Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) jjeahh válasza pana0017 (#25448) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ki kell próbálni, sokat nem buksz vele...gyakorlatilag pár ezer magyar ft-ba kerülnek az olcsóbb darabok, sőt én a helios-t ingyen kaptam annó :DDD . Van akinek bejönnek, van akinek nem, én is kezdő vagyok, nekem kitobim sincs, sacc 3 éve csak manuálokkal szórakozok. A legnagyobb hátrányuk az, hogy mozgó témára nem igazán alkalmasak (habár én mostanában próbálkozok vele, pl: [link]), mivel kézzel kell élességet állítanod... szal inkább statikus témára valók, pillanatfotóra nem igazán.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25452) madgie válasza silmatauki (#25449) üzenetére


madgie
titán

"Plusz Sonyra van Sigma Art sorozat (szemben a Fujival), ha esetleg komolyabb, de kifogástalan fix obikat akarna aztán venni."

Ja, mert a Fuji (hasonló arú) fixei nem tartoznak ebbe a kategóriába...

(#25453) #31733248 válasza madgie (#25452) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hasonló árú Fujik? :U A Sonyra a Sigma Art objektívek 51 ezerbe kerülnek, a Fujinál pedig 130-140 körül van egy hasonló fényerejű (f2.8) darab... A többi még drágább. Igényes kiegészítőket ad a Fuji, de olyan olcsón nincsenek hozzá üvegek, mint a Sonyra és a használt piaca is sokkal kisebb.

(#25454) madgie válasza #31733248 (#25453) üzenetére


madgie
titán

Sigma Art? Mármint a DN sorozatra gondolsz? Szerintem nem ugyanaz, no meg f2.8 azért annyira nem nagy kaland egy fixnél, 51 ezerért sem.

[ Szerkesztve ]

(#25455) #31733248 válasza madgie (#25454) üzenetére


#31733248
törölt tag

Igen, a 19, 30, 60 mm-es sorozatra. Persze az f2.8 tényleg nem nagy kaland (és a stabi hiánya sem), viszont tény, hogy elérhető hozzá olcsó üveg is. Nekem ebből a 30-as van (NEX-5N mellé), nagyon elégedett vagyok vele.

(#25456) jjeahh válasza #31733248 (#25453) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azok a sigmák csak F2.8-asok, ami nem nagy szám (bár elvileg a 60-as hozza azt dof-ban, mint a 45-ös mft-n), de sonyra ott az 50-es is, ami szintén nem olyan drága szvsz, ráadásul stabilizált ha jól tudom, de lehet tévedek...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25457) madgie válasza #31733248 (#25455) üzenetére


madgie
titán

Akkor jó :) Nekem valahogy nem ugrott be ez a DN sor, a drága ART-okta asszociáltam.

(#25458) #31733248 válasza jjeahh (#25456) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#25456) jjeahh

"azok a sigmák csak F2.8-asok, ami nem nagy szám"

Ezt mondom én is, de a legtöbb felhasználó valami kompaktról váltott (mint én), ahhoz képest minden szempontból hatalmas előrelépés és az óriási többségnek elég is... Másrészt 51 ezerért azok igencsak jó ár-érték arányúak ám...

"sonyra ott az 50-es is, ami szintén nem olyan drága szvsz, ráadásul stabilizált ha jól tudom, de lehet tévedek..."

Igen, stabilizált. Azért most már vannak jobb fényerejű gyári üvegek is hozzá.

Egyébként mondd meg Edinának, ha látom valaha az életben, az lesz az első dolgom, hogy megnézzem, van-e mögötte a való világban is örvénylő bokeh. :D

(#25457) madgie

Itt azért figyelembe kell venni, hogy a legtöbb felhasználó amatőr, akinek nincsenek végtelen igényei és korlátos az az összeg is, amit fotózásra szán. Én például egész jól elvagyok a sima 16-50 mm-es kitobival is, 20-22 mm-től elég jól kiszolgálja a 16 MP-es szenzort. Ha nagyobb felbontású lenne, akkor biztos elégedetlenebb lennék, de nekem elég az ekkora felbontás is. Persze látom én, hogy a Fuji hasonló üvege már ekkora felbontáson is láthatóan jobban teljesít 16 mm-en, de ennyi még belefér a rendszer egyéb előnyei mellett.

(#25459) jjeahh válasza #31733248 (#25458) üzenetére


jjeahh
nagyúr

oké megmondom :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25460) Tinca


Tinca
csendes tag

Fujifilm X-A1 vs Samsung NX300 a tét
100e ill. 90e jó magyar forintért
Nagyrészt tájfotózásra, kirándulásokra, ill. iskolai rendezvényeket megörökíteni. Utóbbira auto módban (nővérem által) lesz használva. Megtapogattam mindegyiket, amennyire időm engedte. Igazából akkor esett ki az Oly kétobis szettje. A Fuji kéttárcsás vezérlése nagyon szimpatikus, mivel amúgy egy régi Nikon D70s -t is használok. A rendszer nem nagyon lesz bővítve, mivel épp könnyen hordozhatóság okán ezek az obik megfelelnek az igényeknek. Ha jól látom, a kevés beltéri képhez még mindig jobban használható a Samu villanója. Szóval leginkább az a kérdés, valóban annyival jobban-gyorsabban használható-e Fuji, mint ahogy elsőre tűnt nekem? Illetve mi most a mondás a képminőségről (RAW feldolgozástól nem idegenkedek, a D70-t szinte csak úgy használtam)?

(#25461) Bogyó bá' válasza Tinca (#25460) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Samsung vakujával épp az a legnagyobb baj hogy külön darab, külön kell cipelni, illetve otthon lehet felejteni. (Na meg le-fel szerelgetni...) Kompakt méretű cuccnál szerintem elfogadhatatlan hátrány...

szerk: milyen objektívvel vennéd őket? Képstabi legyen feltétlenül szerintem...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25462) Tinca válasza Bogyó bá' (#25461) üzenetére


Tinca
csendes tag

kitobi, 18-55 ill. 16-50

(#25463) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Tegnapi napon már sokat segítettek itt a topicban. Arra a döntésre jutottam, hogy valószínűleg (lsd. lentebb) egy MILC gépet vásárolnék 100-120 ezer Ft körül. Ajánlották az Oly Pl5-öt, ami dualkit-ben nagyon jó áron van, illetve a Pana G5-öt . Emellett még néztem a Sony A5000-t hasonló áron. Melyik lenne a legjobb döntés? Esetleg más típus? Használt sem lenne gond. A G5-ben tetszik az EVF, illetve a beépített vaku. Ezeknek mekkora hasznát lehet venni? Az EVF-nél számomra nem nagy előny a hosszú akksiidő. A Sony-ban szintén ott a beépített vaku, illetve képminőségre is jobbnak írják. Obi választékban illetve árban melyik az ajánlottabb? (ha jól tudom Pana és Olyra ugyanaz van)

Illetve a DSLR gépekkel sem lenne bajom, nem nagy gond a nagyobb méret, de kérdésem lenne, hogy megéri-e, illetve ebből az összegből obival kihozható-e sokkal jobb. (D90, D3200, D5100)

[ Szerkesztve ]

(#25464) jjeahh válasza pana0017 (#25463) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pl5 előnyök teljesség igénye nélkül: masszívabb, jobb a szenzor valamivel, kisebb, szebb (szubjektív), a fotók színei már nyersen is szebbek, van vázstabija.
g5 előnyök: fogás, evf, gyorsabb af elvileg
az alpha gen. nexeket már nem ismerem annyira, nem tudom mit tud az a5000, majd a sony-s kollégák útbaigazítanak, annyi biztos, hogy magas iso-n jobb mint az előbbiek, viszont kisebb, gyengébb az obipark, nincs evf...
szvsz ha szívesen beleásnád magad a fotózás rejtelmeibe, raw-ozásba stb, akkor én helyedben a g5-öt venném, az árához képest egy abszolút svájci bicska, ha viszont a lehető legrövidebb úton akarsz lehető leg eye-candybb képeket, akkor pl5... ezzel nem azt mondom, hogy pl5-el nem lehet komolyan fotózni, hanem, hogy hasonló árban a g5 jóval kezesebb gép.
szerk: nincs olyan, hogy jobb dslr, vagy jobb gép, az a jobb, ami az igényeidnek a legjobban megfelel...meg a képminőség nem csak a jó szenzoron, hanem a jó minőségű objektíven is múlik, de leginkább a fények minősége, és a júzer tudása, találékonysága számít...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25465) pana0017 válasza jjeahh (#25464) üzenetére


pana0017
senior tag

És miért tudnám a Panaval jobban beleásni magam?

(#25466) silmatauki válasza pana0017 (#25463) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ajánlották az Oly Pl5-öt, ami dualkit-ben nagyon jó áron van, illetve a Pana G5-öt"

Szerintem ennyiért a PL5, ha akarsz majd telét is használni. Ha biztosan nem, akkor a többi is szóba jöhet.

(#25467) silmatauki válasza Tinca (#25460) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha nem gond a Fuji nagyobb mérete, akkor SZVSZ egyértelműen az. A Samu sem rossz, de a JPEG-jei sokkal gyengébbek, mint a Fuji-é, így inkább csak RAW-only gép.

(#25468) pana0017 válasza silmatauki (#25466) üzenetére


pana0017
senior tag

És a külső vaku hoz egy olyan színvonalat mint a beépített?

(#25469) jjeahh válasza pana0017 (#25465) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kereső, ergonómia, fogás miatt pl. kezesebb gép... na meg ha érdekelnek a manuális objektívek is, mint írtad, azokkal evf-ben sokkal könnyebb fókuszálni mint kijelzőn, főleg napsütésben, erős fényben, amikor a kijelzőn nem sokat látni, én pl. ezért váltottam az olympus e-p1-emről panasonic-ra. Vaku: ha tudatosan fotóznál, a beépített vakut valszeg úgy sem igazán használnád, a pofánvillantáson kívül nem sokra jó, az én gépemen pl. egyszer volt elsütve, mikor kipróbáltam, hogy műkszik-e egyáltalán :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25470) pana0017 válasza jjeahh (#25469) üzenetére


pana0017
senior tag

A manuális objektívek mindenképp érdekelnének, így elgondolkozom a G5-ön.

(#25471) madgie válasza pana0017 (#25468) üzenetére


madgie
titán

Az X-A1 kisvakuja ujjal félig megtartható, tehát indirektben is (korlátozottan használható). Amúgy baromi jó kis gép, egyedül az AF kicsit "előző generációs", bár a zoom-mal ez sem annyira érezhető.

(#25472) pana0017 válasza jjeahh (#25469) üzenetére


pana0017
senior tag

És a manuál obik a DSLR gépek keresőjével hogy működnek?

(#25473) jjeahh válasza pana0017 (#25472) üzenetére


jjeahh
nagyúr

rosszul... én 650d meg 60d keresőben próbáltam, nem láttam hol az élesség, belenagyítani nem lehet, mert optikai kereső, a belépő tükrösök keresője ráadásul pici is.. dslr-el a kijelzőn szoktam manuálozni. Chip-es adapter elvileg segít valamennyit a dolgon, nem tudom.. mondjuk te nikonokat nézegettél, azok végképp nem igaziak manuálozásra a bázistáv miatt, értsd: a szenzor és a bajonett között a tükör miatt akkora a távolság, hogy a legtöbb manuált bele kellene süllyeszteni a vázba ahhoz, hogy rendeltetés szerűen működjön, akkor viszont sérülne a tükör

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25474) pana0017 válasza jjeahh (#25473) üzenetére


pana0017
senior tag

Rendben, akkor marad az EVF-s MILC. Köszi a segítséget.

(#25475) pana0017 válasza pana0017 (#25474) üzenetére


pana0017
senior tag

Egy darab eladót találtam az országban, itt a HA-n. Esetleg tudnál még valami oldalt, ahol rábukkanhatnék még? Google nem talált semmit.

(#25476) jjeahh válasza pana0017 (#25475) üzenetére


jjeahh
nagyúr

index, ebay? :) esetleg megnézheted a g3-at is, tudásra hasonló, viszont olcsóbban szokott menni

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25477) pana0017 válasza jjeahh (#25476) üzenetére


pana0017
senior tag

Ebayen postával hasonlóan jövök ki, HA-n elég jó áron van 80-ért. Még esetleg újonnan néztem a Sony A3000-t. Erről esetleg van valami infód?

(#25478) Tin_Shield válasza pana0017 (#25477) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az A3000 szerintem felejtős. A szenzor ugyan jó, de minden más pocsék (EVF, LCD, felépítés, kezelhetőség, stb.)

(#25479) jjeahh válasza pana0017 (#25477) üzenetére


jjeahh
nagyúr

most úgy tűnik épp nincs, de indexen pl. a g3 35-ért volt csak váz, de ebay-en is láttam újan 45k-ért... az a3000-ben egyedül a szenzor jó, minden másban egy nagyon alap gép, többek között a kereső meg a kijelző felbontása nagyon gyenge.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25480) polcsa válasza jjeahh (#25469) üzenetére


polcsa
aktív tag

Manuálozásnál a PL5 mellett viszont a beépített képstabilizátor szólhat, nem?

(#25481) MrChris válasza polcsa (#25480) üzenetére


MrChris
nagyúr

stabi minden obinál jó dolog. Annyiban segítheti a manuált, ha 50mm+ az obi akkor kevésbé mozog a kép és így jobban követhető mit csinálsz. A PL5 mellett szól még az árán kívül, hogy jó a kieső jpg, pici kompaktos de masszív váz, de elég vacak videója van.
A G5nek dslr szerű fogása van, EVF, jó videó viszont számomra értékelhetetlen a jpg, mindig rawozom a G6-al, ez panánál szerintem kötelező.

(#25482) jjeahh válasza polcsa (#25480) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én azt a kéttengelyes képstabit eddig először egy nagyon gyenge fényes koncertfotózáson hiányoltam, szal sztem kb. csak 1/40-nél hosszabb záridőknél fog feltűnni a hiánya. Amúgy panasonic-al tényleg raw-ozni kell, vagy legalább manuálisan wb-t állítani helyben, mivel a wb sémák meg az awb szinte mindíg téved. Mondjuk én az olympus-al sem jpeg-eztem soha, nálam ez nem volt hátrány váltáskor, nem olyan nagy dolog raw-ban dolgozni, és sokkal többet hozhatsz ki a nyers képekből.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25483) BullZeye


BullZeye
veterán

Olympus E-PL5 -höz lenne pár kérdésem.

Elméletileg valahol (már nem tudom hol) de beállítottam, hogy csak akkor lőjön képet, ha már megvan a fókusz, addig hiába nyomom teljesen be a exponáló gombot, csak vár és próbál fókuszálni aztán ellövi a képet.
Viszont egyre gyakrabban csinál ilyen képeket ettől függetlenül:
Itt vagy itt
Valamit elállítottam, vagy ez a funkció semmit nem ér? Fény van bőven fókuszáláshoz de a segédfény is be van kapcsolva. amúgy C-AF-et használok, ha ez számít valamit.

Másik amit nem igazán tudok megérteni. "P" módot használom, és vaku nélkül tudom a blendét állítani F3.5-ről F22-ig, viszont ha vaku be van kapcsolva, akkor ez fix és nem tudom növelni, ami azért baj, mert néha csoport képnél vakuval ráfókuszál a jobb oldali arcra (be van ez is állítva, hogy arcra fókuszáljon) és a bal oldalon meg elmosódott mindenki, mert kb 1 lépéssel hátrébb állnak. Vagy ez nem emiatt van?

Hol lehet beállítani, hogy alapértelmezetten középre fókuszáljon? Azaz ne keressen semmit, hanem rögtön középen "célkeresztben" lévő dologra fókuszáljon?
Pl ennél a képnél.

(#25484) jjeahh válasza BullZeye (#25483) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fogaskerék menüben (egyéni menü), itt tudod a fókuszmódot átállítani, szvsz s-af-ben használd inkább
Ha rekeszt akarsz állítani, de tartózkodsz a teljesen manuális módtól, akkor használj A avagy rekeszprioritás módot.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25485) Lassú Víz válasza BullZeye (#25483) üzenetére


Lassú Víz
őstag

C-AF-et felejtsd el! S-AF, vagy S-AF + MF vagy MF. Pont.

Vaku. A saját vakunak a kulcsszáma nagyon kicsi, emiatt nincs igazán lehetőséged a rekeszt szűkíteni. Ha átállítod A módba és az ISO-t növeled akkor elérheted a kívánt hatást. Teszteld le.

Az autófókusz célterületét az LCD tapizva oda tudod tenni ahová akarod. Sokkal jobb mint középre élesre állítani és utána újrakomponálni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25486) BullZeye


BullZeye
veterán

köszönöm, így valóban élesebbek a képek, meg gyorsabban is elkészül a kép, nincs fél-1 másodperces fókusz keresés.

(#25487) bbkmachine válasza jjeahh (#25473) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Live wiew módban jól lehet használni a manuál obikat dslr-el. Kézzel még gyorsabban is be lehet lőni a fókuszt, mintha auto lenne. Megfelelő adapterrel nem ver bele a tükörbe a crop-osoknál- Legalábbis Canon-éknál. A többit nem ismerem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#25488) jjeahh válasza bbkmachine (#25487) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A kérdés az volt, hogy "a manuál obik a DSLR gépek keresőjével hogy működnek?". Erre írtam én is, hogy dslr-el a kijelzőn szoktam manuálozni, mert ovf-ben nem az igazi. Canonra csak OM meg M42 megy fel asszem, ami még nem gond, de ő nikonokkal szemezett ha jól emlékszek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25489) bbkmachine válasza jjeahh (#25488) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Canonra csak OM meg M42 megy fel asszem

Meg az összes Nikon objektív is felmegy a Canon-ra, amit már fordítva nem tud a Nikon, tehát arra nem lehet Canon-t tenni. Canonra felmegy még a T2 is.

(#25490) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Két OBI közül melyiket válasszam? :R

1
2

Illetve a két gép között van valami orbitális eltérés, hogy a drágábbat érdemes választani? Melyiket ajánljátok?

1
2

[ Szerkesztve ]

(#25491) MrChris válasza bbkmachine (#25489) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor eldőlt a vita, Canon a legjobb! ;DD
Viszont Olympus milcre felmegy a Canon EF, Canon FD, Nikon, Pentax, Minolta, M42, CCTV obik, bármilyen üveg még sörös is, sőt az isteni Leica is ;]

(#25492) jjeahh válasza MrChris (#25491) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sőt tudtommal az összes milc-re felmegy szinte bármi, egy olyan cctv izét én is használok :D

(#25490) Gyufaaa: a 100d egy nyomorított dslr, ha kicsi gép kell inkább milc, ha meg nem számít a méret, és dslr kell, akkor inkább vegyél valami normálisabb kialakításút sztem, pl. mint a 700d

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25493) Gyufaaa válasza jjeahh (#25492) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A méret nem számít. Van egy kompakt gép is, ha a méret fontos valamelyik kirándulásnál. Akkor a 700D lesz a nyerő. A két linkelt objektív között is van gondolom észrevehető eltérés. A drágábbik megéri az árát? :U

(#25494) cdl válasza Gyufaaa (#25493) üzenetére


cdl
senior tag

Rosszabb a képe a drágábbnak, de van benne stabilizátor.
Neked kell döntened, melyik a fontosabb.

(#25495) Andrew31


Andrew31
senior tag

itt sztem mindenikek a stabilizátor nélküli van... Nekem is.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#25496) silmatauki válasza jjeahh (#25492) üzenetére


silmatauki
őstag

"sőt tudtommal az összes milc-re felmegy szinte bármi, egy olyan cctv izét én is használok :D"

A CCTV C-mount bázistávja 17.526 mm (lásd http://en.wikipedia.org/wiki/Lens_mount ). Ennél csak a Nikon 1 alacsonyabb, azaz ennél nem kell “süllyeszteni” az obit a végtelenbeli fókusz használatához. A Fuji X, a Sony E és a Canon EOS M mind 18mm körüli; a micro 4/3 19.25 mm, míg a Samsung NX már 23mm. Ez utóbbi kettőn már nagyon soxor kényszerül az ember a zoom C obik esetén jellemzően vastag hátsó tag lefaragására / kicserélésére. Igazán csak nem zoomos, azaz vékony C obikat lehet ezekkel használni.

Az más kérdés, hogy érdemes-e. Igazándiból csak m43-on rajzolják ki többé-kevésbé a képkört, APS-C-n már igen zavaró a lyuk. Meg persze a C obik, bár fényerősek, általában sokkal-sokkal rosszabb képminőségűek, mint akár a mai korszerű kit obik.

Egy gyorskeresés ezt adta, ami Fuji X-en (ahol már szükséges a süllyesztés) mutatja be a hátsó tag vastagságának problémáját (és a 18-55-höz, ill. 50-230-hoz képest borzasztó képminőséget): http://www.dpreview.com/forums/thread/3697272

(#25497) jjeahh válasza silmatauki (#25496) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm én ennek így sosem néztem utánna, de az mft oly-mon, panámon tökéletesen műkszik a fujian 25mm F1.4 meg az 50mm F1.4 is, íme a 25-össel lőtt képek. A képét meg helyén kell kezelni, nem minden a képminőségről szól, a lensbaby-knek is megvan a vásárlóközönsége.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25498) bbkmachine válasza Gyufaaa (#25490) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

A 100D nagyon kicsi, nekem nem áll kézre. A 700D kijelzője ráadásul kihajtható, ami elég jó dolog tud lenni élőképnél. Azt ugye tudod, hogy pénzvisszatérítési akció van jelenleg mindkét gépre?! 16ezer forint visszajár, ha a partner üzletek valamelyikében veszed!

[ Szerkesztve ]

(#25499) Gyufaaa válasza bbkmachine (#25498) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Igen, azt néztem, de van bolt ahol nélküle is megkapom a másik üzletben kínált kedvezményes árért. [link]

Még annyi kérdésem lenne, hogy a 600D és 700D között van észlelhető különbség. Obi már eldőlt, már csak a két gép között vacilálok. :R Összehasonlító tesztet néztem, de ez alapján nekem még nehéz eldönteni. :U

[ Szerkesztve ]

(#25500) berobi78 válasza Gyufaaa (#25499) üzenetére


berobi78
tag

igen, a 700d-ben van hibrid fókuszrendszer, ami az stm obikkal videó módban (illetve live view) jelent nagy előnyt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.