Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25001) philoxenia válasza zsid (#24993) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A vasúti árufuvarozás aránya a román teherforgalomban töredékére csökkent, pont az árak torz képzése miatt....
Ne az útdíjjal adjon kedvezményt az állam a magyar kamionnak, hanem az egyéb terhek csökkentésével, amit a külföldi nálunk nem fizet....
Azért fura, hogy kis túlzással a síneken gyaloglásért is fizetned kell, míg az útjainkat, amiket baromi drágán baromi sz*r minőségben újítgatunk fel, építtetünk külföldi fővállalkozókkal, minden külföldi kamionos ingyen használja....
Tudod fura érzés, mikor a pár éve felújított 4-esen amit a román kamionok /jórészt/ tönkrevágtak és a méteres kátyúk miatt 70-es táblák vannak, megyek a külsőben 70-el, mert engem megbüntet a rendőr, a román kamion meg repeszt mellettem a belsőben százzal....
Kérdezem magamban ilyenkor... Melyik országban is élek én tulajdonképpen, miért is fizetem az adót 28 éve....? :F
Csak egyenlő feltételek kellenének szvsz....

24996
Idézve a cikkből:

"Egy használatarányos rendszerben viszont ennél jóval többet lehetne elkérni a fuvarozóktól. Hogy pontosan mennyit, arra Völner úgy felelt, hogy egy, az országot a keleti határtól a nyugatiig átszelő fuvarért olyan 70-80 euró lenne a díj. Ez kilométer-arányosan nagyjából megfelel szerinte az osztrák áraknak. Völner nem akart ennél konkrétabb számot mondani, de ha a Záhony-Hegyeshalom közti 474 kilométeres távval, és 75 euróval számolunk (egy eurót pedig 275 forintnak veszünk), akkor így 43,5 forintra jön ki a kilométerdíj."

Nem 6Ft/km -ről van szó.... :N
Ha minden díj beépül az árakba, nem lesz olcsóbb valami azért pl. Romániában/Bulgáriában/Törökországban és vissza irányt nézve Németországban/Franciaországban /Angliában mert nálunk kvázi ingyen használják az utakat.....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25002) zsid válasza philoxenia (#25001) üzenetére


zsid
senior tag

"Ha minden díj beépül az árakba, nem lesz olcsóbb valami azért pl. Romániában/Bulgáriában/Törökországban és vissza irányt nézve Németországban/Franciaországban /Angliában mert nálunk kvázi ingyen használják az utakat...."

Nem a külföldi árakon van a hangsúly, hanem az itthoniakon. Én hűtős nyerges szerelvénnyel dolgozom, élelmiszert szállítok javarészt. Havi 10-12 000 kmt gurulok belföldön, ebből kb 8-9000km a fizetős útszakasz( mert nekünk nem csak az autópályáért kell fizetni), a havi matrica 24 000 forint. Ha pl. 43 forint lesz a km díj, 344 000-390 000 forintot kellene ezért fizetni. Ha ezt benyelné a főnököm, akkor lehúzhatná jövö hónapban a rolót. A normálisabb hűtős fuvarért fizetnek kamionra 192 forintot kilóméterenként( nekünk), ebből a 43 forint az a fuvardíj 25%-a. Ha fél rakomány hűtött(vagy mélyhűtött) fél nem hűtött van, akkor 175 forintot fizetnek. Egy ponyvás km díja 150 forint alatt van, ott ez már a fuvardíj harmadát vinné el! Ha ezt ilyen áron bevezetik, akkor vagy mindenki csődbe megy, vagy minden fogyasztási cikk drágább lesz itthon.
Elhiszem, hogy a tranzit és hatásai mindenkinek b@xxa a csőrét, de ilyen szabályozással magunkkal szúrunk ki. Másrészről szerintem az lenne a normális, ha egy normális szolgáltatásért kellene fizetni, nem pedig a kötelező fizetésből próbálnának valami szolgáltatást összehozni.

"Tudod fura érzés, mikor a pár éve felújított 4-esen amit a román kamionok /jórészt/ tönkrevágtak és a méteres kátyúk miatt 70-es táblák vannak, megyek a külsőben 70-el, mert engem megbüntet a rendőr, a román kamion meg repeszt mellettem a belsőben százzal...."

Kicsit nyugatabbra ugyanezek nem teszik tönkre az utat, ez megint magyar sajátosság. "A kamion szétcseszi.." , úgy kell megépíteni azt az utat, hogy jó legyen, főleg annyiból amennyiért mi építjük. Jól írtad, baromi drágán, baromi szarul .. Szerintem nálunk mindegy mennyi lesz az útdíj, akkor is szétlopják az építésre/felújításra szánt pénzt/anyagot..

Az, hogy a külföldieket ( főleg a román, lengyelt, szlovákot, törököt) nem tudták január 1-ig hatásosan büntetni, az meg a törvényhozás b@lf@szsága, évekkel ezelőtt meghozhatták volna ezt a rendeletet( mint ahogy máshol már megtették).

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#25003) philoxenia válasza zsid (#25002) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A tudnak büntetni, sajnos nem egyenlő az akarnak büntetnivel egyelőre.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25004) zsid válasza philoxenia (#25003) üzenetére


zsid
senior tag

Ott ahol eddig is vámolták őket ( nyugati M0, M1 ) ott már büntetnek,vagy két hete a 86oson láttam, hogy elég szépen rászálltak a száguldozó lengyel kamionosokra. Ideje volt.

<tRucKdriFteR>

(#25005) dízelracer


dízelracer
senior tag

(#25006) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Szörnyű ez a villamosmegállóba ment jármű. Az elalvós barma. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#25007) runner 125 válasza tomcsi23 (#25006) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja.. eddig úgy hírlett, h súlyos sérültek vannak, Kókusz már 2 halottat emleget. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25008) Calogero válasza runner 125 (#25007) üzenetére


Calogero
addikt

Sajnos már 3 halott van :(

(#25009) Lauda


Lauda
félisten

Ez a langlovagok is egy vicc:

[ Szerkesztve ]

(#25010) mezis válasza dízelracer (#25005) üzenetére


mezis
nagyúr

Még mindig jobb mint a folyóparti esetek.

mezis

(#25011) Tomate válasza tomcsi23 (#25006) üzenetére


Tomate
veterán

Szörnyű... Főleg, hogy elég sokat várok buszra abban a megállóban. Rendesen elcseszte a forma mind a saját és legalább 3 család életét örökre... :(

(#25012) tomcsi23 válasza Tomate (#25011) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem szoktam arra járni, de ez bárhol előfordulhat sajnos. Elqrta a 6 elütött, plusz családjaik életét, és akkor ott van még a sajátja is, bár egy ideig azt se tudja mi van, úgy megzakkant.
Egész éjjel nyomta és akkor még elindul a melóba - vagy hova. Lehet, hogy nagy nyomás volt rajta, s tolni kellett rendesen, de akkor vagy lepihizik egy-két órára, vagy odaadja a kulcsot a főnöknek, hogy vezessen ő. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#25013) Rick4 válasza Lauda (#25009) üzenetére


Rick4
félisten

Mi ezzel a gond? Mire megírta a másik felét, meghalt a 3. ember is...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#25014) Lauda válasza Rick4 (#25013) üzenetére


Lauda
félisten

Azota is ugyanigy van.

(#25015) runner 125 válasza Calogero (#25008) üzenetére


runner 125
nagyúr

Íjj, azért ez kemény tragédia akkor ismét.

Híradóban azt mondták, h elaludt a sofőr. Továbbra is ez áll az eset hátterében?
Gyanítom valami céges Caddy volt...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25016) jerry311


jerry311
nagyúr

langlovagok.hu - Megállóban várakozók közé hajtott egy kisáruszállító a IX. kerületben

"A 25 év körüli fiatalember állítása szerint egész éjjel úton volt, azért volt fáradt."

Azért én arra is kíváncsi lennék, hogy a Holnap Kiadó mennyire hajtotta ki a belét ennek a szerencsétlen gyereknek? Meg úgy általában az ott dolgozó sofőröknek.

Továbbá hogy mikor lesz végre kötelező a tachográf minden tehergépkocsinak vizsgáztatott járműben?

(#25017) degu válasza tomcsi23 (#25012) üzenetére


degu
senior tag

*vagy odaadja a kulcsot a főnöknek, hogy vezessen ő*

Sajnos nagy a valoszinusege,hogy a fonok erre azt mondja: Oke! Menj haza aludni,es holnap mar be se gyere! :W
Mangoroljuk itt a sz*rt,oldalakon at! :(
Ugy van elb*szva az egesz,ahogy van! Es annyira el van,hogy nem is lehet sehogyan sem jol csinalni!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#25018) dízelracer


dízelracer
senior tag

ügyes...

(#25019) Tomate válasza dízelracer (#25018) üzenetére


Tomate
veterán

Valahogy sejtettem, hogy a motornak gallyaztak... :D

(#25020) SpeedR válasza dízelracer (#25018) üzenetére


SpeedR
őstag

Kár, hogy az már nincs meg, hogy a csajszi hogyan próbálja meg felállítani a mocit. ;] ;]
Egyébként a kamerás egy suttyó paraszt. Röhögés helyett simán odakiálthatott volna a csajnak hogy nem oké amit csinál. :(((

(#25021) dízelracer


dízelracer
senior tag

És ezek? [link], [link], [link]. Targoncás csóka nem sokat szarozott... ;]

(#25022) Lauda válasza dízelracer (#25018) üzenetére


Lauda
félisten

Az a kameras faszi erdemelne egy jo nagy pofanvagast. Megis miert nem avatkozott kozbe?

(#25023) Lauda


Lauda
félisten

Harminc kilométert vezetett a baleset napján a Soroksári úti gázoló

Erre nem igazan lehet mit mondani. Barmelyikonk jarhat igy. :(

[ Szerkesztve ]

(#25024) tomcsi23 válasza Lauda (#25023) üzenetére


tomcsi23
veterán

Így van, ez egy kis szemvillanásnyi KO lehetett. Sok ilyen van, csak épp nem jön kanyar, megálló, stb, azt ugyanúgy az úton "ébred fel" az illető, s halad tovább.

(#25017) degu: bár úgy látszik már a hírekből, más volt a helyzet, én azért nem vállalnék be ilyeneket. Ez kb olyan, hogy az mondja a főnök, törjek be valami üzletbe, vagy tipli. Hát inkább tipli. :U

Mangoroljuk itt a sz*rt,oldalakon at!
Ugy van elb*szva az egesz,ahogy van! Es annyira el van,hogy nem is lehet sehogyan sem jol csinalni!

Teljesen egyetértek. :R

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#25025) Lauda válasza tomcsi23 (#25024) üzenetére


Lauda
félisten

Ahogy mondod, ez egy fatalis balszerencse, hogy epp ott esett ki neki az a par masodperc. :(

(#25026) FF23 válasza tomcsi23 (#25024) üzenetére


FF23
senior tag

Azért nappal a pesti forgalomban elaludni nem kis művészet. Biztos előfordult már, de még nem hallottam ilyenről.
Ez az ügyvéd verziója, én kíváncsi vagyok a rendőrire is, gondolom ellenőrzik a mobilhasználatot...stb.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#25027) SpeedR válasza FF23 (#25026) üzenetére


SpeedR
őstag

Szerintem sem teljesen kerek a történet. Hogy tudott elaludni olyan helyen, ahol másodpercenként kell végrehajtani valamilyen manővert?
Lehetséges hogy nem elaludt, hanem térképet nézett, rádiót állított, evett-ivott, vagy mobilozott és ezért történt a baleset? Reméljük a nyomozás során kiderül...

(#25028) Khelben válasza SpeedR (#25027) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyik ismerősöm előzés közben aludt el. Nem szabad fáradtan vezetni, mert hiába gondolja azt az ember, hogy ő aztán nem fog elaludni, bárkivel előfordulhat és egy pillanat az egész.

(#25029) degu válasza tomcsi23 (#25024) üzenetére


degu
senior tag

Igazad van! Mindenki maga donti el,hogy megkockaztatja -e,vagy vallalja a barmeddig tarto munkanelkuliseget! :K
Nem mondom-a balszerencses,vetlen aldozatok szempontjabol,ezert nem szabadna vallalnia,de az ember nem arra keszul,hogy...na akkor gazolok! :(
Engem pl. mar utasitott a fonokom egy olyan helyzet eloidezesere,amelyikre egyertelmuen a torveny kimondta,hogy tilos!
Amikor ideztem Neki a torveny,es a paragrafus szamat,es hogy miben,hanyadik oldalon van leirva,akkor a kovetkezoket mondta:
...a torveny itt EN vagyok!...
En megtagadtam az utasitas vegrehajtasat,erre O kiadta a megkerulesemmel...de nem sokaig maradtam a beosztasomban! /Meg az volt a szerencsem,hogy nem volt teljesen inkorrekt a fonokom,es csak mas beosztasba kerultem.De a mentalitas jellemzo! :W /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#25030) FF23 válasza degu (#25029) üzenetére


FF23
senior tag

De itt az elmondás alapján szó sem volt ilyesmiről. Saját hibája volt, hogy nem pihente ki magát... és felvette a munkát.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#25031) Lauda válasza FF23 (#25030) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyan mar. :) Nem tobbszaz kilometerre kellett vinnie valamit, hanem pesten belul furikazni, ehhez nincs szukseg elore tervezett pihenesre. :)

(#25032) FF23 válasza Lauda (#25031) üzenetére


FF23
senior tag

Hm? Csak annyit akartam mondani, hogy ez esetben nem a munkaadója kényszerítette valami szabálytalanságba :)

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#25033) AMD Power válasza Lauda (#25023) üzenetére


AMD Power
titán

Elalszol a belvárosban? Lehetetlen... autópályán lazán elhiszem de városban. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25034) FF23


FF23
senior tag

[link] -nos, itt a Haller felől a Sorin menve -figyelembe véve: lámpa, délutáni forgalom, az út törésvonalai- szerintem 5-10mp-et szunyókálni nemigen lehet anélkül, hogy valaminek nekimenne. Másik kocsi, oszlop, korlát... mindent megúszott.
A képek alapján inkább azt mondanám, hogy a buszsávban tepert, csak az elfogyott [link]

És egy hsz. amiből persze nem tudom, hogy mi igaz:
A tegnapi Magyar Nemzet írása szerint a sofőr srác, a Holnap könyvkiadó ügyvezető igazgatójának a fia. Az édesanyja elmondta a lapnak, hogy gyermeke a kiadó ügyeit intézte, hazafalé tartott, amikor a szerencsétlenség bekövetkezett. A gázolás óta azonban nem sikerült beszélnie vele, így az ügy részleteit nem ismeri.
A baleset oka hivatalosan egyelőre ismeretlen. A független Hírügynökség úgy tudja, a sofőr elaludt a volánnál. Állítása szerint egész éjjel úton volt, azért volt fáradt. Az egyik helyszínelő tűzoltó a lapnak elmondta, a nyomok alapján úgy véli, a furgon - a megállónál megszűnő - buszsávban előzte a kocsisort és nem sikerült időben visszatérnie.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#25035) Lauda


Lauda
félisten

[Bridgestone - Carma ] ;)

(#25032) FF23 En pedig csak annyit, hogy varoson beluli furikazashoz nem tervezunk be elore 8-10 ora alvast, hogy pihentek legyunk. :)

(#25033) AMD Power Lehetetlen...

Ezek szerint megsem az. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25036) Winner_hun válasza AMD Power (#25033) üzenetére


Winner_hun
félisten

Háborúban a katonák is volt hogy igen hosszú a lövészárokban voltak, nagyon figyeltek, aztán amikor jött az ellen felpattantak és elaludtak a kimerültség miatt. És nem headshot miatt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25037) mezis válasza Winner_hun (#25036) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos altatólövedéket használt a gaz ellenség ! :D

mezis

(#25038) biker válasza SpeedR (#25027) üzenetére


biker
nagyúr

Szerintem sem teljesen kerek a történet. Hogy tudott elaludni olyan helyen, ahol másodpercenként kell végrehajtani valamilyen manővert?

én ha fáradt vagyok, volt hogy a TV cstorna kapcsolgatása közben aludtam el. :)
elkezdtem körbekapcsolni, aztán egyszer felébredtem, mondom mi ez a szar műsor, ki kapcsolt ide :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25039) hossszú válasza biker (#25038) üzenetére


hossszú
őstag

Simán el lehet aludni, az egyik barátom is sajnos elaludt, átjött a körforgalmon a következő kanyaron is és az után következő 50m-es szakaszon aludt el.Szembe jött egy téglaszállító nyerges szerelvény és azt kapta telibe. Meghalt.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#25040) SpeedR válasza biker (#25038) üzenetére


SpeedR
őstag

A TV nézés más tészta azért. Ott én is elalszom néha.
Vezetés közben viszont eléggé féltem a sz@ros kis életem, amire az a természetes reakció, hogy sokkal nehezebben alszik el az ember. Autópályán, autóúton persze összehozható simán, de városban, forgalomban számomra elképzelhetetlen. (persze ettől még sajnos megtörténhet, és - a sok ide leírt eset alapján - meg is történik)

(#25041) mezis válasza SpeedR (#25040) üzenetére


mezis
nagyúr

Az elalvással indokolt eseteknek csak egy része lehet igaz. Sok esetben ezzel próbálja menteni magát a tettes. Vagy a védője, mint az elindító esetben is fölöttébb gyanús.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#25042) dragonfx


dragonfx
veterán

az is állat vezetésnek számít amikor valaki 45-48 között halad folyamatosan a belsőbe. :W
előtte nincs senki.forgalom ritmusát nem veszi fel. 100méterre a másiktol fékez és felbaxxa az embert. :(

na mega sok tehetségtelen.nema hétvégi játszosokra gondolok.mert ők legalább tudnak és haladnak is.hanema hétvégi ultra bénákra.se kanyarodni, se parkolni semmit nem tud szerencsétlenkedni maximum.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#25043) Manitou válasza dragonfx (#25042) üzenetére


Manitou
addikt

Az ilyentől én is rosszul vagyok, főleg ha még 60-as tábla is ki van téve, de ő kemény 45- 50-el megy a belsőben. :W

(#25044) dragonfx válasza Manitou (#25043) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ja elég idegesítő.tétova szerencsétlen határozatlan.ottvan alatta legujabb modern 3-5 éves technika.sok millios auto.amellett hogy magát égeti a kocsit is lejáratja.az ilyenek nem tom mér érdemlik meg ezt.
a példa kedvéért ma a következők:forf focus, honda city, uj suzi, na meg ugye a rönosok....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#25045) Rick4 válasza biker (#25038) üzenetére


Rick4
félisten

Az semmi, én egyszer olyan fáradt voltam, hogy telefonon beszélgettem egy csajjal, és elaludtam közben. Nem lehetetlen totál szétesni, ha rosszul jön ki az alvás... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#25046) nemcso válasza Rick4 (#25045) üzenetére


nemcso
senior tag

Szerintem nem hihető az, hogy egy folyamatos figyelést kívánó helyen, mint a baleset helyszíne, valaki elaludjon, még akkor sem, ha talán naponta többször is arra jár, hiszen a forgalmi szituációk mindíg változhatnak.
Az már velem is előfordult párszor, hogy városon kívüli utakon már-már elkumtam.
Ennek oka nemcsak a kipihentség hiánya, hanem az útvonal ismeretéből adódó monotonitás.
De ilyenkor sem ájulásszerűen jött rám az álmosság, mindíg éreztem, hogy eljött az a pillanat, mikor félre kell állnom, hogy 10-15 perces kummantással felfrissüljek.

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#25047) degu válasza nemcso (#25046) üzenetére


degu
senior tag

Hat attol fugg,hogy mit ertesz folyamatos figyelesen.
En araszolas kozben /a soroksarin/ megtoltam az elottem levot,mert kikapcsolt a fokapcsolo.
A koccanasra felebredtem,es meg meg tudtam hallgatni az elottem halado altal tartott KRESZ-tanfolyamot... :DDD /Szerencsere nem volt se autopilot-ja,se bezbol utoje! :Y /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#25048) philoxenia válasza SpeedR (#25040) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sokszor vezetek rövid távon, /tíz-tizenöt perc /éjszaka után, mindig szinte maximálisan éber vagyok, amíg vezetek.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25049) dízelracer válasza philoxenia (#25048) üzenetére


dízelracer
senior tag

Sajnos nem mindenki. Ennek az embernek is csak az volt a szerencséje, hogy egy traffipaxos kocsit vágott telibe. Ha egy fának ment volna neki hetvennel tuti ott hal meg.

(#25050) philoxenia válasza dízelracer (#25049) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy minél rövidebb ideig vezet valaki nem százszázalékos állapotban, annál könnyebben bír éber és figyelmes maradni...
Aki rutinból vezet, szvsz könnyebben bóbiskol el, pláne, ha több órán át vezet.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.