Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) Ringman válasza Kvelstadt (#41500) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem mx silent red / mx pink volt az? nem emlékszel a márkára/típusra?

(#41502) Domonkos válasza Domonkos (#41499) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kozben vegigmeregettem es rajottem, hogy biztos nem lehet majd megoldani az arduino kozvetlen rakotesevel, mert tobb, mint 20 labat igenyelne. Nekem meg olyan arduinom nincs :/
Viszont az is kiderult, hogy a g80-0312 parhuzamos vonalon szeret beszelgetni, nem soroson. A manualja szerint ehhez pedig pont eleg lesz 14 pin es 5V. Raadasul a teljes tablazata is meglett az osszes keycode-nak, szoval igy mar nem lesz olyan nagy falat. Koszi nyunyu! :R

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41503) nyunyu válasza Domonkos (#41502) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahogy nézegetem a kód táblázatát, mindegyik gomb a feliratának megfelelő ASCII kódot küldi, layer módosító gomboktól függően:
Pl.
19. gomb: 0x31 ami 1, vagy shiftelve 0x21 ami !
39. gomb: 0x71 ami q, vagy shiftelve 0x51 ami Q

Mondjuk a Ctrl-P=backspace-t nem teljesen értem, az valami terminál shortcut lehetett?
(48. gomb)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41504) nyunyu válasza Domonkos (#41502) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha már szétszedted:
Mi volt a belső matricájára írva, mikor gyártották?
83-84?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41505) Kvelstadt válasza Ringman (#41501) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Olyan volt mint a alsók és abból is a jobb oldali. Akkor cherry volt az. Vicc hogy mindhez ki volt írva hogy mechanikus meg h cherry de a szín egyikhez sem. Nem láttam be hogy mi van benne de a kurzor billről simán lehúztam a kupakot és megnéztem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41506) Domonkos válasza nyunyu (#41503) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem p lesz az, hanem h. Egyebkent ezek nem haltak ki, egy normalisabb terminal emulator meg ma is tudja oket: ctrl+m -> ret, ctrl+[ -> esc stb.
Igazabol pont ez lenne az egyetlen ertelmes indok ha 40%-osra valtanek, de nem fogok, mert a 60%-osok mellett erosebb erveim vannak.

Ugyan szetszedtem, de nem neztem meg hogy milyen evben gyartottak. A tipusszamot is csak ugy lehetett mar kiolvasni, hogy tudtam hogy minek kellene oda irva lennie. Szinte teljesen le volt kopva rola a feltek...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41507) Vanir


Vanir
veterán

Ahoy!

Világító, kompakt (maximum átlagos TKL méret, de lehet kisebb is), magyar kiosztású és feliratozású, nem feltétlenül mechanikus billentyűzet létezik 15-20 rongy alatt, vagy alapból felejtős az elgondolásom? Fateréknak kéne, de nem igazán találtam ilyesmit.

(#41508) PixAlan válasza Vanir (#41507) üzenetére


PixAlan
aktív tag

TKL nem mechanikus billentyűzetet nem gyártanak egyáltalán kb, ilyen 60% fele van egy csomó Bluetoothos slim billentyűzet csak ezek a Bluetooth miatt általában nem világítanak, az a pár ami világít meg nincs magyar nyelven és valószínűleg nem is esik be az árkategóriába.

(#41509) Vanir válasza PixAlan (#41508) üzenetére


Vanir
veterán

Köszi, sejtettem, hogy ez a helyzet.

(#41510) Domonkos válasza Vanir (#41507) üzenetére


Domonkos
Ármester

Bolti megoldasrol nem tudok, de 2 billentyuzet osszeepitesevel megoldhato a dolog. Csak akkor meg nem lesz mar meg 20k-bol...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41511) PixAlan válasza Domonkos (#41510) üzenetére


PixAlan
aktív tag

am egy olcsó kínai mecha+cm magyarítóval meg lehet oldani 20 alatt is, csúnya az biztos, meg nem tudom, hogy van e egyáltalán ISO olcsó kínai.

[ Szerkesztve ]

(#41512) Skullwipe válasza PixAlan (#41511) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Van ám, csak figyelni kéne miket ír Csizmás (legutóbbi), mindig vannak jó kis fogásai. Bár ezekből pont kérdéses hogy most akkor csak az Enter két soros, és nincs í rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#41513) Mr.Csizmás válasza Skullwipe (#41512) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sajnos a webshopoknál 99%-ban b*sznak rá, hogy mi a pontos def, legjobb amikor a switchet is XYZ-666 típusszámból kell kimatekozni.

némi turi, ha már valaki felhozott :D

Modecom Volcano LANParty RGB TKL 14k
Zalman ZM-K700M + 2000FTNEKED kód 19k

szerk.

Modecom VOLCANO HAMMER Outemu Red!!
[link] [link] ez a kettő meg Outemu Brown elvileg, 14k-ért még jó vétel is lehet.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41514) powerwade


powerwade
senior tag

Kéne valami 60% fa ház az DZ60-nak aminek az alja plexi vagy "lyukas", hogy az underlight RGB fénye kiszűrödjön. Tudtok ilyet ? Vagy vegyek olcsóbb alap faházat és DIY oldjam meg mert az jóval olcsóbb lenne? :)

(#41515) Ringman válasza Vanir (#41507) üzenetére


Ringman
nagyúr

Gamdiasbol van ttc blue switches

[link]

[ Szerkesztve ]

(#41517) Skullwipe válasza Ringman (#41516) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Volt szerencsém az utolsó helyezetthez és a másodikhoz. Neki ráadásul a ""kellemesebb"" sárga van mitshitsumiból a fehérről nem is szól.

(#41518) Beretvás válasza Skullwipe (#41517) üzenetére


Beretvás
addikt

lehet még ettől rosszabb is? ;]

(#41519) nyunyu válasza Ringman (#41516) üzenetére


nyunyu
félisten

'sza meg, múlt héten vettem 2 MY 3000-et. :W

Egy mentségem van: csak a házuk+kupakjuk kellett. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41520) Vanir válasza Ringman (#41515) üzenetére


Vanir
veterán

Köszi, ez érdekes lehet, bár valami halkabb (meg kevésbé sokszínű világítású) jobb lenne. Majd még nyitva tartom a szemem. :)

[ Szerkesztve ]

(#41521) Ringman válasza Vanir (#41520) üzenetére


Ringman
nagyúr

jut eszembe egy ilyen refurb lehetőség is van - már ha tényleg van raktáron: tesoro tizona hun

(#41522) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Srácok. Hyperx billekkel mi a helyzet? Nem láttam az ajánlott listán. Vagy csak nincs frissítve?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41523) Mr.Csizmás válasza Kvelstadt (#41522) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]

először azt rendeltem, majd visszamondtam, és KM780 lett.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41524) Domonkos válasza Kvelstadt (#41522) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az ajanlott lista mostanaban a lustasogom miatt nem frissul fokent. Eddig olyan billentyuzetek kerultek be, amit szemelyesen is kiprobaltunk haxival, de mostansag egyre kevesebb idom jut ra.
Ha valami nincs bent az ajanlott listaban, az nem implikalja, hogy rossz lenne.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41525) dqdb válasza Domonkos (#41524) üzenetére


dqdb
nagyúr

szemelyesen is kiprobaltunk haxival, de mostansag egyre kevesebb idom jut ra
És azt is tedd hozzá, hogy a választék is hirtelen a sokszorosára nőtt mind gyártói, mind címkézési oldalon, szóval egyszerűen képtelenség, hogy naprakészek legyetek.

Ember legyen a talpán, aki fotók alapján az ODM viszonyokat megfejti, és összegyűjti, hogy adott billentyűzet milyen márkanéven érhető még el a piacon, és ez még csak a címkézési oldal.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#41526) Vanir válasza Ringman (#41521) üzenetére


Vanir
veterán

Ez király lenne, ha nem lenne Kailh Blue (vagy bármilyen blue). :DDD De tényleg nagyra értékelem a segítséget, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#41527) Kvelstadt válasza Domonkos (#41524) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Semmi gond csak ezelőtt egy másik billre kerestem rá és nem nagyon találtam róla infót az első 100talállatban, és lusta voltam végignézni sok hsz-t. :B
Szóval most rákérdeztem erre mielőtt elkezdenék keresgélni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41528) Ringman válasza Vanir (#41526) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha ez ugyanaz, mint az árgépes, akkor red: [link]

(#41529) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Spirit Of Gamer Pro K5 ~4500-5000Ft

Ennyi pénzért szerintem marha jó vétel, semi-mechanic és állítható/kapcsolható (0/20/40/60/80/100%) rgb világítás. Fém keret, masszív billentyűzet. Mivel a felső F gombokra jutott a multimédia nem tartalmaz semmi felesleges gombot pluszban.

Ha hátrányt kéne mondanom talán a világítás, hogy csak rgb lehet. Ennyi pénzért mondjuk szerintem ez belefér, nekem tetszik így is. :)

[ Szerkesztve ]

(#41530) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!
Mi volna a vélemény erről a kupakszettről? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#41531) Ringman válasza ribizly (#41530) üzenetére


Ringman
nagyúr

ABS material
oem profile
​side printed blacklit

nope :D

sima mártogatós, mint a fnatic rushnál

(#41532) Domonkos válasza ribizly (#41530) üzenetére


Domonkos
Ármester

:N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41533) PixAlan válasza Grave_444 (#41529) üzenetére


PixAlan
aktív tag

ezt a semi mechanical/memchanical/stb dolgot igazán elfelejthetnék a gyártók, potom hülyítés, csak mert benyomsz valami kattogó cuccot köze nem lesz a mechanikusághoz, max hangos lesz

(#41534) ribizly válasza Ringman (#41531) üzenetére


ribizly
veterán

Ah. Hogy benéztem ezt. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#41535) Domonkos válasza PixAlan (#41533) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igazabol pont hogy a gumidomosok es mechanikusok rossz tulajdonsagait tudjak egyben. Nem ismerek olyan dome with slider kapcsolot, amit jonak tudok nevezni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41536) Grave_444 válasza PixAlan (#41533) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha hagyományos lenne sincs igazán jobb vétel ennyiért. Eddig 2000Ft-os Genius volt, azzal sem volt semmi bajom. Nem egérről van szó, ami számítana mondjuk játékokban.

[ Szerkesztve ]

(#41537) PixAlan válasza Grave_444 (#41536) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy emiatt nem érné meg, csak ez a memchanical a második kedvenc billentyűzetes gamer hülyítésem közvetlen az egész "mechanikustól instant megy fel az elod mert hamarabb kapcsol" dolog után.

(#41538) Ringman


Ringman
nagyúr

így hogy most 2-3 napig nem a saját billentyűzetemen gépelek, megint rá kellett jönnöm, hogy az oem profil nem jó nekem.

meg sikerült állandóan ű helyett entert nyomni és viszont :D

(#41539) ribizly


ribizly
veterán

Egy másik kérdés. Megjött a CM Masterkeys L és rákerültek a PBT sideprinted kupakok. Nagyon nagy élmény. Marad is ez így egy darabig. Egy kérdés. A space azért eléggé hangoska. Mi módja van, hogy halkítsa az ember. Gondolom egy o-ring nem segít sokat. Ez a módszer működhet? :R

És ez a PBT nagyon nagy királyság!!! :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#41540) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Na srácok, megrendeltem a billt.
Ugyebár ezt ha minden igaz jó sok évre veszem tehát minden részletében tetszenie kell.
Így kiesett az összes piros és fehér ledes bill ami dúrván szűkítí a kört. Továbbá red switch ami bejön nekem, és 100font volt a keret amit nem akartam átlépni egy fonttal sem viszont ami abba belefér az jöhet.
Így egy steelseries apex m500 lett a befutó.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41541) Domonkos válasza Kvelstadt (#41540) üzenetére


Domonkos
Ármester

Amugy vehettel volna kiprobalasra par olcsobb billt a hasznalt piacrol amit maximum kis bukoval par honap mulva tovabb tudtal volna adni, hogy mire mar kiforrott az izlesed, a legjobbat tudd valasztani.
Nem hiszem hogy van egyebkent olyan billentyuzet, ami minden reszleteben megfelelne akarkinek is. Minel tobbet probaltam en is, egyre inkabb ereztem igy. Meg aztan kozben nekem is formalodott egy kicsit a megitelesem veluk kapcsolatban, igy amit korabban vettem billentyuzeteket, ma mar nem biztosan valasztanam ujra.
Amugy ha vigyazva lesz ra, akkor tuti sok evet ki fog birni. :K
Ha meg megjon, akkor nagyon kivancsi leszek a velemenyedre, ha irsz rola par sort! :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41542) Kvelstadt válasza Domonkos (#41541) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Akkor mondjuk úgy hogy kezdésnek ez jó lesz.
Zöld led job lenne de jó a kék is. Több féle billen kipróbáltam a piros switchet és az jött be a legjobban.
Semmiképp nem akartam várni meg próbálgatni stb. Türelmetlen vagyok. Ma kaptam fizut, ez vokt a határidő, és ugye nem most kezdtem el itt érdeklődni.
2-3napot írtak szállítási időnek, hétvégéig meg dolgozok eleget úgyis. Természetesen majd írok róla, de ne várjátok komoly írást mert végülis elég laikus vagyok a témában.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41543) Domonkos válasza Kvelstadt (#41542) üzenetére


Domonkos
Ármester

Laikus velemenyeknek is nagyon orulunk, mert a veletlen betevedok sokkal jobban tud azokkal a szempontokkal azonosulni, amiket te is felhoztal, mint azokkal, amit mi, a topikban mar honapok ota tengodo sznobok szoktunk. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41544) Kvelstadt válasza Domonkos (#41543) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Megbeszéltük.
Amúgy régebb óta tervezek venni csak lusta meg elfoglalt voltam utána nézni/kérdezni is.
Gyakorlatilag annyira be voltam már zsongva rá hogy, ma meló közbe láttam hogy megvan a fizu, megkaptam amit réméltem (új meló) aztán albérlet kifizetés után a következő kiadás a billenyűzet volt. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41545) SPY0817


SPY0817
aktív tag

hali

keresek valami extra halk billentyűzetet lehetőleg háttérvilágítással.
(multimedia ilyen alap dolgok legyenek)

nem tudom érdemes e vagy egyáltalán létezik e ilyen mechanikusban ami nem hangosabb mint kb egy normál laptop bill (az már jó lehet)

most egy régebbi Zboard van nekem az klappol rendesen

ár ~15k ig de érdekelhet drágább is ha van értelme de csak rgb miatt nem kell :D

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#41546) PixAlan válasza SPY0817 (#41545) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Egy mx silent felveszi a versenyt egy normál laptop billentyűzettel, főleg ha nem bottom outolsz, bár egy silentes billentyűzet azért drágább 15nél. Meg azért egy silentes billentyűzetnél is van bőven halkabb.

(#41547) Kvelstadt válasza PixAlan (#41546) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ezt kartam írni mint infót amit én is tudok már, de én még nem vágom ezeket, és ezért megagytam nektek az okosítást.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41548) Zsiráfnyál válasza PixAlan (#41533) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Ne már, hülyítés gamer cuccokban ? Hova jutott ez a világ... Ha már egy "Spirit Of Gamer Pro" névben sem bízhat az ember, akkor miben ? :U

De ha terepszínben is tudna világítani, abból azért származna komoly előnyöm, nem ? 1-2 rank minimum.

[ Szerkesztve ]

(#41549) Mr.Csizmás válasza Zsiráfnyál (#41548) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pubg topic alapján egy K120-al is nyerne :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41550) Kvelstadt válasza Zsiráfnyál (#41548) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ettől amúgy rosszul voltam mikor nézegettem a bilkeket webshopokban.
Volt ahol nem vokt külön mecha bill opció hanem helyette "gamer keyboard" volt. :W

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.