Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25501) Gyufaaa válasza berobi78 (#25500) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Akkor mindenképp "időtállóbb" Köszönöm!

(#25502) MrChris válasza Gyufaaa (#25499) üzenetére


MrChris
nagyúr

azért én kipróbálnám helyedben mennyit ér a 700d liveview fókusza, az a tamron nem stm. Videóra használható e vele a hibrid, mert másnál nincs sok értelme, pláne ha tetemes a pénz különbözet. Nemtom másnak milyen volt a 700d stm obival de az enyém videó módban tilitolizott sokkal jobban mint amire azt mondanám megérte a +~30ezret. Ha újra canont vennék ezzel az öregecske szenzorral ;] ócsón a 600asra neveznék. Maradékból meg fényerős 50-est.

[ Szerkesztve ]

(#25503) Gyufaaa válasza MrChris (#25502) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Videózni nem akarok vele. Arra van kamera. Csak fénykép. Igazából a 700D vázat 145-kért osztogatnák, a 600D pedig 105k lenne. Így elég nagy a különbség.Eddig ezt az obit ajánlották a legtöbben. :U

Ez az "öregecske "szenzor azért még vállalható nem? Vagy van ebben az árszegmensben jobb? :U Kezdek megkavarodni egy kicsit. :o

[ Szerkesztve ]

(#25504) bbkmachine válasza Gyufaaa (#25503) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

nyugodtan megveheted a 600D-t, ha nem akarsz videózni. nagy eltérés nincsen a kettő között a videó módon kívül.

(#25505) gonger válasza silmatauki (#25446) üzenetére


gonger
senior tag

Fuji A-X1 vs Pana GF6 14-42 közül a pana megér 40 e-el többet? Számítana a méret, ezért (is) mennék a kisebb felé.
Van plusz pénzért az utóbbinak powerzoomos obija is, amit nem fogtam, így nem tudom milyen kompromisszumot (manuál fókusz van?) kell vállalni.
Pana GM1 még jobban tetszik (12-32-vel) de az még drágább.

[ Szerkesztve ]

(#25506) schawo válasza gonger (#25505) üzenetére


schawo
titán

Az XA1 most nagyon jó áron megy. Jobb képminőség, mint a Pana. Csak az AF lassúcska, türelmeseknek ajánlott.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25507) MrChris válasza Gyufaaa (#25503) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor ha ezek a versenyzők felesleges a 700d. Annyiból öregecske, hogy aszem 4 éve mutatkozott be, végül is ugyan olyan jó mint akkor, de a többiek már léptek egy generációt, ami pl. iso tűrésben előnyt jelent.

(#25508) Andrew31


Andrew31
senior tag

Óooo :U

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#25509) MrChris válasza Andrew31 (#25508) üzenetére


MrChris
nagyúr

ezzel a táskával nem égetném magam. Ez se nem divatos, se nem hipszter, hanem ronda giccs. Pláne az a felcicomázott olcsó alukoffer. A ipad meg nemtom hogy jött oda, eddig eszembe sem jutott fényképelő mellé ipad. Pénzlehúzósnak tűnik mint a Hassynak csúfított sony.

(#25510) silmatauki válasza gonger (#25505) üzenetére


silmatauki
őstag

Ahogy schawo is ajánlotta, az X-A1 kit 99k-ért NAGYON ajánlott – majdnem olyan jó vétel, mint a PL5 duplakit 90-ért. Ráadásul még videóra is jobb, mint az összes X-Trans-es tesója.

(#25511) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

160k-ig melyik az elérhető legjobb DSLR gép?

Sony A58-tól jobb a tőle sokkal drágább EOS700D, vagy Nikon 3200/5200?
Vagy ennyiért fölösleges menni a Canon/Nikon presztízs után, mert a Sony A58 minden tekintetben jobb ezeknél? (tehát gyorsabb, több pontos AF, sokkal jobb HD video,stb. A kiegészítőkkel nincs bajom, mert évek óta Minoltás/Sonys vagyok)

Köszi!

(#25512) .: JuSzT :. válasza HagaNRG (#25511) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pentaxot nézz

(#25513) Colonel993 válasza .: JuSzT :. (#25512) üzenetére


Colonel993
senior tag

Meg ha már Sony FOS58 már játszható kategória...
Bármelyik más gyártó MILC-ei. :U

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#25514) bbkmachine válasza HagaNRG (#25511) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Ha sony/minolta cuccaid vannak, akkor nem érdemes váltanod. Ha mégis váltasz én a Canon/Nikon vonalon lépnék a helyedben.

(#25515) schawo válasza bbkmachine (#25514) üzenetére


schawo
titán

Kivéve, ha a "rendszer" nála (is) megállt a kitobinál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25516) bbkmachine válasza schawo (#25515) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

na igen. viszont ez nem derült ki, mit takar a "rendszer"

(#25517) MrChris válasza HagaNRG (#25511) üzenetére


MrChris
nagyúr

700d-vel nem lennél előrébb, csak egy másik ugyan olyan kategóriás rendszerre váltanál. Sok pénzt ebbe a cserébe nem fektetnék. A nikon 3200/5200 már érdekesebb lenne.

(#25518) Mikisys válasza HagaNRG (#25511) üzenetére


Mikisys
őstag

Pentax K50, K30, K500 ezek ajnálott vételnek számítanak, ha a fotozás az elsődleges.
Ha video a fontos, akkor máshol keresgélj.

Üdv!

(#25519) Lacy6


Lacy6
senior tag

Sziasztok!

Samsung NX300 és Panasonic FZ200 közül melyik lenne a jobb választás?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#25520) jjeahh válasza Lacy6 (#25519) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jobb képminőség számít vagy nagy zoom? szeretnél később jobb obikra fejleszteni? kell a kukucska?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25521) schawo válasza Lacy6 (#25519) üzenetére


schawo
titán

Megvan az év kérdése december 27-én :DD Két ennél radikálisan különbözőbb fényképezőgépet nehéz találni. Talán csak a "GM1 vagy D4s" vethető ezzel össze.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25522) Lacy6 válasza jjeahh (#25520) üzenetére


Lacy6
senior tag

100 ezer körül kellene egy olyan gép amivel lehetne zoomolni de nem romlana annyira képminőség.
Igazából nem is nekem lenne a gép hanem ismerős szeretne, de inkább a képminőség lenne a fontos.
A zoom is fontos, de 20x-os már bőven elég lenne.
Későbbiekben nem nagyon szeretne költeni obikra.

(#25521) schawo: Miért ennyire különböző?

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#25523) MrChris válasza Lacy6 (#25522) üzenetére


MrChris
nagyúr

a két gép annyira különböző hogy nagyon. Töltött káposzta vagy rácponty. Mindkettő kaja, mindkettő sütőben sül. :D
A nagy átfogású zoom mindig hűha aztaqrva lesz csak nem igényes, nem minőségi képű, de sokan ezt észre sem veszk, sőt a minőség szinonímája a rohattnagy zoom, űber megapixel. Nem véletlenül gyártanak kis átfogású, zoomú, 1"-os szenzorú drága kompakt gépeket, azok általában már minőségi képeket lőnek. Ha nem akar cserélhető obist, akkor ne olyat vegyél, ha a minőség az elsődleges, akkor nagy szenzoros 1"-os kompakt 3-5szörös zoom. Persze van aki egy kehely minőségi fagyit eszik, más ugyanannyiért teszkó gazdit vesz, mert azért a pénzért 1litert is megkap :D

[ Szerkesztve ]

(#25524) Lacy6 válasza MrChris (#25523) üzenetére


Lacy6
senior tag

Az NX300 mekkora zoomot tud a18-55mm objektívvel?
Itt nem sok infot találok.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#25525) mrmarkus válasza Lacy6 (#25524) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Mivel ez a gép APS-C szenzoros, így a szorzó 1.5, azaz 35 mm-es kisfilmes értékben kifejezve cca 28 mm - 84 mm a zoom átfogása a Samsung kit 18-55 mm objektívjének... :)

Freedom of Information

(#25526) Studi válasza Lacy6 (#25524) üzenetére


Studi
addikt

Háromszorost. (55 / 18 = 3,05)

(#25527) Lacy6 válasza Studi (#25526) üzenetére


Lacy6
senior tag

Köszi! :)
Nem értek ezekhez a cserélhető objektíves gépekhez.
Tudok olyan obit venni az NX300-hoz ami hasonló zoomot tudna mint az FZ200?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#25528) Studi válasza Lacy6 (#25527) üzenetére


Studi
addikt

Nem. Ha neked a 10x-es feletti zoom a fontos, akkor csak a bridge gépek között tudsz válogatni. Ezek képminőségben meg sem közelítik a cserélhető objektíves vázak tudását, de valamit valamiért.
Ha cserélhető obis rendszerben gondolkodsz, akkor ezt a zoomtartományt legalább kettő, de inkább három objektívvel tudod normális minőségben megoldani. Ez bőven jobb, és drágább is lesz a bridge megoldásnál.

(#25529) Alg válasza Lacy6 (#25527) üzenetére


Alg
veterán

Jobb kérdés: mire kell a 20x-os zoom?

Volt Bridge gépem, pont egy Pana FZ38, de egy normális képet nem csináltam a hosszú végén, soha. Kipróbálni is csak "ha már tudja, lássuk milyen" alapon próbáltam.

De még a PM2 duplakites 40-150-et is eladtam, mert talán egyszer ha használtam (mondjuk ma pont jól jött volna villanykaró végén ülő héjára, de ilyen is kb. szökőévente egyszer van)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25530) gonger válasza MrChris (#25523) üzenetére


gonger
senior tag

az a vicc, hogy egy minőségi kompakt többe kerül, mint egy cserélhető obis nagy szenzoros gép....
Pedig bőven meglennék egy RX100II-vel, de kétszer annyiba kerül, mint egy NX300-as...

(#25531) bbkmachine válasza gonger (#25530) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Gondolom azért, mert nem egyszerű normális minőségű képet kihozni a fél körömnyi szenzorból és a 20megapixelből 1200-as tele állásban. Ez a technológia pénzbe kerül :D :C

[ Szerkesztve ]

(#25532) Lacy6 válasza gonger (#25530) üzenetére


Lacy6
senior tag

Igen, elég drága az RX100II, de ahogy elnézem az NX300 még jobb képet is csinál.
Itt szerintem inkább kompakt méretet kell megfizetni.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#25533) Andrew31 válasza MrChris (#25509) üzenetére


Andrew31
senior tag

én meg sem néztem, hogy mi van benne, csak az árat... :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#25534) MrChris válasza Andrew31 (#25533) üzenetére


MrChris
nagyúr

bőrdíszműves barátom igényesebbet készítene.

(#25535) Andrew31 válasza MrChris (#25534) üzenetére


Andrew31
senior tag

Jó, hát ennél nem nehéz, ez amolyan csehszlovák bőröndke, a táska sem szebb. :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#25536) HagaNRG válasza Colonel993 (#25513) üzenetére


HagaNRG
őstag

Mért, ennyire rossz a véleményed a Sony 58-ról?

Fél éve azért döntöttem mellette, mert minden tekintetben jobb volt, mint a vele egy kategóriás Canon/Nikon gépek. (nem a saját véleményem alapján, hanem több fórum tagjainak egybehangzó véleménye alapján)

Már olyat is hallottam, hogy a Nikon haldoklik, mint márka, a Canon is a 700-zal alig tett le valami újat az asztalra a 600-hoz képest, így a Sony lassan átveszi a hatalmat a DSLR-ek között.
Nem tudom, várható-e egyáltalán az A58 utódja a közeljövőben?

(#25537) schawo válasza HagaNRG (#25536) üzenetére


schawo
titán

Már olyat is hallottam, hogy a Nikon haldoklik, mint márka, a Canon is a 700-zal alig tett le valami újat az asztalra a 600-hoz képest, így a Sony lassan átveszi a hatalmat a DSLR-ek között.
Ahol ezt írták, ott a bullshitgenerátort sikerült csúcsra járatni.

És most mi a baj az A58-cal? Csak azért, hogy le legyen cserélve minek lecserélni? Egy rendszer nem csak vázból és kitobiból áll, vegyél inkább valami rendes objektívet hozzá, sokkal jobban jársz, mint cserélgetni a vázakat össze-vissza ész nélkül. Hogy jobb-e az említett gépel közül bármelyik? Igen, jobb. És?

Inkább azt kérdezd meg, hogy ha el akarsz költeni x (160k?) forintot, akkor azzal jársz-e jobban, ha most rendszert cserélsz, vagy azzal, hogy ezt a pénzt objektívre költöd. Erre okosabb választ lehet adni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25538) MrChris válasza HagaNRG (#25536) üzenetére


MrChris
nagyúr

azta! Azért az erős, hogy a canikont legyapja a sony. A katasztrófális buktát, pénzügyi ügyeskedést leszámítva nincs sok esély erre. Nikonnak most jó a 3-5ezres szériája, fejlesztett. Canon még várat magára ezekben a kategóriában, de hogy egyetlen modellen elhasaljon az egész gigacég az nem fog bejönni. Nemtom láttad e a fociVB-t, egy cikkben olvastam, hogy ezrével vitték oda canontól a cuccot szinte csak canon gépekkel volt kirakva az egész partvonal elvétve egy-egy nikon. De hasonló a helyzet az F1-ben. Valaki nagyon megvezetett. Ez csak az én próféciám, hogy a sony hamarabb fogja abbahagyni a DSLRt mint a canikon, sőt még ami neked van SLT rendszer is hamarabb eltűnik és a sony teljesen átnyergel a milcre.

(#25539) Lassú Víz válasza schawo (#25537) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem ilyen egyszerű. Ha a céljainak jobban megfelelnek a Canon vagy Nikon vázakhoz elérhető objektívek akkor jobb most cserélni, amíg a Sonyban nem áll sok pénz. Viszont ha a kérdés az, hogy a Sony belépő kit helyett legyen-e Canikon belépő kit akkor szerintem sem éri meg a ráköltött pénzt. Inkább vegyen belőle egy kétszemélyes utazást és fotózzon azzal ami van.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25540) #31733248 válasza MrChris (#25538) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért van benne valami: a fényképezőgépek piaca - ezen belül is a DSLR gépeké - durván csökkent, eltűnt a piac egyharmada. A kompaktok után a tükrösök voltak a legnagyobb vesztesek, miközben a MILC kategória növekedni tudott. Persze ettől még messze van a csőd, de a piaci tendenciákhoz nyilván alkalmazkodni kell.

(#25541) k!nG válasza HagaNRG (#25536) üzenetére


k!nG
aktív tag

Egyreszt a Sony nem DSLR-ket gyart, hanem SLT es Milc gepeket, szoval igy a piacot eleg nehezen veszi at. (elobb kicsit utana kene olvasni a fenykepezogepek osztalyzasanak)

A Nikonnak a D3xxx,D5xxx,D7xxx szeriai is baromira bejottek es mindket marka meg mindig vezeto piaci szereppel rendelkezik, foleg a fullframes kategoriaban. Egyebkent nem tudom korul szoktal e nezni, de en eddig tobb kezben lattam itthon es kulfoldon is Canon/Nikon gepeket esetleg mas Milc kamerat, mint Sony-t.
Pont hogy ok ternek at inkabb a Milc gepek gyartasara, mert ez az SLT nem annyira jott be nekik.

Egyebkent hozzaszolva a temahoz, en is inkabb azt javasolnam, hogy egy jobb optikat vegyel, vagy akkor gyujtsel egy felsokategorias APS-C szenzoros gepre, vagy egy olcsobb fullframere. De a kepminoseget ugysem a gepvaz fogja feljavitani, hanem az objektiv. Az mar mas kerdes, hogy a Sony-ra nincs annyi optika es nem is lesz, mint Canonra vagy Nikonra.

Econ:

Najo, de ez megint mas kategoria, ez DSLR es Milc. Itt nem arrol van szo, amirol az uriember beszelt, hogy a Sony fogja uralni majd a piacot. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#25542) MrChris válasza #31733248 (#25540) üzenetére


MrChris
nagyúr

tehát a sok profi felhasználónak meg fog felelni a lassan kivégzett sony dslr a szegényes obiparkkal vagy valami megmagyarázhatatlan ok miatt a haldokló slt-re vált? Tegyük hozzá, hogy kvázi ki kell dobniuk az évek alatt felhalmozott több milliós obijukat, no meg a beszoko funkciókat...nem értem mi okuk lenne rá kitolni saját magukkal?
Ebben csak bullshit van nem 'valami'!

(#25543) HagaNRG válasza k!nG (#25541) üzenetére


HagaNRG
őstag

"Egyebkent nem tudom korul szoktal e nezni, de en eddig tobb kezben lattam itthon es kulfoldon is Canon/Nikon gepeket esetleg mas Milc kamerat, mint Sony-t."

Persze. És félreértés ne essék, világért sem akarom, hogy idejöttem, mint Sony tulaj és lehurrogok mindent, de én fél éve úgy vettem meg az A58-at, hogy tényleg körbejártam a témát és a legtöbb helyen azt mondták, hogy nem kell bedőlni annak, hogy minden riporter/fotós Nikonnal, Canonnal járkál, azok nem is százonezres kategóriás gépek, hanem milliósok, abban persze, hogy nem lesz más alternatíva.
130-160k között viszont idén tavasszal az EOS 6000- D3200-A58 hármas fért be a büdzsébe és mindenki azt mondta, hogy ha a presztízstől eltekintek, akkor az A58-cal fogok a legjobban járni.
Nagy befektetéseket nem csináltam bele.
A vakut megszenvedtem rendesen, mert használt vaki nincs hozzá, az újak meg drágák. (egyedül a Metznek van pár hónapja egy aftermarket multi-inferface vakuja).
A régi Minolta 75-300-as obim jó rá, alig kerül valamibe. Más obim/extrám meg nincs. Stúdióvakuszettem van ugyan, de az géptől független természetesen.

Eddig semminek nem éreztem hiányát a fényképezőmbe, csak most olyan erősen vinné egy ismerős, hogy akár az is megfordult a fejemben, hogy ha gondolja, akkor viheti, max. rádobok +10k-t és hozok egy szalon új A58-at, vagy ha nem azt, akkor elindulok a Nikon/Canon vonalon.
Édesapámnak van pár Canon objektíve, így akár lehet, hogy emiatt érdemes lenne az EOS700-zal is megpróbálkozni, de a video minősége még mindig a Sony felé húz, mert kb. 1%-a a fényképezőm funkciói közül, amit nálam a videozás tesz ki, de ha néha-néha a kisfiam pillanatait meg akarom örökíteni, arra tökéletes, és a felvétel minősége még az 55"-ös FHD tv-men is jól néz ki, tehát visszább nem szivesen lépnék. (ettől függetlenül nem mondom, hogy tegnap valaki másnak ajánlották itt a Fuji X-A1-et 100k-ért és nem néztem meg az edigitalon az adatlapját:)

Köszi mindent! :R

(#25544) schawo válasza HagaNRG (#25543) üzenetére


schawo
titán

Értem. Ha mindenképp elmegy, akkor el lehet indulni többféle irányba. Tehát 160-ból szeretnél valamit venni. Fél éve talán épp az volt a feladat, hogy a Minolta obid alá kéne váz. Ha most is megtartod a Minoltát és megint ez alá kell valami, akkor marad az A58. Nem rossz az, nem használhatatlan, de léteznek nála jobbak. 110ért megvan, veszel hozzá 50ért egy SAL50F18-at és van egy fényerős, portréra is alkalmas objektíved.

Tehát marad a Minolta, vagy megy, és ha megy, kell-e helyettesítő teleobjektív?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25545) k!nG válasza HagaNRG (#25543) üzenetére


k!nG
aktív tag

Igy mar mas a szitu. Ujban gondolkodsz mindenfelekeppen?
Mert ha nem ilyen 160 korul mar lehet kapni 60D vazat is hasznaltan ami viszont mar jobb videos, mint az A58 es egy fokkal komolyabb vaz, mint a 700D. Egyebkent megneztem es annyi difi nincs a 700D es az A58 kozott videoban. (ha jol lattam az af gyorsabb a Sonynal) De en a helyedben 700D-re nem valtanek, akkor inkabb mar egy jobb objektivet vennek a gepedre.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#25546) bbkmachine válasza k!nG (#25545) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

A tükrös rendszert nekem még egy gépnek sem sikerült überelnie. Ha belenézek egy EVF keresőjébe, olyankor lehet az csúcstechnika is tőlem, nekem azonnal elindul felfelé az ebéd a gyomromból.

(#25547) schawo válasza bbkmachine (#25546) üzenetére


schawo
titán

Dettó, ha egy szokásosan vacak OVF-be nézek. De hogy jön ez most ide?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25548) bbkmachine válasza schawo (#25547) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

A sony hype-ra reagáltam :D

(#25549) MrChris válasza bbkmachine (#25546) üzenetére


MrChris
nagyúr

mikor belenézek egy dslr keresőjébe először keresi a szemem mit is kéne nézni. Aztán meglátom az alagút végén a fényt, hú de messze van és milyen pici kép kuksol a végén! :? Így nehéz lesz felismerni ki-kicsoda olyan kicsi. Majd megnyomom a fókuszálást, obi forog de változást azt nem látok, max mikor végtelenről 1 méterre áll... Aztán a monitoron látom, bakker rossz helyre állt a fókusz, vagy frontbackfókuszos a rendszer? ;] Csinálok tesztábrát, okos leszek... indul a nyűglődés :DDD Jó OVF-et utoljára filmes vázon láttam, esetleg egy új FF váz, csak hát azt nem kapni fél milka alatt...

(#25550) HagaNRG válasza bbkmachine (#25548) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ezzel természetesen én is egyetértek.

Én is féltem az EVF keresőktől, mert tavaly ilyenkor még optikai keresős Konica Minoltám volt.
De megszokás kérdése. Én már nem látom a különbséget, vagy nem észlelem, hogy LCD monitort nézek. Sötétben persze zajosodik, cserébe állítólag többet lát, mint az optikai.

Lényegtelen dolog, mert elenyésző az olyan esetek száma, amikor sötétben fényképeznék.
Cserébe az af rohadt gyors a Sonyn.

Viszont én egyáltalán nem kívánok belemenni a Sony-Canon-Nikon vitába, mert semmi értelme, mindenki szeresse azt, amilye van.
Én inkább azzal kapcsolatban kérném a segítségeteket, hogy a Nikon D3300 és D5300-as gépei milyenek a gyakorlatban?

Megmondom őszintén, semennyire nem követtem a DSLR piacot, mióta megvan a Sony (január óta). Akkor még az EOS600-700 és D3200/D5200 között variáltam.

Ugye jól gondolom, hogy mind a 3300, mind az 5300 esetében vadiúj modellekről van szó?
Az 5300-at most egy boltban közelebbről is szemügyre vettem. Az ára 600 euro alatt volt kicsivel egy fix 50-es objektívvel, de talán így is kiemelkedő vétel lenne.

Persze vannak 3200-asok, 5200-asok, sőt régebbi modellek is vannak még sok helyen csomagban objektívekkel, táskával.
A 18-105-ös Nikon kitobi egyébként ajánlott kategória? (nem beszélve a 18-140-esről, amit némely csomagokba adnak)

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.