Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57001) Lauda válasza Reggie0 (#57000) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben egyetértünk. Gondolom nincs más lehetőség a töltő miatt, azért parkol így. :)

(#57002) Reggie0 válasza Lauda (#57001) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg kell varni amig valaki elmegy :)

(#57003) Vismajor01 válasza Reggie0 (#57000) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ez töltő, mindenáron ide kell parkolni ha tölteni akarod az autód. Sose állok ide ha nem kell :)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#57004) mezis válasza Vismajor01 (#57003) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, minden lakó érdeke a töltőhely szabadon hagyása. Kevesebb káros anyagot fog szívni, ha nem akadályozza az e-autók terjedését. Következetesen, keményen kellene fellépni a renitensekkel. Pl. "lopóautó". 24/7-ben.

mezis

(#57005) szebe válasza mezis (#57004) üzenetére


szebe
őstag

A lopóautót támogatnám, de minden esetben (nem csak az e-autós témában). Egyik kedvenc yt csatim pl azt mutatja, ahogy usában egy "random" üzlet elől percek alatt elviszik, bejelentés nélkül a kocsikat: [link]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#57006) Vismajor01 válasza szebe (#57005) üzenetére


Vismajor01
addikt

Mondjuk linkelt videón nem teljesen értem milyen jogon szállitja el-Nincs közútkezelői tábla a parkolás tiltására illetve kiegészitőtábla az autóelszállitásról. Csak ilyen szöveges táblákat látok 4-es betűmérettel ami tuti nem közütkezelői hanem magán, szal akkor mi szerint van rendesen tájékoztatva a vezető? Ennél itt magyarországon 100% egyértelműbben kivan táblázva/levan festve etc az összes olyan ahonann elvontatnak ha oda állsz. Itt meg áll csomó autó amik között van szabad hely...Autós szempontjából nem látjuk lehet pont a falon előtte van nagy megállás kivéve engedéllyel nem tudom.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#57007) szebe válasza Vismajor01 (#57006) üzenetére


szebe
őstag

Bármelyik videó leírásában ott a FAQ, leírja rendesen, mi miért.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#57008) Szada85 válasza szebe (#57007) üzenetére


Szada85
aktív tag

No, lassan minden napra jut egy Usain Lakatos... [eltiltott-sofor-karambolozott-majd-elfutott-volna]

(#57009) nyikszi válasza Szada85 (#57008) üzenetére


nyikszi
őstag

Gondolom ennek se volt kötelezője :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#57010) tyielow válasza Szada85 (#57008) üzenetére


tyielow
aktív tag

Nem tudok nyilatkozni a jóízlés határain belül. Nézzük a jó oldalát: sok másik országban minden napra jut ilyen, vagy inkább több tucat

YouTube: toty1ka

(#57012) NoLF válasza Lauda (#57011) üzenetére


NoLF
addikt

bömbisnéni biztos nem 30al ment :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#57013) Szada85 válasza tyielow (#57010) üzenetére


Szada85
aktív tag

Gyorsan süllyed a színvonal sajnos sokfelé, ez igaz.
Ez tegnapi hír, a magyar oldalak is lehozták, egy egyszerü igazoltatásnak indult, két halott rendörrel végzödött.
[Elfogták a német rendörök feltételezett gyilkosát - német videó]

(#57014) ElektrikusDE válasza Szada85 (#57013) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ez a link működik [link] !

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#57015) tyielow válasza Szada85 (#57013) üzenetére


tyielow
aktív tag

Ezt a német Bild insta oldalán láttam. Nagyon durva. :U

YouTube: toty1ka

(#57016) Szada85 válasza ElektrikusDE (#57014) üzenetére


Szada85
aktív tag

Köszi a korrekciót, pedig semmilyen elöfizus oldalon nem voltam, de azóta priváttá lett téve. :R

(#57017) mezis válasza Lauda (#57011) üzenetére


mezis
nagyúr

"Vár állott, most kőhalom..."

mezis

(#57018) patomi


patomi
őstag

Beteg f@sz [link] volt itt minden. Ballábas fékezés, meg egy kis puff-puff.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#57019) Reggie0 válasza patomi (#57018) üzenetére


Reggie0
félisten

Usaban mar reg alapfelszereltseg kene legyen: [link]

(#57020) 8th válasza Lauda (#56989) üzenetére


8th
addikt

Hatalmas bunyó. Ez? Itt faluhelyen ez simán elmegy bécsi keringőnek. Itt a megye háromban a focipályán nagyobb bunyók vannak ennél és nem állítja meg miatta a bíró a meccset. Méghogy bunyó. Ugyan már. :DDD

(#57021) NoLF válasza 8th (#57020) üzenetére


NoLF
addikt

a video címét másolta be, nem a saját véleményét mondta - szerintem mindenki, akinek szeme van, az látja hogy itt semmiféle bunyó nem volt.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#57022) Lauda


Lauda
félisten

Börtön járhat a 400 km/h-s bugattis száguldásért

az Autobahn érintett szakaszán valóban nincs sebességkorlátozás, a szándékos közúti veszélyeztetés ott is büntetendő. Márpedig ekkora tempóval aligha lehet folyamatosan kontroll alatt tartani egy járművet olyan helyen, ahol mások is közlekednek.

Induljanak onnan, hogy határozzák meg melyik autóval , milyen időjárási körülmények között és milyen sebesség felett számít valami közúti veszélyeztetésnek egy sebességkorlátozás nélküli úton. Amíg ezt nem tudják meghatározni, addig nincs miről beszélni.

(#57023) Reggie0 válasza Lauda (#57022) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja amugy ez eleg durva. Akkor dontsek el, hogy nincs korlat vagy megis van valamilyen korlat, de ennyire gumi ne legyen mar a szabalyozas egy jogallamban.

(#57024) mezis válasza Lauda (#57022) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet más, ismeretlen ok is. Pl az autó gyári adatai szerint csak 340Km/ó a maximum, a gumiköpeny nem 400km/ó sebességre való,....
Szóval akármilyen mókolt, ültetett,...tragaccsal nem lehet ám száguldozni! :DDD

mezis

(#57025) Lauda válasza Reggie0 (#57023) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ez teljesen abszurd. Egy ladával mondjuk 120-al is tudok veszélyeztetni, mert instabil, hulladék a fék stb stb. Na most egy buggati chironnal akkor ez milyen tempónál jön létre, vagy egy 911 Turbo S-el? Vicc az egész.

(#57026) cappa72 válasza mezis (#57024) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én 420km/h-t találtam, és akkor még nem is a Chiron Sport-ról, csak a "sima" verzióról láttam ez az adatot.

mókolt, ültetett,...tragaccsal
:DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#57027) Szada85 válasza Reggie0 (#57023) üzenetére


Szada85
aktív tag

Gondolom a legtöbben azért olvastatok már a témáról, a német pályákon a "korlátlanság" ugyan létezik, de ettöl még "a javasolt sebesség" ott is 130 km/h.

Itt sem a gyorshajtás maga a "kiváltó ok", hanem a nemrég hozott - valamennyire szintén gumiszabálynak mondható - jogszabályra (§ 315d StGB) hivatkoznak, ami az "utcai versenyzést" kívánja szankcionálni.

Itt most arra próbálják elkanyarítani a sztorit, hogy a Bugattis figura "magával, a saját limiteivel versenyzett", és ez, mint ilyen büntetendö a szabály egyik bekezdése szerint.

Az egész jogi hercehurca az ehhez hasonló esetek "megszaporodása" miatt kezdödött:
[Lamborghini_Unfall_A66]

Itt is a gazdag ficsúrok játszadoztak a forgalmas autópályán az A66-oson, amikor a Lambós srác túltolta, telibevert egy vétlen autóst, aki bennégett a saját autójában, a Lambós pedig elmenekült a helyszínröl.

Más kérdés, hogy ilyen alapon akkor a meganyni egyéb német/holland csatorna (Gercollector, AutoTopNL, stb.) mikor lesz elövéve, hiszen az Ö videóik nagy része is erröl szól, 2-300km/h körül/feletti végsebességet próbálgatni a német szakaszokon.

(#57028) Lauda válasza Szada85 (#57027) üzenetére


Lauda
félisten

a Bugattis figura "magával, a saját limiteivel versenyzett",

Hát ez az, mitől lesz valami versenyzés, illetve mitől nem az? :D Mármint ha egyedül vagyok a pályán, aki 350-el hajt.

Épp az általad is említett oldal jutott eszembe. Ők is gyakorlatilag minden autót kicsutkáznak a pályán és annak tényleg csak az a lényege, hogy mit tud a kocsi, tehát nem siet valahova mondjuk, hanem a cél csakis az, hogy mit tud kihozni az autóból.

#57024mezis :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57029) Lauda


Lauda
félisten

:D

(#57030) NoLF válasza Lauda (#57029) üzenetére


NoLF
addikt

eh, bezzeg ha én ilyen gyorsan le tudnám kapni az enyém tetejét.. . :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#57031) Szada85 válasza Lauda (#57028) üzenetére


Szada85
aktív tag

Azért írtam így, mert a paragrafusban is így van megfogalmazva:
" [§315d - Verbotene Kraftfahrzeugrennen]:
(1) Wer im Straßenverkehr...
...3.sich als Kraftfahrzeugführer mit nicht angepasster Geschwindigkeit und grob verkehrswidrig und rücksichtslos fortbewegt, um eine höchstmögliche Geschwindigkeit zu erreichen,"
Nyilván elég gumicsont szabály, meg a megfogalmazása is, de keménykalaposként lehet kapálózni, hogy a 3-as pontot kimaxolta.

De szerintem is túl van ez az egész fújva már.

(#57032) Reggie0 válasza Szada85 (#57031) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, elegge eroltetetten huzhato csak ra, mert elegge megtervezettnek/megszervezettnek tunik a dolog, raadasul a vezetesi stilusan is latszik, hogy egyaltalan nem meggondolatlanul vezetett.

(#57033) Reggie0 válasza Lauda (#57029) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha valaki a videot is meg szeretne nezni mindenfele korhatar korlatozas nelkul: [link]

(#57034) lezso6 válasza Lauda (#57022) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

He? És mi van azzal a csomó Youtube csatornával (pl [link] ), ami kifejezetten arról szól, hogy hol vannak az egyes autók limitjei?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#57035) Csabex válasza lezso6 (#57034) üzenetére


Csabex
őstag

Hát ők oldják meg kulturáltan, mert ez a csatorna amit követek, ez sosem a közúton teszteli, ill. hasonlítja össze a monstrumok limitjeit. Ha akarod, akkor lehet szerintem...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#57036) mezis


mezis
nagyúr

[link]
Hány potyautas lesz egy ilyen izének a tetején? :F ;] :D

mezis

(#57037) Lauda


Lauda
félisten

90-es táblánál 183 km/h-val repesztve jobbról előzött meg egy szirénázó mentőautót, szerencsétlenségére azonban a rendőrök rögtön le is kapcsolták – írja a police.hu ;] .

Mondjuk a cikk sem fogalmaz pontosan, mert a videón csak a fényt látni, viszont írnak szirénázást, akkor pedig megkülönböztető jelzéseit.

[ Szerkesztve ]

(#57038) Reggie0 válasza Lauda (#57037) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont erre gondoltam a cikk kapcsan. Egyaltalan nem tunik szirenazonak az a mentoauto, csak villog(a kornyezo autok viselkedese alapjan). A palyan nagyon sokszor csak villogoval mennek, hang nelkul, azokat en is megelozom.

Mondjuk az elozes is tamadhato, hiszen jobbratartasi kotelezettseget nem tartotta be a mento.

[ Szerkesztve ]

(#57039) kw3v865 válasza Reggie0 (#57038) üzenetére


kw3v865
senior tag

Mivel nincs hang a videón, így képtelenség megállapítani, hogy szirénázik-e...

(#57040) Reggie0 válasza kw3v865 (#57039) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze. Csak elegge eselyes, hogy nem.

(#57041) lezso6 válasza Csabex (#57035) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De hát tök kulturáltan megoldják. :) Amit meg linkeltél az más típusú csatorna, ami ott megy azt nyilván tilos közúton megcsinálni, meg onnan azért elég messze van a német autópálya. :D

Én alapvetően arra gondoltam, hogy sok csatorna van, ahol a német autópályán mennek 300+ felett, s azokra nincs panasz, de a bugattis vérpistulásra meg igen. Demijjé? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#57042) Lauda válasza Reggie0 (#57038) üzenetére


Lauda
félisten

Így van, ha csak a fényjelzését használta, akkor neki is be kellett volna tartania a jobbratartási kötelezettségét. Lehet sokaknak csak szőrszálhasogatásnak tűnik, hogy jelzést, vagy jelzéseit, de nagyon nem mindegy, mert teljesen más szabályok vonatkoznak rá és a körülötte közlekedőknek is másként kell viselkednie vele szemben.

Az előzés szerintem mindenhogyan problémás, hiszen itt nem arról volt szó, hogy haladt mindkettő a sávjában és úgy ment el mellette, hiszen az nem minősült volna előzésnek. Itt szándékosan amiatt váltott sávot, hogy a mentőt megelőzze. Ez így véleményem szerint teljesen szabálytalan. :)

(#57043) Lauda válasza Szada85 (#57031) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a linket! :)

Csak google fordítóztam, azonban nekem úgy tűnik, hogy ebben a paragrafusban nincs olyan, ami illene a bugattisra. A 3. bekezdés olyasmit jelenthet , hogy például nagy sebességgel cikázik az autók között, a gyorsabb előre jutás érdekében. Ezt nálunk is tiltják.

(#57044) Szada85 válasza Lauda (#57043) üzenetére


Szada85
aktív tag

"..nicht angepasster Geschwindigkeit und grob verkehrswidrig und rücksichtslos fortbewegt, um eine höchstmögliche Geschwindigkeit zu erreichen,"

Ezért is írtam én is, hogy úgy csürik-csavarják az egész szövegezés értelmezését, ahogy akarják, a fenti mondat vége nagyon leegyszerüsítve a "mindent és mindenkit lesz*r, csakhogy a lehetö legnagyobb sebességet elérje" ráhúzható kb. akármire, szerintem itt is ezt próbálja most az ügyészség, de kíváncsi leszek, egy ügyesebb ügyvéddel mennyire tudja a Bugattis kifordítani a dolgot.

Mert ilyen alapon akkor tényleg az összes Vmax-os csatorna is el lehet elöbb-utóbb meszelve, nem beszélve, hogy tele a net 100-200km/h mérésekkel is, amiknél ha nagyon akarják, szintén ráhúzható a "versenyzés" dolog.

De elég megnézni a nagyobb német autós portálokat, vagy azok moderátorait, Matthias Malmedie pl., Ö is rendszeresen b*szatja a német pályán is a mindenféle tesztautókkal, miközben vlog készül, így tényleg csak hunyorgás kérdése, hogy épp kire szálljanak rá.

De írhatnám a nemrégiben történt esetet az egyik szintén korábbi TV autós müsor moderátora, azóta saját "tuning céget" alapított srácról, Jean Pierre Kraemer-röl (JP Performance), az egyik frissebb videójában más épített autók tulajait látogatta meg, majd elvitte az egyik srácot egy körre egy Taycan Turbo S-sel, és benne maradt a videóban, ahogy lakott területen belül ~140km/h-ra gyorsulnak, a hírek szerint 1200€ és 3 hónap eltiltással jutalmazták érte.

Nem véletlen, hogy egyre több autós csatorna blörözi ki a müszerfalat a videóikban, ha olyan sebességgel mennek. :)

(#57045) Lauda válasza Szada85 (#57044) üzenetére


Lauda
félisten

:R Igen ez így teljesen értelmetlen amit csinálnak. :F

Aki még nem látta esetleg a videót: [Bugatti Chiron on Autobahn - 417 KPH (GPS) On-Board CAM | POV GoPro]

Nyilván bele lehet kötni, hogy mi van ha elveszti az uralmát stb, de ez megtörténhet 250-nél is. Ezen kívül például az autotopnl-es csatornán gyakran a sima 2 sávos pályán csutkáznak autókat. Itt viszont választottak egy 3 sávos szakaszt, kicsi a forgalom és látható, hogy felkészültek, mert a bukkanónál direkt elvette a gázt, szóval biztosan ismerték az útszakaszt, nem ész nélkül estek neki.

[ Szerkesztve ]

(#57046) mezis válasza Lauda (#57042) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem utaztam még szirénázó autóban, de meg tudom érteni azt, hogy csak a villogót kapcsolják be. Én ugyanúgy kezelem, mintha szirénázna is.

Bugatti: "... a Bugatti vezetői is megszólaltak az esettel kapcsolatban. Teljesen elhatárolódnak Passer cselekedetétől..." Azért nem volt ez rossz reklám! :C

mezis

(#57047) Reggie0 válasza Lauda (#57042) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, szerintem is elsiette a savvaltasokat. De ha tovabb maradt volna a jobb savban, illetve vmivel korabban megy at, akkor siman elhaladas is lehetett volna.

#57046 mezis: Kezelheted ugy, de nem kotelezo.

[ Szerkesztve ]

(#57048) dh66e válasza Lauda (#57037) üzenetére


dh66e
veterán

Én még környezet szennyezésért is rávernék vagy 200k-t. ;]

(#57049) Csabex válasza lezso6 (#57041) üzenetére


Csabex
őstag

Ez is igaz, de mégsem egy üres kifutó :DDD Bár ha jobban belegondolok, akkor tök mind1 hol hagyja ott a fogát, az autópályán vagy egy ilyen kifutón.
Onnan persze h messzi, de a mentalitás is :D Szerintem van valami visszataszító a Bugatti-ban egyes emberek számára és lehet azért. Talán az ára a visszataszító? ;]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#57050) Braddock válasza Lauda (#57045) üzenetére


Braddock
őstag

"nem ész nélkül estek neki"
Hát, ha mindaz amit művel, nem meríti ki az ész nélküliség fogalmát, akkor nem tudom mi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.