Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53001) cappa72 válasza kerxy (#52999) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ugh... ez kemény volt...
Ahogy a kommentek is jelzik... inkább a gps mondja, hogy "újratervezés", mint a lufi durranjon...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53002) szabonagyur válasza cappa72 (#53001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy ehhez az újratervezés témához...Megyek egy hete pénteken 6 körül főúton, egyszer csak azt látom, hogy a sávomban egy autó tolató lámpája ég és mellé indexel balra.

Elsőre azt hittem, hogy valami útszéli kis házikóhoz akar tolatva beállni de fura volt miért másik irányba indexel.

Amikor közelebb érek látom, hogy az alany azért tolat mert túlment vagy 50 méterrel egy kereszteződésen és ahelyett, hogy megy még 10 métert és befordul egy beállóba vagy 400 métert a körforgalomig vagy esetleg talán talán lehúzódik, megvárja míg elmegy reggel mindenki és úgy fordul meg, inkább elkezdett hátratolatni...

Vagy tudok olyat aki egyirányú utcából kitolat ahelyett, hogy fele annyi idő alatt körbe menne (U alakú, tehát hamar kiér a 2 sávosra).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53003) Viszlát válasza szabonagyur (#53002) üzenetére


Viszlát
addikt

Kétszer is volt már "szerencsém" körforgalomban tolatót látni, annál azért nincs lejjebb. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#53004) tyielow


tyielow
aktív tag

Hazafele kicsit elbambultam az M1-en.
Adaptív tempomat + ráfutásgátló akció közben: [link]

YouTube: toty1ka

(#53005) NoLF válasza tyielow (#53004) üzenetére


NoLF
addikt

jó, hogy van.

valószínű egy ilyen elbambulás miatt oboázgattunk ott jópáran egy órácskát minimum szerdán, amikor egy kisteher utolért valakit, és egymásba nyomott 6 autót...

végtelenül örültem neki. lezárás, terelés, 80as tábla, és még így sem sikerül odafigyelni arra, hogy mit csinálunk... ezzel meg megakasztunk pár száz embert aki időre menne.

mondjuk hogy miért nem a jobb oldali kamionos sávot választottam a terelésnél, azt nem tudom, de utólag anyáztam magamat miatta rendesen, hisz az nyilvánvalóan zökkenőmentesen haladt.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#53008) Lauda válasza brd (#53007) üzenetére


Lauda
félisten

Hát igen. Én mondjuk a Páv vizsgát kötelezővé tenném a B kategóriás jogsihoz. Én a kettesen voltam annó + megtoldanám a hozzá tartozó pszichológia teszttel. Szerintem sok zombit ki lehetne vele szűrni még mielőtt kikerülne az utakra jogsival a kezében.

(#53009) rushty válasza brd (#53007) üzenetére


rushty
senior tag

Ahhoz hogy örökre bevonják példa: [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#53010) philoxenia válasza Lauda (#53008) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából az a vizsga csak egy adalék a képességekhez... Van amelyik része felesleges és van ami hiányzik..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53011) rushty


rushty
senior tag

9 hónapja nincs autó [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#53012) nyikszi válasza Lauda (#53006) üzenetére


nyikszi
őstag

Nagyon jó lenne, de ez már évek óta lebegtetve van és semmi nem történt azóta se :(
M6-oson jöttünk Bp. felé, még Mohács környékén voltunk és végig egy sáv volt szabad, mert burkolták az utat. Kb. 5 autó ért utol, de legalább nem fél méterrel a hátsómba jött az utánam lévő. Aztán már jóval később, elszáguld mellettünk egy autó, akkor olyan 120-125-tel mentem GPS szerint és egyszer csak nagyot fékez már jóval előttem, pár száz méterre. Nem láttam semmit előtte, így csak egy dologra tudtam gyanakodni, biztos véda van ott, mondtam is a Feleségemnek. És valóban, amikor odaértem, az volt ott. A waze valószínűleg azért nem jelezte nekem, mert nem volt netem.
Szóval igen, én is helyeselném eme döntést, nem tudom miért vacakolnak még ennyit? Gondolom a rendszám olvasókat is simán be lehetne fogni erre, nem csak a védát.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53013) Reggie0 válasza nyikszi (#53012) üzenetére


Reggie0
félisten

Eleg penzt hoz a veda, az autozas meg ugysem lesz biztonsagosabb tole.

(#53014) tyielow válasza nyikszi (#53012) üzenetére


tyielow
aktív tag

A Waze topikból tanulva: biztos VÉDA volt? Volt kint tábla seb. mérésre? Ha Waze nem mutatja, akkor az nem az. Szerintem ez nem netkapcsolat függő, mert azt nem jelenteni kell, fixen rajta van a térképen. Mármint a véda. A tuskó benézte.

YouTube: toty1ka

(#53015) szebe válasza tyielow (#53014) üzenetére


szebe
őstag

Kikerült a 62-esre egy kapu, se tábla, se Waze, valószínűleg útdíjat néz (tgk). Szigorú 80 alatta mindenki...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#53016) szabonagyur válasza szebe (#53015) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudok olyan kaput ami Wazen kin van de nem mér, nem egyszer mentem át alatta többel mint a 60 amit a tábla kérne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53017) mezis válasza Reggie0 (#53013) üzenetére


mezis
nagyúr

Honnan tudod ? :F

mezis

(#53018) Reggie0 válasza mezis (#53017) üzenetére


Reggie0
félisten

Statisztikabol. Az abszolut gyorshajtas a balesetek 3%-at okozza.

(#53019) szebe válasza szabonagyur (#53016) üzenetére


szebe
őstag

Mármint 60-as tábla? Mennyivel szoktál elmenni alatta?
Tudtommal a VÉDA is "szokásos" tűréssel dolgozik, szóval 60 esetén 79-től jön a csekk.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#53020) cappa72 válasza szebe (#53015) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amúgy azt sem igazán értem, hogy ha 90 a megengedett, akkor miért lassítanak le (talán plusz pontok járnak érte? ;] )
Nem azokra gondolok, akik mondjuk a km-óra csalása miatt 90-nel mennek óra szerint (folyamatosan), közben meg 80-nal (nekem az Astra az ilyen), hanem akik lefékeznek (meglátván a trafit) még erről a 90-ről 80-ra.
Nekem ez a kép valahogy sosem állt össze.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53021) szebe válasza cappa72 (#53020) üzenetére


szebe
őstag

Az teljes homály nekem is...
M7 BP felé, pákozdi pihenő, "mindig" kint a matricaellenőrző kocsi, arra is fixen azthiszik hogy trafi, aztán észnélkül satuznak...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#53022) mezis válasza cappa72 (#53020) üzenetére


mezis
nagyúr

A ketyegős karórák idejében is lehetett ellenőrizni a sebességmérőt. Forgalommentes úton 1km egyenletes 60km/ó: 1 perc. (90km/ó: 45mp).
Napjainkban okostelefonok, GPS világában sem tudja mennyit csal a sebességmérője ? :F
(Legutóbb 70-re lassított egy "óvatos" a VÉDÁ-nál. :W )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53023) brd válasza cappa72 (#53020) üzenetére


brd
nagyúr

talán plusz pontok járnak érte?

Egy hasonló mértékű gyorshajtásra becserélhetőek. :D

Ők azok, akik nincsenek tisztában azzal, hol vannak és éppen milyen szabályok/kötelezettségek (pl. megengedett legnagyobb sebesség) érvényesek rájuk. Szerintem a balesetek egy részét az ilyen sofőrök okozzák. Arról nem is beszélve, hogy a hatóság tisztességes méréstechnikáját tekintve, legtöbbször, amikor már látni is a (nem fix) traffit, késő lassítani.

The only real valuable thing is intuition.

(#53024) szabonagyur válasza szebe (#53019) üzenetére


szabonagyur
félisten

90-100 körül. Ha jók rémlik ezt még mindig úgy hozza, hogy sebesség mérés: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53025) szabonagyur válasza szebe (#53021) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pár hete valamelyik okos az összes ilyet bejelölte sebességmérésnek a pályán.

De amúgy nem egyszer volt, hogy pályán belsőben 130-al haladtam el a rendőr meg az őt követő sor mellett úgy berezeltek az emberek a rendőr láttán :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53026) Reggie0 válasza szebe (#53021) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert az a biztos. Tudod hatha jon egy kis lejto vagy tusszent es nyom egy gazfroccsot. Kell a biztonsagi tartomany, na. :)

(#53027) tyielow válasza brd (#53023) üzenetére


tyielow
aktív tag

Én úgy hallottam, hogy a 3-lábúnál sose késő satuzni egyet, mert van esélyed arra, hogy nem kapnak le.
Akik meg 80-ra, 70-re lassítanak a fix kapuknál, valszeg pont az van amit írtatok. Fogalmatlanok. De ne menjek messze, van egy már nyugdíjazott kollégánk, drága Laci bácsi, aki 40-45-tel közlekedik a városban, de a fix trafik alatt még így is lefékez 30-35-re... érthetetlen

YouTube: toty1ka

(#53028) kw3v865


kw3v865
senior tag

https://youtu.be/4Ch6PXV3fA4
Akcióznak a rendőrök a bringásokkal szemben is, nagyon helyes!
Azért remélem azokat az idiótákat is bírságolják, akik az úton tekernek annak ellenére, hogy van párhuzamosan bringaút (ebben az setben a KRESZ szerint is a bicikliuton kell menni). Például Szeged, belvárosi-híd Újszegedről Szeged felé. Hibátlan bringaút, ráadásul egyirányú. A barom országútis persze ott teker az úton, akadályozva a forgalmat.

(#53029) mephi666 válasza kw3v865 (#53028) üzenetére


mephi666
nagyúr

szombaton beértünk kocsival itt a szomszédos településre, ahol a főutca kb 4km hosszú... bringásokkal találkoztunk, akik voltak vagy 20-30-an... torlódott mögöttük mindenki, mert szemből szállingózva jöttek, volt csomó becsatlakozó út is balról, esélytelen lett volna őket egyben megelőzni... aztán így haladt a forgalom szépen 15km/h-val... (annyi eszük nem volt, hogy ott inkább a legközelebbi 0 forgalmú párhuzamos kis utcába menjenek)

1 hete rossz most a kocsi és megint bringával járok... úgy érzem magam, mintha nem is léteznék... kijelölt bicikliúton gyalogosok, kutyát sétáltatók, akik abszolút nem foglalkoznak vele, hogy ott más biciklivel szeretne közlekedni... majdnem minden nap legalább 2-3-szor le kell mennem a gazba, mert mire odaérnék, hogy kikerüljem, irányt változtat szétnézés nélkül a gyalog... vagy a kutyát engedi nagyobb pórázra és az megy mindenfelé :U tegnap meg magasabb rendű utat kereszteztem, nekem tábla, szemből furgonosnak tábla, látom hogy az út tiszta, furgonos nem indexel, majd a kereszteződésbe behajtva rámhúzta és lefékezett... nem sokon múlott, hogy nem találkoztunk... balra akart kanyarodni... másik helyen az úttest bal oldalán párhuzamosan parkoló indult úgy, hogy kis híján rámhúzta a kocsit... pedig én aztán direkt úgy közlekedek, hogy mindenhol kijelölt bicikliút, annak hiányában meg gyér forgalmú mellékutcákban

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53030) szabonagyur válasza kw3v865 (#53028) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van sajna sok terület amit érdemes lenne a rendőröknek akciózni.

Elmentem előbb kajáért, hülyegyerek motoros 2 autó között előre akart jutni de úgy, hogy a kocsik előtt is szlalomozott és hol a 2 között hol bal vagy jobb oldalon próbáljt átbújni és egész úton ezt játszotta, hogy hol egyol hol másik résznél kacsázott.

De utána másik autós is megállt az úz közepén mert, hogy az asszony beugrott csak a boltba és ő ott várja meg a parkoló helyett (elférni nem lehet mellette).

Az meg, hogy sok idős autós szó szerint úgy gurul mint aki világát nem tudja már nem is hír. Legalább 2 idős autó ment keresztül a STOP táblán úgy, hogy még egy másodpercre sem lassított... szerencse volt, hogy nem jött semmi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53031) rushty válasza kw3v865 (#53028) üzenetére


rushty
senior tag

SenKi nem fog átülni bringára, ha plusz fizetnie is kell érte.

Revolut meghívó pü-ben

(#53032) Lauda válasza kw3v865 (#53028) üzenetére


Lauda
félisten

Az utcánkban térköves járda van végig, ennek ellenére mégis vannak akik sétafikálnak az úttesten. :F

(#53033) kw3v865 válasza rushty (#53031) üzenetére


kw3v865
senior tag

Fizetni csak akkor kell, ha szarsz a KRESZ szabályokra.

(#53034) Lauda válasza nyikszi (#51716) üzenetére


Lauda
félisten

Elképzelhető, hogy ezt a célt szolgálja a kütyü: [link] (yt videó) ;)

(#53035) nyikszi válasza Lauda (#53034) üzenetére


nyikszi
őstag

Kösz :R Akkor jól sejtettem. Itt amit én linkeltem a lakótelepiről, gyakran volt torlódás, főleg reggel a város felé, délután meg a városból kifelé.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53036) szabonagyur válasza Lauda (#53032) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt is, sőt ahogy írtam korábban az úttest fel is van túrva, szélén elég mély árokkal mégis ott sétálnak a porban :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53037) FireFox1996 válasza kw3v865 (#53028) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Este is vadászhatnának rájuk, sokan lámpa nélkül tekernek az utcán olykor. :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#53038) szabonagyur válasza FireFox1996 (#53037) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az sem ártana ha józanok lennének valamennyire :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53039) Adam_Shepard válasza mephi666 (#53029) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Bringázok.

Pár év után most huzamosabban a fővárosban, kijelölt úton, néha élrintve az autós forgalmat is. Van jogsim, megvan a KRESZ. Az elmút 3 napoban az alábbiakkal találkozutam:

3-man gyalogosok egymás mellett beszélgetnek, majd még nekik állt feljebb, mikor csengettem.
Rolleres Fast&Furioust akart játszani, amikor elkezdte mellém húzni ilyen 25-30 környékén.
Egysávot bringaúton szemben haladt.
Rolleres a gyalogos útról váltott még 2 másik sávot, mert "ja ott úgysem jön senki"
De a bringások 70-80%-a is égetnivaló trash. Piroson átcsorgás/autó közt/rakparton is bemenni a Batyin a megálló részre (ahol kívül végig ki van jelölve bicikliút)




Mélységesen csalódtam, mivel nem hittem ismerősöknek, akik itt poénkodtak, hogy -hámeee úgy kell menni mintha vadásznának rád-

Nem, nem úgy kell...

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#53040) Reggie0 válasza mephi666 (#53029) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo csengo kell. Az en bringamon egy 12V-os ipari csengo is van, olyan mint az iskolacsengo, csak sokkal hangosabb. Komplett japan turistacsoportot is zavartam le vele a bringautrol a budai felso rakparton.

(#53041) Siriusb válasza Reggie0 (#53040) üzenetére


Siriusb
veterán

Kész, kifeküdtem a röhögéstől! :DDD :R

(#53042) bul07


bul07
nagyúr

Hátha nem volt még linkelve

Balesetet szenvedett a motoros, akit pár napja 236 km/h-val száguldva kaptak el

Sajnos az autóst is felelősnek fogják kihozni, hiába ment a motorral akár 100felett 30-as táblánál

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#53043) MasterMark válasza bul07 (#53042) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor nem, hogy ha nem láthatta időben.

Switch Tax

(#53044) bul07 válasza MasterMark (#53043) üzenetére


bul07
nagyúr

Ahogy nézem nem sok kanyar van azon a részen
Google térkép kép

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#53046) Siriusb válasza Lauda (#53045) üzenetére


Siriusb
veterán

Hát menjenek a francba. És a motoros családjának még volt pofája kártérítést kérni?! Remélem aki ezt kitalálta, elviszi egy gyorshajtó az örök vadászmezőkre és ott majd elgondolkodhat mindezen.

(#53047) cappa72 válasza Siriusb (#53046) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ahogyan akkor is te vagy a hibás, ha balra kanyarodnál, és hátulról valaki közben előz szabálytalanul(!), és baleset lesz belőle.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53048) Reggie0 válasza Siriusb (#53046) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem a gyorshajto repult le az utrol, hanem valaki nem korultekintoen kanyarodott be ele. Korul kell nezni es felmerni a masik sebesseget/tavolsagat, hogy van-e elsobbsegi helyzet.

(#53049) cappa72 válasza bul07 (#53042) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amikor beszéltem egy régi ismerősömmel, aki motoros, azt mondta, hogy azért nem egészen normálisak a vérbeli motorosok: ha ráülnek a járgányra, megváltoznak. Lila köd, meg ilyenek, átkapcsolnak racse üzemmódba.
Ismerősnél ez addig tartott, míg egy ilyen "ki ér előbb a Balcsira" felhívás után egyik társuk kezét kellett összeszedni a többi "alkatrésze" mellől; ez után két héttel már nem volt meg a motorja.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53050) Siriusb válasza Reggie0 (#53048) üzenetére


Siriusb
veterán

Ne menjünk ebbe bele szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.