Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54001) fjudors válasza Csabex (#54000) üzenetére


fjudors
aktív tag

hát, én igyekszem nem elállni a kereszteződést..
de, amikor itt a Bajcsyn a lámpánál másodikként indulok a zöldre, és nem érünk át..akkor csak pislogok. ha maradok, várok, akkor vagy bevágnak a buszsávból, vagy a következő pirosnál a keresztforgalom tölti ki. itt most csak úgy lehet halladni, ha átmegy 2-3 autó a zöldön, és reménykedik, hogy kijut a kereszteződésből a lámpaváltásig..
katasztrófa.
tegnap az árpád fejedelem útján két kocsi és egy biciklis csatt, emiatt is óbuda-Corvin 1ó25 perc...

(#54002) mezis válasza fjudors (#54001) üzenetére


mezis
nagyúr

Zöldre a lámpa. Megnézem a kereszteződés túloldalát. Ha nem férek be, akkor nem megyek.
Ezzel nem tartom fel a forgalmat, ha a túloldalon állnak, akkor mit veszítek (veszítenek a mögöttem lévők) azzal, hogy én meg a kereszteződés előtt állok ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#54003) Lauda válasza nyikszi (#53999) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekes az emberek általában felfigyelnek arra, ha valami közlekedési problémát idősebb ember követ el. A fiatalok, középkorúak ennél sokkal drasztikusabb dolgokat csinálnak. Véleményem szerint szükséges lenne páv vizsgát bevezetni minden gépjárművezető számára és mondjuk 5 évente újravizsgázni. Ha azon második-harmadikra sem felel meg, viszlát jogsi.

Aki az ötödik forgalmi vizsgán is megbukik, annak menni kell páv 4-re, ha szeretné folytatni a vizsgázást.. Mondjuk az egy nulla, én legaláb 2-es, 3-as szintet írnék elő, azért az nehezebb. Vagy ha nem páv vizsgát, akkor szimulátoros vezetést. Így a testi és mentális állapot is felmérhető, hogy elégséges-e a forgalomban.

[ Szerkesztve ]

(#54004) stickermajom válasza Lauda (#54003) üzenetére


stickermajom
addikt

Így-így. :K 65 év fölött viszont legyen kötelező 2 évente, 75 fölött évente. Illetve saját háziorvosa senkinek ne adhasson egészségügyi alkalmasságit és olyan balesetnél ahol felmerül egészségügyi probléma vizsgálják meg az orvos felelősségét.

(#54005) mephi666 válasza mezis (#54002) üzenetére


mephi666
nagyúr

az a legjobb, amikor normál követési távolságot tartva átmegyek a zöldön, amit zebra követ és a belsőből a zebrán bevág elém egy birka, majd megáll a sor, ő épp átfér a zebrán, én meg rajta ragadok... holott számolok azzal, hogy átférjek, de azzal nehezen tudok, hogy majd a zebrán kib*ssza az indexet és már húzza is elém a kocsit (vagy az index elmarad épp) :U itt ez elég gyakran előfordul

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#54006) fjudors válasza mezis (#54002) üzenetére


fjudors
aktív tag

tehát még nem jártál arra mostanában.
mert nem egyszerre vált a lámpa.a tied előbb zöld, mint az előtted lévő.az akkor vállt zöldre/indul a sor, amikor a tied pirosra..
és, ha nem mész, akkor a következő cuklusban oldalról, a kanyarodóból feltöltik a helyet, és kezdődik elölről.

hidd el, sokat megyek pesten, és odafigyelek, de a bajcsyn jelenleg lehetetlen szabályossan haladni.
nyugati-deák min 30 perc..

[ Szerkesztve ]

(#54007) mezis válasza fjudors (#54006) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyetlen megoldás lehet: nem csak a piroson való áthajtást, a kereszteződésben való bent ragadást is büntetni kell. Csupán kamera kell hozzá.

mezis

(#54008) Lauda válasza mezis (#54007) üzenetére


Lauda
félisten

(#54009) Lauda


Lauda
félisten

(#54010) brd válasza Lauda (#54003) üzenetére


brd
nagyúr

Felesleges (ebből a célból legalábbis). Továbbra sem a képességek hiánya a gond általában, hanem azok túl (vagy nem) értékelése.

The only real valuable thing is intuition.

(#54011) Reggie0 válasza Lauda (#54003) üzenetére


Reggie0
félisten

Evente online kresz elmeleti vizsga siman beleferne a mai vilagban.

(#54012) cappa72 válasza Lauda (#54009) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jön a Karácsony? ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54013) Csókolom válasza Lauda (#54009) üzenetére


Csókolom
tag

ilyet autoversenyzökön kivül senki sem fekez reflexböl a semmiböl, jo hogy nem ment 80-al de akkoris szepen dolgozott az automatika

[ Szerkesztve ]

(#54014) stickermajom válasza Csókolom (#54013) üzenetére


stickermajom
addikt

Látszólag vészfékezés sem volt, csak egy sima fékezés. Valószínűleg jóval előbb látta, mint a kamerán látszódik.

(#54016) brd válasza Lauda (#54015) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet, ott jobb volt az út. :) (Vagy inkább :( ).

The only real valuable thing is intuition.

(#54017) Lauda válasza brd (#54016) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk a tempó kérdéses, mert az útszéli bójákból számolva 55-60km/h-val haladhatott a kamerás autó vezetője, hacsak nincs lassítva a felvétel. A szembejövők sebességéből nekem úgy tűnik, hogy nincsen. Lehet épp ezt a totyorgó sort akarta az idiótája megelőzni, csak épp nem jött össze (már amennyit látunk persze). :D

[ Szerkesztve ]

(#54018) Lauda


Lauda
félisten

Ehhez a mutatványhoz kíváncsi lennék hány köbméter pia kellett: [lihttps://youtu.be/PsgVfgibnLc?t=183nk] :D

(#54019) mezis válasza Lauda (#54018) üzenetére


mezis
nagyúr

Azt akarod itt nekünk beadni, hogy fogalmad sincs róla ? ! ;] ;] :DD

mezis

(#54020) Reggie0 válasza mezis (#54019) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol is fugg, hogy hany mukodo agysejtje van az illetonek alapjaraton :)

(#54021) Lauda válasza mezis (#54019) üzenetére


Lauda
félisten

:DD Itt is vannak gondok: [link] ;]

(#54022) Lauda


Lauda
félisten

Peugeotosnak sem lett gyanús, hogy mindkét irányban áll/megállni készül a forgalom (amellett, hogy nyilván meg kellett volna állnia, hisz a mellette lévő sávban is álltak a gyalogos átkelőhely előtt): [link] :U

[ Szerkesztve ]

(#54023) mephi666 válasza Lauda (#54022) üzenetére


mephi666
nagyúr

most akartam linkelni... nekem helyből kellett távolt ugrani, annyi volt csak a különbség, hogy 2 sáv volt és láthatta a mercis, hogy én ott átkelek épp a zebrán... szerintem vakon jött 50-60as tempóval, miközben telefonált, vagy nem tudom mit csinált... zebra után kezdett lassítani, anyáztam meg mutogattam neki, mire gyorsított és haladt tovább :U kár, hogy közelben nem videózott senki, mert az az ugrás sem sikerült rosszul... és legalább lenne felvétel, ami alapján elvehetnék minimum fél évre az ilyen gyökér jogsiját

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#54025) MasterDeeJay

Ma előjöttek a kályhások. Előttem régebbi passat okádja a fekete füstöt, gratulálok.. Szemből köszönti egy golf akkora fekete csíkkal hogy megmaradt az úton 10 méteren tenyérnyi korompamacsokkal. Aztán egy transporter piros lámpánál versenyzőnek hiszi magát szintén okádja a füstöt induláskor.
Elhiszem hogy jó a tádé de legalább annyira csináltassa meg hogy látni lehessen a mögötte jövőnek. Ilyen mértékű füstfelhőnél zsaruval helyben leállítatnám amíg újra nem műszakizik legalább a látható szennyet eltüntetni.
Nincs bajom a dízelekkel de ezek már zavarnak. Értem én hogy nincs pénz és szarok a kocsik de egymást ne szivassuk már meg.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54026) Elemental válasza MasterDeeJay (#54025) üzenetére


Elemental
addikt

"Nincs bajom a dízelekkel"

Traktorba jó is az ;]

(#54027) Reggie0 válasza MasterDeeJay (#54025) üzenetére


Reggie0
félisten

lehet csipszet kaptak karacsonyra.

(#54028) Reggie0


Reggie0
félisten

Ha szeretitek a burleszket: [link]

(#54029) biker válasza Reggie0 (#54028) üzenetére


biker
nagyúr

uhh, kifogytam a szavakból :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54030) dh66e


dh66e
veterán

(#54031) Reggie0 válasza dh66e (#54030) üzenetére


Reggie0
félisten

Az elso auto mifele ocskasag lehet, ami ennyitol eldobja magat?

(#54032) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Hmm vajon mi motiválta?

link

(#54033) Lauda válasza aprokaroka87 (#54032) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom a házipálinka, esetleg egy kis cannabis erősítésnek... :D

[ Szerkesztve ]

(#54034) MasterMark válasza aprokaroka87 (#54032) üzenetére


MasterMark
titán

Azt megint bírom, hogy valaki nem tudja melyik a külső meg a belső sáv.

Switch Tax

(#54035) Reggie0 válasza aprokaroka87 (#54032) üzenetére


Reggie0
félisten

Herbal lehetett.

(#54036) Atomgeszi válasza Reggie0 (#54035) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Inkább. Meg mellé egy kis mentálprobléma.

(#54037) NoLF válasza Reggie0 (#54031) üzenetére


NoLF
addikt

porsche, hátsókerék, nagy erő, lehet szar gumi, olajfolt, felhordott por, padlógáz a mini kanyarban

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#54039) mephi666


mephi666
nagyúr

változtak idénre a kresz-szabályok és a balra kanyarodónak elsőbbsége van a szemből érkezővel szemben? az mellékes, hogy jobbra kanyarodtam, de ha nem jól olvasom a gondolataikat, szépen belénk jöttek volna... ez egyébként a helyszín, ebből az irányból érkeztem, az út pedig kis töréssel balra folytatódik tovább... jobbról ott egy elsőbbségadás kötelező is, véletlenül se higgye senki, hogy szemből érkezve balra van a folytatása :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#54040) Lauda válasza mephi666 (#54039) üzenetére


Lauda
félisten

Eleve a lánchíd utca amin érkezel és a szemböl jövők érkeznek. Te ott jobbra és a szemből érkezők balra elkanyarodva egy másik útra kanyarodnak be, így ezt jelezni kell irányjelzővel és nyilván a jobbra kanyarodónak elsőbbsége van a balra kanyarodóval szemben.

[ Szerkesztve ]

(#54041) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Tegnap este 7 óra körül, lakott területen kívül egy erdős szakaszon utolértem egy autót, aminek hátul egyik lámpája se működött.
A sötétben, pláne kis köd is volt alig vettem észre.:U

Hogy lehetne az ilyennek jelezni szerintetek?

(^)(>.<)(^)

(#54042) dh66e válasza vacs (#54041) üzenetére


dh66e
veterán

Volt már hogy szóltam ilyenért ha mellé tudtam állni.
Életveszély ha valaki így közlekedik.

(#54043) NoLF válasza dh66e (#54042) üzenetére


NoLF
addikt

nálam is volt már ilyenm sikerült egy lámpánál utolérnem, sokadik jelzésre észrevette magát, és lehúzta az ablakot. elmondtam neki a történetet, mire ő:

"tudom, tudom, mindenki ezzel b@asztat, hagyjatok már békén"

no comment

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#54044) Atomgeszi válasza vacs (#54041) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az is lehet, hogy nem tudja, hogy nem mennek..
Sok autónak alapból megy az első fényszórója, hátsó meg nem, csak , ha kapcsol egyet.
Szerintem ez egy jó nagy baromság az autógyártók részéről..

(#54045) Reggie0 válasza NoLF (#54043) üzenetére


Reggie0
félisten

Az ilyenre ra kell hivni a rendort.

(#54046) tyielow válasza vacs (#54041) üzenetére


tyielow
aktív tag

Mostanában én is láttam 2-3 lyen alakot, szerencsére Pesten, így nem volt vak sötét. 1x rávillantok, ha olyan szituban vagyunk, hogy minél kevésbé legyen félreérthető. Ha nincs reakció, utána villantok duplát. Akkor már fel szokták kapcsolni és megköszönik. Ha akkor sem, akkor vakulj meg...

na de ha a féklámpa nem világít? Szentmihályin próbáltam utolérni egy kis corsát, de nem tudtam mellállni szólni...

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#54047) Reggie0 válasza tyielow (#54046) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet azert nem tudtal melleallni, mert nem vilagitott a feklampaja :)

(#54048) mezis válasza Atomgeszi (#54044) üzenetére


mezis
nagyúr

Fényszóró? (Tompított vagy távolsági.) Nem a nappalfény amihez nem kapcsolódik a helyzetjelző ?
Ez is egy baromság, ennyire nem kellene spórolni...

mezis

(#54049) dh66e válasza NoLF (#54043) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem megköszönte.

(#54050) mephi666 válasza Lauda (#54040) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyértelmű az elsőbbségi helyzet, csak nem értem milyen alapon hiszi azt ott a szemből érkező, hogy neki balra kanyarodásnál elsőbbsége van? :U (volt, hogy biciklis öregasszony fordult be elém balra és fékeznem kellett, ne csapjam el... akkor egyenesen haladtam épp és nagyobb volt a sebesség)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.