Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41752) MadKet válasza Fandango (#41751) üzenetére


MadKet
tag

Köszi, az abszolút jól hangzik, sajnos a UK layout brown switch épp sold out :(

Egy uccsó kérdés a Tesoro Durandal-ról, hogy az miért lett nem annyira ajánlott (ha jól értelmezem az excelt) ?
18k-ert magyar kiosztassal cherry brown-al jó ajánlatnak tűnik az is, amit linkeltem feljebb konzolok szervizenel.

(#41753) MadKet válasza vlevi (#41750) üzenetére


MadKet
tag

Akkor ez a trükk benne, így már kicsit más a szitu, meg ugyebár red switch, én meg maradnék a brown-nál, de azert talonba tartom a Tesorot :)

(#41754) Fandango válasza MadKet (#41752) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos kevés szokott lenni mindenből, és gyorsan elviszik.
Nekem is várni kellett a másodikra mire lett belőle. (Facebookon követem a Drevo-t, és ott volt kiírva mikor lesz készleten ami nekem kellett)

(#41755) Crabface válasza Fandango (#41751) üzenetére


Crabface
senior tag

Ha nem vesszük a harisnyázott kábelt és a kábelvezetőt... "Hajjak meg" ez egy Victsing. :DDD Még a multimédia gombok is ugyanott vannak és az fn layer is szinte 1:1.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#41756) emiki6 válasza Fandango (#41751) üzenetére


emiki6
veterán

Ez van olyan jó mint az anne pro? Az nem érkezett meg így kénytelen leszek újra rendelni, de ha ez hamarabb megjön, az csábító.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#41757) Fandango válasza Crabface (#41755) üzenetére


Fandango
veterán

Ez a kínai piac már csak ilyen :DDD

emiki6 sajnos fogalmam sincs, nekem ez az első mechanikus billentyűzetem, sose próbáltam másikat előtte.

(#41758) MadKet válasza MadKet (#41749) üzenetére


MadKet
tag

Erre a Tesoro Durandal kérdésre valaki ?:D Abszolút nem ajánlott vagy azért nincs vele annyira nagy probléma?

"Meg van itt egy akciós Tesoro Durandal is, brown switch-el, ráadásul magyar kiosztással, ami ha jól látom már nem ajánlott. Ennek mi az oka?"

(#41759) Domonkos válasza MadKet (#41758) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem volt sose nem ajanlott, viszont soha nem szamitott kifejezetten jonak sem. Az olcsobb kinaiak szintjet hozza, de egy regebb ota a piacon levo gyartoet mar nem.
Ajanloba nem kerul be, mert nincs semmi kiemelkedoen jo tulajdonsaga - full altalanos. Ar/ertekben viszont most mar nem annyira jo, mint az olcso kinaiak elott.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41760) nyunyu válasza MadKet (#41758) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet egyáltalán még kapni a Tesoro Durandalt?

Lassan két éve ígérgetik az új szériát/utódját, de néma csend és hullaszag van a Tesoro topikban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41761) MadKet válasza Domonkos (#41759) üzenetére


MadKet
tag

Szerintem marad a Drevo a befutó, amint lesz a UK-Brown kombóból megint :) Köszi!

(#41760) nyunyu: elvileg amit linkeltem, a Konzolok Szervizénél van raktáron és azonnal átvehető. Mondjuk ahogy nézem az a világítás nélküli verzió.

[ Szerkesztve ]

(#41762) nyunyu válasza MadKet (#41761) üzenetére


nyunyu
félisten

Ők újat árulnak 18k-ért vagy "újat"?

(halvány emlékeim szerint pont a barna verzió fogyott ki először a boltokból ~2 éve.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41763) mekker


mekker
őstag

Üdv!

Valamiért ma (új usb-hub / tisztítás / random) elkezdett nem működni a billen a 'g', 'b' és 'm' karakter. mi lehet a gond?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41764) mekker válasza mekker (#41763) üzenetére


mekker
őstag

Annyit tudok még mondani, hogy más gépen sem működik, Windowson és Linuxon szintén gond van, és hogy egyáltalán nem érzékeli a gép, ha lenyomom a három billentyűgomb valamelyikét. Örülnék, ha menthető lenne, fél éves a bill.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41765) dugo_ válasza mekker (#41764) üzenetére


dugo_
veterán

Mit takar a tisztítás? Belepacsáltál valami szert?

(#41766) Domonkos válasza mekker (#41764) üzenetére


Domonkos
Ármester

Probald meg mas kabellel is!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41767) mekker válasza dugo_ (#41765) üzenetére


mekker
őstag

1 fújás alkoholos ablaktisztító kikapcsolt állapotban a gombokra, és azt töröltem át ronggyal. Cougar 200k, viszonylag zártnak tűnik, de persze lehet pechem volt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41768) dugo_ válasza mekker (#41767) üzenetére


dugo_
veterán

Öreg hiba.

Max rongyra és csak annyit, hogy épp nedvesítsen.

Tedd félre legalább 2-3 napra, de ha 1 hét után se szárad hibátlanra, akkor kuka*.

*Vagy ha szét lehet választani a rétegeit, akkor szedd szét és pucold ki. A garit már úgyis buktad ezzel a beázással.

[ Szerkesztve ]

(#41769) Pöttön


Pöttön
őstag

A G.skill KM 780 RGB tulajoktól kérdezem, hogy van e esetleg valakinek a legfrissebb 2.03-nál régebbi szoftvere?
A neten nem lehet régebbi cuccot beszerezni, csak ezt, ami a legrégebbi, és ehhez nincs kezelő szoftver, a 2.03-al meg bugos,és időnként lefagy.
Nekem nagyon kellene, mert a legfrissebb cuccal nincs kibékülve az iso kiosztású billentyűzetem. :(
Az ú-t mindig villogtatja kikapcsolt állapotban, illetve bizonyos idő után letérdel a billentyűzet, úgy hogy csak a reset segít, ilyenkor semmi másra nem reagál, még gépelni se lehet vele...

Gáz, mert egyébként egy nagyon príma minőségi, és drága cuccról van szó...
Jelenleg a legrégebbi firmware-al használom, egy frissítésektől kiherélt 2.03-as kezelő szoftverrel.
Csak így meg a kezelő szoftver fagy le bizonyos időnként, és nem működik egy pár effekt, meg makró...

A régebbi szoftverekkel tökéletesen működött a cucc!

Szóval a G.Skill-eseknek annyit tudnék javasolni, hogy kerüljék a legfrissebb szoftvert, és ha még megvan itt valakinek a régebbi valamelyik szoftver, azt kérem szépen ossza meg velem, sokat segítene! :R

A válaszokat, segítséget előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#41770) Mr.Csizmás válasza Pöttön (#41769) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

anno még 8.1 alatt bekonfigoltam (ö betű meglegyen + y-z csere), azóta el van tárolva a memóriájában, pedig volt egy-két reinstall és 10-re upgrade :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41771) Pöttön válasza Mr.Csizmás (#41770) üzenetére


Pöttön
őstag

És akkor kezelő szoftver nincs is fent nálad? :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#41772) MadKet válasza nyunyu (#41762) üzenetére


MadKet
tag

Na ezt látod nem tudom, nem beszéltem velük hogy mit érdemes tudni róla. Szerintem maradok a Drevo -nál, úgyhogy most abból vadászom a UK-Brown switch kombót.

(#41773) Mr.Csizmás válasza Pöttön (#41771) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nincs, ezeken kívül egy halvány türkizkékes háttérvilágítást állítottam meg, illetve a "képernyővédője" 10 sec után rainbow flow.

de M1-M2-M3-ra be tudsz állítani ezen kívül még 1-1 profilt, és azt is tárolja.

na ezért jobb vétel a KM780, mint a K70/K95 :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41774) imroid


imroid
tag

Sziasztok!

Szeretném az első Mechanikus billentyűmet megvásárolni de nem tudok dönteni. Van két típus amit kinéztem.
Az egyik:

GAMDIAS Hermes P1

A másik:

Tesoro Gram Spectrum G11 UXL

Mind a 2 típusból van magyar nyelvű kiosztás. A Tesoro az egyik oldalon most 25k ért árulja ezért is nem tudok dönteni. Mert külsőre designra a Hermes tetszik. Bár nem tudom hogy magyar nyelv miatt mennyire változik meg a billentyűk külseje? Esetleg van valakinek ilyen típusú billentyűje vagy tud róla képet is küldeni hogy néz ki? Mert jártam már úgy pl egy Ozone billel, hogy tök jók voltak az billek rajta pl R betűn kis töltények stb. mire megérkezett a magyar nyelvű hozzám azt hittem elsírom magam annyira silány minőség volt. Mintha 1 gyagyi billentyűt vettem volna semmi minta rajta kb mint egy 1000 Ft os billt beleraktak volna feketére lefújva :D Na azóta tartok a magyar változatoktól nehogy ismét így járjak. Szerintetek melyik választás lenne jobb? Tesoro Red kapcsolós míg a Hermes Blue vagy Brown de azt még nem láttam minden oldalon legalább is barnát. Válaszokat előre is köszi! :) :R

(#41775) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

[1], [2], nem rossz dolog a nyomtatás, de tudjuk, hogy tényleg nem olyan pontos, az anyag viszont nagyon számít a stemnél, hiszen az érintkezik egy másik műanyaggal, szóval nem mindegy miből van. DE, mindegy is a lényeg, hogy azért működik, jól átdolgozta az alap ötletet, és új életet adott végül is neki. Meg ugye nem napi használatra lesz ez. Viszont tartom, hogy ez a space invader designe nagyon sérülékeny és nem olyan jó szerintem rajta a gépelés, van valami hasonlóm és egyáltalán nem tartom jó ötletnek (a végén a G, . is csak csak megindul működésben). Mondjuk sose gondoltam, hogy PCB-hez oda csavarozható megoldás végül is nem rossz ötlet, tömbösítve így lehet rögzíteni őket majd így forrasztani tényleg sokkal könnyebb és biztos érintkezést ad, ez nagyon jó megoldás.

Gondolom mindenki megnézte már az új videóját tudjuk kinek. Nem semmi, hogy anyag felsorolás van benne miből mennyit használtak fel hozzá. Rettenetes lehet az a szorulás benne. De tényleg jól mondja, a tartóssága viszont kifogástalan lehet, 7 tűvel kapaszkodni hogy biztosan működjön... ejha.

[ Szerkesztve ]

(#41776) Mr.Csizmás válasza Skullwipe (#41775) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

en pl. csak PETG-ből tudnám elképzelni a nyomtatást, a PLA túl rideg ahhoz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41777) Pöttön válasza Mr.Csizmás (#41773) üzenetére


Pöttön
őstag

Azzal tisztában vagyok, hogy több profilt is belehet állítani, ezt én használom is rendszeresen.
A 3. profil szét van makrózva, azt használom melóra. :D
Csak kellene egy működő szoftver, amivel betudnám a világítást, és a bonyolultabb makrókat állítani.
Utána már engem se érdekelne, meg nem állítgatnám.
Hülye fejjel, letöröltem anno az összes régebbi szoftvert, pedig megvoltak. :W
Most meg már bezzeg csak a legújabb tölthető le... :(

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#41778) Pöttön


Pöttön
őstag

Pár nap keresgélés után végre valahára találtam egy 2.01-es változtatot. :C
Akkor így már a probléma meg van oldva. :C

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#41779) Skullwipe válasza Pöttön (#41777) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ezt nézted már? Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#41780) Werkly válasza imroid (#41774) üzenetére


Werkly
őstag

Biztos le fogják húzni a retyón a Hermest de nekem az van és nincs vele gond. Csak blue van mindenhol. Magyar fórumok szerint a kék játékhoz fos, külföldi fórumokon más a vélemény. Ha mindenből csak az ajánlottakat vennénk akkor minek gyártják a többit? Igaz mondanák a nem hozzáértőknek. A Hermes mellet szól a csuklótámasz ami elfogadható nekem. A világítás is jó. Hera progival testreszabható. Én 2 hónap használat után nem bántam meg. De előtte sosem volt komolynak mondható billentyűzetem. Egy Genius KB29e calculator után ez más "feeling". Szerintem nézd meg őket élőben vagy tán youtubeon aztán válassz!

(#41781) Domonkos válasza Werkly (#41780) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintunk a kek kapcsolo jatekhoz nem "fos", de a piros/fekete/barna/kek felhozatalbol mindenkepp a leggyengebb. - jatekhoz.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41782) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Max 20.000 Ft, de ha van lényegesen jobb, tudok kicsit többet is kiadni rá.

2.Használt szóba jöhet?
Nem.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
A meglévő mellé lenne.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Másodlagos billentyűzet kellene, amely vezetéknélküli és touchpaddal rendelkezik, hogy az ágyból is tudjam vezérelni filmnézés közben a gépet.

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mindegy.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs, nem tudom pontosan mi a neve ennek a koncepciónak.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Magyarhoz vagyok szokva.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Nem fontos a numbad, talán a hangerő gombok lennének leghasznosabbak.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Mint ahogy mondtam, vezetéknélküli, touchpados billentyűzet kellene.

(#41783) Pöttön válasza geckowize (#41782) üzenetére


Pöttön
őstag

Esetleg ez?

Itt elvileg magyar.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#41784) Domonkos válasza geckowize (#41782) üzenetére


Domonkos
Ármester

Logitechnek vannak ilyesmi billentyuzetei, amik jok. Azokra vess egy pillantast!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41785) Lenry válasza geckowize (#41782) üzenetére


Lenry
félisten

Unified Remote, ha tényleg csak távirányítani akarsz, azért fölösleges venni 20k-ért egy billzet.

De ha mindenáron akarsz, akkor Logitech K400 vagy Microsoft N9Z.
Nekem mindkettővel jó tapasztalataim vannak.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41786) Skullwipe válasza Domonkos (#41781) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Szerintem nem véletlen, hogy Outemu játékra van, nem igazán van hysteresis-e, annyira pont akkor kapcsol mint amikor átkattan, én nem bírom átnyomni úgy hogy ne kattanna, akár milyen lassan nyomom, egyszerűen nincs az a pont ahol még éppen pont nem kattan, de közben meg aktiválódik (amennyi még is van, szerintem az egybe lévő kapcsolók is tudják produkálni ezt az ici-pici előbb aktiválódást). Ezt könnyen meglehet csinálni Alps kapcsolónál például, ott annyira könnyű nem kattintani és egyből érzékel, hogy az nem igaz. Szerintem nem az én billentyűzetem a nagy kivétel ahol ez nincs. Persze ott van, hogy nem minden kapcsoló biztos hogy pont ugyan úgy viselkedik, és ez biztos igaz is, de kíváncsi leszek ez hogyan fog változni ahogy telik az idő Outemu Blue-nál és ahogy jobban "betörik" a rugó is ha jól tudom így mondjátok.

[ Szerkesztve ]

(#41787) Ringman válasza Skullwipe (#41786) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem viszont az többször sikerült outemu blueval, hogy kattant de nem kapcsolt

[ Szerkesztve ]

(#41788) geckowize válasza Pöttön (#41783) üzenetére


geckowize
őstag

Pöttön
Domonkos
Lenry
Köszi szépen a válaszokat!

(#41789) Skullwipe válasza Ringman (#41787) üzenetére


Skullwipe
senior tag

De te 30g-ossal is jól meg vagy, Nekem még ez az 50g is nagyon könnyű. Én simán eltudom képzelni, hogy a feketével jól ellenék. De ez mindegy is, valóban én is találkoztam ilyennel, de nem biztos hogy ez csak a kapcsoló miatt van, sok mindentől függ.

[ Szerkesztve ]

(#41790) imroid


imroid
tag

Sziasztok!

Tegnap tettem fel egy kérdést 2 billentyűvel kapcsolatban. A Hermes P1 -ről már úgy néz ki minden infót be tudtam gyűjteni. A másik billentyű 1 Tesoro lenne:

Tesoro Gram Spectrum G11 UXL

Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy vásárolt e már itt valaki pont ugyan ilyen billentyűt magyar kiadásban? Ha igen akkor tudna nekem pár képet küldeni a gombok kialakításáról illetve a külsejéről, kinézetéről? Válaszokat és segítséget előre is köszönöm! :) :R :R :R

(#41791) Mr.Csizmás válasza imroid (#41790) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem bántásképp, de ha lemondasz a magyar feliratozásról, kb. 3000%-al több lehetőséged van választani. ;) :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41792) imroid válasza Mr.Csizmás (#41791) üzenetére


imroid
tag

Már kezdek beletörődni hogy elengedjem a magyart :D

(#41793) Domonkos


Domonkos
Ármester

Ha valakinek megfelel a Ducky one 2, akkor batran tudom ajanlani, mert ez a ma ujonnan kaphato*, legjobb billentyuzet ~szerintem. Most egy egesz hetveget volt nalam es nem nagyon tudtam belekotni.

szerk: * es konnyen beszerezheto.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41794) depzoo


depzoo
tag

Sziasztok?

Logitech-ek kozul melyik a jobb valasztas: G213 14e Ft vagy G810 32e Ft ?
Lattam hogy nincsenek a listan de magyar honban nem ennyibe kerulnek, igy sem lehetnek jok?

Meg nem volt korabban mechanikus bill nekem, jatekra es munkara lesz, mind2 intenziv.

Referencia: jelenleg egy Steelseries Apex 300 van de a WASD kez felkemenyedni 3,5 ev hasznalat utan.

Max 30-ig jobb ajanlat ha ezek nem? Csak ujat vennek, UK kiosztast.

Egyeb: UK amazonrol lesz a vasarlas, ott vannak ezek az arak. Onnan johet jobb ajanlat is, hasonlo arakon.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

Ryzen + Vega (?)

(#41795) Domonkos válasza depzoo (#41794) üzenetére


Domonkos
Ármester

Membranos billentyuzetet 10k felett sehogy sem eri meg venni. a G810 is csak akkor lehet jo valasztas, ha tetszenek a kapcsoloi. En szemely szerint nem rajongok ertuk...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41796) Ringman válasza depzoo (#41794) üzenetére


Ringman
nagyúr

g213 nem mecha, azt ne vedd

(#41797) Mr.Csizmás válasza depzoo (#41794) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

90GBP-ért van KM780 piros háttérvilágítással Cherry MX Red.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41798) depzoo válasza Domonkos (#41795) üzenetére


depzoo
tag

G910-et probaltam uzletben es nem volt vele bajom. Ismetlem, sosem volt meg a kezem alatt cherry kapcsolo.

Hacsak az asus cerberus nem az, mert olyan is volt az uzletben.

Ryzen + Vega (?)

(#41799) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Logitech G19 58k

edigital valahol talált egy raktársarkot :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41800) Ringman válasza Mr.Csizmás (#41799) üzenetére


Ringman
nagyúr

meg kell becsülni a lehetőséget, mikor 58k-ért tudsz membrános billentyűzetet venni :D

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.