Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52401) MasterDeeJay válasza Elemental (#52400) üzenetére

Talán építeni/bővíteni kellene modern atomerőműveket nem pedig szenet, gázt stb égeti. Nem is értem miért használnak még ilyen elavult megoldást amikor ott van az atomenergia gyakorlatilag minimális szennyezéssel.
Ilyen formán tényleg többet árt az elektromos autózás a környezetre mint amit használ.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52402) tyielow válasza Elemental (#52400) üzenetére


tyielow
aktív tag

Szép lassan át kell állni a szél-víz-atomerőművekre, aztán kedvező energiamix-szel máris barátságos lesz a dolog.
Én Gajdán tanár úr fél órás videóját néztem meg youtuben, az is elég korrektül kiemelte a kutatásból a lényeget. Korrekt összehasonlításnak tűnik.

Viszont néha úgy érzem hogy a németek is csak álszent módon tolják ezt a ZÖLDséget, igazából nem a CO2 érdekli őket, hanem a piac meg a nyereség.
Ahogy a nemtom milyen Úr mesélte a győri előadáson: azért mert az EU-ban szabályozol, a cégek kitelepítik a gyártósorokat, sok CO2-t pöfékelve kínába, majd visszautaztatják hajókon az anyagot európába, a Föld ugyanúgy nyeli a CO2-t... :U nem lett a folyamat környezetkímélőb.
Mint mikor az EU torkán nyomják le az emissziós értékeket, hogy így meg úgy megfelelni, de Indiába meg egyéb szutyok szennyező helyen nem teremt rendet senki

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#52403) mephi666 válasza tyielow (#52402) üzenetére


mephi666
nagyúr

meg amikor kínából elárasztják a földet teherhajókon keresztül minden sz@rral és azokból 1 tucat több káros anyagot nyom a levegőbe, mint az eu összes személygépkocsija... vagy pl miért magasabb miskolc/ózd/putnok vonalban a szmog, mint pesten? (putnok most épp annyira nem is durva, de érdemes ránézni pl télen, amikor elégetnek minden szutykot)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#52404) dh66e


dh66e
veterán

Az de cuki....mótvá?

[ Szerkesztve ]

(#52405) MasterMark válasza dh66e (#52404) üzenetére


MasterMark
titán

Volt már.

Ez a cím vicces, mert egyik sem történik meg mint amit írnak. Mondjuk blikk...

Switch Tax

(#52406) philoxenia válasza dh66e (#52404) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezért jó a kalaptartón egy mellény.... [link] ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52407) dh66e válasza MasterMark (#52405) üzenetére


dh66e
veterán

Na jó ,de legalább elkapták a tetvet.Az is valami.

(#52408) syberia válasza Lauda (#52372) üzenetére


syberia
veterán

Szép volt! ;] De legalább nem ütött el senkit.

Engem 2 napja kerékpározás közben, egy mobilját nyomkodó hülye p*csa akart kivasalni, úgy rohant bele a körforgalomba, mintha kihalt országúton kocsikázna. :W

https://howbad.info/

(#52409) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

szándékosan gázolt el egy bicikliző házaspárt a 18 éves sofőr

Olcsón mérik arrafelé a kettős emberölési kísérletet...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52410) MasterMark válasza t72killer (#52409) üzenetére


MasterMark
titán

Ez megint erős csúsztatás, nem történt elütés, inkább a biciklisek mentek bele az autóba. Csak berántotta eléjük ami fura.

Switch Tax

(#52411) tibcsiworld válasza bul07 (#52347) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

640 km felett a Tesla Model S hatótávja

És az új akkut még csak most fogják bemutatni!

(#52412) tibcsiworld válasza Elemental (#52348) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

a klíma nem eszi az akkut ennyire! max 10%-ot vesz el a hatótávból! A fűtés max 30%, de ha hőszivattyús, akkor annyit sem! Mellesleg az e-niro és a az e-kona bőven a valós 400km felett van!

Picikét illene tájékozódni a blődségek írása előtt!

(#52413) tibcsiworld válasza bul07 (#52351) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

egy kínai elektromost sem árulnak európában. Egyszerűen mások a szabályok! Bár jópár közel áll hozzá, hogy behozzák!
Csak bejött a xiaomi és a huawei is nem? de pl elephone, ulephone, amit már itt is kapni, és sorolhatnám!

(#52414) t72killer válasza MasterMark (#52410) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az előréb haladót oldalról lökte meg - különben nem az árokba repült volna.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52415) MasterMark válasza t72killer (#52414) üzenetére


MasterMark
titán

Nem lökte meg, a biciklis akadt be a tükörbe talán. Nem látom mibe, de mintha megakadt volna a biciklije.

Switch Tax

(#52416) t72killer válasza MasterMark (#52415) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne szórakozz már, a tükörtől repül oldalirányba másfél-két métert egy 80kilós ember?

Egyébként miafrancot keres a biciklisek nyakában, amikor korábban rendesen átsorolt a másik oldalra, mintha annak rendje-módja szerint kikerülné őket? Szembe senki se jött.

Ezen sokat nem lehet mosdatni, mivel nem vágtatott szembe a Szipirtyószentgyörgyi Szűz rózsaszín unikornison, elég egyértelmű, hogy szándékos volt a manőver, melynek során oldalról találkozott az egyik bicajossal == szándékosan ütközött vele. A másiknak pedig féktávján belül vágott elé, szintén szándékosan, ütközést okozva.

Esetleg utóbbit kipróbálom, amikor a jogsimentesített tag bringázik, egy alacsonyplatós járművön, megpakolva betonvasakkal. Gondolom csak vmi finom szabálysértést követek majd el:F?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52417) MasterMark válasza t72killer (#52416) üzenetére


MasterMark
titán

Nézd meg a videót, ott már egyenesen megy amikor fölesik a biciklis és oldalra borul.

Switch Tax

(#52418) t72killer válasza MasterMark (#52417) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"már egyenesen megy"

Mégjobb, akkor bizony a kocsi orra lesz a ludas. Egyébként ezt annyira nem atomfizika megfejteni, a helyszínelő megkuksizza, hol van sérülés a kocsin. Egyébként tükörrel elsodorni sem illik a puhatestűt, pláne nem szándékosan.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52419) MasterMark válasza t72killer (#52418) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván nem, csak nem történt elütés. :)

Egyébként nem sodorta el, a biciklis ment bele. Vagy az autóba vagy a tükörbe. Mert olyan mintha megállt volna egyhelyben, megakadt a bicikli.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52420) mephi666 válasza MasterMark (#52419) üzenetére


mephi666
nagyúr

Beleakadt a kormany a tukorbe... lefekezett az auto, a kormany bal oldala beleakadt a tukorbe es jott a bukfenc, hatul halado biciklis meg felkenodott a kocsi hatuljara... kijar ez alapjan a felvetel alapjan a buntetes az autos hulyegyereknek

Ui: az is lehet, hogy huzta a bringas a feket, dolgozott a tehetetlenseg, majd a tukor teljesen megfogta... parhuzamosan van a kocsival vegig, olyan az eses, mintha karot dugtak volna az elso kerek kulloi koze

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#52421) t72killer válasza MasterMark (#52419) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gázolás nem történt. Az elütés tágabb fogalom. Lehet nem is létezik a közlekedésrendészeti szótárban így:F?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52422) MasterMark válasza mephi666 (#52420) üzenetére


MasterMark
titán

mintha karot dugtak volna az elso kerek kulloi koze

Ezért mondom mintha megakadt volna valamiben.

t72killer: De nem is ütötte el. A biciklisek mentek neki az autónak. :DDD

Egyébként pont akkor esett föl, amikor lefékezett az autó. Miután a válla is kificamodott, szerintem a karjával akadt be a tükörbe. A hátsó meg belement a hátuljába.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52423) t72killer válasza MasterMark (#52422) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hány centire haladt szerinted a kocsi az út szélétől?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52424) MasterMark válasza t72killer (#52423) üzenetére


MasterMark
titán

Úgy 50 centi körül. Miért?

Switch Tax

(#52425) dh66e válasza MasterMark (#52415) üzenetére


dh66e
veterán

Nagyon jól trollkodsz. :U

(#52426) MasterMark válasza dh66e (#52425) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem trollkodás, nézd meg a videót.

Egyébként pont akkor esett föl, amikor lefékezett az autó. Miután a válla is kificamodott, szerintem a karjával akadt be a tükörbe. A hátsó meg belement a hátuljába.

Switch Tax

(#52427) dh66e válasza MasterMark (#52426) üzenetére


dh66e
veterán

Ne viccelj már, rárántotta a kormányt.Hogy tudod védeni ezt a hülyegyereket? :W :W :W

(#52428) t72killer válasza MasterMark (#52424) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bingó, kb annyi, mint a bringa kormánya. Ez szted szabályszerű közlekedés az autós részéről?

Újranézve a kritikus 22.másodpercet, igazad van, a kocsi oldalában (tükör, kilincs, akármi) akadhatott el - ami nem tudom miben enyhítené a sofőr akcióját, kb olyan, mintha a cserbenhagyásos gázolásnál azon próbálnánk a büntetési tételt eldönteni, hogy a bal vagy a jobb kerék nyírta ki jobban az alulmaradt szerencsétlent.

Egyébként a kocsi hátuljára felkenődő asszonykára: tudomásom szerint a másik féktávján belül megjelenni sem szép cselekedet. Egy dolog, hogy a kamerák elterjedése előtt az ilyen barmok megúszták, attól függetlenül szándékos balesetokozás, ami puhatestű alany esetén igen jó eséllyel végződhet komoly sérüléssel.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52429) MasterMark válasza dh66e (#52427) üzenetére


MasterMark
titán

Ki véd bárkit is? Nem mondtam, hogy nem rántotta rá a kormányt.

Annyit írtam, hogy nem lökte meg. Több képkockáig mennek egyenesen egymás mellett. Akkor esik föl, amikor lefékez mivel beakad a keze a tükörbe.

Azért fontos ez, mert rosszul írják a blikkes cikk címében és magában a cikkben is.

t72killer: Mást próbálsz megmagyarázni, mint amiről beszélek. Sosem kérdőjeleztem meg, hogy szabálytalan lett volna az autós. Önmagában már az is szabálytalan hogy ráhúzza a kormányt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52430) dh66e válasza MasterMark (#52429) üzenetére


dh66e
veterán

Hagyd már a klikkbájtos Blikket hogy hogy fogalmaznak....nem ez a lényeg. :(

(#52431) MasterMark válasza dh66e (#52430) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ezt kifogásoltam én is, hogy más történik a videón, mint amit írnak. :D

Switch Tax

(#52432) t72killer válasza MasterMark (#52431) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amit írnak, az mozgó autót feltételez az ütközés pillanatában, (ld a kocsi helyzete az útmintákhoz képest) úgy néz ki, mintha pont akkor állna meg a kocsi, amikor az elöl haladó bringás elrepül.

Az ügyvédek fognak ezen egy sort agyalni azért, bár nekik meglesznek a kaszni karcolásaiból megfejtett okosságok is. (nekünk kétlem, hogy ezt lehozná a sajtó).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52433) dh66e válasza MasterMark (#52431) üzenetére


dh66e
veterán

Mondom én hogy trolkodsz teeeeeee!!!! :DDD

(#52434) syberia válasza MasterMark (#52410) üzenetére


syberia
veterán

Értem már. Tehát ha valaki váratlanul orrba vág a semmiből, akkor nem a másik keze, hanem az arcod ment bele az öklébe! Fuck Logic! :W ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#52435) MasterMark válasza syberia (#52434) üzenetére


MasterMark
titán

De ha egyszer ez történt? Nem értem miért fáj nektek, hogy ez történt? Ott van a videón, meg lehet nézni.

Ha kirakod az öklöd és valaki belefut, akkor nem te ütötted arcon, hanem belefutottak a kezedbe.

Ez nincs azzal összefüggésben, hogy ki a hibás, erről nem is mondtam semmit. Annyi volt a lényeg, hogy a cikkben hatásvadászabban van leírva a sztori, mint ami valójában a videó alapján történt. Ez nekem nem tetszett, főleg hogy ez már a második ma.

Switch Tax

(#52436) t72killer válasza MasterMark (#52435) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A cikkíró mentségére legyen szólva, a videó azért elég gyengusz felbontású és frekijű. Nem tiszta, hogy mozgott-e a kocsi, amikor érintkezett a két jármű (ha igen, az = elsodrás).

De valóban, nem az átmegyekrajtakétkerékkel full gázolásról van szó, ami a blikkes címet olvasva az embernek instant beugrik:R Következő linkelésnél próbálok nem blikkes forrást megadni:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52437) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Így már jó a cím?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52438) Reggie0 válasza philoxenia (#52396) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha kevesebb anyagbol all es egyszerubb, az meg nem jelenti azt, hogy fajlagosan nem dragabb. Peldaul egy hotarolos acel labos bonyolultabb es osszetettebb, mint egy aranykanal, az utobbi megis dragabb.

(#52395) doeeg:
Szerintem nem, inkabb elkanaszodtak az erre hajlamos emberek. Mar a karanten alatt is sokkal tobb volt a piroson athajto, most meg aranyaiban tobben is vannak, mint a karanten elott. Pedig a forgalom mar visszaallt a normalis szintre.

(#52409) t72killer: Majdnem annyira gyilkossagi kiserlet, mint amikor a postan ralepnek a labadra.

[ Szerkesztve ]

(#52439) philoxenia válasza Reggie0 (#52438) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

hotarolos acel labos bonyolultabb es osszetettebb, mint egy aranykanal, az utobbi megis dragabb

Ilyenkor két eset lehetséges:

1; Annyira ritka az anyag, hogy azért drága. Ez esetben elfelejthetjük a villanyautózást.

2; Az anyaghoz jutás olyan sok energiába és anyagba kerül, hogy azért drága. Ez se sok jóval kecsegtet... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52440) Reggie0 válasza philoxenia (#52439) üzenetére


Reggie0
félisten

Is-is. A litiumot feldolgozni is nehez, mert baromi reaktiv es sok energiat tarol, igy kulonbozo soibol redukalni is sok energiat igenyel, valamint nem tul gyakori anyag. Amugy a villanyautozas veget nem feltetlen jelenti, fejlodnek az alternativ kemiaju akkumulatorok is, mint pl. a natrium-ion akku.

Gondolj az aluminiumra, az dragabb volt, mint az arany, amig nem talaltak egy jo modszert az eloallitasara, most meg olyan filleres, hogy uditoket palackozunk bele. Na a villanyauto is ilyen, majd lesz olcsobb.

[ Szerkesztve ]

(#52441) philoxenia válasza Reggie0 (#52440) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolj az aluminiumra, az dragabb volt, mint az arany, amig nem talaltak egy jo modszert az eloallitasara, most meg olyan filleres, hogy uditoket palackozunk bele. Na a villanyauto is ilyen, majd lesz olcsobb.

Gondolj az aranyra, az maradt olyan drága mint volt.... ;]

Valamelyik estélyen egy híresen szép, de kissé butácska táncosnő került az erősen kritikus drámaíró, G. B. Shaw mellé… − Nekünk tulajdonképpen össze kellene házasodnunk! – mondta a csevegés lendületében a hölgy. – Képzelje, milyen csodálatos gyermekeink lennének, ha az ön eszét és az én szépségemet örökölnék. − Valóban! – merengett az ötleten Shaw. – De mit csinálunk, ha fordítva sül el a dolog, és a gyerekek az ön eszét meg az én szépségemet öröklik?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52442) Reggie0 válasza philoxenia (#52441) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert az penzhelyettesito eszkoz :)

(#52443) philoxenia válasza Reggie0 (#52442) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A nap pedig azért kel föl, mert kukorékol a kakas....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52444) Reggie0 válasza philoxenia (#52443) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nem egeszen, csak nem mindegy, hogy valaminek a felvasarlasi laz tartja fenn az arat, vagy a technologiai korlatok. Az elektromos auto sem azert draga, mert mindenki azt akar venni es nem tudjak kiszolgalni az igenyeket, hanem mert jelenleg csak dragan tudjak eloallitani.

[ Szerkesztve ]

(#52445) Chris Kiki válasza Reggie0 (#52444) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Legalább tennétek offba...

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#52446) philoxenia válasza Reggie0 (#52444) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] vesd össze a világ vaskészletével akár. Persze a kufárok miatt drága, mindnek tele a gatyája arannyal....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52447) Reggie0 válasza philoxenia (#52446) üzenetére


Reggie0
félisten

Sokkal inkabb azert, mert lecsapnal ra, ha szerinted jo aron lenne, mert befektetes, de villanyautobol nem vennel ot ugyanolyat egyszerre magadnak.

(#52448) philoxenia válasza Reggie0 (#52447) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Dehogynem. Csak egyre sincs pénzem... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52449) Lauda


Lauda
félisten

Bosszút állt a tilosban parkoló autókon a Németországban dolgozó magyar buszsofőr

Több száz autó kerekét szúrta ki egy magyar férfi Németországban 2016 óta, írja a 112press.hu a Tag24 cikkére hivatkozva. Az 59 éves K. Tibor a chemnitzi közlekedési vállalat buszsofőrjeként dolgozik, és annyira idegesítették a szabálytalanul parkoló autók, hogy éjszakánként bosszút állt a sofőrökön, és kiszúrta az autógumikat.
Egy idő után annyira beteges lett ez a szokása, hogy a saját autója kerekét is kivágta. Nagyjából 40 ezer euró kárt okozott, és volt olyan autó, amelynek kétszer is kiszúrta a kerekét.
74 ESET MÁR BIZTOSAN AZ Ő NEVÉHEZ FŰZŐDIK, DE A VÁD SZERINT NÉGY ÉV ALATT ÖSSZESEN 310 AUTÓN ÁLLT BOSSZÚT.
A rendőrök végül úgy kapták el, hogy csapdát állítottak neki. Szándékosan tilosban parkoltattak egy autót, Tibor pedig kiszúrta a kerekét, és utána nem sokkal elfogták. Már a bíróság előtt az ügye, júliusban lesz a következő ülés. :DD

(#52450) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Biciklisek amúgy is egyedileg értelmezik a kreszt, ezzel vajon mit kezdenek a valóságban?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.