Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33001) Lauda válasza MaciG (#32999) üzenetére


Lauda
félisten

Te irtad, hogy a sofort is megjegyeztek. Igen, hamisithatsz magadnak rendszamot, ez inkabb erkolcsi kerdes, hogy mas fogja megszopni miattad. Vagy te mas miatt, mert ha az kovet el valamit es teged kapcsolnak le utkozben, akkor duplan szivhatsz. ;]

(#33002) biga


biga
senior tag

[link]

:)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#33003) Lauda


Lauda
félisten

(#33004) Doze


Doze
aktív tag

Hát ez nem igaz, ebben a szent pillanatban mit látok cigizés közben?!

Ablakban bagózok, erre nagy durranás, 307sw-vel a manuszkám megcsókolta a járdaszegélyt kb 30cm magas, de haladt az úton, csak lesúrolta a szegélyt.... megáll, kb 5 percig tartott mire kikászálódik az autóból, első 2 lépésnél levágtam úgy be van baszva mint az albánszamár.

kb még 5 percig nézegette, visszaül aztán kb 20x lefullasztotta, majd 21. alkalommal csőgáz, a felni ropog az aszfalton és elhúz.

Zéró tolerancia nesze neked :DDD

(#33005) Lauda válasza Doze (#33004) üzenetére


Lauda
félisten

Mi tartott vissza, hogy hivd a 107-et?

(#33006) 8th válasza Lauda (#33003) üzenetére


8th
addikt

Aztaqrva :DDD

(#33007) Calogero


Calogero
addikt

(#33008) Lauda válasza Calogero (#33007) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DDD

(#33009) MaciG válasza Calogero (#33007) üzenetére


MaciG
addikt

Végül is ahol nincs tiltva a parkolás, ott szabad, és járdán is szabad ha marad elég hely a gyalogosoknak és a tengelyterhelés nem haladja meg az 1 tonnát. :D

BANZAII

(#33010) Lauda válasza MaciG (#33009) üzenetére


Lauda
félisten

Es ha jelzotabla is megengedi, kiveve mozgaskorlatozottak.

(#33011) MaciG válasza Lauda (#33010) üzenetére


MaciG
addikt

(#33012) Dluinet válasza MaciG (#33011) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Fordított a helyzet azonban a járdán történő parkolásnál, melynek feltétele, hogy azt tábla kifejezetten megengedje. Mivel a KRESZ elsősorban az úttestre engedélyezi, a megállást és várakozást ezért járdán és járdaszigeten főszabály szerint tilos az álló járművünket elhelyezni, hiszen ez a terület a gyalogosok közlekedését szolgálja elsősorban.

Kivétel azonban létezik - emelte ki dr. Bezzegh Edina. A járdán - részben, vagy teljes terjedelemben - meg szabad állni, ha azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi, a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el, a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és a jármű tengelyterhelése az ezer kilogrammot nem haladja meg. Fentiekből azonban az is következik, hogy ahol ilyen tábla nincs elhelyezve, ott tilos a járdán, járdaszigeten történő megállás és várakozás.

a gyalogos útkereszteződésnél átmehet a záróvonalon

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33013) Khelben válasza MaciG (#33009) üzenetére


Khelben
nagyúr

Járdán csak akkor szabad, ha tábla vagy útburkolati jel engedi + a többi feltétel, amit felsoroltál.

(#33012) Dluinet: a gyalogost nem érinti a záróvonal.

(5) A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs,
a) lakott területen levő főútvonalon az útkereszteződésnél (a járda meghosszabbított vonalában), valamint a menetrend szerint közlekedő jármű megállóhelyén levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között (a járdasziget teljes hosszában),
b) egyéb helyen bárhol,
a legrövidebb áthaladást biztosító irányban mehet át.

[ Szerkesztve ]

(#33014) MaciG válasza Dluinet (#33012) üzenetére


MaciG
addikt

Akkor erre rosszul emlékeztem. :B És egyébként mit nevezünk járdának? Vagy ha van valami beton rész az már egyből járda?

"kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs" Ez meg azért elég relatív, hogy kinek mi számít a közel meg távol. :U De ezek szerint az általam linkelt helyen át lehet kelni, mert igaz főút, és nincs is útkereszteződés, csak egy telekbehajtó, de ott szaggatott vonal van.

BANZAII

(#33015) Dluinet válasza MaciG (#33014) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az kereszteződés, mert még tábla is ki van rakva :U

ezt már nehéz elhinnem, hogy nem vetted észre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33016) MaciG válasza Dluinet (#33015) üzenetére


MaciG
addikt

Észrevettem, de mivel annak a kis résznek nincs neve (mármint az utcának) én úgy gondoltam az csak behajtó azokhoz az áruházakhoz.

BANZAII

(#33017) Lauda válasza MaciG (#33014) üzenetére


Lauda
félisten

Sofor letedre nem vagy a toppon kreszbol. :DDD

(#33018) Möhe válasza Lauda (#33017) üzenetére


Möhe
addikt

Szerintem az itt lévők nagyon nagy része megbukna elméletben, és gyakorlatban is. ;] velem az élen :DDD ( persze nulla készüléssel,csak azzal a tudással amivel nap mint nap beül vezetni)

(#33019) Dluinet válasza Möhe (#33018) üzenetére


Dluinet
nagyúr

10 hibám minimum lenne,

nem is merném kitölteni a tesztet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33020) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én voltam az országban az egyik elő akit utóképzésre küldtek mert elvették a jogsimat. Egy rendőr a szabálytalanul parkoló rendőrautóból kiszállva rám nyitotta az ajtót. Még szerencse h alig 20-szal mentem mert éppen kerültem ki a szarjankót. Erre feljelentett szándékos veszélyeztetésért. :W De a lényeg én csak a napi gyakorlatommal 7 hibával átmentem. Ami érdekesebb h a jogosítvány megszerzésekor is 7 hibám volt :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33021) Lauda válasza Möhe (#33018) üzenetére


Lauda
félisten

Amiket nem hasznal az ember gyakran, azokat elfelejti, rendjen van ez igy szerintem. :)

(#33022) dragonfx válasza Calogero (#33007) üzenetére


dragonfx
veterán

:C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#33023) MaciG válasza Lauda (#33017) üzenetére


MaciG
addikt

Mivel nagy járművet vezetek, így már az 1 tonna tengelyterhelésnél megbukik a járdán parkolás, és innentől már majdnem mind1 ezen kívül mért is tilos még. :)

BANZAII

(#33024) Lauda


Lauda
félisten

Kellemes kis polizei verda:

:))

(#33025) dragonfx válasza Lauda (#33024) üzenetére


dragonfx
veterán

a maga duplaturbos 294 lovával...hát a németeknál ilyen ac schnitzeres flancolásokra is futja... :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#33026) hdman válasza Lauda (#33024) üzenetére


hdman
őstag

Kicsit peremes a gumi :))

Sopron city :)

(#33027) Zozzant


Zozzant
addikt

Hát ezt a csontot megint be kell dobnom :W

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#33028) Lauda válasza Zozzant (#33027) üzenetére


Lauda
félisten

De azt senki sem tudja mi tortent valojaban....akar az is lehet, hogy a fiatos bevagott ele, nem tudhatjuk.

(#33029) m3tr0 válasza Zozzant (#33027) üzenetére


m3tr0
senior tag

Mondom én,hogy vicc az egész...most már az se számít,hogy ittas volt. vagy,hogy gyorsan hajtott.
Ismét leírom, a magyar igazságszolgáltatás egy kalapszart sem ér..sőt..tudnám még hosszasan taglalni de kár a szóért.
Szánalmas,gusztustalan...a milliomos palántával és igen az ügyvédjével együtt.

Lauda: lehet,hogy bevágott elé a Fiatos...
de ittas volt és gyors hajtott...akkor ha már az felvetődik,hogy ha bevágott elé,akkor tegyük fel azt a kérdést is,hogy mi van ha Rezesová kisasszony józan és ha nem hajt gyorsabban mint a megengedett...
Akkor lehet,hogy simán fékez és lehet,hogy egy anyázással el lett volna intézve...

Hagyjuk már...Megvették a szabadságot a hölgynek...Ennyi.

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#33030) Lauda válasza m3tr0 (#33029) üzenetére


Lauda
félisten

Nezd en se tudom mi tortent, de hajlamosak vagyunk csak az egyik felet sarozni, holott ha a fiatos megvarja mig elmegy, nem tortenik semmi.

(#33031) m3tr0 válasza Lauda (#33030) üzenetére


m3tr0
senior tag

Persze, mivel nem voltunk ott...ebben igazad van.

Lauda, ha nem Rezesovát zavarta volna a szembe jövő autók fénye, nem ő kortyolt volna az italból a baleset után stb.stb. hanem te vagy én, miránk úgy ránkbasztak volna 8-10 évet mint a szart.

Te is tudod,hogy ez miről szól. A pénzről.
Egy szar-fos-hugy ország a miénk, az ilyen esetekből is látszik. :(

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#33032) Khelben válasza m3tr0 (#33029) üzenetére


Khelben
nagyúr

ha bevágott elé,akkor tegyük fel azt a kérdést is,hogy mi van ha Rezesová kisasszony józan és ha nem hajt gyorsabban mint a megengedett

Az elsőfokú ítélet kimondta, hogy a gyorshajtás nem játszott szerepet a balesetben, mert akkor is összeütköztek volna, ha a megengedett sebességgel megy. Innentől fogva már csak az a kérdés, hogy mit tehetett volna a baleset elkerülése érdekében.

Akárhogy is lázong a nép, sajnos úgy tűnik az eddig nyilvánosságra került adatokból, hogy tényleg a fiatosnak volt nagyobb sara a balesetben.

Ui.: szerintem pont az ilyen esetekből látszik, hogy nem korrupt nálunk a hatóság. Ha az lenne, akkor elég lett volna pár nokiásdoboz és eltűnt volna a vérminta, hopp, volt-nincs ittas vezetés. És jöttek volna a szakértők, hogy igazából nem is lépte túl a megengedett sebességet. Már rég otthon lenne felmentve.

[ Szerkesztve ]

(#33033) Zozzant válasza Khelben (#33032) üzenetére


Zozzant
addikt

Azt is kimondta, hogy akkor nem halnak meg ha lassabban megy. Nem rongálódott volna meg a fiat annyira hogy kigyulladjon stb.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#33034) Khelben válasza Zozzant (#33033) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt nem mondta. Nem is mondhatta, hiszen honnan tudná? 10 km/h-s sebességkülönbséggel is meg lehet lökni úgy egy autót, hogy az felboruljon, főleg, ha ekkora a súlykülönbség köztük.

(#33035) -v- válasza m3tr0 (#33031) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem nem szar fos hugy ez az orszag ;)

(#33036) m3tr0 válasza Khelben (#33032) üzenetére


m3tr0
senior tag

Tudod ott a baj,hogy már az első ítélet hirdetés is egy nagy kamu volt...Már ott is csilingeltek az aranytallérok.
130km/h-nál 36m-tert teszel meg másodpercenként, 165-nél 45-öt.

Ha ez elhanyagolható, akkor az is,hogy a Fiatos mennyi idő alatt váltott sávot...

Továbbá az ittas vezetés attól még ittas vezetés marad..és az is eléggé befolyásolta a reakcióidőt illetve azt,hogy a baleset elkerüléséhez mit kell tenni és azt mennyi idő alatt hogyan hajtod végre...Gondolom eltelik még egy kis idő és erre is kitalál valamit a drága ügyvéd.

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#33037) Zozzant válasza Khelben (#33034) üzenetére


Zozzant
addikt

De emlékszem hogy mondták, másképp énsem írtam volna. Voltak ott szakértők úgyhogy ne kérdezzük már ki mit honnét tudott.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#33038) -v- válasza m3tr0 (#33036) üzenetére


-v-
addikt

Kesz szerencse, hogy te ott voltal a balesetnel, es pontosan tudod mi tortent es miert, es meg azt is, pontosan mi tortent volna, ha bizonyos korulmenyek masok. Az is kesz szerencse, hogy a targyalasrol is elsokezbol vannak infoid, tudod ki lett megvesztegetve, hol cserelt penz gazdat, mit hallgattak el, mit befolyasoltak es ki kivel meg mi merre hany centi. Nelkuled sose tudnank meg az igazsagot!

En amugy leszarom kinek van igaza, de nekem annyira szanalmasnak tunik mar neharagudj, hogy a sajat kitalalt verziodat abszolut igazsagkent allitod be :D Tenyleg tok jo neked, hogy te tudod, hol csilingeltek az aranytallerok.

(#33039) m3tr0 válasza -v- (#33038) üzenetére


m3tr0
senior tag

Látom nem megy a szövegértelmezés. :DDD
De mind1 is. Nem írom le még egyszer.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#33040) atesz117


atesz117
aktív tag

Úgy látom a szakértők csak azt az apróságot hagyták figyelmen kívül, hogy ha Rezesova 160 helyett 130-al haladt volna, akkor a Fiat sávváltásakor még több km-el hátrébb lett volna, és fel sem merül az összeütközés

Samsung Galaxy A34 5G

(#33041) Lauda válasza atesz117 (#33040) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy inkabb elorebb. Egyebkent pedig a belso savban haladonak van elsobbsege.

(#33042) Khelben válasza atesz117 (#33040) üzenetére


Khelben
nagyúr

:C

(remélem, viccnek szántad, mert ha komolyan gondoltad, akkor elég gáz)

(#33043) atesz117 válasza Khelben (#33042) üzenetére


atesz117
aktív tag

Bocsi, kicsit félrefogalmaztam,úgy értettem, hogy Rezesova lett volna hátrébb, ha lassabban halad. :W

Samsung Galaxy A34 5G

(#33044) Khelben válasza atesz117 (#33043) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem erre a részre gondoltam.
Ennyi erővel mindenkit meg lehetne büntetni mindenféle balesetért, hiszen ha reggel nem indulsz el otthonról, akkor a busznak nem kell lelassítania miattad és még a vonat előtt átért volna a tilos jelzésen, így meg meghalt 50 ember... Érted, hol a probléma?

(#33045) Doze válasza Khelben (#33044) üzenetére


Doze
aktív tag

De most komolyan, ha te csináltál volna balesetet akkor már rég 10 év börtön lenne a jussod.

Ellenben rezi felelőssége már-már teljesen eltűnt. Persze akinek sok pénze/befolyása van tisztára moshatja a nevét nálunk elég könnyen, legálisan. Pont ez a felháborító, egyszerűen az esetek nem esnek pontos mérlegelés/megítélés alá.

Kapjon 4 év letöltendőt nem keveslem.... de annyit kapjon más is. Mentsék fel, de engem is ha 160-nal tépek az autópályán félig piásan, 4 ember halálát előidézve.

(#33046) atesz117 válasza Khelben (#33044) üzenetére


atesz117
aktív tag

Értem, de itt most erről a konkrét esetről volt szó, nem általában a közlekedési kultúráról (ami itt nálunk nincs túl magas színvonalon,bár dolgoztam Törökország keleti részén, ott egyáltalán nincs is ilyesmi,mármint közlekedési kultúra)

Samsung Galaxy A34 5G

(#33047) Lauda


Lauda
félisten

Valaki linkelne konkret eseteket is? Mert mindenki azzal jon, hogy az egyszeri ember ennyit meg ennyit kapna. Ezt mi alapjan allitjatok?

(#33048) biga válasza Khelben (#33044) üzenetére


biga
senior tag

Ha jók az információim, ilyen jog is van a világon. Másodkézi info, így persze nem garantálom a valódiságát, de ismerős dolgozott egy keveset pl Dubai-ban. Pl azt mondta, külön biztosítása volt olyan balesetekre, ahol állampolgár (tehát nem bevándorló) a másik fél. Ugyanis ha ilyennel sikerül ütköznöd, akkor a rendőr első kérdése, hogy van e szereplők között állampolgár. Ha igen, akkor függetlenül a valódi okozótól, bizony te leszel a hibás, mégpedig azon logika alapján, hogy ha nem mész az országukba, akkor ez a baleset meg sem történik. És fizetheted a kártérítést neki (vagy a családnak).
Szóval ilyen logika alapján, ha nem ül be ittasan vezetni (ami ugye eleve tilos!), akkor biza nincs baleset ;]

De persze a fenti info nem tudom, valóban így van-e, és valójában itt irreleváns is, csak mint érdekesség mondtam el :P

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#33049) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A demokrácia nem azt jelenti hogy minden szép és jó, hanem azt hogy mindenkinek egyforma joga van a híd alatt aludni. Ebből következik hogy akinek több pénze van -és most nem vizsgáljuk hogy honnan -az több mozgástérrel rendelkezik. Ilyen egyszerű. Rezesnének - vagy a családjának van elég hogy minden megtehetőt megtegyenek a védelem érdekében. Szerintem itt bármelyikőnk - illetve családja- megtenné ezt az adott javak megléte esetén.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33050) biga válasza bitpork (#33049) üzenetére


biga
senior tag

Alapjában igazad van, és ez már onnan is látszik, hogy ő egy jóval erősebb, biztonságosabb és természetesen drágább autóval közlekedett, amivel hasonló feltételek mellett is (tehát frontálisan ütközés esetén) is jóval nagyobb esélye volt a túlélésre. Tehát nagyon leegyszerüsítve: ha van pénzed (mindegy honnan) több esélyed lesz az életre, mint alapvető emberi jogra, hisz jobb táplálékokat, egészségügyet kapsz, több szabadidőd van, kényelmesebb körülmények között és nagyobb biztonságban élsz közlekedsz, mint sokan mások.
Tehát nincs olyan, hogy minden ember egyenlő, és szó sincs arról, hogy mindenkit egyenlő módon illetnek meg a jogok stb. Jelenleg azt lehet mondani, hogy ez a természetes állapot, ezzel kell együttélni, és ki kell röhögni azt nyugodtan, aki az ellenkezőjét állítja.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.