Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) buci30 válasza schawo (#26750) üzenetére


buci30
addikt

Nekem egy Olympus PL-1 van alap obival.
Akkor erre ha vennék egy komolyabbat az jobb lenne mint egy telhes váz csere ?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26752) Tin_Shield válasza buci30 (#26751) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az E-PL1 után a 6D elég nagy ugrás lenne :)
De amúgy persze, a kitobin túllépve a kis Olympus-oddal is kitárulnak a lehetőségek, főleg ha kipróbálsz egy-két jobb fényerős fix objektívet. De m43 vázakban is van lehetőség az előrelépésre, és ez messze nem kerül annyiba mint fullfrémre váltani. Ha megszoktad kijelzőn komponálást akkor E-PL5/PL7/P5 mindegyike érezhető előrelépés lenne, ha keresős gépet szeretnél akkor az E-M5/E-M10-zel másik kategóriába ugorhatsz.
És ha már MILC-eknél járunk Fuji X rendszerét is érdemes megnézni, a m43-tól lényegesen drágább rendszer, de képminőségben meglepően közel van a fullfrémhez.

[ Szerkesztve ]

(#26753) erzol válasza tresh (#26738) üzenetére


erzol
őstag

Szia!
Ezeknek a képeknek 70%-át pl5-el lőttem, a többi pm1.
Én nagyon meg vagyok elégedve vele. Az igényeimet szinte teljesen kielégíti.
Szeretnél natív obikat hozzá, de addig a duplakittel és manuális obikkal jól elvagyok vele.
A fogásán sokat segített nekem egy ebay-es tok egyike.

(#26755) Tin_Shield válasza Tin_Shield (#26752) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(ezzel persze nem azt akartam sugallni, hogy ha veszel az E-PL1-re egy 45 f1.8-at, vagy lecseréled egy E-M10 kitre akkor azzal ugyanott lennél mint a 6D szettel, mert ez természetesen nem igaz. De könnyen lehet ekkora előrelépés is már kielégítene, mert azért a legtöbbünk egy bő 600 ezres szettre akkor vált(ana) ha pontosan tudja mit is szeretne)

[ Szerkesztve ]

(#26756) Lassú Víz válasza buci30 (#26751) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ez jóval bonyolultabb. Neked kell érezni, hogy miben lett kevés a PL1. A kép zajtartalmán, az ISO tolhatóságán vagy az 1/2000-es záridőn nem fog segíteni egy másik objektív. Viszont, ha csak a képeiddel vagy általánosságban elégedetlen, akkor inkább tanulj. Mert hiába költesz el egy hegy pénzt egy másik felszerelésre az csak a kép technikai paraméterein tud javítani. Van az a helyzet amikor azt kell tenni, de ha így lenne akkor tudnád és biztos lennél benne, valamint nem ilyen általánosan tetted volna fel a kérdésed.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26757) nasinas válasza erzol (#26753) üzenetére


nasinas
tag

Jesszusom, ezek nagyon szépek! :K
Ilyenkor látom, hogy bár nagyon szeretek fotózni, érdekel is mind a hardveres részre , mind pedig maga a kép komponálása, nekem ehhez csak nagyon kevés tehetségem van - ha van egyáltalán.
Így maradok igen lelkes de örök amatőr - persze büszkén és boldogan :K , és már attól is el vagyok ájulva, amikor kollégáim elismerően nyilatkoznak a fotóimról - különösen, ha együtt voltunk valahol.

És ez az eredmény többek között ennek a fórumnak, és hasonló fórumoknak illetve fotós szakoldalaknak köszönhető.... :R
Haladok szépen lassan, de én jóval nehezebben látok meg lehetőségeket,ötleteket egy adott nézőpontból látva valamit, mint azok, akiknek eleve megvan hozzá az adottságuk netán tehetségük.Még akkor is, ha látom, hogy már elrugaszkodtam a halandók földjétől, de ez még távolról sem szárnyalás, inkább csak hosszabb szökkenések, néha pofára eséssel... :DDD

Ez nem szomorít el, épp ellenkezőleg: még nagyon sokat tudok fejlődni de legalább megismerni az úton....ami csodálatos.

Gratulálok a képeidhez :C , nem tudom milyen utómunkálatokat végeztél, de ilyenkor látom, hogy az alkotás nem fejeződik be a kattintásnál.

:R

Ami ami, az az !

(#26758) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Aztaaaa :Y

gölmétcsül ©

(#26759) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sanjos e-pl5 ben nincs timeslape funkció, de mintha olvastam volna valahol, hogy ez egy vezetékes távkioldóval lehet orvosolni. Tudtok erről? Ha így van, akkor tudnátok ajánlani egyett?

(#26760) Studi válasza qpakcovboy (#26759) üzenetére


Studi
addikt

Ilyet, vagy valami hasonlót kell vadásznod, talán e-bayről a legegyszerűbb. Ne zavarjon meg, ha épp a PL5 nincs rajta, mert a régi tükörreflexesek óta hasonló csatlakozót használnak, ami jó a régi vázakhoz, az jó lesz neked is.

(#26761) faki_ válasza nasinas (#26749) üzenetére


faki_
senior tag

"Pentax K50 + 18-55 kitobi (esetleg az ő 18-135 féléje szettben ) és később külön a 18-135 Pentax optika."

Ha újban gondolkodsz, a 18-135 külön véve kissé túlárazott, használtan nem gyakori és az általában hirdetett árából majdnem újonnan megvan, ha vázzal együtt veszed.

"Kérdés még: az adatok alapján a Pentax a nyerő a fenti tükrösök között. Mégis szinte olcsóbb a többinél, és nem is nagyon szoktak áradozni róla. Akkor most mi a helyzet a Pentax vonallal?"

Kevesebb marketing, kisebb piac, de a hasonló árú ismertebb nevű gépeknél komolyabb építés, jobb ergonómia és bővebb szolgáltatások ugyanazért az árért (pl. vázstabilizátor, időjárásállóság, nagyobb és világosabb kereső...). Képminőségben sem rosszabb, de vannak gyenge pontjai: 1/180-as vakuszinkron, videója és követőfókusza elmarad pl. a Canontól, fényerős minőségi telékben sincs túl nagy választék. Ha tervezel régebbi manuális objektíveket, akkor a több évtizedes K bajonettes választékból igen jó minőségű, legendás darabokat kapsz "fillérekért" és minden hókuszpókusz nélkül használhatod (van stabi, fénymérés, fókuszvisszajelzés), de az adapterezettekhez sem kell chip. Több vázban AA akksikat is használhatsz a Li-ion helyett (adapterrel). A stabilizátor automatikusan kikapcsol időzítésnél vagy távirányítóval exponálva. Azt hiszem, az sem általános belépő szinten, hogy a fókuszrendszernél 11-ből 9 keresztszenzor és elég sok beállítási lehetőség van a menüben, jól testre szabható a gép. Szóval vannak apróságok, amik sokat jelentenek és csak akkor derülnek ki, ha utánaolvasol vagy használod.

(#26762) tresh válasza erzol (#26753) üzenetére


tresh
addikt

Szép képeket csinál nagyon :) Valamelyik nap elmegyek megtapizom mind kettőt és elválik hogy a niko vagy a oly lesz a nyerő :R

(#26763) buci30 válasza Tin_Shield (#26755) üzenetére


buci30
addikt

Lassú Víz:

45 F1.8 néztem az E-Pl1-re kb 90ezer

En se szeretnek annyit költeni ra egy ismerősöm vett olyan gépet es dicsérte azert gondoltam de tény az ára... :(

Amatőr es tenyleg hobbi szinten fotozok ha van kedvem idom.
De amikor nyaralók szeretnek szep képet megörökíteni.

En mindig ugy láttom, hogy ez a gép kicsi es könnyű tényleg de én aki automata használja inkabb egy tükörreflexessel szebb élesebb élethűbb képeket lehet.

De lehet ezt en láttom igy es lehet elég lenne egy obi váltás a fent említetre.

Vagy egy belépő szintű tükörreflexes esetleg ha tenyleg igazam van a képeket illetően :)

Igy segítsetek nekem legyszi most megpróbáltam körbe irni :)

:R :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26764) TayRol válasza buci30 (#26763) üzenetére


TayRol
veterán

65e körül megy használtan. most is hirdetnek egyet.

(#26765) .: JuSzT :. válasza TayRol (#26764) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

kettőt :( :K

[ Szerkesztve ]

(#26766) TayRol válasza .: JuSzT :. (#26765) üzenetére


TayRol
veterán

sorry. azt hittem a tied már elment.

[ Szerkesztve ]

(#26767) Studi


Studi
addikt

Elméleti felvetés: Olympus 75-300/4.8-6.7-s m43-as objektív érdekelne valakit?
I. verzió (csak a külsejében más a II.), fekete szín, makulátlan állapot. Ha valakit érdekelne privátoljon rám.

szerk: mikrós természetesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#26768) Lassú Víz válasza buci30 (#26763) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A 45-ös túl szűk látószöget ad általános célra. A mostani kit objektíveddel ki tudod próbálni, hogy a 17, 20 vagy a 25 mm a legkedvesebb gyújtótávolság számodra. Azok közül kellene valamelyiket kiválasztanod.

B terv, a jelenlegi gép + kit obi páros 40-45 ezret ér. Mondhatni anyagilag nem focizik a döntésben, tehát akár indulhatsz nulláról is. Először döntsd el, hogy miként szeretnéd használni a gépet, utána érdemes konkrét típust keresni. Szóba jöhet belépő tükrös is, de nem azért lesz jobb képe mert tükrös, hanem azért mert eltelt pár év az E-PL1 kifejlesztése óta. Egy OM-D E-M10 + Pana 20 1.7 + Oly 45 elég ütős kombó, és még mindig könnyebb mint a 6D váz önmagában.

Végezetül de nem utolsó sorban a képet tényleg az objektív rajzolja, tehát arra figyelj, hogy az adott kit milyen objektívvel van párosítva.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26769) qpakcovboy válasza Studi (#26767) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Küldtem privit

[ Szerkesztve ]

(#26770) buci30 válasza Lassú Víz (#26768) üzenetére


buci30
addikt

Értem :)
Akkor tükrösbe mondjuk egy belépő szintű vagy ami megüti vagy jobb mint ez amit most írtál OM-D E-M10 kombo?
Persze akkor ár érték arányba maradjunk itt 150-200 körül vagyis ár érték és hobbi fotózás.
Azt belátom tényleg "felesleges 400-600 ezret kipörgetni mert nem fogom kihasználni"

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26771) MrChris válasza buci30 (#26763) üzenetére


MrChris
nagyúr

6d és 90e sok egy obira :F
El kéne döntened mire van szükséged váz és obi terén és mennyit szánsz rá. Alapvetően kell e a kereső, mert az jócskán megdobja az árat. Ha kell akkor m4/3-ból EM10 vagy EM5, használtan utóbbi nagyon jó áron van. Obiból ha elég a kit az szintén használtan 25-30ból megvan a fényerős viszont 8X ennyibe kerül. Vagy fixek, igazából ezekből nagy a választék és mind nagyon jó. Leguniverzálisabb és 60-ért beszerezhető a 20/1,7. Igazából én a többit e mellett már fel se rakom :D azért jó ha vannak :DD

(#26772) schawo válasza buci30 (#26770) üzenetére


schawo
titán

Tükrös belépőből mondjuk Pentax K50/K500 ami kezelhetőségben és keresőben értékelhetőt nyújt. Másik variáció a Nikon D7000, az inkább középkategória.

A kérdés, hogy te magad meg tudod-e fogalmazni, hogy miben szeretnél előrelépni a PL1-hez képest. Mert ha nem érzed, hogy mi a gond, akkor a helyedben nem biztos, hogy cserélnék, egyáltalán, hiszen csak azért nem érdemes cserélni, hogy másik legyen. Én a PL1-gyel nagyon jól elvagyok, rendszeresen átfut a fejemen a csere lehetősége, megvizsgálom a +/- kérdést (a pénz is egy mínusz), és még mindig nem jutott oda a dolog, hogy a + nyerjen. Pedig úgy gondolom, elég jól ismerem a masina korlátait, tudom, hogy miben kellene jobb funkció, ha váltanék. Mondjuk az is benne van, hogy mivel ismerem a korlátait, azt is tudom, hogyan kerüljem meg azokat. Ha csak automatán kéne használnom, már lehet, hogy földhöz vágtam volna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26773) buci30 válasza schawo (#26772) üzenetére


buci30
addikt

Hát nem tudom megmagyarázni :)
Az biztos 90%-ba automatán szeretném használni mert amikor nyaralunk nem igen van időm állítgatni de már olvasgattam és próbáltam pár dolgot persze, hogy hogyan lehet homályos a háttér stb.

De inkább az automata és ebből a legtöbbet kihozni.
Ezért is volt aki azt javasolta ,hogy a tükörreflex gépeknél van ami automatán nagyon szép képeket csinál.
Persze tudom kinek mi a szép kép. Nem arra gondolok aki már profi és olyan képeket csinál ,hogy mmm sejtem sok ilyen van itt is :)

Én automata módba szeretnék elsőre és ugye páromról stb meg ahol vagyunk tájképek.
Amik tényleg olyan élesek szép tiszták.
Vagy lehet az mind mind raw-ból feljavított képek. Azárt nem hiszem :(
Ennél jobban nem tudom leírni :( :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26774) A Zéé válasza buci30 (#26773) üzenetére


A Zéé
addikt

egy dslr is csak akkor tudhat esetleg bármiben többet, jobbat a bármilyen m43 szettnél, ha tudod, hogy mit csinálsz, és hogyan tudod azt az esetleges többletet kihozni. Auto módban nem sok mindenben van előnye egy dslr-nek még egy csúcskompakthoz képest sem...

Just a simple Lineman...

(#26775) MrChris válasza buci30 (#26773) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azért dslr nélkül is lehet szép portrét készíteni m4/3 géppel is. Egy egyszerű rákeresés és ezt a pl5-el is meg lehet lőni. Sőt a pl1 se maradna el, de mindegyiknek sarokköve a FOTÓS, alany, körülmények no meg egy megfelelő obi. És akkor a pl1-el is szép portrékat tudsz készíteni, vagy gyönyörű tájképeket, nem a géptől függ!

(#26776) jjeahh válasza buci30 (#26773) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sosem igazán értem, hogy akinek tényleg igénye van jó minőségű szép képekre, az miért nem szán pár órát arra, hogy átolvassa a komponálási meg technikai alapokat, majd gyakoroljon picit, avagy ha tisztában lennél a dolgokkal, sokkal szebb fotóid születnének anélkül, hogy fölöslegesen elköltenél százezreket, majd azt várnád, hogy a drágább gép automata módban szebb képeket lőjön. Leegyszerűsítve: a fotóson meg a fény minőségén sokkal több múlik mint a gépeden. És ha már a technikai oldaláról közelítjük meg, valószínűleg egy jó objektív többet számít mint egy újabb váz... Nem kell megijedni egy kis állítgatástól, ne úgy képzeld el, hogy az neked most rengeteg időt fog elvenni pl. a nyaralásodból ha automata mód helyett te állítod be a gépet, ha mondjuk "A" módban előre beállítasz egy kívánt iso értéket, pillanatok alatt állítasz rekeszt, expókorrigálsz, mindez szinte semmivel nem vesz el több időt, mint ha auto módban kattogsz, és a fotóid színvonala egy másik dimenzió lesz az auto mód után.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26777) Colonel993 válasza buci30 (#26773) üzenetére


Colonel993
senior tag

Keress magad mellé egy fotóst...

Kiadásod ugyan annyi lesz (vagy kevesebb), ugyan olyan "kényelmes" lesz mint ahogy most szeretnéd... de cserébe használható képeid lesznek !

A világ nem két végletre szakad; mint Profi fotós és Analfabéta...
Sokkal inkább; Aki veszi rá a fáradságot, hogy pontpontpont ÉS AKI NEM...
Pl.: Expozíciós és Kompozíciós alapok elolvasása

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#26778) buci30 válasza MrChris (#26775) üzenetére


buci30
addikt

S azok a tájképek nincsenek feljavítva szerinted? Csak kérdezem lehet nekem tűnik úgy és azért vagyok ugy rajta a tükörreflexes gépeken mert azoktól láttam ilyet ugy hogy haver csinálta és utána gépen vissza néztük és ilyen szép éles volt :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26779) buci30 válasza jjeahh (#26776) üzenetére


buci30
addikt

Colonel993:

:R :R

Akkor javasoljatok légyszí nekem obit a pl1-re ami tájképre és ha a párommal egymásról szeretnénk képet stb arra is megfelelő.
Igaz akkor inkább veszek egy normális obit mert a vázzal semmi bajom nekem se.
Vagy gondolkodtam a pl5 azt néztem de az is alap obival van akkor arra is kell egy obi még.

De mibe is tud többet mondjuk a pl1 VS pl5?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26780) silmatauki válasza buci30 (#26778) üzenetére


silmatauki
őstag

"S azok a tájképek nincsenek feljavítva szerinted?"

Pár kép tuti bracketelt, mert azt a dinamikaátfogás még egy FF se tudta volna hozni. Jónéhány viszont nem.

Mindenesetre semmi gond nincs az m43-mal, különösen, ha kell a kis méret/súly és, szemben a Sonyval, kitűnő(!) obiellátottság. Igazán csak a Fuji és újabban a Samu (NX500, NX1) az alternatívája nem-próknak.

(#26781) jjeahh válasza buci30 (#26779) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jobb szenzor (gyenge fényben tisztább képek, erős fényben kevésbé ég ki), gyorsabb af, gyorsabb zár, fém ház pl.
obik: tájra kezdésnek kitobi, ha ez nem elég széles, 9-18mm esetleg, de ez nem jelenti azt, hogy csak nagylátóval lehet tájképelni, nemrég én ekv. 400mm üveggel kattogtam tájra :DDD ... portréra, ha mosott hátteret akarsz, 45mm F1.8 . Ha a pl1-nél maradsz, a portréobira mindenképpen fog kelleni egy nd szűrő is az 1/2000-es max zársebesség miatt sztem, pl5-el már kis kompromisszummal el lehet lenni az 1/4000-el nd nélkül is. Bár már az nd használatához meg a mosott háttérhez is kellene egy alapszintű tudás, szal azt úgysem úszod meg :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26782) buci30 válasza jjeahh (#26781) üzenetére


buci30
addikt

Hát nem jutottam előréb azon ,hogy pl1 és arra obi vagy pl5 és... :( :( :( :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26783) Utka válasza buci30 (#26782) üzenetére


Utka
tag

Üdv.
Ha nem tudod, akkor PL1.
Ha bejön, használod, ha nem piacra vele, veszel olyat, ami - tapasztalatok alapján -jobban megfelelhet.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#26784) jeni válasza buci30 (#26782) üzenetére


jeni
félisten

ha 10000%,hogy az Olyval a micro 4/3 vonalon maradsz akkor inkább egy jobb minőségi obit venni,ha ez bejön akkor még mindig van lehetőséged tovább lépve az aprón venni egy jobb,nagyobb tudású vázat vásárolni olcsóbban és utána eladni a PL1 vázat!

[ Szerkesztve ]

(#26785) Tin_Shield válasza buci30 (#26782) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha 14-42II vagy 14-42IIR objektíved van, azt nyugodtan megtarthatod, teljesen rendben van, ha a régebbi azt azért érdemes lecserélni, gyorsabb és élesebb az új.
Szerintem maradjon egyelőre a PL1 és próbálj ki egy-két jobb fényerős fixet (pl. Oly 45 f1.8, Pana 20 f1.7), ha használtan veszed, gyakorlatilag bukta nélkül ki tudsz szállni ha mégsem tetszik. Ha ezek az objektívek sem hozzák meg az eredményt akkor érdemes a továbblépésen gondolkodni. De a legfontosabb, hogy közben kezdj el megismerkedni a fényképezés alapjaival, anélkül nem fog menni, akármennyi pénzt is teszel a technikába.

[ Szerkesztve ]

(#26786) buci30 válasza Tin_Shield (#26785) üzenetére


buci30
addikt

Ha azzal az obi-val tudok ilyen portré és tájképet löni akkor már elégedett vagyok/leszek :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26787) Tin_Shield válasza buci30 (#26786) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hasonlókat lehet.
De nem "ződkocka" üzemmódban kattintgatva, hanem némi fotóelméleti alapismeret birtokában, tudatosan fotózva. És nem elsőre hanem több-kevesebb (inkább több) gyakorlás után.

[ Szerkesztve ]

(#26788) MrChris válasza buci30 (#26778) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha van kitobid azt használd tájra, én is azt tettem. Portréra viszont kell a 45/1,8 nincs vita. Ha bármilyen űberfacadrága FF gépet veszel arra is kell a ~100mm és legalább F4 fényerő ha háttérmosott portrét akarsz. A kitobi azon se lesz erre a kompozícióra jó. Az pedig ilyen minőségben drága lesz. Tehát hogy egyszerű legyek mint a faék, asszonyra, gyerekre, kutyára, cicára 45/1,8 kell. Használtan garival 60e. Tájképre marad a 14-42II.
Ha hiperszuper FF gépobit veszel és csak azt az egyetlen gombot fogod tudni megnyomni és ugyan olyan tanulatlan szemmel látsz akkor azzal is ugyan olyan tájképet/portrét fogsz lőni mint a mostanival. A fotós azért csinál olyan szép képeket, mert sokat tanulta, van érzéke hozzá tudja milyen eszköz kell és megcsinálja, sőt a méregdrága felszerelés mellett szégyentelenül még jól megutómunkázza! Ezt nem tudod pótolni azzal, hogy 1millióért veszel egy vázat és 1millióért egy obit és akkor már jó a kép. De még az se elég ha középen van az alany feje a szeme meg aranymetszésben akkor fotós vagyok!
A fotózás nagyon becsapós mert olyan egyszerűnek látszik, csak egy gombot kell megnyomni és aki nem ért hozzá azt látja ha jó a vas jó a kép. Bestseller regényhez is elég egy füzet meg ceruza. :D

(#26789) buci30 válasza MrChris (#26788) üzenetére


buci30
addikt

:R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26790) schawo válasza buci30 (#26786) üzenetére


schawo
titán

Tehát akkor ezekre van szükséged:
Olympus 14-42 II vagy 14-42 II R Mert gondolom a PL1-hez a sima 14-42 objektíved van. Az meg nagyon lassú és gyenge darab.
Panasonic 20mm f/1.7 Újonnan drága, de használtan 65k körül megvan. Kicsit lassú az AF, de nagyon éles, karakteres képe van.
Olympus 45mm f/1.8 Nagyon jó portréobjektív használtan (és tulajdonképpen újonnan is) 60 körül kapható

És hidd el, ha Eperkutyus elhajította D800-t, és még a stúdióban is az E-M10-et használja a 45-össel, akkor neked sem az eszközök lesznek a szűk keresztmetszet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26792) buci30 válasza schawo (#26790) üzenetére


buci30
addikt

Nagyon köszönöm :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26793) qpakcovboy válasza schawo (#26790) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ezt meg tudom erősìteni. Én 3x vittem vissza a médiába az e-pl5 kittet, de azóta összebarátkoztunk és nagyon megkedveltem. Én pana 20 mm f1.7-et vettem hozzá, mert viszonylag sok képet csinálok kevés fényben.
Ezen kívül majd veszek hozzá egy 14-140-et és más nem is fog kelleni.
Nagyon jó kis gép!

(#26794) buci30 válasza schawo (#26790) üzenetére


buci30
addikt

Meglestem nekem ez van hozzá:
LUMIX 14-42mm H-FS014042

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26795) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#26793) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

14-150 et nézz, felesleges a stabis pana neked, mivel van vázstabid. Kicsit élesebb is az Oly féle túrazoom, és használtan olcsóbb is. 70-90 között szokott lenni

(#26796) buci30 válasza schawo (#26790) üzenetére


buci30
addikt

Szóval akkor ezeket ajánlod?

Ez kimondottan portré képekhez csak

Ez benti és táj képek

S akkor ami most van nekem az meg mindenesre vagy az akkor ebbe a helyzetbe kell nekem ,hogy nálam legyen és ha igen mire is?

ui.: Akkor így nem váltok pl5-re sem ha obikra költve megtudom oldani :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26797) jjeahh válasza buci30 (#26796) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyelőre sztem beszerezhetsz egy 45-öst a kitobid mellé, oszt a továbbiakban majd még meglátod mire lesz szükséged... vagy nem, mert hiányoznak a technikai alapok a tudástáradból :U a "jó képek szülessenek" problémád sztem még mindíg nem oldod meg, ha megveszed a teljes mft obiparkot sem, ahhoz tisztában kell lenni a dolgokkal, de amennyit fórumoztál már, ennyi erővel rég átolvashattad volna az alapokat is :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26798) Tin_Shield válasza buci30 (#26796) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(a pixinfot mi itt nem szeressük :) ) de igen, arról a 45-ösről van szó. Persze nem csak portréra jó, én számtalan tájképet és városi képet lőttem már vele.

A Pana 20 nagyon jó általános célú objektív, megközelítőleg az emberi szemhez hasonló látószöggel/perspektívával. És mivel elég fényerős beltéri és egyéb fényszegény körülmények között is jól használható.

A Pana 14-42 átlagos kitobjektív, ha nincs kiugró hibája én nem cserélném. Jó fényviszonyok mellett emlékképeket gyártani tökéletes (mert azért sokunknak a fotózás túlnyomórészt ebből áll), a 14-es nagylátó végét tudatosan használva tájképezni is jó.

De mielőtt bármit veszel olvasgass némi szakirodalmat, hidd el megéri :)

(#26799) buci30 válasza Tin_Shield (#26798) üzenetére


buci30
addikt

jjeahh

Olvastam már :) Sőt próbáltam is állítgatni.
De nekem a táj képek stb élessége nem tetszik. Mint ahogy linkelve lett pár táj kép na azok szépek.

Ezért gondoltam ,hogy obi váltás kéne csak nem tudom mi mire jó melyikkel jó. De már kezdek képbe lenni :R :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26800) .: JuSzT :. válasza buci30 (#26799) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Állvány, stabi kikapcsol, obi rekeszel f5.6 - f8 közé, 10mp időzítés expó.
Próbáld ki.

Bármilyen témával kipróbálhatod, akár otthon egy újságpapíron.
Sokkal élesebb lesz minden úgy ahogy én leírtam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.