Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38001) Mikuland válasza Lauda (#38000) üzenetére


Mikuland
tag

Pillanatnyi figyelem elterelés, elvonták a figyelmét, kitért, megijedt, kormány elrántva, tréler csapódott és ott volt a kamion.... :W :U

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#38002) hobbyone válasza Lauda (#38000) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Több kép az elsőről.

(#38003) Lauda


Lauda
félisten

Vonatbaleset Külsővat és Nemesszalók között

a személyvonat második és harmadik kocsijának oldalról hajtott neki a teherautó,

Na ne mar... :U

(#38004) TaaT válasza Lauda (#38003) üzenetére


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#38005) mezis válasza TaaT (#38004) üzenetére


mezis
nagyúr

Néha megdöbbenve látom, hogy mobilozva mennyire nem észleli a környezetében zajló eseményeket egy gyalogos. Autóban, 120-al sem lehet jobb a helyzet.
Be kellene venni a KRESZ-be, hogy az úttesten haladva a gyalogos sem használhat mobil telefont ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#38006) Lauda válasza TaaT (#38004) üzenetére


Lauda
félisten

:C

(#38007) Solad válasza mezis (#38005) üzenetére


Solad
őstag

Az autósok is leszarják :(

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#38008) negroo válasza TaaT (#38004) üzenetére


negroo
aktív tag

Hogy lehet ilyen agresszívan ott állni?:)

(#38009) mezis válasza Solad (#38007) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Aztán meg be....-nak, amikor pl. ott van egy vonat előttük. És még ez a jobbik eset.
Talán többen elgondolkodnának azon, hogy lehet valami oka annak, hogy még a gyalogosan közlekedőnek is tilos az úttesten mobilozni.

mezis

(#38010) Lauda válasza Lauda (#38000) üzenetére


Lauda
félisten

(#38011) mephi666 válasza Lauda (#38010) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez már tényleg hihetetlen: elalszik és megöli a családot :U

tegnap 52-esen jöttünk haza főnökömmel, fülöpházánál eltereltek, mert baleset volt (nyerges kigyulladt), kerekegyháza felé kerültünk, útközben meg félpályás lezárás, mert egy kamion ledőlt pihenni az út mellett :U azt hittem életbe nem érünk már haza... ebben a kanyarban dőlt el, ahogy a térképen is látszódik, elég meredek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38012) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ígértem egy kátyút. Forgalom meg késés miatt nem kaptam le, de az mond valamit, hogy alig jöttem ki belőle? Sebességbe tettem, de előbb nyomta koppra a teleszkópot mint, hogy elindult volna. A társa tőle pár méterre van, egyik nap megmutatom. Helyismeret nélkül tuti a felni törés.

(#38013) Kolondrum válasza Lauda (#38010) üzenetére


Kolondrum
félisten

Látszott h bántja a dolog, pedig vétlen. Amit soha nem felejt el.

(#38014) Calogero válasza mephi666 (#38011) üzenetére


Calogero
addikt

De vonzod a baleseteket, amerre jársz ott mindig történik valami.

(#38015) AMD Power válasza Lauda (#38010) üzenetére


AMD Power
titán

A csávó jobban jár ha belehal a sérüléseibe. Én magamnak az ő helyében ezt kívánnám.

(#38016) tibcsiworld válasza AMD Power (#38015) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nehéz dolog! :(

Jogilag ugye 2x-es gyilkos! Ülni nyilván nem fog, de család nélkül tovább élni így? :(

(#38017) bitpork válasza tibcsiworld (#38016) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

ha és amennyiben igaz a feltételezés h elaludt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38018) szebe válasza tibcsiworld (#38016) üzenetére


szebe
őstag

Ez tuti hogy nem gyilkosság. Max. halált okozó közúti veszélyeztetés lesz.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#38019) tibcsiworld válasza szebe (#38018) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Bocsi, igaz. Nem értek a joghoz!

A lényeg, hogy én nem tudom, szeretnék e így élni!

Én egyszer lenyomtam 7,5 óra alatt 850km-t Horvátországba! ha apum nem ül mellettem, nem figyel, és néha nem szól rám, ....

Nem vagyok száguldozó, de az autópályán nem 50-el jár az ember!

szerl.: de ha valaki beül mellém, az az első, hogy rászólok az öv miatt! Itt nem biztos, hogy segített volna, de soha nem lehet tudni! :(

[ Szerkesztve ]

(#38020) AMD Power válasza tibcsiworld (#38016) üzenetére


AMD Power
titán

Én biztos inkább a halált választanám.

(#38021) MaciG válasza tibcsiworld (#38019) üzenetére


MaciG
addikt

Ha igaz amitket írnak, szerintem e lány túlélte volna, ha hátul be van kötve, mert az a rész annyira nem tört össze és a lassulás se teljesen hirtelen volt, mert elsőnek egy másik kamionnak is nekicsapódott mielőtt a következővel ütközött.

BANZAII

(#38022) TaaT válasza MaciG (#38021) üzenetére


TaaT
veterán

Attól függ hol ült, ha jobb hátul kb ott sem bírta volna ki, bal hátul viszont egész szépen egybe maradt a karosszéria.

De amúgy akkor ki használta az övet? Csak a sofőr?

Give them hell Ukraine!

(#38023) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szamit ez nekunk? Talan annyiban h ezekutan nem alszunk mozgo jarmuben.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38024) TaaT válasza bitpork (#38023) üzenetére


TaaT
veterán

"Az okos ember más hibájából tanul..."

Amúgy valahol azt olvastam hogy a gyereket a sofőr mögé kell ültetni, mert ösztönösen magát próbálja védeni a vezető.

Give them hell Ukraine!

(#38025) tibcsiworld válasza TaaT (#38022) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Vicces, hogy a mai ember (és tapasztalatból nem mai fiatalt írok) NEM használja az övet! Jogilag nem a sofőr a hibás, mert ugye a rendőr már nem a sofőrt bünteti, hanem az "elkövetőt", de szerintem a sofőr kötelessége a családját védeni, és az alkalmi utast is figyelmeztetni legalább 1x , hogy kösse be magát!

De ha a sofőr sem, ....

(#38026) szebe válasza tibcsiworld (#38025) üzenetére


szebe
őstag

30 óra alatt sikerült annyira belémnevelnie az oktatónak, hogy a motort sem indítom be, amíg nem kattan az öv.
A be nem kötésben az a rossz, hogy az esetleges baleset esetén ide-oda csapódó test nagyobb károkat tud okozni az utasokban, mint maga az ütközés. Csak ezt nagyon sokan elfelejtik, és példálóznak azzal az esettel, ami millióból 1x fordul elő, mikor is a be nem kötött öv miatt menekül meg valaki.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#38027) Lauda


Lauda
félisten

(#38028) bitpork válasza Lauda (#38027) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De kell járatni a klímát poroszkáló autóban :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38029) Byk01 válasza szebe (#38026) üzenetére


Byk01
senior tag

Nálunk "az autó nem megy", ha nincs mindenki bekötve. A gyerekekbe beleneveltem ... ha hamarabb kötötték ki magukat, mint hogy beálltunk volna a helyünkre a garázsban, megálltam rögtön. Nincs 10m se bekötetlenül. Bármi történhet.

Másik biztonsági eszköz a lámpa: tegnap este 8 körül jöttem az M0-n, és folyamatosan találkoztam olyan autókkal, amik nem voltak kivilágítva. Eszükbe nem jut az embereknek, hogy attól, hogy ők látnak, őket is kell látnia a többi vezetőnek.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#38030) Lauda válasza bitpork (#38028) üzenetére


Lauda
félisten

Kivancsi lennek a tuzoltok mit csinalnak, ha egy autopalyan szarraegnek az autok. :U

(#38031) bitpork válasza Lauda (#38030) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ugyan nem tűz de a hó már megmutatta hogy miért katasztrófavédelem a név, és nem katasztrófa elhárítók :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38032) szebe válasza Byk01 (#38029) üzenetére


szebe
őstag

"Másik biztonsági eszköz a lámpa"

Sokan a nappali menetfénnyel megelégednek (vagy még az se), pedig annak akkora a fényereje, mint egy temetői mécsesnek. Aztán borzasztó mód nemértik, hogy miért villogok rájuk. 10-ből 2 megköszöni, és felkapcsolja, 3 beleáll a fékbe, mert azt hiszi traffit jelzek, 5 meg rá se bagózik :(

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#38033) Lauda


Lauda
félisten

(#38034) Kolondrum


Kolondrum
félisten

11-es út, lenti spar papsziget előtt, taxi vs. motor. Motor felismerhetetlen lett. Kijött a korzorol a taxi, motoros meg jött a 11-esen pismany abc felől. Telibe kapta. Mentő kint.

(#38035) tibcsiworld válasza szebe (#38026) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Az oktatóról jut az eszembe! A minap a városi körforgalomban egy tanuló vezető ment előttem! Kibírtam a 20-as tempót, mert nem siettem! De hogy mindenféle index nélkül oktatóstól elhagyta a körforgalmat??? Ez aztán minőségi oktatás!

Ezek után nem is csodálkozom, hogy aznap ugyanabban a körforgalomban satuval megálltam, mert jött egy új kocsi balról be a körforgalomba nagy sebességgel. A marha nem kikanyarodott jobbra? semmi index, ... ... . Minek satuzok? De ha nem állok meg, és jönne tovább, akkor csatt, és nyilván én lennék a hibás! :(

Én is szoktam 50-el átmenni körforgalmon, ha nincs forgalom, de bakker még be sem érek, már indexelek is jobbra! De lassan semmin nem lepődöm meg!

(#38036) Gépötty válasza Byk01 (#38029) üzenetére


Gépötty
senior tag

És ezen nem segítenek a modern technika vívmányai sem.
Kedves ismerősöm a helyi PUG-szalonban dolgozott, mikor megjelentek az első automatikus fényszórók a 205-ös pözsókban. Nem kellett sokat várni, hogy befusson az első elégedetlen ügyfél akit megbírságoltak, mert nem kapcsolt világítást lakott területen kívül(!). Erre mondta, hogy ha a fejekben lévő sötétre kapcsolnának be, ezek a lámpák mindig világítanának. És nem ám ez az ügyfél volt az egyetlen, elég sokan gondolják, hogy automata lámpa = felkapcsol amikor kell.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#38037) Kolondrum válasza Kolondrum (#38034) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha valaki tud valamit írja már meg. A motor kér kereke összeért annyira összenyomódott.

(#38038) Elemental válasza szebe (#38032) üzenetére


Elemental
addikt

A normális gyári nappali menetfény pont hogy jó városon kívül. Még jobban is világít, mint a tompított. Nem véletlen, ha a tompított lámpát felkapcsolod, akkor a nappali menetfény elhalványul.

(#38039) Byk01


Byk01
senior tag

Nem igazán szoktam RTL-t meg TV2-t nézni, de ma valahogy híradóidőben rájuk tévedtem. Első hír, amibe bakapcsolódtam: anya a fiával halt meg az úton, a következő, Martfű mellett halálos közúti baleset. Ekkor kapcsoltam át: halálos baleset Akasztó mellett. Kicsit sok volt. Nem nézek híradót egy darabig.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#38040) TaaT válasza Gépötty (#38036) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom ez a sötét van felkapcsol féle lámpa, na ez nem nappali fény, az teljesen más tészta. :)

Give them hell Ukraine!

(#38041) Mikuland válasza Byk01 (#38039) üzenetére


Mikuland
tag

Fekete hétvége folyamatban.... :U A forróság szedi áldozatait.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#38042) TaaT válasza szebe (#38032) üzenetére


TaaT
veterán

A legfontosabb, a nappali fénynek készült LED-es cuccok ellátják a feladatukat, a helyzetjelzőnek készült ledek nem. Attól hogy ez utóbbiakat is nappali fénynek használják az 100%-ban az user hibája.

Give them hell Ukraine!

(#38043) TaaT


TaaT
veterán

Még ha meg is van rendezve, rohadt jó lett :DD [link]

Give them hell Ukraine!

(#38044) Lauda válasza TaaT (#38043) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nincs ez megrendezve. :F

(#38045) Sotho


Sotho
őstag

Hosszabb úton voltam a héten Mo.-n, tapasztalatom szerint a sofőrök 99 %-nak még mindig fogalma sincs a helyes követési távolságról ill azzal sem tudnak hirtelen mit kezdeni hogy lakott területre érve 50-el megyek. Bp.-n jobb a helyzet mint vidéken komolyan. :U Legalábbis mint Borsodban. egész rámjön a tudatlan parasztja mert így szokta meg , én meg aggódjak a 3 kölök meg az asszony miatt. 2 mp szabály? szerintem az életben nem hallottak róla vagy csak nem esik le nekik hogy az 90-es tempónál 50 méter. Na mindegy kezdek gyűjteni az X6-ra :D

[ Szerkesztve ]

(#38046) bitpork válasza Sotho (#38045) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A ikszhat hátul nagyon kicsi. cserébe a malomkerekeken úgy fogyaszt mint állat. :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38047) Gépötty válasza TaaT (#38040) üzenetére


Gépötty
senior tag

Így van, nem is mondtam olyat, hogy ez lenne a nappali fény.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#38048) mephi666 válasza Byk01 (#38039) üzenetére


mephi666
nagyúr

én most ezt láttam, ahogy ránéztem a police oldalára :U megy folyamatosan a szirénázás a városban, azt hittem történt valami... asszonnyal sétáltunk haza a belvárosból, kb 25perc gyalog és már 6kor odafelé is emberkedtek rendesen a boyracerek... 9 után meg visszafelé még jobban... azt hittem, hogy ezek közül valaki nem bírta kordában tartani a lovakat :U

itt van ugyanez... 2 nő, 2 férfi ott maradt... a gyerek talán megússza

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38049) szebe válasza TaaT (#38042) üzenetére


szebe
őstag

Ez világos, a probléma a látási viszonyok romlásakor jelentkezik, amikor sokan magasról tesznek arra, hogy tompítottat kéne kapcsolni

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#38050) rgeorge


rgeorge
addikt

Hétfőn történt velünk, hogy az M3-ason Pest felé néhány busz mellett ment a belső sávban több autó is 120-al. A buszok közül épp az utolsó mellé értünk (Volánbusz), még az első kereke előttünk volt, amikor láttuk, hogy egyre közeledik, előzni akart úgy, hogy simán mellette voltunk. Még szerencse, hogy vészfékezéssel el tudtuk kerülni a korlátra-passzírozást és a mögöttünk jövő és észnél volt, látta, hogy mi fog következni. Aztán a buszt az előzése után persze lehagytuk, néztünk fel a sofőrre, fel sem fogta mi történt majdnem.
Írtunk a Volánnak levelet rendszámmal, időponttal, hellyel, kíváncsi vagyok, mi lesz a válasz. Egy "A vizsgálatot azonnal megkezdtünk..." automata választ már kaptunk...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.