Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) Vrtboy válasza schawo (#25199) üzenetére


Vrtboy
tag

Btw. Én is igen jót derültem rajta, bár hozzá teszem, hogy minden viccnek a fele...

Én nem vettem még úgy gépet, kiegészítőt, hogy azon buktam volna.. és pont ebből egyébként nem mind1, hogy mit veszek, mert ha úgy alakul h. nem váltja be a hozzá fűzött reményeimet....

(#25202) MrChris válasza Vrtboy (#25198) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valószíűleg. De befektetni inkább kristálycukrot, ilyenkor a legolcsóbb, májusban akár kereshetsz is rajta :D

(#25203) jjeahh válasza Vrtboy (#25200) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem műanyagfóbiám van, szal lehet csak az én bajom :DDD könnyen fényesre kopik sarkaknál, a vakunál a canon feliratnál, széleken stb. a kijelző zsanérnál ha nyomkodom enyhén lötyög, nyöszörög, pedig kímélve van, ritkán van használva, és saccra 2 éves... persze ez engem zavar, de pl. a tulajt nem, sőt vannak akik az 1200d-vel is elvannak. D7000-et is próbáltam, sztem az sokkal masszívabb :K
pentax, olympus, panasonic, stb nem jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25204) Vrtboy válasza MrChris (#25202) üzenetére


Vrtboy
tag

ez már értékelhetetlen számomra...:D

(#25205) schawo válasza Vrtboy (#25201) üzenetére


schawo
titán

Iróniának szánta, te meg komolyan vetted :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25206) hemaka válasza Stauffenberg (#25139) üzenetére


hemaka
nagyúr

A Canon-nal is ez lesz, mivel oktober 1-tol CaNikon probalja kiszoritani a szurke es fekete importos cuccokat a piacrol. Nem is lehet mar minden boltban forgalmazni oket(juronics pl), csak akik megkapjak a licenszet es az ott dolgozok az oktatast.

(#25207) MrChris válasza hemaka (#25206) üzenetére


MrChris
nagyúr

Össze lehetne írni, egy 1.hszbe hogy itthon mely márkáknál érvényes/van világgarancia és melyikkel lehet kitörölni a se...ünket. :D

(#25208) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Megvan az NX300-as. Ismerkedünk, eddig nagyon tetszik, rengeteg kiaknázandó funkciója van. A wifis backup iszonyat szó.
Az alábbi kérdéseim lennének:

- nem a saját, hanem mobilos töltővel töltve 3+ óra után is égett a piros pont az elején, azaz hogy még mindíg tölt. De a kijelzőjén max töltés van.

- Tud valaki hozzá itthon képernyővédő fóliát? Én sehol se találtam

- Állványból egy über noname retket van. :( Cullmanokat ajánljátok? 2200 és a 2300 alpha között csak a táska a különbség?

Köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25209) schawo válasza MrChris (#25207) üzenetére


schawo
titán

Szerintem ez nem lesz nagy meló. A Fujinak van valamilyen világgarija, az Olympusnak 2 év EU-s, oszt' kifújt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25210) schawo válasza cintula187 (#25208) üzenetére


schawo
titán

Mondanám, hogy próbáld meg az NX topikban, de ahogy nézem, nagyon el van hagyatva szegény. Pedig azért ennél több Samus gép van a fórumosok kezében.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25211) cintula187 válasza schawo (#25210) üzenetére


cintula187
addikt

Igen, ahogy látom. Nekem általános infók is jók. MIt érdemes venni hozzá kezdésnek. Lenspent? Tok elvileg érkezik.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25212) sideburns válasza cintula187 (#25208) üzenetére


sideburns
aktív tag

"nem a saját, hanem mobilos töltővel töltve 3+ óra után is égett a piros pont az elején, azaz hogy még mindíg tölt. De a kijelzőjén max töltés van."
Mi a kérdés? Ha mobilos töltővel (feszültség, áramerősség?) töltöd, akkor ez van. Ha már biztosan feltöltődött, húzd ki és dugd vissza. Ha fel van töltve teljesen, nem fog újra világítani a töltést jelző LED a hátoldalon.
A mindig szó két rövid i-vel van (jjeahh figyelmébe is).

(#25213) cintula187 válasza sideburns (#25212) üzenetére


cintula187
addikt

Az a fura, hogy mobilos töltővel azt remélném, hogy hálózatról töltve ugyanúgy tölti mint a sajátjával. Igaz még csak egyszer töltöttem, de ha 3 óra alatt se tölti fel (mivel a piros lámpa nem aludt ki) az fura. Innentől a sajátjával fogom.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25214) kribe válasza cintula187 (#25213) üzenetére


kribe
őstag

Mobil töltők között is van különbség. Bár mondjuk én szerintem nem is használtam a töltőjét amióta megvan, mert miután lehúztam róla a képeket LR-ba, bedugva hagyom amíg fel nem töltődik.

Viszont nekem ha teljesen feltöltődött, ezután kihúzom és újra visszadugom világít a töltésjelző lámpa de csak úgy fél-egy percig. Szerintem ez normális.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#25215) MrChris válasza cintula187 (#25213) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez szinte csak attól függ mi jön ki azon a mobilostöltőn. Van amelyik 500mA van amelyikből 2A ami azért egyáltalán nem mindegy!!! Ha egyforma az áramerősség akkor lesz érdekes a dolog. Nézd meg!

(#25216) cintula187 válasza MrChris (#25215) üzenetére


cintula187
addikt

Na ez az. OK megnézem.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25217) Bogyó bá' válasza MrChris (#25215) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én mindenre a tabletem 2,5A-es töltőjét használom. Méretre nem nagyobb, mint egy telefonos, de sokkal hamarabb feltölt bármit: telefont, tabletet, fényképezőt. Utazáshoz meg egy 2x2,1A-es szivargyújtós töltőm van.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25218) cintula187


cintula187
addikt

Az nx300 kijelzője a kézikönyv szerint 3.31".
Most akkor 3.0" vagy 3.5" os fóliát vegyek hozzá? :F

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25219) .: JuSzT :. válasza cintula187 (#25218) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#25220) cintula187 válasza .: JuSzT :. (#25219) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25221) Byk01 válasza cintula187 (#25218) üzenetére


Byk01
senior tag

Bár Juszt már adott megoldást, de általánosságban: a 3-ast nem tudod megnyújtani 3,31-esre, ellenben a 3és felesből tudsz vágni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25222) cintula187 válasza Byk01 (#25221) üzenetére


cintula187
addikt

Ha minden igaz olcsóbban kapok az ebayről 6db ot, mint pl. innen egyet.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25223) Studi válasza cintula187 (#25222) üzenetére


Studi
addikt

Ha megérkezik kettőt-hármat átveszek szívesen, költségarányosan. :)

(#25224) cintula187 válasza Studi (#25223) üzenetére


cintula187
addikt

Megbeszéljük.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25225) MrChris válasza Studi (#25223) üzenetére


MrChris
nagyúr

ebayen én mindig betopom, már 4-ből 2szer nem gyütt meg, pedig mind 99-100%-os eladók voltak. Szerencsére csak pár ezer ft-os de így már nem merek semmit se rendelni. Az egyik eladó UK-volt 800+ eladás 99.8% erre nem jött meg, hablatyolt valamit eltűnt az összes árúja, csak egy talicska kerék maradt fenn :D még arra érkezett is licit. Aztán megszünt a profilja.
Pedig lenne pár apróság...

(#25226) .: JuSzT :. válasza MrChris (#25225) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

rendelj Ali-ról. Nekem onnan még 80 rendelésből minden megjött, még az is, amire a magyar posta azt írta hogy elveszett, majd kártérítettek :)

(#25227) MrChris válasza .: JuSzT :. (#25226) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez miez? Még nem is hallottam róla.

(#25228) cintula187 válasza MrChris (#25227) üzenetére


cintula187
addikt

aliexpress.com ?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25229) Studi válasza MrChris (#25225) üzenetére


Studi
addikt

Ázsiából mindig keresem azokat az eladókat, ahol van lehetőség tracking number kérésére, még akkor is, ha két dolcsit kérnek pluszba érte. Két csomagom tűnt el, mindkettő TN nélküli volt.
Európából még nem volt gondom szerencsére, az apróságok is mindig megérkeztek időben, rendben.

(#25230) jjeahh válasza MrChris (#25225) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kínából én sem rendelek, mert 4-ből 1 nem jött meg, de eu-ból sosem volt gondom 99,8% fölötti eladókkal, pedig én is túl vagyok 60 rendelésen

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25231) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#25230) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pedig az Aliexpress már rég lekörözte az ebay-t, minden tekintetben.
Főleg úgy, hogy a legkisebb beszólásra is minimum az ár 50% át visszaküldik, ne hogy szar értékelést kapjon. Az olcsó kínai árból a felét visszakapni, na az már eléggé baráti :)

[ Szerkesztve ]

(#25232) MrChris válasza .: JuSzT :. (#25231) üzenetére


MrChris
nagyúr

kerestem rajta panasonic 12 32-t de semmi, 20-as fix sincs.

(#25233) MrChris válasza .: JuSzT :. (#25231) üzenetére


MrChris
nagyúr

Látom szépen levitted a pl5 árát, ha nem lenne a g6 lecsapnék rá!

(#25234) .: JuSzT :. válasza MrChris (#25232) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ja, hát igen. Műszaki cuccokat leginkább a kínai telefonok, tabletek ki is merítik.
Levittem, minek porosodjon itt. Így sem bukok rajta :)

(#25235) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#25234) üzenetére


jjeahh
nagyúr

40k? :Y valamiket toljál fel ebay-re, nyomd le ott is az árakat :)) durva, hogy Mo-n a használt cuccok sokszor sokkal olcsóbban mennek mint ott, a pl5 vázak pl. ukból, németbü' 90k-ért szoktak lenni újabban használtan, és ez ott már nagyon bomba árnak számít...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25236) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#25235) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én igazából arra jöttem rá, hogy ez a 100e HUF os határig van így.
Amit itt 100 alatt van, azt jobban megéri innen mint ebay, ami 100 fölött, az sokszor már inkább ebay.

(#25237) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#25236) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm többet kell költsek ezután :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25238) cintula187


cintula187
addikt

Az alábbi 3 állvány közül melyiket vagy melyiket ne?

- cullmann

- manfrotto

- vanguard

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25239) andris1602 válasza cintula187 (#25238) üzenetére


andris1602
aktív tag

Én a Vanguard-ból az ilyen számú agh végűvel szemezek, az ugyan ilyen, csak pisztolymarkolatos :)
Nekem amúgy az állványos topikban azt mondták, hogy masszívabbat kéne venni, de végül is belefér.. nekem hobby célra kéne.

(#25240) cintula187 válasza andris1602 (#25239) üzenetére


cintula187
addikt

Nekem is alap hobbi szint. Azt jól értem, hogy a manfrottohoz még kéne venni állványfejet is?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25241) MrChris válasza cintula187 (#25238) üzenetére


MrChris
nagyúr

legjobb lenne, ha az állványos topikban kérdeznéd, hozzátéve milyen vázat obit szeretnél megtartani, kültér, beltér...

(#25242) cintula187 válasza MrChris (#25241) üzenetére


cintula187
addikt

OK csak nem igazan pörög a topic

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25243) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Azzal a kéréssel/kérdéssel fordultak hozzám, hogy milyen fényképezőgépet/kamerát ajánlanék az alábbi feladatra:

Egy jógastúdióban kellene megörökíteni a reggeli gyakorlásokat, a fény mesterséges, jellemzően klasszikus égőkkel üzemelő csillárokat jelent, relatíve normális távolságokban elosztva (viszont nem mindig ég mindegyik...). Minimum HD felbontású felvételt szeretnének készíteni, méghozzá úgy, hogy igény esetén timelapse-et is lehessen vele felvenni (gondolom, ez 120 vagy 240 fps-t jelent). SD kártyával kellene, hogy működjön és az alján lehetőleg legyen szabványos állvány rögzítő, amibe bele lehet csavarni.

Köszi!

(#25244) silmatauki válasza Alvin_ti4200 (#25243) üzenetére


silmatauki
őstag

"igény esetén timelapse-et is lehessen vele felvenni (gondolom, ez 120 vagy 240 fps-t jelent)"

Pont az ellentétét. Time lapse-re általában Sony-k képesek külső vezérlő nélkül, ill.
- pár Pana és Oly
- Fuji csúcsvázak (X-T1)
- külső, filléres kontrollerrel gyak. minden Fuji, Canon, Nikon stb. DSLR / MILC kamera

Mivel Neked videó kell és fotózásról nem is írtál, ezért lehet, hogy egy kitya közönséges iPhone-nal jobban járnál. Még az iPhone4 / Note2 / Samsung GS2 stb. is (ha van elég fény) minőségibb videót csinál, mint egy nagyságrenddel drágább pl. Fuji MILC kamera, hát még az újabb modellek.

[ Szerkesztve ]

(#25245) madgie válasza silmatauki (#25244) üzenetére


madgie
titán

Hja, egy Hyperlapse-szel elég jó dolgokat lehet csinálni ilyen helyzetben :K

(#25246) jjeahh válasza Alvin_ti4200 (#25243) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha nem akarsz pár hét után zárat cseréltetni, érdemes olyant venni, ami tud elektromos zárat, legolcsóbban talán pana g5... állvány mindenképpen kelleni fog.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25247) MrChris válasza Alvin_ti4200 (#25243) üzenetére


MrChris
nagyúr

fuss neki még egyszer. 240fps nagyon zsebbenyúlós lesz, +rengeteg fény, míg timelapshez meg szinte bármivel.

(#25248) Alvin_ti4200 válasza MrChris (#25247) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A 240 fps-t valóban elírtam, lassított videó nem kell, csak timelapse :B

(#25249) Stauffenberg válasza Alvin_ti4200 (#25243) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha látószögben okés, akkor vegyél egy GoPro-t, amit oda raksz fel ahova csak akarod, ráadásul lehet vele kreatívkodni, mondjuk csuklóra, fejre vagy lábra feltenni és különleges szemszögből is rögzíteni a mozdulatokat. Timelapse módot alapból is tud, elektronikus zár miatt meg nem árt neki.

Arra viszont számítani kell, hogy a color grade kicsit munkásabb vele, mint mondjuk valamilyen Panasonic MFT géppel.

(#25250) MrChris válasza Stauffenberg (#25249) üzenetére


MrChris
nagyúr

+1 gopro
A fény kérdéses hogy tényleg van e elég, mert akkor inkább milc. Videósból a Pana g6 elég sokmindent tud, vázon belül stopmotion, timelaps vezérlés, manuál videó mód, elektronyos zár... Használtan 90, viszont obi is kellene, pótakksik vagy 'műelem' és akkor hálózatról is megy, állvány, urómunka... gyorsan röpködnek a 20.000-esek :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.