotósnak" ha kijelzőről komponálsz :D
de persze ez csak az én véleményem, minden egyénfüggő...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26181) Studi válasza jjeahh (#26180) üzenetére


Studi
addikt

Ez utóbbi kifejezetten előny is tud lenni, ha spontán képeket szeretnél. :)

(#26182) petata válasza silmatauki (#26164) üzenetére


petata
őstag

Úgy értem, az 5s szoftveres stabilizátora tényleg nagyon oké, nem tudom volt-e már dolgod vele, de mindenféle állvány nélkül elképesztő stabil, mozgatáskor pedig a mozgás olyan smooth, amilyennek lennie kell. Nyilván nem egy OIS, de használható. A stabilizátort csak dicsérni tudom, a kép részlet(telen)sége ellentétként szolgált, mert a'mmeg nem túl jó. Majd esetleg mutatok példavideót, hogy mire is gondolok - a jövőben talán a GH2-vel összehasonlítva, ha összejön. Hogy teljesen érthető legyek, én a füvön szoktam csekkolni a "részletességet", amiről beszélek. Ha jó fénynél veszem a tájat, viszont a fűszálak nem különülnek el rendesen, hanem szinte "egybeolvadnak", az zavar. Lehet csak az én hülyeségem. :)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#26183) madgie válasza petata (#26182) üzenetére


madgie
titán

Filmic Pro-val próbáltad? Csak mert "kicsit" jobb minőséget tud, mint a gyári.

(#26184) petata válasza madgie (#26183) üzenetére


petata
őstag

Ezzel most eléggé elbizonytalanítottál... Nézem, hogy ott minden állítható manuálisan, én meg nem tudom mi hozható ki az i5s kamerájából. Melyik a jobb abszolút értékben, GH2 hackelve egy olcsóbb fix-szel, vagy i5s + FiLMiC Pro? :U

(#26185) madgie: Akkor maradok annál, bár ha lesz 8 felesleges ojróm, akkor lehet elkezdem tesztelgetni a telefon határait. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#26185) madgie válasza petata (#26184) üzenetére


madgie
titán

GH2, természetesen :)

(#26186) silmatauki válasza petata (#26182) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ha jó fénynél veszem a tájat, viszont a fűszálak nem különülnek el rendesen, hanem szinte "egybeolvadnak", az zavar."

Értem. Emeld fel a bitrátát a köv. két módszer vmelyikével:

- ha nem JB'elsz, akkor bármilyen olyan third-party app, ami engedi sokkal magasabb bitráták használatát. Ilyen a madgie által is említett FiLMiC Pro – pl. FiLMiC Extreme állásban 50 Mbps-ig az Air2-n. Ha nincs meg az app, vagy drágállod, szólj, és körülnézek, melyik olcsóbb appok támogatnak beállítható (magas) bitrátát.

- ha JB'elsz, akkor ingyen a stock Camera appban is csinálhatsz magas bitrátájú videókat. Töltsd le ezt a DEB fájlt, és installáld iFile-lal: http://www.winmobiletech.com/cy/debs/com.winmobiletech.videobitrateconfigurer_1.1_iphoneos-arm.deb

Ha nem akarsz DEB-ekkel szarakodni, akkor add hozzá a Cydiához ezt a source-ot:

http://www.winmobiletech.com/cy

és azon belül keresd meg & installáld a Video Bitrate Configurer tweaket.

(#26187) silmatauki válasza petata (#26182) üzenetére


silmatauki
őstag

"Nyilván nem egy OIS, de használható."

Na ez a lényeg. Pl. a Note4-hez képest sz@r az egész.

(#26188) berobi78


berobi78
tag

Hülye kérdés, és nem akarok flamet generálni, csak érdekelne más véleménye is. Szóval canon-om van (600d), és az is volt, kettő is korábban. Amikor kipróbáltam egy-két nikont megőrültem a menüjétől. Nem volt logikus, nehézkesen kezelhető volt számomra.
Ez vajon csak a canonos menü megszokása miatt van, vagy tényleg ennyivel logikusabb a canon kezelése, menüjének felépítése? (a panasonic lx7-es menüjétől is fejre álltam :) )

(#26189) Lassú Víz válasza berobi78 (#26188) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem inkább megszokás. Valószínűleg a Nikonosok is így vannak a Canonnal. Én meg mindkettővel, mert Olympusom van :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26190) Bogyó bá' válasza berobi78 (#26188) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egyszer próbaképpen vegyél kézbe egy Sony MILC-et. Annak a menüjétől lef*sod a bokádat is, annyira katyvasz.... :W (Canon 30D-ről váltottam másfél éve NEX-3N-re, a menüjét a mai napig képtelen vagyok megszokni).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26191) madgie válasza Bogyó bá' (#26190) üzenetére


madgie
titán

Annyira nem értem, miért fontos ez, jó esetben a vétel után pár hétig (kényszerből) mászkálsz a menüben, testre szabod, aztán jó esetben felé se nézel.

(#26192) Bogyó bá' válasza madgie (#26191) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akinek vannak tárcsái, dedikált gombjai, az úgy tesz, ahogy írod. Na de egy NEX-3N-en? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26193) jjeahh válasza madgie (#26191) üzenetére


jjeahh
nagyúr

amúgy az új alpha sony milc-ek már nem a tükrös sonyk menüjét örökölték? az annyira nekem nem tűnik gáznak mint a nex-eké

(#26188) berobi78: madgie-vel egyetértek amúgy, ha a gyorsmenü használható, a többi nem igazán számít sztem, egyszer testreszabod, és azután csak ritkán kell foglalkozz vele. Amúgy a gondod fordítva is igaz, én olympus után amikor kézbevettem egy canon-t, csak néztem hogy ez tényleg csak ennyi? hihetetlennek tűnt mennyire lecsupaszított a menüje :D

bogyo112: annyiszor megemlítetted már, hogy kevés a kezelőszerv a 3n-en, nincs itt az ideje váltani? :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26194) madgie válasza Bogyó bá' (#26192) üzenetére


madgie
titán

Expozíciókorrekcióra, érzékenységre ott is van gyorsgomb, én meg 99%-ban rekeszprioritáson vagyok. Meg gondolom nem kell a menü mélyére túrni egy WB váltásért sem.

(#26195) Bogyó bá' válasza madgie (#26194) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A WB állításhoz sajnos bele kell mászni a menü bugyraiba. Amúgy én is Av-ben használom.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26196) madgie válasza Bogyó bá' (#26195) üzenetére


madgie
titán

Félve írom le, de legtöbbször Auto WB-n vagyok :D

(#26197) Bogyó bá' válasza madgie (#26196) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A végén még bevallod, hogy "szőke nős" üzemmódban ("ződ kocka") kattogtatsz... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26198) jjeahh válasza madgie (#26196) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha raw-ban nyomod nem olyan gáz az :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26199) madgie válasza Bogyó bá' (#26197) üzenetére


madgie
titán

Fujin nincs olyan :D

(#26200) nrc válasza Bogyó bá' (#26195) üzenetére


nrc
tag

Egy ideje már elérhető az a firmware frissítés ami megoldotta, hogy lehessen használni egyéni menüt régebbi nex-eken is: leírás.

Nálam a nex5-ön a legújabb firmware van fent és úgy van beállítva, hogy az iso és a wb változtatása is elérhető a tárcsa közepén lévő gomb megnyomásával előhívható gyorsmenüben.
Ezen kívül hozzárendelhető még pár funkció a kijelző mellett lévő egyik gombhoz is, a gépet így használva már tényleg nem kell gyakran elmerülni a menürendszer legmélyebb bugyraiban. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.