Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) madgie válasza Stauffenberg (#25092) üzenetére


madgie
titán

Egyébként kiváncsi vagyok, hogy mekkora területet rajzolna ki a Sami 12 egy Sony FF-en :)

(#25102) lalyoska


lalyoska
tag

Sziasztok!
MILC gépet szeretnék vásárolni. Nagyon jó áron látom a Samsung NX3000 készüléket. A zlenne a kérdésem, 80 ezerért megéri? A lényeg hogy sötétben is jó képeket készítsen és jó legyen az akksija? Használ esetleg valaki ilyet? Sok manuális beálítást enged?
Köszi!!

(#25103) jeni válasza lalyoska (#25102) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Nincs mese: NX-300 vagyis NX-háromszáz :B

(#25104) jjeahh válasza lalyoska (#25102) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sötétben? sztem éjjellátó kamera kell neked...ha meg mindenképpen fényképezőgép, akkor minimum sony a7s + slr magic hyperprime 50mm F0.95

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25105) m3ss válasza marcyman (#25097) üzenetére


m3ss
veterán

en is belevau. minek tajkepezni ff? mert 3x annyiba kerul ra egy saroktol-sarokig eles nagylato mint apscre? :)
raadasul az ff nagylatok nagy reszet (az olcsobbakat) nem fogod tudni szurozni.
annyiba kerul majd ra a szuro, mint egy apsc nagylato obi :U
d5100 tokeletes gep tajkepezni, mondjuk egy tokina 11-16-tal. de talan meg egy jol kifogott s10-20-szal is.
dof miatt is jobb talan az apsc tajkepre...mondjuk zaridot jobban lehet ff kameraval manipulalni diffrakcio miatt.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#25106) MrChris válasza lalyoska (#25102) üzenetére


MrChris
nagyúr

sajnos sötétben nem lehet fotózni, ahhoz fény kell, pl legalább egy gyertya vagy csillag, Hold, olvasólámpa...

(#25107) schawo válasza MrChris (#25106) üzenetére


schawo
titán

csillag, Hold
Nem vagy kicsit túl optimista? :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25108) gonger válasza jeni (#25103) üzenetére


gonger
senior tag

Most akkor mi a helyzet az NX300 szenzorával? jó, vagy csak elégséges? Sony A 5000-es szenzora, vagy egy Nikon 1-eshez képest?(utóbbi kb az említett árkategóriában beszerezhető)

(#25109) marcyman válasza m3ss (#25105) üzenetére


marcyman
aktív tag

Nyilván van mindkét érzékelővel szerelt gépnek van előnye-hátránya.
Ami biztos, hogy én személy szerint egy kisebb, "visszafogottabb" gépet hamarabb viszek bárhova magammal, mint egy nagy monstrumot. Ezért amiket írtatok MILC vázak igen szimpatikusak, csak így, hogy nincs összehasonlítási alapom FF vázzal, nem tudom mennyivel adna kevesebbet/többet.
Nálam nem igazán szempont az AF, sorozatfelvétel gyorsaság, meg ilyesmi. Inkább a képminőség/megbízhatóság/tartósság/hordozhatóság lenne a cél.
A tartósság, strapabíróság szempontjából nézve pedig talán a nagyobb váz a nyerő. ((Bírja a hideget, cseppállóság stb.) (Mondom ezt úgy, hogy nem fogtam még a kezemben Fuji XT1, Olympus OMD gépeket sem.) Ezért pl. a Sony A6000 szerintem kiesett.

[ Szerkesztve ]

(#25110) jjeahh válasza gonger (#25108) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ma már mindegyik mft vagy nagyobb szenzor jó. a nikon 1 szenzora sem rossz, de jóval gyengébb, és kisebb is mint a sonsmungokban lévő

(#25109) marcyman: akkor ideje tapizni menni, az oly eléggé minitankokat gyárt, még az alsó szegmensekben is, és valszeg az x-t1 is masszív... e-m5, e-m1, x-t1 asszem időjárásállóak, de persze csak a megfelelő obikkal. Nekem egy régi e-p1-em volt évekig, most egy g3, a p1-et kb. hetente kétszer hurcoltam a hegyekbe, kapott havat, sarat, esőt mindent, semmi gond nem volt vele... remélem a g3 is bírni fogja :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25111) silmatauki válasza gonger (#25108) üzenetére


silmatauki
őstag

Nem rossz az... az A5000 szenzoránál kevésbé zajos (kb. az A5000 ISO4500-ának felel meg ISO6400-ban, ld. http://www.dpreview.com/reviews/samsung-nx30/11 ):

http://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=lowlight&attr13_0=samsung_nx30&attr13_1=sony_a3000&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr16_0=6400&attr16_1=6400&normalization=full&widget=86&x=-0.8475309806881801&y=-0.9434954007884363

(Fontos: az NX30 szenzora uaz, mint a nem tesztelt NX300-é; és uez vonatkozik a Sony A3000-A5000 kapcsolatra.)

Az NX300 és az A5000 közül, azonos árat feltételezve, az előbbit választanám, főleg azért is, mert a Samunak nagyon jó obiparkja van.

Csak ezek a "régi" Samuk mindenképp RAW-only gépek, azaz a belőlük kieső JPEG-ek nem túl jók. (Ahogy a Sonyké sem.) Ha normális JPEG kell, akkor irány a Fuji vagy az Oly.

(#25112) szilu7 válasza marcyman (#25109) üzenetére


szilu7
senior tag

Akkor fogj a kezedbe egy X-T1-et, vagy egy E-M1-et. :K
Nekem Pentax K-5-öm van, meg X-E2-m, amik erős építési minőséget képviselnek,de az X-T1 kézbe véve még így is levett a lábamról.
Egyébként nem a méret a lényeg strapabíróság szempontjából, hanem a strapabíróság. :DDD
Biztos vagyok benne, hogy egy beugró FF-et a fent említett Oly vagy Fuji keresztben lenyel építési minőségben. (Holnap Fuji X nap a Digitcamnél.)

(#25113) gonger válasza silmatauki (#25111) üzenetére


gonger
senior tag

Hát ja, inkább a jpg minőség fontos.. Oly, fujiból meg nem találni olyan nagy szenzoros gépet 100 e körül , ami wifis, fényerős obival és videóban is jó.
Lehet kompakt irányba kell mennem mégis, ha nem vállalom az Nx300-as raw feldolgozást

(#25114) Byk01 válasza MrChris (#25106) üzenetére


Byk01
senior tag

Én egy barlang mélyén is le tudom fotózni, amit fény nélkül látok :DDD

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25115) Bogyó bá' válasza Byk01 (#25114) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Néger útépítő munkások éhségsztrájkot folytatnak egy kivilágítatlan alagútban:

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25116) Byk01 válasza Bogyó bá' (#25115) üzenetére


Byk01
senior tag

Na ugye, hogy lehet sötétben fényképezni :DDD

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25117) MrChris válasza gonger (#25113) üzenetére


MrChris
nagyúr

Oly, fujiból meg nem találni olyan nagy szenzoros gépet 100 e körül , ami wifis, fényerős obival és videóban is jó. Az már ingyen lenne, gondold végig:
100e-ért
1 nagy szenzoros
2 fényerős obi
3 legújabb szolgáltatások
4 jó JPG
:C
meg 100ft-ért egy bigmek menü...

[ Szerkesztve ]

(#25118) marcyman válasza MrChris (#25080) üzenetére


marcyman
aktív tag

Nem semmi ez a masina. Kicsit utána olvastam, pár képnél azt hittem HDR, közben meg nem. :)
Ezt az SD1-et idehaza forgalmazza valaki hivatalosan egyébként?

(#25119) MrChris válasza marcyman (#25118) üzenetére


MrChris
nagyúr

fogalmam sincs, hol lehet meghesszölni.
Tesónak van sigma dp szériából legalább 2 gépe és nagyon tetszik az a képi világ. Persze van akit zavarnak az itt-ott előjövő recék kockák, furcsa színek. És nem iso bajnok, videót meg...
Viszont Fhd méretben is van egy utánnozhatatlan átütő élessége, de mégsem túlélesített. Olyasmi mint a sima fhd videó után a fhd raw videó vagy 4k-ból méretezett fhd. Elég réteg gépek ezek a foveonos cuccok.

(#25120) Stauffenberg válasza marcyman (#25109) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amilyen árkategóriában te MILC-et keresel, ott már semmivel sem rosszabb a strapabíróság, mint a DSLR-ek esetén. Ez már a középkategória, amitől joggal várja el az ember, hogy legyen rendesen összerakva a gép és ne rettenjen meg egy kis szélsőséges időjárástól.

Ha célirányosan időjárásálló vázra akarsz rámenni, akkor Fujifilm X-T1 vagy az Olympus OM-D vonal felsőbb kategóriás darabjai kellenek neked (az E-M10 nem ilyen). De tájfotóhoz vagy majd a sarki fény fotózásához inkább az X-T1, abban a szenzorban jóval több a tartalék.

Egyébként vegyél kézbe egy Sony A6000 vázat is, nem hinném, hogy félteni kéne egy kis túrától vagy fagytól. Veszel hozzá egy Samyang 12mm f/2 NCS CS objektívet és Börzsönytől a sarkkörig mindenhol tájfotózhatsz vele és a sarki fénnyel sem lesz problémád. Nem mellesleg komoly összegeket megspórolhatsz amiből újabb üveg jöhet ki valamilyen más célra (a Sony 35mm f/1.8 és a 50mm f/1.8 nem rossz darabok).

Vagy éppen ha AF nem izgat, akkor Fujifilm X-E1, annak még a Jpeg motorja is a régebbi (egyébként szebben hangolt) érából való. Ehhez is megveheted a Samyang 12mm f/2 üveget és marad a világ egyik legjobb 35mm-es objektívére a Fujifilm XF 35mm f/1.4 R-re is.

(#25121) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Köszönöm a múltkori segítséget a kérdésemre vonatkozólag.

A barátom valószínűleg egy D7100-at venne, mellé pedig egy 10-24, 55-300-as és egy fix 35-ös obit.
Az egyik kérdés, hogy ez egy jó összeállítás, a fix 35-ös portéra lenne vagy ha tudtok más alternatívát, ami hasznosabb lehet, akkor kérem jelezzétek.

A másik kérdés ami felmerült benne, hogy DX vagy FX obit vegyen, a későbbi esetleges full frame-es gépre való átállás végett?
Milyen hátrányokkal vagy előnyökkel járna most, ha FX obit venne, azon kívül, hogy az FX obik nehezebbek.

(#25122) schawo válasza mutyi (#25121) üzenetére


schawo
titán

Portréra? Lehet portrézni 35-tel is (a portré fogalmát kellően tágan értelmezve). Arcportréra inkább valami hosszabb (pl 85-ös).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25123) .: JuSzT :. válasza mutyi (#25121) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A portrézás nem egy gyors témakör. Vegyen rá egy régi 135/2.8 manualt :)

(#25124) mutyi válasza schawo (#25122) üzenetére


mutyi
őstag

Nem akar ő olyan komolyan, ahogy gondoljátok, bár én is egy fix 85-öt vagy egy fix 50-et ajánlottam.

(#25125) marcyman válasza Stauffenberg (#25120) üzenetére


marcyman
aktív tag

Köszönöm a segítséged(teket)!
Következő lépés, hogy megfogdossam a kiszemelt gépeket.
Az ajánlott Samyang obi nagyon szimpatikus, az már szinte tuti.

(#25126) lalyoska


lalyoska
tag

Sziasztok!
Sony ILCE K3000 -ről tudtok véleményt mondani? MILC gépben gondolkodom, ez árban ugyanannyi, mint a Samsung NX3000, viszont táska és 16GB memóriakari jár hozzá. Hobbi szintű fotózáshoz kell, és legyen rajta sok beállítíási lehetőség. SOnym még nem volt. Valaki használ ilyet esetleg? Megéri a 80 ezret? Köszi!
Tudom hogy nem Canon DSLR kategória, de azért jobb, mint pl. a Nikon L820 vagy 830?

[ Szerkesztve ]

(#25127) schawo válasza lalyoska (#25126) üzenetére


schawo
titán

A Sony 3000 a MILC kategória legalja. Képminőségben kábé ugyanott van mindkettő, de az NX3000 minden más ponton jobb. Jobb kijelző (nagyobb felbontás, dönthető), jobb vezérlés (a iFn gombos obi miatt), jobb méret, jobb gomb kiosztás, jobb tapintású anyagok, jobb kitobi. A Sony egyedül a múlt évezredből kukázott EVF-fel van valamivel előrébb, de ennyi erővel az akár ki is maradhatott volna, nem hullatnánk könnyeket utána.

Képminőségben mindkettő jobb, mint a megnevezett belépő Canon DSLR-ek, ha csak ettől tartottál.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25128) jjeahh válasza lalyoska (#25126) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez csak az én véleményem, de én inkább a samut választanám, az a sony nagyon fapados... az, hogy nem Canon DSLR kategória mit jelent? a belépő canon dslr-ek nem épp az innovatív megoldásokról, masszív felépítésről híresek ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25129) marcyman


marcyman
aktív tag

Tudja valaki, hogy mely márkákra van világgarancia? (USA-ban, amazon.com-ról rendelt új gépre gondolok pl.)

(#25130) MrChris válasza marcyman (#25129) üzenetére


MrChris
nagyúr

fogalmam sincs, de a világgarancia nem szokott jó omen lenni. Nem szereti az importőr mert nem valószínű hogy rajtuk keresztül érkezett az országba. Ennél még vacakabb talán a gyártói garancia nevű nesze semmi.

(#25131) Stauffenberg válasza MrChris (#25130) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ennél még vacakabb talán a gyártói garancia nevű nesze semmi."

Itt valami fogalomzavar lesz. Szerintem kevered a bolti garanciával. A gyártó (vagy az általa megbízott importőr) által vállalt garancia a legbiztosabb, hivatalos regionális kereskedelmi forgalomban értékesített termékekre gyártói garancia van, csak azzal garantált, hogy minden szolgáltatásra és magára a márkaszervizre jogosult vagy. Szóval amikor gyártói garanciáról beszélünk, akkor a hivatalos importőr jótállásáról van szó.

"de a világgarancia nem szokott jó omen lenni."

Butaság, ha a gyártó világgaranciát vállal, akkor mindegy honnan van az eszköz, mert a világ bármelyik márkaszervizébe beviheted. Ennél biztosabb garancia talán nem is létezik. Az egész kérdést összetéveszted a szürkeimport bizonytalan garanciális hátterével.

Mondjuk ha már tanácsokat adunk, akkor nem ártana kicsit képben lenni. Nem bántásként, csak na...

[ Szerkesztve ]

(#25132) MrChris válasza Stauffenberg (#25131) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bolti garancia. Igazad van. Usa amazonra jön rá vám és áfa?

Vittem 2004-ben világgaranciás németből hozott gépet az olympushoz. Nem jutottunk egyről a kettőre. Nem itthon vettem, vagyis szürke importként jött, nem a hazai importőr adta a garipapírt hozzá, nem vállalják el... De majd ha holnap eszembe jut megkérdek egy importőrt mi a jogi helyzet, lehet hogy kitoltak velem, vagy javult a helyzet 10 év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#25133) Vyndree válasza MrChris (#25132) üzenetére


Vyndree
őstag

USA-ból rendelés esetén:
0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes
22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa (max 12%) és 27% ÁFA terheli

(#25134) MrChris válasza Vyndree (#25133) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor marcyman-nak nem biztos hogy megéri usából rendelni vázat.
Megkérdeztem egy importőrt a világgarnciával kapcsolatban, el kell fogadni a külhonban vásárolt terméket, ha van itt szerződött átvevőhely ami sokszor bolt vagy maga a szerviz vagy a legközelebbi külföldire kell postázni. De pl a Canonnál, Olympusnál nincs világgarancia.

(#25135) schawo válasza MrChris (#25134) üzenetére


schawo
titán

Olympusnál már nincs, idén szeptemberben szüntették meg a rendszert. (félreértések elkerülése végett: csak kiegészítés, nem javítás)

Nikonnál és Fujinál sincs
Pentaxnál talán van valami. De hogy azt Mo-n lehet-e érvényesíteni, ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25136) Vyndree válasza marcyman (#25129) üzenetére


Vyndree
őstag

Samsungokra szerintem van világgarancia. Megkérdezhetem ez miért olyan fontos? Küldöldről hoznál be, vagy világutazó vagy?

A világgarancia nem minden esetben él Mo-n. Philips kamerámra is volt EU gari, de Mo.-n a szerviz ki van adva valami kft-nek akinél persze nem él, pedig a papírjaiban fel van sorolva a Hungary. Felhívtam a Philips Magyarországot, adtak egy postai címet hogy küldjem el oda (hozzájuk az Alíz utcába), de ennek már több mint fél éve, a készüléket azóta sem láttam.
Szóval a világgarancia nem feltétlen él Mo-n, a Philipsnél biztos nem. (most olvasom a Samsungnál is előfordulhat ugyanez)

(#25137) marcyman válasza Vyndree (#25136) üzenetére


marcyman
aktív tag

Külföldről hozatnék be. Fujit megkérdeztem és azt írták, hogy 1 év világgarancia szól minden gépükre a számla felmutatása ellenében.

(#25138) Vyndree válasza marcyman (#25137) üzenetére


Vyndree
őstag

Ennek azért járj utána a magyarországi szervizben is.

(#25139) Stauffenberg válasza Vyndree (#25138) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem ő az első fórumozó akinek azt mondja a Fujifilm Magyarország, hogy érvényesíthető itthon is a világgarancia. Persze jobb lenne mondjuk weboldalon vagy valamilyen hivatalos csatornán is feltüntetni, hogy tényleg legyen valamilyen hivatalos nyoma a dolognak. Amíg ez nincs így, addig jobb mindig vásárlás előtt rákérdezni, nehogy változzon a policy időközben.

Most ennek kapcsán például a Nikont néztem meg, náluk kerek-perec le van írva, hogy nem javítanak semmit amit nem a hazai importőrön keresztül vásárolsz, még akár külön díjazás ellenében sem. Ez utóbbi viszont eléggé nyomni dolog, van nem egy ismerősöm akik mondjuk cserediákként voltak külföldön és ott vettek gépet maguknak, azt még csak lenyelik, hogy garanciális javítás nincs, de görény dolog még a fizetős javítást is elutasítani.

(#25140) szilu7 válasza Stauffenberg (#25139) üzenetére


szilu7
senior tag

Kivéve a Nikon objektíveket...

(#25141) spanyoll


spanyoll
addikt

No urak!

Puszta érdeklődésből van-e olyan és ha igen akkor milyen milc kombó (váz+2 obi), ami a következőket tudja meghatározott árért:

- ~200K a keret
- váz olyan jpegeket köpködjön ami tetszetős
- a keretbe beleférjen egy utazózoom és egy ekv50-85mm környékű fényerős fix (1.8)
- használható evf
- nem sértődök meg ha kicsi a váz
- valami stabi sem feltétlenül rossz (az, hogy milyen azt leszarom)

Van-e ilyen és ha igen akkor mi lenne az?
Köszi előre is :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#25142) Stauffenberg válasza spanyoll (#25141) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A leírás alapján neked egy Olympus E-M10 való, csak éppen a keretnél bukik az egész. Még ha kihasználod is a mintaboltos 15% kedvezményt, akkor is a 200 ezerbe csak az E-M10 váz és a kit zoom fér bele. Esetleg használtan lehet nézelődni még, mellé szintén használtan egy Zuiko 45mm f/1.8 és jól is vagy. Bár az utazózoomtól nem tudom mit vársz konkrétan, ez csak egy mezei kitobjektív.

(#25143) jjeahh válasza spanyoll (#25141) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem tudom sony-pana-fujira van-e utazózoom, de m4/3-ra drága, ha evf-est akarsz, akkor garis, kevés expós használt még valszeg belefér (panasonic g3, g5), de le kell mondanod a utazózoomról... ha mindenképpen új, akkor az evf-ről is le kell mondanod, max a túrazoomot helyettesíted két kitzoommal (e-pl5 duplakit). Fix-nek ott a panasonic 20mm F1.7 meg az m.zuiko 45mm F1.8.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25144) spanyoll válasza Stauffenberg (#25142) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja azt elfelejtettem írni, hogy nem félek a használt cuccoktól, sőt. Nem újat vennék, hanem valami 1 év garis megkímélt darabot.
Az utazózoomtól azt várom, hogy azt a vázon felejtve végigfotózzak egy nyarlást csak azzal akár anélkül, hogy szenvednem kéne. Valami olyasmi, mint nikonnál a 18-105VR.
Ja és azt is elfelejtettem írni, hogy nem halok meg az evf-ért. Ha kukucskálós a masina sem dől össze a világ, sőt :)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#25145) jjeahh válasza spanyoll (#25144) üzenetére


jjeahh
nagyúr

akkor panasonic g3, g5 abszolút best buy gépek sztem... 35-50k között szoktak menni. de az utazózoom drága :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25146) Alg válasza spanyoll (#25144) üzenetére


Alg
veterán

Én nem értek a lovakhoz, de irányjelzősről:

Oly PL5 váz 45e
Oly 14-150 f4-f5.6 80e
Oly 45 f1.8 ~70e (kérdés van-e éppen eladó darab)

EVF nincs, dönthető tapikijelző van, szép jpg naná hogy van.
Hm?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25147) Lassú Víz válasza spanyoll (#25144) üzenetére


Lassú Víz
őstag

m4/3-ra stabi nélküli Oly 14-150 f4-5.6 80 ezer, fényerős fix 60-70-től. E-PL5 váz 45 most az irányjelzőn. Kukucska bukta vagy +40 egy külső EVF, ha épp van.

jjeahh: Azokra a Pana 14-140 valamelyik kell a stabi miatt.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25148) spanyoll válasza jjeahh (#25145) üzenetére


spanyoll
addikt

g3 volt nálam kölcsön egy hétig vagy egy hétvége erejéig és nagyon nem jött be. Nem rossz, de egyszerűen kényelmetlen volt nekem a használata, meg úgy általában. Nem tudnám elképzelni, hogy azt vegyek.

@Alg: Az a pl5 váz szimpi, de a csak kijelzős komponálás már nem annyira. Távmérősök nincsenek ilyen ár környékén?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#25149) Stauffenberg válasza spanyoll (#25148) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Távmérőst (kamu távmérőst) csak a Fujifilm csinál. X100 vonal (fix 23mm f/2 objektívvel, ez ekv. 35mm) vagy az X-Pro 1, ami már nem mai darab, de olyan JPEG-et köpköd, hogy megnyalod a tíz ujjad. :)

A 200k keretbe ha nagyon-nagyon szerencsés vagy beleférhet egy használt X100s, amiben már az AF is harapósabb, meg az EVF is jó (hibrid kereső, válthatsz átnézeti és EVF mód között), de ez ugye nem zoom és soha nem is lesz az. Előtéttel lehet mondjuk ekv. 50mm-re ápgrédelni.

[ Szerkesztve ]

(#25150) MrChris válasza spanyoll (#25148) üzenetére


MrChris
nagyúr

azt is tedd hozzá, hogy nem szeretnél rawozni, mert akkor a pana elég felejtős. Neked szerintem a fuji lenne a nyerő. XE1 moszanában ócsó és rátekered a nikon 50-esed!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.