Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53301) Lauda válasza MasterMark (#53289) üzenetére


Lauda
félisten

3. § * (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse,

Tehát ha a vagyon megóvása érdekében ráhajtok a záróvonalra, az szabályos.

(#53302) MasterMark válasza Lauda (#53301) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem nem.

Switch Tax

(#53303) philoxenia válasza Lauda (#53301) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Érdekes kérdés, hogy ha az első, a kátyúhoz érkezett jármű megáll, kvázi forgalmi akadályt képezve, akkor őt már szabályosan kerülik ki a később érkezők?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53304) MasterMark válasza philoxenia (#53303) üzenetére


MasterMark
titán

A zárovonalon át biztosan nem, hacsak nincs ott egy rendőr aki ezt megengedi.

Switch Tax

(#53305) philoxenia válasza MasterMark (#53289) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Autópályán a leállósávba kell húzódnom műszaki ok miatt....

Most olyanba ne is menjünk bele, hogy festek egy záróvonalat, mint közutas, majd megtapintom, hogy megszáradt-e már.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53306) philoxenia válasza MasterMark (#53304) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szólj merre autózol legközelebb, aztán mögöttem, majd megvárod a rendőrt.... ;]

Ja és erre?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53307) MasterMark válasza philoxenia (#53305) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem záróvonal, hanem az úttest szélét jelölő vonal.

szerk.: Járművel való érintés. De amúgy nem konzisztens a kresz ilyen szempontból, több fogalmat használ egy dolog leírására. (pl. átlépni (nyilván nem lábbal léped át), érinteni (nyilván nem kézzel érinted))

(#53306): Én is kikerülöm, de mégegyszer mondom nem erről van szó, hanem arról hogy szabályos-e. De köszi a személyeskedést.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53308) philoxenia válasza MasterMark (#53307) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

itt ez milyen vonal?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53309) philoxenia válasza MasterMark (#53307) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] :U ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53310) MasterMark válasza philoxenia (#53308) üzenetére


MasterMark
titán

Záróvonal. Az ott nem leállósáv.

Itt úttest szélét jelölő vonal. Amint látod itt nincs szélén másik vonal, hanem ez az utolsó, amit te linkeltél ott meg van mégegy vonal a szélén.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53311) philoxenia válasza MasterMark (#53310) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudom azért így tizennyolc évnyi vezetés után, hogy hol van az úttest széle.... :K

Itt a pirossal jelzett ponton áll meg alattad a kocsi. Mit teszel? Hátrafelé nyilván nem tolhatod, előre még igen sokára tudod túltolni a záróvonalon....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53312) MasterMark válasza philoxenia (#53311) üzenetére


MasterMark
titán

Komolyan nem értem mire akarsz kilyukadni. Leírtam már hogy a kresz nem ésszerű, de ettől még az a szabály, és ha az a kérdés mi szabályos, akkor egyértelmű.

Főleg, hogy én mit csinálnék teljesen irreleváns a szabály szempontjából...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53313) philoxenia válasza MasterMark (#53312) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igenis átléphető a záróvonal, azonban felelős vagy érte, hogy mikor teszed, milyen körülmények között. Ha kikerülsz egy álló (elakadt) járművet, csak simán, azért nem fognak megbüntetni, ha viszont ezzel balesetet okozol, akkor azért (is) megbüntetnek, mert átlépted. Gondolj bele. Adott egy sűrű forgalmú kétsávos út például, középen hosszan záróvonallal, (ne kelljen példát keresnem, biztosan ismersz ilyen szakaszokat) Elakad egy jármű az egyik sávon, mindenki megáll mögötte, mire a rendőr kiér, kilométeres a sor. A rendőr, aki megengedné a záróvonal átlépését tehát egy kilométerre van az adott ponttól. Közben szemből a kutya sem jön, mert ilyenkor az érkező rendőrautó irányából van leginkább forgalom, szemből egy másik napszakban lesz.
Ilyenkor egyenként, kellő figyelemmel a szembejövő forgalomra, nyilván kikerülhető az elakadt jármű nem?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53314) MasterMark válasza philoxenia (#53313) üzenetére


MasterMark
titán

Kikerülhető, csak nem szabályos.

És nem, nem léphető át a záróvonal szabályosan sehogy. Legalábbis magadtól. Csak rendőri vagy katonai forgalomirányításnál ha azt mondja mehetsz akkor mehetsz szabályosan.

És igen, nem fog megbünteni, mert ez életszerűtlen, hogy rendőrt várjál órákig. De ettől még a kreszben így van.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53315) philoxenia válasza MasterMark (#53314) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor kérdés, ilyen esetben mit ír a szabály?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53316) Lauda válasza MasterMark (#53314) üzenetére


Lauda
félisten

Tehát ha leugrik elém a gyalogos és csak a záróvonalon való áthaladással tudom elkerülni a balesetet, akkor szerinted az a szabályos, ha elütöm.

(#53317) MasterMark válasza Lauda (#53316) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, pontosan ezt írtam.

philoxenia: Nem ír semmit. Egyetlen kivétel van, ha mellette fel van szaggatva, akkor abból az irányból átlépheted, de ennyi. Tele van ilyen életszerűtlen dolgokkal a kresz. Pl. ilyen esetekben biciklis után is mehetnél kilómétereket, mert nem tudod megelőzni, stb.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53318) Lauda válasza MasterMark (#53317) üzenetére


Lauda
félisten

Ok.

(#53319) philoxenia válasza Lauda (#53316) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez jutott eszembe. ;]

meg ez:

Három bűnözőt halálra ítélnek. Eljön a kivégzés napja, villamosszék általi halálra ítélték őket.
Beültetik az elsőt a székbe, a fegyőr megkérdi tőle:
– Az utolsó szó jogán kíván valamit mondani?
– Igen. Én hiszek Istenben, és tudom, hogy meg fog engem védeni a haláltól.
Meghúzzák a kart, erre nem történik semmi, gondolják a fegyőrök magukban, hát ezt megvédte Isten, ezért szabadon engedik.
Hozzák a következőt, tőle is megkérdezik, hogy az utolsó szó jogán kíván-e valamit mondani. Azt mondja az elítélt:
– Én a Harvard egyetem jogi karán diplomáztam, és tudom, hogy az igazság, és a jog Istene meg fog védeni a haláltól.
Meghúzzák a kart, nem történik semmi. Hát ezt is szabadon engedik.
Hozzák a harmadikat, neki is felteszik a kérdést…
– Én a Műszaki Egyetemen végeztem, és tudom, hogy amíg azt a fehér dugót nem dugják be, itt nem lesz kivégzés!

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53320) t72killer válasza philoxenia (#53300) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Satufék, majd a teljes kocsisorral hátratolattok, első kereszteződésnél az egész türelmes+megértő banda lefordul :DDD

#53319:<--:DD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53321) Reggie0 válasza Lauda (#53318) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy tenyleg szar lett az uj kresz. A regiben benne volt, hogy a vagyon es szemelybiztonsag megovasanak erdekeben barmit lehet. Most ez az uj kreszben nincs benne.

Tehat a zarovonal atlepese azert, hogy ne uss el valakit valoban szabalytalan, de a vegszukseg miatt nem leszel buntetheto.

[ Szerkesztve ]

(#53322) Elemental válasza Reggie0 (#53321) üzenetére


Elemental
addikt

Új kresz? '96 óta van jogsim, és akkor olvastam utoljára kreszt is. Változott azóta valami? :)

(#53323) MasterMark válasza Elemental (#53322) üzenetére


MasterMark
titán

Hát elégsokminden. :D

Switch Tax

(#53324) Lauda válasza Elemental (#53322) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs új kresz. Az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM rendelet hatályos jelenleg is. Azt pofozgatják néha.

(#53325) Elemental válasza MasterMark (#53323) üzenetére


Elemental
addikt

Mindegy, úgyse jogsival megy az autó :)

(#53326) tibcsiworld válasza bul07 (#53278) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Erre én is kíváncsi vagyok!

Amúgy a motorra is 8 év a garancia, csak ez amerikai modell. Ez olcsóbb, csak a garancia nem úgy, és nem annyi!
Amúgy azért nincs elszomorodva, mert az ingyenes töltésekkel, mert ezekhez örök ingyen töltés jár, és eddig gyakorlatilag költségmentes az autó, (és ha európai modell lenne, akkor ez is ingyen lenne) még mindig sokkal, sokkal jobban járt, mint bármi más hasonló kategóriás dízel/benzin-morotoros autóval!

(#53327) Reggie0 válasza Lauda (#53324) üzenetére


Reggie0
félisten

A 2014-es valtoztatas ota szokas uj kresznek hivni, mert nagyon sokat pofoztak rajta. Peldaul akkor kerult ki belole a roller, gyerekjatek is, amiket most nem igazan lehet bekategorizalni.

[ Szerkesztve ]

(#53328) kw3v865


kw3v865
senior tag

Döbbenet :Y ... Az ilyentől egy életre el kéne venni a jogsit (már ha egyáltalán van neki)...
link

(#53329) MasterMark válasza kw3v865 (#53328) üzenetére


MasterMark
titán

Ez mondjuk tényleg durva. Először csak azt hittem simán csak átmegy piroson, de erre egyáltalán nem számítottam.

Switch Tax

(#53330) mephi666


mephi666
nagyúr

ma engem majdnem megleptek: itt nekem stoptábla, külsőre voltam besorolva, az a sáv üres, belsőben érkezik egy kocsi... elindultam, elfoglaltam a sávom, mire az szépen elém fordult, ezzel erősebb fékezésre kényszerítve... jobbra akart lekanyarodni az első lehetőségnél, de elég érdekesen kivitelezte

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53331) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53332) Lauda


Lauda
félisten

Na az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni, végig még takarásban is volt a később kikanyarodó autó: https://youtu.be/G4gS6qZUSRc?t=126

(#53333) dh66e válasza Lauda (#53332) üzenetére


dh66e
veterán

Ilyen ezernyi van Kanadában és az Usa-ban....

(#53334) Lauda


Lauda
félisten

Pofátlan(TAN)ítás 20. rész

Ott a kerékpárosnál mondjuk jobban tették volna, ha csendben maradnak, mert forgalmi okból sem állhatna meg rajta.

[ Szerkesztve ]

(#53335) Zolton válasza Lauda (#53334) üzenetére


Zolton
csendes tag

Forgalmi okból megallhatsz, nem tiltja a kresz

(#53336) Lauda válasza Zolton (#53335) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, a megállások között van erre kitétel, azonban van némi ellentmondás a 43§. miatt, mert a járművel elsőbbséget kell adnod a kijelölt gyalogosátkelőhelyen a gyalogosoknak. Ezt viszont nem tudod megtenni ha rajta állsz. Ezen kívül a A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmaknál, az elsőbbség címszónál ezt írja: Azt a gyalogost, akinek elsőbbsége van, az elsőbbségre kötelezett nem akadályozhatja és nem zavarhatja áthaladásában. Ebből következik, hogy ha rajt állok az átkelőhelyen, akkor akadályozom és zavarom is az áthaladásában, emiatt szabálytalan. Szóval ennek szabályzása elég problémásan sikerült a kreszben.

[ Szerkesztve ]

(#53337) philoxenia válasza Lauda (#53336) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez olyan, mint az egyszeri pisilős kérdés, mikor megkérdezik a pasit, hogy állva pisil, vagy ülve. Válasza: Általában állva, de ha épp székelek, nem állok fel közben. Itt se megy rá az ember a "zebrára", de ha bármely okból épp megállnak előtte, mikor épp rajta halad át, már nem tolat vissza...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53338) Zolás válasza Lauda (#53336) üzenetére


Zolás
addikt

Azt néztem én is, hogy rágurult a zebrára. Ha nem tud kigurulni az előtte álló, és jön egy gyalogos, vagy a biciklis lepattan a bringáról, és úgy kel át, akkor a yard büntethető. Így is, mert rágurult, de ha akadályoz is valakit, akkor duplán is.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#53339) philoxenia válasza Zolás (#53338) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sőt, ha valaki előtt baleset van az autópályán és megáll, akkor büntethető mert megállt, nem? Ha nem áll meg akkor meg segítségnyújtás elmulasztásáért ugye... ;] Igazából gyalogátkelőhelyen szabályosan csak úgy lehet áthaladni, hogy megállsz előtte oszt' teleport?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53340) Zolás válasza philoxenia (#53339) üzenetére


Zolás
addikt

A rendőrautó nem haladt sehova, mert megálltak előtte. Nem a zebrán állva várunk a sorunkra. A videón meg a felét elfoglalva álltak meg, és akkor is csak azért, mert a biciklis odagurult elé. Ha nincs ott a biciklis, rááll a zebrára. Simán szabálytalanul álltak meg. Egy esetleges gyalogos áthaladását is zavarva. Én se szeretnék olyan zebrán átmenni, amin félig pöffeszkedik valami bunkó.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#53341) philoxenia válasza Zolás (#53340) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A videón azért álltak meg, hogy a zebrára hajtó biciklist megállítsák.... Gyalogosként beugrok majd eléd, mondjuk takarásból, mikor a zebrához közelítesz autóval, aztán azt mondom, hogy miért pöffeszkedsz ott... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53342) Zolás válasza philoxenia (#53341) üzenetére


Zolás
addikt

Van elég kereszteződés, ahol csak úgy lehet átmenni, ha rágurulsz a zebrára. Nem kell külön ugranod.
Akárhogy nézem, itt a rendőr is balfék. Igazuk van, de akkor is elbaltázták.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#53343) philoxenia válasza Zolás (#53342) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nézd meg jobban!

1. Nem áll a rendőrautó a gyalogátkelőhelyen, hiszen a motorháztető előtt a fél zebra látszik, csak közvetlenül előtte
.
2. Nincs gyalogos, akinek elsőbbséget kellene adniuk, a környéken sem.

Mikor kiszáll az autóból a rendőr, már használja a megkülönböztető jelzést. Onnan számítva az ezután érkező gyalogosokkal szemben is elsőbbsége van a rendőrautónak.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53344) Reggie0 válasza Lauda (#53336) üzenetére


Reggie0
félisten

Tehat, ha nincs gyalogos a kornyeken, akkor megallhatsz rajta, hiszen nem fog elsobbsegi helyzet eloallni.

(#53345) Lauda


Lauda
félisten

Szép kis roncstelep lett ebből is:

(#53346) Mr X válasza Lauda (#53345) üzenetére


Mr X
veterán

Pedig, ha az a 2+1 sávos szakasz az, amire gondolok, az ott még rendesen be is látható.

(#53347) Lauda


Lauda
félisten

Ahogy nézem az öve nem lehetett bekapcsolva, mivel nem pukkant a légzsákja sem. Persze lehet egyéb műszaki hiba miatt is.

(#53348) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

Biztosan sietős dolga volt

(#53349) bul07 válasza aprokaroka87 (#53348) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy ha már videó elején elmegy senkinek nem okoz gondot

Lehetne olyan szabály mint USA-be hogy jobbra kanyarodni lehet ha piros a lámpa akkor is, csak nem szabad senki elé kikanyarodni

(Amúgy itt történt[link], amúgy a hvg is elmegy a pics@ba Haller utca nem csak fővárosban van, miért lenne az egyértelmű hogy fővárosban történt)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#53350) Zolás válasza bul07 (#53349) üzenetére


Zolás
addikt

Magyarország=Budapest! Ahogy az amcsi filmekben is, világszintű űrlénytámadás=New York utcáin megjelent egy zöld izé. Ezt minden újságíró tudja, a mostani szemétírók meg pláne.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.