Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) Lauda válasza ReSeTer (#30995) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudok ilyenrol. ;)

MaciG ez hol jelzi azt, hogy ahova kanyarodik, ott elfogy a sav? :F

philoxenia az a kapaszkodosav veget jelzi

[ Szerkesztve ]

(#31002) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Na látom azért egy-két ember már kezdi érteni mire gondolok. Azért nem mindegy, hogy jobbra is kell figyelni, vagy csak bal oldalra. Sokszor olyan nagy a kereszteződés, hogy nem lehet látni a látószög miatt a felfestést, ráadásul ha alacsony autóban is ülsz, akkor meg főleg nem, aztán előfordulhat még olyan eset is, hogy hótól nem lehet látni az egészet. Ilyen esetekre nagy segítség lenne egy ilyen kiegészítő tábla a stop/elsőbbségadás tábla alatt.

Hihetetlen, hogy ezt még nem találták ki. De hát mit is várok, egy logikátlan rendszertől....
Azért köszönöm!

Esetleg még azt tudom elképzelni, most nem vágom fejből, de talán a hagyományos elfogyó sávos táblát kicsit elfordítják, hogy a balról érkezők is lássák, csak ezzel meg az a baj, hogy ennyire nem szoktunk előre nézni, meg nem oda. Mindig azt tanítják, hogy jobb oldalra nézz táblát keresve, a többire nem kell figyelni... :D

[ Szerkesztve ]

(#31003) MaciG válasza Lauda (#31001) üzenetére


MaciG
addikt

Én csak próbáltam megfejteni mire gondolt. Te linkelted neki mi jelzi azt ha egy sáv meg fog szűnni, de azt mondta nem arra gondolt. Most az, hogy arra a sávra ami meg fog szűnni te jobbról fordultál rá, vagy balról, vagy éppen már eleve azon voltál szerintem teljesen mind1. :F

BANZAII

(#31004) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Rajzolok mindjárt gyorsan paintban, hogy egyértelmű legyen

(#31005) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Parancsoljatok (bocs, már az előzőt nem lehetett szerkeszteni)
http://www.kephost.com/images4/2013/1/6/a1_2013_1_6_ef4nu4lmo0.jpg

(#31006) nemcso válasza ReSeTer (#31005) üzenetére


nemcso
senior tag

Fehérváron rendszeresen közlekedek ilyen helyen, nincs előjelző táblája a balra, sorolósávba történő kanyarodásnak.
Vagy látod/tudod, vagy nem. Sajnos.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#31007) deicide válasza ReSeTer (#31005) üzenetére


deicide
veterán

Erről a rajzról nem egyértelmű, hogy jobbra nem kell figyelned, mert a neked jobbról érkező és balra kanyarodni kívánó autónak valószínűleg elsőbbséget kell adnod. Budaörs/Törökbálinton a Vasút utcánál van pont ilyen, ott jobbra is figyelni kell, mert főleg este nem feltétlen látni, hogy a jobbról jövő a balra kanyarodó, vagy az egyenesen menő sávban jön.

nemcso: Sárkeresztúri út, kékszakállnál? :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31008) nemcso válasza deicide (#31007) üzenetére


nemcso
senior tag

Igazad van, ott is ez van ! (De erre csak kb 2 hetente járok).
Én a Huba köz - Királysor találkozására gondoltam, mivel szinte naponta megyek arra.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#31009) deicide válasza nemcso (#31008) üzenetére


deicide
veterán

Tényleg, az is pont ilyen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31010) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Hát aki ott balra akar kanyarodni, illendő indexelni, azt meg kilehet szúrni messziről is.

(#31011) deicide válasza ReSeTer (#31010) üzenetére


deicide
veterán

Ez így van, de a kérdés az volt, hogy jobbra figyelés nélkül kihajthat-e, de nem, mert meg kell néznie, hogy jobbról jön-e valami és merre akar menni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31012) Lauda


Lauda
félisten

(#31013) Jadro válasza Lauda (#31012) üzenetére


Jadro
veterán

Elég esélytelen bármit is tenni. Durva.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#31014) szalai56 válasza ReSeTer (#31002) üzenetére


szalai56
senior tag

Szerinted azt a kiegészítő táblát ki látná? Te biztos nem, mert a keresztező forgalmat figyeled. Elsőbbségi viszonyt nem tettél ki, tehát be sem mehetsz a kereszteződésbe, csak ha meggyőződtél róla hogy jobbról nem jön senki.

[ Szerkesztve ]

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#31015) szalai56 válasza szalai56 (#31014) üzenetére


szalai56
senior tag

Esetleg ilyet lehet kirakni.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#31016) 8th válasza Lauda (#31012) üzenetére


8th
addikt

Ha fékezés közben lerántotta volna a kocsit az árokba meg lett volna rá az esély, hogy a kamion csak a platót kapja el vagy azt se. Az árok sem volt mély a két fa közé le tudott volna menekülni.

(#31017) Sotho válasza 8th (#31016) üzenetére


Sotho
őstag

Ja szegény pont megállt előtte jobban járt volna ha észre sem veszi és megy tovább egyenesen. :(
Csomó balesetben láttam a youtubeon hogy úgy próbálják elkerülni a balesetet hogy a végén a legszarabb módon ütköznek mégis. :U

(#31018) MaciG


MaciG
addikt

Van valami jogszabály azzal kapcsolatban, hogy a közútkezelőnek (vagy annak aki illetékes a témában) mekkora méretű kátyúkat kell figyelmeztető táblával megjelölni? Mert azért elég kellemetlen mikor megy az ember esős időben mikor kismillió pocsolya van az utakon és akkor nem igen lehet látni milyen mély is a lyuk ahol a víz van

BANZAII

(#31019) Lauda válasza MaciG (#31018) üzenetére


Lauda
félisten

Ha van kint tabla, akkor sem latod a katyut a viz alatt, szoval hot mindegy.

(#31020) werszomjas válasza MaciG (#31018) üzenetére


werszomjas
őstag

Én néhány hete az M35-ös autópályán is találkoztam kátyúval, ráadásul többel is, egymás után, külső sávban, egész méretesekkel, azért 130nál már balesetveszélyes, és az autónak sem tesz jót, még kerülgetni kellett :U

Még jó, hogy már minimum 3000ft-ért használhatjuk a pályát, foltozni meg luxus :((

üdv

(#31021) Lauda


Lauda
félisten

(#31022) MaciG válasza Lauda (#31021) üzenetére


MaciG
addikt

Az nem kutya :Y Bár nem értem mért húzza át a szembe sávba mikor pont egy másik kamion jön ott? :F

BANZAII

(#31023) Sotho


Sotho
őstag

[link]
Lehet a ruszkiknál nem veszik olyan szigorúan a kötelező pihenőidőt meg nagy távolságok vannak és el el bóbiskolnak a volánnál.

(#31024) zsid válasza Sotho (#31023) üzenetére


zsid
senior tag

Nálunk sem veszik szigorúan sajnos.

<tRucKdriFteR>

(#31025) MaciG válasza zsid (#31024) üzenetére


MaciG
addikt

Európában talán a Franciáknál veszik csak igazán komolyan.

BANZAII

(#31026) Möhe válasza Sotho (#31023) üzenetére


Möhe
addikt

bázze, itthon ülve vettem egyre szaporábban a levegőt amikor megláttam a keresztben felém jövő pótot :DDD

(#31027) Lauda


Lauda
félisten

(#31028) MaciG válasza Lauda (#31027) üzenetére


MaciG
addikt

Biztos be volt kötve... :W

BANZAII

(#31029) Lauda válasza MaciG (#31028) üzenetére


Lauda
félisten

Jah. :D

(#31030) Dluinet válasza MaciG (#31028) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha be lennének kötve, akkor elmaradnának a véres vagy poénos jelenetek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31031) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Lehet valamit tenni az ellen, hogy faluban ahol élek, néhányan helybeliek keménykednek 20 éves autókkal és a főúton 100 fölött száguldoznak nap mint nap? Plusz az átutazók is min 70-nel mennek át, csak azért mert nem annyira forgalmas, és egyenes az út?
Bármikor kiléphet eléjük bárki, és azokkal a roncsokkal nem fognak tudni megállni.

Ami az érdekesség, hogy erre az útra még soha se raktak ki trafit, pedig profitálnának rendesen, ehelyett kint felejtett 30-as táblánál országúton szopatják a népet, ahol nem lényeg annyira.

[ Szerkesztve ]

(#31032) brd válasza ReSeTer (#31031) üzenetére


brd
nagyúr

Normális országban lehetne értesíteni a rendőrséget, esetleg a pógá'mestert. Ez az ország viszont egyre kevésbé az, így valószínűleg ez nem vezet eredményre. Így, ha tökös vagy, és nem megélhetési nagycsaládosokról van szó, akkor megkeresheted őket, és szólhatsz nekik, esetleg a szüleiknek, hogy pihenjenek, vagy menjenek a pusztába izmozni. Ha nagyon tökös vagy, akkor a nagycsaládosokkal is próbálhatsz szót érteni, csak vigyél magaddal valami ilyesmit, hátha nehéz velük szót érteni.

The only real valuable thing is intuition.

(#31033) biga válasza ReSeTer (#31031) üzenetére


biga
senior tag

Persze, hogy lehet: lassítókat berakni pl az útszakaszra (járdaszigetekkel "kacskaringósabbá", szűkebbé téve az útszakaszt pl. Lehetőleg a járdaszigtek magas padkával (de rendesen jelezve). Aztán ma már nem kell ehhez rendőrség, hogy traffipaxot üzemeltessen valaki: az önkormányzat is üzemeltethet, sőt, még valamennyi bevétele is lesz belőle.

Ehhez az kell, hogy pl rendszeresen jelentsétek be ezt a hatóságnak, és nyugodtan forduljatok a képviselőtökhöz ez ügyben (ez a dolga! Nem csak azért kapja a fizuját, hogy 4 évente tegye a szépet 2 hétig, nyugodtan zaklassátok ezzel)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#31034) szalai56 válasza ReSeTer (#31031) üzenetére


szalai56
senior tag

Közútkezelőnek kell szólni. Az Ő kötelessége leszedni(szedetni). Ráadásul 30-as tábla nem is lehet kint országúton.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#31035) Dluinet válasza szalai56 (#31034) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Autóútra gondoltál szerintem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31036) Sotho


Sotho
őstag

Én ma itt [link]kötöttem ki megelőzvén egy tömegbalaesetet, jó volt. :(((
Egy büdös gyökér rámhúzta a kocsiját előzés közben úgy hogy még a harmada az ótójából hátravolt, mögöttem meg jó magyar szokás szerint követési távolság lószar. Egy másodperc sem volt az egész Senki meg sem állt hogy mi van.

javítva

[ Szerkesztve ]

(#31037) Möhe válasza Sotho (#31036) üzenetére


Möhe
addikt

rossz a link

(#31038) Lauda válasza szalai56 (#31034) üzenetére


Lauda
félisten

Miert ne lehetne 30-as tabla kint?

(#31039) szalai56 válasza Lauda (#31038) üzenetére


szalai56
senior tag

Mert előtte kell lennie egy másik sebesség korlátozónak. Országúton nem lehet egyből 30-ra levenni a sebességet.
Dluinet
Nem, mert minden közútnak van kezelője.

[ Szerkesztve ]

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#31040) Lauda válasza szalai56 (#31039) üzenetére


Lauda
félisten

Ráadásul 30-as tábla nem is lehet kint országúton.

??

(#31041) szalai56 válasza Lauda (#31040) üzenetére


szalai56
senior tag

:F

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#31042) Dluinet válasza szalai56 (#31041) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Ráadásul 30-as tábla nem is lehet kint országúton." állításodra válaszoltam, hogy "Autóútra gondoltál szerintem" mert a főúton simán lehet 30-as tábla, mint régen a sima 6-os úton.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31043) szalai56 válasza Dluinet (#31042) üzenetére


szalai56
senior tag

90 km/h-t nem lehet egyből levenni harmincra, ezt próbáltam meg leírni. Ha előtte levetted 60-ra utána lehet már 30 is. (országútról beszéltem, autóút, autópálya más téma)

[ Szerkesztve ]

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#31044) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

bof aze csak gyulik a subhuman letforma:- (((

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31046) biga válasza Avicularia (#31045) üzenetére


biga
senior tag

Nem butaság!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#31047) 8th válasza Avicularia (#31045) üzenetére


8th
addikt

Na végre ...

(#31048) Lauda válasza Avicularia (#31045) üzenetére


Lauda
félisten

Ugy volt, hogy az smkp-t is felviszik 16-ra. :W

(#31049) Dluinet válasza Lauda (#31048) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azzal érveltek, hogy már jó ha 14 (13,5) évesen megismerkednek a KRESZ szabályaival és alkalmazásával

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31050) biga válasza Lauda (#31048) üzenetére


biga
senior tag

Ezzel nincs bajom. Azzal viszont van, hogy még mindig nem kötelező a rendszám a smkp-okon és nincs nekik kötelező (könnyített) műszaki sem, ahol pl eleve biztosan ki lehetne szűrni a megengedettnél nagyobb motorokat. Ha ez meglenne nem érdekes a 14 éves határ.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.