Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) MC Pite válasza Cyborg (#26699) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen. Egy pana af bőven elég jó, vagy enyémen a hibrid af is használható.
Követő af sztem ugyanolyan szarul használható olcsó tükrösön fényerőtlen kitobival, mint mondjuk az említett két gépen. (Mondjuk követő af-nek nem hiszem hogy nagy létjogosultsága van ilyenkor, tükrössel meg milccel is jobb eredmény hozott nekem az af-s.)

jjeahh: Hobbistáról volt szó, aki érdeklődik a fotózás felől és próbálgatja. Hogy az a fényképező amiben tükör van egyeseknek, azzal nincs mit kezdeni, vegyen tükröst. Családi használatra szvsz jóval kényelmesebb egy milc (evf miatt előre látható expószimuláció, eredményt is látni egyből, súly - ha vkinek ilyet adunk először e kezébe, és utána tükröst nem érti hogy ilyen célra minek vesznek csattogót, pl mint a G6-700D).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26702) k1csi válasza Cyborg (#26699) üzenetére


k1csi
senior tag

Valójában az APS-C MILC és az APS-C DSLR szenzora kb. ugyanolyan méretű a tükör meg ugye nem vesz részt a képalkotásban. A m43 szenzorára ugyanolyan fényerőnél kb. 2/3 Fé-el kevesebb fény jut, de amíg egy kitobi fényerőtlen vége és egy fix között simán több mint 3 Fé lehet nem ez a meghatározó (meg ugye indirekt vaku is van a világon).

Elvileg a tükrös a dedikált AF szenzor miatt gyorsabb lehet, de a belépő tükrösök nem a legjobb fókuszrendszert szokták kapni és néhány MILC kevesebb fényben (-4 Fé) képes fókuszálni mint a legjobb top tükrös vázak.
Amiben ma még a legjobb MILC vázak is elmaradnak a tükröstől (de nem a belépő kategóriától) az a követő mód (gyorsan mozgó téma). Vsz. idő kérdése (és már nem olyan sok), hogy a MILC ebben is versenyképes lesz, hiszen a képalkotó szenzorra is lehet AF pontokat integrálni.
Ha nem megy az AF még mindig lehet manuálisan fókuszálni. Extrém helyzetben (nagyon kevés fény vagy gyorsan mozgó téma amiről egy kép kötelező) én a saját vázammal így szoktam tenni.

Tükrös egyébként belépő kategóriában ill. használtpiacról építkezve olcsóbb lehet mint a jobb MILC cuccok, ez meg olyan ár érzékeny országokban mint nálunk sokáig meghatározó lehet (sajnos nálunk a MILC-ekből is az olcsóbbak a népszerűbbek, ahonnan könnyebb negatív tapasztalatot gyűjteni).

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#26703) MrChris


MrChris
nagyúr

nincs igazatok, egy milc soha nem lehet jobb mint egy dslr, mert nincs benne tükör! ;] Tükörtől sokkal jobb a képminőség, meg van üvegbelenézőke, ami nincs a milcekben, ha mégis abban egy lcd van ami nem optikai. Meg a tükrösban nagy szenzor van, milcben meg sokkal kisebb, ezt bebizonyította a penta q és nikon 1. A canon meg bebizonyította, hogy a milc az lassú ;]
(olymposról, panasonikról, fujiról, lejkáról még nem hallottam, jók nem is lehetnek, a nagyok bebizonyították.)
;]

(#26704) -FreaK- válasza MC Pite (#26701) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azért itt az ár is közbeszólhat. Ha valaki első gépre tud költeni (és most csak az új gépekről beszélek) 250-300 körül, akkor azért már van bőven választék MILC fronton is.
Én pl. 150-nél húztam meg a határt, de ebbe még az SD kártya is bele kell azért férjen pl., tehát nem csak váz only.
Nos, ezen az árszinten nem sok választásom van..

Milc: E-PL5, Sony A5000, pana GF6
DSLR: Nikon D3300,Canon 1200D, Sony SLT-A58 (dupla kit), Pentax K-500
(a jobbak, persze van még ez-az amit bele lehetne venni)

Itt funkciókban, kezelhetőségben, minőségben (szóval úgy mindent figyelembe véve) nálam a Sony A58 a nyerő. Ráadásul ebben is EVF van :)

Nagyon tetszik, meg szeretném is az Oly E-M10/E-M5-öt mondjuk, de az árban jóval feljebb van.

[ Szerkesztve ]

(#26705) .: JuSzT :. válasza -FreaK- (#26704) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Használtan kell EM5 vázat venni :) :K

A PL5 váz 40-50 körül szokott menni sok garival, annyiért nem hagynám ki.

[ Szerkesztve ]

(#26706) jjeahh válasza -FreaK- (#26704) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha a méret nem számít, akkor én is a sony-t vagy a pentaxot venném ennyiért valszeg, kevés pénzért ha milc-et akarsz, a használtpiacon kell szétnézni, ott viszont fordul az ár/érték arány kocka a milc-ek javára sztem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26707) Cyborg válasza jjeahh (#26700) üzenetére


Cyborg
őstag

+MrChris +k1csi

köszi a választ. Most egy K30 van a háznál 18-55 WR KIT-tel, egyszerűen nem tudjuk megszeretni, és, vagy kezelni. Most vagy veszek egy fixet/vakut hozzá, vagy cserélem. A cserével bukom a legtöbbet, de valahogy mégis arra hajlok.
Igazából D3200-ban gondolkodom, 18-105 asszem, meg később majd egy 35mm fix-szel, ez első körben ~130e, később plusz ~50
Ebben az összegben mit lenne érdemes megnézni MILC kategóriában?
Új lenne az elsődleges cél, ugyanis internetes vásárlásnál van 2 hetem, hogy kipróbáljam, és visszaküldjem, ha nem tetszik.

(#26708) -FreaK- válasza .: JuSzT :. (#26705) üzenetére


-FreaK-
veterán

+ (#26706) jjeahh

Láttam.. :) El is gondolkoztam rajta erősen, de aztán fájó szívvel lemondtam róla. A komplett szett azért több lenne mint 150e és akkor még tele zoom sincs benne. A fő gond nálam viszont hogy más okok miatt csak új gépben gondolkozhatok.

(#26709) Piramis71


Piramis71
csendes tag

Sziasztok!
szerintetek Olympus D-SLR E-420 fényképező Olympus 40-150 ED obija ,jó Olympus E-PL1 gépéhez?
köszönöm

(#26710) .: JuSzT :. válasza Piramis71 (#26709) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia. Csak adapterrel jó hozzá. 4/3 és m4/3 bajonett a különbség közöttük

(#26711) Lassú Víz válasza Piramis71 (#26709) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egy adapterrel illeszthető, de a kettő áráért már megkapod a gyorsabban fókuszáló mikrós verziót is. Nem erőltetném.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26712) Piramis71


Piramis71
csendes tag

köszönöm.
mennyiért mennek most 40-15mm obik?
használtan?

(#26713) .: JuSzT :. válasza Piramis71 (#26712) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

30-40 között.

(#26714) jjeahh válasza Cyborg (#26707) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mi a gond a k30-al, mi nem tetszik rajta? egy amúgy tök jó dslr-t ha leváltasz egy abszolút alap belépő dslr-re sztem 99,99%, hogy csalódni fogsz, fix ide vagy oda... ha nem a vázzal van gondotok, akkor én inkább a pentaxra vennék fixet, minthogy váltsak belépő nikonra :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26715) Cyborg válasza jjeahh (#26714) üzenetére


Cyborg
őstag

Szerintem túl okos a gép nekem :)
...a fénymérés nem az igazi beltérben (99%-ban betérben van használva a gép), vagy sötét, homályos minden kép, vagy nem látszik a gyerekből semmi, mert beteríti úgy a vaku, hogy csak egy fehér pacát látok, némi túlzással persze. Kevesebb, mint fele arányban sikerül értékelhető képet csinálni vele.

(#26716) silmatauki válasza -FreaK- (#26704) üzenetére


silmatauki
őstag

"Én pl. 150-nél húztam meg a határt, de ebbe még az SD kártya is bele kell azért férjen pl., tehát nem csak váz only.
Nos, ezen az árszinten nem sok választásom van..

Milc: E-PL5, Sony A5000, pana GF6"

X-A1 már nincs egy százasér'? (Amúgy meg egy X-M1 kit simán beleférne ebbe a 150-be, kártyástul...)

(#26717) Bogyó bá' válasza jjeahh (#26700) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én 8-9 év tömény DSLR-ezés után csak röhögök azon, ha valaki - kezdőként pláne - DSLR cucc cipelésével akarja szívatni magát. Pláne, ha úgyis csak egy hervadt kitobija lesz hozzá. :B

(#26716) silmatauki: már hogyne volna. Igaz, csak rendelhető, de meg kell próbálni a 220V-nál.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26718) jjeahh válasza Cyborg (#26715) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szvsz ezeket a hibákat a nikonnal is el fogod követni, cserébe lesz egy gyengébb minőségű/tudású vázad pici, sötét keresővel. Amiket leírtál egy fényerős obival vagy rendszervakuval, és egy kis olvasgatással korrigálhatóak lennének (főleg utóbbi fontos!), olyan érzésem van, hogy a gondjaid nagyrésze user error. Ismerek olyan emberkét, aki már ff gépnél tart fényerős fixekkel, és mivel mindíg is lusta volt megtanulni legalább az alapokat, még mindíg panaszkodik, hogy a legcsúcsabb géppel sem jók a fotói, el van keseredve teljesen.. Ne kövesd el te is ezt a hibát... :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26719) -FreaK- válasza silmatauki (#26716) üzenetére


-FreaK-
veterán

Deh, az is ott van még persze. Bár nincs EVF, meg itt-ott még hátrányban van az A58-hoz képest.

Igazából én úgy döntöttem, hogy elsőre inkább a méretet és hordozhatóságot áldozom be, a kezelhetőség és funkciók javára. Persze lehet, hogy ezt majd később bánni fogom mikor cipelni kéne valahova de inkább otthon hagyom. Ez is benne van a pakliban.

Szerk.: bogyo112 szerint biztosan bánni fogom :) De pénz az nincs sok, így kompromisszum mindenképpen van.

[ Szerkesztve ]

(#26720) MC Pite válasza -FreaK- (#26704) üzenetére


MC Pite
veterán

G6, ha mindenképp új kell? 160K kitben, több helyen is, inkább kihúzom jövő hónapig egy régi 2 gigás kártyával, minthogy evf nélküli vázat vegyek :B

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26721) k1csi válasza Cyborg (#26715) üzenetére


k1csi
senior tag

A helyedben megfogadnám jjeahh tanácsát. Nekem úgy tűnik a géptől várod a jó képeket. Csere helyett lehet jobban járnál egy külső vakuval (indirekt módon, pl. plafonra villanta) vagy. egy fényerős obival (valahol ekv. 50mm környékén) ill. ezek kombinációjával. Viszont ezeket is meg kell tanulni használni (a beépített vaku meg nem sokmindenre jó, jobb, ha elfelejted, vagy ha nagyon akarod használni a kitobival akkor fixen tedd magas ISO-ra a vázat pl. ISO3200-ra beltéren ill. kisérletezd ki mennyire tudod levinni a zársebességet; csak mielőtt elteszed a vázat ne felejtsd el visszaállítani).
Egyébként beltérre egy fix 2.8-as fényerős zoom is határeset vaku nélkül.

Viszont pl. ha ki kell vinni a lakásból akkor az egyre több DSLR cucc egyre nagyobb nyűg lesz.
Ha e-miatt m43-ra adnán a fejed akkor obit tudok ajánlani. Beltérre Pana 20 1.7, 25 1.4 vagy Oly 25 1.8, kültérre/portréra Oly 45 1.8. Ezek fix obik és nem olcsók.
Vázakat annyira nem ismerem, inkább nem ajánlok, viszont ha lehet inkább újabb Oly vázat vegyél.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#26722) -FreaK- válasza MC Pite (#26720) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen ezen még gondolkodtam, csak két dolog miatt nem ez mellett döntöttem: 1: Az A58-hoz van 55-200-as zoom is, bár franc tudja ugye hogy mennyire fog az kelleni nekem ,mennyit fogom használni (majd kiderül) 2: itt a topicban is írtátok sokszor, hogy a képminősége nem az igazi állóképek esetén (videóban viszont penge).

(#26723) MC Pite válasza -FreaK- (#26722) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem nincs baj a képével a G6-nak. Színvilága nekem nem a kedvencem, általánosan használható, pana fronton jó. Zaj/dinamikára ha a 700D sokaknak jó, akkor ez is - ezért a méretért és szolgáltatásokért cserébe szerintem oké - van már jobb, de amit ez tud az már nagyon nagyon ritkán limitál.
Szimpatikusabb nekem az EM10 (egyáltalán az oly cuccai, üvegei is általában) - de nem tudnám megindokolni valakinek az árkülönbözetet hogy megérné az oly.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26724) Cyborg válasza k1csi (#26721) üzenetére


Cyborg
őstag

jjeahh jól látja a helyzetet, user error minden hiba, de ezt nem is tagadom, ez az alapfelállás:)
...csak érdekes, hogy volt egy alap dslr gépem anno, egy 1100D, azzal szebb képeket csináltam lámaként, és sokkal jobb arányban, mint ezzel az elvileg jobb géppel. Ezért gondoltam, hogy vissza kéne térni a belépő szintre, ha már nem tudunk hozzá fejlődni.

(#26725) k1csi válasza Cyborg (#26724) üzenetére


k1csi
senior tag

Vsz. simán vakszerencse, mivel bevallottan erőteljesen user erroral terhelten használtad mindkét gépet ebből sem kezdenék konklúziókat vonni.
Viszont mivelhogy a jelenlegi cuccod, ha jól értem már második DSLR-ed, kifejezetten javasolnám annak a hipotézisnek a felülvizsgálatát, hogy jobb képekhez egy másik gép (rendszer) kellene. Pláne, hogy ez egy 3. DSLR rendszer legyen (megint valami kitobival, külső vaku nélkül...).
Ezzel csak a kereskedők meg a nepperek járnak jól. Ha jót akarsz magadnak, akkor keresel egy hozzáértő ismerőst, vagy pl. elkezdesz fotóelmélet cikkeket keresni a neten.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#26726) #31733248 válasza -FreaK- (#26722) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#26722) -FreaK-

A Sony 55-200-as obija szerintem egy kellemes darab, ráadásul olcsó (használtam főleg) és nem is nehéz. Itt van néhány saját tesztkép:

55mm
70mm
100mm
135mm
200mm

Itt pedig néhány vadkacsákról készült fotó. További előny, hogy a fényerős fixek (35, 50, 85) jók és egész olcsók és ha mondjuk Sony MILC-re váltasz, adapterrel azon is tudod használni őket.

(#26727) Cyborg válasza k1csi (#26725) üzenetére


Cyborg
őstag

Minden tiszteletem a tudásotok, tapasztalatotok előtt, de ezzel azért nem teljesen értek egyet.
Nem lehet inkább, hogy az automata módok egyszerűen jobban működtek a Canonon, vagy mittomén?
Nem én vagyok az egyetlen a világon, aki autó módban, max P-ben használja a tükrös gépét, és mégis boldog vele.
Annyit már tanultam a dologból, hogy kit obi nem lesz többé, tehát haladok:-)

(#26729) MrChris válasza #31733248 (#26726) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezeket a rawokat mivel konvertáltad? Mert hát elég furcsa túlélesített, nagyon vacak az aliasing tiszta receruca, meg egy kissé túl kontrasztos, még festménybeütése is van és alexpós lett. Nyilván a gép/konverter gyengeség. Próbáltad a rawokat, hogy melyik konverterrel lesz szép? Nekem Pana G6 van, az lehet tán még vacakabb jpg-t köp, viszon LR, Silky csodákat művel, még a C1 is jó lenne ha kezelné a black pixeleit.
Amúgy ezeken a képeken az obi 55mm-en jó, 70-en, 100-on is simán jó, 135-ön is elmegy, de látszanak gyengeségek. Viszont 200-on egyszer csak összefossa magát, szöges ellentéte az előző gyutávok minőségének. Én nem is használnám 200-on, csak középen jó. Persze akkor kérdés minek ekkora obi, ha nem érdemes használni a végét.

(#26730) #31733248 válasza MrChris (#26729) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem erről van szó, :N ezek az eyecandy változatok, amik jobban tetszenek az átlagembernek. Több élesítést, erősebb szaturációt kaptak, a csúcsfények le, az árnyékok pedig fel lettek húzva (a vadkacsás sorozatnál). A hídnál készült sorozatot alapbeállításon hagytam mind a gépen, mind a feldolgozás során és szerintem még 200mm-en is csak a képszéleivel van gond, de ez a kategória általános jellemzője. 150mm-en ilyen az Oly 40-150-ese is. Egészében véve ez egy kimondottan tisztességes teljesítményt nyújtó kitobjektív, amit a vele készült tesztek is visszaigazolnak. 20 ezret mindenesetre megért, gyakorlatilag új állapotban. :)

(#26731) MrChris válasza #31733248 (#26730) üzenetére


MrChris
nagyúr

hát lehet hogy ilyen az oly m4/3 40-150 nemtom, de olyanom soha nem volt és aszem ezért nem is lesz.
Úgy általában 200-on nagyjából 1/5 arányban körbe kéne vágni, mert az éles középrésszel ellentétes az azonos élességi síkban lévő mégis szétesett életlen rész.

(#26732) -FreaK- válasza #31733248 (#26726) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi! Meg is vettem ma a dupla kitet :)

(#26733) #31733248 válasza -FreaK- (#26732) üzenetére


#31733248
törölt tag

Gratulálok és sok szép képet kívánok! :)

(#26734) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

Lassacskán összejön a keret egy DSLR gépre, viszont bajban vagyok a választással.
Régebben Pentax K100-as gépem volt, szerettem de ezek felett eljárt az idő.
Pentax fronton a K500 és K30 jöhet szóba nálam.
Viszont jó lenne a gyors AF (mostani Pentaxok nem tudom mennyire remekelnek), ezért gondoltam megkérdezem, hogy Canon ill. Nikon vonalon milyen alternatívák lennének?
Általános dolgokra használnám a gépet, néha lenne tárgyfotózás is.
Ami fontos: gyors és pontos AF; jó obi és tartozék ellátottság, színhelyes jó minőségű képek jpeg-ben (utómunkázni nem akarok). Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Árban max 150e a határ, egyaránt érdekel használt és új is.

(#26735) Colonel993 válasza bercsi (#26734) üzenetére


Colonel993
senior tag

Hasznát K5... még lehetőleg garanciálisat.

Korábban milyen gyútávokat használtál szívesen?

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#26736) tresh


tresh
addikt

Sziasztok,

Már rég óta szeretnék egy kicsit komolyabb gépre beruházni amivel el lehet kezdeni megtanulni a fotózást. Természetesen nem vérprofi gép kell,mert profi fotós sose leszek de azért örülnék ha egy pici tanulással gyakorlással használható képeket tudnék lőni :) Amire szeretném használni az családi események,kirándulás, és városban való fotózás.Hogy DSLR vagy MILC érné meg jobban/lenne alkalmasabb nem tudom eldönteni. A keret kb 100-130k. MILC gépekről csak tesztet olvastam/véleményeket és igazából azt néztem hogy sajnos ott a kiegészítők drágábbak pl obik. DSLR részen ez kicsit barátibb ha a használt piacot nézem :) Szóval a kérdés milyen irányba lenne érdemes elindulni?

Ezeket néztem:
DSLR
Nikon D3200 digitális fényképezőgép kit (18-55mm DX VR II objektívvel)
Canon EOS 1200D
MILC
Olympus E-PL5 digitális fényképezőgép kit (14-42mm+40-150mm objektívvel)
Samsung NX300 fényképezőgép kit (18-55mm objektívvel)

(#26737) Tin_Shield válasza tresh (#26736) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Nikon D3200 szerintem jobb mint a Canon 1200D
Az Olympus E-PL5 duplakit jobb ár/érték arányú mint a Samu, de azt érdemes a Mintaboltból venni, olcsóbb és 3 év garanciát adnak.

Hogy MILC obik - főleg használtan - en bloc drágábbak lennének nem igaz. Van ami drágább, van ami hasonló árban van, és van ami olcsóbb. Ha pedig az optika minőségét is bele vesszük a képletbe az tovább árnyalja képet...
Hogy melyik irányban érmes elindulni azt neked kell eldönteni, képminőségben mind a négy kinézett gép bőven elég jó. Ha könnyű és kisméretű felszerelést szeretnél akkor egyértelműen MILC, ha optikai keresőt ("üveg belenézőkét") és megmarkolható gépet akkor DSLR. Ha szeretnél filléres manuális objektívekkel játszani a későbbiekben akkor a Nikon felejtős, a többivel lehet, a legegyszerűbb a MILC-ekkel.

[ Szerkesztve ]

(#26738) tresh válasza Tin_Shield (#26737) üzenetére


tresh
addikt

Köszönöm szépen a kimerítő választ :R Olympus E-PL5 nagyon tetszik főleg hogy kitbe van így jó darabig el lehetnék vele. Viszont elég nagy kezem van akkor a nikon kicsit barátibb lehet. Azt hiszem erre a kettőre szűkítem le a lehetséges listát, és lemegyek megtapizom őket :K

(#26739) .: JuSzT :. válasza tresh (#26738) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Bőr féltok az olyra, és máris megoldottad a fogás kérdést. [link]

[ Szerkesztve ]

(#26740) Utka válasza tresh (#26738) üzenetére


Utka
tag

A Panasonicot miért hagyod ki?
Akár használtban. Manuállal is remek!

Én már csak tudom! négy napja nekem is ilyen van! :K

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#26741) MrChris válasza Utka (#26740) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sokaknak kiváló a megoldásod, de a leírása alapján mások az igényei mint amit MF obikkal meg lehet oldani. Akinek kell nagylátó és AF annak nem alternatíva. Másrészt az olyval simán megvannak vázból a jó jpg képek. A panámmal rendesen bírkózom ezen, előtte oly volt.

(#26742) bercsi válasza Colonel993 (#26735) üzenetére


bercsi
aktív tag

Általánosságban úgy fogalmaznék hogy 18-135mm. Ezen belül bármelyik lehetett.
Egyébként nincs kedvenc gyutávom, mindig az adott témához igazítom ;)

(#26743) tresh válasza .: JuSzT :. (#26739) üzenetére


tresh
addikt

Köszi, nagyon az Oly felé kacsingatok az a kit 2 obival 109k ért nagyon baráti és szerintem bőven lefedi amire szeretném+ asszony mancsába is elfér :R
itt nézelődtem nagyon szép képeket csináltak vele :Y

[ Szerkesztve ]

(#26744) faki_ válasza bercsi (#26734) üzenetére


faki_
senior tag

Van egy elég jól sikerült univerzális zoomja a Pentaxnak, viszont necces, hogy beleférjen a keretedbe használtan viszonylag új vázzal. Az AF gyors, pontos és halk, van quick-shift (AF alatt MF), időjárásálló szigetelés és belső élességállítás:

SMC Pentax-DA 18-135mm F3.5-5.6 ED AL [IF] DC WR

(#26745) bercsi válasza faki_ (#26744) üzenetére


bercsi
aktív tag

Ez nagyon jó lenne :)
A kit obit kevésnek tartom, bár egy ideig el voltam vele anno.

(#26746) Tin_Shield válasza bercsi (#26742) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Canonból a régebbi (STM nélküli) 18-135 gyenge eresztés, de ha találsz belőle használtan az belefér a keretbe valamelyik 18MP-es vázzal. Az újabb és jobb 18-135STM + egy modern váz szerintem nem fog menni.
Nikonból van egy régebbi 18-135 kevés pörög belőle, az is beleférne a keretbe, de nem nagyon szeretik a stabi hiánya miatt. Az új 18-140VR frankó de drága, hasonlóan a Canon 18-135STM-hez ez sem fog beleférni a keretbe egy modern vázzal. Van viszont 18-105VR, ez elég jó az árához képest (használtan ~40e), egy jó vázzal is megáll 150e-ből, és 105-135 között nem olyan nagy a különbség, hogy croppal ne lenne áthidalható.
A Pentax 18-135-ről már volt szó, az sem fog beleférni a keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#26747) buci30


buci30
addikt

Vélemény? Canon EOS 6D kit (24-105mm IS)
Vagy ez hobbi fotózásra kicsit sok?
Az ára nekem is de ha ár értek arányba megéri hosszútávon akkor lehet rámennék.
Vagy akternativa?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26748) schawo válasza buci30 (#26747) üzenetére


schawo
titán

Hogy mennyi pénzed van erre a hobbira, azt csak te tudhatod.

Olyan meg nincs, hogy egy fényképezőgép hobbifotózásra "túl sok". Olyan van, hogy egy fotós tudása kevés, és nem tudja kihozni a gépben rejlő lehetőséget, de ez tanulással javítható. Meg olyan is van, hogy egy gép nem kényelmes így vagy úgy (kezelés, fogás, hordozhatóság).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26749) nasinas


nasinas
tag

Sziasztok!

Igényeim a belépő szinten vannak, jelenleg egy Canon 1100D + 18-55 kitobim van.Jól elvagyok vele.
( Korábban Sony 300 D + Tamron 17-50 + Sony 70-200 ( asszem) - de ezt egyben eladtam,túl nagynak találtam ,mindig a HD videokamera - Panasonic - győzőtt, mert kicsi volt. Szóval van valami tapasztalatom is, de hangsúlyozottan amatőr szinten)

Ha netán egy picit frissítenék, akkor az alábbiakból melyiket érdemes? ( Ha egyáltalán)
A méretek/súly most ne számítson, az 1100D-vel jól elvagyok , szóval a képminőség számítana, mindegy,hogy tükrös vagy milc.Vagy lehet,hogy nincs is akkora különbség, és akkor már egy nagyobb lépést kéne tenni váz terén....de ez a jövő zenéje akkor.
De ha mégis most frissítenék, akkor:

Canon 1200 D - a meglévő kitobival és majd később egy 18-135 SMT-vel. ( Vagy kapásból a 18-135-ös szett)
vagy
Nikon D 3200 + 18-105 VR szett
vagy
Pentax K50 + 18-55 kitobi (esetleg az ő 18-135 féléje szettben ) és később külön a 18-135 Pentax optika.

Ezekhez képest jó alternatíva-e az Oly E-PL5 - most a kétobis szett nagyon jó árban van.Ez van -e olyan jó mint a fentiek,képben.

Tehát a képminőség érdekes, megyek az utcán és fotózok (épületek, érdekes kilátások pl hegyről a városra, erdőben a természet, de főleg épületek ) valamint megyünk csoportosan kirándulni és én vagyok a fotófelelős.(csoportkép, riport arról amit láttunk)
A videós képességek most mellékesek.

Kérdés még: az adatok alapján a Pentax a nyerő a fenti tükrösök között. Mégis szinte olcsóbb a többinél, és nem is nagyon szoktak áradozni róla. Akkor most mi a helyzet a Pentax vonallal?

Ezer hála és köszönet! :R

Ami ami, az az !

(#26750) schawo válasza nasinas (#26749) üzenetére


schawo
titán

Ha csak a képminőség számít, mert z 1100D megfelel, akkor vegyél rá rendes objektívet. A képminőséget nagyrészt az objektív határozza meg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.