Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41001) tibcsiworld válasza MaciG (#41000) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Szeretem e cseh remeket! :)

(#41002) Möhe válasza MaciG (#41000) üzenetére


Möhe
addikt

M7-en rengetegen így sietnek,csak azok nem perecelnek így el.....

(#41003) dragonfx


dragonfx
veterán

szerintetek mennyire érdemes hazsnált gumi vétellel foglalkozni?
mennyi mm.ig érdemes megvenni? nem a szabály érdekel azt tudom.
hány év amennyit kibír egy gumi?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#41004) TaaT válasza dragonfx (#41003) üzenetére


TaaT
veterán

Van aki ezt is felrakja [link] van aki meg nem vesz használt gumit :U
Mindenkinek más az inger küszöbe. És mivel minden gumi más, ezért az évjárat belövése sem egyszerű.

Give them hell Ukraine!

(#41005) mezis válasza TaaT (#41004) üzenetére


mezis
nagyúr

Persze, hogy használható.
Ütközőnek libikókához, hajókikötőben,... :DDD

mezis

(#41006) Lauda válasza dragonfx (#41003) üzenetére


Lauda
félisten

Nezze meg gumis, nincs-e szalszakadas. Ha megfelelo melysegu a mintazata es nem oregebb 5-6 evesnel, akkor nincs vele gond.

(#41007) Calogero


Calogero
addikt

(#41008) Lauda válasza Calogero (#41007) üzenetére


Lauda
félisten

10 evre elvennem a jogsijat.

(#41009) amargo válasza Calogero (#41007) üzenetére


amargo
addikt

Én mondjuk a cégtől is elküldeném. De ilyen esetben a rendőrségnek hivatalból is el kell járnia, nincs olyan, hogy visszavonja a feljelentést, rosszul tudom?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#41010) Byk01 válasza amargo (#41009) üzenetére


Byk01
senior tag

Ez, a leírtak alapján közúti veszélyeztetés, ami bűncselekmény. Miután ilyen nagy nyilvánosságot kapott a dolog, kétlem, hogy csak úgy vissza lehetne csinálni a feljelentést, és ha már vannak bizonyítékok a rendőrség birtokában, akkor szerintem, hivatalból le kell folytatniuk az nyomozást.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#41011) negroo válasza Byk01 (#41010) üzenetére


negroo
aktív tag

Tapasztalatból írom szarik rá. Meg fogja uszni ezt most boritékolható.

(#41012) Lauda válasza amargo (#41009) üzenetére


Lauda
félisten

Nem vonhatja vissza. Illetve tok mindegy mit csinal, mert a police igy is meg fogja k@rni.

(#41013) amargo válasza Byk01 (#41010) üzenetére


amargo
addikt

Helyes, akkor jol gondoltam.
Most ez is kiverte nalam a biztositekot..[link]
Ma reggel is engedem at itt a biciklist es sorba bennek el mellettem a ... autosok.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#41014) stickermajom válasza amargo (#41013) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem értem, hogy ott miért nincs gombra aktiválódó lámpa.. Hosszú egyenes, viszonylag jó aszfaltú szakasz, dönget mindenki. Ha már a vonat miatt egyfolytában meg tudják állítani a forgalmat, akkor a gyalogosok miatt is beleférne.

(#41015) Calogero válasza amargo (#41013) üzenetére


Calogero
addikt

Lassan félek zebrára lépni: [link]

Ma reggel engemet kétszer akartak elütni. Először a zebrán az autós bambult el, majd a járdán lökött fel majdnem egy kerékpáros... (Azt hiszem holnap kocsival jövök melóhelyre)

(#41016) Calogero válasza Calogero (#41015) üzenetére


Calogero
addikt

[link] (kalinkás üveg ott figyel)

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint 2016. június 1-jén 2 óra 45 perc körül egy személygépkocsi Debrecenben, a Böszörményi úton egy négyfős társaságból elütött egy férfit és egy nőt. A fiatal férfi a helyszínen életét vesztette, míg a nő súlyos sérüléseket szenvedett. A baleset után a társaság másik két tagja elhagyta a helyszínt, a rendőrök a körülmények tisztázása érdekében várják jelentkezésüket.

A Rendőrség kéri továbbá annak a fehér színű furgon sofőrjének a jelentkezését is, aki a balesetet észlelte, a helyszínen megállt, azonban a rendőrök megérkezését nem várta meg, onnan elhajtott.

(#41017) Elemental válasza Calogero (#41015) üzenetére


Elemental
addikt

Pár hete megálltam a zebra előtt párhuzamos közlekedésben a külső sávban. Srác már ott állt a kereszteződés közepén, jött volna át felénk. És a belső sávban még elment kb 10 autó, úgy, hogy a másik sávban már áll egy autó a zebra előtt (én), a kereszteződés közepén pedig ott áll a gyalogos. Eleve szabály, ha jól tudom, hogy ha egy autó megáll párhuzamos közlekedésben zebra előtt, akkor mellette lévő sávban is meg kell, vagy nincs ilyen szabály? Ha nincs is, szerintem logikus, hogy nem véletlenül áll ott. Ismerősöm pont így ütött el valakit a zebrán, mert a mellette sávban megállt egy autó, ő meg ment tovább ész nélkül.
Na szóval, mi meg néztünk egymásra a sráccal, ő szomorkásan mosolygott :) Aztán nagy nehezen megállt a belső sávban is egy autós. (Poén volt, hogy ezek után a mögöttem álló úgy döntött, hogy majd megmutatja, és odapörkölt a kis dízelének. Ezt abból tudtam, hogy kormolt rendesen, de megelőzni persze nem tudott:) )
Komolyan nem értem ezeket a makikat.

(#41018) Byk01 válasza Elemental (#41017) üzenetére


Byk01
senior tag

"Komolyan nem értem ezeket a makikat."

Pedig egyszerű: Egyrészt lesz.rnak mindenki mást magukon kívül, másrészt annyira minimális az ilyen miatti büntetés, hogy nem érdekli őket a szabály. Szerintem, ha nem üt el az ember így egy gyalogost, akkor nem kap büntetést soha.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#41019) TaaT válasza Elemental (#41017) üzenetére


TaaT
veterán

"Eleve szabály, ha jól tudom, hogy ha egy autó megáll párhuzamos közlekedésben zebra előtt, akkor mellette lévő sávban is meg kell, vagy nincs ilyen szabály?"

Mondjuk velem anno megtörtént hogy a busz megállt a szélső sávban a zebra előtt, gyalogos átment, a busz elindult. Én meg akkor értem oda a belső sávban, fater meg leb@szott hogy mi van ha akkor lép le egy gyalogos. :DDD

Give them hell Ukraine!

(#41020) Lauda válasza Elemental (#41017) üzenetére


Lauda
félisten

Eleve szabály, ha jól tudom, hogy ha egy autó megáll párhuzamos közlekedésben zebra előtt, akkor mellette lévő sávban is meg kell, vagy nincs ilyen szabály?

Jol tudod.

(#41021) mezis válasza Elemental (#41017) üzenetére


mezis
nagyúr

"(6) A párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten tilos
...................
c) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt másik jármű mellett elhaladni."

([link])

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41022) Calogero válasza Calogero (#41016) üzenetére


Calogero
addikt

Most volt a Híradóban....
A sofőrnek soha nem volt jogosítványa, ittas volt és drog is volt benne. A autó sem az övé volt, hanem a társáé, aki anyós ülésen ült és átengedte a vezetést.
Gyorsan hajtott és kanyarban a járdán álló 4 fő közé hajtott.

(#41023) customer114 válasza Calogero (#41022) üzenetére


customer114
senior tag

Mennyivel kell menni ahhoz, hogy egy kocsi így összetörjön attól hogy gyalogosba hajt. :Y :(

Elég szörnyű, hogy valaki "véletlenül" megöl. :(( :(((

(#41025) customer114 válasza Kalandor (#41024) üzenetére


customer114
senior tag

Póni! :B

(#41026) Lauda


Lauda
félisten

(#41028) Chris Kiki válasza Kalandor (#41024) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ezt most nem értem!?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#41029) TaaT válasza Chris Kiki (#41028) üzenetére


TaaT
veterán

A sárgával összefirkált részen nem állunk meg. :)

Give them hell Ukraine!

(#41030) Chris Kiki válasza TaaT (#41029) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Jah, igen. Mondjuk itt fél évente egyszer ha átvisznek valami szerelvényt, azt is leginkább valami éjszakai üzemben. A forgalom meg giganagy, szóval jelentősége kb. 0.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#41031) TaaT válasza Chris Kiki (#41030) üzenetére


TaaT
veterán

"Pont előtte ment át egy szerelvény a remízbe."

Mondjuk a szabály az szabály. :)

Give them hell Ukraine!

(#41033) TaaT


TaaT
veterán

:U [link]

Give them hell Ukraine!

(#41034) AMD Power válasza TaaT (#41033) üzenetére


AMD Power
titán

Paraszt.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41035) mezis válasza AMD Power (#41034) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem biztos. Negyven évvel ezelőtt a CCCP-ben a motorosok a jobbra kanyarodási szándékukat jelezhették felemelt bal kézzel úgy, hogy a felkar vízszintesen van. (Mert a jobb kézzel tartania kell a gázt. A megállási szándékot meg teljesen magasra tartott kellett jelezni. Talán még autó ablakából kitartott kézzel is elfogadott volt ez a jelzés...)

mezis

(#41036) Byk01 válasza Kalandor (#41032) üzenetére


Byk01
senior tag

A budapesti felfestések nagy része a kereszteződésekben van felfestve, ahol amúgy is tilos megállni, felfestéssel meg már nagyon tilos.

Ez egyébként nyilván ez nem az az eset, csak ennek kapcsán merült fel bennem.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#41037) #03969024


#03969024
törölt tag

Árulja már el valaki, hogy a VÉDA alatt miért lassítanak le sokan a megengedett sebesség kb. kétharmadára? Nap-mint-nap találkozom ezzel. :W

(#41038) #67656192 válasza #03969024 (#41037) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ugyanazért amiért 90 helyett 80-nal mennek illetve amiért lakott területen belül 48-cal oktatnak a belső sávban.
Mert gyökerek és a törvények őket erősítik. Sokszor "megönbíráskodnám" őket.. :)

[ Szerkesztve ]

(#41039) #03969024 válasza #67656192 (#41038) üzenetére


#03969024
törölt tag

De 90-es táblánál 60-ra? Volt, hogy pályán satuzott a belső sávban 80-ra, pedig nem volt előtte senki, s sebességkorlátozás sem volt. Sajna, minden idióta kaphat jogsit...
Érdekes, a nagyteherautósok pont tesznek rá, 70 helyett simán húznak el alatta 90-nel.

[ Szerkesztve ]

(#41040) #67656192 válasza #03969024 (#41039) üzenetére


#67656192
törölt tag

Jól mondod idióta. Van belőlük sok. Mindenhol 10%-kal meghaladom a megengedett legnagyobb sebességet, igy mégnagyobb a kontraszt. A legtöbb baleset a nem figyelésből adódik csak az nem érhető tetten úgy mint a sebesség túllépés. /nem is jönne össze a pénz az Kecskeméti 2l turbós csirkelábra amivel ugye nem lehet Terrano-t üldözni a kukoricásba).

ITT

[ Szerkesztve ]

(#41041) AMD Power válasza mezis (#41035) üzenetére


AMD Power
titán

Az ,hogy 40 éve mi volt.... ennyi erővel mondhattad volna ,hogy 45 előtt mikor mi is a bal oldalon közlekedtünk. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41042) mezis válasza AMD Power (#41041) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet, hogy még ma is érvényes.
15 - 20 évvel ezelőtt a Dacia autómban menet közben romlott el az indexem. Egy jobb kis kanyart és egy bal nagy kanyart kellett megtennem ahhoz, hogy szerelni tudjam. A jobb kis kanyarnál majdnem belém jött a mögöttem jövő, mert az azonos szintben lévő járdát is használni gondolta a jobb kanyarhoz. A bal kanyarnál már tudta miért lógatom ki a kezem az ablakon....

Napjainkban a kétkerekűkön, oldalkocsis motorkerékpáron már nem kötelező a karjelzés ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41043) TaaT válasza #03969024 (#41037) üzenetére


TaaT
veterán

:U [link]

Give them hell Ukraine!

(#41044) #03969024 válasza TaaT (#41043) üzenetére


#03969024
törölt tag

Talán a legközelebbi, mindenkinek kiküldött Orbán-levél mellé ezt is csatolni kéne!

(#41045) amargo válasza TaaT (#41043) üzenetére


amargo
addikt

en a rendorokre kis kicsit radudaltam, amikor elaludtak a jelzolampanal. felesegem azt vizionalta, hogy utana szetszedik a kocsit, de nem csak egyszeruen elaludtak.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#41047) AMD Power válasza Lauda (#41046) üzenetére


AMD Power
titán

A helyszínemen azonnal fejbe lőni. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41048) tibcsiworld válasza Lauda (#41046) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

1 év letöltendő!!!!!!

(#41049) dragonfx válasza Lauda (#41046) üzenetére


dragonfx
veterán

nem ugy tünik egy amg merci fel tudná tartani szépen tolta neki de nem eléggé... ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#41050) mezis válasza dragonfx (#41049) üzenetére


mezis
nagyúr

Feltartotta, mert több időbe kerül észlelni az előtte menőknek a hátrébb lévő mentőautót. Vagyis akármilyen gyors tud lenni egy autó, az első alkalmas helyen előre kell engednie a megkülönböztető jelzéssel haladó autót.

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.