Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) kilozsul válasza Tin_Shield (#26950) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Köszönöm, így már tudok mihez viszonyítani! :)

(#26952) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Sziasztok

Akkor közhírré teszem .. :)

"Olympus OM-D E-M10, 14-42 II R kitobival és hozzá egy 45mm fix 1.8 vagy egy 25mm"

ja ez engem is megmozgatott.. de mibe fáj ez? Én Svájcban élek és ezt találtam: 699.Chf azaz kb. 180.000 ft
Olympus OM-D E-M10, 14-42mm Kit (Silber, 16.10MP)
2 obival pedig közel 1000 Chf azaz 280.000 ft körül
https://www.digitec.ch/de/s1/product/olympus-om-d-e-m10-doublezoom-kit-1610mp-fotokamera-3520029?tagIds=520

Igazából ugyanakkor tanácsot kérnék milyen gépet vegyek. Amit fotóznék az kb elég sok minden. Város-kirándulás -ételek. (szakács vagyok) ételeknél közeli képekre gondoltam.Kezdő vagyok első gépem lenne. Tisztában vagyok azzal , hogy ez bőven sok lehet elsőre de elektronikai dolgokat nem szívesen veszek használtan. Ugyanakkor megnéztem az itteni apróhirdetéseket és max 100-150 Chf -el olcsóbb a használt még ha új is. (licitálni kell, postaköltség, valami nyűg van akkor reklamálás stb.. ) tehát nekem megérné azt a kis többletet, hogy ha bajom van bemegyek oda ahol vettem. Visszatérve arra, hogy ez első gép lenne. Hosszú távra tervezem és úgy gondolkodok, hogy mire felnövök a géphez ( mivel szerintem én lennék a gyenge láncszem) addigra úgyis elmegy pár év és ráérek eldönteni, hogy marad vagy továbblépek.

Amiket még érdekesnek találtam: Sony Alpha 6000, Fujifilm FinePix X-E2, vagy egy másik világ: Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III,

Ugyanakkor szerencse is kell. Pl Nikon 5200 D + 18-55mm kit 450 Chf azaz kb 120 ezer ft. 3 év garival. az elég jó ár szerintem. Sajna abból nincs több. Na szerintem elsőre elég ennyi belőlem, ha tudtok akár más gépet is javasolni nagyon szívesen veszem.

THX :R

(#26953) buci30


buci30
addikt

Van egy PL1 gépem egy LUMIX 14-42mm H-FS014042 obival

Gondolkodom ,hogy ezt páromnak adom mert eladni nem tudom úgyse ,hogy megérje így meglepi.

Én pedig gondolkozom ezen amit itt ajánlott valaki E-PL5
Ehhez ugye két obi van.

Láma kérdés jön :)

Akár hogy keresem vagy csak én nem tudom sorry ,hogy itt a fényerő :(

Mert egy tájképre és egy portré képre kéne obi amit a PL1-hez ajánlottatok is a Olympus M.Zuiko Digital 45mm F1,8 MSC

De a PL5-hoz ugye van a:
M.Zuiko Digital ED 14-42mm 1:3.5-5.6 II R (ezüst) + M.Zuiko Digital ED 40-150mm 1:4.0-5.6

Ebbe a névbe melyik a fényerő? :( :(

Érdemes váltanom így PL5-re vagy inkább a PL1 és vegyem meg az ajánlott obit hozzá?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26954) .: JuSzT :. válasza buci30 (#26953) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Tájképet gondolom nappal fotózol, és oda elég a PL1 is a 1442 vel. Portréra kell a 45, de azzal nem nagyon fényképezel tájat, szűk lesz oda. Ha mindenképpen elajándékozod a mostani szettet, akkor a PL5 dupla azon az áron jó vétel.
Max a nagyobbik obit eladod, hozzáteszel még 30e ft ot, és veszel egy használt 45 1.8-at

(#26955) buci30 válasza .: JuSzT :. (#26954) üzenetére


buci30
addikt

Azaz PL5 a M.Zuiko Digital ED 40-150mm 1:4.0-5.6 adom el és vegyek egy használt Olympus M.Zuiko Digital 45mm F1,8 MSC?

Nem mindenképpen ajándék csak ha annyival többet kapnák a PL5-től.

De ha a PL1 így jó szett azzal az obival és akkor oda is elég lenne egy használt Olympus M.Zuiko Digital 45mm F1,8 MSC mondjuk?

szerk:
Vagy ha PL5 akkor meg elég ez is alap kit tájkép stb és portréhoz ehhez veszek egy használt 45mm F1,8?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26956) Studi válasza buci30 (#26955) üzenetére


Studi
addikt

Az volt az alapfeltevés, hogy a PL1 megy a párodnak! :)

Amúgy érdemes váltani, a fogása kicsit nehézkesebb, mint a PL1-nek, ellenben az érzékelője sokkal jobb, és a kihajtható kijelző is sokszor nagyon kellenes. Ellene szól még egy dolog: a PL1-en van felpattanó vaku, míg a PL5-ön csak felrakható van, amit könnyű otthon/elhagyni. :(

A hardveraprón amúgy most van PL5 garival, alapobival, jó áron, ha nem akarsz a tele eladásával bajlódni. :)

Még egy dolog miatt érdemes most a PL5-öt választani: az ára most majdnem újan ~40e Ft körül mozog. Ez még ha nagyot "zuhan" is a jövőben, akkor sem vesztesz már rajta sokat, max 20e Ft-ot. De ennél magasabb lesz még tartósan az ára szerintem. Szóval nem nagy kockázat megvenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#26957) ptoma válasza #40935168 (#26945) üzenetére


ptoma
tag

Köszi akkor úgy nézelődök

:D

(#26958) buci30


buci30
addikt

Hat most oda jutottam , h nem tudom mibe lenne jobb az pl5 :(
A vaku pl1 beépítve ez gondolom jobb ;) De mehet ra külső is ugye.
A mozgatható kijelző eddig se hiányzott asszem :)

Tehat akkor pl1 re ha veszek egy 45mm F/1.8 portré es egy Panasonic Lumix G 20mm F/1,7 taj képre es álltalánosra?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26959) Tin_Shield válasza buci30 (#26958) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az E-PL5 szenzorának érezhetően nagyobb a dinamika átfogása és jobban bírja a magas érzékenységet. Ha ezekre szükséged van akkor érdemes a cserén gondolkozni.

Mindkét objektív remek darab, de arra készülj fel, ha ezeket napsütésben is szeretnéd nyitott rekesszel használni, akkor az 1/2000 záridő miatt sokszor lesz szükséged ND szűrőre.
Portéra a 45 f1.8, és mindenesnek a 20 f1.7 tökéletes. Tájképekhez azért jól jön időnként a nagyobb látószög, tartsd meg a kitobjektívet is.

(#26960) buci30 válasza Tin_Shield (#26959) üzenetére


buci30
addikt

Kitobim egy LUMIX 14-42mm H-FS014042 van !

S ha DSLR vazon es obin gondolkoznak ?
Akkor mint tukorreflexes es azert kép minőség az előbb emlitett pl1 vagy Pl5-nel jobb legyen?
Mi a javaslat?

Mondjuk ha 150-200 a plafon egy kitobival?
De inkabb 150 ha onnan nem ugrik nagyott amiért érdemes rádobni 😉
S persze lehet használt!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26961) Tin_Shield válasza buci30 (#26960) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A kitobi átlagos darab, - bár az újabb II-es jelzésű m43 kitobik valamivel jobbak -, de ha nincs zavaró képalkotási hibája - pl decenteres kép - szerintem nem érdemes cserélni, feltéve hogy marad az E-PL1.

A DSLR a gép felépítésre vonatkozik, nincs köze a kép minőségéhez.
A PL1 szenzora nem mai, azt már majd' minden gép lelépi, ettől persze még remek képeket lehet vele lőni. Az E-PL5 szenzora abszolút naprakész, kb. a Canon APS-C szenzorok szintjét tudja. Ettől valamivel jobb a 24MP-es szenzorral szerelt Nikon DSLR-ek és Sony MILC-ek szenzorteljesítménye. Na és persze ott vannak még a Fuji X gépek is.
De képminőség - és főleg a szubjektív képminőség érzet - sok tényezőtől függ, és ebből csak egy a szenzor, hiba lenne csak ez alapján gépet/rendszert választani. Az objektív képalkotása, a képek színvilága, a jpg motor/raw feldolgozás minősége stb. legalább ilyen fontos

(#26962) jjeahh válasza buci30 (#26958) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mintha feltetted ezt a kérdést már több tucatszor, és ki is tárgyaltuk oldalakon át... vagy rosszul emlékszek? :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26963) buci30 válasza Tin_Shield (#26961) üzenetére


buci30
addikt

Köszönöm!

jjeahh: részbe igen de most DSLR gépet is mezek hatha

Kozbe olvasgattam es van aki a tukorrefkexes miatt dicséri ,h jobb kép minőséget kapunk pont azert
Van aki azt mondja semmi köze hozza csak az obi-tol függ leginkabb

Az ,h kicsi vagy nagy a gép nekem mindegy végülis nem ez fog nagyon dönteni

De az erdekes ,h ha most van egy adott gépem es magamnak megfelelő jo képet lövök vele akkor ugyan azzal xy év múlva mar vagy ugyan ugy megfelel vagy annyit javítanak a gépeken obikon ,hogy ha a minőség számít akkor ugy is vált az ember? 😊😞

Ha DSLR szeretnek akkor mondjuk melyik ajánlott?
S pro/kontra ?
Nagyság súly
Obik ára dsrl drágább de ez nem minden esetbe azert
Más?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26964) Lassú Víz válasza buci30 (#26960) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Két hete pörögsz ezen, minden ésszerű választ leírtunk. Akkor legyen egy ésszerűtlen is.

Vedd meg az eredetileg kinézett 6D 24-105 kombót, mert az bárkinek a kezében kurva jó képeket csinál. Sőt miközben lóg a nyakadban minden APS-C-s meg m4/3-os irigykedve fog rád nézni, hogy ez igen, ő tud. Aha, persze.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26965) TayRol válasza Lassú Víz (#26964) üzenetére


TayRol
veterán

Nem tudom mi a másik alternatíva. de a 6D+24-105 elég jó páros.

(#26966) .: JuSzT :. válasza TayRol (#26965) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

pl5 dupla :D :Y

(#26967) TayRol válasza .: JuSzT :. (#26966) üzenetére


TayRol
veterán

az nem alternatíva.:D

(#26968) Bogyó bá' válasza .: JuSzT :. (#26966) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Flame ON: fel nem foghatom, hogy ebben a topicban mindenki, minden betérőt az MFT MILC-ek felé terel a jó kis APS-C MILC-ek, DSLR-ek helyett, mintha volna bármi előnyük az utóbbiakkal szemben. Pedig az MFT nagyjáából az a kategória, amit magától senkinek nem jutna eszébe megvásárolni... :F :W Flame OFF

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26969) jjeahh válasza Bogyó bá' (#26968) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jajj, kezdődik...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26970) TayRol válasza jjeahh (#26969) üzenetére


TayRol
veterán

nem kezdődik, mert akkor az összes ahhoz tartozó hsz-t törlöm. szóval el kell engedni.

[ Szerkesztve ]

(#26971) Studi válasza Bogyó bá' (#26968) üzenetére


Studi
addikt

Nekünk van, használjuk, elégedettek vagyunk vele, ezért bátran ajánljuk. És hidd el épp annyi előnyük is van a többi rendszerrel szemben, mint amennyi hátrányuk. :) :R

De ha figyelmesen olvastad a topikot, akkor azt is láthatod, hogy sokszor az mft tulajdonosok dobnak fel más rendszereket, gépeket alternatívaként. ;)

(#26972) tresh


tresh
addikt

Na Urak,

Tegnap megkaptam a kis oly epl5-öt:) Sok időm nem volt vele szöszölni , de első benyomásra nagyon megfogott a gép rendkívül masszív, a váz súlyba is kellemes, a fogása is teljesen okés főleg ha fent van az a kis markolat oldalt.(pedig féltem hogy nem lesz jó a lapát kezeimnek). Az lcd kijelző kihajtható mechanikája nagyon masszív. Rengeteg beállítási lehetőség van tuti el leszek vele pár napig még átlátom mit hol kell hogy keressek :) Szóval még egyszer köszönöm a segítséget azt hiszem jó darabig szolgálni fog és remélhetőleg megtanulok vele épkézláb képeket komponálni.

(#26973) jjeahh válasza tresh (#26972) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, amolyan minitankok ezek :D ha a fogása, ergonómiája tetszik akkor valszeg sokáig nem fog semmiben korlátozni... gratula!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26974) Lassú Víz válasza TayRol (#26965) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nézd meg a főnök :) galériáját! USA 2010 E-PL1 + 14-150 esetenként 20-as Pana, későbbiek Fujifilm X10. Tényleg attól fog valaki hűha képeket készíteni, ha FF DSLR-t vesz?

Szerintem egy jó tájképnél sokkal többet számít, hogy honnan és melyik napszakban készül, hajlandó-e valaki hajnalban kelni, állványra tenni a gépet, napfelkeltére már ott legyen ahol kell, stb. A portrénál, meg az, hogy miként van világítva a modell, mit csinált a sminkes, milyen messze van tőle a háttér, milyen minőségű kontaktust tud teremteni a fotós az alannyal. Ha egy családtag kelletlenül áll a gép elé, akkor úgyis meg van b*szva az a kép.

Amíg valaki egy MFT váz + kit obi birtokában nem tudja megmondani, hogy miben kevés a gépe, addig ne vasat vegyen, hanem tudást. Tanfolyam, könyv, ami épp elérhető, és belefér az időbe.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26975) tresh válasza jjeahh (#26973) üzenetére


tresh
addikt

Köszi :R Am tényleg verekedni is lehet vele, már nem mintha szeretnék ahhoz drága volt :DDD ;]

(#26976) TayRol válasza Lassú Víz (#26974) üzenetére


TayRol
veterán

Egyetértek veled, nem is erről van szó, csak így látatlanban láttam, hogy 6D, és hogy vacillálás.

(#26977) #40935168 válasza Studi (#26971) üzenetére


#40935168
törölt tag

+1

(#26978) #40935168 válasza TayRol (#26976) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én még ott maradtam le, hogy PL1, PL5, most meg 6D ? :Y Szerintem nem akar fotózni, vagy a szokásos kezdőhibába esik, hogy kb. a szent grált keresi (ami nincs, én is kerestem, nem találtam) :D

(#26979) buci30


buci30
addikt

6D ajánlottak arról mar rég letettem akkor!!!

Igen pl1van es pl5 gondolkodtam dupla kit vagy a pl1 es jobb obi rá.
S tegnap este olvasgattam a DSLR gépeket igy arra kérdeztem h belépő szintű melyik ajánlott?

S akkor hogy xy DSLR VS pl5 ? Ár értek aranyba?

De engem nem zavar, h DSLR nagyobb nehezebb.

Ezért most ugye duplakit pl5 109ezer
Gondoltam 150 ig DSLR akar használtan ami jobb?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26980) Tin_Shield válasza #40935168 (#26978) üzenetére


Tin_Shield
őstag

6D-ről indult :)
Közben kiderült hogy van neki egy E-PL1 kitobival. Erre javasoltuk többen is - azon kívül, hogy nem ártana megismerkedni az fotózás alapjaival - hogy talán érdemes lenne kipróbálni a mostani gépen néhány nem túl drága (45 f1.8, 20 f1.7) objektívet, mielőtt 600e-ért vesz egy 6D kitet. Aztán jött az E-PL5 duplakit, most meg már megint a DSLR-nél járunk, a kör bezárult :)

[ Szerkesztve ]

(#26981) jjeahh válasza Tin_Shield (#26980) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én már az elején fotóskönyvet ajánlottam, sztem nincs amiért vázat váltson vagy fixeket vegyen addig, amíg azt sem tudja mi a fényerő :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26982) Tin_Shield válasza buci30 (#26979) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a baj, hogy nem te akarsz jobb fotókat készíteni, hanem azt várod, hogy gép csináljon (helyetted) jó fotókat. Ki kell ábrándítsalak, ez nem így működik, költhetsz bármennyit gépre, nem lesznek jó képeid.

(#26983) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Korábban egy EOS400D -m volt pár évig, megfelelő fényerős obiparkkal és alapvetően szerettem és nem éreztem szükségét váltásnak még 2011-ben sem, amikor egy szerencsétlen eset folytán elkerült tölem.
Később megtetszettek a MILC -ek és egy Nikon J1 személyében szert is tettem egyre. Jó kis rendszer, nagyon is használható, de visszanézve a régi képeimet valami hiányzott mindig is, nem volt bőven olyan a képminőség, mint a 400D -vel.
Mivel a kisebbik obi kb. 2 év alig használat után megadta magát, úgy gondoltam, hogy ez nem fér bele már ebbe a kis MILC -es kitérőmbe és erőteljes késztetést érzek ismét egy középkategóriás DSR beszerzésére.
A Nikonban is csalódtam kicsit, mert a Canonnal soha semmi bajom nem volt, még egy Tamron obim is volt, az sem ment tönkre pedig sokkal sokkal többet volt használva, mint a J1. Akárhogy is, gáz, hogy egy obiban tönkremegy a szalagkábel, az meg plane , hogy kb. annyi megjavíttatni amennyiért kapok egy újat.. :D

Mióta utoljára vásároltam ilyesmit, rengeteg típus és kategória jelent meg és gondjaim vannak a választással.

A következő típusokat néztek ki : EOS700D, Nikon D5300 és D7100.
Egyszerűen nem tudok dönteni, fontos szempont a csatlakoztatható és beszerezhető obiválaszték is.

A 700D tetszene, de tesztekben a D5300nak sokkal jobb a képminősége, viszont a kezelhetőségét és videoképességeit lehúzzák, a 700D videóiért sincsenek oda. A D7100 viszont egy kicsit drágább....

Nem a video az elsődleges szempont, de a J1 ezt pl. nagyon jól tudja és megszerettem. Hajlandó lennék egy picit többet költeni ha minden kötél szakad, ugyanis évekig nem tervezek újabb beszerzést.

Ti mit javasoltok ?

(#26984) buci30


buci30
addikt

Persze igazatok van!
De azert gondoltam kérdezek itt jobban értettek hozza
Ha mar veszek akkor hosszú távra szeretnek gépet venni ez akar DSLR akar masik... 😊😉

Okes a fel misis gép hülyeség volt belátom! Azert kérdeztem ,mert azt javasoltak de na.... 😊😊

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26985) MrChris válasza Tin_Shield (#26982) üzenetére


MrChris
nagyúr

vigyázzatok buci30-al, ha fotós tanulást emlegettek, vagy hogy nem a jó vas csinálja a jó képet, mert simán a fórum pöcsei között (azaz lepöcsözve) találjátok magatokat mint én! :DD
Meg azt se árt tudni, hogy aki ilyen elhanyagolható dolgokról ír, erről beszél, mint a jó szem, jó érzék, gyakorlás, némi technikai ismertet, Manual-mód: "Igen írtak ilyet is de ezeket átugrom es azt
olvastam ami segítség volt nekem."

(#26986) jjeahh válasza tothl (#26983) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ne a nikon 1-es sorozat alapján ítéld meg a milc-eket meg a nikonokat :N ha fontos a videó is, jobb képminőséget akarsz a 400d-nél, és belefér egy olyan gép is mint a d7100, akkor fontold meg a gh3-at is sztem. Ha meg nem olyan fontos a videó, és mindenképpen dslr, akkor érdemes pentax fronton is szétnézni :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26987) buci30 válasza MrChris (#26985) üzenetére


buci30
addikt

Te miert vagy ekkora csicska ,h bekostolsz?
Akor ugy írtál ugy reagáltam aztan irtam ,h elotte normálisan tudtál irni es bocs.
Most meg.... Bírom az ilyen "fórum 20kg-os gyerekeket"
Mindegy folytasd csak láttom unatkozol !

En eddig mindenkinek megköszöntem aki irt akar mit is.... De attól meg kérdezhetek es varialhatom mire szeretnek költeni....

De ird ha neked igy jo itt ,h itt vagy valaki 😄😄👍

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26988) bercsi válasza jjeahh (#26986) üzenetére


bercsi
aktív tag

+1 a pentaxra. Egy k30 vagy k50 kívánatos darab nekem is.

Vagy egy k5IIs esetleg?
Ez a kettő játszik, vagy az epl5 duplakitt (nálam). :D

[ Szerkesztve ]

(#26989) TayRol válasza bercsi (#26988) üzenetére


TayRol
veterán

k5IIs-t nagyon szerettem, D7100 után vettem, és a kicsit szegényes AF-et leszámítva (jó, hogy sok a keresztszenzor, de valami miatt lassabbnak éreztem) tuti masina!

(#26990) #40935168 válasza Tin_Shield (#26980) üzenetére


#40935168
törölt tag

Aaa értem, hirtelen a 150-ezer + PL5 + 6D sem állt össze a fejemben, Makó és Jeruzsálem esete (árban is). :D Na, így tiszta. És akkor tudjuk már, mi legyen végül ? Én a helyében amúgy classic belépővel DSLR-el kezdenék, előszőr tanulja meg azt, utána el lehet dobni és rácsodálkozni, mi minden klassz extrára képes egy milc egy klassz EVF-el és obiparkkal :D

A milcekben szerintem van már annyi segítség és extra, hogy egy kezdőt hamar megtévesztenek, vagy úgy hozzászokik, hogy utána egy többszázezres DSLR-ből pikkpakk kiábrándul, amikor se focus peaking, se stabilizált keresőkép, se stabilizált 1.8-as brutálkarc fixek, se "éjjellátás üzemmód" sötét témánál, se teljes képernyőt lefedő autofókusz (ami szerintem szégyen, hogy képtelenek megoldani, mindegyik gyártó középre nyomorítja az AF pontokat), se live hisztogram-highlight.. és megtanulja legalább a fókuszt is kalibrálgatni, elkezd majd a CaNikon topic-ok egyikében szívni az elé-mögé fókuszál dolgokkal, vagy hogy miért lágyul masszívan a kép széle, mi az a focus shift, közben elfogy a pénz és eljőkerülnek a Sigma-Tamron csodák, aztán rájön, hogy azok is marha drágák, ha jót akar és előkerülnek a Helios-ok az adapterekkel :D (amiknél rádöbben, hogy ebben még némi hipster-geek faktor is van, tök jó, taps - közben már pörög a ....-Photograpy a Facebook-on :U ), aztán megnézeget más rendszereket és rájön, hogy milyen nagyon jók, kipróbálja, megveszi, rájön, hogy hát azok sem tökéletesek, hiányzik a fogás, hiányzik a két akksis vagy ceruza AA Eneloop-okat fogadó markolat, hiányzik a nagy iso, vagy hiányzik a normális Adobe támogatás a raw-ból (Fuji X-Trans), vagy az állványra feltéve is nyitható akksifedél, vagy a téli kesztyűben is kezelhető gépváz, a nagy akksiidő, stb stb stb :D

No, szóval a kört úgyis be fogja járni, bármit is mondunk neki, inkább arra érdemes rámutatni szerintem, hogy azt melyik pontján kezdje. :D Bár én a Helios-hülyeségeket hálistennek megúsztam (és elnézést mindenkitől, akinek lenne ilyen, de szerintem pocsék a bokeh-juk, de funolni jók).

Legyen egy EOS 500D, arra egyszerűbben pattan fel minden 3rd-party múlt évszázadbeli obi végtelen fókusszal, mint Nikonra :)) és még video-val is tud művészkedni, ha nagyon akar. :D De reménykedjünk benne, hogy az alapdolgok, mint rekesz, záridő, vaku-sync és szenzorméret-rekesz-DOF összefüggések helyesen berögzülnek az agyában, hogy később már készség szinten menjen a fotózás és rádöbbenjen, hogy egyáltalán van-e tehetsége hozzá, vagy csak a technikának köszönhetően bemákolgat néha, de alapvetően ez nem az ő műfaja, bármennyire is akarja.

Na jó, szarkazmus off. Mondjunk már valami értelmeset is, amivel elkezdheti :D

Például ez a könyv indulásnak megtenné, sokadik kiadás (mindig frissítik a géptípusokat benne, követve a technológiát) + optikai alapok, miért is alakul ki a mélységélesség (azaz annak életlensége a fókuszsík előtt-mögött), stb stb, nem csak annyit tanít meg mint Kelby, hogy mikor kell hogy lenyomni a gombot. Az is jó, de a leg-leg alapokkal tisztában kell lenni. Mellé egy 500D vagy picit későbbi, 550, 600, nemszámít, és jócak. Kitobi + egy 50 1.8, hogy legyen mivel játszani-kísérletezni, amíg el nem kezd sóvárogni egy 70-200 2.8 IS II után. :DDD ;] ;)

(#26991) daniduke válasza #40935168 (#26990) üzenetére


daniduke
tag

Lehet hogy szar a helios (bár én rettentő igénytelen vagyok) de az árával nem lehet versenyezni. A következő lépcső is már 10x annyiba kerül, nálunk m43 esetén a 45 1.8nak nincs is más olcsóbb alternatívája csak a hipszter üvegek.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#26992) #40935168 válasza daniduke (#26991) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem írtam hogy szar, csak nekem nagyon nembegyere, nem értem, mit esznek rajta. Főleg amikor ödémakettőre-háromra is pakolgatja valaki. Ritka esetben tetszik az illetőnek sztem, az esetek többségében inkább vesznek egy büdöskomoly vázat, aztán üvegre nem marad és jön a Helios. Amúgy aki tud rendesen fotózni, jó ízlése van stb, az tud velük is csodát tenni, szóval nem szidom. A 45 1.8 még nem is drága, a 75 1.8 viszont mocskosul :( (Mondjuk mocskosul is jól rajzol, gyakorlatilag az m43 Zeiss Otus-a :D )

[ Szerkesztve ]

(#26993) daniduke válasza #40935168 (#26992) üzenetére


daniduke
tag

Pont ez az hogy az árát eszik rajta mert mást nem nagyon tud nyújtani. Hogy félmilliós vázra miért pakolják fel nem tudom, ott már lehet tényleg a hipszter faktor játszik.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#26994) #40935168 válasza daniduke (#26993) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K

(#26995) buci30 válasza #40935168 (#26990) üzenetére


buci30
addikt

Köszönöm :)
Amúgy tegnap éjjel pont a 500D néztem DSLR-be :)
Holnap megyek kipróbálom megfogdosom milyen :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26996) buci30 válasza #40935168 (#26990) üzenetére


buci30
addikt

Ez akkor sejtem láma kérdés de fekteszem mivel erdekel :)
pl5 VS 500D?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#26997) silmatauki válasza tothl (#26983) üzenetére


silmatauki
őstag

"A 700D tetszene, de tesztekben a D5300nak sokkal jobb a képminősége, viszont a kezelhetőségét és videoképességeit lehúzzák, a 700D videóiért sincsenek oda. A D7100 viszont egy kicsit drágább...."

Az autofókusz sebességét leszámítva teljesen OK minden kurrens Nikon videója – sokkal-sokkal jobb, mint bármelyik (nem high-end) Canoné. A többiek által ajánlott Pana GH-sorozatnak valamivel részletgazdagabb a képe, de legalább nincs igazán zavaró moiré / aliasing, szemben a Canonnal, aminek a Rebel / Dxxx sorozata ritka rossz videózásra.

(#26998) tothl válasza silmatauki (#26997) üzenetére


tothl
addikt

A D5300 is alternatíva lehet a szegényesebb kezelőfelület dacára ?

Kezemben még nem volt ezek közül egyik sem, a dpreview -en olvasott tesztek pedig csak összezavarnak.

(#26999) #40935168 válasza buci30 (#26996) üzenetére


#40935168
törölt tag

Láma, de ha mindenki tudna mindent, nem lenne ez a topic. Ide láma kérdéseket "illik" betenni.. ;) :K
E-PL5-re gondolsz ?

(#27000) tresh válasza #40935168 (#26999) üzenetére


tresh
addikt

Szerintem arra gondol kit obival annál jobb vétel nem lesz én is ezért döntöttem mellette :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.