Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52701) Reggie0 válasza 8th (#52700) üzenetére


Reggie0
félisten

A vezetok tobbsege hulye es a kormanyrantogatasban latja a problemak megoldasat. Ugyanez szokott lenni rafutasos balesetnel is, ahelyett, hogy belemenne az elotte levo allo autoba, inkabb elrantja es belemegy a szembol 50-100-al jovobe. A masik nagy hiba, hogy mindezt fekezes kozben teszi, igy meg az auto is sokkal kevesbe kontrolalhato. Ha valoban rantani kell a kormanyt, akkor fekezes az utolso pillanatig, fek felengedese(esetleg gazadas) es utana kormanyzas, majd egyenesben vagy nagy ivben ismet fekezes a celravezeto.
Mondjuk a gyalogosokkal szemben a furgonnak nem lett nagy kara.

[ Szerkesztve ]

(#52702) szabonagyur válasza Reggie0 (#52698) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felénk vigyázni kell ha kilépsz a ház ajtaján mivel a biciklisek a járdán, legtöbbször az épület belső felénél biciklizni a bicikli út helyett.... Sokszor láttam cifra dolgokat.

Más:
Lehet kéne nekem is valami dashcam...
Komolyan keresek valami elkerülőt és nem megyek az érintett felüljáró közelébe többet...
Ma delikvens nem tudta megmászni, kb. 20-al araszolt felfele, mivel távolból láttam beálltam belsőbe és gondoltam elmegyek mellette. Erre gondolt egyet és beállt a 2 sáv közepére. :(((

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52703) Reggie0 válasza szabonagyur (#52702) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, en mar jartam szarul dashcam hianyaban, szoval kifejezetten tamogatni tudom csak az otleted.

(#52704) szabonagyur válasza Reggie0 (#52703) üzenetére


szabonagyur
félisten

Főleg ilyenkor amikor a hülyét zavarja ha megelőzöd mivel nem bír felfele menni és inkább berántja a 2 sáv közepére és úgy megy majd vigyorok benne amikor kiérve a városból megelőzöd (bár még akkor is próbálta nyomni a kormot... kár, hogy sok esélye azért nem volt... :D)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52705) Reggie0 válasza szabonagyur (#52704) üzenetére


Reggie0
félisten

Ram kanyarodo savbol ramhuztak, mikozben az egyenesen menoben mentem. Nem akarta elismerni, mig ki nem ert a rendor. A rendor meg bezsarolt, hogy akkor engem is megbuntet ha ragaszkodok a feljelenteshez. Nem volt kedve dolgozni. En meg nem engedtem a zsarolasnak. Az eloado meg egy orson volt a jarorrel nyilvan kollegak, szoval burkoltan mondta, hogy ha nincs felvetel akkor az van amit a jaror megallapitott es nem erdekli a fizika se. Persze en is elszurtam, mert az elso kifogasolasnal kerni kell a szabalysertesi birosagi targyalast, csak en ezt akkor meg nem tudtam, igy buktam, masodjara mar meg sem kifogasoltam.

[ Szerkesztve ]

(#52706) mephi666 válasza Reggie0 (#52703) üzenetére


mephi666
nagyúr

kicsit bánom utólag, hogy nem xiaomi yi-t vettem, 15 körül és spórolni akartam még párezret... korábban linkelt videóimból látható a "minőség", ami nem a legrosszabb, de nem is a legtökéletesebb... helyi közlekedési csoportban szoktam látni yi-vel készült videókat: meggyőző cucc :K (szürkületben/sötétben pedig ég és föld a különbség... ránézésre megéri az árát)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#52707) dh66e válasza 8th (#52700) üzenetére


dh66e
veterán

Nem is értem,illetve de, bactatta a telefont, felnéz, itt áll egy kocsi, mentsük a helyzetet... :W

Na de amikor ilyennel szembesülsz az se kutya... :W

(#52708) Reggie0 válasza mephi666 (#52706) üzenetére


Reggie0
félisten

Yi-rol en is jokat hallottam.

(#52709) 8th válasza dh66e (#52707) üzenetére


8th
addikt

A sofőr legalább annyira képben lehetett mint pár éve az a mamika aki a navigáció "fordulj jobbra" utasítására befordult jobbra. A padkán át egyenesen a gyalogos aluljáróba. :( [link]

(#52710) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Tegnap megyek haza melóból..
tekerek a kerékpárral normális tempóban, nekem jobb oldalra lakóházak, bejarokkal.

Egyszer csak úgy.. az egyik ilyen megelőzve engem, hirtelen befordul előttem kb 2-3 m-el.
Index kint volt, de ilyet szerintem akkor sem csinálunk...

Azt is láttam hogy mellém érkezik balról, de nem bírt volna talán max 3mp-et míg elgurulok a bejárója elől..
Még a forgalmat sem nagyon tartotta volna fel addig, mível elég széles utca.

(#52711) MasterMark válasza aprokaroka87 (#52710) üzenetére


MasterMark
titán

Mindegy az index, ha egyenesen haladsz neked van elsőbbséged. (Már ha az úttesten mentél.)

Switch Tax

(#52712) aprokaroka87 válasza MasterMark (#52711) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ott igen.. nem ijedtem meg, de meglepődtem kissé...

(#52713) Lauda válasza MasterMark (#52711) üzenetére


Lauda
félisten

Ha például a párhuzamos kerékpárúton halad, akkor is elsőbbsége van az egyenest haladó kerékpárosnak a kanyarodó járművel szemben.

(#52714) MasterMark válasza Lauda (#52713) üzenetére


MasterMark
titán

A kerékpár út is úttest ha külön van, ha meg egyben a másikkal akkor is. :D

Arra gondoltam, hogy járdán nincs elsőbbsége viszont.

Switch Tax

(#52715) Lauda válasza MasterMark (#52714) üzenetére


Lauda
félisten

A kerékpársáv az úttest része. A kerékpárút az út része. :)

A járdán nincs.

[ Szerkesztve ]

(#52716) szabonagyur válasza aprokaroka87 (#52710) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg szerencses is volt, hogy 2-3 meter tav volt.

Par hete venasszony elottem a szo szerint mellette levo (de lehet mar elotte is volt) biciklisre huzta ra a kocsit majd elhajtott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52717) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

9 piros lámpán hajtott át

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#52718) MasterMark válasza Chris Kiki (#52717) üzenetére


MasterMark
titán

Bele volt kényszerítve. ;]

szerk.: Egyébként nem értem miért nem lehetett most is közvetlenül a youtube videót linkelni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52719) Chris Kiki válasza MasterMark (#52718) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Miért zavar ez téged? Tartozik hozzá egy korrekt esemény leírás, hátha valakit érdekel. Vagy csak unatkozol :F

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#52720) MasterMark válasza Chris Kiki (#52719) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert van egy eredeti is: [link]

Miért kell ilyen reklámoldalakon keresztül linkelgetni az ilyeneket. Pont ezért zavar.

Switch Tax

(#52721) cappa72 válasza MasterMark (#52720) üzenetére


cappa72
nagyúr

Viszont használta az indexet, ami ritkaság számba megy manapság! (mármint nem a honlapot)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#52722) MasterMark válasza cappa72 (#52721) üzenetére


MasterMark
titán

Amúgy én nem tudtam, hogy ha menekülsz a rendőr elől, akkor még pluszban számolják is a kresz szabálysértéseket. :D

Switch Tax

(#52723) Chris Kiki válasza MasterMark (#52720) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ha ismertem volna az eredeti linket, azt linkeltem volna. Ha Te ismerted volna, nyilván Te is azt linkelted volna, nem a YT videót, de Te sem ismerted, gondolom utólag rákerestél. Én a Népszava oldalán találtam rá a videóra, és azért linkeltem azt, mert a YT oldalán nem volt leírás és a kommentezés is tiltva van. Továbbra is felesleges kötözködésnek érzem a hozzászólásod komment részét.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#52724) szabonagyur válasza Chris Kiki (#52723) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem kell rákeresni, a linkeden rákattint a videón belül pl. a címre és behozza a youtubet

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52725) MasterMark válasza Chris Kiki (#52723) üzenetére


MasterMark
titán

Mennyire olvastad el amit linkeltél, ha már arra hivatkozol? Ott van az első mondatban a hivatalos police.hu forrás. Nem kellett keresgetni. A fele szöveg meg onnan van átmásolva a másik fele meg átfogalmazva.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52726) Chris Kiki válasza MasterMark (#52725) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Az ottani link kimaradt nekem, de nem is ez a lényeg, hanem a felesleges kekeckedésed. Ha nem tetszik az adott (egyébként teljesen ontopic) link, akkor utána belinkeled a YT vagy a police.hu oldalát, mindenféle negatív és teljesen felesleges komment nélkül, és el van intézve a dolog. De neked okoskodni is kell egy kicsit. Na ez nem tetszett.

De részemről lezártnak tekintem ezt a témát, túl sok időm ment el erre, nem kívánok tovább offolni. Az erre adott válaszodat még elfogadom, reagálni már nem fogok rá.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#52727) BigBear


BigBear
senior tag

Mi a f@sz van az emberekkel? :W

Egy sima ~80km-en ma és tegnap több barommal futottam össze, mint az elmúlt fél év alatt.
Idős sofőr (mint megtudtam, mikor elmentem végre mellette), közút, szédítő 60-as, majd 50-40-es tempójú kocsisor. Vagy 10km-en ez, forgalom, kígyózó sor mögötte, de nem engedne el senkit. Szokásos, meredek előre, izomból markolom a kormányt illető. Az ilyen hogy kap még jogosítványt?

Minimum 3-4 ökör, akik az út közepén autóznak és/ vagy amikor előz az ember, 1. ráhúzzák a másikra, 2. eszement gyorsításba kezdenek amikor észreveszik, hogy mellette van a másik, majd előzés után visszaállnak a 70-es tempójukra és elmaradnak, 3. kétszer is dupla előzésnél a hátsó rágyorsít, nehogy elé menjen be az ember.

Előzékenység nulla. Bev. központ parkoló dugig, de nem engedne ki a barom, nagy gázzal jelzi, nehogy a félig már kilógó ki tudjon fordulni teljesen, inkább elmegy körözni, mert hely nincs. :W

Gyalogos elenged zebránál, de az inkább megáll trécselni. Ha meg elindul az ember, még neki áll feljebb, rázza az öklét, mert pont akkor meg kell indulnia.

Kanyarodó főút, macisajton át a birka, meg még rázza is az öklét, mert ő jött egyenesen. Tudom, a mackósajt nem betonfal... kár...

(#52728) cappa72 válasza BigBear (#52727) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ma qrvameleg lett, túl nagy volt a hőingadozás, és ez az emberi idegrendszerre sokszor károsan hat.
Ez is okozhatja, vagy legalább egy tényező.
A másik tényező a "belefutok" faktor, jól összeszedted véletlenül a kibeszélendő eseteket.
Lesz még jobb nap is!
:)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#52729) aprokaroka87 válasza BigBear (#52727) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elég erős front hatás van...

+ Van akinek frontin hatása is lehet

(#52730) Lauda válasza BigBear (#52727) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem a jarvany keverte meg a fejeket, persze egyebkent is borzalom ami az utakon zajlik. (amit en tapasztalok belole)

[ Szerkesztve ]

(#52731) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

(#52732) Reggie0 válasza Chris Kiki (#52717) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo szar az a kamera, ha mindig razoomol az esocseppekre.

(#52733) szabonagyur válasza aprokaroka87 (#52731) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én előbb láttam egy autóst aki egy irányú mellék utcában, kb 30-as táblánál hajtott forgalommal szembe be úgy egy kereszteződésbe, hogy a telefont nyomkodta és körül sem nézett... :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52734) Chris Kiki válasza Reggie0 (#52732) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Tévedsz! A személyiségi jogok védelme miatt ez egy szándékos homályosítás. :DDD

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#52735) mephi666


mephi666
nagyúr

neki is megártott a korona

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#52736) Reggie0 válasza Chris Kiki (#52734) üzenetére


Reggie0
félisten

Tevedsz. Latszik, hogy amikor homalyos a kornyezet, akkor eles a vizcsepp az ablakon. Valamint a vizcseppek atmeroje is valtozik, tehat egyertelmu, hogy a zoomol es nem utolagos homalyositasrol van szo. Siman ocska a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#52737) dh66e válasza mephi666 (#52735) üzenetére


dh66e
veterán

Vótmá! ;]

(#52738) Chris Kiki válasza Reggie0 (#52736) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Azt már elfogadtam magamban, hogy az emberekből kiveszett az irónia megértése, de hogy egy mosolyjelet sem tudsz értelmezni...

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#52739) Reggie0 válasza Chris Kiki (#52738) üzenetére


Reggie0
félisten

Bocs, nem vettem eszre.

(#52740) tyielow válasza mephi666 (#52735) üzenetére


tyielow
aktív tag

Szomorú, hogy ezek tömegével vannak az utakon és csak a vak szerencsén múlik, hogy nem futsz össze velük. Asszem ma reggel erről beszéltek a Balázsék...
De ha nem is a háziorvos a gyökszi, hogy 5 ezerért odaadja az alkalmasságit, de a papókat sem értem. Miért nehéz felfogni, hogy már nem olyan fit, reakcióképes, stb. mint 20 éve?
Van egy erősáramú tervező partnerem, nagyon benne van már a korban, ő maga pl. úgy vélekedik - szerintem nagyon helyesen -, hogy addig fogja tolni a szakmát, amíg jól érzi magát míg csinálja és jól csinálja. De ha egy apró jel kezd arra utalni, hogy már kopik fejben és képes HIBÁT okozni, akkor befejezi... hát, ezek az autósok sztem minden héten alkotnak valamit :D :(

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#52741) cappa72 válasza BigBear (#52727) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hja, ma reggel, 11km-es távot mentem a munkahelyre.
- útápítés, lámpás forgalomirányítás: motorfékkel gurultam rá a lámpára, mögöttem a dácsia dászter a seggemben, feszülten várta, mikor tud előzni, de hát jött szembe az épp elengedett forgalom.
- szabálytalanul, másokat veszélyeztetve előző - vw passat (illetve olyan helyen is akart előzni, ami iszonyat veszélyes. na ekkor szépen lemaradtam egy kb 100m-t)
- körforgalomnál elsőbbséget meg nam adó utánfutós platós teherautó - egy szabályosan jövő kombi passat majdnem belekoccolt
- lakott területen belül 51-gyel menvén már a seggemben a kia, női vezetővel... alig várta, hogy legyen egy kiskapu, és tolja neki
- miután a női kia elment, kollégám a cégünk előtt még nyomta, hogy meg tudjon előzni (mert csak 51-gyel mentem még mindig), majd 110m múlva ugyanúgy bekanyarodott, ahogy én.
Mindez negyed óra leforgása alatt.

De volt példa szerencsére az előzékenységre is, amikor a szembe jövő megállt, és beengedte az előttem balra fordulni vágyó autóst, hogy a mi irányunkból a forgalom ne álljon meg. :K

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#52742) philoxenia válasza cappa72 (#52741) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ma engem Szolnokon kb. 80-al előztek meg, mert csak szűk 60-al mentem, majd lámpák, forgalom és két kilométer múlva tíz méterrel előttem lefordult a McHale-hez. Az érdekes az volt, hogy 06:05 volt már, tehát hatra sehogy sem érhetett oda..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52743) MasterDeeJay

A meleg tényleg károsan hat egyesekre. Balaton mellett dolgozom, ilyenkor elég nagy a forgalom és bizony rengeteg a kevésbé jó képességekkel rendelkező vezető. Ilyen időszakban fokozottan kell figyelni egymásra.

Kanyarodnék ki egy Aldiból és látom hogy kirakja indexet befelé tehát nekem elvileg szabad az út. De ilyenkor rá szoktam nézni a sofőrre is, gyanús volt a zombi tekintet így nem mentem ki szerencsémre ugyanis azzal a lendülettel ment egyenesen tovább és a kereszteződés után lenyomta az indexet. Ha bíztam volna benne és kimegyek elé akkor lett volna csatt és persze gondolom mivel neki volt elsőbbsége én lennék a hibás ha indexel ha nem.
A lényeg az hogy kell nézni a sofőr tekintetét merre néz mert abból tudom megállapítani hogy valóban be is akar kanyarodni vagy csak tévesen indexelt. (jelen esetben zombi volt az illető)
- Másik ami már rendszeres, lassan halad néha kimegy ide oda a sávból mintha be lenne aszva. Na attól falra mászok, hetetne pár ilyen befigyel. Meleg van de akkor legalább nyomja be a légkondit minimumon és ne szédölögjön már az úton, vagy álljon meg pihenni. Héten 3 ilyen is volt már, lemennek az útról visszarántják.
- Harmadik, lassan halad 70-80 közuton ami még önmagába nem lenne baj de előzni sem lehet akkora a szembeforgalom, tetézi a bajt hogy kanyarokban random lassítgat 60-ig is. De a legrosszabb az amikor ez a lassít gyorsít tevékenység teljesen kiszámlíthatatlanul történik. Nem azzal van a baj nekem hogy lassú hanem fölösleges gyorsítás lassításra kényszerít ami nekem többletfogyasztás és jobban oda is kell figyelni rájuk. (alapvetően én is tartom a limiteket +-10%)
- Utolsó aki nagyon siet, álltalánosítok igen ez jellemzően a drágább autósok jellemzője. Itt leginkább a hülyeségük miatt néha kialakuló veszéles helyzetekkel van a baj meg persze azzal hogy 0 percet nyernek a sietségükkel mert a város széli lámpáknál ismét találkozuk vagy éppen pont a nagy forgalom miatti torlódásoknál látom viszont őket.
- bónusz a kormolós dízelek, nem egyszer volt hogy fekete korom füst amin nem lehet átlátni vagy éppen dől be az utastérbe a szaga (mert én nem kapcsolok belső keringetést) na azokat kényszerből meg kell előznöm mert nem bírom a szagukat. (az nem érdekel hogy műszakilag romhalmhaz csak ne büdösködjön elöttem) Hozzáteszem láttam ilyet egy aránylag új 3 betűs márkánál is ami dupla kályhacsőből ontotta a füstjét. Furcsa módon a kék füstös benzinesek nem annyira büdösek.
Múlt héten kanyarodó emelkedő kapaszkadó sávban mászik fel valaki, szembe jövőknek záróvonal szóval biztonságosan előzhetek a másik sávban. Nekikezdek és persze hogy szemben valaki úgy gondolta hogy az én sávomban szeretne menni és a záróvonal az valami varázslatos dolog és nem hisz a varázslatokban, szerencsémre épp befértem, de a mögöttem jövő aki szintén előzőzte a kapaszkodót az meg nyomta a dudát és be kellett fékeznie.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52744) Reggie0 válasza MasterDeeJay (#52743) üzenetére


Reggie0
félisten

Meleg az ilyen. Par eve augusztusban verofenyes deli napsutesben valahol bp-en rakos rettenetesen mentunk a fouton autoval, baratom vezetett. Egyszer csak a szembe bringazo mama elzkezd balra huzodni, majd bekanyarodni elottunk. Satufek stb. 5 meterrel elotte megalltunk, ijedtsegtol elesett. Odamentunk megkerdeztuk, hogy hogy van stb., azt mondta nem is latott minket szeme jonni. (40-50 kozott mentunk). A hoguta teljesen kinyirja az erzekeket egyeseknel.

Dizelhez: minden dizelauto sokkal budosebb. Nekem is az van, de az is budos. A benzineseknek sokkal kevesbe van szaga, foleg ha nem eszi az olajat(vagy nem ketutemu, ami helybol eszi). Jartam kozelkeleten par helyen, ahol az autok surusege triplaja a bp-inek, mind benzines, 80 forint a benzin literje. Nem is jo a levego, de nem ez a fanyar orrfacsaros szaga van, mint amit a dizelek produkalnak.

[ Szerkesztve ]

(#52745) Elemental


Elemental
addikt

Nem tudom mit vagytok úgy oda, ha megelőznek titeket. Vagy menjetek annyival, hogy ne előzzenek meg, vagy menjetek lassan azzal a tudattal, hogy meg fognak előzni. Ezt el kell fogadni.
Apósom a tipikus példa, ha 50-nel szabad menni, ő 49-cel megy, és ha letolják az útról, akkor meg mutogat, meg háborog.
Én az előzéshez nem úgy állok hozzá, hogy jaj, ma 10-szer akarok előzni, hanem van egy tempóm, és ha valaki annál lassabban megy, akkor átugrok rajta. Kész, el is van felejtve, ha benne ezért szálka marad, az nem az én problémám.

(#52746) Reggie0 válasza Elemental (#52745) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyszeru oka van: Sajnalatos modon Mo-n a kozlekedes pozicioharc is. Ok azt hiszik, hogy nekik JAR (igy nagy betuvel) az elfoglalt poziciojuk.

[ Szerkesztve ]

(#52747) philoxenia válasza Elemental (#52745) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolom nem jártál még úgy, hogy mész mondjuk 95-el, jön valaki, megelőz és beáll előtted 85-re.
Szerencséd volt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52748) cappa72 válasza Elemental (#52745) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem vagyok "úgy oda", ha megelőznek. Nem fáj.
Előzékeny sofőrnek tartom magamat (viszont szeretek menni :DDD) .
Sőt, ha kell, jelzem is, hogy mennyé' pajtás, én ráérek (motorosoknak meg főleg).
Lakott területen belül is aki akar, had menjen. De ha már többel megyek, mint a megengedett (ha csak 1km/h-val is), akkor ne jöjjön a seggembe, és ne akarja szétb.szni az ideg (mert engem nem fog, az biztos... inkább hangosabbla állítom volume gombot, had bömböljön a Tankcsapda); más is van az úton nem csak ő. A kollégámról meg nem is beszélve. 110m távolságot nem bír motorfékkel menni? Nekem amúgy mindegy, mindenki közlekedjen a saját tempójában, stílusában - ez rendjén is van; de ne veszélyeztessen mást.
Autópályán sem fogom megérteni azokat, akik azt várják, hogy megnyíljon előttök az út, mert ők 170-nek akarnak menni - holott 110-zel megy a belső sáv... és ekkor jön a jobbról előzni próbálkozás...
Meg ha valaki balra kanyarodik, és megvárom míg befordul, abból már majdnem volt bajom - parkolóba mögöttem bevágott a szöszi, onnan akart kikerülni (megelőzni). És a balra kanyarodó pont bekanyarodott, én elindultam, a szöszi meg a parkolóból akart kivágni elém. Jó nagyot kellett fékeznie, és nekiállt mutogatni... Hangerő fel... ennyi volt a megoldásom a témára.

Én is megelőzöm azt lakott területen kívül, aki 80-nal megy, vagy nem az én tempómban. De nem akarok belőle ügyet csinálni. És nem is fogok. Ez nem harc, és nem is verseny.
Ha valaki 90-nel megy, és nem tudom megelőzni, nem állok a seggébe, hanem előre gondolkodván kémlelek előre (és hátra is), hogy mikor biztonságos; kissé lemaradok, és lendületből előzök, ha kell.
Traktor után is megyek 2km-t, ha nem lehet előzni, de 6 kocsiból álló sort is megelőzök, ha csak 60-nal mennek ott, ahol 90 a megengedett.

Ha valaki szabályosan közlekedik, az másnak miért fáj? Én ebből indulok ki.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#52749) mephi666 válasza cappa72 (#52748) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ebben csak akkor van kivetnivaló, ha a tankcsapdától valami újabb "album" szól :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#52750) cappa72 válasza mephi666 (#52749) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Na a "lopom a zenét.... té á en ká cé es á pé dé á..." na az sosem fog megszólalni az autómban...

Aztán belegondoltam abba is, ha lesz egy Impreza STi vagy WRC alattam, akkor vajon képes leszek-e féken tartani az ösztöneimet... tekintve, hogy huszon évekkel ezelőtt Győr belvárosából 25 perc alatt átértem a tatabányai kórház parkolójába egy Toyota Corolla Gti-vel.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.