Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34001) Dany007


Dany007
veterán

Na, ma reggel kiakasztott egy idősebb papa az újabbfajta Skoda Octaviájával...

Sima reggeli menet volt, semmi extra. Jövök hazafel a Lidülből. Körforgalomnál besz...tam magam elé az öreget. Alapvetően nyugodt vagyok. :) Kibírtam szó nélkül, ahogy a körforgalomban 20-30-cal döcögve megy végig előttem... Sőt, azt is amíg az egyik városi főbb úton szintén 20-30-cal döcög el a következő körforgalomig.
Körforgalomhoz odaérve, sehol senki. Faszikám megáll, mintha stop tábla lenne. Én meg csak szétteszem a kezem, hogy most mivan... mögöttem már gyülemlik a sor.
No, amíg faszikám gondolkodott, addig jobbról bejött egy autó a körforgalomba. Naná, hogy faszikám megtorpant... mozdulni se tudott, viszont az autós kiment a körforgalomból még pont előttünk. Tehát megint tiszta a terep. Faszikám elindul, de kb 5-tel... Na és ekkor borult ez az agyam. Nyomtam neki egy kövér dudát, hogy húzzon már a f...omba előlünk, mivel addigra már tetemes sor alakult ki mögöttünk.

Most nem tudom, nekem csökkent a tűréshatárom? Mert amióta megvan a Mondi, többet használtam a dudát, mint az elmúlt 10 évben összesen.

(#34002) Dluinet válasza Dany007 (#34001) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sokan nem tudják, de a körforgalom lényege, hogy sokszor nem kell megállni

erre én is ideges vagyok

a duda meg nyugtat :)) nagyon jó stresszoldó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34003) -v- válasza Dany007 (#34001) üzenetére


-v-
addikt

Minden nap ez van, teljesen átlagos sztori. Nem szabad dudát használni, mert megijed a fater, és leblokkol, hogy mi van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34004) Dluinet válasza -v- (#34003) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vagy bemegy a bokorba

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34005) bitpork válasza Dluinet (#34002) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A magyarok nagyja két dolgot nem tud használni. Pont azt a kettőt ami a forgalom gyorsítására szolgálna: körforgalom és jobb kéz szabály.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34006) -v- válasza bitpork (#34005) üzenetére


-v-
addikt

Meg a 3 sávos autópályát, meg az indexet se tudjuk használni... meg a zipzár elvet se stb. :)
(cipzár? hm c vagy z? :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#34007) Dluinet válasza bitpork (#34005) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azért nem olyan rossz a helyzet
2 hete mentem napközben, csúcsforgalomba egy Pécs-Budapest-Pécs távot
mindenki nagyon szépen vezetett, előzékenyek voltak, a beengedést megköszönték, ha kellet elengedtek

teljesen nyugodt út volt, maximálisan elégedett voltam a vezetési kulturánkkal

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34008) -v- válasza Dluinet (#34007) üzenetére


-v-
addikt

Amúgy egyetértek, nem olyan rossz szerintem se ... Én itthon szeretek a legjobban vezetni.

(#34009) Dany007 válasza Dluinet (#34002) üzenetére


Dany007
veterán

Oh de én nem szoktam ennyit dudálni, mint manapság. Meg azt is elnézem ha valaki a biztosra megy körforgalomban... Csak van, ami azért sok.
Pedig sokkal "nyugodtabb" vagyok, mint régen... Régen pályán 170-nél levillogtam az Audit előttem (99'-es Mondeoval), mert útban volt és nem akart lehúzódni a nagy arcával... Most már nem is megyek ennyivel.

@[rvilike]:

Ismerem az érzést. Főleg Suzukis nőknél fordul elő, mikor inkább nem szólok és a menekülőutat keresem, mert még a végén belém jön ijedtében.

Ami a kultúrát illeti, nekem a Pesti közlekedés tetszik. Valami perverz oknál fogva, nem tudom... De ott olyan dinamikusan lehet menni. Mindenki beenged mindenkit és meg is köszönik!
Persze mindenhol van 1-1 idióta, bunkó... De ott legalább lehet menni. Ha meg dugó van hát dugó van nincs mit tenni.
Itt városban már több a problémás szituáció. De persze van, hogy néha én is bal...aszkodok. Többnyire mert rohadtul féltem az autót... De azért üres körforgalomban nem állnék meg tanakodni...

(#34010) AMD Power


AMD Power
titán

Nah a mocskos suttyója! A kép ma készült a Balatonboglári Tesco parkolóban. :((

(#34011) Möhe válasza Dany007 (#34001) üzenetére


Möhe
addikt

Most hazafelé jövet (7körül) lámpás kereszteződésnél lefordultunk páran (3. voltam)a főútról alsóbbrendű útra amit egyirányúsítottak kb 2 hete (felbontottak egy sávot ezért) ,amin szembejött egy 50+ os nénike. Persze állt a sor keresztbe fordulva mert addig nem lehetett bemenni amíg a néni ki nem jön ( a felbontás nagyjából a zebra után kezdődött így egy kocsi szabályosan tudott még megállni) én a kereszteződés közepén rákiabáltam a nőre hogy húzzon már bele mert ő miatta nem lehet közlekedni. De az idióta megállt a kereszteződés végén mert ugye vége az útnak,de a terelések és a nagyi miatt nem tudtunk bekanyarodni. Még neki állt feljebb hogy kiabálok és mutogatok.
Agyam eldobom,idősebb korban erősen szűrni kellene az alkalmasságin.

(#34012) Lauda válasza Möhe (#34011) üzenetére


Lauda
félisten

Majd ha autopalyan jon veled szemben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34013) philoxenia válasza Möhe (#34011) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez az alkalmasságin nem szűrhető, tréningek kellenének....
Mondjuk, ha az 50+ nénike, akkor a 40- tejfölösszáj? ;]
Majdnem 50 évesen még nem érzem alkalmatlannak magam, ellenben a balesetek jelentős részét követik el tizen-huszonévesek relatíve friss, egy-két éves jogosítvánnyal....
Mindig kerülhetsz olyan forgalmi helyzetbe, amilyenben még nem voltál, ő most olyanba került, légy türelmesebb.... :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34014) Möhe válasza philoxenia (#34013) üzenetére


Möhe
addikt

Lehet 60+ volt, annyira nem figyeltem (és alig lehetett látni,mert alacsony volt) de a tipikus kormányrahúzott pozíciója megvolt.
De azért egy lezárt utat még észre lehetne venni.

(#34015) m3tr0 válasza AMD Power (#34010) üzenetére


m3tr0
senior tag

Keveset jársz arra...kb. minden napra jut egy ilyen.
Márkától,típustól függetlenül,magyar és külföldi rendszámos... :W

(#34016) Möhe válasza m3tr0 (#34015) üzenetére


Möhe
addikt

akár szégyenfalat is lehetne csinálni :DDD

(#34017) degu


degu
senior tag

Én akkor döbbenek meg,amikor egy 75 éves anyóka,két bottal kisántikál a Pennyből,beszáll a dögös terepjárójába,és*repúlőstarttal* indít a parkolóból...Szabályosan kiráz a hideg !

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#34018) AMD Power válasza m3tr0 (#34015) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos igen. Ha lenne módom többet lennék lent a Balcsin. De az ilyen parasztokat szájba kéne verni. :U

(#34019) MaciG válasza Möhe (#34011) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem kicsit ugy tunik, eleg türelmetlen vagy mostansag. :)

BANZAII

(#34020) Lauda válasza MaciG (#34019) üzenetére


Lauda
félisten

Elegtelen szexualis eletvitel okozza. :D

(#34021) Möhe válasza MaciG (#34019) üzenetére


Möhe
addikt

Az,de elég sokat is megyek ,szóval néha nagyon vékony már a cérna.
Ma is volt egy gyöngyszem a M0-M6 csomónál középső sáv, román szuzukiban pattanásos anyámasszonykatonája, nem elég ,hogy karcolta a mellkasa a kormányt,de még rá is dőlt.Mindezt 80as tempónál.
Nem nem volt tábla mielőtt még azzal jönne valaki hogy leste a nagy eligazító táblákat a magasban,nem volt sehol tábla ahol elmentem mellette és 2 kézzel görcsölt a kormányon. :W

Amúgy akkor megy fel a pumpa,ha olyan dolgot látok amiben benne van az emberi tényező és azt lehet befolyásolni/javítani. Amúgy higgadt vagyok,mert pecázásnál végigülök órákat egy szó nélkül és nem b+ ozok ha nincs kapás ,azt nem lehet irányítani,de a közlekedésben viszont lehet.

(#34022) Lauda válasza Möhe (#34021) üzenetére


Lauda
félisten

Havi 10-12 ezret megyek euban, tudnek meselni. Csak ma delelott mentettem meg egy szabalytalanul elozo eletet, 1 ora mulva lattam egy letakart halott motorost es ezutan meg ket csattanast a palyan, ahol latszolag csak anyagi kar lett. Mindez a boszmeseg es esztelen rohanas miatt.

(#34023) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34024) Dany007 válasza philoxenia (#34023) üzenetére


Dany007
veterán

Ejha. És lett valami bajuk? :U
Ilyenkor nem lehet tudni ki volt a hibás? Az autós előzött vagy hasonló?
Elég durva... A teherautón nem látszik túl sok sérülés, de a személyből nem sok maradt...
Ilyenkor érdekesek lennének a részletek. Kb mennyivel mentek, hogyan ütköztek, milyen típusú autó volt stb...

(#34025) philoxenia válasza Dany007 (#34024) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kevés még az infó, ennyit írtak utoljára itt róla:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34026) amargo


amargo
addikt

Ilyen varosban meg nem volt. Haladok 50-el es balrol kikanyarodnak ram. Csak a kormany elrantas segitett, mert ram kanyarodott. A tukorbol neztem, hogy nagyon tanakodott az elol ulo par. Velhetoen baratno zold jelzest adott, mert nem latott meg, a srac meg bizott benne.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#34027) qdak válasza Dany007 (#34001) üzenetére


qdak
addikt

sztem tok jogos (sose ertem mer all meg vki korforgo elott, ha tiszta!)
nekem multkor ugy alt be 1 no (o jobbra ment egybol, ahol zart sorompo volt) h veletlen se huzodott odebb, mint a tobbiek! h lefogta az egesz forgalmat a tobbi kijaratot keresok elott. en epp attfertem, teleg centiztem, mellette en is benyomtam, nem ertette...
aki velem ult mondta h aki megunta varni a kovetkezo mogottem szembol ment be (persze nem huzodott le a no, pedig lett volna hej...)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#34028) talpas


talpas
aktív tag

Évekkel ezelőtt behajtok a körbe, 3 kocsihosszra, balról jön a hölgy.Dudál egyet, bent a körforgalomban megálltam, kézifék be, ajtót nyitom, kérdezem mi a gond? Vörös lett mint a rák. Remélem értette a szitut. A linkelt a helyszín.
Más. Szerintetek jó az, hogy rögtön körf.ba-be hajtásnál ott a zebra? Értelem szerűen a ki hajtásnál megrémít mert mindig tartok tőle, hogy seggbe talál a mögöttem jövő. Miért? mert sokan az autós társakat figyelik, én meg állok másodiknak a zebra miatt, és mint tapasztaltam későn reagálnak a belógó autóra. Emiatt már én is fékeztem nagyobbat de nem hangosat.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#34029) Dany007 válasza talpas (#34028) üzenetére


Dany007
veterán

Nálunk is ilyen az összes. Az összes körforgalom kihajtójánál ott a zebra minden irányban! Plusz nálunk pár helyen még a bicikliút is ott megy át.
Nekem is volt már olyan, hogy gyalogost engedtek át a körforgalomból kifelé, nekem meg durvát kellett fékeznem nehogy belemenjek...
Persze persze figyelni kell mindenre meg minden.. no de a körforgalomban én legalább is arra (is) figyelek, hogy a következő kijárat-bejáratnál nehogy bevágjon elém valaki. Így amikor valaki előttem kifele menet befékez a gyalogosnak van olyan eset mikor nekem is vészfékeznem kell, hogy megálljak, mert három különböző irányba nem tudok figyelni egyszerre.

A másik eset is ugyanígy van nálam. Mikor körből kifele megyek és ott a gyalogos félek fékezni és megállni neki ugyanazért amit fent leírtam, nehogy nekem jöjjenek hátulról. Okés, hogy az ő hibája ha nekem jön meg minden.. de akkor se akarom megtöretni az autót.

De több helyen nehezített a dolog azzal, hogy bicikliút is vezet át a zebra mellett ugyanott. Csakhogy a bicikliseknek kötelező elsőbbségadás táblája van! :D Na most akkor ilyenkor azon szoktam filózni, hogy az az idióta biciklis (elnézést) vajon megáll-e nekem vagy kijön elém, esetleg nekemjön mert nem látja vagy nem tudja értelmezni mit jelent a táblája.
Szoktam figyelgetni és kb egyik biciklis se nézi a táblát.. vagy tudja fejből vagy le...ja. Szóval ez mégnagyobb para ilyenkor.

@qdak:

Szerencsére ritka az ilyen. És igyekszem türelmes lenni. Csak amikor látom, hogy sehol senki... és még úgy is megáll a senkinek elsőbbséget adni.... :U

[ Szerkesztve ]

(#34030) talpas válasza Dany007 (#34029) üzenetére


talpas
aktív tag

Akkor ezzel a feeling el már ketten vagyunk. Közlekedési mérnököknek ez így elhiszem jó, csak nekem tényleg zavaró és marhára kell figyelni abban a relatív szűk körben, na meg ha bozót van középen a látótér igen csak leszűkül. Lényeg araszoljunk....és óvatosan.
Haha bicis Neked a legtöbbször nem fog előzékenykedni. "Élvezem" gy. átkelőnél megállok /csak nézzük az átlag szgk súlyát/ nézek mint barom a mamára, aki int, haladjak tovább, mert neki az sem mindegy ki áll meg, hogy őt átengedje a zebrán....rataratatataaaa.. majdnem kiugrottam az au-ból. Lányomat vittem épp és mondja, neked ez új?Hát az volt. Aztán az álló tömeget újra mozgásba hozni.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#34031) Lauda válasza talpas (#34030) üzenetére


Lauda
félisten

Nem azert van ez igy, hogy egymast torjek az autosok, hanem mert igy lehet csak megoldani. A gyalogosnak is at kell valahol kelni.

(#34032) talpas válasza Lauda (#34031) üzenetére


talpas
aktív tag

Igen, vannak helyek ahol "csak". Véleményed tömör, szinte paragrafust idéző. Fegyverhasználatnál elfogadom, töltetlen f. nincs! A linkemen láthatod, két oldalon elvihetné messzebbre az átkelőt. Mert a kör két ki-be oldalán, ezen a kiba...tt szűk helyen megy át, Észak Magyarország nem sztrádás, összes autója és a helyiek. Közben vittem az öreg sárámat műszakira, oda-vissza persze, hogy kifogtam a szitut, csak úgy sasoltam hátra, az élet ördöge ismétel, második voltam megállni hazafelé, tömör autósor mögöttem. Arra gondoltam, ha 15-20m.-el arrébb lenne akkor mi is van? Szerintem az, hogy csekély /ebb/ forgalomnál már nem lóg autósegge a körbe és legalább a továbbfordulókat nem zavarná. Talán szellősebb lenne a rálátás a gyalogosnak, autósnak. Így ezen a szűk helyen tömör és veszélyes, az egész a csúcsban 1 nagy káosznak tűnt nekem, ma délután is. Lehet rosszul látom, mindenki ahol lakik azt ismeri, én a sajátomról írtam.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#34033) Dluinet válasza talpas (#34032) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha messzebb viszik, akkor már nincs elsőbbsége a gyalogosnak :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34034) talpas válasza Dluinet (#34033) üzenetére


talpas
aktív tag

Nem akarom elvenni a gyalogos elsőbbségét inkább iszok még 1 sört, és Yanni-t hallgatok :)

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#34035) Dany007 válasza Lauda (#34031) üzenetére


Dany007
veterán

Aluljáró? Felüljáró? ;]

Egyébként én nem vagyok oda a körforgalmakért. Olyan helyen tényleg jó, ahol nagyjából egyenlő mennyiségű a forgalom mind a négy irányból.
De sok esetben olyan helyre (is) raknak körforgalmat, ahol van egy nagyforgalmú szakasz és beletorkollik egy másik kis forgalmú. Mivel a kisforgalmú útról nehéz kikanyarodni a nagyforgalmúra, ezért megoldás a körforgalom hogy nagyjából megkönnyítsék a kikanyarodást.
Na igenám csak ezzel együtt a nagyforgalmú utat viszont erősen visszafogják és lelassítják.

Nálunk legalábbis minden olyan helyez ez történt, ahol hasonló okból vezettek be körforgalmat. Okés, hogy a kisebb útról gyorsabb az átjutás, de a nagyobbat meg jelentősen lelassítják. Pl a külső körgyűrű egyik ipari parkos szakaszára is beraktak egyet... Na ott azóta munkaidő után brutális dugók (vidéki kisvároshoz képest) alakulnak ki. De ez több helyen is észrevehető a városban. Amíg lámpás kereszteződés volt ugyanott - vagy az se - addig legalább az egyik úton dinamikusan lehetett közlekedni. Most meg leginkább dugók vannak.

Na az meg egy külön téma lenne, hogy itthon a sofőrök jórésze nem tud körforgalomban közlekedni. Nem ismerik a szabályokat, vagy csak épp azt hiszik, hogy afölött állnak és nem kell betartani.

Amikor megépült itt a nagy Tesco, akkor a külső körgyűrű azon részére építettek egy jó nagy körforgalmat, dupla sávosat. Ahol ugye ha bemész a belső sávba, csak akkor jöhetsz ki ha a külsőben kiengednek, tehát elsőbbséget kell adni a külsőben haladóknak.
Na a sok helyi műmájer kis pöcs rendszeresen bement a belső sávba mert az gyorsabban haladt ugyebár... viszont kifele menet abszolút nem adtak elsőbbséget senkinek! Rengeteg volt emiatt a baleset, így végül 1 talán 2 éven belül megszüntették és egysávosították azt a körforgalmat...

(#34036) MaciG válasza talpas (#34028) üzenetére


MaciG
addikt

Olyan úton, ahol nem tilos nagy nagy járművel is közlekedni, ott alapjában véve hülye ötlet a körforgalom bejáratától 18-19 méteren belül zebrát tenni, mert ha forgalmas az út, akkor vagy soha nem jutsz előrébb, vagy pedig megállsz a zebrán ami tudtommal tilos.

BANZAII

(#34037) Dany007 válasza MaciG (#34036) üzenetére


Dany007
veterán

Jó is hogy mondod...
Erről jutott eszembe, az agyatlan tervezés...

Ezt a kereszteződést tessék megnézni. Az agyatlan barmok pont úgy tették a zebrát, hogy az autósnak pont a zebrán kell megállnia a kikanyarodáskor ha megakarja nézni jön-e valaki balról, jobbról.
Pedig nemrég lett felújítva / átalakítva ez a kereszteződés.

És engem egyszer már meg is szóltak érte a gyalogosok, hogy miért állok meg a zebrán... :U
Hát b...meg azért, mert valahogy ki kell kanyarodnom! Ha hátrébb állok meg, akkor nem látok semmit egyik irányból sem. Ha meg előrébb akkor meg már belelógok az útba... De a gyalogosnak sincs ennyi esze, hogy ezt felmérje. De alapvetően nagyon csúnyán el lett cseszve az egész.

(#34038) mezis válasza Dany007 (#34029) üzenetére


mezis
nagyúr

" Mikor körből kifele megyek és ott a gyalogos félek fékezni és megállni neki ugyanazért amit fent leírtam, nehogy nekem jöjjenek hátulról."

Minek ez a rohanás ? Hány másodpercet veszítesz azon az 50 m-en, ha sokkal lassabban mész (és akkor elegendő egy enyhe fékezés a gyalogos elengedéséhez ) ? Én a csomagtartóm óvása érdekében a jobb kis kanyar előtt jóval megkezdem a lassítást, hogy a kanyarodáskor már ne kelljen fékezni. Így a mögöttem jövő is kénytelen lelassulni, mert még teljesen a sávban vagyok.

Más. Az a körforgalom előtti zebra teljes mértékben keresztebe szeli az utat. (Általában.) Vagyis kb ugyanolyan mértékben lassítja a körforgalomból kihajtó autókat, mint a behajtókat ! Ha jól saccolom ez azt jelenti, hogy nem sok köze van a gépjárműforgalomban kialakuló dugóhoz.... :F

mezis

(#34039) mezis válasza MaciG (#34036) üzenetére


mezis
nagyúr

A KESZ szerint (mag a való világ szerint is) bárhol meg lehet állni vagy meg kell állni, FORGALMI OKOKBÓL. Akár az autópálya legbelsőbb sávjában issss..... :Y

[ Szerkesztve ]

mezis

(#34040) Dany007 válasza mezis (#34038) üzenetére


Dany007
veterán

"Minek ez a rohanás ?"

Nincs semmi extra rohanás, csak nagy forgalom esetén sietni kell, nehogy ott állj a bejáratnál még fél órát... Szal érted... jönnek balról, de még kényelmesen kitudsz ugrani elég ha nyomsz egy kis gázt. Utána meg már nem akarod akadályozni a mögötted levőt mész te is, ahogy ő...

Egyébként nem tragédia a dolog, de egy körforgalomban az ember más dolgokra (is) figyel, mint egy sima egyenes útszakaszon. Ezért ha valaki ,akit látsz indexelni hirtelen vagy nem kell hirtelen, de befékez előtted és te épp nem számítasz arra, hogy ő ott megfog állni, akkor ez okozhat problémát. De mint mondtam nem tragédia csak néha bosszantó tud lenni.

"Az a körforgalom előtti zebra teljes mértékben keresztebe szeli az utat. (Általában.) Vagyis kb ugyanolyan mértékben lassítja a körforgalomból kihajtó autókat, mint a behajtókat ! Ha jól saccolom ez azt jelenti, hogy nem sok köze van a gépjárműforgalomban kialakuló dugóhoz...."

Ha ezt nekem írtad, akkor én sose mondtam, hogy a körforgalmi zebra akadályozza a forgalmat. Én a komplett körforgalomra írtam bizonyos(!) kereszteződésekben.

@(#34039) mezis :

Jó, azért ez egy kissé életszerűtlen. :) Próbálj meg autópályán a belső sávban egyszer csak megállni... :U
Mert nem arról van szó, hogy nem lehet vagy épp nem szabályos (az biztos nem az amúgy), csak mondjuk épp életveszélyes.

[ Szerkesztve ]

(#34041) Lauda válasza talpas (#34032) üzenetére


Lauda
félisten

Mikor meg gyalog mesz arra te anyazol, hogy minek menjek pluszban ennyit, ha szabalyosan szeretnek atkelni az uttesten. Ezer szazalek, hogy a jarda vonalaban at fognak szaladni az autok elott, valoszinuleg te is atszaladnal meg en is, minek keruljek. Oda kell figyelni a masik autosra, kihajtasnal meg a gyalogos atkelohelyre, nekem ezzel meg sosem volt problemam.

[ Szerkesztve ]

(#34042) Lauda válasza Dany007 (#34037) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy teljesen szabalyos, forgalmi okbol allsz ott meg. A gyalogos meg azt mond amit akar, nem kell vele foglalkozni. A jarda meghosszabbitott vonalaban amugy is elsobbsege van a gyalogosnak, a gyalogos atkelohely csak megerosites.

[ Szerkesztve ]

(#34043) MaciG válasza mezis (#34039) üzenetére


MaciG
addikt

Akkor ezek szerint a vasúti átjáróban is meg lehet állni? :U

BANZAII

(#34044) biker válasza MaciG (#34043) üzenetére


biker
nagyúr

Nem, kifelejted a másik passzust: útkereszteződésbe, vasúti átjáróba behajtani csak abban az esetben lehetséges, ha biztosított hogy azt el is tudod hagyni így pl zöld jelzés ellenére sem hajthatsz be egy kereszteződésbe, ha látod, hogy áll a sor, és ott fogsz állni az út közepén
Ugyanígy nem hajthatsz fel a vasúti sínre, ha látod, az előtted hakadó jármű megállt az átjáró után, és nem tudod elhagyni az átjárót.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34045) MaciG válasza biker (#34044) üzenetére


MaciG
addikt

Az igaz. De akkor ezek szerint a zebra, nem számít kereszteződésnek, ugye?

BANZAII

(#34046) biker válasza MaciG (#34045) üzenetére


biker
nagyúr

nem, kivéve mikor a kereszteződésben van :)
Tehát a budaörsi úton a semmi közepén a zebra nem kereszteződés, de az esetek 90%-ában a zebra a kereszteződés zónában van, igaz?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34047) biker válasza Lauda (#34042) üzenetére


biker
nagyúr

"A jarda meghosszabbitott vonalaban amugy is elsobbsege van a gyalogosnak, a gyalogos atkelohely csak megerosites."

Kiegészíteném: a kereszteződés után (amely útra felhajtasz) igen, amely útról kihajtasz, csak zebra esetén.
pl jobbra kisívbe kanyarodsz jobbról gyalogos lelép, nincs zebra, akkor is elsőbbsége van, da ha még kanyar előtt az elhagyott úton lép eléd zebra nélkül, nincs elsőbbsége

én így emlékszem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34048) Lauda válasza biker (#34047) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, igy pontos!

(#34049) MaciG válasza biker (#34046) üzenetére


MaciG
addikt

Nah de akkor térjünk kicsit vissza erre a linkelt, és az ehhez hasonló kereszteződésekre, ahol zebra a kereszteződésben van, tehát az általad írtak alapján nem hajthatsz rá amég nem biztosított, hogy el tudod hagyni. De mivel neked elsőbbséget kell adnod a főúton haladóknak, így nyilván nem biztosított, amég nem látod, ott jön-e valaki, viszont addig nem látod amég rá nem mész a zebrára, akkor mi a jogkövető megoldás?

BANZAII

(#34050) biker válasza MaciG (#34049) üzenetére


biker
nagyúr

Talán a zebra ELŐTT felfestett megállási vonalat észre kellene venni, és jogkövető módon ott megállni, majd ha át tudsz hajtani, áthajtasz.
Ha már megkezdted az áthajtást, de egy előre nem látható forgalmi okból meg kell állnod a zebrán, akkor megállsz.

Ellenben a rutin az az, hogy "szarokavonalra és begurulok a kereszt széléig"

Ott kell megállni, majd továbbhaladni, ha lehetséges.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.