Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52151) rushty válasza Reggie0 (#52148) üzenetére


rushty
senior tag

E-görkorcsolya? Muti :)

Revolut meghívó pü-ben

(#52152) Reggie0 válasza rushty (#52151) üzenetére


Reggie0
félisten

Peldaul, de van olyan aminek egysoros kerekei vannak. Illetve van elektromos gordeszka, deszka nelkul - azaz a fuggetlen kerekparokon keresztiranyban allsz - , aztan arrol nehez megmondani, hogy korcsolya-e :)

[ Szerkesztve ]

(#52153) mezis válasza Reggie0 (#52152) üzenetére


mezis
nagyúr

A kerékpáron kötelező a fék, csengő. És ezeken az e-izéken ? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52154) Reggie0 válasza mezis (#52153) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem tudjuk biztosan, hogy kerekpar-e.

(#52155) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

[link] :C

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52156) bul07 válasza t72killer (#52155) üzenetére


bul07
nagyúr

Mit lehet tőle várni szét gyúrkászta az agyát meg meg is vasaltatta ;] :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#52157) mephi666 válasza t72killer (#52155) üzenetére


mephi666
nagyúr

"Berki még 2018-ban egy Bentley-vel Párkányból tartott hazafelé, amikor megelőzte a BKK buszát, majd utána jobbra akart befordulni. Csakhogy a busz hátulról nekiment, összetörte a 70 millió forintos luxusautó hátulját"

...és azt mondja, hogy a balesetről a buszsofőr tehet :C

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#52158) rushty válasza mephi666 (#52157) üzenetére


rushty
senior tag

Ez is a kresz kijátszása. Vagy van olyan, hogy értelmetlen előzés?

Revolut meghívó pü-ben

(#52159) t72killer válasza mephi666 (#52157) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A baleset körülményeit nem ismerjük, feltételezhetően bevágott a busz elé. Ilyenkor marhanehéz a hátul haladó ártatlanságát igazolni. Az autópályákon lakókocsival szambázó német taták jutnak eszembe, akiknél annyira előrehaladott állapotban van már az Alzheimer, hogy elfelejtkeznek a vontatmányról...

#52158: féktávon belül nem vághatsz be a másik elé, csak ezt ugye 0 esély bizonyítani kamera nélkül (amit meg bizonyítékként nem szeretnek elfogadni).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52160) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

A BKK buszokon nincs dashcam?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#52161) Lauda válasza rushty (#52158) üzenetére


Lauda
félisten

Csak akkor húzódhat vissza elé, ha a követési távolság megfelelő és a megelőzött jármű vezetőjét nem zavarja vele.

[ Szerkesztve ]

(#52162) t72killer válasza Chris Kiki (#52160) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valszleg lehetett, itt volt, mert vasaltgolyójú barátunkat gyanusítottá léptették elő az ügyben - egy ilyen ügyet kamera (vagy a vádlott saját beismerése) nélkül el se indítanak, uis szimpla ráfutásnak néz ki a végeredmény.

#52163 :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52163) mephi666 válasza t72killer (#52159) üzenetére


mephi666
nagyúr

ilyet is írnak a cikkben: "Megnéztem a BKK buszának videófelvételét" :) ...ő lett valahogy a gyanúsított és 1-3 évet emlegetnek, mert veszélyeztette mások testi épségét (1 busznyi emberét)

múltkor a fordos farok akarta büntetni a buszost és olyan minőségű (buszról rögzített) felvételt raktak fel, amin 50méterre látni az úttesten a centis repedéseket is... nem rossz technika van ezeken a buszokon :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#52164) t72killer válasza mephi666 (#52163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Muszáj, amilyen idióták közlekednek... Tervezem, hogy az egyik akciókamerát beüzemelem dashcam-ként, manapság nem téma 4k minőségben, loopolva rögzíteni.

Berkinél egyébként szimpla figyelmetlenséget feltételezek inkább, mint a szándékos szivatózást, aki az ilyet szándékosan csinálja, tényleg bevarrnám 2nél több ember veszélyeztetése esetén a max 3évre, örökös jogsielvétellel.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52165) mephi666 válasza t72killer (#52164) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, nem is mondtam, hogy szerintem szándékos lett volna... ennyire azért nem barom... akárhonnan hallok róla, mindenki azt nyilatkozza, hogy személyesen egy teljesen normális ember... esélyes, hogy nála ez az imidzs része, hogy egy nagyarcú suttyó paraszt :D ...a célját mondjuk eléri, mert időnként villan 1-1 újabb baromságával, majd címlapra kerül 20 helyen... szinten tartja a húzásaival a saját reklámértékét

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#52166) mezis válasza t72killer (#52164) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem lesz semmi bevarrás meg ilyenek. Addigra mentelmi joga lesz, mert összemosolyog egy rakás szőke szavazót. ;]

mezis

(#52167) t72killer válasza mezis (#52166) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolom van pénz ügyvédre + a háttérben vesz egy buszt a BKK-nak, mindenki jobban jár, reklám megvót :)).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52168) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Érdekes kérdés. Felvételt ugye nem készíthetsz és tárolhatsz, csak feltételekkel. Mi van azonban akkor, ha élőben nyomatod a dashcammal? :F :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52169) t72killer válasza philoxenia (#52168) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó régi a legutolsó jogi jellegű cikk a dashcamokról, azóta lehet tisztult a kép :F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52170) philoxenia válasza t72killer (#52169) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából magával a kamerával otthonról is megfigyelhetsz közterületet, csak felvételt nem készíthetsz. Ha ez tiltva lenne, akkor távcsővel, vagy nota bene szabad szemmel sem nézhetnél ki az utcára...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52171) t72killer válasza philoxenia (#52170) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, álljak neki felvásárolni a fél várost, ha fényképezni szeretnék :Y ?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52172) philoxenia válasza t72killer (#52171) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem, csak engedélyt kell kérned az alanytól.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52173) t72killer válasza philoxenia (#52172) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fotósoknál volt már ez téma. Nyugodtan fotózhatsz utcát anélkül, hogy minden egyes emberhez odamennél engedélyt kérni :K. Netre feltenni, konkrétan szűk embercsoportra/egy emberre fókuszálni már más téma. Egyébként a vagyonodban-testi épségedben kárt tevő bűnözőt is lefotózhatod tudtommal, függetlenül attól, hol vagy. Egy előtted "büntetgető" barom pont ezt teszi, mondja a logika - kérdés, mit mond a közlekedési jogi szaki?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52174) Reggie0 válasza t72killer (#52173) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugy tudom annyi jogi csavar van meg benne, hogy a polgarjogi eljarasban beadod az felhasznalas, de buntetougyben ha lefoglaljak, mint bizonyitek, az nem minosul felhasznalasnak. A biztositok pont ezert van meglove, mert az polgari ugy.

(#52176) Lauda


Lauda
félisten

[linhttps://www.youtube.com/watch?v=ynUW_sBZRD8&feature=emb_titlek]

Tudnám ilyenkor ezek az emberek mi alapján közlekednek. Nem tűnik fel neki, hogy a gyalogosátkelőhely előtt megállnak a melette lévő sávban, pedig amúgy tök üres a sáv? :U

(#52177) Szoszo94 válasza Lauda (#52176) üzenetére


Szoszo94
őstag

Itt újjászületett :Y Ha ezzel a sebességgel elkapja az autós... :( :(((

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#52178) Lauda


Lauda
félisten

Fékezéssel leckéztetett az Audi sofőrje az M0-son

SZERINTE UGYANIS EZ EGY MINDENNAPOS SZITUÁCIÓ VOLT.

Na csak ezért egy évre elvenném a jogosítványát. Akinek ez mindennapos szituáció az utakon, annak nincs ott keresnivalója szerintem. Kis pihenő nem árt neki.

-------------------

Ez is no komment:

:U

[ Szerkesztve ]

(#52179) t72killer válasza Lauda (#52178) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kocsit elkobozni, fékezgessen biciklivel.

nem értem, minek dudálna-villogna valaki, ha jobbról megelőzik? Engem pl hótt hidegen hagy/óvatosan én is szoktam+egyáltalán nem vagyok mérges a belül lassabban haladóra. Persze ha először nekiáll fékezgetni aki megelőzte, akkor érthető a felháborodás.

Ez a fékezgetős mánia tapasztalataim szerint max 3-4éve kezdődött, és úgy látszik mostanára harapódzott el annyira, hogy elérte a sajtót.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52180) Chris Kiki válasza Lauda (#52178) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Túl lassan haladt, ezért jobbról előzött meg egy másik járművet az M0-son

És ez ebben az esetben még csak nem is igaz, hiszen egyrészt nem az M0-son, hanem a bevezetőn haladt a sofőr, másrészt hol menjen, ha egyszer az a sáv vezet fel rá!?

[ Szerkesztve ]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#52181) dh66e válasza t72killer (#52179) üzenetére


dh66e
veterán

Ez tíz/húsz éve is divat volt egyeseknél,csak akkor még nem voltak kamerák a kocsikban.

(#52182) Lauda válasza Chris Kiki (#52180) üzenetére


Lauda
félisten

Az egy színtiszta jobbról előzés volt.

(#52183) Chris Kiki válasza Lauda (#52182) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Lehet nem volt egyértelmű mire írtam a válaszomat.
1, nem az M0-son történt,
2, még csak nem is a szokásos "belsősávozó" nyomorult volt, hanem neki abban a sávban kellett mennie.
Szóval totál idióta volt az Audis.

Egyébként pedig M0-son? Nem így helyes: M0-on?

[ Szerkesztve ]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#52184) MasterMark válasza Chris Kiki (#52183) üzenetére


MasterMark
titán

Emnulláon?

Switch Tax

(#52185) Chris Kiki válasza MasterMark (#52184) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Mi az az Emnullá?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#52186) MasterMark válasza Chris Kiki (#52185) üzenetére


MasterMark
titán

M0 : emnulla

M0-s : emnullás

M0-son : emnulláson

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52187) Chris Kiki válasza MasterMark (#52186) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

:R

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#52188) updog


updog
senior tag

A hétvégén tisztába kerültem azzal a fogalommal, hogy mit is jelent igazán a "vasárnapi sofőr" fogalom, pedig csak ~400km-t autóztam.

- az irányjelzés elhagyása népbetegség
- sebességkorlátokat csak fölösleges ajánlásnak tekintette: ~végtelen jármű
- zavarás és akadályozás tiltását figyelmen kívül hagyta (lassú, béna, figyelmetlen ketszi): ~végtelen jármű
- a gázpedált egész addig nem találta, amíg el nem akartam menni mellette, utána megtáltosodott (nyilván a lehető legveszélyesebb helyzetbe sodorva engem): legalább 3 jármű
- BMW X5 autópálya belsőben 120-szal(!) krúzolva, és nem hajlandó lehúzódni: 1 jármű
- útra felfestett fehér vonalak (lásd: sáv) figyelembe nem vétele két oda-vissza kacsázás között: ~10 jármű amit számoltam, ebből 2 távolsági busz (!!) az M3-ason (2-3 alkalommal is simán félig lementek a leállósávba indokolatlanul) és egy kamion (hasonlóan)
Kedvenc: 21-es út, kétsávos körforgalom, megállok én is és a mellettem jövő is, mert körforgóban jön egy Fiatos balról. Fiat megáll (körforgalomban!) és integet hogy menjünk, menjünk. Mellettem lévő hülye el is indult (...), én meg kézzel-lábbal-fénnyel-hanggal jelzem hogy qva gyorsan haladjon onnan tovább, láttam a fején hogy kb. megsértődött és nem érti...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#52189) t72killer válasza updog (#52188) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"fehér vonalak (lásd: sáv) figyelembe nem vétele" - telefonszex/telefonos mini-válóper, vagy alukált egy kicsit:)).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52190) bul07


bul07
nagyúr

Ezt csak úgy tőlem ma
Nem volt kedvem összefűzni
Videó1 , és a folytatása Videó2

Míg láttam a tükörben az úton maradt :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#52191) Elemental válasza bul07 (#52190) üzenetére


Elemental
addikt

Nem ugrott meg az adrenalin, amikor előzted? :)

(#52192) Siriusb válasza Elemental (#52191) üzenetére


Siriusb
veterán

Pont azon morfondíroztam, hogy bátorság kellett mellé menni. Nem biztos, hogy bevállaltam volna.

(#52193) bul07 válasza Elemental (#52191) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát figyeltem nagyon hogy merre moccan a sávjában :DDD

Amúgy azt kell hogy mondjam hogy Szolnok alatti 4-es, már nem olyan mint régen, sokkal nyugodtam lett a közlekedés mióta a tranzit kamionok, meg a Románok többsége a M3->M35 jönnek
Olyat hogy hosszú hétvége után első munkanapon Szolnoktól-Berettyóújfaluig csak pár kamiont keljen megelőznöm

Amúgy ma teszteltem a meglévő M44-est is, elég normális
Az is vicces hogy az is az alföldön épült mégse emelték 5-9m-re mint a M35 Debrecen->Berettyóújfalui szakaszánál tették
Tényleg annyira kiemelték az autópályát hogy a környező földeken lévő villanyoszlopok tetejével van egymagasságban

Amúgy vicces lesz hogy Berettyóújfalu és a Román határ között híd, hátán híd lesz azon a 20-30Km-en
Pletykák szerint azért kell annyi hidat letenni mert már volt legyártott híd amit máshova szántak csak nem épült meg és az ide el kellet sózni, nem véletlen hogy méregdrágán építik

Amúgy youtube kicsit ront a felvétel minőségén nem ennyire Sz@r

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#52194) mephi666 válasza Siriusb (#52192) üzenetére


mephi666
nagyúr

52-esen nem egyszer találkoztam hasonlóval, aki az úttest 3/4-én kígyózik 60-90 közti random sebességgel... ha nem jöttek szemből és úgy véltem, hogy "na most egy darabig a sávjában marad", akkor visszábbraktam és padlóztam neki... 2 szememmel figyeltem, mint a kaméleon, hogy merre mozog, másik oldalon pedig hová lehet menekülni... nem volt szerencsére eddig semmi probléma, de az ilyen kígyók mögött utálok cammogni, mert időnként le is mennek félig az útról és vernek föl mindent...

ui: m44-en én kb fél éve jártam, tényleg jó... csak annyi a hibája, hogy tiszaug-kecskemét közt nem épült még meg :DDD ...várom már, hogy kész legyen, mert gyakran jártunk békésszentandrásra pecázni és jobb lesz azon menni, mint a régi 44-esen (vagy a végén a 44es is teljesen vállalható lesz, ha leszedik róla a forgalom nagyját... ott heti szinten legalább 1 halálos baleset van, mert alig akad rajta előzésre alkalmas hely, mégis sokan próbálkoznak)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#52195) kw3v865 válasza bul07 (#52193) üzenetére


kw3v865
senior tag

Az M44 nem autópálya, hanem csak autóút, így más építési szabványok vonatkoznak rá. Egyébként az M4 mostanában átadott szakaszai is autóútnak minősülnek, azonban autópálya szélességűek, ezért a leállósáv leaszfaltozásával autópályává lehet alakítani, aránylag olcsón és egyszerűen. Az M44 autóút marad valószínűleg örökké (a forgalom nem is indokolja, hogy autópálya legyen).

(#52196) bul07 válasza kw3v865 (#52195) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát én a táblakon leragasztott autópálya jelzésekből nem arra gondolok hogy nem autópályának szánták

Szerintem mikkor fizetősé teszik akkortól lesz autópálya, és leveszik a leragasztásokat

Amúgy akkor lesz nagyobb forgalom rajta ha elkészül végig.
Meg majd ha megépül a M35 és Békéscsaba közötti 2x2 sávos út, és az is belecsatlakozik a M44-be
Mert akkor Ártándnál belépők arra fognak járni mert rövidebb lesz mint a M35-M3-on menni.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#52197) kw3v865 válasza bul07 (#52196) üzenetére


kw3v865
senior tag

Az M4-nek az M35 és az országhatár közötti szakasza valóban autópálya lesz, gondolom itt láttad a leragasztott táblákat. A Cegléd környéki szakaszok pedig autóútnak minősülnek jelenleg. Tehát nem egységes ilyen szempontból az M4-es.

(#52198) bul07 válasza kw3v865 (#52197) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem
Ahogy hajtottam fel a M44-re volt ilyen nagy kocka tábla és azon volt az autópálya jelzés átragasztva egy keresztel
Tuti biztos mert nagyon néztem hogy nehogy legyen bárhol is egy ilyen matrica kötelező jelzés

Így csak annyi hogy arról leveszik a leragasztást meg az autó út táblák helyére(kicsi kocka) autópálya táblák és kész is az autópálya

Sajnos csak 32GB-os memóriakártya van a kamerában így azokra a felvételekre már rávet így nem tudom lementeni, hogy megtudjam mutatni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#52199) Siriusb válasza mephi666 (#52194) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerencsére ilyesmit ritkán látok, hiszen főleg városon belül mozgok, szóval nekem maradnak a pesti félcédulások. :((

(#52200) Szoszo94 válasza bul07 (#52193) üzenetére


Szoszo94
őstag

+1!
Sápra (Földes kereszteződés ismerős is volt :D ) Győrből sokáig M1-M3 útvonalon jártam, utóbbi két alkalommal viszont a 4-esen. Tök jó lett, ráadásul sok helyen már autóút.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.