Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86588) dqdb válasza Synthwave (#86572) üzenetére


dqdb
nagyúr

ami kell:
* TX rugó, GPL 105 és 205 a Keygemtől
* olcsó kapcsolónyitó és 1-2 dolláros csipesz AliExpressről (switch openerből nekem drága van, mert amikor vettem még nem voltak olcsók, az a leetes túl drága noname-nek, ráadásul 2 füles kapcsolókkal nem boldogul, vagy legyen 2-4 dolláros, vagy egy ai03/Kelowa/más neves nyitó 20-25 dollárért, a kettő között nincsen értelme pénzt kiadni)
* applikátor barátnőtől vagy AliExpressről, egyszerűbb, mint ecsettel
* videó megtekintése a minimalista stílusú kenésről, ami nem igényel olyan finom mozdulatokat (a csávó a videóban idegsérülés miatt a bal kezét alig bírja használni ilyenre), mint a stem kenése ecsettel (a lube station előtt így kente a kapcsolókat, de a másik videóban jobban látszódik)
* egy kisebb tégely vagy lezárható zacskó a rugók kenéséhez

ami nem kell
* lube station (kényelmes tud lenni, ha mennyiséget kensz, de 1-2 billentyűzetnyi kapcsolóhoz teljesen felesleges pénzkiadás szerintem)

ha ecsetet használnál, akkor
* 00-s méret a legközelebbi papírboltból

ha a kapcsolóház helyett a stemet kennéd meg, mint a legtöbben
* az említett 4 karmos fogó vagy egy ilyen nyomtatása

Ha már be vannak járatva a Speed Silverek, akkor egy kör lesz a folyamat. Ha még nem, akkor három lehetőség van:
1. stock állapotban használod a kapcsolókat 1-2 hónapig, hogy bekopjanak, aztán szétszedés és kenés
2. rugócsere és úgy használod a kapcsolókat 1-2 hónapig, hogy bekopjanak, ekkor sokkal kevésbé fognak reszelni, aztán szétszedés és kenés (én a rugót nem kenném meg elsőre, hogy másodikra kevésbé legyen macerás)
3. egy másik billentyűzetbe teszed a kapcsolókat, és odaadod valakinek 1-2 hónapra, hogy használja, aztán szétszedés és kenés

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.