Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53251) silver10 válasza cappa72 (#53250) üzenetére


silver10
aktív tag

Én is régimódi vagyok ilyen téren. Igyekszem az irányváltással járó manővereket irányjelzéssel végrehajtani. Ahol elég ott komfortindex, ahol nem, ott hosszú jelzés. És igyekszem nem megtévesztően használni. Mert ahogy mi hímsoviniszták mondjuk: „a női vezetőkkel az a baj, ha jobbra indexelnek nem bizros, hogy balra fordulnak." ;]

(#53252) Lauda


Lauda
félisten

Érdekes, itt a palikám észre sem vette, hogy tol keresztben egy autót? : https://youtu.be/RkrakO9p-ws?t=437 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53253) bul07


bul07
nagyúr

Na ezt védje ki valaki

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#53254) Di Natale válasza bul07 (#53253) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Instant halál :(

(#53256) Lauda válasza kenguru99 (#53255) üzenetére


Lauda
félisten

:W

(#53257) kw3v865 válasza kenguru99 (#53255) üzenetére


kw3v865
senior tag

67 éves tata vezette a pickupot. Tipikus, ilyen manővereket általában öregek csinálnak. Még az se biztos, hogy a háziorvosi vizsgálaton megbukott volna. Elmeállapotot, gondolkodási képességet nem vizsgálnak sajnos. Lehet, hogy fizikailag még rendben van, de agyilag már zokni.

(#53258) cappa72 válasza kenguru99 (#53255) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem is igazán értem, hogy hova és mi célból gondolt ott kanyarodni... Ez tényleg felfoghtatlan.
De legalább tragédiába nem torkollott - ahogy a cikk is írja, csodával határos módon.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53259) philoxenia válasza cappa72 (#53258) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet, hogy a másik irányba akart menni. Mondjuk Kálnál vissza tudott volna fordulni.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53260) cappa72 válasza philoxenia (#53259) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úgy érted, hogy valahogy így gondolta volna? Kerítésen magassági kormánnyal?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53261) philoxenia válasza cappa72 (#53260) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem fogta föl, hogy ez autópálya szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53262) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Azért ez is érdekes Cikk: https://112press.hu/hirek/reszletek/ford_hajtott_nissan_ele_85_fout_sarvar/?fbclid=IwAR2wooMgsAGOt78-cGm9LZi7hqd5k6Tj0GStsCTqaFCYM2nTjWMxy4mpJRQ

A forgalom rendőri irányítás mellett haladt. Az első kerék nélküli Nissan több esetben is csaknem balesetet okozott. Egy idős férfi majdnem elgázolta az egyik rendőrt
Egy fiatal nő pórul járt a figyelmetlensége miatt. Néhány hete beszámoltunk az erősebb terelőkúpokról, amelyek nem törnek össze olyan könnyen. Ezt most az az autóvezető is megtapasztalhatta, aki annyira a rendőrre koncentrált, hogy áthajtott egy terelőkúpon, ami a kocsi alá szorult és haladás közben leszakította az autó kipufogórendszerét, dobbal együtt.
Egy középkorú férfi pedig megunta a várakozást és dudálással jelezte az előtte háttal álló rendőrnek, hogy ő menne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53263) dh66e válasza philoxenia (#53261) üzenetére


dh66e
veterán

Ezért nincs semmi keresnivalója a bal egyben. :(

(#53264) t72killer válasza kw3v865 (#53257) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ilyennek letöltendőt adnék +a háztartásban fellelhető összes jármű elkobzása - a járókeret maradhat...

#53261: nagyjából. de pickupra azért van lé...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53265) Reggie0 válasza t72killer (#53264) üzenetére


Reggie0
félisten

"a háztartásban fellelhető összes jármű elkobzása"
Total demagog hulyeseg, pl. a felesege autojanak mi koze az egeszhez?

[ Szerkesztve ]

(#53266) t72killer válasza Reggie0 (#53265) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kölcsönveszi és legközelebb azzal fog randalírozni, alkalmasint jogsi nélkül?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53267) Reggie0 válasza t72killer (#53266) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor esetleg a szomszedet is le kene foglalni nem?

(#53268) t72killer válasza Reggie0 (#53267) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Neked kölcsönadja a szomszéd a kocsiját :Y? Ok, annyival lehet kiegészíteni, hogy a jogsi nélküli embernek kocsit kölcsönadót 50/50 terheli a felelősség.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53269) Reggie0 válasza t72killer (#53268) üzenetére


Reggie0
félisten

A jogsinelkulinek atadni a jarmuvezetes mar bcs, szoval erre nem kell kulon szabaly. Amugy igen, vannak olyan szomszedsagok.

De a lenyege, hogy teljes baromsag az egesz. Nem korlatozhatod olyanok magantulajdonat, akik nem felelosek. Tehat jelen esetben a felesegenek koze sincs hozza, nem o vezetett.

[ Szerkesztve ]

(#53270) t72killer válasza Reggie0 (#53269) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Házasságon belül leginkább csak közös tulajdon szokott előfordulni. Előfordul, hogy valamire szerződnek persze.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53271) Reggie0 válasza t72killer (#53270) üzenetére


Reggie0
félisten

A gepjarmunyilvantartas nem ert veled egyet.

(#53272) t72killer válasza Reggie0 (#53271) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Válóperes bírót kérdezz.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53273) Reggie0 válasza t72killer (#53272) üzenetére


Reggie0
félisten

Az senkit sem izgat, amig nincs valas. Ha bemesz ugyintezni akkor nem tudod lekezelni az ugyintezot, hogy marpedig te eladod a feleseged neven levo autot, ha nem tetszik kerdezzen meg egy valoperes ugyvedet.

(#53274) t72killer válasza Reggie0 (#53273) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az út széli kéregető mit mond, ha a jogsi mellé a szomszéd nevére kiállított forgalmit adod neki:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53275) Reggie0 válasza t72killer (#53274) üzenetére


Reggie0
félisten

Semmit, miert mondana barmit? Megnezi h korozik-e, ha nem akkor mehetsz tovabb. Ha termeszetes szemely a tulajdonos, akkor nem kell meghatalmazas vagy barmi hasonlo sem.

[ Szerkesztve ]

(#53276) t72killer válasza Reggie0 (#53275) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, ez nekem új:R Sose vinnék el távolabbi családtagtól se kocsit úgy, hogy nem írtunk róla valami papírt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53277) Lauda


Lauda
félisten

Frankók ezek a tesla-k önvezető módban. Ha rendőrt észlel még rá is gyorsít: [link] :U :F

[ Szerkesztve ]

(#53278) bul07 válasza Lauda (#53277) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy csak egyszerűen nekimegy a rendőrnek :DDD
[link]

Amúgy érdeklődéssel várom hogy Polgár Árpád kocsija (Tesla) javítása mennyibe fog fájni
Elmondása szerint motor hibás lett
7éves 138.000Km
Videó

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#53279) mephi666


mephi666
nagyúr

na itt az újabb válogatásom :)

0:00: ebben a kereszteződésben heti szinten van baleset, mert sokan még csak le sem lassítanak a stoptáblára (aztán ha valaki nem 50-el jön, hanem gyorsabban, akkor nyekk)
0:06: mindkét zebra piros, de ez biciklire nem vonatkozik biztos
0:14: jó példa arra, hogy miért ne segítsük a gyalogosok szabálytalan átkelését (szemből észnél volt, aki jött és időben lassított)
0:21: ez a legjobb... előttem 3-al ment a fehér golf egyenesen, lassított, a paraszt meg jobbról akarta megelőzni és hirtelen sokan lettek a sávban
0:37: jó példa, miért ne állja el az ember a jobbról becsatlakozó utat

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53280) Mr X válasza mephi666 (#53279) üzenetére


Mr X
veterán

Te is beálltál a kereszteződésbe, pedig láthattad, hogy nem tudod elhagyni.

(#53281) szebe válasza Mr X (#53280) üzenetére


szebe
őstag

Csak pár másodperc volt 'főnökúr! ;]

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#53282) mephi666 válasza Mr X (#53280) üzenetére


mephi666
nagyúr

mármint melyikbe? a legvégén? ott balra kanyarodó sáv van és miután utat csináltak, átfértem én is :) vagy előtte az x6-ra gondolsz? ott pedig csak a jobbról tolakodó miatt állt meg mindenki, amúgy haladt a forgalom

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53283) MasterMark válasza mephi666 (#53282) üzenetére


MasterMark
titán

Egyel előtte..

Ja az x6 után.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53284) szebe válasza mephi666 (#53282) üzenetére


szebe
őstag

Ettől függetlenül szabálytalan.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#53285) Lauda válasza szebe (#53284) üzenetére


Lauda
félisten

A védett úton haladt, forgalmi okból állt meg és nem lámpás kereszteződés volt. Teljesen szabályosan közlekedett.

(#53286) MasterDeeJay

Nemrégen kereszteződés balra kanyarodóban voltam megyek be de már látom hogy sárgul a lámpa felettem. Erre az elöttem lévő fogja magát és szinte megállásra lassít, én meg majdnem felkenődök a hátára. Van egy kátyú az úton gondolom beparázott és nem akart belemenni, valamilyen szinten megértem. Jött mögöttem egy autós bár bár nagyon sárgán ment át, az mögött meg egy kamion akinél szerintem már a kabin fele is pirosba ment át.
Persze sikerült megállítani a forgalmat ezen pár másodperc alatt annyira hogy több szép dudaszó kerekedett belőle. A többi oldalról meg indulnának el de ott dekkolunk szép sorban a kereszteződés közepén. :DDD Aztán felébredt az illető és megkerülte a kátyút. Én eleve úgy megyek be arra a részre hogy szabálytalanul levágom a kanyart érintve a záróvonalat és a kátyú igy alattam van pont, vagy éppen kissé kimegyek nagyobb ívben ahogy éppen esik.
Ha szar az út nekem az az elvem hogy a záróvonal nem szentírás ha nem jön szembe senki nem zavarom akkor bizony átmegyek rajta. Bár erre amúgy is szalomozni kell néha a lukak között.
Ma reggel ugyan ezen szakasz kissé távolabb, előznék meg egy lassabb járművet erre egy okosabb úgy gondolja a belső sáv az övé 80-al mert csak. Jó oké akkor vissza külsőbe ot meg a másik ugyan ennyivel. Mentek ketten 80-al párhuzamosan egymás mellett... Mögöttem meg izomból jön valaki 120-al legalább és ő is szinte felkenődik a belső sávosba szép nagy fékezéssel áll be mögé. Aztán vártam a csodát hogy valamelyik menjen már. Jobbra tartás esetleg?
Ma meg egy szép kicsiny vaddisznó volt Csopak elött kissé Wellington rare style-ban pihengetett fél sávot lefedve. Aki elcsapta az azért félreállhatott volna amíg összeszedik a maradványokat, vagy legalább bevonszolhatta volna az út szélére. (esetleg pörköltnek elviehette volna) De hetente kerülgetek rókákat is. Kész állatkert ami itt van.

Ja meg ami most itt van kis káosz Veszprém határában, amióta lezárták az Almádi felé vezető utat. Na az megérne egy külön cikket is. :(((

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53287) szebe válasza MasterDeeJay (#53286) üzenetére


szebe
őstag

Arrafelé most jó világ lesz az elkerülő bővítése miatt, ahogy hallottam.
Plusz a 8-as utolsó szakasza Veszprém és a litéri elág között...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#53288) Atomgeszi válasza MasterDeeJay (#53286) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ilyen esetben nem szabálytalan ráhajtani a záróvonalra.
Felénk is van egy csomó ilyen, hogy muszáj rámenni, mert nagyobb anyagi kár lenne, ha a kátyúba mennék inkább.

(#53289) MasterMark válasza Atomgeszi (#53288) üzenetére


MasterMark
titán

Minden esetben szabálytalan már az érintése is.

Switch Tax

(#53290) philoxenia válasza MasterMark (#53289) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azaz megállok és hatóságot hívok? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53291) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Örök gyerek? 39 voltam 2004-ben... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53292) MasterMark válasza philoxenia (#53290) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván nem, de attól még szabálytalan.

Switch Tax

(#53293) cappa72 válasza MasterMark (#53289) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha szigorúan nézzük, akkor igen.
Ha viszont elkerülök egy balesetet vele, akkor a látási és útviszonyoknak megfelelő módon járok el. (nagyon sok esetben látjuk ezt a "látási és útviszonyok" indoklást.... namármost, ha az útviszonyokat nézzük mo-n, akkor néha többet kell az úton tartani a szemet/figyelmet a kátyúk miatt, mint a környező forgalmat figyelni.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53294) philoxenia válasza MasterMark (#53292) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hogyan közlekedhetem ez esetben szabályosan?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53295) MasterDeeJay válasza cappa72 (#53293) üzenetére

Főleg úgy hogy vannak itt olyan szakaszok ahol pont a kátyúkat nézegetem miközben az erdőből éppen kiugrani készülő vadakat meg lehet nem fogom észlelni. Fölöslegesen vonja el a figyelmet a kártyúkerülgetés.
Lehet megkövezni de a biciklist sem máfél méterrel kerülöm ki, sőt van hogy záróvonalat is érintem. Mert ha szabályos akarnék lenni akkor igen sok helyen letolnának az útról. Ésszerűség határain belül szerintem nincs olyan sün aki erre vadászna és lépne hogy átlépek egy záróvonalat csak azért hogy ne tartsam fe a forgalmat.

philoxenia
Elvileg lassítva átmegyek a kátyún, amitől a seggembe kapok egy dudaorgiát a mögöttem érkezőktől. Vagy nagyobb ívben kissé tetérve az útról melynél meg az út melleti szemetet szedem be a gumiba.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53296) MasterMark válasza philoxenia (#53294) üzenetére


MasterMark
titán

Lassítva belemész, vagy nem mész arra. Vagy igen, hívsz egy rendőrt aki átenged a záróvonalon.

De a kresz sosem az ésszerűségről volt híres.

Switch Tax

(#53297) philoxenia válasza MasterDeeJay (#53295) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Úgy ítélem meg, hogy nem tudok a kátyún biztonságosan átkelni... :U

Ugye a foglalkozását már tisztáztuk, csak az áron vitatkozunk... ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53298) philoxenia válasza MasterMark (#53296) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt a "nem mész arra" módszert hogyan gondolod kivitelezni? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53299) MasterMark válasza philoxenia (#53298) üzenetére


MasterMark
titán

Kerülőút, másfelé mész, stb.

De nem értem mit akarsz ebből kihozni. A szabályosságról volt szó, nem az ész vagy életszerűségről.

Switch Tax

(#53300) philoxenia válasza MasterMark (#53299) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megyek az úton. Hirtelen észreveszek egy kátyút. Nyilván nincs "kátyúnyilvántartás" a birtokomban.... Visszamegyek az időben és nem megyek arra? :F

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.