Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53401) Reggie0 válasza biker (#53400) üzenetére


Reggie0
félisten

A lassitas nem feltetele a fokozott ovatossagnak, inkabb az, hogy meg kell gyozodni arrol, hogy nem jon vasuti jarmu es ha megis, akkor meg tudjon elotte allni. Raadasul ez csak a megkozelitesre feltetel, az athaladasnak es az atjarotol eltavolodasnak nem feltetele. Azaz athaladas kozben gyorsitani is lehet(mondjuk elotte is, ha biztonsagos atkelesrol valo meggyozodest nem korlatozza).

Bar teny, a fokozott ovatossag elegge egy gumiszabaly:
„A vasúti átjárót megközelíteni csak fokozott óvatossággal szabad.”

A fokozott óvatosság azt jelenti, hogy minden esetben meg kell győződni arról, hogy vasúti jármű nem érkezik, és ha mégis érkezne, akkor az előtt meg kell tudni állni.

Érdekes, hogy kötelező sebességcsökkentés már nem szerepel a szabályban – ez 2009-ben kikerült a KRESZ-ből -, azaz a megfelelő és biztonságos tempó a vezetőre van bízva.

[ Szerkesztve ]

(#53402) mezis válasza Reggie0 (#53401) üzenetére


mezis
nagyúr

"Érdekes, hogy kötelező sebességcsökkentés már nem szerepel a szabályban – ez 2009-ben kikerült a KRESZ-ből -, azaz a megfelelő és biztonságos tempó a vezetőre van bízva."

Valami miatt 5km/ó sebességgel sikerült megközelíteni a vasúti átjárót. És akkor még ezen csökkentsen ? :F :Y

mezis

(#53404) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Pech?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53405) mephi666 válasza philoxenia (#53404) üzenetére


mephi666
nagyúr

"Kihallgatásán a sofőr azt állította, nem érzékelte az ütközést, a baleset okozásáért nem érezte magát felelősnek."

...szerintem a kihallgatásán én sem érezném, amikor szétverek a fején egy telefonkönyvet :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53406) philoxenia válasza mephi666 (#53405) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kiszállt a kocsiból... Mi volt ez a koppanás? :F Á, semmi, gyerünk tovább.... :W

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53407) mephi666


mephi666
nagyúr

elmúlt 3 nap termése 2 percben :)

amiket kiemelnék:
0:10 körül szép megfordulás záróvonalon keresztül
0:20-nál meg az első úgy gondolta, hogy piroson átengedi az anyukát meg a lányát és feltartotta a forgalmat :U (azért hagytam hosszúra, hogy lehessen a végén látni a zebra lámpáját)
0:40-nél meg csak egy dolog a hülye nő, aki nem képes 3 métert menni a zebráig... utána a motoros cifrább, aki áthajtott nem épp 50-nel (lakott terület természetesen)
0:55-nél szépen áthajtotta apuka a lányát az autók közt
1:00 jól látható balra kanyarodni tilos
1:15 párhuzamosan ott a (jó minőségű) bicikliút végig, ahonnan inkább lejött az autók közé forgalmat feltartani
a vége meg a legjobb: pennyből kifelé besorol balra (?) és indexel először jobbra... leveszi az indexet, én elfoglaltam a sávomat szabályosan, hogy kanyarodjak belőle jobbra... még jó, hogy nem indultam azonnal, amikor lehetőségem volt :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53408) patomi válasza mephi666 (#53407) üzenetére


patomi
őstag

Errefelé ez egy átlag délutáni hazaúton megvan. (10km) Akár kétszer is.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#53409) cappa72


cappa72
nagyúr

Edzésről jöttünk haza.
12 km-en csak 2 autó volt mögöttem.
Mindkettő Audi, mindkettő alig várta, hogy megelőzzön.
Az első lakott területen belül már feszült, hogy mehessen. Forgalom miatt nem ment.
Lakott területen kívül meg lemaradt... (pedig csak 100-zal mentem óra szerint)
Aztán a következő faluba beérve visszalassítottam az 50+8%-ra, ekkor ejött az ő ideje: megelőzött. 49m-re megkapta a pirosat. Persze átment rajta.
Ekkor a pirosnál kaptam meg a második audist.
Az ugyanez... osztályozónál erőlködött az előzéssel. Az elsőnél nem volt szerencséje, ott jöttek szembe. A másodiknál már majdnem belement az előzésbe, félig kiment már, de ekkor megint jöttek szembe.
A harmadiknál meg én kanyarodtam balra... megváltás volt neki...

Persze fizetésnap van és péntek...
Csak leírtam, szerencsére nem volt akkora forgalom, hogy bármi veszélyeztető szituáció kialakujon, de a f..@...szér' kell a seggembe jönni lakott területen belül?
2 audiból kettő olyan igazi sztereotíp módon viselkedett az úton.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53410) FireFox1996 válasza cappa72 (#53409) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Minden alkalommal amikor vezetek, mindig, mindig van ilyen a seggemben, városban 50km/h úton szigorúan annyival megyek.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#53411) Elemental válasza FireFox1996 (#53410) üzenetére


Elemental
addikt

Én városban szigorúan nem megyek 100 fölé ;] :P

(#53412) FireFox1996 válasza Elemental (#53411) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Semmi meglepő ;) sokan 60-nal mennek 50es táblánál :(

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#53414) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Lehet, hogy sza@rul tudom a kreszt, de 20 utánfutósból 1transporter ment 100km/h-val, 1kocsi ment 90km/h-val, a többi meg 130+km/h-val autópályán. M5-ről van szó szóval nagyrész román rendszámos járművekről van szó.
Hazafele meg beleszaladtam egy fűben lapuló 3lábúba a 47-esen (Hmvhely-Szeged) ahol 100km/h-s korlátozásnál 108-cal mentem el. Kollégám szerint ez a mutatvány 1 hibapont + 50-60eFt-ot ért. Bízhatok benne, hogy nem kapok büntit? :O

(#53415) dh66e válasza Pickit3 (#53414) üzenetére


dh66e
veterán

Semmi nem lesz.

(#53416) kw3v865 válasza Pickit3 (#53414) üzenetére


kw3v865
senior tag

Utánfutóval a 100 is sok, nem mehetne 80km/h-nál gyorsabban autópályán.
100-as korlátozásnál a 108 km/h még belefér egyébként. Ha a helyszínen nem állít meg, akkor csekket ezért tuti nem fogsz kapni. Ha csekket küldenek, akkor pedig 30 ezer a minimum bírság.

(#53417) Pickit3 válasza dh66e (#53415) üzenetére


Pickit3
aktív tag

& (#53416) kw3v865
Ehh köszi a megnyugtatást, bízok benne, hogy beleszámolják az összes hibahatárt ami miatt még elnézik, de ha 30k-val megúszom akkor legyen, máskor jobban figyelek rá.

(#53418) Reggie0 válasza Pickit3 (#53417) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogy lesz. 100-as tablanal nyugodtan mehetsz 118-al.

(#53419) kw3v865 válasza Reggie0 (#53418) üzenetére


kw3v865
senior tag

Annyira azért nem nyugodtan mehet 118-cal. Elég egy erősebb széllökés hátulról vagy egy minimális, nem is érezhető lejtő, és már bele is csúszott a csekkes katergóriába.

(#53420) bul07 válasza Pickit3 (#53417) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy simán lehet hogy a te 108-ad valóságban 100 vagy 103, mert általában minden óra lefelé csal.
Ha legközelebb mész lőd be a Google térképet és nézd meg hogy GPS alapján milyen sebességet ír ki mondjuk 100-nál

Öcsém 2éves kocsijánál a óra szerint 138-as tepó GPS szerint 130, gyári gumiméret mellett

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#53421) Elemental válasza bul07 (#53420) üzenetére


Elemental
addikt

Ilyenkor ez azt is jelenti, hogy a megtett távot sem jól mérik? Azt mutatja az óra, hogy 50.000km van a kocsiban, de lehet, hogy ténylegesen csak 45, vagy 48k?

(#53422) bul07 válasza Elemental (#53421) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen a valóságban lehet eltérés az óra szerint meg a valóság szerint, de mondjuk 50e Km esetén 1-2e nem mérvadó
Azt nem lehet megmondani mennyivel kevesebb vagy több, minden sebességnél más az eltérés

Maradjunk öcsém kocsijánál
138óra->130GPS
Viszont
95óra->90GPS
53-54óra->50GPS

Amúgy ha 50e Km fixen 105 menne de az a valóságban az csak 100 akkor ~5% kevesebben menne valójában

Na meg arról ne is beszéljünk ha nem gyári méretű gumi van rajta, mert az még dob az eltérésen

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#53423) fjudors válasza bul07 (#53422) üzenetére


fjudors
aktív tag

mármint 4,76%, 47,620km
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#53424) Lauda válasza Elemental (#53421) üzenetére


Lauda
félisten

A műholdas helymeghatározhoz képest nyilván nem lesz teljesen pontos, mivel a berendezésnek van egy hibahatára, ezen kívül a gumi kopásával is eltérő adatok rögzülnek a rendszerben.

(#53425) Debilon válasza Elemental (#53421) üzenetére


Debilon
addikt

A távolságot jól méri, csak a sebességmérő mutat többet

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#53426) Szoszo94 válasza bul07 (#53420) üzenetére


Szoszo94
őstag

Pár hrte vittem egy új A4-et német pályán, óra szerint 245, GPS szerint 218 :W 150-nél is már 8-at csalt, gyári felnivel és gumival. Az M850i viszont 260-nál is "csak" 10-et hazudott. Elég nagy a szórás ilyen téren.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#53427) dh66e


dh66e
veterán

[link]
Mennyi lesz még ebből..... :U

(#53428) Chris Kiki válasza dh66e (#53427) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

ezek a közösségi rolleresek minek számítanak a KRESZ szempontjából?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#53429) dh66e válasza Chris Kiki (#53428) üzenetére


dh66e
veterán

Mindegy hogy közösségi rolles vagy szimpla rolleres....én nem engedném őket az utakra csak ahol megoldható hogy külön sávjuk legyen.
Szabályozás nincs még rájuk a járdáról letiltották őket azóta az utakat róják.Kresz vizsgát sem kell tenniük, de büntethetik őket ha nem ismerik az alapfogalmakat, táblákat ha bajt csinálnak.
Teljes káosz ez az egész jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#53430) Chris Kiki válasza dh66e (#53429) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

A közösségi rollerest úgy értettem, hogy ezek elektromos rásegítéses rollerek, nem sima lábhajtányos. Így gondolom más szabályok vonatkoznak rájuk, mint a gyalogosokra. Nagyon nem mindegy a buszsofőr büntethetősége végett.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#53431) dh66e válasza Chris Kiki (#53430) üzenetére


dh66e
veterán

Jah értem,bocsi.
Miután az úttesre lettek száműzve ugyanazok a szabályok érvényesek rájuk mint más ott közlekedőkre.
Nem biztos hogy a buszos a hibás ezt még nem tudjuk.

[ Szerkesztve ]

(#53432) Reggie0 válasza Chris Kiki (#53430) üzenetére


Reggie0
félisten

A labbal hajtos ugyan az a kategoria, mint a kozossegi roller. Max aszerint vannak megkulonboztetve h elektromos-e vagy nem, es eszerint vannak par helyen kitiltva.

(#53419) kw3v865: Minusz a kmora hibaja, szorozva a mero es a jarmu haladasi iranya altal bezart szoggel szamithato coszinusz tenyezo. Na ez nem lehet 118.

[ Szerkesztve ]

(#53433) nyikszi válasza Reggie0 (#53432) üzenetére


nyikszi
őstag

Az elektromos rollerrel nem mehetsz járdán, a lábhajtóssal igen.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53434) nyikszi válasza Pickit3 (#53414) üzenetére


nyikszi
őstag

Mivel nem egészen világos, hogy volt mögötted utánfutó vagy nem, így amit már leírtak, az a mérvadó. Utánfutóval 80 km/h-val mehetsz maximum (ha autópályán voltál), így ha volt mögötted utánfutó biztos kapsz egy 50000-es csekket, ezt egy barátom már megkapta (meg nem tudom mennyi büntetőpontot).

Itt egy cikk.

Ha utánfutó nélkül mentél, akkor semmi nem lesz, nyugi ;)

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53435) Reggie0 válasza nyikszi (#53433) üzenetére


Reggie0
félisten

Es ezt valamilyen KRESZ paragrafussal ala is tudod tamasztani? Csak mert a rollert a legutobbi nagy KRESZ modositasnal kivettek a babakocsi mellol (II. A közúti járművekkel kapcsolatos fogalmak a) bekezdes), tehat mar nincs arra szabaly, hogy mehet a jardan. Tehat ugyan annyira nem kozlekedhet ott, mint az elektromos roller.

[ Szerkesztve ]

(#53436) kw3v865 válasza Reggie0 (#53432) üzenetére


kw3v865
senior tag

Valóban, ha nem valós 118-ról beszélünk, hanem a km óra által mutatottal, akkor igaz amit írsz, így 100-as táblánál rendben van még simán a 118.

(#53437) mephi666


mephi666
nagyúr

pár perce kis híján elcsaptak egy zebrán: itt keltem át jobbról balra, ahol a jeep áll, ott megállt egy kocsi (pedig ebből az irányból sokkal rosszabbul belátható a zebra, szemből semmi takarás nincs...) ahol balra a volvo áll, onnan pedig balra kanyarodott ki egy jármű, nekem jobbról meg még messziről érkezett egy merci... a zebra felénél jártam, amikor nézem fél szemmel, hogy nem lassít, lépek, továbbra sem lassít... itt hirtelen ugrottam helyből előre vagy 1.5 métert és áthúzott mögöttem, majd elkezdett lassítani... hirtelen ordítottam a k*rva anyjáról pár sort, majd gyorsított tovább... remélem valami önkéntes rendőr felvette a jelenetet és beküldi a szerveknek, hogy egy időre adja le a jogsiját és csináltasson szemüveget... ha nem ugrok, elcsap... ha helyettem pl egy idős sétál át, elcsapja... (vagy akárkit, aki nem képes hirtelen elugrani)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53438) kw3v865 válasza mephi666 (#53437) üzenetére


kw3v865
senior tag

Lehet, hogy Ricsi vezette azt a Mercit? https://hvg.hu/itthon/20201012_mrichard_mercedes_igazoltatas
Talán ő is kecskeméti...

[ Szerkesztve ]

(#53439) mephi666 válasza kw3v865 (#53438) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem hinném, mert nem 130-al jött (akkor nem itt lennék) és hirtelen ránézésre 10év körüli gép lehetett... az meg aki a k*rvájának 20-30milliós kocsit vesz, valószínű nem ilyennel mászkál

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53440) philoxenia válasza mephi666 (#53437) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kifejezés árulkodó... Átkelés... Sok helyen nem egyszerűen átmész a túloldalra, hanem kész vállalkozás a dolog... Itt pl. jobb születni a másik oldalra... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53441) mephi666 válasza philoxenia (#53440) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, de ez csak 2 szimpla sáv és nem is akkora a forgalom, mint a 4-esen... azóta is tiszta ideg vagyok, ha eszembe jut... jó, hogy egyedül voltam, mert ott jövünk át minden nap a fiammal délután az óvodából... igaz, akkor mindig megvárom, hogy mindkét oldalról lassítsanak/megálljanak, de ma franc gondolta, hogy ha a balról érkező már áll, jobbról kifordul még egy kocsi, akkor a még távolabbról érkező majd lassítás nélkül el akar ütni :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53442) Lauda válasza mephi666 (#53437) üzenetére


Lauda
félisten

Én is ezek miatt úgy kelek át az úttesten, hogy folyamatosan pásztázom a forgalmat. Látod milyen jó, ha az ember átkelés közben is tájékozódik. Nem kerül semmibe és a gyalogosnak legfőképpen magára kell vigyáznia, mert ők a közlekedés egyik legsérülékenyebb résztvevői. ;)

(#53443) dh66e válasza dh66e (#53431) üzenetére


dh66e
veterán

Pontosítanám magam.
Mai napig Magyarországon nincs jogszabály a közösségi rollerekre.
A sok baleset miatt a járdákról száműzték őket,de sem bringaúton sem közúton nem lehet velük közlekedni hivatalosan.
Meg vannak tűrve ezeken a helyeken, rendőr nem büntet,de ha anyagi káros baleset van akkor zsebből,jobb esetben valami komolyabb lakásbiztosításból kell fedezni a kárt.

(#53444) dh66e


dh66e
veterán

(#53445) Lauda válasza dh66e (#53444) üzenetére


Lauda
félisten

Durva.

Egyszerűen érthetetlen, hogy mi kell ahhoz, hogy megértsék sokan, hogy a KRESZ nem valamiféle ajánlás.

Szerintem ez nem szándékos volt, hanem benézte, nem figyelt.

(#53446) dh66e válasza Lauda (#53445) üzenetére


dh66e
veterán

A nem figyelt az nem mentesíti, főleg egy ekkora monstrumnál.Ennek oda a jogsija jó időre mert több szabálytalansággal sikerült elérnie hogy balesetet okozzon.

(#53447) Lauda válasza dh66e (#53446) üzenetére


Lauda
félisten

Kérlek olvasd el újra a komplett hozzászólásomat, hogy mire reagáltam.

(#53448) dh66e válasza Lauda (#53447) üzenetére


dh66e
veterán

Akárhogy olvasom akkor is igaza van a portálnak.
Ez nem figyelmetlenség volt, legalább három szabálysértést tolt le ott a gyökér.

(#53449) Lauda válasza dh66e (#53448) üzenetére


Lauda
félisten

Ok.

(#53450) tyielow válasza dh66e (#53448) üzenetére


tyielow
aktív tag

És azt figyelmetlenségből nem lehet elkövetni? :U

YouTube: toty1ka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.