Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok!

Halk billentyűzetet keresek állítható háttér világítással. Max keret 20 000 Ft. Magyar nyelvű legyen a kiosztás és csak új jöhet szóba (ajándék lesz)

[ Szerkesztve ]

(#41552) ribizly válasza ribizly (#41539) üzenetére


ribizly
veterán

Erre valaki valamit? :U
Tettem a spacebar alá O-ring-et (egyből 2-2-2 db-ot), meg kicsit jobban rányomtam. Meg egy kis vatta darabkát a stab-okhoz. Bármi okosság még azon kívül, hogy beszerzem azt a kenőanyagot és odapöttyintem?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#41553) lacus83 válasza manya777 (#41162) üzenetére


lacus83
senior tag

Ne aggódj én ma vettem 12k ért a 880at ugyanúgy Auchan.
Ennyiért ajándék volt.
Eddig oké, persze majd idővel eldől.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#41554) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok,

Ma végre megvettem első mechanikus billentyűzetem, a gépelési élmény nagyon finom, preciz tetszik nagyon, viszont a hangjahoz meg hozza kell szokjak (brown) eddig gumi harangosat hasznaltam. Kerdesem az lenne hogy normalis a mechaknal hogy nehany gombnal lehet hallani a rugo hangjat? Termeszetesen tisztaban vagyok a kapcsolok felepitesevel es pont ezert fura h vannak olyan gombok ahol egyaltalan nem hallani viszont egyeseknel igen ? Ha ez normalis szten egyutt tudok elni vele :)

(#41555) Kvelstadt válasza Zufo (#41554) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Milyen márkát, tipust vettél?
Lehet csak azok alatt van rugó ahol hallod. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41556) Domonkos válasza Zufo (#41554) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha a mukodest nem befolyasolja (ertsd: nem veszi be rosszabbul a leuteseket stb.) akkor normalis. Egyes kapcsolo tipusokra jellemzobb, mint masokra es meg a cherry klonok kozt is vannak kulonbsegek. Fixalni nem nagyon lehet, csak kozepesen sok mennyisegu munkaval. Ha egy-ket het alatt sem "kopik ossze" a kapcsolo tobbi darabjaval, es tovabbra sem szokod meg a hangjat, akkor a szetszedes is egy lehetoseg. Nem nagyon trukkos, de jo ha van hozza megfelelo szerszam.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41557) PixAlan válasza Zufo (#41554) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Normálisnak normális, tekintve hogy elég gyakori, bár nem kívánatos nyilván. Ha szét tudod szedni a switcheket lube-bal megoldható vagy legalább csökkenthető, de őszintén szólva szerintem nem éri meg a fáradalmakat.

(#41558) Zufo válasza Kvelstadt (#41555) üzenetére


Zufo
tag

Corsair k70 lux, nem hinném, hogy csak azok alatt van :D

(#41559) Zufo válasza PixAlan (#41557) üzenetére


Zufo
tag

Egyáltalán nem befojásolja mindegyik jól kapcsol, szétszedésben egyáltalán nem gondolkodom. Majd akkor a használat alatt szép lassan összekopnak a dolgok :) viszont rendeltem hozzá gumi gyűrűket mert barátnőm mihelyst meghallotta a hangját vér spriccelt a füléből szegénynek :D

(#41560) Zufo


Zufo
tag

Köszönöm a válaszokat !

(#41561) Beretvás válasza Zufo (#41559) üzenetére


Beretvás
addikt

Idomítani kell.. amugy az gyűtűtől nem lesz halkabb, max a botton out lesz tompább.

(#41562) nyunyu válasza Beretvás (#41561) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem kattogós kapcsolóknál a bottom-out a fő zajforrás.

(Még mindig nem jött meg az o-ring a magyar kupakjaimhoz :( )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41563) Zufo válasza nyunyu (#41562) üzenetére


Zufo
tag

Amugy vicc hogy itthon 5e ft egy szett o gyűrű. Ebayről meg rendeltem két szettet 400 ft ért :D nem hinném hogy ekkora minőségbeli különbség lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#41564) emiki6 válasza nyunyu (#41562) üzenetére


emiki6
veterán

Nekem meg az anne pro nem jön, pedig vagy 5 hete rendeltem. :(

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#41565) Mr.Csizmás válasza Zufo (#41563) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

más is hasonló rablás árban van, 3d nyomtatóhoz kalapácsfejű anya itthon 100-150 ft plusz áfa per darab, aliról 4$-ért jön 100 db... :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41566) Zufo válasza Beretvás (#41561) üzenetére


Zufo
tag

Igen, Igen. Pont emiatt venném, eddig ugye csak gumi harangossal volt tapasztalatom és idegből "kalapálom" a gombokat egyenlőre. Kell egy kis idő hogy hozzászokjak a kapcsolási határhoz.

(#41567) Venemo


Venemo
tag

Múltkor ebben a topicban kaptam egy tök jó javaslatot a Cooler Master Masterkeys Pro S-re. Azóta is keresem, de nem találtam egyelten boltot sem, ahol UK layouttal árulják az RGB LED-es változatát. Mindenhol elfogyott.

Van ötletetek, hol érdemes utánanézni?

(#41568) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni billentyűzet vásárláshoz.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Nagyjából 10-15e körüli összeget
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Modecon / a néhány billentyű (pl tab) iszonyatosan befeszül gépelés közben
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Többnyire írás, esetenként játék (20-ból 1x)
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Nagyjából az ár behatárolja
6.Van konkrét modell ami tetszik?
CM devastator 3, CM masterkeys lite, Cougar Vantar nézegettem eddig, de nyitott vagyok :) egérhez nem ragaszkodok.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Normál
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Világítás fontos, mivel este használom főleg! Inkább vezetékes.

Köszi a segítséget
T

[ Szerkesztve ]

(#41569) Kvelstadt válasza Zufo (#41558) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Szóval már a k70 lux is ilyen silány minőség. :DDD
Vicc nélkül, biztos jó kis bill. Én is néztem de kitűzött keret fölött volt az ára.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41570) Domonkos válasza Kvelstadt (#41569) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem a billentyuzet bibis, hanem a kapcsolo. Ahhoz meg a corsairnek viszonylag keves koze van. Egyebkent meg kifejezetten orvendetes, hogy ok kitartanak a cherry mellett.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41571) chopin42 válasza Domonkos (#41570) üzenetére


chopin42
őstag

Fnatic silentben egy-két billnél nálam is hallható volt a rugó (amíg működött), igaz, nagyon enyhén. Ami viccesebb, hogy a jobb shiftnél halkan kattan, mikor az aljára ér, lassú lenyomásnál hallani. Ez sem volt zavaró.
Megjött a clear plasti dip, hétvégén nekiesek. Most már muszáj sikerülnie, mindennel együtt majdnem egy corsair k68 áránál tartok, ami még csak nem is silent...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#41572) Kvelstadt válasza Domonkos (#41570) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Poén volt még ha rosz is.
De ha már kapcsoló. Sok steelseriesnél láttam valami olyasmit hogy QX2. Az miféle switch?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41573) Domonkos válasza Kvelstadt (#41572) üzenetére


Domonkos
Ármester

gateron fele cherry mx kompatibilis "red" switch.
[link]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41574) Kvelstadt válasza Domonkos (#41573) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Jó tudom kereső. De most csak akkor kérdezzünk ha új kérdés van? Én azért fórumozok hogy emberekkel beszéljek dolgokról. Ha elég az infó amit google-s dob, akkor ott keresek.
Amúgy így hogy gateron már beugrott hogy egyikőtök, talán nyunyu "dícsérte" itt nemrég.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41575) nyunyu válasza Kvelstadt (#41574) üzenetére


nyunyu
félisten

Végülis, Gateron Brown stemjével tök jól lehet upgradelni az MX Red/Blue/Brown kapcsolókat. :))

Taktilisebb lesz az eredmény, mint az alap MX Brownnál, meg kevésbé reszel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41576) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Jelenleg két mechanikus billentyűzetet használok, az egyik egy Corsair Strafe RGB, Mx Silent kapcsolós, a másik meg egy G.Skill KM780 RGB, Mx Red kapcsolós.
A gondom az lenne, hogy sajnos időnként némelyik billentyű dupláz, és nagyon kellemetlen tud lenni, a Corsair-nál pl a j az néha már tripláz is...
Ezt mivel lehetne megoldani?
Fúvassam át kompresszorral a kapcsolókat?

A másik meg az lenne, hogy mindkét billentyűzeten leszeretném cserélni a gyári ABS keycap szettet, valami vastagabb falú, minőségi PBT-re.
Jelenleg a G.Skillemen a régi 80-as évekbeli Chicony MX Blue kapcsolós mechám keycap szettjét használom, mert ezzel mérföldekkel jobb gépelni, és kényelmesebb is nekem.
Viszont mivel ez egy retro nagy enteres ANSI kiosztású cucc, így az í-re, a space-re, az ű-re, a win gombokra, az altgr-re, a bal oldali rövid shift-re, a jobb ctrl-ra, a nagy enterre, és a backspace-re nem tudok mit rakni...
És most tiritarka eléggé a billentyűzet... :D

Tudnátok ajánlani valami jó minőségű keycap szettet a két billentyűzetre?
Az eddigi kiszemeltem az a KBD Fans Enjoy PBT kupak szett, ez elméletileg, ha a tokkal rendelkező szettet veszem, akkor tartalmazza a Corsairnak megfelelő spacebar-t, altgr-t meg a többi gombot nem?

A harmadik kérdésem pedig az lenne, hogy mivel ez egy BLANK szett, ezeknek megoldható valahogy a feliratozása?

A válaszokat előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#41577) Ringman válasza nyunyu (#41575) üzenetére


Ringman
nagyúr

a gateron kevésbé reszel a cherry mx rednél (old batch) is így van. anne pro vs ozone strike battle az összehasonlítási alap.

(#41578) PixAlan válasza Ringman (#41577) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Elméletileg mostanában össze szedte magát a cherry és nem reszelnek már úgy, mindenesetre az elmúlt pár év cherryjei össze sem hasonlíthatóak a gateronnal meg a többi igényes mx copyval

(#41579) Kvelstadt válasza Ringman (#41577) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mit értettek az alatt hogy reszel?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41580) Ringman válasza Kvelstadt (#41579) üzenetére


Ringman
nagyúr

hogy jobban/érezhezően súrlódik lenyomás közben.
ha mostanában veszel új (nem beragadt szériát), akkor ez nem fog érinteni [link]

(#41581) Kvelstadt válasza Ringman (#41580) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Szóval ilyen is van.
Jön a napokban egy red switches apex m500. Nem tudom az mikor jött ki és hogy azon belül mikori amit kapok.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41582) eagleberg válasza Kvelstadt (#41581) üzenetére


eagleberg
tag

2 hónapos Corsair K70 Lux RGB.
Újfajta Cherry MX Red kapcsolókkal teljesen más érzés mint a régebbi MX Red-ek.
Ez már nem reszel, vajpuhán járnak a gombjai.
Kicsit keményítettek szerintem a rugón is.
Kissé nehezebbek lenyomni a gombjait. (Az MX Black-nél persze azért könnyebb.)
Ezért soha egyetlen billentyűt nem ütöttem rajta félre véletlen mellényomás miatt.
Nehezebb rugói miatt ritkább a bottom out is, ezért halkabb is.

(#41583) Katana28


Katana28
csendes tag

Sziasztok!
Hol, mennyiért tudok készíttetni kupakot billentyűzethez? E-Element Z 88-hoz szeretnék passzoló betűtípusból ékezetes szettet.

(#41584) Zsiráfnyál válasza Katana28 (#41583) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Eddigi tapasztalataim alapján egy felsőbbrendű idegen faj által üzemeltetett titkos szuperlaboratóriumban a Marson, és nagyjából a teljes világ össz GDP-jének 80%-áért.

De arra készülj fel, hogy vékony ABS lesz, és 2 hónap után lekopik róla a felirat.

(#41585) Fandango válasza Zsiráfnyál (#41584) üzenetére


Fandango
veterán

Lefordítva azt jelenti sehol? ;]

[ Szerkesztve ]

(#41586) dqdb válasza Katana28 (#41583) üzenetére


dqdb
nagyúr

Veszel Cooler Master Master Keys Lite L Combót, átpakolod róla a kupakokat, a kupakkészlettel járó ingyen billentyűzettel és egérrel pedig azt kezdesz, amit akarsz.

MAX Keyboard, a árhoz ne felejtsd el hozzászámolni a szállítási költségen felül az áfát és a vámkezelés díját.

Megkeresed westet, hogy mennyiért vállalná.

Akármelyik mellett is döntesz, legjobb esetben is megduplázod a billentyűzeted árát.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#41587) Zsiráfnyál válasza Fandango (#41585) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Nem, inkább úgy értem, hogy a világnak ideje átállnia a pénz arany tömbök formájában való tárolásáról a jó minőségű, PBT, magyar ékezetes karaktereket ábrázoló billentyűzet kupakok formájában való tárolására, azoknak ugyanis darabja kb annyit ér mint 30 kg szín arany, így sokkal kisebb helyen sokkal nagyobb értéket tudnánk tárolni.

(#41588) Crabface válasza Zsiráfnyál (#41587) üzenetére


Crabface
senior tag

Mondjuk az asztalomon... :D

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#41589) Skullwipe válasza dqdb (#41586) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Csak mondom, hogy ugyan ott fog járni mintha a combót venné meg, mert úgy is az lesz, hogy mindegyiket meg kell csinálni, de a combonál legalább ellehet talán adni az egeret :W

(#41590) PixAlan válasza Skullwipe (#41589) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Mivel non standard kiosztásos billentyűzete van viszont nem tudja majd az összes kupakot cserélni, így egy fele más billentyűzet lesz az eredmény. Persze így is jobban megéri a lite-ot venni szvsz. Legjobban pedig az éri meg, ha hagyod az egész kiosztáson parázást a rákba és megtanulsz vakon gépelni

(#41591) VSZM


VSZM
tag

Hello!

Itthon foglalkozik valaki mechanikus billentyűzetek javításával? Egy ilyen billentyűzetem van, amit nagyon szeretek, de az ENTER gomb kezdi megadni magát.

SWBF2 4 EVER

(#41592) dqdb válasza PixAlan (#41590) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ott a pont, nem kerestem rá a billentyűzet típusára, mert ISO TKL-re gondoltam a 88 miatt :W Mivel többek között Ű nem lesz, így a MasterKeys Lite, mint lehetséges megoldás, ugrott, és a MAX esetében is sakkozni kell, mert lehet, hogy saját designt kell hozzá készíteni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#41593) PixAlan válasza VSZM (#41591) üzenetére


PixAlan
aktív tag

szedd szét, gépbe bedugva egy fém darabbal(pl gemkapocs) zárd az enter billentyű forrasztásait, ha így ad jelet a switchel lesz gond, ha nem vagy csak nehezen a forrasztással

-Forrasztás esetén elég újramelegíteni az említett két kapcsolatot

-switch esetén ki kell forrasztani az adott kapcsolót és berakni egy újat

Ezt mindkettőt meg tudod oldani házilag ha van egy forrasztópákád.

Ha egyik sem segít viszont a pcb-vel vagy a kontrollerrel lesz gond, ezt nem tudom lehet e nem bodgey módon javítani.

(#41594) Skullwipe válasza PixAlan (#41593) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nem igen fog menni ha platen van, mert az összeset ki kell szerdni hozzá, csak PCB mountnál lehet ilyet. Én már kaptam ezért, hogy összekutyultam. ALPS-nál van ilyen könnyű dolgod, vagy ennek a klónjaival, cherry-nél nem megy olyan könnyen már.

[ Szerkesztve ]

(#41595) VSZM válasza PixAlan (#41593) üzenetére


VSZM
tag

Köszi megnézem! Itthon lehet valahol kapni csere switch-et? Google hirtelen nem segített.

SWBF2 4 EVER

(#41596) Domonkos válasza Skullwipe (#41594) üzenetére


Domonkos
Ármester

Amugy ki lehet plate mounted kapcsolot is egyenkent forrasztani, de megfelelo felszerelest es nagyobb tapasztalatot igenyel.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41597) PixAlan válasza Skullwipe (#41594) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Plate mountnál is lehet csak egy switchet cserélni

(#41598) PixAlan válasza VSZM (#41595) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Csak fekete switchet lehetett kapni amikor utoljára néztem(ami 2-3 éve volt, de nem hinném, hogy nagyon változott a helyzet)

Amit viszont elfelejtettem: szükséged lesz soldier sucker-re is, illetve egy switch kiszedő tool is jól jön de szerintem két kicsi csavarhúzóval is meg tudod oldani.

(#41599) nyunyu válasza PixAlan (#41598) üzenetére


nyunyu
félisten

Csak fekete switchet lehetett kapni amikor utoljára néztem(ami 2-3 éve volt, de nem hinném, hogy nagyon változott a helyzet)

Conradnál mintha lett volna rendelésre MX Black, de MX Brownt nem sikerült annó rendelnem.

Amit viszont elfelejtettem: szükséged lesz soldier sucker-re is, illetve egy switch kiszedő tool is jól jön de szerintem két kicsi csavarhúzóval is meg tudod oldani.

Plate mountnál hogy nyúlsz alá a kapcsolónak?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41600) Domonkos válasza nyunyu (#41599) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Plate mountnál hogy nyúlsz alá a kapcsolónak?
Thinking out of the box: megforditod a billentyuzetet.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.