Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) Piramis71 válasza Piramis71 (#26550) üzenetére


Piramis71
csendes tag

Már csak 14-150mm obit kel vennem hozzá alkalmi áron:)

(#26552) MrChris válasza Piramis71 (#26551) üzenetére


MrChris
nagyúr

hát igen, az 4-5X annyiba kerül mint a váz :D

(#26553) defcom


defcom
csendes tag

Sziasztok!

Milyen gépet ajánlanátok 50-100e Ft között? Első sorban vlog-oláshoz kell, ezért fontos a lehető legjobb minőségű full hd video, de azért szép képeket is tudjak vele lőni.

Köszi!

(#26554) jjeahh válasza defcom (#26553) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem cserélhető obis, de panasonic lx7? esetleg ha megelégedsz a videójával, akkor használt g3, gx1 kit vagy sony nex-5n...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26555) gróbics


gróbics
csendes tag

Sziasztok!
Hobby szinten foglalkozom a fotózással, szeretek túrázás közben képeket készíteni. Eddig egy kompakt géppel tettem mindezt, de most lenne lehetőségem egy komolyabb gépre szert tenni. Egy Canon EOS 30D-ről lenne szó, megbízható forrásból, tökéletes állapotban. Nagyjából 25.000 expo lehet a vázban, elvileg 100.000 expóra vannak tervezve ezek. Ami jár hozzá az egy 18-55 mm-es objektív és egy 50 mm-es fix objektív ami nagy fényerős. Továbbá egy állvány, táska, 8 GB memóriakártya. Ezért 35.000 Ft-ot kérnek. Számomra megfelelő lenne, de előbb inkább utánajárok, hogy mik a vélemények erről a gépről. Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#26556) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Sziasztok!

Sajnos még mindig nem tudtam dönteni ezért informálódok egy kicsit hátha :)
Szóval a feleségemnek szeretnék venni egy gépet amivel el tud kezdeni hobby szinten fotózni.
Eddig ezek között vacillálok:
Nikon d3200 és a d3300
Canon eos 1200d
Pentax k500 és a k50.

A max keret amit rászánnék az olyan ~150 ezer lenne.
Vagy kérdezhetném úgy is hogy ezzel a kerettel melyik lenne a legjobb vétel?
Sajnos teljesen laikus vagyok a témában, ezért nem igazán tudok különbséget tenni a gépek között, viszont remélem a feleségem komolyan gondolja és később beletanul sőt tovább fejlődik és akkor már lehet lesznek fontos különbségek.

Esetleg ha most van valahol valami Best buy, azt is szivesen meghallgatom, a jövő hétig bezárólag kell beszerezzem a masinát. :R

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#26557) jjeahh válasza [-HERO-] (#26556) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A k500 meg k50 mellett az 1200d-nek mint váznak nincs is igazán létjogosultsága :D ha canont akarsz szvsz egyel magasabb kategóriában nézelődj, de azoknak is a jobb videó meg valamivel nagyobb obipark valszeg az egyetlen igazi előnye, na meg a fogás egyes júzerek szerint. Igazából igény kérdése az egész, de ha csak a vázakat nézzük, nálam ezek közül a pentaxok vannak a topon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26558) MC Pite válasza gróbics (#26555) üzenetére


MC Pite
veterán

Ennyit megér. Garancia nincs arra hogy 100.000et kibír, sőt. De valószínű még pár ezer expót még azért ki fog bírni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26559) gróbics válasza MC Pite (#26558) üzenetére


gróbics
csendes tag

A pár ezer expó mennyit jelent számokban kifejezve? 2-3000 expóért nem fogom megvenni, akkor inkább veszek egy nagy zoomos bridge gépet. :F

(#26560) schawo válasza defcom (#26553) üzenetére


schawo
titán

Vlogoláshoz? Akár egy jobb mobiltelefont is, ha van olyan kéznél. Inkább csak fényekre költenék, ha ilyen szűkös a keret. A fotós eszközökhöz is kell még fény, jó fényben meg a mobiltelefon is jó videót csinál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26561) schawo válasza gróbics (#26559) üzenetére


schawo
titán

Nincs garancia arra, hogy akár 100 kép kijön még belőle, mint ahogy az sem valószínűtlen, hogy még 100000 kép benne van. Ezt senki nem tudhatja megmondani, ne is várj ilyet senkitől. Vedd meg, valószínű, hogy jó lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26562) xXxian válasza [-HERO-] (#26556) üzenetére


xXxian
senior tag

Ahogy jjeahh is írta, K-500 ill. K-50 mellett egyik említett váz sem rúg labdába. Fókuszmotor, pentaprizma, vázstabi, opcionális AA üzem, magas építési minőség, K-50-nél időjárásálló kivitel, stb., stb.

De van egy árnyoldal is...az objetívpark. Én megdobnám még kicsit, 218-ért van K-50 + 18-135 DC.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#26563) MrChris válasza gróbics (#26559) üzenetére


MrChris
nagyúr

Erre nincs garancia, elmehet 100.000-ig is, de a bridge zárja is simán beadhatja a kulcsot 5.000-nél. Mivel valszeg keveset cserélgette az obit még sokat kibírhat. Sokkal érdekesebb/fontosabb kérdés hogy a gép mai igényekkel szembeni korlátai nem zavarnak e és az az obi elég e?

(#26564) gróbics válasza schawo (#26561) üzenetére


gróbics
csendes tag

Eltekintve az expók számától mennyire mondható jónak ez a masina? Tudom, hogy nem egy mai gép, egy mai kompakthoz hasonlítva (XZ10 van most nekem) képminőségben melyik jobb?

MrChris: milyen korlátai vannak a gépnek? Sajnos egyáltalán nem ismerem ezt a típust, azért is járok előbb utána.

[ Szerkesztve ]

(#26565) [-HERO-] válasza xXxian (#26562) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

A canon már kiesett a versenyből.
Leszűkítem a kört mondjuk a d3300 ra és a k50-re, a nikonra 3 év garancia a pentaxra 1 év garancia.
Ennek fényében is azt mondod hogy inkább a pentaxot válasszam?
Sajnos a 218 már sok lenne, nem mondom hogy később még nem áldoznék rá, de előbb bizonyitani kell az asszonykának is hogy nem csak fellángolás lesz a dolog :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#26566) Bogyó bá' válasza [-HERO-] (#26565) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Nikon a képstabis 18-105VR-rel. Ennyi pénzért szerintem ez a legjobb vétel.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26567) schawo válasza gróbics (#26564) üzenetére


schawo
titán

Kitobival a képminőség nem lesz jobb, mint az XZ10-nél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26568) Fandango válasza schawo (#26567) üzenetére


Fandango
veterán

Főleg, hogy azt se tudjuk melyik 18-55 amiről szó van.

(#26569) MrChris válasza gróbics (#26564) üzenetére


MrChris
nagyúr

google a barátod :K ha már alaposan utána akarsz járni. Pédául a mai belenagyítósgatóknak kicsit kevés a 8mp gyengébb élességet is jelent, gyenge ISO teljesítmény, nincs videó, alacsony felbontású az LCD. Jó képet persze ettől még lehet vele csinálni, az nem ezen múlik :D Számomra még elég nagy hátrány hogy nagy. :D

(#26570) schawo válasza Fandango (#26568) üzenetére


schawo
titán

Minden bizonnyal arról, amit vele együtt csomagoltak annó. Most látom, hogy nem is azzal adták.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26571) gróbics válasza MrChris (#26569) üzenetére


gróbics
csendes tag

Méret engem nem zavar, használtam a hétvégén és a végére egész megszoktam. Nyakban tartva nehéz egy picit. Ennyi pénzért milyen más tükrös van még?

schawo: ezt komolyan mondod, hogy xz10 minőségű képeket tud csak produkálni? :Y

(#26572) Bogyó bá' válasza gróbics (#26571) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Annyi pénzért meg kell venni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26573) Lassú Víz válasza gróbics (#26571) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Használd még pár napot és vidd magaddal az XZ-10-est is. Nézd meg melyik milyen képi világot ad, és melyik hogy bírja a magas ISO-t, melyiket használod szívesebben. Próbálj meg tárgyilagos maradni, és aszerint dönts. Az ára korrekt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26574) schawo válasza Lassú Víz (#26573) üzenetére


schawo
titán

A D30 nyilván jobban bírja a magas ISÓ-t, de az XZ-10 optikája 2 fé-vel fényerősebb. Kérdés, hogy 2 fé hátrányból is jobban bírja-e a D30 a magas ISÓ-t.

(#26571) gróbics
Tehát ha tesztelsz, azt nézd, hogy az XZ10 ISO400-on, vagy a D30 ISO1600 jobb-e.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26575) gróbics válasza Bogyó bá' (#26572) üzenetére


gróbics
csendes tag

Én is így vagyok vele, de tudom, nem sok pénzről van szó, én mégis 100x meggondolom, mielőtt feleslegesen megvennék valamit.
A feelingje nagyon bejön a gépnek, a kukucska, a zár kattanása, teljesen más, mint a kompaktommal fotózni. Nekem a képe élesebbnek tűnik, mint az xz10, a vaku is erősebb szerintem.

Ami zavar, az a zár. Ha megveszem garancia nincs már rá, ha a zár meghal mehet a kukába a gép.

(#26576) xXxian válasza [-HERO-] (#26565) üzenetére


xXxian
senior tag

Dehát én nem mondtam, hogy a Pentax-ot válaszd. :)

Azt mondtam, a váz sokkal többet tud, mint a Nikon. Én emiatt döntöttem a Pentax mellett anno.

Aztán, egy kolléga vett egy 700D-t (18-135-tel) és lenyűgözött az az AF speed.

Megnéztem Pentax-nál milyen a felhozatal korszerű (=nem csavargatós) AF üvegek terén, s kissé elkeseredtem. SDM (ezt nem nagyon dícsérik) üveg van vagy 10, DC (gyors, pontos) meg 2. Na jó, azóta állítólag van egy 18-50 DC is, de ez még mindig csak 3.

Nem azt mondom, hogy a csavargatós, vázmotorral meghajtott objektív vacak, vagy használhatatlanul lassú, de az vitathatatlan, hogy nem épp korszerű.

Ezzel számolj azért.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#26577) MC Pite válasza gróbics (#26571) üzenetére


MC Pite
veterán

XZ10, X10 a kicsit korosabb tükrösöknek -kitobival használva- simán befűtenek. :K
XZ10 mellé akkor venném meg, ha konkrétan valamelyik fényerős fixszel tervezném használni.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26578) gróbics válasza MC Pite (#26577) üzenetére


gróbics
csendes tag

Jár hozzá egy 50 mm-es 1.8 fényerejű objektív is.

(#26579) schawo válasza gróbics (#26578) üzenetére


schawo
titán

Akkor nem maradt kérdés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26580) Studi válasza gróbics (#26578) üzenetére


Studi
addikt

Meg kell venni. 350D-400D-ket szoktak ennyiért vesztegetni kitobival, azoknál a 30D egy fokkal jobb váz. Plusz van hozzá az ötvenes is.

(#26581) gróbics válasza Studi (#26580) üzenetére


gróbics
csendes tag

Hát akkor megveszem és csak remélni tudom, hogy nem hal meg a zár 10 kép után...
A kit objektív szükséges mellé?

[ Szerkesztve ]

(#26582) silmatauki válasza jjeahh (#26557) üzenetére


silmatauki
őstag

"ha canont akarsz szvsz egyel magasabb kategóriában nézelődj, de azoknak is a jobb videó meg valamivel nagyobb obipark valszeg az egyetlen igazi előnye"

Sajna az összes Rebelnek (három számjegyű D) baromi sz@r a videója. Nagyon kevés Canon váz van, ami normális(abb) minőséget produkál.

(#26583) Bogyó bá' válasza gróbics (#26581) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 30D zárszerkezete NEM szokott megdögleni, az a későbbi, 40D modell típushibája volt. Ha tervezel egyéb objektíveket venni hozzá, akkor nem feltétlenül, de amíg nincs másod, addig valamivel fotózni kell. Az 50F1,8 azért nem mindenre jó...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26584) silmatauki válasza gróbics (#26581) üzenetére


silmatauki
őstag

"Hát akkor megveszem és csak remélni tudom, hogy nem hal meg a zár 10 kép után...
A kit objektív szükséges mellé?"

Egy 30D két obival 35-ért több, mint baráti ár – én a helyedben azonnal megvenném, hisz már maga az 50mm-es 30 újonnan, így ha a váz tönkre is megy / túl elavult, akkor is van egy must-have obid, amit más Canon vázakkal is használhatsz.

(#26585) jjeahh válasza silmatauki (#26582) üzenetére


jjeahh
nagyúr

biztos, hogy az említett pentaxoknál is sz*rabb? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26586) silmatauki válasza jjeahh (#26585) üzenetére


silmatauki
őstag

Mind sz@r. Még egy iPhone4 is sokkal minőségibb (moire / aliasing-mentes, nagyobb effektív felbontású) videót lő, hát még az újabb & jobb telók.

(#26587) MC Pite válasza silmatauki (#26586) üzenetére


MC Pite
veterán

Engem ezért hányszor meghurcoltak, mikor azt mondtam hogy a legtöbb juzer egy középkategóriás telefonnal vállalhatóbb videót produkál, mint amit tükrösökkel tudnak... Jöttek többen hogy de van egy picivel több dinamika/magas iso tartaléka a nagyobb szenzornak: igen, tényleg van; minden másban (kitobival, külső mikrofon nélkül, af-el, kézből-kijelzőről) jobbak szerintem a telefonok.
Egy EVF-es panasonic videózásra kihegyezett obival már más tészta; de a canon/nikon/pentax belépő-alsóközepes vázainak (átlagjuzeres) videóképességét nem szeretem firtatni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26588) k1csi válasza MC Pite (#26587) üzenetére


k1csi
senior tag

Egészen addig, amíg nagyon sok fény van (mondjuk akkor is hullámzik a felvétel, mint egy tenger), aztán ha egy kicsit is kevesebb fény van már csak valami mosott részlettelen massza lesz az egész.

A telefonnak 1 előnye van, hogy kb. mindenkinek van, szóval akkor is lesz valami felvétel (ez kb. minden közelmúltbeli rendkívüli eseménynél így volt), amikor nincs lehetőség semmi másra. A minőséget meg gondolom mindenki ismeri netes forrásokból/tudósításokból szóval aligha kell bemutatni (sztárolni meg lehet nem kéne).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#26589) MC Pite válasza k1csi (#26588) üzenetére


MC Pite
veterán

Erről beszéltem... A telefonom (808PV) ellen keresgéljünk 3 számjegyű canonokat vagy 4 számjegyű nikont... af zaj, moiré, béna hangok (váz felerősít sok hangot, kaparászás szerű lesz, és nincs tudtommal zajszűrés ezekben, mint sok telefonon), darabos zoomolás, garantált remegés kézből kijelzőről és/vagy stabilizátor hangja belehallatszik a felvételbe. Kereshetünk sok és kevés fénynél is ilyet, de hagyhatjuk a kérdezőkre is, keressenek yt-on amit csak akarnak.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26590) MrChris válasza MC Pite (#26587) üzenetére


MrChris
nagyúr

Aszem ez a hsz-em nagyjából megválaszolja miért olyan furcsán életlenek a DSLR és a milc FHD videók. Bárki letesztelheti, hogy tud e a váza valódi 1080p-t vagy csak interpolálja. Ha lesz időm leírom hogyan...

[ Szerkesztve ]

(#26591) Bogyó bá' válasza MC Pite (#26589) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Darabos zoomolás egy DSLR-objektíven?! Te tekered, vaze... :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26592) rebbag


rebbag
tag

Sziasztok!

Sony A330-as gépemet cserélném, valami komolyabbra. Keret kb 150-70E ft. Használt is játszik.
90%ban portrék készülnének, jelenlegi masinán kb mindig a Minolta 50mm 1,7 van.
Használt Nikon d7000 és Pentax k5 közt vacillálok. Esetleg k50 újban. Milcekhez nem értek, de nem zárkózom el tőlük. Esetleg van más alternatíva milcben vagy dslr-ben? Nem érdekel milyen márka van ráírva, fő szempont a képminőség, és milcnél hogy legyen keresője, videó abszolút nem érdekel.
Köszi a segítséget előre IS. :R

(#26593) jjeahh válasza rebbag (#26592) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az a minolta manuális obi? mert ha szokva vagy a manuálozással, esetleg k500 + 50/1.8 pillanatfotókra, mozgó modellre, és melléje egy K bajonettes 55mm F1.2 manuál? bár nem tudom kijön-e a keretből, a k500 váz önmagában nem tudom mennyibe kerül... milc fronton panasonic g3, g5, g6 jönne ki asszem a keretből 45mm F1.8-al, de képminőségben valszeg nincs nagy különbség a sonyhoz képest, legalábbis szenzorban, az obi viszont jobb mint a minolta... sztem portréra neked egy olympus vagy fujifilm lenne ideális, ugyanis a többség szerint ezek adják a legszebb színeket/bőrtónusokat, viszont olympus fronton a keresős vázak drágák, fuji fronton meg a portréobik..

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26594) k1csi válasza MC Pite (#26589) üzenetére


k1csi
senior tag

Ilyen és hasonló példákra szokta mondani az egyik ismerősöm, hogy nincs lehetettlen csak tehetettlen.
Ha nem megfelelő a beépített mikrofon hangja akkor külső mikrofont kell használni.

Ha minden szempontból a legjobb minőség kell akkor bizony DSLR-hez/MILC-hez is jópár kiegészítő kell. Könnyen lehet, hogy összeségében a váz a költégek kisebb részét fogja csak felemészteni. Ez egy ilyen játék, nincs ingyen semmilyen minőségi előrelépés.

MrChris
A teljes szenzort kiolvasni technikai korlátok miatt nem lehet. Azok a vázak tudnak több részletet ahol pixel binning van line skipping helyett. Ilyen pl. a Pana GH sorozat (de inkább MILC-ek közt van amik ezt tudják). Ahol line skipping van binning helyett ott vagy moiré van vagy kevés részlet...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#26595) MrChris válasza rebbag (#26592) üzenetére


MrChris
nagyúr

milcek közül ami keresős és szép színei vannak és használtan belefér a keretbe az az Olympus em5 és Fuji xe1. Sonyt te ismered megfelelőek e bőrtónusokban.

(#26596) MrChris válasza k1csi (#26594) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az okoknak még nem jártam utána. Az 5dmk2/3 ML-el azt mutatja hogy lehetséges lenne velük a teljes fhd felbontás elérése, gondolom üzleti okok miatt nem teszik. Viszont az Canon xxxd vonalon ML-el meg az látszik, hogy nem képes 1080 sort kiolvasni. Ha már ez van lehetne egy olyan videó mód a sok között hogy natív, tényleges sormennyiség trükközés nélkül, majd a felhasználó eldönti mennyire /hogyan skálázza fel utólag. Hasonlóan, mint ahogy megkapjuk fotónál a raw-t...

(#26597) rebbag válasza MrChris (#26595) üzenetére


rebbag
tag

Köszönöm mindenkinek.
A minolta 50-es objektív af-es, egész jó ár érték arányú.A váz kezd a szűk keresztmetszet lenni. SLT-ből igazán jó nem fér bele a keretbe.
Megnéztem mindkét ajánlott milcet, (köszönöm tippeket nem ismertem őket).
[em5e vs k50]
[xe1 vs k30]
De nekem ebből az jön le, hogy a nekem fontos dolgokban (kereső, képminőség) erősebb a pentax.
A sok teszten dícsért sony a6000 meg nem fér bele a keretbe.
Megnéztem most pentax k50 kitobi + 50-es 1,8 fix 185E újonnan.
Köszönöm a tippet mindenkinek. :R

(#26598) szilu7 válasza rebbag (#26597) üzenetére


szilu7
senior tag

A képminőséget és a keresőt ne a snapsort alapján döntsd el. :U

(#26599) silmatauki válasza k1csi (#26588) üzenetére


silmatauki
őstag

"(mondjuk akkor is hullámzik a felvétel, mint egy tenger)"

A nem egyenletes fényáramú, azaz 50/100 (60/120) Hz-en "villogó" lámpák miatti "hullámokra" gondolsz? Tessenek normális fényforrásokat (pl. bemért és/vagy DC-ről táplált LED-ek) használni, és akkor nem lesz ilyen gond.

"A telefonnak 1 előnye van, hogy kb. mindenkinek van, szóval akkor is lesz valami felvétel (ez kb. minden közelmúltbeli rendkívüli eseménynél így volt), amikor nincs lehetőség semmi másra. A minőséget meg gondolom mindenki ismeri netes forrásokból/tudósításokból szóval aligha kell bemutatni (sztárolni meg lehet nem kéne)."

Nagyon-nagyon durva átalánosítás. Ezek szerint a moiré / aliasing / pocsék felbontás (márpedig a DLSR-ek 99%-a, valamint nagyon sok MILC, ilyen videót produkál) nem zavar Téged.

(#26600) silmatauki válasza rebbag (#26597) üzenetére


silmatauki
őstag

"A sok teszten dícsért sony a6000 meg nem fér bele a keretbe."

Nem lennék miatta elszontyolodva. Olvass vissza: itt a topicban is késhegyre menő viták voltak a Sony E rendszerről annak az objektív-támogatása miatt. Dióhéjban: én a magam részéről nem vennék APS-C-s Sony gépeket a gyenge natív obipark miatt. Inkább vegyél Fujit (ha nem kell videó) vagy m43-at (ha kell videó ésvagy miniatűr méret).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.