Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53901) Reggie0 válasza MasterMark (#53900) üzenetére


Reggie0
félisten

Versenyfuggo, F1-ben nincs kuplungpedal :)

[ Szerkesztve ]

(#53902) MasterMark válasza Reggie0 (#53901) üzenetére


MasterMark
titán

De ott bal lábbal is fékeznek ezért. :) Egyébként régen ott is volt kuplung.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53903) Reggie0 válasza MasterMark (#53902) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol kb. mindenhol fekeznek bal labbal, csak az urvezetok nem. Meg ha elmesz csaladdal gokartozni, ott is tudni kell bal labbal fekezni ;)

De a magyar utakhoz visszaterve: a jelenlegi vezetesi kultura mellett szerintem igencsak javasolt ezt megtanulni es legalabb az autopalyan alkalmazni. Azert 10 metert rohogve lehet nyerni, a mostani kovetesi szokasok mellett ez jelentos.

[ Szerkesztve ]

(#53904) FireFox1996 válasza Reggie0 (#53899) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

a gépelést és a fékezés + gázadást egyszerre nem szabad összehasonlítani. A fék + gáz 2 külön ellentétes dologot csinál. Érdekes, akkor a gyártók miért nem teszik a fékpedált bal oldalra, főleg automataváltóknál?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#53905) cappa72 válasza Reggie0 (#53903) üzenetére


cappa72
nagyúr

És milyen soxor akarnak letolni, mert nagyobb követési távolságt tartok mint a seggbenmenés... aztán amikor tiszta az út, akkor az ilyenek lemaradnak...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53906) Reggie0 válasza FireFox1996 (#53904) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem azt hasonlitom ossze, hanem azt, hogy mind a ket labad lehet kb. egyforman ugyes. En automata valtos autot mindig ket labbal vezetek. Elso par ora utan mar ugyan ugy tudtam adagolni a feket, mint jobb labbal.

(#53907) tyielow


tyielow
aktív tag

[link] az imént történt. Hülye az ilyen? :(((

YouTube: toty1ka

(#53908) Reggie0 válasza tyielow (#53907) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy nem tudta, hogy nem felvezetosavja van, ilyen esoben kevesbe latszodnak a felfestesek.

(#53909) tyielow válasza Reggie0 (#53908) üzenetére


tyielow
aktív tag

Ezt értem, de ha bizonytalan vagyok és elnézek balra, látom hogy jönnek, akkor biztosra megyek és kivárok. Ez a forma vakon volt.

YouTube: toty1ka

(#53910) Reggie0 válasza tyielow (#53909) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat fene se tudja mi volt, lehet csak nem latta jol az autot, sokan nem vilagitanak ilyen idoben. Fene se tudja, ez meg a hetkoznapi szinten barkivel elofordulhat eset hataran van.

(#53911) Atomgeszi válasza tyielow (#53907) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Tegnap se jöttek itt"

(#53913) cappa72 válasza Lauda (#53912) üzenetére


cappa72
nagyúr

Húúú. azért arra a két sávot átfogó madzagra tehettek volna pár lifegő láthatósági mellényt.
Durva. :(((

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53914) Reggie0 válasza cappa72 (#53913) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudtommal kotelezo is.

UI: Remelem az EU kotelezove teszi az A oszlopba epitett drotvagot is, hogy tovabb csokkentsek a kozuti balesetek sulyossagat. Aztan 2025-tol kotelezo lenne az okos drotkotel.

[ Szerkesztve ]

(#53915) FireFox1996 válasza tyielow (#53907) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ez hülye. Vagy vmi volt, ami elvonta a figylemét.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#53916) dh66e válasza tyielow (#53907) üzenetére


dh66e
veterán

Igen az.

(#53917) Lauda válasza tyielow (#53907) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem annak a kereszteződésnek a kialakítása is hibás. Ha az útkereszteződésben a forgalmat lámpa irányítja, akkor minden becsatlakozó irányt annak kellene irányítania. Ez így egy agyrém, hogy ott jön valaki zöldön, a neki jobbról érkezőnek meg csak kint egy tábla. :U

(#53918) dh66e válasza Lauda (#53917) üzenetére


dh66e
veterán

Sok helyen van ilyen,csak oda kell figyelni.

(#53919) Reggie0 válasza Lauda (#53917) üzenetére


Reggie0
félisten

Usakoknal meg a piros lampanal is lehet jobbra kanyarodni.
Azert menedzselheto lenne a problema, inkabb nyilvanvalobb jelzes kene. Pl. az egyenesen halado sav jobb oldalat szaggatott vonallal tovabbvinni a betorkolo sav elott, hogy egyertelmu legyen az nem az o gyorsitosavja.

(#53920) kerxy válasza tyielow (#53907) üzenetére


kerxy
senior tag

Ezt személy szerint én is majdnem benéztem egyszer, csak akkor egy betonkevero jott helyetted :) Kb egy éve volt jogsim, és valamiért úgy láttam, hogy van külön sáv, aztán az utolsó pillanatban észrevettem, hogy nincs és sikerült megállnom. Ha nem fékezek, akkor szerintem letarol 50-60-as tempóval (persze tok jogosan). Kb legnagyobb hibám volt a vezetésiem során, úgy hogy megmaradt nagyon.

(#53921) Lauda válasza Lauda (#53917) üzenetére


Lauda
félisten

Nem olvastam még végig az egész jogszabályt, most csak ennyit emelnék ki belőle:

4. A jelzőlámpás forgalomirányítás tervezése

4.1. Ahol a járműforgalom irányítására fényjelző készüléket helyeztek el, minden - más forgalmi irányt keresztező - jármű és gyalogos irányt fényjelző készülékkel kell irányítani. Az olyan úton azonban, ahol a jobbra (vagy balra) kis ívű bekanyarodás céljára a többi forgalmi sávtól járdaszigettel elkülönített forgalmi sáv vagy járdaszigettel elkülönített kanyarodósáv áll rendelkezésre, a kis ívben bekanyarodó jármű irányítására - továbbá az esetlegesen általa keresztezett (a járdáról a járdaszigetre átvezető) kijelölt gyalogos-átkelőhely irányítására - a fényjelző készülék elhelyezése mellőzhető. [link]

A videón szereplő helyzetben a passatosnak nem áll rendelkezésére a többi forgalmi sávtól járdaszigettel elkülönített forgalmi sáv vagy járdaszigettel elkülönített kanyarodósáv. Telibe a zöld irány forgalmába kanyarodik bele, abba a sávba, ahol a zöld irányból érkezik a jármű.

[ Szerkesztve ]

(#53922) Lauda válasza Reggie0 (#53919) üzenetére


Lauda
félisten

Vezettem ott sokat, ismerős amit írsz. Egyébként ez is államonként eltérő, nem szövetségi érvényű. Ezen kívül ott minden irányt lámpa szabályoz, azonban ha az adott államban ez megengedett, akkor jobbra kisívű kanyarodásnál a piros lámpa jelzésére meg kell állni, majd ha meggyőződtél arról, hogy a védett úton nem érkezik jármű, akkor kikanyarodhatsz jobbra.

[ Szerkesztve ]

(#53923) Lauda


Lauda
félisten

Elég nagy disznóság forgalommal szemben sétafikálni az autóúton....

;]

[ Szerkesztve ]

(#53924) mephi666 válasza Lauda (#53923) üzenetére


mephi666
nagyúr

250kg... az egész családot el lehetne látni belőle karácsonyra :) csak hát kell kis erő beültetni a hátsó ülésre

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53925) Reggie0 válasza Lauda (#53923) üzenetére


Reggie0
félisten

De ugy latszik legalabb nemreg borotvalkozott.

(#53926) mephi666


mephi666
nagyúr

csak kecskemét

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53927) nyikszi válasza mephi666 (#53926) üzenetére


nyikszi
őstag

Miért nem lehet az ilyet becsukni örökre? Adni egy kapát a kezébe, néhány búzaszemet, 10 nm-nyi földet és tartsa el magát :(((

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53928) mezis válasza mephi666 (#53926) üzenetére


mezis
nagyúr

"...három figyelmeztető lövést követően is menekülni próbált. Végül a rendőrök elfogták."

Kiürült a tár ? :F ;]

mezis

(#53929) Reggie0 válasza mezis (#53928) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat menekules kozben a figyelmezeto loves az olyan, mint amikor a kutya ugat a kerites tuloldalan. Menekulo embert ugysem lonek le, ha nem jelent kozvetlen fenyegetest.

(#53930) mezis válasza Reggie0 (#53929) üzenetére


mezis
nagyúr

"...100 kilométeres óránkénti sebességgel hajtott Kecskemét belvárosában
.
...több alkalommal megelőzte az őt megállítani próbáló rendőrautót, és megpróbálta az úttestről leszorítani..."

Á nem, nem jelent közvetlen fenyegetést....

mezis

(#53931) Reggie0 válasza mezis (#53930) üzenetére


Reggie0
félisten

Es ez mitol kozvetlen nalad? Az, hogy gyorsan megy nem egy szemelyre iranyulo tamadas. Mellesleg ugyebar a figyelmeztetoloves mar a gyalogos menekules szakaszban volt, szoval nem tudom, hogy jon ide az, hogy hogyan vezetett.

(#53932) brd válasza mephi666 (#53926) üzenetére


brd
nagyúr

Nem értem ezeket a felvételeket. Nincs a rendőrségnek legalább egy sajtósa? Hol az előjáték és a csúcspont? Miért nem látjuk ezekben, honnan indul (vagy hogyan csatlakozik be) egy-egy adott járőrnél az üldözés, hogyan történik az elfogás, ott hogyan viselkedik a felvezetéssel megtisztelt személy és hasonlók.

The only real valuable thing is intuition.

(#53933) Reggie0 válasza brd (#53932) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyszeru: sok a stikli es a csusztatas.

(#53934) MasterDeeJay válasza Reggie0 (#53931) üzenetére

Nem láttam merre és hogyan lőttek de remélem nem felfele a levegőbe, mert az visszaesik eltalálhat valakit. Ha kocsira lőnek az lepattan valamivel kiszámíthatóbb. Ha falba akkor az meg biztosan megfogja.
Menekülőre rohadt nehéz lenne lőni biztonságosan, mert ha mellé megy vagy átmegy rajta akkor az előtte lévő dolgokba csapódhat. Kérdés hogy a rendőrségi fegyver milyen lőszert tüzel, valami üreges puha kellene hogy minél kevesebb legyen a visszapattanásra. Bár rendőrnek tök felesleges éles fegyverrel reagálnia fegyvertelenre. Főleg úgy hogy mindenki tudja hogy NEM fogja a fegyvertelent lelőni, ez miatt nincs semmi hatása sem.
Sokkal célravezetőbb lenne valami gumilövedékessel biztonságosan hatba lőni a menekülőt vagy valami sokkolóval ártalmanítani. Egy nagyobb szerelt lőszeres gumis puskát tudnék elképzelni a két ülés közé.
És persze bevezetni azt hogy aki menekül a zsaruk elöl az alapból lelőhető legyen nem halálos fegyverekkel, eddig volt fellépés az ellen ha nem veti magát intézkedés alá a delikvens.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53935) Reggie0 válasza MasterDeeJay (#53934) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, hogy felfele lottek.

Igazabol a rendoroket nem szokta erdekelni a biztonsagos loves, amikor megszokott a birosagrol egy rendor fegyverevel valami elitelt, lottek amerre tudtak, nem izgatta oket, hogy hatterben ott all a kocsisor a benne ulo emberekkel: [link] Pusztan szerencse volt, hogy nem lett civil aldozata.

Mondanam, hogy Taser-t kene itthon is rendszeresiteni, de mit ne mondjak, az emberkinzas igy is eleg altalanos dolog a rendorsegen, szoval nem kene ehhez meg eszkozt is biztositani.

[ Szerkesztve ]

(#53936) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Élvezet olvasni az itteni fotelszakértőket :U

[ Szerkesztve ]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#53937) brd válasza Reggie0 (#53933) üzenetére


brd
nagyúr

Azt én értem, de mi a céljuk ezekkel a felvételekkel? Mert ezen valójában azt látni, hogy 2 (vagy 3, ha azt a kamion mellé parkolót is számoljuk) töketlen rendőr felvezet egy koszos korzának (talán). Miért nem áll elé (előzi meg) az egyik és fékez le mondjuk (talán még ez a legveszélytelenebb)? Abszolút nincs lehetőségük már egy lehetséges kisebb koccanással sem megállítani az ilyeneket?

The only real valuable thing is intuition.

(#53938) MasterDeeJay válasza Reggie0 (#53935) üzenetére

Kész horror ez a videó.
Főleg hogy kocsisorban ülők pont fejmagasságban vannak a az elitélt mellkasával amire a rendőrök feltehetőlen céloznak. Rohadt nagy felelősség ilyen helyzetben lőni, mert az oké hogy egy átlagos vagy akár hulladék pisztollyal illik meglőni egy emberalakot 10m-re de az nyugalmi helyzetben értendő, élesben nem tudom én hogyan reagálnék ilyenre helyükben amikor pár másodperc van megállapítani hogy a cél mögött mi is van.

Chris Kiki
Engem érdekel a véleményed ha más, ha van ilyen tapasztalatod akkor meg főleg ne tartsd magadban. Én csak egyszerű hobbi/sport célból vagyok kapcsolatban fegyverekkel, ott nyilván mások a feltételek/körülmények és a biztonság az első. Könnyen előfordul hogy tévedek valamiben vagy totál hülyeséget írok, de ezért van ez a fórum.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53939) Chris Kiki válasza MasterDeeJay (#53938) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Nem szeretném kifejteni e fórum keretein belül, hogy (szerintem) ki, milyen hülyeségeket hord itt össze. De kíváncsivá tesz, hogy miért vetted azonnal magadra (részben jogosan)?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#53940) mephi666 válasza MasterDeeJay (#53938) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem üldözés közben puffogtattak rá, hanem amikor odébb a tanyavilágban kitört a corsa kereke és az idióta a réten akart kereket oldani, akkor durrogtattak a levegőbe, hogy álljon már meg... :) mondjuk 1 figyelmeztető fejlövés kellett volna már neki, mert eddig se riadt vissza az ittas/jogsi nélküli száguldozástól

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53941) MasterDeeJay válasza Chris Kiki (#53939) üzenetére

Véleményem van, de nem biztos hogy úgy helyes ahogy gondolom, ezért van a fórum. Ha szerinted hülyeség akkor írd le te hogyan gondolod, ha nem akarod az a te dolgod. Én örülök neki ha tanulok valamit.
Lőfegyvereket szeretem, nálunk családi hagyomány a vadászat és sportlövészet. Érdekel a téma.
Amiben biztos vagyok az az hogy felfelé lövöldözni veszélyes, tele van vele a net hogy visszahulló lövedék mit tud tenni, az is igaz hogy nagyon kicsi eséllyel talál el valakit.
Azt nem tudom hogy mivel (azaz remélem nem az ezer éves pa63-al) lőnek, és azt sem tudom milyen lőszerrel de az szerintem tény hogy nem egyformán deformálódnak felületen a lövedékek.
Abban biztos vagyok hogy többször kellene fegyvert használniuk de nem halálos eszközöket. Mivel szerintem nincs tekintélyük a rendőröknek és ezt visszahozni csak úgy lehet ha látványosan fellépnek azok ellen akikkel kell. És itt a látványoson van a hangsúly.
Mennyivel jobban nézne ki a hírekben hogy megállították a menekülőt pillanatok alatt igaz eszközökkel és megsérülhet a menekülő mint az hogy üldözik x ideig és sértetlenül állítják elő. Visszatartó erő lenne ha eleve több eszköz lenne a rendőröknek. Bár nem jó hasonlat de ugyan így a tanároknak is azóta nincs tekintélyük mióta hozzá sem érhetnek a gyerekekhez, ezzel persze semmit nem lehet kezdeni.
Azt nem támogatom hogy mindenkit halomra kell lőni, de azt igen hogy több eszköz kell a rendőröknek és ilyenkor merjék használni.
Simán gumilövedék a hátba, nem figyelmeztető lövést élesből. Szerintem ha fegyvert kell használni akkor használni KELL, ne legyen figyelmeztető lövés.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53942) Reggie0 válasza brd (#53937) üzenetére


Reggie0
félisten

Szenzaciohajhaszas, hisz a par masodperces snittekbol egy m1 hiradon nevelkedett egyennek ugysem lesz gyanus semmi. Meg valami onigazolas, hogy csinalnak is valamit, nem csak trafiznak.

#53941 MasterDeeJay: Nemcsak, hogy veszelyes, de meg bizonyitekot sem szolgaltat. Ha belelo a foldbe, akkor nagyobb esely van megtalalni a lovedeket es meg lehet allapitani a loves iranyat, azaz egyertelmuen igazolhato lesz, hogy figyelmezteto volt. Kivetel, ha a talaj nem alkalmas ra: pl. acel, beton vagy bami amirol visszapattanhat, gurulatot kaphat.

[ Szerkesztve ]

(#53943) mezis válasza Reggie0 (#53942) üzenetére


mezis
nagyúr

"...meg bizonyitekot sem szolgaltat..."

Ez a baj. Bizonyítania kell, hogy mindent megtett a zsivány, gazember testi és szellemi épségének megóvásáért. Lehet hogy bíróság elé kell állniuk a rend őreinek, mert nagyon megijedt szegény visszaeső,..., ki tudja ennyire miért menekülő börtöntöltelék ? És nagyon hangosak voltak a lövések, 8 nap után is csengett a füle a "sértettnek" ?

Fél évszázada még egy őr szavának súlya volt. 150 éles lőszer + Kalasnyikov. Ritka esemény volt, hogy valaki nem tett eleget egy egyszerű őr felszólításának. És ha lőtt és talált, kapott pár nap szabadságot, hogy kipihenje a stresszt.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53944) Reggie0 válasza mezis (#53943) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem baj. Szerintem inkabb az a baj, hogy masban bizni kell, ahelyett, hogy kamerakat hasznalnanak. Es mint latjuk a nagyvilagbol is, a rendorok kozott eleg sok korrupt/bunozo van. Szerinted miert nem hiszik ma mar el a rendornek bemondasra a sebessegmeres eredmenyet es automatan azonnal tolt fel mindent a gep? Nyilvan azert, mert annyira megbizhatoak a rendorok. A mai vilagban inkabb arra lenne szukseg, hogy a rendornek mindent felvetellel kelljen bizonyitania, amit csak lehet es a leheto legkevesebb merlegelesi joga legyen. Persze ehhez az is kene, hogy ne legyenek gumijogszabalyok.

Fel evszazada azok kommunista hulladekok voltak egy hulladek rendszerben. Senkinek sem hianyzik, csak a megmaradt nehany kommancsnak, de szerencsere nemsokara kihalnak.

[ Szerkesztve ]

(#53945) MasterDeeJay válasza mezis (#53943) üzenetére

Még annál is korábban pedig csendőröknek kötelező volt a fegyverhasználat. Értsd úgy hogy azért voltak büntetve ha nem használták a fegyverüket akkor amikor kellett. Fogolyszökésnél is ugyan úgy volt kötelező fegyverhasználat. (itt a fegyvert nem csak a lőfegyver hanem annak szuronya vagy kard jelentette)
http://real.mtak.hu/88178/1/RTF_XXVIIevf_53sz_161-180.pdf
Bár nem ide tartozik de most meg katonák golyóálló mellényben fegyverrel ellenőrzik a kijárási tilalmat.
Átrakom offba.

Viszont új autónál kötelezővé tenném a beépített kamerát sebesség adatokkal amit nagyobb baleset esetén ki kellene adni a biztosítónak (mint valami fekete dobozt), cserébe az olcsóbb biztosításért.
Meg valami felületet ahova a videókat fel lehetne tölteni tömegével, amolyan önkéntes rendőrnek állni. De persze valahol meghúzni a határt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53946) mezis válasza Reggie0 (#53944) üzenetére


mezis
nagyúr

Tekintély uralom szépen átcsúszott jog uralomba. Mit tudsz bizonyítani hiteles tanúkkal, technikával....
Tanárok kezéből kivették a pálcát (egy-két szadista miatt ?). Ma már vannak esetek, amikor semmirekellő diákok körberöhögik a tanárt. És ezek a nagyon megkímélt pszichéjű, ülepű gyerekek felnőve akkor és úgy sértenek törvényt, ahogy és amikor éppen kedvük tartja.

Nem egy (totális) diktatúrát sírok vissza, de most átestünk a ló másik oldalára. Nagyon.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53947) Reggie0 válasza mezis (#53946) üzenetére


Reggie0
félisten

Iskolakat is be kene kamerazni, hangfelvetellel egyutt, a verekedo, rendbonto gyereket meg feljelenteni aztan hivatalos uton rendezni, nem iskolaban ejnyebejnyezni.

En koromban is nagyon sok szadista tanar volt, akiktol sokan szenvedtek, semmivel sem volt jobb, mint most. Ja de annyival, hogy ha nem hulladek iskolaba jar a gyereked, ahol a masik gyerek terrorizalja, akkor mamar a tanar sem fogja. Persze akinek nincs erre penze/lehetosege, az ugyan ugy szarban marad, mint regen.

[ Szerkesztve ]

(#53948) nyikszi válasza mezis (#53943) üzenetére


nyikszi
őstag

Erről ez a vicc jut eszembe:

Egy kis párbeszéd, ami a demokrácia hazájában az USA-ban zajlott le, egy magyar zsaru meg egy amerikai sheriff között:
A sheriff elmesélte, hogy ha valaki gyorsan hajt, mögé megy az autóval, és felveszi azt a tempót, amivel az előtte haladó megy. Ha ez a tempó magasabb a megengedettnél, akkor kiszedi a kocsit ,és bírságol.
Magyar zsaru kérdése tolmácson keresztül:
– És hogy bizonyítod, hogy valóban gyorsan hajtott?
Sheriff::
– Nem értem a kérdést. Még egyszer, please!
– Hogy bizonyítod be, hogy tényleg gyorsan hajtott?
– Hát, mögé megyek és megnézem a km-órámat, hogy mennyit mutat, ha felveszem a tempóját.
– Igen, de hogy bizonyítod?
– Nem értem…
– Hát, tegyük fel, az ember azt mondja, hogy nem is ment annyival.
– Nem mond ilyet.
– Miért nem?
– Mert én vagyok a sheriff. Én megmondom, mennyivel ment, és ő fizet.
– És, ha nem fizet?
– Akkor 24 órán belül bíróság elé állítjuk.
– És ott mivel bizonyítod, hogy gyorsan ment?
– Nem értem…- gondolkodik a sheriff, majd a tolmácshoz fordul.
– Azt lefordítottátok neki, hogy én vagyok a sheriff…?

:D :D :D

A tanár témához meg inkább azt kérdezném, hogy meg vannak fizetve? Nincsenek és nem is lesznek, mint jó néhány országban már rájöttek, hogy jó befektetés a tanulás, de nálunk nem. Nálunk inkább megszüntetnek tantárgyakat, mert nincs tanár azokból a tantárgyakból. Aki nem hiszi, járjon utána ;)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53949) Reggie0 válasza nyikszi (#53948) üzenetére


Reggie0
félisten

Az igazi vicc az, hogy mar ott is kezd ez megszunni, nem veletlenul. Tul sok visszaelesi lehetoseget ad, mig a masik felnek eselye sincs vedekezni.

(#53950) dh66e válasza MasterDeeJay (#53934) üzenetére


dh66e
veterán

de remélem nem felfele a levegőbe, mert az visszaesik eltalálhat valakit. Ha kocsira lőnek az lepattan valamivel kiszámíthatóbb.

Húúúú ne haragudj ,de ekkora butaságot rég olvastam már. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.