Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36001) Lauda válasza philoxenia (#36000) üzenetére


Lauda
félisten

Vannak meg ertelmes emberek......

Megvoltak az iratai és a rendszám, tehát fölösleges hősködés volt üldözni a rendőröknek! Ezzel a fogócskával mások életét veszélyeztették. Családi autónak is neki mehetett volna! Ha látja, hogy nem üldözik, akkor a gázt se taposta volna tövig! Senkiházi taknyos rendőrök!!!!

:DDD :W

(#36002) mephi666 válasza Lauda (#36001) üzenetére


mephi666
nagyúr

a hőskommentelő lehet nem ezt írná, ha a következő faluban részegen kivasalja a békésen sétáló családját részegen... természetesen miután elnézést kérnek a rendőrök, kihagyják a szondát és útjára engedik

ui: haha, most olvasom tovább a kommenteket :D a következőnek ugyanez a véleménye

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36003) philoxenia válasza Lauda (#36001) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Te hol látod a kommenteket? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36004) Lauda válasza mephi666 (#36002) üzenetére


Lauda
félisten

Csak ilyenkor nagy a szajuk. Ha vele szemben ment volna hulla reszegen lehet mast irt volna, vagy mar csak a fejfajara irogatnak. :W

philoxenia csak akkor latod, ha be vagy jelentkezve facera. ;] :P

(#36005) philoxenia válasza Lauda (#36004) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Be vagyok, de azon az oldalon nem látok semmit, a lap FB oldalán van kétszer a hír, ott látok pár kommentet..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36006) Lauda válasza philoxenia (#36005) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom akkor, en meg akkor is latom a kommenteket, ha inkognitolapon nyitom meg es nem vagyok bejelentkezve facera sem. :D

Van ott meg eszleny:

Mi ebből a tanulság? Szondázáskor el kell kérni gyújtáskulcsot is!

Persze. Jo hogy egybol ne fogjon ra pisztolyt es alkalmazzon fojtofogast. :W

[ Szerkesztve ]

(#36007) philoxenia válasza Lauda (#36006) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Chrome alatt én is látom. Gondolom a "lézerblokkoló" zavar be FF alatt.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36008) TaaT


TaaT
veterán

Háhá *csög bmw-s :DD

Give them hell Ukraine!

(#36009) Lauda válasza TaaT (#36008) üzenetére


Lauda
félisten

:DD

Csak nehogy ugy legyen, hogy nincs jovedelem meg semmi a neven, oszt nem lesz honnan beszedni a buntit. :W

(#36010) Moleman válasza TaaT (#36008) üzenetére


Moleman
addikt

Így, hogy az úriemberrel is megismerkedhettünk, vidáman kárörvendek én is, de ha normális lett volna, sajnálnám. Én nem mertem volna bevállalni, de szimpatikus a megmozdulás, teljesen biztonságos volt, senkinek nem volt útban, és csökkentette a torlódást.
Nyilván veszélyesebb üzem az autózás, de azzal vonnék párhuzamot, hogy valaki leül a villamoson, hiába nem terhes és nem öreg - azért, hogy más is fel tudjon szállni. A sok hülye meg csúnyán néz rá, generálják a tömeget, miközben minden szék üres. A 24-es villamoson különösen veszélyesnek találom a mesterséges tömeget, a törzsközönség "mesterségét" figyelembe véve. Az irodista birkák meg önkéntelenül asszisztálnak hozzá, félmilliós laptopokkal a táskáikban.

(#36011) negroo válasza Moleman (#36010) üzenetére


negroo
aktív tag

Ebben sajnos nem értek egyet, mert az ilyen ember veszélyes helyzetben is a még veszélyesebbet választaná. Kap egy csekket szép sárga, de attól még a szükületben tartot szürke állományig nem jut fel az értelem és nem lesz biztonságos vezető. Csak egy taposó, mely taposó aknát adnék a gázpedál helyet.:) Itt látszik meg a neveltetás hiányossága.:) Mely a rendőrnek adott csekkből kellene finanszíroznia.:)

(#36012) Moleman válasza negroo (#36011) üzenetére


Moleman
addikt

Ebben igazad van. Nem jut el az agyáig, egyrészt hogy elkaphatják, másrészt hogy bármilyen fémszilánkok lehetnek a sínen, amitől defektje lehet - én ezért nem megyek rá. Hiába nem volt ez veszélyes, máskor is lehet hülye.
Különben is, hétfő délben nem lehet akkora forgalom, hogy ez indokolt legyen. Én a délutáni csúcsban járok erre néha, még akkor is haladós.

(#36013) AMD Power


AMD Power
titán

Végre egy ilyet is megéltem!!!! :R :R

és akkor lekapcsolják a tahó BMW-st :R :R

(#36014) Lauda válasza AMD Power (#36013) üzenetére


Lauda
félisten

Kiraly! :DD

;]

AMD Power maximalisan megertelek. :B

[ Szerkesztve ]

(#36015) Chris Kiki válasza AMD Power (#36013) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

36008? Vótmá' ? ;]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#36016) AMD Power válasza Lauda (#36014) üzenetére


AMD Power
titán

Francba! Pedig úgy megörültem a cikknek és a videónak ,hogy bele sem olvastam topicba. :B

(#36017) Calogero


Calogero
addikt

(#36018) Lauda válasza Calogero (#36017) üzenetére


Lauda
félisten

(#36019) Reaper válasza philoxenia (#36000) üzenetére


Reaper
őstag

Én nem tudom mi van az emberekkel mostanában, de engem pont valamelyik nap vert majdnem telibe oldalról egy gyökér. A Régi fótiról indultam a zöld jelzésnél egyenesen át a Rákos útra, benézek balra, és látom, hogy a Szentmihályin egyszürke Fókusz, átlagos 30 körüli sofőrrel nem áll a piros lámpánál, hanem jön tovább. Szerencsére nem koccant senki senkivel, mert pont sikerült elkerülni a Régi Fótiról jövőknek, de a fazon csak kb bambult maga elé tovább. :(((

(#36020) philoxenia válasza Reaper (#36019) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36021) Reaper válasza philoxenia (#36020) üzenetére


Reaper
őstag

Hát igen, ennyi sajnos. Mostanában jóval több veszélyes helyzettel találkozom, mint mondjuk 2 hónappal ezelőtt. Az is lassan alap, hogy feltételezem az autóstársakról, hogy nem használnak tükröt, lesz@rják az elsőbbség adás szabályait, táblák, jobbkéz, stb, esetleg álmodoznak/alszanak autózás közben.

(#36022) AMD Power válasza philoxenia (#36020) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen kocsi volt a "másik". Ez egyik egy Thalia.....

(#36023) TaaT válasza AMD Power (#36022) üzenetére


TaaT
veterán

Lancia Lybra [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#36024) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

Sziasztok!

Egy másik fórumon linkelte be valaki, de ez ott off!

Kíváncsi vagyok, hogy ilyenkor ki a hibás. Jogi szempontból! Elvonatkoztatva akár 2 személyautót is vehetnénk példának!

[link]

(#36025) TaaT válasza tibcsiworld (#36024) üzenetére


TaaT
veterán

Ha nem lenne felvétel és többen tanúskodnának a kamionos ellen akkor a kamionosra ráhúzhatnák a követési távolság be nem tartását. Így viszont egyértelműen az x5-ös.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#36026) tibcsiworld válasza TaaT (#36025) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Köszi!

Ezt milyen jogi kategóriának nevezik? (A "követési távolság be nem tartása" lenne ugye a kamionnál. A személyautónál?)

(#36027) philoxenia válasza tibcsiworld (#36026) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Közúti veszélyeztetés, és bűncselekmény...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36028) tibcsiworld válasza philoxenia (#36027) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Köszi!

Gondolom akkor lehet akát 6 hónap felfüggesztett, + a jogsi elvétele!

(#36029) biker válasza philoxenia (#36020) üzenetére


biker
nagyúr

nem kevéssel mehettek :(

Apropó, én miért nem ebben az autósiskolában tanultam? :)
[link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#36030) amargo


amargo
addikt

[link]

reggel itt jött szembe velem egy papóka, villogtam rá, ő meg mutogatott.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#36031) AMD Power válasza amargo (#36030) üzenetére


AMD Power
titán

Idióta barom.....

(#36032) Jadro válasza amargo (#36030) üzenetére


Jadro
veterán

Ez egy szép csomópont, de azért így eltévedni benne. :DDD

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#36033) Gépötty


Gépötty
senior tag

És mi ezekkel akarunk atomerőművet építtetni :W

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#36034) thEndeR válasza Gépötty (#36033) üzenetére


thEndeR
tag

[link]

Nem ertem ez hogy jott ossze nekik.... A srac aki meghalt csak 18 eves volt. :(

(#36035) Lauda válasza Gépötty (#36033) üzenetére


Lauda
félisten

Szerinted paksot ki tervezte/epitette? :D

[ Szerkesztve ]

(#36036) Möhe válasza Gépötty (#36033) üzenetére


Möhe
addikt

Aztakú..
A sárgaruhás nőt jól megröptették az elején 0.0

(#36037) Lauda


Lauda
félisten

Lefoglalták a tuning-Corsát :DDD

1.4 helyett 2.0 turbo abba a pocskoszorube. :D

Gépötty 1.40-nel az a rendor. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36038) mephi666 válasza Lauda (#36037) üzenetére


mephi666
nagyúr

c20let - 200ló? :D itthon is körbe lehetne nézni, hány kocsiban van nagyobb blokk, mint a forgalmiban

tegnap zebránál állunk, csordogálunk előre... előttünk swift már a zebrán túl, kanyarodna balra, de jönnek szemből... mi még zebra előtt várunk, jobbról érkezik 2 biciklis hülyegyerek, egyik hóna alatt monitort fog, engedjük előre, takarodjanak át persze szabálytalanul... szemből szerencsére valami könnyebb lábú bmw-s érkezett és megállt nekik kényelmesen... ha valami nagyobb gép áll előttünk és nem látszódnak tőle a kölkök, simán elverhette volna őket a bmw-s, ha figyelmetlenebb-gyorsabb

tilos-veszélyes zebrán áttekerni (főleg, ha lámpa sincs, ami megállítaná a forgalmat) mégse hallottam még olyat, hogy bárkit emiatt megbüntettek volna :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36039) razzorr válasza mephi666 (#36038) üzenetére


razzorr
őstag

Nem tilos áthajtani bringával,csak nincs elsőbbsége. Ha elcsapják,akkor egy szót sem szólhat. Itt is azért van két eset amikor a bringás átmegy a zebrán.
1.suhanva érkezik a zebrához és suhan át,
2.már a pirosnál áll és várja a zöldet,amikor is felül és átteker

Az 1-es értelem szerűen idióta,a 2-es meg szerintem megengedhető,mert ugye a zebrán a gyalogosokkal együtt indul el és akkor már az autósnak kuss van. Az autósnak is jó,mert hamar elhajt a bringás és mindenki mehet a dolgára.
De nem,mindkét esetben mindig felháborodnak az autósok és szidják a kerékpárost, még az is aki a gyalogosokat akarja legyorsulni és bújik át a babakocsis anyuka meg a mamóka között. És dudál és anyázik,hogy száljon le a bringás.
Ez itt az alap probléma,hogy az autós állandóan nyafog és valami hihetetlen módon felsőbb rendűnek képzeli magát.
Félreértés ne essék,rengeteget autózom, de mellette legalább annyit bringával és látom a két oldal problémáit. Végül mindig a kerékpáros a bunkó vagy aki elesik és megsérül.

(#36040) Elemental válasza razzorr (#36039) üzenetére


Elemental
addikt

"Járdán tilos kerékpározni, és a zebra a járda "meghosszabbítása"."
"A Magyar Kerékpárosklub nem támogatja sem a járda, sem a zebra kerékpáros közlekedés célú használatát. "
Én sokkal többet autózok, mint bicajozok, de ha biciklire szállok, akkor eszembe jut, hogy 100kg vs 1500kg. Én nem önérzeteskedek biciklin, hanem a magam érdekében sokkal jobban figyelek.

(#36041) Sotho


Sotho
őstag

Találós kérdés : [link]

Ne azt nézzétek hogy a merdzsó meg a bmw hova parkolt ez nekem már szinte fel sem tűnik. :D
A kérdésem az lenne hogy szerintetek a képen látható irányba haladva elsőbbségem van-e (jobbkéz szabály) a Ráday ucában balról érkezőkkel szemben? Nekem megvan az álláspontom de a tiétekre lennék kíváncsi.
:)

(#36042) Dluinet válasza Sotho (#36041) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a Mátyás utcáról érkezőnek van elsőbbsége

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36043) nemcso válasza Sotho (#36041) üzenetére


nemcso
senior tag

Ráday-n közlekedőnek van elsőbbsége

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#36044) Dluinet válasza nemcso (#36043) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mért?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36045) nemcso válasza Dluinet (#36044) üzenetére


nemcso
senior tag

Mert ebben az esetben nem kereszteződésről beszélünk, tehát az egyenesen közlekedőnek van elsőbbsége a kanyarodóval szemben.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#36046) razzorr válasza Elemental (#36040) üzenetére


razzorr
őstag

Jól mondod: 100kg vs 1500kg. Ezért is kell sokszor a járdán bringázni, mert vagy kilapít egy román/ukrán kamion vagy a kerékpáros klub ajánlásával mész szembe.
Ez nem önérzeteskedés,hanem túlélés.
Érdekes módon a fejlett nyugaton miért nem önérzetes, kisebbségi komplexusos hülyegyerekként kezelik a bringásokat? Ott miért lehet egyenlő rangú a kerékpáros az autóssal? Miért nem nézik le a bringásokat? Persze ezek csak költői kérdések.
Ha már Magyar Kerékpárosklub és ajánlás, én idén nekik adtam az 1%-omat,mert tudom hogy fontos és hasznos munkát végeznek. De engem is hazavárnak és inkább a járda/zebra mint a temető.

(#36047) kalmanchris válasza Sotho (#36041) üzenetére


kalmanchris
tag

Mivel Te kanyarodsz, a balról érkező pedig egyenesen halad, ezért neki van elsőbbsége. Jobb kéz szabály akkor élne, ha Te is egyenesen tudnál menni. De ugye ez csak egy T kereszteződés.

(#36048) Gépötty válasza Lauda (#36037) üzenetére


Gépötty
senior tag

A rendőrt négyszer tekertem vissza, epic ahogy elbánik azzal a szerencsétlen táblával :D
A "pöcsköszörű" Corsa meg Grande Puntoval rokon, úgy már nem is tűnik olyan kicsinek. Ha meg még hozzáadod azt is, hogy nehezebb, mint az én (megjelenésekor) középkategóriás autóm, amiben szintén kétliteres motor van, de gyárilag volt 2,5 V6-tal és kétliteres turbóval is, már nem is tűnik olyan pöcsköszörűnek.
Ráadásul nem is a műszaki tartalomba kötöttek bele, hanem az adóelkerülésbe. Persze ez valamilyen szinten érthető abban az országban, ahol ez szabályosan közlekedhet :D

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#36049) Nkboy válasza kalmanchris (#36047) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ha van egy egyenrangú kereszteződés, akkor jobbkéz szabály érvényesül. Szerintem, függetlenül attól, hogy ki kanyarodik. Vagy nem?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#36050) Dluinet válasza Nkboy (#36049) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem csak szerinted, és nem csak a magyar KRESZ-ben, hanem nemzetközi szabály.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.